mar 122016
 

Tekst ten traktować będzie o powadze i jej braku, a odnosił się będzie do osób związanych z mediami, które w sposób bezwzględny i szczery nowy rząd popierają. Jak widzimy kłopoty Beaty Szydło dopiero się zaczęły i sprawę tę należy traktować bardzo serio. Nie mamy niestety żadnych istotnych informacji dotyczących kryzysu, bo naszym jedynym łącznikiem z sejmem i rządem jest Kukiz, przepytywany przez dziennikarzy różnych portali. To co do nas dociera zasługuje na miano ochłapów i my się do tych ochłapów musimy ondosić. Żeby nie oszaleć całkiem i nie przyznać się przed sobą samym, że jeden stary dziad w dziwnej czapce sparaliżował najbardziej bojowy rząd od czasów konstytucji 3 maja, zajmiemy się dziś mediami. Który to już raz – zakrzyknie ktoś oburzony?! A co mamy robić? Prawdę wywaliłem tu już wczoraj, nie będę się powtarzał. No, ale jak chcecie to dobrze, powtórzę – szykuje się prowokacja, mająca na celu przejęcie władzy i podmianę opozycji na coś słabego, lepkiego i komicznego. Na Kukiza z Liroyem na przykład. Czy ona się uda? Nie wiem. Zobaczymy.

Na razie pośmiejmy się trochę. Parę dni temu Kurski przesunął Rachonia z ramienia na czoło…a może z czoła na ramię…tak, to będzie określenie bardziej adekwatne dla dziesiejszej sytuacji Rachonia. Tak więc w wyniku sprzężenia zwrotnego członek ścisłego kierownictwa TVP Rachoń został przesunięty z czoła na ramię. Ci, którzy ekscytowali się jego konkursem dla młodych talentów powinni teraz wyjść i odszczekać swoje ekscytacje. Czy wy ludzie naprawdę myśleliście, że ktoś z ulicy dostanie się do telewizji i będzie tam prowadził programy publicystyczne? A wszystko z tego powodu, że jest młody i ładnie wygląda? Ja już mam wyżej uszu tego tępego frajerstwa, które się przelewa przez twitter, tych życzeń pobożnych, żeby wreszcie było tak wiecie, naprawdę, solidnie, po polsku…żeby ten Rachoń powiedział kto jest agentem, żeby zaprosił Michalkiewicza jeszcze to tamten powie kto jest żydem i zwyciężymy.

Jak widzicie plany są inne, a pan Rachoń został właśnie postawiony do kąta. Jak to komentuje nasz ulubiony polityczny analityk pan Targalski? Proszę bardzo, tak oto http://m.niezalezna.pl/77497-targalski-rachon-usuniety-z-tvp-info-bo-realnie-zagrazal-ubekistanowi-zamiast-niego-awansuje-s#.VuHvtoPmDDV.twitter

Odsunięcie Rachonia to ofesnywa ubekistanu po prostu. Młody, zdolny Michał chciał wszystko zmienić, ale ubekistan nie pozwala. No ale – zauważy ktoś – przecież decyduje Kurski, on także jest z ubekistanu?! Wszędzie kurna ta zdrada się pleni, wszędzie normalnie, spokoju człowiek nie ma….Według Targalskiego – tak to rozumiem, bo za Targalskim niełatwo jest nadążyć – Kurski został zaszantażowany i przez to musiał przyjąć do pracy niejakiego Sufina z TVN. Tak się składa, że ja pana Sufina dość dokładnie pamiętam z dziennika „Życie”, któremu szefował Tomasz Wołek. Zapisał się on w mojej pamięci jako człowiek energiczny, lekko sfiksowany, pozbawiony uprzedzeń – normalnie gadał z archiwistami, takimi jak ja – i raczej wesoły. Sufin był oczywiście szczerze zaprzyjaźniony ze wszystkimi dziennikarzami tej gazety. Nie odstawał w żaden sposób od ekipy, wyróżniał się może tylko większą nonszalancją. No i oryginalną powierzchownością. Nie wiem jak pan Sufin wygląda dziś, ale w tamtych czasach jego widok wywoływał na mojej twarzy mimowolny uśmiech. O – myślałem sobie – znowu idzie te łysy co ma uszy odstające bardziej niż ja.

Teraz jednak, dzięki Targalskiemu, wiemy że Sufin to ubekistan i ruski agent. No dobrze, ale dlaczego ci wszyscy ludzie, którzy znali go od dawna, na przykład Semka, nie zorientowali się kim on był już wtedy, dlaczego nie zdemaskowali go i nie odsunęli. Teraz zaś pozwalają, by zajmował on ważne miejsce w telewizji?! Ja nie wiem. Musicie o to ich zapytać, a także prezesa Kurskiego, który wydawał się mocnym człowiekiem, a uległ prostemu szantażowi i dał się sprowadzić do parteru czyli do Sufina….

Całe szczęście, że w kołach bliskich rządowi jest jeszcze miejsce dla prawdziwych patriotów. Oto doradcą pani premier została właśnie Maria Pereira, blogerka modowa, żona Samuela Pereiry. Teraz już media społecznościowe nie będą miały przed rządem tajemnic. Jak pani Marysia weźmie się za robotę, to zaraz okaże się kto wśród tych blogerów jest zdrajcą, kto obcym agentem, a kto jest bezwarunkowo nasz. Jeśli idzie o zdrajców to ja typuję, że na pierwszym miejscu znajdzie się niejaki Osiejuk. On już od wielu lat aspiruje do tego, by gdzieś się tam zanelźć przy władzy, jakieś książki wydaje, coś tam bełkoce na swoim blogu, a dawno, dawno temu zapisał się nawet do PC, żeby skuteczniej prowadzić tę swoją krecią robotę. Nie ma dla takich Osiejuków miejsca w strukturach bliskich władzy, oj nie ma….Nie jest on ani ładny, ani mądry, ani nawet nie wie jak się ubrać. On by tylko o katastrofie smoleńskiej pisał. Kto to słyszłał?! Czy ten gamoń zdaje sobie sprawę jakie budżety się tam przewalają? Do filmu o Smoleńsku to nawet Annę Samusionek zaangażowali, która normalnie jakieś poewskie produkcje obstawiała. Wszystko w trosce o jakość i wysoki poziom artystyczny naszej superprodukcji.

Jakby mało było tego wszystkiego zbliża się konkurs eurowizji i na ten konkurs z ramienia został wytypowany kolejny członek. Nazywa się on Michał Szpak i jest – a jakże – polską Conchitą Wurst. Zamiast brody jednak Szpak se wąsiki zapuścił. Do tego chodzi z kieckach minówach i gustownych rajstopach. Ja, przyznam się bez bicia, sądziłem, że w czasie rządów PiS na eurowizję pojedzie ktoś inny, Tadek Polkowski na przykład. Bo to i nazwisko pasuje i o żołnierzach wyklętych śpiewa i promocję miałby chłopak za darmo, bo gazownia i TVN dostałby takiego szału, że hej. Że co? Że nie przeszedłby eliminacji? A co to kogo obchodzi? Szpak ponoć już został zdyskwalifikowany, bo splagiatował piosenkę jakiegoś rosyjskiego zespołu. Nie to jest istotne, ważne kto podejmuje decyzje o udziale w Eurowizji. Albo lepiej, kto powinien podejmować te decyzje. Moim zdaniem ster przygotowań do tego konkursu należy włożyć – pardą – w ręce Terlikowskiego. On ze swoim znawstwem i bezkompromisowością zrobiłby z pewnością coś niezwykłego, co przyciągnęłoby uwagę wszystkich telewizji, z całego świata, nie tylko z Europy. Tymczasem u nas ktoś zdecydował, że ma jechać ten Szpak, niby dlaczego? Zdaje się tym ludziom, że jak jeden transwestyta wygrał konkurs to teraz wygra go drugi, tyle, że z wąsami? To są strategie na mile zalatujące Targalskim i jego przemyśleniami na temat polityki europejskiej i światowej. Ja sądzę, że gdyby wszystko zależało od Terlikowskiego, przy jego parciu na szkło i sukces, byłby on zdolny nawet do tego, żeby poprosić Szpaka o rękę. W dodatku publicznie. Czego się w końcu, prawda, nie robi dla własnych dzieci…..

No, ale….kto zdecydował, że właśnie Szpak? Kurski? Ktoś z telewizji chyba? Kto? Może Sufin? Albo Rachoń? A może to zrobiła Katarzyna Gójska Hejke? Typujcie dalej, ja mam dziś bardzo ciężki dzień.

Przypominam wszystkim zainteresowanym zyskami wydawcom, że w dniach 4-5 czerwca odbywać się będą w Bytomskim Centrum Kultury targi książki, dla których pretekstem jest 1050 chrztu Polski. Uczestnicy nie płacą za stoisko, zgłaszać zaś swój udział w imprezie mogą pod adresem info@rozetta.pl

 

Ja zaś zapraszam na stronę www.coryllus.pl, do sklepu FOTO MAG, do księgarni Tarabuk i do księgarni Przy Agorze.

  104 komentarze do “Czy Terlikowski wyjdzie za Michała Szpaka?”

 1. Lis ryje już pod kurnikiem Kury 😉

 2. Kursk rządzi TVP to może wspomoże Smarzowskiego z jego filmem bo biedak ciągle żebrze o pieniądze.

  http://www.rmf24.pl/kultura/news-smarzowski-zbiera-pieniadze-na-dokonczenie-wolynia-na-koncie,nId,2161114

  Co najfajniejsze to że zbiera te „piniondze” najczęściej można zauważyć na takich portalach jak RMF FM.

  P.S.Takie „publiczne” zbiórki to idealny sposób prania pieniędzy w świetle reflektorów.Ot taka teoria bez dowodów.

 3. no tak
  Po pierwsze z doświadczenia wiem, że Targalskiemu nie należy ufać. Niezależnie od tego czy robi rzeczy z głupoty, z podpuszczenia czy za pieniądze.
  Zamiast Rachonia jest teraz Dawid Wildstein.
  Ze tak się wyrażę zamienił stryjek jednego reportera na drugiego na fotelu któy powinien zajmować organizator.
  Co do struktur, które nie mają się czym wypełnić, czyli czemu zamiast Toyaha jakaś blogerka modowa.
  Popatrz na „zbrojne ramię i bojówkarzy PiS” bo tak nazywano Solidarnych2010. Jak trzeba było pójść i zrobić zadymę to w w imieniu, a jeżeli coś nie tak – to my się nie przyznajemy.
  Mimo braków kadrowych wolą wypełniać luki aparatczykami i całkowitymi amatorami. A wiesz czemu na m nie ufają? Bo jesteśmy nieprzekupni, co im się w szablonie nie mieści.
  A skoro szablon to polityka amerykańska.
  Wrocław został zostawiony na pastwę Dutkiewicza. Tak ot. Nie ma ani jednego znaczącego cokolwiek polityka PiS we Wrocławiu. Aż się prosi, żeby to zapalić. Ale wtedy będzie zupełnie inna rozmowa.

  Z mediami dzieje się to co przewidywałem w październiku.
  Po prostu zamiana osób i szyldów. Ta sama propaganda, ta sama dezinformacja.
  Jak sobie nie zrobimy sami wolnych mediów to nikt nam na to grosza nie da, a pod nogi będą rzucane kłody.
  Całe szczęście na ratunek przychodzi technologia, A z racji elastyczności mniejsi mogą szybciej i więcej.

 4. Sialalalala zabawa trwa…świat inny wymiar tutaj ma….!!!!

 5. Ja dotarła do mnie wiadomość, że Pereira została blogerką rządową zobaczyłem co ona tam tworzy proszę bardzo: https://www.youtube.com/channel/UC29qI6T7Gvjjd9W8WhAvuQw/videos

 6. Oficjalne wieści w Internetach mówią, że nie ma personalnej odpowiedzialności za Szpaka. Jest zbiorowa. Bo to ani ktoś z nazwiska, ani dziennikarze tylko, że zacytuję: „ale fani i zwykli widzowie zdecydowali”.
  A tu na dowód, że nie zmyślam:
  http://www.eska.pl/hotplota/news/michal-szpak-eurowizja-2016-polska-piosenka-color-of-your-life-bije-rekordy-youtube/n/92385
  I jak tu dyskutować z „vox populi”?

 7. Myślę, że tam nie liczy się już nic, poza tym skąd idą polecenia.

 8. Takich miejsc zostawionych na pastwę jest o wiele więcej niż Wrocław.Dodatkowo sytuacja
  na poziomie samorządowym często jest taka że opozycja i rządzący danym miastem/gminą to koledzy mający wspólne firmy.
  W Łodzi po Smoleńsku masa ludzi chciała się zapisać do PiSu to usłyszeli od „członków” partii żeby
  s^%$#lali bo ONI nikogo nie potrzebują.

 9. I kasa !!!!

 10. Znając Antoniego Krauzego, powiem że mimo scenarzystów jego filmy są zawsze filmami autorskimi.
  Nie chodzę do kina od dawna….Ale chętnie bym zobaczyła ten film, bo pan Antoni ma dobrze poukładane w głowie.
  Nie wierzę, by się wpakował w coś głupiego. Wziął temat ….. On myśli o sobie 'przyszłościowo’ …. co po nim zostanie …. A to oznacza daleko idące wyważenie.

  Może jednak jakoś pojadę, choć mnie jest trudno, trzeba by pojechać na dół, do miasta.

  .

 11. Zajrzałam przed momentem na stronę giewu, bo dawno nie klikałam…. z braku ciekawych tematów przesunęłam kursor na dół, na 'video’ ….a tam jeden z 'kafelków’ to lula.pl :))))))))
  .

 12. No robi się materiał na kolejny odcinek komiksu „Świat w ciemnościach” . Coryllusowi i Bereźnickiemu tematów nie zabraknie – a wszystko to dla zapewnienia długotrwałej, stabilnej pozycji dla elity która rządzi „stacją paliw” i 100 mln społeczeństwem – bo takim przedsięwzięciem zdaje się być/jest Rosja. Polityka Rosji jako „tylko i wyłącznie” obrona miejsca posadowienia i dobrobytu rosyjskich elit. Dobro tych elit jest najwyższym dobrem ….. każdym kosztem.
  Zapewne nie jest to odkrywcze, ale to tyle co może wykonkludować damski umysł taki jak mój, specjalizujący się w sprzątaniu i gotowaniu.

 13. Aha, a na stronie Naszego Dziennika info o konferencji w Senacie na temat Puszczy Białowieskiej.
  I jeszcze w Toruniu w WSKSiM od wczoraj konferencja międzynarodowa o terroryzmie …wspólnie z jakimś angielskim uniwersytetem.
  Tyle przeglądu prasy, na teraz :))

  .

 14. Kto to napisał: szczwane lisy socjalpatriotyzmu?

 15. Tak samo jak my nie potrzebujemy 'imigrantów’, ani 'zielonych ludzików’

 16. ja mam taką jedną uwagę niezbyt związaną z tematem.
  Jeżeli PiS zostanie odsunięte od władzy – teraz, powiedzmy w terminie 2-3 miesięcy to tamci nam tu urządzą łaźnię jakiej jeszcze nie widzieliśmy.
  Po prostu z zemsty.
  Na przykład w ten sposób, że zostanie przyjętych nie 700 osób, ale 700’000 (słownie: siedemset tysięcy) arabusów. I tym arabusom będzie wolno dosłownie wszystko – a nam nic.

 17. Tak będzie i ku temu wszystko zmierza.

 18. Andrzeju – tak, też mi się tak wydaje, dostaniemy po gębie, po głowie, u siebie będziemy podkuchennymi. albo niżej.

 19. Rachoń:
  – Zadania, które miałem do zrealizowania zostały już wykonane. Dotyczy to m.in. przeprowadzenia castingu na nowych reporterów i dziennikarzy TVP Info. Ponad 50 osób zostało przesłuchanych w studio TVP, część z nich odbywa właśnie szkolenia w Akademii Telewizyjnej, a część pracuje już przy programach TVP. Przygotowałem nowatorskie formaty opierające się na mediach społecznościowych z udziałem nowych twarzy wyłonionych w ramach castingu. Te programy wprowadzane są właśnie na antenę, w związku z czym wracam do swojego żywiołu, czyli przed kamerę w studio telewizyjnym – wyjaśnia Michał Rachoń w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl przez zespół rzecznika prasowego TVP.
  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/michal-rachon-odwolany-z-funkcji-szefa-publicystyki-tvp-info-bedzie-glowna-twarza-kanalu

 20. Najważniejsze, żeby „nasi” mieli posady w TVP, i ich żony oraz dzieci. Wtedy wszystko przetrwamy. A Sumliński w salonie znów się popisuje znajomością z księdzem Jerzym….co za bezczelna małpa.

 21. Ciekawa prawidłowość w liczbie wyświetleń. Chyba ktoś „podrzucił jej linka” ratującego przed „pohyblem”.

 22. On ma nas za idiotów. Najgorsze jest to, że rzeczywiści idioci w to uwierzą.

 23. O, Jezu…

  … no ten koszerny to jest po prostu k-a-t-a-s-t-r-o-f-a !!!

  À le, tak zdecydowali wspolnie Sakiewicz i Kurski… od samego poczatku kapusie i krety w PiS !!!

  To jest ten „ubekistan” ………….. ha, ha, ha, ha, ha………… pustym smiechem ich zabic tylko !!!

  Co za kompromitacja, hucpa i bezholowie… mlodziez na twitter”ze niech obserwuje „swoich”
  zapyzialych idoli… „dobra zmiane” !!!

  Razem z Marysia Pereira – WSZYSCY WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 24. Tak, tylko na salonie Sumliński może rządzić – wtedy nie musi rozmówcom w oczy patrzeć.

 25. Ponoć występuje normalnie i nie ma z tego powodu żadnych stresów

 26. Żona mówi że o tym tu już było. Jest szansa na zalinkowanie do źródła?

 27. Mysle, ze dni tych kretow Sakiewicza i Kurskiego sa policzone… cale to towarzystwo ma
  nieprawdopodobnie nasrane we lbach i niewymieszane. Tam nikt nad tym dziadostwem
  nie panuje, a wrzod rosnie w zatrwazajacym tempie.

  Tej oglupionej kompletnie gowniazerii trzeba odebrac zabawki i wypier.olic na zbity pysk,
  wszystkich bez wyjatkow… Dawidka odeslac do tv na Ukrainie, moze tam go zatrudnia,
  szkoda po prostu naszych pieniedzy z budzetu… sytuacja geo robi sie coraz powazniejsza,
  imigrantow przybywa i w zwiazku z tym… tylko to sie teraz liczy!

  Pierdy Targalskiego sa nie istotne… a, jesli chodzi o Interwizje… to powinnismy wycofac sie
  z tego festivalu… ten Szpak – to obciach… ten fesival jest juz od wielu lat… PASSE !

  Dzieki za te notke, bo jest bardzo, bardzo wazna… i zycze Panu przede wszystkim zdrowia,
  sily, spokoju i nadziei…

 28. Wyżej napisano, że ew. wpuszcza nam tu imigrantów.

  No więc wszystko razem się klei w/g schematu narysowanego przez Gabriela w sprawie jezuitów.
  Historia się na swój sposób powtarza.
  Mamy jako 'kij’ tę falę muzułmańską. I abo PiS ulegnie jakimś naciskom, których tu nie chcę roztrząsać, albo polegnie i wtedy ten wariant kija.

  I w tej sytuacji KK dostaje podwójną ofertę – sygnały widoczne to: od strony Londynu ta nowenna niedawno odprawiana w pałacu Henryka VIII .
  Od strony Moskwy ratunek w postaci ponawianych kroków pod adresem KK. Abp Michalik i Cyryl… Franciszek i Cyryl…. „Badania” opinii publicznej w Rosji mówią, że obywatele czy to prawosławni czy ateiści – chcą dialogu z KK. Nie mam czasu pisać tu drobnieszych ??? sygnałów ….

  To taka oferta i 'podgatowka’ – pod wariant z jezuitami.
  To wystąpienie w Świdnicy jednego z profesorów o carycy … Jest ten nurt w KK …
  Jesli granica na Odrze będzie granica dwu religii??

  No, więc wracam do sprzątania;)

  .

 29. Tak zawsze bylo Sakiewicz, polszmata, tvn, gw plus caly posthajdarowiczowy pomiot
  to juz ludzie na maxa sq.wieni, skundleni, uwiklani i zeszmaceni – calkowicie do wymiany.
  Ludziom mlodym… juz tak wysoce zdeprawowanym, bez zadnej wiedzy, orientacji w realnej sytuacji nie powinno powierzac sie zadnej pracy w mediach!

  Aby sie odnalezli – dla ich wlasnego dobra wskazany… wyjazd na mopa albo zmywak!

  Nie dosc, ze sami zepsuci to jeszcze psuja i dewastuja innych, zwlaszcza mlodziez.

 30. Wildstein i Pereira. Polska pawiem i papugą narodów.

 31. Malo kto ma tak nasrane we lbie jak ten tlumok. PBS jednym ruchem powinna wypier.olic
  to towarzystwo na zbita morde. Oczadzialych darmozjadow!

  Pan Rachon ze swoja ekipa nadaje sie, ale tylko gonic dziki w Kampinosie… razem z Kurskim
  i otluszconym Sakiewiczem tez !!!

 32. Tak sobie to wyobrazaja, do tego daza… i jeszcze zdaje im sie, ze tak slepe, glupie
  i ubezlasnowolnione gamonie „jakos przezyja”.

  To dopiero filozofia… bo wiedza, ze przez Zaleszczyki numer nierealny!

 33. Mówiąc szczerze już jest. Pomiędzy katolicyzmem w Polsce i heretykami w Niemczech.
  Ale oczywiście rozumiem (chyba) kontekst pani wypowiedzi. Sugeruje pani, że powinienem przygotowywać się do powtórnego chrztu i trenować znak krzyża od prawej do lewej?

 34. nominacja dynastyczna
  tylko mu czapkę pożyczyć od pana andrzeja z tk

 35. Na Kubie Franciszek jednym podpisem uniewaznił naszych Unitów. Nie mam linka , ale to jest w necie. Po polsku.
  Teraz w jakimś z możliwych wariantów, MY będziemy 'unitami’ …możemy zachować obrzadek – jak tę piosenkę i chorągiewkę. Dla polityka to póki co marginalne. A nawet lepiej – bo jest potem jeszcze następny krok, czyli to co pokazano w Rosji ze starowierami.
  Czrnyszewicz w Nadberezyńcach pięknie opisuje na początku, jak w szkole pop uczył dzieci prawosławne czemu oni lepsi niż katolicy. Bo żę nie tak żegnają itd…

  Czyli coś na potem. Ale to tylko jakiś wariant,.

  Jest i watek 'czeski’. Mamy się modernizować sprzętowo… Czesi chca licencje amerykańską na taki pojazd wojskowy., nie pływający … NAM potrzeba raczej pływającego … jeśli do obrony u nas… Ale podobno ustępujemy … Chić my mamy duzo większa ofertę niz oni … Liczbowo. Wyszło ? chyba ? na ich. Ustapilismy. Nie musze tutejszym czytelnikom Basni tłumaczyć….

  Czesi eksportuja co nieco… a my ??? No i badź mądry , dobrze czy źle?
  Dobrze sprzedać i zarobić, ale tzn że na nasze potrzeby jednostki pływającej nie będziemy mieć… tylko nie wiem … na pustynię.. nooo na suchym terenie , bez forsowania rzeczki nawet.

  Tego jest masę.
  Ida swięta i nie mam tak czasu spisywac tu wszystkiego. Mam zajęcie domowe…

  .

 36. A gdziez tam rzadzic! Pani Nebrasko… kto go jeszcze slucha???

  … to jest juz czlowiek… ktory bezpowrotnie stracil twarz… honoru, godnosci i szacunku juz
  nigdy wiecej nie odzyska!

  I z ta hanba bedzie musial zyc… tak sobie poscielil i tak sie wyspi !!!

 37. Samuelek juz tam jest, teraz dotrze Dawidek, dobiora reszte z tvn, polszmaty… kret Jacus
  Kurski skompletowal prawie „druzyne zdrajcow”… teraz wystarczy tylko przykrecic zdecydowanie
  budzetowy kurek z kasa… i niech sie nawzajem pozabijaja.

  Nam wszystkim myslacym i twardo stapajacym po Ziemi Polkom i Polakom, naszym rodzinom
  pozostaje tylko skupic sie wokol m.in. tego bloga i kilku innych i TV Trwam, i RM i zajac sie
  tylko i wylacznie swoimi, naszymi sprawami.

  Za wszelka cene nie pozwolic soba manipulowac, nie zajmowac sie duperelami i sianiem
  glupoty na Woronicza 17 w TVP, bo to jest wyjatkowo i juz bezceremonialnie wroga
  i wyjatkowa szkodzaca telewizja… pozostaje tylko BOJKOT i calkowite… olanie ich
  cieplym moczem !!!

  Wlasnie we francuskich wiadomosciach podano do wiadomosci… o protestach przeciwko
  Donaldowi T… ale to nie nasza „broszka”, natomiast podano do wiadomosci, ze w Grecji
  tuz w pasie przygranicznym zostala ogloszona KATASTROFA HUMANITARNA !!!

  … nikt z przedstawicieli UE nie wykazuje najmniejszego zainteresowania tragiczna
  i katastrofalna sytuacja w Grecji… w ubieglym tygodniu nie bylo rowniez ZADNEJ ZGODY
  na tureckie warunki !!!

  Podano rowniez, ze najblizszy sped unijnych dygnitarzy po niedzieli… nie przyniesie zadnych
  spodziewanych decyzji na rozwiazanie tego problemu… i tyle.
  Jednym slowem… RATUJ SIE KTO MOZE… i liczmy WYLACZNIE na siebie !!!

  Nie dajmy sie zwariowac i nie dajmy sie glupio zastraszac… we Francji tez jest burdel na kolkach,
  a do tego to dookola sami BANKRUCI !!!

 38. nie ma żadnej Polski, jest ubekistan żądzony medialnie przez polskojęzyczną żydoubecję. Aktualnie trwa zmiana rekwizytów na scenie potylicznej przed następnym aktem dramatu pt „polscy antysemici i prawicowi ekstremiści zrujnowali Polskę”.

  PiS dostawało tyle medialnego tlenu i od tak długiego czasu jest przedstawiany w żydoubeckich gazetach typu G Aborcze czy Potylika z „lewej”, jak w i portalach typu wPotylicę.pl i NIE-zależna.pl z „prawej” jako „jedyna alternatywa”, że nie ma takiej głupiej 16-letniej dziewuchy na najbardziej zapadłej wsi, aby nie jej PiS`u już nie zareklamowano.

  Gdyby przeliczyć liczby minut czasu antenowego i szpalt gazet które poświęcono na pompowanie PiSu jako „jedynej prawicy w Polsce”, to wyjdzie, że w promocję tego ugrupowania zainwestowano miliardy.

  Inwestuje się dla zysku inwestora.

  Promocja zachowań straceńczych wśród młodzieży wskazuje, że jesteśmy potrzebni jako mięso armatnie w najbliższym resecie systemów emerytalnych i najlepiej, abyśmy w możliwiej jak największej liczbie ruszyli z plastikowym nożem w zębach na Rosjan. I zostali „wyklęci”.

 39. żądy żydoubecji są robione pod sztafażem „biało-czerwonej” aby Polakom koncept Polski obżydzić do końca, aby na zawsze byli już wdzięczni że ich Judeopolonia z Polskości „wyzwoliła”.

 40. Razem w autobusie (jadącym z Wilanowa) jechałam ze sz-KOD-nikami , powinni mieć hasło:
  „Nostalgia za PRL – to my”.
  to taka nomenklatura PRL, wiek to 70- 80 lat, zamożni, i sentymentalni, witając się przypominali sobie anegdotyczne sytuacje z czasów swojego dawnego panowania.
  Średni personel urzędniczy ministerstw peerelowskich, radujący się że chyba wraca do gry.

 41. Wierze… tez poznalam takich dziadkow, pozostalosci po PRL tu we Francji… zyje jeszcze troche
  tego talatajstwa… trzeba w takich wypadkach tylko zamilczec, bo dyskusja nie ma z dziadkami
  zadnego sensu. Pomimo zaawansowanego wieku, roznych chorob, czesto nieudanych dzieci
  i wnukow – duzo wnich zlosci, agresji i zawisci… trzeba ominac to szerokim lukiem… swoje
  pomyslec i swoje robic.
  Na sile nikt nikomu nic nie przelumaczy…

 42. Radio Maryja transmitowała jakieś spotkanie, nie śledziłem od początku. Gościli ministrowie Waszczykowski i Macierewicz. Na pytanie młodego człowieka, studenta I roku dziennikarstwa, czy w kontekście sytuacji na Ukrainie i tego co się dzieje aktualnie w Europie rozważane jest referendum dotyczące powszechnego dostępu do broni min. Macierewicz odpowiedział krótkim żołnierskim: „Nie!”. Zdawało mi się, że usłyszałem w głosie ministra irytację. W każdym razie odpowiedział w sposób mało zachęcający do zadawania pytań w tym temacie.

 43. Sprawdź jak się pisze słowo „rządy” i postaraj się już nie ekscytować więcej żydoubecją. Ostrzegam lojalnie. Najlepiej nie wymawiaj w ogóle tego słowa, przynajmniej na tym blogu

 44. A po co nam broń? Obroni nas policja przecież

 45. No, tak. Będą strzelać ruską ISKRĄ- 1, a ładować będą w gacie.

 46. Magnifique! Bardzo czekam na te tak bardzo potrzebna impreze… bardzo.

 47. Dzięki Marysi już wiem jak się robi porządki w szafie. Po prostu wyrzucamy ubrania, których nie lubimy, a resztę składamy w kostkę.
  Marysia to chyba robi za „Nowoczesność w domu i zagrodzie”, która była przed telerankiem, o ile dobrze pamiętam.

 48. 😉 Widocznie Marie tak mają, bo ja tez:)

  .

 49. Ona nie jeździ mopem. Jest nowoczesna;)

  .

 50. Tam jest podpisany @parasolnikow …;)

  .

 51. Widzę na S24 sigma dała info o zawiadomieniu do prokuratury w sprawie zabicia dziecka w szpitalu Św Rodziny. Tzn przeżyło aborcję i nie udzielono mu pomocy. To złożył Liroy …Ale było juz wczesniejsze , jakiejś organizacji do której poszli anonimowi pracownicy szpitala.

  Ja mam przypuszczenie, sądzac z opisu sytuacji i zachowania dziecka w ciągu tej godziny życia…że było starsze … Albo źle rozpoznano miesiąc ciązy …albo……?

  Mam nadzieję, ze prokuratura to porzadnie zbada…

  .

 52. Oj chyba nie całkiem tak samo.
  U Marysi Pereiry ta „magia sprzątania” chyba łączy się silnie z „magią kupowania” oraz nową posadą.

  https://www.youtube.com/watch?v=fxVu8VWDaFk

 53. Pani Marylko, to byla wrecz 6-miesieczna ciaza !!!

  To po prostu szok… nie wiem kto, co i dlaczego na to zabojstwo sie zgodzil! To zdarzenie
  mialo miejsce juz tydzien temu, w zeszla niedziele!

 54. Dlatego róbmy wszystko by dać poparcie temu rządowi, by go nikt nie usunął. Inaczej nasza przyszłość nie rysuje się dobrze i czeka nas wojna domowa.

 55. Czytam ten salon24

  Gabriel pisze że ZUS… Ale to bardziej NFZ płacący za PROCEDURY… święte bo zapłacone ….a poza tym…Procedury ratują lekarza od odpowiedzialności. zaczęło się w USA …procesy o odszkodowanie za błąd medyczny…Polowanie na to odszkodowanie…
  Sumienie i przysięge Hipokratesa zamienili na tarczę obronna w sądzie – wypełnienie standardów – procedur. Nie było błędu w procedurze – jesteś OK. Sąd ci nic nie zrobi.

  .

 56. A to nie. Wyrzuciłam, wyjęłam …Nic nie kupię :)) Tzn owszem , kupię nowe ksiażki …tylko juz po świętach:)))

  .

 57. Czy wobec tego Polacy maja jeszcze mase krytyczna?

  700, a nawet kilkanascie tysiecy Arabow w miescie tak koltunskim jak Warszawa, ale z wieloma czynnymi kosciolami, ktore jednak zapelniaja sie w niedziele i swieta – w przeciwienstwie do wielkich miast Zachodu.

 58. Chrztu nie, ale znak krzyza na Zachodzie jest odbiciem lustrzanym pierwotnej wersji.

  Zachod jest pod kazdym wzgledem wtorny i musi o tym pamietac.

  Chrystus przychodzi od Wschodu.

  Arystoteles rowniez.

 59. Nic z tego nie bedzie, bo nie ma takich wytycznych. Codziennie zabijane sa dziesiatki nienarodzonych i ta prakuratura – ale o ten rzekomo katolicki rzad – nic nie robi w tej sprawie.

  Balcerowicz ustawil licznik z dlugiem.

  Kto ustawi obok licznik pokazujacy liczbe zabijanych codziennie – co godzine – nienarodzonych Polakow?

  Kto zabroni sprzedazy wszlkich srodkow antykoncepcyjnych z prezerwatymi wlacznie?

  Katolicki rzad PiS z o. Rydzykiem na czele? Oj, przepraszam, na ramieniu…

  Ludzie, otrzezwiejcie.

 60. Prosze pana, narod polski i tak bardzo duzo robi… tak wspanialego narodu jak polski
  to naprawde dzis, po prostu ze swieca szukac! Ze swieca szukac narodu, ktory jest
  tak tresowany i opluwany, i pogardzany jak narod polski, w duzej mierze przez „swoich”!
  Dzis ten narod daje ciagle co najmniej 40% swojego poparcia, a byc moze nawet
  wiecej !!!

  Czego rzadzacy oczekuja jeszcze od narodu polskiego???… zeby sobie zyly podcial???
  No niestety, ale na to liczyc nie moga !!!

  A co rzadzacy daja w zamian??? Cyrk ktory sie dzieje juz od 3 miesiecy w TVP???
  I to przy udziale rezkomo PiS’owskich mediow??? Zdradziecka szajka z Kurskim
  na czele??? Bulwersujace nominacje personalne od samego poczatku… chocby
  ostatnia wczorajsza z ta jakas niewydarzona „lula”???

  Co to ma znaczyc??? Jesli PiS nie ma dobrego zaplecza kadrowego, a go nie ma
  to widac, slychac i czuc… to nalezy szukac poza PiS’em… bo sa madrzy ludzie
  w Polsce… szkoda, ze brak ich w PiS.

  Komisja wenecka, to zaden dramat jak wieszcza w merdiach… dramat to jest przed
  nami… a tragedia jest juz w Grecji!

  I na to wszystko jest potrzebny jeden spojny rzeczowy przekaz medialny… wiecej
  zdecydowania i wiary w siebie.
  Narod polski robi bardzo duzo… czas najwyzszy aby rzadzacy wzieli sie do solidnej
  roboty… a darmozjadow, nierobow i szKODnikow do wiezienia albo WON… wtedy
  narod za takie dzialania… da jeszcze wieksze poparcie !

 61. To nie do mnie, z tym otrzeźwieniem. Mam nadzieję?
  Przecież widzę.

  Idę juz od laptopa. Jutro też dzień.

  .

 62. Panie Dunaju, no trzezwiejemy… jedni szybciej drudzy wolniej…
  Byle jaki ten nasz katolicyzm i byle jakimi katolikami jestesmy… ale jestesmy!

  Przynajmniej ja taka jestem, nie idealna katoliczka, ale naprawde staram sie
  i tyle co mozliwe to juz otrzezwialam… i ciagle trzezwieje!

 63. Powiedzmy, ze to zwrot retoryczny.

  A teraz o Pani biskupie:

  Kardynał Stanisław Dziwisz apeluje do dziennikarzy: – Piszcie o Światowych Dniach Młodzieży obiektywnie i tylko pozytywnie. Informacje, które przekażecie, nie mogą być krytyczne, bo to będzie szkodliwe dla naszego kraju:

  http://breviarium.blogspot.com/2016/03/nie-piszcie-ze-koo-od-traktora-sie.html

 64. I dlatego mam nadzieje, ze jesli do Polski wpuszcza tak duzo muzulmanow, to Polacy otrzezwieja do konca i spuszcza im taki lomot, o jakim maja pojecie tylko Serbowie.

 65. Straszny jest ten appel kardynala Dziwisza… wprost przeciwnie
  licze na rzetelnosc dziennikarzy, ze wiecej uwagi poswieca sprawom
  krytycznym i niebezpiecznym niz tym „pozytywnym” wg kardynala.

  … a tak z drugiej beczki, to kardynal Dziwisz… „nie popisal sie”!

  Kaplan! Taki hierarcha! Dostojnik! Bardzo nieladnie!

 66. Współcześni lekarze w Polsce składają Przyrzeczenie lekarskie. W przysiędze Hipokratesa były zobowiązania min do powstrzymania się od aborcji i eutanazji. Jak nasi współcześni przedstawiciele handlowi Big Pharmy wypełnili by przysięgę o unikaniu szkód dla pacjentów (nawet prezydent A. Duda wspiera handlarzy szczepionkami a co dopiero zwykły posiadacz dyplomu medyka)? Fuj! Lepiej „przyrzekać uroczyście” niż „przysięgać” – zawszeć to mniejsza infamia, gdy się będzie frymarczyć zdrowiem a nawet życiem pacjentów i wypełniać „procedery” NFZ.

 67. Mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie. Dzis ogladalismy prawie
  godzinny reportaz z Grecji… tam juz jest demolka, a bedzie jeszcze
  wieksza… Grecy nie dadza rady! To juz jest po prostu KOLONIA!

  Dzis po poludniu debaowali w Paryzu Hollande, Moegherini, Martin
  Schultz i Tzipras… z ta swoja rozhahana geba. Debaowano
  nad planem „komisarycznej pomocy Grecji” i uruchomieniem
  specjalnego funduszu… czyli juz nastepuje rozbior Grecji !!!

  Mysle, ze otrzezwiejemy jeszcze bardziej zdecydowanie…
  po tak skandalicznych zagrywkach UE pozostanie nam juz tylko
  i wylacznie, i to w ekspresowym tempie… POLEXIT !

  Nie wyobrazam sobie aby polski rzad przylozyl reke i jeszcze
  do tej hucpy kilku panstw sie dokladal na „pomoc Grekom”!

 68. Mówiąc szczerze, lepiej byłoby otrzeźwieć bez muzułmanów. Z drugiej strony dubel Wiednia może pozwoliłby Polakom odzyskać choć część dumy narodowej. Ale to ryzykowny scenariusz – w jednym momencie mamy i wojnę domową i wojnę obronną (europejscy i światowi wielbiciele multi-kulti), w kraju tylko ok. 400 tys. ludzi ma broń (większość myśliwską a i myśliwi nie są młodzieniaszkami) a w policjantów to wierzę tylko, gdy czają się w krzaczorach polując na kierowców. No może jeszcze skutego aresztanta w sześciu (bo atleta G. Braun nakładł po pysku chyba pięciu?) potrafią obezwładnić. O naszych wojakach pisaliśmy ostatnio, szkoda więc się wypowiadać o „obrońcach Ojczyzny” pilnowanych przez „bodygardów” z firm ochroniarskich.

 69. Paris, 12 marca 2016 o 23:11:

  Nie wyobrazam sobie aby polski rzad przylozyl reke i jeszcze do tej hucpy kilku panstw sie dokladal na „pomoc Grekom”!

  To ta wyobraznia moze sie okazac za mala, zwlszcza, ze cos takiego jak polski rzad nie istnieje. Podobnie jest juz w Belgradzie, gdzie rzad tez jest juz tylko serbojezyczny. To postepuje szybko jak gangrena, pomoc moze tylko amputacja. Powtarzam: amputacja.

  Zanim podziela Grecje, po Zachodzie sladu nie bedzie. Zreszta, Grecji nie da sie podzielic, mozna ja tylko okupowac. Grecy sa wiecznotrwale odporni na wszelkie wplywy kulturowe, chroni ich jezyk i wieki historii. Gdy przodkowie Niemcow, Francuzow i Anglosasow mieszkali w jaskiniach Neandertalu, Grecy pisali filozofie i ustalali uniwersalne zasady bytu.

  Timeo Danaos…

 70. Mam na mysli wylacznie „amputacje”. Tu juz nie ma co robic sobie nawet zludzen, ze ten
  potwor UE istnieje. Daj Boze, zeby tak sie stalo jak pan mowi, ale szaber idzie na calego… jak
  zobaczylam te bande gangsterow przy stoliku w swietle fleszy i uslyszalam o czym „negocjuja”
  to wystarczylo.

  Bulgaria wyslala ostre zadanie-szantaz do rudego Tuska w Brukseli z zadaniem natychmiastowej
  pomocy… takiej samej jak Grekom!

  Jednym slowem PAD i PBS powinni przestac sie obcyndalac z tymi „naszymi” rzezimieszkami
  z KOD’u… nie maja nic do stracenia, bo to sie wali juz „na leb i szyje”.

 71. Zmierza to wszystko do jednego celu: aby przez majdanopodobne akcje nie doszło do szczytu NATO w lipcu. A to wyjaśnia kto za tym stoi i skąd pod gmachem Rady Ministrów Zandberg i jego hunwejbini oraz KOD i jego emeryci z SB w futrach.

 72. Aby usprawiedliwić zagładę świata arabskiego a być może dużej części świata dalekiego wschodu dozuje się zagrożenie w postaci dobranej precyzyjnie masy imigrantów po to by organizm, wytworzył mechanizmy obronne, które usprawiedliwią nadchodzącą zagładę świata wyznawców Allacha. Podsyca się zagrożenie islamem, tak aby ludzie byli przekonani, że dla nich wojna z islamem jest nie tylko nieunikniona ale również sprawiedliwa. To znieczulenie miejscowe. Ramiona robota już odpalają nowy konflikt na globalną skalę. Całe szczęście, że arena nie będzie zlokalizowana tym razem na naszym terytorium a wiele państw europejskich położonych na południe lub wschód od nas buduje, lub zamierza budować graniczne zasieki. I choć to cyniczne, dobrze dla nas, że na Ukrainie front – naturalna bariera.

  I jeszcze jeden wątek.
  Aby przetrwać w Syrii rodzina potrzebuje na żywność równowartość ok 1000 USD. W w przeliczeniu zarabiają jakieś 100-150 USD…Ceny żywności poszybowały i są kontrolowane przez lokalne i zewnętrzne gangi.

  W Tajlandii klęska zimna. Ludzie umierają w chłodne noce (0-4 st C) nie przyzwyczajeni do takich „anomalii”.

  Czy ktoś z Was znalazł takie informacje w drukowanej prasie?

 73. Szanowna Paris,
  Nikt nie jest idealnym katolikiem. Potrzeba nam wszystkim otrzeźwienia. Proszę więc żeby unikała Pani w swoich wpisach przekleństw. Mniej emocji, mniej wykrzykników. Chętnie zagladam na ten blog, ale zawsze irytuja mnie przekleństwa i zbyt ostre słowa. Miłej niedzieli.

 74. Kurski nie jest mocnym człowiekiem. On jest bezczelnym oszustem . Kurski był przez 10 lat prominentnym działaczem PIS-u w Gdańsku i to jest czas całkowitego upadku wpływów PIS-u w Trójmieście . Podam przykład , który opisuje metodę Kurskiego na robienie polityki. Któregoś dnia regionalna TVP podała informację ,że Jacek Kurski wygłosił oświadczenie . W tym oświadczeniu Kurski stwierdził ,że na 301 osób zajmujących stanowiska kierownicze w spółkach samorządowych , agencjach rządowych , urzędach centarlnych mających siedzibę w Trójmieście itd., 300 jest jednocześnie członkami PO . Ta informacja pojawia 3 razy w serwisach informacyjnych regionalnej telewizji państwowej jednego dnia. Nastepnego dnia sprawa nie istnieje , ani dla Kurskiego , ani dla regionalnej TVP.W ciągu 10 lat Jacek Kurski i TVP Gdańsk zarządzana przez ludzi znających jeszcze samego Stalina wyprodukowali 5-6 takich przekazów . Widzimy ,że to wystarcza do stworzenia tzw. famy.Przypomniała mi się zagrywka Kurskiego pokazująca bez żadnych ogródek jego stosunek do nas. Będąc europosłem Kurski wynalazł w Brukseli posadę dla żony, a może to posada dla żony znalazła Kurskiego. Mniejsza o to , ważniejszy jest sposób , w jaki Kurski załatwił sprawę ze swoimi wyborcami. Tutaj też pomocną dłoń wyciagnęła do Jacka gdańska TVP, która zaczęła kolportować infromację , że szef jednej z agencji rządowych , zapiekły peowiec, ni stąd ni zowąd postanowił zwolnić żonę Kurskiego z kierowniczego stanowiska , ponieważ zwątpił w jej lojalność . Z tego powodu żona Jacka Kurskiego musiała podjąć pracę w Brukseli . Przy takim obrocie spraw dla wszystkich stało sie jasne , że rodzina patrioty Kurskiego musi na stałe zamieszkać w Brukseli.
  Teraz opiszę wydarzenie ,które w pewnej mierze obrazuje jak działa mechanizm partyjnyw PIS-ie . Przed 10 laty Macierwicz zlikwidował WSI .Towarzyszyła temu dzika nagonka medialna , w której istotna rolę odgrywała TVP kierowana przez Wildsteina . Dziś znów Wildstein kieruje TVP i znów ci sami ludzie chcą obalić rząd PIS-u. 10 lat temu wydawało się ,że TVP wyprodukowała już wystarczająco dużo argumentów , i Lepper z Giertychem mają po prostu obowiązek obalić rząd Kaczyńskiego . Wtedy ktoś w PIS-ie wpadł na pomysł zorganizowania wiecu poparcia dla rządu w Stoczni Gdańskiej. Ktoś z mojej rodziny przypadkowo dowiedział się o tym wiecu z dziennika TVP o godzinie szóstej z minutami. Póżniej nigdzie nie było o nim żadnej wzmianki .Dopiero po południu o 13 ,albo o 14 , więcej szczegółów podało radio Maryja.Na ten wiec , bez żadnej akcji infromacyjnej przyszedł tłum ludzi . Wieczorem w TVP dziennikarka powiedziała , że „PIS ma jednak doskonałe umiejętności organizacyjne”.

 75. Polska nie powinna byc w NATO ani w zadnej innej soldatesce. Albo katolicyzm, albo wspoludzial w zbrodniach heretykow i zydow.

 76. no kutwa nie wierzę w mordę jeża
  nie wierzę
  najgorsze , że tępy LUD to kupi
  A za 4 lata jak pogonią PiS to będą wspominali takiego Davida jak guru i zbawcę jakiegoś. I tą pindę od torebek też. Ich postacie obrosną mchem legendy i patyną kultu się pokryją.Gierka też polactwo dobrze wspomina. Bo można było wynosić pręty zbrojeniowe z zakładu i chałupę postawić z kradzionego.

 77. Na KOD wystarczy trzeba zastawic pulapke taka, by narod na sam zwrot „obrona demokracji” dostawali mdlosci. A pozniej, gdyby komus odbijalo z ta demokacja, wystarczy wyjmowanie trupa z szafy.

 78. 50 osób? Kpina.
  Na dowolny casting do talentshowa „pokaż tyłek a my go kopniemy” przyłazi tysiące.
  Tysiące absolwentów dziennikarstwa jest wypluwanych rocznie z uczelni. I oni by tam pognali w podskokach i drzwi frontowe wyrwali z futrynami.
  A on się chwali 50 kandydatami? Tylu to zwerbował po znajomych.
  Czy było jakieś oficjalne ogłoszenie o naborze czy nabór był tajny, szeptany po znajomych królika?
  Ja bym chętnie przeczytał relację Coryllusa z rozmowy kwalifikacyjnej gdyby dali mu szansę.

 79. To było szyderstwo przecież, dobrze wiemy kim jest Kurski

 80. Mam wiedzę o kardynale.
  To wystarczy.
  Nie będe roztrzasać publicznie spraw krakowskich. Tym bardziej, ze mi do nich realnie bardzo daleko.

  .

  .

 81. NATO to… FIKCJA !!!

  Jesli nawet dojdzie do tego zalosnego przedstawienia, to bedzie to tylko kolejny
  cyrk merdialny… lepiej zaoszczedzic kase i dozbroic sie we wlasnym zakresie.

  Umiesz liczyc – licz na siebie… zwlaszcza dzisiaj !!!

 82. To sa tylko same tlumoki z ich zdegenerowanych, z zerowa moralnoscia i etyka
  rodzin. Tam nikt logiczny, wzglednie wyksztalcony, z ogolnym rozeznaniem
  w rzeczywistosci… NIE ZOSTANIE DOPUSZCZONY !!!

  Oglupiona gowniazeria zawlaszczyla sobie kolejne „zerowisko” za jakie biora publiczna
  TV i sadza, ze jeszcze na dodatek Polacy beda placic na squr.iale, poronione pomysly
  i kompletny matrix abonament… i wprost ich utrzymywac !!!

  Ta formula TV pod rzadami Jacusia Kurskiego jest calkowicie SPALONA i juz sie
  WYCZERPALA !!!

  … a przy okazji tym tysiacom absolwentow roznych uczelni nie tylko dziennikarstwa
  juz czas najwyzszy aby ktos… odwaznie im pwiedzial, ze wielu z nich wrecz zdecydowana wiekszosc nie ma… zadnych szans na prace zgodna z ich wyksztalceniem
  zdobytym zawodem czy prace zgodna i ich ambicjami, aspiracjami… i innymi bzdetami !!!

  Czas najwyzszy zaprzestac oszukiwac te biedna mlodziez i karmic ja… zludzeniami !

 83. Nie ma potrzeby aby o kardynale Dziwiszu „roztrzasac”… lepiej
  Go… zwyczajnie po ludzku ZMILCZEC.

  To bedzie bardziej… wymowne, stosowne… no i eleganckie tez.

  … w kazdym badz razie… rozumiemy sie bez slow !

 84. DAn, to bardzo ciekawe co pan napisal. Rzeczywiscie, wydaje sie,
  ze mamy troche „szczescia w tym nieszczesciu”… to sa tylko takie
  male promyki aby podjac jakies logiczne dzialania.

  Niemniej jednak sytuacja jest bardzo grozna… bieda jest straszna
  i bedzie sie poglebiac, do tego wszechogarniajaca destabilizacja,
  haos… i ogolnie nie ma o czym mowic!

  … i nawet nie ma sie co ludzic, ze nas to nie dotknie… albo
  o slodka naiwnosci, ze minie!

  Rzeczywiscie o klesce zimna w Tajlandii, o tej „anomalii” – cisza
  jak makiem zasial, ale… jest internet i tacy komentatorzy jak
  m.in. Pan.

  Merci d’av!

 85. Szanowny Eligiuszu,
  Co sie tyczy wykrzyknikow – sprobuje je ograniczyc.
  Zawsze bylam osoba emocjonalna i z emocjami bedzie ciezko,
  mowie… jak na spowiedzi. Przyjdzie panu… przyzwyczaic sie
  do moich emocji… lub nie. Czesto tak mam, ze co w sercu
  to i na jezyku.

  Opinie swoje wyrazam w sposob dosc zdecydowany, czasami
  z przeklenstwami i w ostrych slowach… bo tak uwazam
  za wlasciwe i potrzebne. Mnie tez irytuje bardzo duzo rzeczy
  ktore dzieja sie dookola i dotycza mnie… i pomimo swojej
  dezaprobaty musze je znosic… wiec prosze na przyszlosc juz
  nie zwracac sie do mnie ze swoimi prosbami.
  Prosze nie irytowac sie przeklenstwami i ostrymi slowami, bo
  wlasnie one sa bardzo w dzisiejszej sytuacji wskazane!

  Mysle, ze dalej bedzie pan zagladal na ten blog… bo warto.

  Dziekuje i wzajemnie, milego popoludnia niedzielnego zycze,

 86. Narod, panie Dunaju nie jest taki glupi, narod doskonale wie kto tam
  „spaceruje”.

  90% tego „team’u” to dzieci PRL’u, UBecja, SBecja, ich wnuki i prawnuki.

  Jednym slowem… same PASOZYTY, wrogowie Polakow i Polski… to sa
  przedstawiciele lumpen proletariatu, ktorych nalezy zdecydowanie pozbawic
  jakichkolwiek pozycji i korzysci w naszej Ojczyznie, tylko tyle.

 87. Tak, juz od dobrych kilku lat wiadomo, czym „pachnie” Jacek Kurski… i nie tylko on. Pan Kurski
  juz dostal „chinskie ostrzezenie”, ze nie powiodla mu sie „reelekcja” do PE.

  A dzis jest juz wszem i wobec wiadome, ze m.in. pan Kurski to po prostu KRET
  i SPRZEDAWCZYK.

  Mysle, ze PiS zdaje sobie sprawe z tego „faktu” i niebawem pan Kurski ze swoja „zaloga”
  zostanie doceniony… za caloksztalt… bardzo sobie na to zapracowal calym swoim
  marnym i sprzedajnym zyciem politycznym.

  Rzad PBS bedzie mial poparcie… jednak, jak najszybciej musi stworzyc „od nowa” SKROMNE
  Media Narodowe… a jesli to bedzie utrudnione… prawdziwy, rzetelny przekaz musi chcilowo
  plynac przez RM. Pana Kurskiego i „desant” V kolumny Sakiewicza i reszty „nalecialosci”
  nalezy omijac szerokim lukiem!

  W kazdym badz razie 3 miesiace temu dostal kolejna szanse, zeby sie „wykazac”, ale
  z niej nie skorzystal… potwierdza sie powiedzenie, ze jak ktos raz skrewil… skrewi zawsze.
  Dla mnie pan Kurski sam lub z bratem – nie istnieja od dawna… po owocach ich poznalam!

 88. I wszystko jasne! Kolejny ,,nasz” na kierunku propagandy. Taki współczesny a’la Smolar. Niezatapialni…

  Wielka Ucieczka Cenzora – film Grzegorza Brauna;
  https://www.youtube.com/watch?v=O1yOaxmkL74

  ..,,część uruchomiła własne firmy, część pracuje w różnych instytucjach o charakterze, ja wiem, kulturalnym, społecznym, nawet administracyjnym”..
  …,, a na ogół każdy marzył, żeby pracować w mediach, to poodchodzili, i pracują do dzisiejszego dnia.” (w końcówce – stwierdzenia cenzorów ok. 53min. filmu).

  No cóż,..
  a ,,Na Wschodzie bez zmian”.. remake powieści Remarque’a.

 89. No dobrze, tylko kto to zrobi?

 90. Ooo… a to jest bardzo dobre pytanie, panie Dunaju,

  Kazdy z nas z osobna i wszyscy razem musimy to zrobic… zaprzec sie
  samych siebie, wziazc swoj krzyz i nasladowac Pana Jezusa… czyli pracowac, wymagac od siebie wiecej niz inni by wymagali, nie ogladac
  sie na innych, twardo obstawac przy swoim, szanowac blizniego jak siebie samego… tyle powinno wystarczyc.
  My katolicy mamy sie na Kim wzorowac, mamy dekalog…

  Taka jest moja odpowiedz… nic innego nie przychodzi mi
  do glowy.

 91. Paris 14 marca 2016 o 00:22: Nasladowac Pna aJezusa oczywiscie, ale wczesniej Pani napisala: „to sa przedstawiciele lumpen proletariatu, ktorych nalezy zdecydowanie pozbawic jakichkolwiek pozycji i korzysci w naszej Ojczyznie”.

  Moje pytanie dotyczylo wlasnie tego. Kto ma ich pozbawic, zrobic z nimi porzadek…?

 92. Ok, zle pana zrozumialam… kto ma to zrobic. Mam nadzieje, ze
  stosowne urzedy i urzednicy powinni sie tym zajac, ewidentnie
  sady od tego sa. Czy tak sie stanie… tego nie wiem. Zakladam
  nawet, ze… ludzka sprawiedliwosc moze ich nie siegnac, ale
  boska dosiegnie, bodaj 5 minut przed smiercia.

  Ja juz wielokrotnie sie przekonalam, ze sprawiedliwosc istnieje
  i ma ona wiele roznych wymiarow, w rozny sposob ludzi dotyka,
  rozne sa jej skutki, czesto dotyka cale rodziny, czesto w oplakany
  sposob sie konczy…

  Od jakiegos czasu sledze tutaj we Francji losy rodziny francuskiej
  niby miliarderki, dzis chorej na azheimera, wlascicielki firmy
  LOREAL, gdzie kloci sie o zapis testamentowy jedyna corka…
  z wlasnym synem… cyrk na cala Francje, a fortuna idzie
  na… adwokatow, potem smutna historia zyjacej jeszcze Bernadety
  z chorym na alzheimera Chirack’iem… widze doslownie to opetanie
  zadza posiadania pieniedzy i bogactwa za wszelka cene… to
  straszna kara taki zniewolony umysl…

  Tak to widze panie Dunaju… mniej-wiecej, oczywiscie.

 93. Witam!

  Dodam coś od siebie.
  Co do TVP.
  Nie wiem ale po kilku audycjach na Tv Info i TVTrwam, zauważam brak zasadniczej różnicy, która dawałaby mi mi poczucie ” niezależności” choćby jednej z nich. Szkoda było moich spacerków po trotuarach by manifestować ” Tak dla Trwam” To moje spostrzeżenie. Co do wystepu pana Macierewicza w Toruniu. Uważam to za skandal! Minister ON, który nie potrafi zapanować nad swoim jęzorem, wytykając Putinowi wszelkie zło na świecie. Tragedia. I chyba nawet redakcja Trwam połapała się, bo nigdzie nie mogę odnaleźć zapisu tej konferencji z Macierewiczem 🙂
  Latem będąc w Ustrzykach, zasłyszałam info, że dowództwo Strazy Granicznej odebrało żołnierzom prawo do noszenia broni długiej. Zastanawiałam się co oznacza to jawne rozbrojenie zewnętrznej granicy UE?! Dzisiaj oglądając tzw mapkę przejścia mas imigrantów, już wiem o co kaman… I na nic zapewnienia pani Szydło, że ” nie wpuszczą ani jednego uchodźcy” Wpuszczą… wpuszczą takie mają nakazy. Módlmy się zeby Angela nie zamknęła przed nimi swoich granic, żeby ci współczesni Hunowie przeszli przez ziemię Słowian w miarę szybko i sprawnie….
  Ja w każdym bądź razie, ja od jakiegoś czasu wypłacam z banku wszystko co posiadam. Nie ma tego zbyt wiele, tyle co na przeżycie. Ale bankomaty kiedyś przestaną działać, zobaczycie 🙁
  Idą myć okna.Pozdrawiam.

 94. Nie ogladam TV Info juz od wielu lat, dokladnie co najmniej od 11 lat, czyli odkad mieszkam
  i pracuje we Francji. Dzisiaj tez nie ogladam TVP… dopoki na Woronicza bedzie realizowana
  jej „misja” przez kretow i zdrajcow tj. Kurski i Sakiewicz z „przyjacielskim wspomaganiem”
  z TVN i polszmaty Solorza – ogladac tej TV nie zamierzam… wiec wypowiadac sie o ich
  programach tym bardziej nie bede… chociazby dlatego, ze nimi gardze i bojkotuje.

  Uwazam, ze miedzy „zreformowana TVP” przez DUO Kurski/Sakiewicz i reszta, a TV Trwam
  jest roznica ZASADNICZA !

  Dzis np. w nowym, bardzo ladnym studio „Polskiego Punktu Widzenia” byl Pan Kaczynski
  i wg mnie rozmowa byla bardzo rzeczowa, do tego rozsadna, spokojna i na temat.

  Co do konferencji i wystapienia pana Macierewicza – to uwazam, ze bylo ono bardzo dobre,
  bez falszywego zaklamania, godne… nie odnioslam wrazenia, ze pan Macierewicz nie potrafil zapanowac nad swoim jezorem – jak to pani ujela – ani, ze wytknal Putinowi wszelkie zlo
  na swiecie!
  Odnioslam wrazenie, graniczace z pewnoscia, ze pan Macierewicz doskonale panowal
  nad soba, nad tym co mowi i doskonale zdawal sobie sprawe z tego gdzie jest i do kogo
  mowi… a, to ze sie to wrogom Polakow i Polski sie to nie podoba, to juz inna inszosc… bo
  wcale im sie podobac nie musi!

  Najwazniejsze, ze mnie jako Polce, jako obywatelce, ktora glosowala na PiS to wystapienie
  bardzo sie podobalo… i milo slyszec „dasy” na to wystapienie rzecznika z Rosji… maja problem.

  … a, i najwazniejsze milo jest bardzo widziec panike np. we Francji wywolana przez PAD,
  PBS, pana Kaczynskiego, Victora Orbana… naprawde milo widziec te zlosc, wscieklosc… i co tu
  duzo mowic zwykle przerazenie i bezsilnosc, ze… podnosimy sie z kolan i zrywamy z lancucha! Jeszcze troszczke i przynajmniej pol Europy wezmie z nas dobry przyklad… zreszta juz to robia!

  Niech sie pani nie zastanawia i nie lamie sobie glowy, bo guzik pani wie o co kaman!

  I na dodatek nie wierze, ze pani spacerowala po trotuarach by manifestowac „tak dla Trwam”
  … glupia prowokatorko!

 95. Proszę pani jako wyborca PIS to raczej Pani będzie miała ( za jakiś czas) problem.
  Wówczas, być może ( tylko merytorycznie) porozmawiamy o tym.
  Ja nie wiem, w którym miejscu przemówienie to było przemyślane i zgodne z faktami?!
  Bo to, że Putin jest gorszy od Hitlera, już słyszałam.
  Traktuję to jako słabiutki żart 🙂

  Może jestem tak głupia jak Pani mądra, ale wiem już na pewno dlaczego takich jak Pani zwą…. Lemingami!
  Niech Pani dalej pracuje w Paryżu i nie martwi się nami, agentami Putina….
  .I nie powołuje się na Orbana, bo nie uchodzi.
  To jest prawdziwy mąż stanu, w przeciwieństwie do naszych duszeniek 🙂

 96. Prosze pani, z moimi problemami jakos zawsze – z boza pomoca – sobie radzilam, wiec
  pewnie i nastepnym razem sobie poradze… mam jeszcze rodzine i to na nich bardziej
  moge polegac i liczyc niz na PiS.

  To, ze pani nie wie w ktorym miejscu przemowienie pana Maciarewicza bylo przemyslane
  i zgodne z faktami – to nie moj problem… desolee! Dla mnie bylo bardzo dobre!

  Nie mam sie za madra ani wszystko wiedzaca… ale tak sie zlozylo, ze w kilku ciekawych
  miejscach dane mi bylo byc… wielu, bardzo ciekawych ludzi poznac… i lata mi kolo doopy,
  ze takich jak ja zwa lemingami!

  Ja sie nie martwie wami, agentami Putina czy innego diabla, a to na kogo sie powoluje
  to nie wasza sprawa… i to ja decyduje o tym co mi uchodzi lub nie… i prosze sie tym
  nie interesowac zbytnio!

  Bonne nuit,

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.