cze 242017
 

Nie wiem jak to się stało, ale znalazłem się niespodziewanie na profilu fejsbukowym Alicji Resich Modlińskiej. Wszyscy wiemy kim jest ta pani i czego się można po niej spodziewać, ale myślę, że warto pokusić się o jakiś nowy opis. Przede wszystkim jest pani Alicja osobą niezwykle pewną siebie. Może nie tak pewną jak dawnymi czasy bywała Helena Łuczywo kończąca ten sam co nasza bohaterka kierunek studiów, ale swoje upory ma. Nie będę zgadywał skąd rzeczywiście bierze się pewność siebie Alicji Resich Modlińskiej, ale po pierwszych, powierzchownych bardzo oględzinach wychodzi na to, że pani ta czerpie siłę z imponowania wieśniakom znajomością języka obcego. To jest przypadłość dręcząca polskie gwiazdy mediów jak syfilis Wyspiańskiego. Toyah pisał o tym wielokrotnie. Nie ma na to lekarstwa.

Pani Alicja jest oczywiście dyskretną wielbicielką żony prezydenta Marcona…Macrona? Nie wiem, nie miałem nigdy talentu do języków obcych. Jest zafascynowana tą panią, ale jeszcze bardziej jej mężem, który poucza Polskę i Polaków w związku z kryzysem imigranckim. Mąż tej zboczonej staruszki powiedział między innymi, że Polska zmierza w kierunku ZSRR, a Alicja Resich Modlińska uważa, że to jest niezwykle celne spostrzeżenie, dziwi się też, że prezydent Francuzów to widzi, a prezes PiS nie.

Ja chcę się tu dziś zająć raz jeszcze narracją oficjalną dotyczącą polityki. Narracją, która jest nie do utrzymania bez tak zwanych gwiazd medialnych różnych kalibrów, czyli starych wariatek podobnych do Resichowej, ale nie tylko. O polityce gadają przecież także młodsze osoby, chodzi o to, że kłamstwo musi mieć szereg „wiarygodnych” nośników. Do nich właśnie zaliczam panią Alicję, a także cały szereg dziennikarzy, aktorów i rzekomych pisarzy. Ludzie ci zostali uwiarygodnieni w czasach dawniejszych, czyli w czasach generała Jaruzelskiego, są jedynym ratunkiem dla kłamstwa jakie się w Polsce szerzy, bo wiadomo, że młodszemu pokoleniu, nie ukształtowanemu przez wojskowy dryl i groźbę śmierci lub poważnej degradacji, nikt wierzył nie będzie. Nikt też nie będzie ich słuchał. Niemożliwe jest po prostu wystruganie sobie nowego garnituru autorytetów, bo to odbywa się zwykle poprzez wojnę. I to jest zasadnicza przyczyna, dla której Maryla Rodowicz jeszcze śpiewa, a Olbrychski tańczy. To jest także przyczyna dla której osoba zajęta i zapracowana, taka jak Alicja Resich Modlińska bawi się szampańsko na fesjbuku. Mnie w zasadzie nie dziwi, że ona tak się zapaliła to tej myśli Marcona…Macrona? Chodzi mi o to porównanie Polski do ZSRR. Pani Alicja dobrze wie co to był ZSRR, bo pochodzi z samego środka tej dziwnej organizacji. Jej tata był sędzią sądu najwyższego, a wcześniej w latach 1945-53 sędzią sądu wojewódzkiego w Krakowie. Noblesse oblige, że tak zażartuję niesmacznie…Z ZSRR akurat pani Alicja jest obznajomiona jak Samojed z psami pociągowymi przy saniach. Stąd łatwość z jaką zarzuca innym chęć zrównania Polski z Sojuzem. To jest niezawiniona i mimowolna tęsknota, której, starsza już przecież pani, nie potrafi ukryć. Czy my możemy spokojnie słuchać tego co ona bredzi? Rzecz jasna nie. Propaganda bowiem polega na tym, że używa się zwrotów, słów i wyrażeń w znaczeni wykoślawionym. Wyrywa się słowa z kontekstu i wplata w inne konteksty. Takiemu Macronowi…Marcnonowi? No, wiecie komu, ZSRR kojarzy się jak najgorzej, on może i chciałby powiedzieć coś, co wywoła grozę, ale to mu słabo wychodzi, bo całe życie musiał słuchać babci. Pani Ala zaś wychwytuje te jego sygnały jak nietoperz ruch skrzydeł ćmy i podąża za Marconem…Macronem…? Nie ważne. Podąża za nim wprost do prezesa Kaczyńskiego. Dla każdego jest jasne, że w Polsce nie będzie żadnego ZSRR, a Resichowej chodzi tylko o to, by namącić w głowie młodzieży. Żeby dzieci miały się czym ekscytować i żeby kibicowały starszym paniom związanym emocjonalnie z innymi dziećmi, nawet jeśli będą to tylko dzieci mentalne, takie jak ten cały Maracon…Macaron?

Czy ludzie tacy jak ona służą jedynie do tego, by kłamać? Nie, nie tylko. Oni służą jeszcze do tego, by nie dopuścić do głosu nikogo, kto źle wymawia angielskie wyrazy. Taki ktoś bowiem nie zasługuje na to, by wziąć udział w dyskusji na temat ZSRR, który zaraz wprowadzi u nas prezes Kaczyński. Resichowa i jej podobni są jak nauczyciele w radzieckiej szkole dla socjopatów. Ich istotna funkcja polega na tym, by socjopaci pozostali socjopatami na zawsze, a jeśli jakiś biedak nie zrozumie o co chodzi i zacznie dążyć ku normalności, zostanie zdruzgotany z największą brutalnością. Taką, na jaką stać tylko starzejące się kobiety żądne władzy. Nie może być dyskusji o ZSRR i jego rzekomym przywróceniu w Polsce, bo chodzi jedynie o to, by powtarzać tę frazę, a nie na przykład zastanawiać się nad istotną funkcją i naturą rewolucji, nad sposobami jej finansowania. Tego być nie może, bo to są spiski i majaczenie szaleńca. Jedyną prawdą, jest ta, którą powtarzają nam dzień w dzień, godzina po godzinie, ci, co to ich jeszcze Maciej Szczepański w telewizji zatrudniał.

Możemy ich oczywiście nie słuchać, ale to jest trudne, albowiem media wszelkich kalibrów, także „nasze” skupiają się na powielaniu kłamstw i przeinaczeń oraz na organizowaniu kontrolowanej dyskusji na tematy absurdalne. Nie wyjdą z tego schematu nigdy, bo nie da im się wytłumaczyć błędu. Taki Rachoń powiedział kiedyś, że przecież trzeba reagować…otóż nie trzeba, a ja jestem na to dowodem. Pierwszy raz, a i to pod pewnym przymusem, piszę cokolwiek o Alicji Resich Modlińskiej, a wszystko przez to, że nie mam tematu na szybko, a muszę jechać na jarmark. My jesteśmy dowodem na to, że nie trzeba reagować na to co bredzi ta dziwna kobieta i ludzie jej podobni. A jeśli nie wierzycie w swoją siłę popatrzcie co o nas napisała elig

http://naszeblogi.pl/47128-gdzie-mozna-obecnie-spotkac-coryllusa-i-toyaha

Przyjemnie poczytać. Ja od siebie dodam jeszcze, że skoro tata pani Alicji orzekał w różnych sprawach w latach 1945- 1953 to może warto poszerzyć naszą ofertę o wydawany w rodzinnym mieście naszej bohaterki kwartalnik „Wyklęci” prowadzony przez młodego bardzo i dynamicznego człowieka nazwiskiem Kajetan Rajski. Umieszczę dziś w sklepie ostatni numer tego pisma i zobaczymy jak będzie wyglądała sprzedaż. Sprawdzimy ile osób jest zafascynowanych ruską szkołą dla socjopatów, a ile lubi historię najnowszą. Taka zabawa na najbliższe dni. Podoba się Wam?

Dziś jestem na jarmarku Wnet w budynku PASTY, a za tydzień na festiwalu komiksów w dawnym lokalu restauracji Budapeszt przy Marszałkowskiej. Zapraszam na stronę www.basnjakniedzwiedz.pl

  145 komentarzy do “Czego się boi pani Alicja?”

 1. A to nie jest tak, że pani Ala rwie na te swoje teksty, o 30 lat młodszych facetów?

  Bo to i języki i historia ZSRR i pochwała związków wielopokokoleniowych…

  Nic tylko, że tak powiem rwać, z nadzieją, że kto wie…kiedyś zostanie się prezydentem.

 2. Pani Alicja jest oczywiście dyskretną wielbicielką żony prezydenta Marcona…Macrona?

  Emmanuel Macron. Tak jak Motyl Emanuel z czeskiej bajki o „Makowej Panience”. 🙂

  Oprócz pani Alicji wielbicielką pani Brigtte jest sporo celebrytek z długim stażem w TV – Hanna Lis, Dorota Wellmann, Paulina Młynarska. Może chodzi o ukryte marzenia, żeby w wieku 65+ mieć partnera 40+? To taki często ostatnio lansowany trynd w mediach kobiecych.

  Mąż tej zboczonej staruszki powiedział między innymi, że Polska zmierza w kierunku ZSRR

  Chyba nie ma się czego obawiać – na końcu tej drogi i tak będzie „pieriestrojka”. 🙂

 3. A to nie jest tak, że pani Ala rwie na te swoje teksty, o 30 lat młodszych facetów?

  Może pani Alicja z nudów naczytała się jakiś książków na rodzinnej półce i zaczęła sobie wyobrażać że jest Nadieżdą Konstantinowną Krupską? Ostatnio przeczytałem (a może usłyszałem?), żeby w Polsce znaleźć nowego Macrona, który mógłby pokonać PiS. I gdzieś za zapleczu trwają castingi tylko o nich nie wiemy? a pani Alicja jak w tym przysłowiu że konia kują a tu żaba nogę podstawia… 🙂

 4. >Pani Alicja dobrze wie co to był ZSRR, bo pochodzi z samego środka tej dziwnej organizacji. Jej tata był sędzią sądu najwyższego

  >skoro tata pani Alicji orzekał w różnych sprawach w latach 1945- 1953

  >z największą brutalnością. Taką, na jaką stać tylko starzejące się kobiety żądne władzy.

  >Możemy ich oczywiście nie słuchać, ale to jest trudne, albowiem media wszelkich kalibrów, także „nasze” … na organizowaniu kontrolowanej dyskusji

  >trzeba reagować…otóż nie trzeba, a ja jestem na to dowodem.

  >jeśli nie wierzycie w swoją siłę popatrzcie co o nas napisała elig

  Ładnie napisane.

 5. My swojego Macrona już mamy, próbowano go wprawdzie wystrugać z Rysia, ale jest za mało lotny i woli młodsze panie. Ale jest Adam Zandberg, tylko faktycznie brakuje mu Macronowej, ale chyba nie ma nic przeciwko starszym paniom.

 6. Nie Adam, tylko Adrian. Ale to najmniej ważne.

  Ważniejsze – ostatnio na fejsie pojawiła się akcja bojkotu wody mineralnej Cisowianka, bo jej właściciele zorganizowali fundację antyaborcyjną – pokazującą koło szpitali zdjęcia aborcyjne, mające odwieść kandydatki od zamiaru aborcji.

  A dlaczego piszę o Zandbergu i Razem? Bo wzorem dobrych starych szkół manipulacji, akcję przeciw Cisowiance wspiera robiąca wrażenie niezależnej  strona internetowa zdalaodszpitala.pl, która mówi że „masz prawo do wolnej od drastycznych obrazów przestrzeni publicznej” oraz że „Rozstawianie makabrycznych plakatów nie jest żadną kampanią informacyjną – to próba brutalnego wpłynięcia na nasze decyzje i sterroryzowania nas”

  A za stroną zdalaodszpitala – stoi partia komunisty Zandberga – Razem.

 7. Wiesz coś? Riesich-Modlińska się wyprowadza? 🙂

 8. „Z ZSRR akurat pani Alicja jest obznajomiona jak Samojed z psami pociągowymi przy saniach. ”

  Panie Gospodarzu, ale Pan potrafi użyć zestawu słów genialnie. Cała notka oczywiście przeciekawa i to pisana ot tak z „palca”. No ale to zdanie mnie powaliło:)

 9. Aha, zapomniałem puenty.

  Tak, jak popieram Gabriela czynem – kupując jego książki, tak poprę Cisowiankę czynem, kupując wodę Cisowiankę.

 10. Mnie osobiście bardzo podoba się obecne w necie przezwisko prezydenta Francji „Mikron”

 11. A co do Macrona – czy autor nie sądzi, że chłopak miał problemy z matką, i znalazł sobie w końcu zastępstwo?

 12. Uf, dobrze że słówka dobrze są wymawiane po normandzku.

 13. Na pewno nie:)

  Niedawno czytalam jakis tekst podnieconego mlodzianka, na portalu natemat, o babci Brigitte, w ktorym mlodzianek  ow  glosil hasla na temat prawa do szczescia starszych kobiet, i ze bardzo dobrze – niech maja coraz to mlodszych partnerow.

 14. W wieku 14 lat klopoty wszystkich nastolatkow moznaby wrzucic do wora „klopoty z matka”. Nie, to pani Brygida byla cwana. A potem to juz doszly interesy.

 15. Tez uwielbiam odkrywcze, swieze porownania Coryllusa.

 16. Kupujemy Cisowianke!

 17. Rojzich-Międlińska (tak nazwał ją kiedyś jakiś telewidz) to taka Irena Dziedzic v. 2.0. Sztywna jakby połknęła kij od miotły, cała sobą nieznośnie aspirująca do „wyższej skwery” (te rauty w ambasadach, turnieje tenisa…) i zapewne wręczająca swoim gościom kartki z odpowiedziami do nauczenia się. Jeszcze tylko pseudonimu operacyjnego brakuje.

 18. Do ja dorzuce cos kompletnie nie „w temacie Alicji”, ale wlasnie dziecko sie ze mna podzielilo.

  https://www.youtube.com/watch?v=ghsoBiyDO-s

 19. Ja pania Ale zapamietalam z jakichs satyrycznych radiowach pogadanek z Mannem w trujce. Dalo sie jej sluchac, bo glos miala mily, radiowy.

  A co robi obecnie, nie wiem i wiedziec nie potrzebuje, Gdyby Coryllus nie napisal notki, zapomnialabym kompletnie za taka osoba istnieje. To ich, tej prl-owskiej elitki, nikt juz dzisiaj nie slucha, taka prawda. Popytajcie mlodszych.

 20. Czy ludzie tacy jak ona służą jedynie do tego, by kłamać? Nie, nie tylko. Oni służą jeszcze do tego, by nie dopuścić do głosu nikogo, kto źle wymawia angielskie wyrazy. Taki ktoś bowiem nie zasługuje na to, by wziąć udział w dyskusji na temat ZSRR, który zaraz wprowadzi u nas prezes Kaczyński. Resichowa i jej podobni są jak nauczyciele w radzieckiej szkole dla socjopatów. Ich istotna funkcja polega na tym, by socjopaci pozostali socjopatami na zawsze, a jeśli jakiś biedak nie zrozumie o co chodzi i zacznie dążyć ku normalności, zostanie zdruzgotany z największą brutalnością.

  Trafna obserwacja! Oj, trafna !!!

 21. Żona moja Kochana rodem z Mazowieckiego/Lubelskiego przekazała mi, że moje żarty nie są śmieszne. Z tego wniosek, że Ludzie z Mazowieckiego/Lubelskiego nie mają poczucia humoru.

 22. Ci buraczani państwo z jaruzeliańskiego telewizora obchodzą nas tak samo jak pan Kuczok, który w ostatnim wydaniu gazwyba ekscytuje się wielokulturowością Berlina. Oni wszyscy są w tyle, są przestarzali, są trupami duchowymi, tylko że dysponują dostępem do sprzętu nagłaśniającego, czym tworzą wrażenie, że czymkolwiek rządzą. A prawda jest taka, że Polska nigdy nie przestała być królestwem katolickim, królestwem Chrystusa. W tych okolicznościach rola pomazańca Bożego i ludzi formujących jego rząd polega tylko na uznaniu faktu, że pełnią oni władzę polityczną z nadania i w imieniu Chrystusa.

 23. Ach ta pani Alicja i Studio A, kręcące popularne seriale dla telewizji, którego była współwłaścicielką wraz z Janem Dworakiem i bratankiem profesora Strzembosza z TK. W 2007 sprzedali biznes do wielkiej grupy medialnej ATM lub podobnie – we Wrocławiu i odtąd tarzają się w pieniądzach. Ale latka lecą a chirurdzy plastyczni mogą wiele ale mają swoje ograniczenia. W efekcie pani Alicja nie może się uśmiechać tak spontanicznie jak kiedyś. Pamiętam ją  z lat 70-tych jako gwiazdę radiowej „Trójki”, w której sączyła cienkie aluzje do „Bułgarów” a wszyscy się zaśmiewali do łez, że takich mamy subtelnych satyryków. Gwiazda akademików w latach 70-tych. A tu wychodzi smutna prawda, że „w socjalizmie nie było cudów” i propagandę mogły robić tylko dzieci zaufanych i zasłużonych towarzyszy „z okresu założycielskiego PRL”.

  PS. Pani Alicja jako Samojed z psami pociągowymi przy saniach – w kontekście „obznajomienia z ZSRR” to jest po prostu mistrzostwo świata:))))

 24. Ojciec jak nie przymierzając major Bauman.

  ” W latach 1945–1953 był sędzią Sądu Wojewódzkiego w Krakowie, a w latach 1953–1972 sędzią Sądu Najwyższego

  „Był jednym z twórców takich dokumentów międzynarodowych jak Międzynarodowe Pakty Praw Człowieka, konwencja o likwidacji wszelkich form dyskryminacji rasowej, konwencja o nieprzedawnianiu zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości”

  To jest niesamowite jak można połączyć jednoczesny udział w masowej eksterminacji ludzi z działalnością wręcz przeciwną. 😉

 25. Właśnie nie wiadomo, czy nogę… 😉

 26. :))) Oblałam się poranna kawą!

 27. To się samo przez się rozumie!

 28. Macron porównał, wlasciwie zrownal, Kaczyńskiego z Putinem, a nie Polskę z ZsRR

 29. Ona udaje że nie wie, iż target ludzi którym na słowa „ZSRR”,  i „Białoruś” stają włosy na głowie i usiłują na czworakach odpełznać w jakieś pobliskie tereny uprzemysłowione, jest bardzo nieliczny. W każdym razie nie nalezą do niego przewerbowani agenci, do których pani Alicja z cicha się wdzięczy.

 30. (Off topic) Pani Nadziejo, czy pani czasami wchodzi na poczte Szkoly Nawigatorow?

 31. To porównanie tak bardzo się zdewaluowało, że na mało kim robi wrażenie, skoro gołym da się dostrzec, że takie tuzy jak pani Merkelowa, pan Juncker, pan Obama czy pani Clintonowa to zwyczajni zboczeńcy. Pan Podesta, kapciowy pani Clintonowej, jest pedofilem i satanistą, a pan Weiner, mężuś kochanki pani Clintonowej, został skazany na karę kilkunastu miesięcy pozbawienia wolności za pedofilię.

 32. Wszystko mozliwe…

  … tonacy to i brzytwy sie chwyta !!!

  Znamy te sposoby… cyber… hyper… i rozne inne „akcje” strugania takich „Mikronow” albo „Makaronow”… i ich malzonek „maszkaronow”…

  … i jeszcze „nowych partii” jak we Francy… z  SZAMBA wzietych = z DOOPY !!!

  Na rodzimym podworku tez znikaja i pojawiaja sie rozne  KREATURY… o czym  konsekwentnie przypomina  klamca Sakiewicz… rozne  Zandbergi  i „walczonce” Spiewaki… te pasozyty ciagle monitoruja „rozwoj sytuacji” w Polsce i ciagle tkwia w blokach startowych… gotowi do skoku na panstwowe koryto… czyli na nas i na nasze pieniadze i nasze mienie !!!

 33. na temat prawa do szczescia starszych kobiet, i ze bardzo dobrze – niech maja coraz to mlodszych partnerow.

  Co prawda ani nie ta liga i podobieństwa są dość luźne, ale nasz były Macron (zanim było to modne) czyli Kazio Marcinkiewicz został ze wszystkich stron ale bardziej z tej lewicowo-feministycznej rozjechany na miazgę, kiedy po zaprzestaniu pełnienia funkcji premiera postanowił w związku z objeciem posady w Goldmann Sachs zostawić żonę z 4 dzieci. No dzieci już w były raczej dorosłe, najmłodsze dziecko miało 16 lat, najstarsze coś ok 30stki, ale nie pamiętam, aby ktoś – poza samym Kaziem – wtedy mówił z zachwytem o prawie do szczęścia. Na pomoc do tabloidów wezwano matkę pana Kazia, która stwierdziła, że „syn oszalał”, sąsiadki zaręczały że żona to „złota kobieta, bo myje podłogi na kolanach” (zamiast mopem?), pani Środa poza swoimi mizoandrycznymi farmazonami ogłosiła, że facet ma pusto we łbie i kryzys wieku średniego, artystka Bakuła rozpaczała co to będzie jak Kaczyński awansując takich „kaziów” i „januszów” na zbyt wysokie stanowiska sprawi, że uwierzą w siebie i zaczną się rozwodzić, lewica, trole i hejterzy dużo mówili o „przysiędze małżeńskiej, którą złamał” (!) i deklaracje o „trwałości małżeństwa”. Ciekawe czy pani Macronowa też przysięgała pierwszemu mężowi, że go nie opuści aż do śmierci? Pan Kazio też coś tam bąkał o „prawie do szczęścia”, że on chciał mieszkać w Warszawie z perspektywą tego Londynu, tymczasem żona mu kazała natychmiast wracać do Gorzowa Wielkopolskiego nie wiadomo po co. Ale kto go tam słuchał, jak szybko info o rozwodzie przykryły njusy o związaniu się z Isabel z Brwinowa. 🙂

  Mnie ten „case” (tak z biznesowego języka..) ciekawi z tego powodu, że i GazoWnia i wszystkie właściwie media kierowane do kobiet lansują wizję, że kiedy ONA jest królową życia, chwyta życie zębami, świadomie wie czego chce, prze do sukcesu podczas kiedy ON mówi „stop”, chce gorącej zupy na stole po ciężkim dniu pracy, dzieci to jest nudny i nie ma absolutnie żadnego powodu żeby go nie zostawić. Odwrotnie to nie ma prawa działać.

  Dlatego pani Macronowa jest i będzie na najbliższe lata idolką wszystkich przebojowych i postępowych starszych pań ze środowisk lewicowo-liberalnych.

 34. To na czerwonym tle, to i ja, ciągle początkująca, zrozumiałam 🙂

 35. Bardzo ladnie traktuje Alicje Resich-Modlinska nasza poczciwa polska wikipedia. Ani slowa oczywiscie o tym skad pani Alicji nogi wyrastaja. Jest natomiast informacja nastepujaca:

  „W RTL7 razem z Wojciechem Cejrowskim przygotowywała program Piękny i bestia.”

  To chyba Cejrowski gral pieknego domyslam sie (rodzaj meski).

  Okazuje sie ze bycie celebryta to tez niezla fucha w Polsce. Moze jeszcze lepsza niz bycie politykiem.

 36. „sączyła cienkie aluzje do „Bułgarów”

  Kim byli ci „Bułgarzy”?

 37. Możliwość zbliżenia francusko-niemieckiego wydaje się być realną.

 38. Powiem szczerze, ze jeszcze nie przyszlo mi to do glowy:) Ale zaraz tam zerkne i sprobuje sie rozeznac w temacie. Chyba nie miga uzytkownikowi nic na czerwono jesli poczta sie pojawia..?To dlatego nie zagladalam jeszcze.

 39. te pasozyty ciagle monitoruja „rozwoj sytuacji” w Polsce i ciagle tkwia w blokach startowych… gotowi do skoku na panstwowe koryto

  W 2018 są wybory samorządowe. Np. w Warszawie Hanna G-W ogłosiła abdykację i łaskawie kandydować już nie będzie. Mam nadzieję, że słowa dotrzyma. A taki urząd jest przecież jednym z najważniejszych w państwie, dysponuje wielkim budżetem (coś trochę około 4 mld euro), 7 tys. zatrudnionych w samym urzędzie, dużo dużo zleceń na zewnątrz, z tego naprawdę da się wiele uszczknąć coś dla siebie i swojego środowiska. A przecież lewicowe środowiska potrzebują pieniążków, wsparcia, dotacji, kulturowego ugruntowania swoich programów (skoro o tym się mówi to widocznie jest to bardzo ważne). Dlatego bitwa o taką Warszawę może być krwawa. W ciągu roku tutaj żadnego Macrona się nie wystruga, ale kto wie? może wystarczy mały Macronic albo Biedron Robert obecny prezydent Słupska, zawodowy gej, który częściej bawi w warszawskich telewizjach i manifestacjach, podróżach zagranicznych niż w słupskim ratuszu. Na pewno Biedroń jest intensywnie promowany na rok 2020 na czas wyborów prezydenckich.  Nawet jeśli nie pokona prez. Dudy to chodzi o to, żeby zgarnął i zjednoczył jak najwięcej wyborców z lewackiej i postempackiej strony. Nie wykluczam, że gdzieś na zapleczu strugany jest nowy Macron (Tusk to przeżytek, ale może jeszcze sporo namieszać).

 40. Pieknie !!!

  Francuskie trupy duchowe juz sie nawet nie wychylaja w telewizorze… juz to zdechlo.  Niewiara jest bardzo wielka… w przeciwienstwie do buraczanego panstwa z jaruzelanskiego telewizora maja w sobie na tyle zwyklego cynizmu i wyliczenia… zeby w ogole nie pokazywac sie w telewizorze… coby w przyszlosci nie zaszkodzic swoim potomkom i dlatego, zeby w przyszlosci nie byli oni… zle kojarzeni… bo swiadomosc zycia i bycia w coraz wiekszym szambie wsrod Frankow naprawde rosnie.

  To jaruzelianskie buractwo  w porownania do buractwa francuskiego… zawsze nadgorliwe… zawsze rwie sie przed szereg… zawsze w awangardzie !!!

 41. Przyjaciel powiedzial, ze to  „zenial”…

  … dawno sie tak nie usmialismy do lez… jak dzis.

 42. Ich awangarda, tak jak każda awangarda rewolucji, zawsze ustawia się plecami do prawdy. Trzeba przyjąć do wiadomości, że oni zawsze znajdują się w tyle i na dnie. To złudzenie, że oni są z przodu.

  Francuzi mają obowiązek przestać słuchać tych zboczeńców, a jako środek obrony wykorzystywać modlitwę różańcową i żądać od francuskich książąt Kościoła, by ci zaczęli szerzyć świętą wiarę katolicką, a nie szacunek wobec fałszywych wyznań. Proste? Proste.

 43. Chyba to było na początku lat 90 – tych byłam (przypadkiem) na jakimś takim spotkaniu z wyżerką i ktoś stojący obok wskazał w jakimś tam kierunku i powiedział widzisz „ten Resich to brat Modlińskiej”  Niby wtedy brat p. Alicji miał być jakimś podsekretarzem, czy wice ministrem, jakoś tak około. Pamiętam moją odpowiedź  „Czy Resichy zamierzają aspirować do jakiejś  grupy modlitewnej – nawiązywałam do nazwiska p. Alicji”.

  Resichy aspirują do  grupy celebrytów i sobą okadzają przestrzeń publiczną.

 44. Od dawna piję Cisowiankę – jako, żem z tamtych stron smakują mi tylko Nałęczowianka i Cisowianka, a Cisowianka jest tańsza. Pokazanie środkowego palca partii Razem przyjdzie mi więc wyjątkowo łatwo.

 45. Tak gołym okiem chyba nie do końca ludzie oglądają jednak różne media i z różnych przekazów czerpią

 46. Zastanawiam się tylko, czy nie jest aby tak, że one nie mają specjalnego wyboru. Mężczyzna dojrzały odczuwa pociąg seksualny raczej do kobiet płodnych, nastolatkowi bez różnicy…Może stąd to parcie na import afrykańskich „dzieci”?

 47. Nasi umiłowani przywódcy i tak to przeprowadzą, ale albo uczynią to w czasie jeszcze panującego względnego pokoju, albo w czasie trzeciej wojny światowej, kiedy będzie wydawało się, że Polska obróciła się w jedno wielkie gruzowisko.

 48. Ja to wszysko doskonale pamietam…

  … pamietam jak „naszysta” Sakiewicz  pompowal ten „plankton polityczny”  z doopy wziety… ten caly Zandberg z tymi „nowoczesnymi” debilami… Kukiz15… polska jest jedna Gowina… przeciez to byly  JAWNE  MERDIALNE  struganie  „faktuf” !!!

  I jeszcze nie tak dawno temu stary lobuz Morawiecki tez  „zarejestrowal” juz „nowa” partie… ale Sakiewicz o tym  NIE  WYJE… jeszcze, ale zapewne juz niedlugo zacznie… to kwestia czasu… 2018 rok i wybory samorzadowe  tuz, tuz… a ten zbok Biedron szykowany jest na 2020… tylko po to zeby zabrac troche glosow… no zobaczymy jak to wyjdzie  w przyszlosci, ale bedzie juz duuuzo, duzo trudniej – to jest pewne.

 49. Nic dodać i nic ująć, dwulicowość środowisk lewicowych jak zawsze wyjdzie na wierzch.

 50. Co ciekawe, w naszej polskiej kulturze krzywym okiem patrzy się, gdy kobieta jest wielokrotnie starsza od mężczyzny, natomiast, gdy to mężczyzna jest dużo starszy to to nie przeszkadza. Np mój Ś.P. dziadek miał 34 lata, a Ś.P. babcia 18 lat, gdy zawierali sakramentalny związek małżeński.

 51. Ja jestem z lubelskiego i mieszkam w mazowieckiem

 52. Tak, to zludzenie na 200% !!!

  No wlasnie… Franki wyrazili ten brak posluchu w ostatnich wyborach, ktore zostaly zfalszowane na niebotyczna dotad skale… wprost historyczna !!!   9 milionow glosow !!! Marine LP i Melanchon mowia o 30%  przekrecie wyborczym !!!

  Wbrew saczonemu przez telewizor przekazowi Franki tego dziadostwa… i tego zaklamania nie podzielaja… sytuacja we Francji juz  jest  fa-tal-na… i ulega destabilizacji w bardzo szybkim tempie.  W „moim”  Rennes juz sie o tym otwarcie mowi…

  … a ten slup „mikron” szybciutko z tym swoim bylym „pa prezida” szmaciarzem… szantazysta i dziwkarzem Holland’em poleci na zbity pysk !!!

 53. Mężczyźni później dojrzewają. 😉

 54. Mam Rozalio okropny kłopot

  Bo masz czasem 16 lat a czasem tak ze 30

  🙂

 55. Bunt bez różańca świętego w ręku jest bez sensu, bo tacy sataniści jak pan Emanuel boją się wyłącznie świętej wiary katolickiej i niczego więcej.

 56. Ta pani to kompletny anonim dla mnie. Ale sobie wyguglowalem i na pierwszy rzut widać że to ta sama liga co pani Środa czy pani Płatek. Ja rozumie że pani Alicja zatrzymała się w głębokim PRL kiedy na zachód wyjezdzali tylko agenci po znajomości ale czasy się zmieniły i teraz każdy sobie może bez większych przeszkód obejrzeć ten postempacki zachód. Naprawdę czy oni nie zdają sobie sprawy jakich idiotow z siebie robią?  Tego już nikt nie kupuje, ile razy trzeba ich wysmiac żeby dali sobie spokój? Ci ludzie przegrali życie, wielu z nich nie ma dzieci, nikt nie słucha tych bzdur o wspolczuciu dla rzekomych uchodźców, naprawdę żal mi tej całej bandy lewicowo-liberalnej ale to ich problem.

 57. Franki sa na szybkiej „sciezce” buntu…

  … a poniewaz to bedzie bunt bez rozanca to mozna sobie wyobrazic, ze szkody moga byc nieobliczalne… dlatego musimy sie od tego burdelu trzymac na odleglosc… jakikolwiek dialog… chec wspolpracy… czy zwyklej dobrej woli – na dzien dzisiejszy jest NIEMOZLIWY !!!

  Wczorajszy szczyt UE w Brukseli to wedlug telewizora francuskiego kompletne FIASKO. Rozmowa bilateralna pomiedzy „Mikronem”, a PBS polegala na wygloszeniu wzajemnych oswiadczen… przy czym oswiadczenie „Mikrona”… nie zrobilo wrazenia na PBS… spokojnie i zdecydowanie wyglosila ona swoje oswiadczenie…

  … a propos obronnosci…

  … Franki sa zainteresowane wzmocnieniem solidarnosci europejskiej i stworzeniem „europejskiej armii” do walki z terroryzmem ISIS… wspieranie NATO ich nie interesuje… i to tyle –  w wielkim skrocie – z tego wczoraj zakonczonego „spedu lunijnego” zwanego „szczytem UE”…

  … acha… i jeszcze „uzgodniono”, ze  kolejne rozmowy… spotkania… w celu SZUKANIA  wspolnego stanowiska… bla, bla, bla… zostana uzgodnione we wrzesniu !!!… a do wrzesnia  DEMOLKA  bedzie postepowac !!!

 58. Tatuś pani Alicji, jak się był urodził w Wiedniu, naturalnie nie wiadomo z kogo, zaraz zaczął studiować na UJ, zaraz był sędzią, a potem już pooooszłoooo…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Resich

 59. https://youtu.be/UwupgEw87WM  ok 2 min Alicja Resich-Modlinska po wyborach. We mgle.

  https://youtu.be/ch5jbHCvWD4 1:09 Alicja Resich-Modlinska Kongres Kobiet Sukcesu

  W jej programie został wylansowany Majewski. Ten wysoki, od wygłupów.

 60. … acha… i jeszcze „uzgodniono”, ze  kolejne rozmowy… spotkania… w celu SZUKANIA  wspolnego stanowiska… bla, bla, bla… zostana uzgodnione we wrzesniu !!!… a do wrzesnia  DEMOLKA  bedzie postepowac !!!

  … ten ichni jewropejski kaowiec Junker znowu 'trzeźwy jak szklanka’ (copyright A.M.). Nie dziwota, prowadzić taki obóz na trzeżwo, nie lada sztuka. Chłop się stara grać jak najlepiej, ale gdzie mu tam do takiego Maklakiewicza…. -]

 61. Co ciekawe, w naszej polskiej kulturze krzywym okiem patrzy się, gdy kobieta jest wielokrotnie starsza od mężczyzny, natomiast, gdy to mężczyzna jest dużo starszy to to nie przeszkadza.

  Tak więc środowiska feministyczne chcą ten proces odwrócić – krzywo ma się patrzyć na związek starszego mężczyzny z młodą dziewczyną (kryzys wieku średniego itp. patrz Donald Trump i jego młoda żona); zaś odwrotna sytuacja ma spotkać z entuzjazmem (wg. Hanny Lis pani Macronowa jest „Wykształcona, inteligentna, szalenie atrakcyjna. Ma 64 lata”). Nie wiem co ma do rzeczy inteligencja, ale ok.

  Jest tylko drobny szczegół. Jakby nie patrzeć dzieciów z tego nie będzie, dlatego Marcon czy chciał czy nie musiał zadeklarować że „dzieci nie ma i mieć nie zamierza”. Pani Brigitte już swoje zrobiła, nawet jej najstarszy syn jest starszy od jej nowego męża o 2 lata. 😉

  Np mój Ś.P. dziadek miał 34 lata, a Ś.P. babcia 18 lat, gdy zawierali sakramentalny związek małżeński.

  Dlatego z takich związków dzieci mogą być, ale bardziej jestem ciekaw czy młode dziewczyny nie są dziś pod silną presją mediów i otoczenia, żeby nie wychodzić za staruchów po 30-stce. 🙂

 62. https://pbs.twimg.com/profile_images/818182156405133312/6PkWOc_K.jpg

  Potrafię to zrozumieć. Ale jaki JA mam okropny kłopot, kiedy czasem mam 6, a czasem 136 lat?

 63. No wlasnie dlatego ma sie krzywo patrzec na zwiazki mlodych kobiet ze starszymi panami, bo dzieci z tego moga byc. A podstarzala feministka jest na straconej pozycji, wiec sila rzeczy musi lansowac odwrotny trend.

 64. No to jest na rękę Niemcom taka europejska armia może mieć przecież różne zastosowanie

 65. Staruchy są głównie z odzysku. Po recyklingu.

 66. Ja myślę że go wylansował kto inny tam mógł mieć najwyżej inauguracje. Tego typu celebraci to tylko są na fasadzie dużo do gadania nie mają

 67. Np mój Ś.P. dziadek miał 34 lata, a Ś.P. babcia 18 lat, gdy zawierali sakramentalny związek małżeński.

  A teraz poważnie, bo czasami sobie żartujemy. To jest wzór Świętej Rodziny. Dojrzały mężczyzna i młoda dziewczyna/kobieta. Jeśli do małżeństwa podchodzi się na serio, „… i że cię nie opuszczę, aż do śmierci.”, to taka różnica wieku wcale nie jest zła. Wręcz bardzo dobra, ale nie z punktu widzenia feministki.

  „…Weź niewiastę i jej dziecko i uciekajcie z do Egiptu.”

  Maryja nie poszła się wtedy radzić przyjaciółek, bo wiedziała, że małżonek chce dobrze i wie lepiej. I mogła mu ufać.

 68. Racja, ale w jej programie debiutował.

 69. Mężczyźni dojrzewają jedynie do 6 roku życia. Potem już tylko rosną.

 70. Dlatego Europa zachodnia jest pozamiatana. Odnowi ją islam. Chyba, że zdążą się nawrócić.

 71. Przepraszam, że z takim dużym opóźnieniem, ale dopiero przedwczoraj dotarły do mnie zdjęcia z mszy świętej odprawionej 4 czerwca w Parafii Maryi Panny Częstochowskiej
  w Brzezinach przez Ojca Stanisława -Trzy Krainy, który zechciał właśnie w tym celu
  do Brzezin przyjechać.

  Była to msza święta w intencji naszego Gospodarza i Was kochani, którzy tu komentujecie.

  Ojciec Stanisław jest natychmiast do rozpoznania na tych zdjęciach, w środku nasz wikary, ksiądz Piotr. Był jeszcze na tej mszy ksiądz emeryt z Łodzi, we własnej intencji.

  Miałem ogromną przyjemność spędzić z Ojcem Stanisławem prawie cały dzień. Uraczył mnie  opowieściami o Łotwie i wspaniałą lingwistyczną wiedzą Byłem zafascynowany jego osobowością, podobnie jak wtedy, kilka lat temu, gdy na targach w Łodzi mogłem spotkać
  i porozmawiać z Gabrielem.

  Pod tym linkiem są zdjęcia.

  http://pl.tinypic.com/4dumvwaq

 72. Nie odbieraj nam nadziei.  🙂

 73. Przepraszam za ten ciąg niepotrzebnych znaków.

 74. Dziękuję bardzo za zdjęcia 🙂

 75. >To jest wzór Świętej Rodziny. Dojrzały mężczyzna i młoda dziewczyna/kobieta. Jeśli do małżeństwa podchodzi się na serio,

  Tak to jest dobry kierunek. Ale np. w moim przypadku jesteśmy z Żoną równolatkami, i w ogóle młodsze nie miały szans z moją Żoną – wydawały się zepsute albo dziecinne/słabe.

 76. Pozdrowienia i podziekowania dla Pana i Ojca Trzy Krainy:)

 77. Nie wspominając o zdarzeniach – tzw. „przypadkach” w czasie naszego poznawania.

 78. No,nie wszyscy,nie wszyscy…

 79. Każdy człowiek, gdy żyje, ma szansę się nawrócić.

  Islamizacja jest karą za masową apostazję.

 80. Islam niczego nie odnowi – tylko cofnie do czasów pogańskich.

 81. Mwiono o tym w  Roninie  (Orzel,  Karon)   19-tego czerwca.  Chyba  ciekawie.

 82. Dziękujemy za fotografie i Bóg zapłać za wszystko.

 83. Mnie by ciekawiło jak to było z tym chrztem Macrona, który jakoby wymógł na rodzicach mając lat 12 aby zostać ochrzczonym. Ponoć był wtedy pod wpływem nauczyciela Jezuity.

 84. Moj dziadek tez byl starszy 14 czy 15 lat od mojej babci… to bylo jeszcze przed 2 WS i to byly zupelnie inne czasy i relacje… w tamtym czasie takie roznice byly czeste… czesto tamte kobiety umieraly przy ktorys tam urodzeniach dzieci. Pamietam z dziecinstwa, ze 2 moje wujenki byly „troche” starsze od swoich mezow… ale to bylo dawno temu…

  … dzisiaj ze swieca szukac zwiazku w ktorym zona jest starsza od meza o 26 lat !!!

  W przypadku francuskiego „Mikrona” to jest  PATOLOGIA… Franki sa zdegustowani i zbulwersowani… i wiedza, ze to jest „malzenstwo z rozsadku”… wiedza kto-zacz madame Makron, z jakiej banksterskiej rodziny nogi jej wyrastaja.  Brigitte, zona „Mikrona” stara sie jak najmniej pokazywac publicznie…

  … w WikiP np. nie mozna znalezc  info o rodzicach „Mikrona”… ale na ostatnim moim spotkaniu z pania mer Rennes podczas rozmowy ktos z gosci powiedzial, ze jego rodzona matka jest – jak na ironie – o rok mlodsza od zony !!!

  A Hanna Lis  jest walnieta w  „hory musk”… powinna sie leczyc i prosic o zdrowie, bo o rozum  za pozno.

 85. Aaaa… to jest bardzo Angeli na reke…

  … np. moze miec taka „wspolna armia” zastosowanie do palowania Polakow w Polsce !!!… albo Polacy zatrudnieni w takiej armii „fspulnej” moga byc wysylani np. do Sudanu, Czadu czy innego Mali aby bronic „lunijnego biznesu” w Afryce !!!

 86. Dziękuje raz jeszcze. Bóg zapłać.

 87. Bardzo ladne zdjecia, Panie Wawrzku…

  … a ks. Stanislaw  „Trzy Krainy” – dostojny…, ks. Piotr, wikary  – tez OK.  Dzieki za te zdjecia i mozliwosc „wirtualnego poznania” obydwu wspanialych Kaplanow.

 88. Chyba szybko sie Pan nie dowie…

  … rodzina „Mikrona” w dzien po elekcji syna usunela sie w dyskretny cien… przed mediami !!!

 89. Dla pani Ali co się boi. Niech żywi nie tracą nadziei.

  https://youtu.be/WpU7huPnZmY ok 1:11 Miłość po francusku, zwiastun.

 90. Tak mniemam, że Pani miała już do czynienia z moim imieniem. Rzadko ktoś tak do mnie się zwraca, dziękuję. Mój proboszcz, ksiądz Marek bardzo żałował, że nie mógł być na tej mszy świętej, bo on zwykle je odprawia. Tak, ojciec Stanisław jest dostojny, a do tego  naprawdę bardzo skromny. Byliśmy w kilku miejscach z ojcem, także  w Rogowie, to niedaleko od Brzezin. Ojciec Stanisław studiował w Rogowie leśnictwo, bo tu jest wydział leśnictwa i szkółkarstwa warszawskiej SSGW.

 91. Tak dodam dla Tych co zapomnieli jak to było z nimi i mających córeczki – gdy poznawałem moją Żonę, to wyglądałem trochę jak cienias, po trzech latach przed kompem (wydaje się non-stop) miałem chyba wytrzeszcz oczu, nieprzyjemny zwyczaj zbyt bliskiego podchodzenia do Ludzi jak do monitora i doszedłem do jakiejś tam ogłady dopiero przy Żonie.

 92. Kto uważa , że kobieta w wieku 64 lat nie jest ponętna i atrakcyjna, ten nie służył w marynarce, lub nie skończył technikum. Kobiety po 60 są (mogą być) śliczne nie tylko w oczach młodzieży ale również dla  rówieśników. Wiem co mówię.

 93. Odnowi wiarę. Chrześcijaństwo.

 94. Mogą. Ale to wbrew biologii. Dlatego budzi w nas taki sprzeciw wewnętrzny.

 95. Ok, niektórzy dobijają 10 r.ż.;) za to kobieta w ciele 60-latki moze nosić mózg z każdego przedziału wiekowego, gdzieś od 4 lat poczynając…

 96. To ja żeby nie dawać więcej uwagi pani Alicji, podsunę kolejny wart posłuchania wykład, powiązany z poprzednim:

  https://www.youtube.com/watch?v=HQolXNwbEq0

  Kilka najciekawszych punktów wg mnie:

  początek – o obecnych zawodach

  0:41-0:42 – jaki był i jest cel rewolucji seksualnej (i tu polecam do tego ten film Kacpra Gizbo na temat tej rewolucji w np. Niemczech aktualnie – skala przeraża i dokładnie pasuje do tego o czym mówi KK)

  https://www.youtube.com/watch?v=p5aUDSuruWY
  1:00 – 1:02 – o problemie imigracji w UE i wpływie rewolucji na obecną kondycję edukacji
  1:18 do 1:23 – o Gender i tożsamości ludzkiej

  Do jednej kwestii mam nie tyle zastrzeżenie co wymaga ona moim zdaniem uzupełnienia z wyższej perspektywy, którą prezentuje i tłumaczy np. właśnie Coryllus. Tzn., że chłopom wcale nie było tak źle u panów ani że proletariat nie powstał sam z siebie, tylko właśnie przez rewolucje i likwidację/parcelację majątków. A za tym zawsze stał ktoś, kto potrzebował ludzi do taniej pracy. Niemniej generalnie kolejna świetna prelekcja z dużą dawką wiedzy.

 97. Panie Wawrzyncu, dziekuje za msze za nas, a wiec i za mnie. Fajnie, ze zamiescil Pan zdjecia.

 98. czesto tamte kobiety umieraly przy ktorys tam urodzeniach dzieci.

  Wiem, moja babka ze strony matki zmarła przy porodzie 4 córki. Dziecko zmarło 2 lata później. Dlatego dziadek-wdowiec wziął sobie żonę-wdowę młodszą o kilkanaście lat. Po wojnie nie było to niczym nadzwyczajnym.

  ze jego rodzona matka jest – jak na ironie – o rok mlodsza od zony !!!

  To nie powinno dziwić skoro między nimi jest 24 lub 25 lat różnicy… teściowa z synową + pasierb z ojczymem podczas spotkań rodzinnych i będąc w tym samym wieku mają przynajmniej wspólne pokoleniowe tematy. 🙂

  Macronowi nikt nie wypomina publicznie że nie ma dzieci i zadeklarował że nie chce ich mieć? No nawet jakby mu się odwidziło i by chciał to nie w tym układzie małżeńskim niestety.

 99. Kurczę, napisałem z nudów tekst o Alicji, a zrobiła się dyskusja o walorach 60+ I to zagaja Chlor, a reszta się zajmuje istotnymi celami rewolucji seksualnej…lepiej idźcie spać…

 100. Ja palę. To niech to całe „towarzystwo” wróci normalne opakowania dla – cholera – wyrobów tytoniowych.

  O jakość tychże nie będę się upominał.

 101. Na razie … nie będę.

 102. Niekoniecznie.

  Jakość !

 103. naprawdę https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQv9b-decpuWP2Da5WLUA_00nESxz2uH1GsANR2VWYgeWVXuCiZWA

 104. No niesamowite…

  … Ojciec Stanislaw studiowal lesnictwo… Gospodarz chodzil do Technikum Lesnictwa… ja z kolei do Technikum Ogrodniczego… super !!!   Jednak podobienstwa sie przyciagaja – jak to mowia…

  … z Pana imieniem pieknym i dzis rzadkim mialam juz do czynienia… tutaj w Rennes jeden z kolegow pochodzacy z Lezajska ma na imie wlasnie Wawrzyniec i jego zona mowi do niego Wawrzek…

  … wobec  nieobecnosci proboszcza, ks. Marka – jesli to mozliwe – to prosze zrobic zdjecie moze przy najblizszej okazji… naprawde warto poznac blizej Pana parafie w Brzezinach, skad plynie taka piekna modlitwa w intencji Gospodarza i nas tu wszystkich,  gdzie posluguja tacy wspaniali kaplani.

 105. Dzięki. To jest zaproszenie !

  Jeżeli to jest tak stare, to się nie nadaje do palenia. Papierosy to nie tytoń.

 106. tak, niegdyś /w 80-tych/znalazłem w kredensie, który był w ”odstawce” ”dukaty” z 60-tego roku – nie dało się :p

  ehhh, co za czasy … drastyczne

 107. jak to sie mówiło ? Cierpienia młodego waltera ?

  Cholera, to już jutro 🙂

 108. To teraz się utrwali na zawsze. Chodzi o nowowybudowany fragment drogi S7 między Szydłowcem a Radomiem.

  http://radom.wyborcza.pl/radom/7,78404,21142218,radni-szydlowca-nazwali-siodemke-indianska-droga-na-pamiatke.html?disableRedirects=true

  Indiańska Droga Sat-Okha – tak będzie się nazywał odcinek ekspresowej „siódemki” biegnący w granicach gminy Szydłowiec. Decyzję o nadaniu nazwy radni Szydłowca podjęli na ostatniej sesji

 109. ja w temacie. Przypomina sobie, że kilka lat temu byłam na filmie z Sophie Marceau  i tytuł filmu był taki pochutliwy, jakoś tak: pragnienie, czy pożądanie, czy żądze. Nie ważne. Ważne i to dopiero teraz sobie uzmysłowiłam, że w tym filmie już jest przyzwyczajanie do dysonansu wiekowego między mocno dojrzałą kobietą a młodym mężczyzną dopiero wstępującym w dorosłe zawodowe życie. Piękna szefowa (Sophie M.) jest w wieku tuż przed 50 – tką ma kochanka , dwadzieścia lat młodszego asystenta i marzy o seksie z  rówieśnikiem , którego co jakiś czas spotyka  w tzw zawodowo – towarzyskich oficjalnych okolicznościach.

  No jest tam kilka kadrów pokazujących atrakcyjną S.M. w kuszących pozycjach skopiowanych z malarstwa typu: na rekamierce, leży pięknie upozowana  piękna bohaterka filmu, kamera filmuje plecy, pośladki i łydeczki, do pokoju z tak udrapowaną postacią wchodzi młody asystent i zaczyna „łasować”. Bo innego wyjścia nie ma.

  Ja sobie dopiero po Coryllusowym wpisie uzmysłowiłam, że ten film miał nas przyzwyczaić do takiego dysonansu wiekowego,że niby nic takiego dziwnego w takim związku.

 110. >I to zagaja Chlor, a reszta się zajmuje istotnymi celami rewolucji seksualnej…lepiej idźcie spać…

  🙂

 111. Bo on był i jest wpływowy.

 112. Dokładnie, mój dziadek zmarł był 12 lat po ślubie (operacja na wrzody na żołądku), a miał jeszcze 8 dzieci.

 113. O tych przyjaciółkach to sama prawda. Dziękuję.

 114. Na SN był przywoływany ten videobloger i tu filmik z porównaniem Leszna i Torżoka.
  https://www.youtube.com/watch?v=IWaKe-cMkao

  Widać że Macron zmyśla, bo idziemy w inną stronę. 🙂

 115. oj, ten rodzaj hucpy to jest nacji wysranej prawdziwa specjalizacja. Jak piszą, że walczą o prawa robotników, to chodzi im o zamknięcie robotników w strasznym obozie pracy, a jak piszą o obronie praw kobiet, to chodzi im o zmuszanie tych kobiet do produkcji surowców na rzecz przemysłu kosmetycznego (płody), jak piszą o tolerancji, to organizują nową Wandeę na europejską skalę, itd, itp… Oni już tak mają, takie szokujące zestawienie przeciwstawnych deklaracji i działań ma za zadanie wprowadzić w stupor zdumienia głupich gojów i uczynić ich bezbronnymi wobec kolejnych zbrodni.

 116. Cierpienia starej Wer…, a nie, Żuławskiej.

 117. Cierpienia starej Werterowej –  w świetle piosenki Młynarskiego „Nie mam śmiałości w temacie Mariolli” – to istotne jest uczucie i wyrozumiałość męska. O wieku kobiet jakoś Młynarski nie śpiewa. Jednak chyba za oczywiste i Młynarski i (bohater piosenki) Werter z Sochaczewa uważali że Mariolla musi być powabna.

  i że kiedy ona mówi – Kobyłka – to trzeba w tym widzieć wulkan zmysłów ….. (a jej  wiek ???) .  No nie wiem.

 118. No nareszcie!!! Każda z nas, bez względu na wiek, chciałaby się w przeglądać w życzliwych oczach swojego miłego, a nie tylko w krytycznym odbiciu lustra.

 119. Ciekawe gdzie będzie Rondo Kapitana Żbika ?

  ija ija ija ija

 120. Ona też by chciała i szuka .. w tle: czy się uda i jak

 121. Oglądałem archiwa rodzinne w ostatnich dniach i odnalazł się wyrok z 1949 jakim mojego ojca uraczyła prl- 15 lat za czyny z pobudek kontrrewolucyjnych – ta wojna nigdy nie będzie mieć końca i warto o tym pamiętać

 122. D na B i chodzi o manekiny wystawowe w slangu

 123. Sprawdzę nazwisko sędziego za kilka dni może będzie trafienie

 124. „makaron z makrelą” Nowy hit w restauracjach UE.

 125. kurczę, po raz pierwszy podpisuję się pod całym Twoim artykułem, bez żadnych zastrzeżeń:-). 10/10.

  pozdrawiam

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.