sty 182017
 

Pomyślałem, że te pogadanki trzeba jednak w osobnych notkach wrzucać

 

  16 komentarzy do “Coryllus o książkach. Codzienność dawnej Francji i Łowcy księży”

 1. Wiem, że mi się oberwie ale mimo wszystko napiszę, że przydałby się lepszy dźwięk.

 2. Nie będzie na razie lepszego dźwięku. Generalnie przydałoby się wszystko lepsze, ale póki co jest tak jak jest.

 3. Przydało by ci się Gabrielu w końcu Forum postawić, najlepiej na czymś zbliżonym do PhpBB3 .

 4. A może pan trochę poczekać, czy mam rzucić wszystko i teraz się tym zajmować?

 5. Spokojnie Gabrielu. Ja Ci to nawet za darmo postawię. 🙂

 6. Te filmy mogłyby mieć swój dział/zakładkę, z którego mógłbyś w tekstach je linkować, jeśli się odnoszą, a również można by je przeglądać oddzielnie.

  Odnośnie dźwięku, to zawsze lepiej nagrać dźwięk oddzielnie i zastąpić, dźwięk z kamery traktując jako synchro. Nagrać można nawet porządnym telefonem, albo jakimś rekorderem, mikrofonem na komputer, jest wiele możliwości, byle tylko optymalnie umieszczony był mikrofon. To jest normalne, bo zawsze z innego miejsca dobrze widać, a z innego dobrze słychać, dlatego w telewizji wszyscy mają poprzyczepiane mikrofony. Tobie załatwi sprawę mikrofon usb do laptopa, ceny już od 20 złotych za działające urządzenie. Nawet kamera za dziesiątki tysięcy nie nagrywa dźwięku lepiej, niż dobrze umieszczony, oddzielny mikrofon. Filmy i tak obrabiasz, dogrywasz czołówki i nakładasz logo, więc wymiana dźwięku nie jest żadnym kłopotem, to łatwe.

  To tylko takie uwagi, do przemyślenia.

 7. Panowie jak zwykle w podskokach do tych spraw technicznych:)

  Spokojnie da sie posluchac.  A po przejsciu na YT (nie wiem czemu) znika poglos. Jest ok.

  Dzieki za pogadanke!

  P.S. Jakie piekne,  drewniane biurko w tle:)

 8. Jeśli to ta kamera, o której myślę, to czy nie kładziesz jej na przykład na płasko na półce, ekranem do góry? Bo wtedy mikrofon jest od spodu, a to tak brzmi, jakby był zakryty mikrofon. To jest częsty błąd.

 9. Nie, to inna kamera, sorry, że nie odbieram, ale nie odbieram… muszę skończyć książkę

 10. Filmy i tak obrabiasz, dogrywasz czołówki i nakładasz logo, więc wymiana dźwięku nie jest żadnym kłopotem, to łatwe

  tak łatwe dla:  kruk1959

 11. Chodzi mi o to, że jeśli robisz dowolną edycę, to dołożenie dźwięku z innego pliku nie jest kłopotliwe. Bo oczywiście można na żywca film z telefonu dać na tubę to też często wystarczy, na samej tubie też można edytować.

  Dla osób chcących robić filmy, czy zdjęcia, a nie mających śmiałości do techniki, najłatwiej i w dobrej jakości robi się to iPhonem, jedyna trudność, to żeby palcem nie zasłaniac obiektywu, no i wybrać odpowiedni tryb nagrania. Bardzo dobrze nagrywa i obraz i dźwięk, nawet w miejscu, gdzie jest głośno, bez problemu nagra się rozmowę. Tam jest kilka mikrofonów w różnych miejscach i procesor, który tym zarządza, zmniejszając na przykład poziom hałasu z zewnątrz. Od razu napiszę wszystkim, którzy będą słusznie podnosić, że jeszcze 50 modeli telefonów przyzwoicie nagrywa, tak, to prawda, ale chyba żaden nie robi tego tak łatwo, intuicyjnie  i pewnie, dając przy tym wysoką jakość.

  Tu dla przykładu zrobione starym iPhone 5, na targach, w hałasie, z ręki, zostały tylko dołożone napisy.

 12. Ballada nawiązująca trochę do czasów o których w książce.

  https://www.youtube.com/watch?v=Je3GoZw1W3w

 13. To prawda, ale prosze pamietac, ze dla czlowieka na serio czyms zajetego zmiana meody pracy to rewolucja, wiec trzeba rewolucji unikac i robic to drobnymi krokami. Kompterowcy/informatycy sa wychowani na idei robienia natychmiast lepszego systemu, idealnego, czyli rewolucji, albo, jak ja to nazywam: „Nalezy te wies spalic, by ja zbawic.” (pozwole sobie dodac, ze to zdanie to jest, w moim nieskromnym przekonaniu, najlepszy opis idei postempowych, ktore dlawia swiat od 500 lat). Choc oczywiscie widze, ze proponuje Pan zmiane niewielka. Ale jednak wymagajaca podjecia krokow. A poniewaz sam jestem zagoniony, pewnie nie tak jak Pan Gabriel, ale zawsze, wiec jego reakcje rozumiem.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.