paź 052015
 

Wszyscy pamiętamy jak w czasie mszy żałobnej w kościele w Kamieńcu Podolskim ksiądz żegnał Michała Wołodyjowskiego, ostatniego żołnierza I Rzeczpospolitej. Nieprzyjaciel w granicach! A waść się nie zrywasz!? Szabli nie chwytasz!? I tak dalej. Pamiętamy też, z jakim wzruszeniem słuchaliśmy tych słów będąc dziećmi, kiedy oglądaliśmy serial „Przygody pana Michała”. No i dziś po raz kolejny doświadczamy tych wzruszeń, ale w jakże innych okolicznościach. Oto ogłosił nam dziś redaktor Witold Gadowski, godny następca Michała Wołodyjowskiego, choć trochę odeń wyższy, że uchodźcy z Syrii idą już przez Bieszczady. Naprawdę. Sprawdźcie sami http://parezja.pl/tlumy-uchodzcow-przechodza-przez-bieszczady/ Ja po przeczytaniu tego mogę tylko zakrzyknąć za starym Luśnią – panie pułkowniku! Azba-bej na multańskiej stronie! Gadowski pisze nam wyraźnie, że jego prywatne źródło informacji podało, że uchodźcy widziani byli w okolicach Olchowca, a jeszcze do tego, że uciekają przed nimi turyści. To jest fantastyczna wiadomość, z gatunku tych, które redaktor Gadowski kocha najbardziej. Pozostaje tylko zapytać, czy nie ma z tymi uchodźcami jakiegoś sławnego terrorysty, którego pan Witold poznał w dawnych czasach w Bośni czy może w Iraku, czy gdzie on tam bywał.
Rzut oka na mapę i widzimy, że Olchowiec to jest środek bieszczadzkiego worka, wieś położona jest nad Soliną. Do granicy słowackiej, bo rozumiem, że oni przeszli przez Słowację, a nie przez Ukrainę, jest stamtąd ładnych parę kilometrów. Ktoś musiałby ich zauważyć wcześniej, przed Olchowcem i zawiadomić media czy policję czy kogokolwiek. Ja mam kolegę w Jaśliskach, tuż przy słowackiej granicy i nikt nie widział tam żadnych uchodźców, no, ale są w Olchowcu, bo prywatne źródło Gadowskiego ich tam widziało. Ja, powiem Wam w sekrecie, byłem teraz przez dwa dni w Łodzi, na festiwalu komiksów, (jurto coś o tym napiszę). Nocowałem w hotelu gdzie był bar oraz restauracja. Poszedłem wieczorem coś zjeść, zamówiłem sobie golonkę i wyobraźcie sobie, że przyniósł mi ją ledwie mówiący po polsku Arab ze straszliwą blizną nad prawym okiem. Azba bej w Łodzi przy ul. Kopernika! A waść się nie zrywasz?! Szabli nie chwytasz?! Oczywiście, oczywiście, łże-elity i polskojęzyczne media chcą przed nami ukryć prawdę, dlatego nikt nie napisał jeszcze o pędzących na oślep przez Bieszczady turystach, za którymi postępuje zwarta ława uchodźców-terrorystów wołających kęsim, kęsim. To było do tej pory ukrywane, aż doszli do tego Olchowca i wtedy kolega Gadowskiego, który tam mieszka postanowił działać, bo zorientował się, że ani ABW, ani Straż Graniczna nie staną na wysokości zadania. Tu pomóc może jedynie on – Rambo Bałkanów czyli Witold Gadowski.
Proszę Państwa, przed nami kolejna fala publicystycznych koniunktur wywoływanych takimi właśnie jak to doniesieniami. To co napisał Gadowski ma tę samą klasę, co news Sakiewicza z roku 2010 o znalezieniu telefonów komórkowych w miejscu katastrofy, które w dodatku ktoś przyniósł do redakcji GP i w wielkiej tajemnicy przekazał patriotycznym dziennikarzom. W Bieszczadach nie ma żadnych uchodźców, być może ktoś tam widział jednego czy dwóch Arabów, ale to jest wszystko. Ponieważ zbliżają się wybory, wszyscy publicyści usiłują zająć pozycje w blokach, by mieć w nowym rozdaniu politycznym dobry start. Witold Gadowski, nie wiedzieć czemu, bo nie ma on przecież za grosz talentu, startuje w konkurencjach powieściowo-reportażowych. Niestety, żeby pisać reportaże, które zainteresują ludzi trzeba jeździć daleko, a potem mieć jakieś wspomaganie medialne, które umożliwi sprzedaż tych publikacji w kraju. Wyjazdy kosztują, a gwarancji, że książka o prześladowanych Jazydach się sprzeda nie ma żadnych, bo koledzy Gadowskiego z polskich i polskojęzycznych mediów już zadbali o to, by nic nie mogło się sprzedać na tym naszym biednym ryneczku. Trzeba się jakoś ratować i przybliżyć nieco makabrę, którą się potem będzie opisywać. Bilet do Olchowca jest tani, można tam poza tym pojechać samochodem, pogadać z miejscowymi od serca i oni już powiedzą jak to było. – Przeszli, przepadli, dym tylko dusi i krzyk wysoki, we mgle, we mgle – tak dawno temu napisał poeta, a pan Witold usiłuje się utrzymać w tej konwencji.
Z pewnym zażenowaniem zauważyłem, że w salonie pojawiły się już pełne podniecenia głosy – zaczęło się – wołają blogerzy, są już w Olchowcu, ABW i straż graniczna zostawiły nas na pastwę tej tłuszczy. Co to będzie, co to będzie!
Ktoś powie, że nie mam racji, bo uchodźcy mogli przejść przez Ukrainę, a tam, choć od granicy z Polską do granicy z Rumunią jest kawał drogi, ich marsz został ukryty przez amerykańskie służby specjalne działające na Ukrainie. I dlatego właśnie nic o tym nie wiedzieliśmy. Dopiero teraz, kiedy doszli do Olchowca pędząc przed sobą turystów cała ta potworność ujawniła się w pełnej krasie.
Doradzam opamiętanie, nic się nie jeszcze nie wydarzyło i nie sądzę, żeby się wydarzyło w najbliższych miesiącach. Oczywiście, można wołać za eską, że to fantastycznie, niech wchodzą i maszerują, bo wtedy PiS na pewno wygra wybory. No, ale kłopot w tym, że nikogo poza tym kelnerem z blizną w hotelowej restauracji w Łodzi na razie tu nie ma. Mapka zaś na którą się wszyscy powołują to moim skromnym zdaniem fikcja wymyślona przez nie wiadomo kogo, żeby stymulować nastroje przedwyborcze w Polsce. Jeśli od tego mają zależeć przedwyborcze nastroje to ja bardzo przepraszam, ale odmawiam udziału w takich wyborach. Wolę sobie pooglądać serial „Przygody pana Michała” i zobaczyć jak ten cały Azba bej maszerował z turystami przez Multany, proszę, sami zobaczcie https://www.youtube.com/watch?v=AVQorz8b2XM
Trzecia minuta czterdziesta sekunda, wszystko widać jak na dłoni, uchodźcy i turyści w Olchowcu. Martwię się tylko czy Gadowski potrafi tak ładnie chować się za koński grzbiet przed strzałami, w końcu jest dużo wyższy od Łomnickiego i jak mu gdzieś jakiś kawałek nogi wystawał będzie to kłopot, trafią chłopa jak nic. Na tym dziś zakończę, bo muszę odetchnąć po tym całym festiwalu komiksów.

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl i przypominam, że w dniach 22-25 października będę na targach książki w Krakowie. Będzie tam także Toyah ze swoją nową książką zatytułowaną „ 39 wypraw na dziewiąty krąg” oraz Jola Gancarz, która podpisywać będzie książkę o Bartolomeo Bereccim. Tomek Bereźnicki będzie tylko przez jeden dzień, bo musi kończyć drugą część naszego albumu, którego premierę będziemy mieli w Warszawie pod koniec listopada. Zapraszam.

  37 komentarzy do “Azba bej w Olchowcu!”

 1. Talibów w Klewkach też widział tylko Andrzej Leper 😉

 2. Jasne, jasne, przyjdź z tą wiadomością, jak powieszą Gadowskiego, dobrze….

 3. A ci co nie widzieli zainkasowali 20 mln baksów. Ale tobie to nie grozi 😉

 4. Zajrzałam do atlasu, tam na skrzyżowaniu dróg są trzy parki: Bieszczadzki Park Narodowy, Użanskij Nacjonalyj Narodnyj Park, Narodny Park Poloniny. Na terenie tych parków trzy wzniesienia: Tarnica 1346, Wielka Rawka 1307, Dziurkowiec 1188. Wygląda że teren raczej górzysty, nie łatwy do marszu – no to chyba chłopaki zwolnią z exodusem, chyba żeby zażądali w ramach praw człowieka jakichś podwód typu PKS, czy taxi.

 5. To są małe górki, szlaki oznakowane, szczytów nie muszą zdobywać 😉

 6. Pędzi arab pędzi poprzez pola łąki przodem puszcz przyczółki tyłem puszcza …

 7. GADowski donosi:
  GADy idą przez Bieszczady 😉

 8. Macie tu piosenkę na pocieszenie, taką a propos terrorystów i uchodźców

  https://www.youtube.com/watch?v=RAkxXkArt_Y

 9. Olchowiec – 16 zagród, 60 mieszkańców – no to jeśli imigranci maszerują w 100 osobowych grupach to Olchowiecczanie zostaną czapkami przykryci.

 10. A tymczasem w Lublinie studiujących, pracujących i mówiących po polsku „uchodźców” z Ukrainy zachodniej zatrzęsienie.

 11. Gadowski co jakis czas daje taki popis, ktory utwierdza mnie w pewnosci, ze jego zaangazowane dziennikarstwo i publicystyka, to partanina popierdulki. Musi sie rzeczywiscie zle dziac, zeby wysysac historie z palucha lewej brudnej nogi.
  Powinien dac sobie juz spokoj z dziennikarstwem i otworzyc jakis kebab bar. Z jego historiami balkanskimi, wywiadami z Szakalem, serwowanymi razem z falafelem zrobilby furore.

 12. A jak tam festiwal komiksu w Łodzi? 🙂 Prosimy jakieś anegdotki, bo te są zawsze.

 13. O matko, trafią biedaka w piętę, jak tego nieszczęsnego Achillesa…

 14. Dziś prawdziwych Arabów już nie ma. To względem tej pełnej miski wieprzowiny. 🙂

 15. Będą szli przez Legnicę, trzeba umocnić mury i jakieś posiłki wysłać.

 16. interesujący wywód, z którego wynika, ze Lech Janerka jest ponurym transhumanistą:

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/t,5649

  innymi słowy, oni grożą normalnym ludziom sprowadzenie ich do pozycji trochę inteligentniejszych zwierząt, a „wybrańcom” technologiczną „nieśmiertelność” i „ekspansję” do gwiazd. Zatrute jedzenie i woda, oraz fałszywy język Mediów są takimi samymi narzędziami, jak systematyczne mordowanie lokalnej inteligencji przy okazji „rewolucji”. Mają się ostać tylko półgłówki, jako magazyny części wymiennych i obiekt kolejnych eksperymentów. A jak bezwzględnej i lojalnej tylko względem siebie grupie na czymś zależy, to w ciągu kilkuset lat potrafią nawet sprawić, że „papież już nie mówi – na pewno nie!”.

 17. Szanowny Panie nie jestem fanem Leppera…ale na temat Klewek to była aluzja do tego co się naprawdę odbywało w tamtym rejonie…a mianowicie..szły transporty z lotniska w Szymanach do i z powrotem (Afganistanu)…w jedną broń w drugą ….niech Pan sobie wyobrazi co oni mieli na wymianę do zaoferowania?….hmmm….ale tak naprawdę nikt tej aluzji nie zrozumiał…z tego handlu barterowego powstały całkiem znane marki które można zobaczyć w centrach handlowych…:))

 18. Dzisiaj pojawiła się taka informacja:

  Z raportu Wojskowego Biura Badań Społecznych pt. „Identyfikacja żołnierzy zawodowych z wojskiem. Morale i przywództwo wojskowe” wyłania się niepokojący obraz polskiej armii. Aż 19 procent szeregowych deklaruje, że nie są gotowi umierać za ojczyznę – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

  I co tu robić w takiej sytuacji???

 19. powyższe „badanie” sygnalizuje, że stopień zidiocenia społeczeństwa nie przekroczył 81%.

  Określenie „ginąć za ojczyznę” jest równie fałszywym i celowo programowanym memem, jak idiotyczne „co cię nie zabije to cię wzmocni”. To co szkodzi, szkodzi. Ginąć mają agresorzy. Ojczyzna to zbiorowisko żywych, podzielających wspólne poglądy ludzi, a nie obszar eksploatacji ekonomicznej, za którą mamy ginąć.

  http://www.gazetawarszawska.com/politics/207-oswiadczenie-na-wypadek-wojny-z-rosja

  „Oświadczenie 38 letniego st. kpr. Rezerwy
  Ja 38 letni, st.kpr. rezerwy uroczyście oświadczam, że w przypadku napaści Rosji na Polskę stanę jako patriota w DRUGIM szeregu do walki z najeźdźcą!
  W drugim szeregu, zaraz za pierwszym w którym atak na wroga przeprowadzać będą: Kaczyński, Tusk, Kulczyk, Michnik,Solorz, Macierewicz, Piechociński, Palikot, Miller, Korwin Mikke, członkowie Sejmu i Senatu (i ich synowie i córki), komornicy, sędziowie i prokuratorzy.

  Gdyby ci najwięksi patrioci z jakichś przyczyn nie mogli się stawić na polu walki każde wezwanie skierowana do mnie w sprawie mobilizacji będzie przeze mnie ignorowane!

  Oświadczam, że nie mam zamiaru nadstawiać łba za celebrytów: polityków, premierów, prezydentów, Zbawcy Jarosława, Wszechwiedzącego Macierewicza, Dzielnego Sakiewicza nieomylnego Palikota albo Milera.

  Nie mam najmniejszej ochoty ginąć za komorników, prokuratorów, urzędników państwowych, straż miejską, UOP, SBŚ, i inne instytucje reżimowe, sędziów ich limuzyny, wille, konta w banku, kochanki.

  Nie zamierzam ginąć za płatne autostrady, zrujnowany system ochrony zdrowia, policjantów, fotoradary, podsłuchy.

  Na pewno nie zginę broniąc majątków Kulczyka, Solorza, właściciela SKOK-ów, prezesów banków.

  Więc już dzisiaj możecie mnie zamknąć.
  (…) „

 20. Jako podchorąży rezerwy podpisuję się pod tym oświadczeniem.

 21. Tez sie podpisuje pod tym oswiadczeniem!

 22. co robic? przede wszysttkim nie przejmowac sie debilami i debilizmami. Jak ktos ma problem z glowa, z samym soba i nie potrafi ogarnac prostych rzeczy, to nie znaczy, ze ty tez masz ten problem. To cie nie dotyczy. Najgorsze co mozesz zrobic to probowac wyciagnac z dolka takich durniow, albo wspolpracowac z takimi. Wtedy efekt jest gwarantowany – porazka.

 23. Dzien dobry,
  Dobrze, ze Pan juz wrocil… prosze odpoczac, no i jutro skreslic pare slow nt. festiwalu.
  … ten „Rambo Balkanow” to powinien byc juz dawno w jakiejs izolatce i leczyc sie…
  tak samo jak cala „strefa wolnego slowa”!
  Ja naprawde wierze, ze „Druzyna PAD’a’ czy Szydlo nie czytaja tych idiotow i ich idiotyzmow!
  To towarzystwo kwalifikuje sie wylacznie do Tworek… jak dlugo jeszcze beda Polakow
  oglupiac… to jest cos nieprawdopodobnego ten jego „news-sensacja”. Ja naprawde wierze,
  ze ta cala „strefa” ze swoim „partyzantem” dostana takiego kopa, ze naprawde beda leciec dalej
  niz widziec…
  Wszem i wobec jest juz wiadome, ze Zachodnia Europa zafundowala sobie ten pasztet…
  Musimy spokojnie przeczekac jeszcze niecale 3 tygodnie… UE juz nie istnieje… gigantyczny
  „skandal” motoryzacyjny, juz wiadomo, ze dotyczy praktycznie wielkich marek swiatowych: Renault, Peugeut, Toyota, Hundai… i Bog wie jeszcze jakich… a w mediach juz zaczyna sie
  „kreacja” aut elektrycznych!!! Do tego dochodzi bardzo duzy problem z imigrantami, cale hordy dewastuja i blokuja autostrade, napadaja na samochody, cos strasznego… aby dostac sie do UK… do tego sobotni kataklizm w Alpes–Maritime, gdzie zdewastowane zostaly m.in. Biot, Cannes, Nicea…
  Narazie uchodzcy nie chca slyszec… o Polsce czy innych krajach slowianskich!
  Pilnujmy bardzo uwaznie swoich spraw i przede wszystkim interesujmy sie tym co sie dzieje
  dookola, praktycznie tylko z internetu… nie ulegajmy propagandzie i wszelkim strachom
  spanikowanych „stref” i ich nedznym wyrobnikom… i modlmy sie do dobrego Boga o milosierdzie, a do Ducha Swietego o rozeznanie i roztropnosc… i tyle.
  Pozdrawiam,

 24. 🙂 ja już widziałem, ale coś lepszego trafiłem trochę o tym słyszałem i w końcu obejrzę 🙂 http://www.cda.pl/video/4917832a

 25. We Francy tez tak jest… do tego przeciwko przyjmowaniu „uchodzcow” protestowalo,
  manifestowalo w ubieglym tygodniu prawie… 100 merow miast!

 26. I cóż z tego?Na protesty jest już za późno.Przez blisko 18 lat z małymi przerwami byłem świadkiem zmian zachodzących na Korsyce,zmian związanych z tzw.”uchodźcami”.To już nie ta Korsyka i nie to Calvi ,gdzie chciałem spędzić emeryturę.Wiele się mówi o asymilacji tych ludzi.Nie oni będą się asymilować,tylko zasymilują wszystkich wokół na swoją modłę,a w jaki sposób to się wszyscy wkrótce dowiedzą.

 27. Sytuacja jest naprawde zla i grozna, prosze Pana… ale, nigdy nie jest tak zle zeby nie moglo byc jeszcze gorzej. Wiem, ze sie powtarzam, ale to co sie dzieje to dopust bozy.
  … szkoda, ze wczesniej nie protestowali – to fakt… ale jest jak jest.
  Pan byl swiadkiem „zmian” przez 18 lat, ja obserwuje to dziadostwo
  od 10 lat… po wyborach zmieniamy opcje i „zero” uchodzcow w Polsce!
  Jedyne wyjscie to ostra kontrola, a w razie braku posluchu… porzadny
  wpier…ol!
  Tylko silniejszego sie boja… mysle tez, ze w Polsce napotkaja opor…
  i napewno to nie bedzie taka asymilacja jak na Korsyce!
  To jest w naszych „okolicznosciach przyrody” po prostu niemozliwe!
  … ja natomiast marze o emeryturze w mojej kochanej ojczyznie,
  czyli w Polsce… tylko i wylacznie.
  Pozdrawiam Pana,

 28. sranie w banię. rozumiem ,że chodzi tu tylko o zamanifestowanie niezgody na pewną prawidłowość. na wojnę idą ludzie młodzi i giną na niej ludzie młodzi. wystarczy zwiedzić dowolny cmentarz wojskowy, średnia wieku 22lata.
  Kaczyński, mikke ,miller i wielu innych już nie podlegają mobilizacji. na ochotnika też ich nikt nie weźmie bo spuchną po godzinie.
  a kulczyk już się wymiksował.

 29. Niekoniecznie… czlowiek do 40-tki tez jest – relatywnie – mlody,
  do tego dojrzaly. Moze wymienieni przez Pana rzeczywiscie by spuchli,
  ale maja rodziny… Dominisia szaleje po swiecie, bryluje „na sciance”
  w „Pudelku”, Olenke Kwacha chwilowo wcielo, Weronika R. tez
  „ze scianki” nie schodzi… wg mnie nadaly by sie na sanitariuszki
  albo na gar-kuchnie… zreszta caly ten psi portal – bez wyjatkow –
  pogonilabym na wojne, ktorej tak usilnie poszukuja lze-elyty
  i dziennikarskie prostytutki!
  W koncu chodzi o przyklad z samej gory…

 30. No i wyszla roznica miedzy pisaniem basni i bajek.

 31. Oczywiście że dopust Boży bo raz na jakiś czas musi być restart, a ponieważ Pan Bóg przekonał się o bezcelowosci potopu więc stawia na Arabów.

 32. Wy nie macie jaj. Chcesz pokazać, że masz jaja, weź ten przedmiot kultu, tę książkę i podrzyj ją. Wy nie macie jaj, aby obrażać innych niż chrześcijan ? powiedział Przemysław Wipler z partii KORWiN w programie ,,Tak Jest” w TVN-UB-24 do Krystiana Legierskiego, działacza gejowskiego. Tematem rozmowy była krytyka przez środowiska lewackie dzisiejszego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, że karanie za obrazę religijną jest zgodne z konstytucję. Wipler położył przed Legierskim Koran i jeszcze raz zaapelował o podarcie go. W Polsce nie ma problemu z islamem – odparł Legierski, który nie śmiał dotknąć leżącego przed nim Koranu. Na serio przestraszył się konsekwencji, niekoniecznie prawnych?..

 33. Witold Gadowski, szef telewizyjnej „Jedynki” na czas tragedii smoleńskiej (Od 10 maja 2010 do 12 października 2010).

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.