mar 022022
 

Od pierwszego dnia konfliktu pojawiało się w mediach społecznościowych określenie „dziwna wojna”. Słyszeliśmy głosy, że to wszystko ustawka, że przedstawienie itp. Zareagowałem na to bardzo zdecydowanie, ale jestem szczerze zdumiony tym, że ludzie, którzy te komunikaty emitowali nie powiedzą wprost, iż się pomylili.

Wielu za to zaczyna liczyć banderowskie flagi na wiecach, zaczyna się zastanawiać czy Ukraina nie wciągnie nas do wojny i jak się ta wojna skończy. Polska jest przecież na pierwszej linii. O tym by dogadywać się z Rosją nie napisał na szczęście jeszcze nikt, ale kwestia ta wisi w powietrzu. Obłąkanie jakiemu uległy media głównego nurtu, które potem przeniosło się do mediów społecznościowych podsuwało i podsuwa ludziom obrazy wojny wprost z filmów nakręconych w Hollywood, gdzie główną rolę grali bohaterscy sowieccy bojcy. Wśród nich zaś Jude Law. Wszystko więc, co się choć trochę od tego obrazu różniło, było „dziwną wojną”. Wrażenie to pogłębiała skala dezinformacji o jakiej wcześniej się nam nie śniło. Dezinformacji, która oddala nas od kwestii kluczowych i wypycha na jakieś manowce. Tymczasem płoną szpitale, uniwersytety, lotniska, domy mieszkalne, wojna więc nie jest dziwna, jest wojną. Dobrze jest to zauważyć.

Polskie elity polityczne, mam tu na myśli rząd PiS i media związane z tym rządem zdały ten bardzo ciężki egzamin celująco. Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej powinien chyba wziąć udział w jakiejś interwencji poselskiej. Podobnie jest ze społeczeństwem, które zachowało się jak trzeba. W sposób katastrofalny i degradujący zachowują się dziennikarze opozycji i spora część komentatorów w mediach społecznościowych. No i wielu polityków opozycji. Poziom niedojrzałości, skretynienia, demencji jest po prostu niebotyczny, wyższy niż Himalaje. Opcja prorosyjska powraca do narracji covidowych, które ją karmiły i od których puchła przez ostatnie dwa lata. Opcja niemiecka zaczyna się domagać wstąpienia do strefy euro, albowiem chce, żeby to Polska poniosła koszty bohaterskiego wystąpienia Niemiec przeciwko Putinowi. Media niemieckie i francuskie, które stoją wobec demaskacji ich machlojek z Putinem szukają winnego rasistowskich i ksenofobicznych zachowań w Polsce. To są szczyty chamstwa. Palikot się obudził i przewodzi jakiejś frakcji. Tusk, który przekazał śledztwo smoleńskie Rosjanom, jest największym antyputinowcem. To samo z Lisem, ten to już ma dupę na twarzy, a twarz na dupie, tyle piruetów wykonał przez ostatnie dni. Najsztub pisze, że Polska także jest pod okupacją – pisowską rzecz jasna. Wielowieyska zaś puszcza na twitterze nagranie z Kaczyńskim z roku 2010, tyle razy tu wyszydzane, w którym zwraca się on do zwykłych Rosjan. Pisze pani Dominika, że jasno wskazuje ono gdzie leżą priorytety polityki PiS. Stwierdzenie, że jest pierdolnięta to doprawdy zbyt wyszukany komplement.

W mediach społecznościowych mamy prawdziwe odwrócenie pojęć. Starcy trzęsą się o własne życie i o to, czy ich do wojny nie wciągną. Młodzi ludzie pomagają jak mogą, a jeśli są Ukraińcami idą walczyć. Nawet jeśli są dzień po ślubie. Nie ma tu żadnych dwuznaczności i albo się przyjmie postawę właściwą, albo można się schować w cieniu. Na moim portalu nie będzie miejsca na żadne dwuznaczności, na żadne zastanawianie się, kto tu jest zły, a kto dobry, czy Rosja czasem nie ma racji, albo na jakieś temu podobne dyrdymały. Jeśli więc ktoś ma jakieś wątpliwości, albo przeżywa dylematy z tym związane niech odejdzie i nie wpisuje komentarzy.

Na Ukrainie walczą o przyszłość regionu i świata. Jeśli komuś brakuje wyobraźni, żeby uzmysłowić sobie co się stanie po podbiciu Ukrainy, chętnie mu wyjaśnię. Na granicy z ZSRR, ciągnącej się od Gołdapi do Ustrzyk Górnych stanie 3 miliony imigrantów, chcących dostać się do Europy. Jeśli ich zatrzymamy, co będzie niemożliwe, zostaniemy oskarżeni o rasizm i zagrożą nam sankcjami, przy których te dzisiejsze to paprochy. Wtedy dopiero (podziwiam troskę niektórych) zostanie zmieniony skład ludnościowy między Bugiem a Odrą. Wtedy dopiero będzie dochodziło do horrendów, ale wszyscy ci, którzy dziś domagają się od PiS zmiany polityki wobec UE, będą klaskać z radości, że tak silnie nas ubogacono o nowe jakieś ciekawostki kulturalne. Rząd, jeśli to będzie jeszcze ten rząd, zostanie zlikwidowany w jakiejś nowej katastrofie smoleńskiej. A takowe będą się powtarzać za każdym razem kiedy zajdzie potrzeba. I nie będzie już żadnej siły, która mogłaby nie tylko się za nami ująć, ale choćby nas zauważyć.

Niemcy i Francuzi już dziś kradną narracje, a pomaga im w tym nasza dzielna czeredka z gazowni, TVN i Newsweeka. Nie ma dziś miejsca na żadne wątpliwości, kretyńskie dyskusje na poboczne tematy i nie ma też miejsca na obawy. Żyć będziemy do śmierci, nie dłużej.

Pragnę też uspokoić mieszkańców Małopolski, Śląska, Pomorza, Wielkopolski, Lubuskiego, a także Warmii i Mazur, że jeśli spadną rakiety, to z pewnością na Warszawę i my tutaj, na pewno nie przeżyjemy. Wam się jednak uda i będziecie mogli się już spokojnie zastanawiać czy było warto tak dygotać, czy może jednak nie.

Nie mogę słuchać tego bełkotu, który się wylewa z twittera, z fejsa, a także pojawia momentami u nas. I będę to tępił z całą stanowczością. Jest wojna i my, jako ludzie, wszyscy w niej uczestniczymy. Nasze emocje w niej uczestniczą, nasze umysły, a niektórzy biorą w niej udział czynnie uczestnicząc w pomocy uchodźcom. Nie ma już od dawna bezpiecznych miejsc i dobrze jest to zauważyć, szczególnie jeśli ktoś ma siódmy krzyżyk na karku i wiele przeżył.

Właśnie przeczytałem, że Bosak domaga się otwartej dyskusji nad zagrożeniami, twierdzi też, że informacje dotyczące wojny są cenzurowane, bo się go do nich nie dopuszcza. To jest opętanie, nie sposób tego inaczej nazwać. Ciekawe gdzie są wszystkie promoskiewskie szczury, które nadawały na YT, w jakich norach siedzą i jak groźne miny robią, żeby przestraszyć gimbazę, która ich słucha. Gdzie jest Grzegorz Płaczek, bohaterski bojownik i zniesienie cenzury w mediach i segregacji sanitarnej? Ktoś może coś o nim słyszał? Kogo do swojego saloniku zaprosiła ostatnio Monika J? Czy oni wszyscy obstalowali już odpowiednią ilość amerykańskich flag i portretów Joe Bidena?

  49 komentarzy do “Czy wojna jest już wystarczająco „normalna”? Czy może czegoś jej jeszcze brakuje?”

 1. przyszło mi do głowy Quo vadis? Sienkiewicza. Za dużo mamy Neronów , którzy chcą śpiewać i robić karierę na gruzach i z ogniem w tle. Czy znajdzie się Petroniusz , który powie że to koniec epoki , którą znamy i nic już nie będzię tak jak było.
  I niestety słyszę w mojej głowie tylko to Kaczmarski Kasandra
  (cały tekst)
  Nic się nie kończy prostym, „Tak” lub, „Nie”
  I nie na darmo giną wojownicy
  Dlatego mówię To początek końca
  A lud pijany wspina się na mury
  Bo pustką zieją szańce barbarzyńców
  Strzeżcie się tryumfu jest pułapką losu
  I nic nie znaczą wrogów naszych hołdy
  Jeden jest ogień którym płoną stosy
  Miecz o dwóch ostrzach trzyma tępy żołdak
  Ja wam nie bronie radości
  Bo losu nie zmienią wam wróżby
  Ale pomyślcie o własnej słabości
  Zamiast o tryumfie nad ludźmi
  O straszne święto co poprzedza zgon
  Szczęśliwe miasto pod rządami Priama
  Rynki świątynie freski poematy
  Zbezcześci zabłocony but Achaja
  Ślepota dzieci twych otwiera bramy
  Już mrówcza fala toczy się po polu
  Gdzie niewzruszenie tkwi Czerwony Koń
  Ach jakbym chciała być jak oni być jak oni
  Ach jak mi ciąży to co czuję to co wiem
  Bawcie się, pijcie, dzieci
  Jak się bawić i pić potraficie
  Są ludy, co dojrzały do śmierci
  Z rąk ludu, niedojrzałych do życia
  Są ludy, co dojrzały do śmierci
  Z rąk ludu, niedojrzałych do życia
  Są ludy!

 2. To już nieaktualne. To jest piosenka o Rosji

 3. na yt słowa ukraińskiej dziennikarki  – ukraińskie dzieci bronią NATO …-

  taka zbieżność /1 marca/ z oczekiwaniem91 żołnierzy niezłomnych na pomoc aliantów w uratowaniu państwa przed sowietyzacją, na demokratyczne wybory, na polską nie sowiecką Polskę …

 4. trudno być Stańczykiem, trudno być Kasandrą, Kaczmarski i Gintrowski , koniec komuny początek …. właśnie czego wtedy był początek ?

  Lubiłem i słuchać , Kasandra teraz mi chodzi po głowie

 5. Dzień dobry. To może niech ten Bosak jedzie na Ukrainę z kamerą i telefonem i sam – albo z kolegami – postara się o prawdziwe informacje i nam je przekaże. Wtedy okaże się jaka jest prawda. O ile wiem w tamtą stronę na granicy kolejki nie ma. Co zaś do dziwnej wojny, rzeczywiście – jakimż głupkiem trzeba być, żeby wierzyć, że prawdziwą wojnę to można było zobaczyć w czterech pancernych no i w tych hollywoodzkich produkcjach. Ja się nie znam, ale myślę, że najważniejsza chyba różnica, to ta, że współczesne wojny toczą się nie tylko na tzw. „teatrach wojennych” (fachowe słownictwo, a jakże) ale też a może i głównie w mediach. Bo bez tego nie da się dziś podejmować jakichkolwiek ważących decyzji typu sankcje, dostawy broni, itp, itd. Dlatego warto, żeby nasi rządzący trzymali rękę na pulsie, bo może się okazać, że tak, sankcje będą – przeciwko Polsce i może Węgrom…

 6. sorry za -91- nie zauważyłam błędu , będę uważniejsza

 7. jasne że przeciwko Polsce i Węgrom tylko urzędnicze zaplecze Ursuli ochłonie ., zaraz dostaniemy karę za złamanie zapisów z Szengen

 8. Warto przypomnieć i przeczytać raz jeszcze – bez emocji:

  https://coryllus.pl/na-czym-opiera-sie-antypolska-wizja-historii-ukrainy/

 9. W Rosji ogłosili, że kto będzie siał dezinformację dostanie 15 lat. To znaczy, że im trzeszczy… zaraz się rozpuknie.

 10. Zastanawia mnie dziwne jakieś zaćmienie dotyczące prymitywnej propagandy dotyczącej rzekomej pandemii i tego, czemu ona tak naprawdę służy. W Polsce w wyniku podjętych działań zginęło już ok. 200 tysięcy ludzi – skutek bezpodstawnego sparaliżowania służby zdrowia i sztucznie wywołanego u ludzi strachu. O rzeczywistych skutkach szczepienia (bezsensownego – na pewno nie pomagającemu utrzymaniu zdrowia szczepionych) nieprzebadanymi preparatami genetycznymi zapewne nigdy się nie dowiemy, bo w Polsce danych na ten temat się nie gromadzi. Nie powinno się wyzbywać racjonalnego myślenia w żadnej dziedzinie. W przypadku biologii dużo jego podstawy łatwiej niż w polityce i historii.

 11. – no właśnie. Ja sam, przyznam, dopiero dzięki Gospodarzowi poskładałem sobie te sprawy i porzuciłem ostatecznie po-KEN-owskie teorie o ucisku Rusinów przez zatabaczoną szlachtę oraz o szlachetnych zrywach niepodległościowych. Sporo też Pan Gabriel napisał o tym na czym-opiera-się-antypolska-wizja-historii-Polski – obowiązująca po dziś dzień w Polsce 😉

 12. Dlatego warto, żeby nasi rządzący trzymali rękę na pulsie, bo może się okazać, że tak, sankcje będą – przeciwko Polsce i może Węgrom…”

  Dziwnie pan piszę – przecież Polska jest główną bazą i zapleczem pomocy dla Ukrainy, i wywiązuje się z tego solidnie i ofiarnie. Ta 82. dywizja USA co stacjonuje pod Rzeszowem to osłona dla lądowych komponentów amerykańskich systemów wczesnego ostrzegania, z których dane przekazywane Ukrainie są obecnie najbardziej istotną sprawą tej wojny.

  Sam Gospodarz pisał (z czym się zgadzamy), że „Ukraina jest terenem interesów amerykańskich i brytyjskich” i że „bezpieczeństwo  i znaczenie Ukrainy będzie rosło, obawiam się że naszym kosztem„. No więc robimy co hegemon każe, jesteśmy przewidywali i jednak potrzebni, a USA będzie decydować – więc o czym pan gada w/s tych sankcji?

 13. – a tego ciemnoskórego uchodźcę skrzywdzonego przez Polaków widział Pan na BBC?

 14. Myślenie i pisanie życzeniowe. Już teraz widać, że będzie podział Ukrainy – cel tej wojny.

 15. A ja dziękuję Bogu, że ten hegemon jest i nam pomaga. Właśnie Biden ogłosił, że uwalnia ogromne ilości ropy. To dobra wiadomość dla naszej gospodarki. Z Amerykanami można się dogadać, z Putinem nie.

 16. Kiedyś się mówiło, że gdyby Hitler miał taką propagandę jak komuniści, Niemcy nigdy by się nie dowiedzieli, że przegrali wojnę. W sferze przekazu Rosja już przegrała, a to wbrew pozorom jest ogromnie istotne. Balon pękł i nic tu nie pomoże. Świat arabski uznał, że Rosja jest słaba. Cały świat usłyszał, że Ukraina jest osobnym państwem i narodem, nie będzie możliwe pleść, że to część Rosji, że to wewnętrzna sprawa itp.

 17. To BBC ucięła chłopakowi wypowiedź, on mówił, że w Polsce było w porządku, natychmiast otrzymał pomoc. BBC zdjęła to grzecznie.

 18. Są tacy, co im teatralny i ciągle powtarzany płacz dzieci przeszkadza.

 19. Niech pani nie przesadza, nie nakręcajcie się państwo, jest i tak trudno

 20. – ale dopiero kiedy Polska zaczęła zgłaszać pretensje. Jestem pewien, że większość odbiorców BBC, CNN, CBS i innych trzyliterowych koncernów medialnych na świecie jest pewna, że uchodźcy z Ukrainy są ciemnoskórymi muzułmanami a świat musi zmuszać Polaków by ich przyjmowali…

 21. Aha, czyli nie rozumie pan, co ja tu napisałem, szkoda

 22. Jak to co? Biden mówi, że idzie po ich zrabowane majątki… a z tym nie ma żartów. On lubi pieniądze.

 23. Jako, że to mój pierwszy wpis – witam gospodarza bloga oraz wszystkich komentujących.

  Grzegorz Płaczek biegał wczoraj z kamerą przy Grzegorzu Braunie po Narodowym Instytucie Kardiologii za prof. Szumowskim. Żyje dalej w swoim świecie.

 24. No, ale ktoś go z czegoś wystrugał…on nie jest tu przypadkowy

 25. Żeby sprawa była jasna (zanim mnie stąd wywalą): zgadzam się, że należy pomagać, bo lepsza Ukraina jako sąsiad niż Sowiet (teraz pod nazwą FR). Rząd ma tu ode mnie same plusy. Opozycja to już jawne diabły.

  Właśnie podano, że przekazujemy Ukrainie myśliwce MiG-29, „Poland Send MiG-29 fighter jets to Ukrainian Air Force„:

  https://www.youtube.com/watch?v=F5nA1BGRDU0

 26. Wnet prowadzi chyba relację 24h/dobę. Skowroński wygląda już tak jakby był osobiście na froncie. A tak na poważnie to przed chwilą ich korespondent mówił, że Kijów nadal nie jest okrążony. Mogą wjeżdżać i wyjeżdżać pociągi. Tak jak pan Gabriel mówi – decyduje się tam nasza przyszłość. Powinniśmy futrować dzielnych mołojców wszystkim co mamy , a jeśli po ci bohaterowie zaczną się cofać pod naporem hunów to Wojsko Polskie do dzieła.

  A tak z innej beczki dr Sykulski nagrywa na bieżąco swój dziennik. Widziałem, że Pitonia zaprosił chyba 2 dni temu. No to za chwilę będzie rozmawiał z Płaczkiem!!!

 27. Ja słyszałem o Płaczku. Wczoraj był w szpitalu podczas interwencji poselskiej G.B., a teraz jest w drodze na granicę z Ukrainą, aby zweryfikować informacje kto przekracza granicę Polski.

 28. Może tam znajdzie wreszcie dziewczynę

 29. Fronda zaprosiła eksperta  z Tajwanu, a ten co? Wybiela Chiny! Za chwilę się okaże, że on już nie czerwone tylko białe  albo zielone.

 30. Fakt, człowiek rzucający dobrze ułożone życie i nieźle płatną pracę „dla sprawy” (taka wersja oficjalna) to powód by zapaliła się nam czerwona lampka. Tzw. zawodowych rewolucjonistów, którzy nie byli ani zawodowi ani rewolucjoniści w historii nie brakowało.

 31. „one”

 32. To jest oszust i to widać. Mam pytanie, gdzie jest jego protektor Janek Pospieszalski? Czy pospiesznie pospieszył na granicę, żeby pomagać Ukraińcom czy szykuję Norymbergę 2.0?

 33. Ma żonę i dwójkę dzieci.

  Też mam żonę i dwójkę dzieci. Trzeba więc iść do pracy, aby zarobić na chleb, być z rodziną wieczorami, pobawić się z dzieciakami, a nie jechać na granicę, kamerować czarnoskórych imigrantów,  może tam być niebezpiecznie.

 34. Ja też mam żonę i dwójkę dzieci, ale nie zarabiam na granicy

 35. Czaskowski okazał się sprytniejszy od Donaldina, domaga się od Rosjan oddania „Szpiegowni”. Tylko skąd to przyśpieszenie … tyle czasu był prezydentem i jakoś mu to umykało, a tu masz.

  Najlepszy jest jednak premier. W obecności tego tam komisarza Belga, deklaruje, że może natychmiast wstrzyma przywóz węgla z Rosji, ale się boi, że go EU sankcjami obłoży. Chce gwarancji. ( Niemcy jak wiadomo walczą z klimatem i przodują, jak we wszystkim, więc mają spółkę w Polsce, ta spółka sprowadza węgiel z Rosji, wozi do Niemiec i oni palą tym węglem w swoich elektrowniach i to jest ekologia.)

 36. Tak słyszałem, ponoć milion ton spalają

 37. A Korwin chodzi i opowiada, że to niemożliwe by Putin był taki głupi, to musi być jego sobowtór.

 38. Że też on nie wystrugał sobie sobowtóra, albo nie zamówił gumowego w sex szopie

 39. Oglądam sobie najnowsze mądrości zespołu Bartosiaka. Wszyscy w minorowych nastrojach. Wieszczą niechybną klęskę UKR. Pamiętam jak przed wojną drżeli na samo wspomnienie o potędze wojsk rosyjskich – jaka to wyszkolona i nowoczesna ta soldateska. A tu masz – racje żywnościowe 7 lat po terminie dali ruskim i atakuj. Wiadomo, że mołojcu są w czarnej ….. ,no ale walczą. Może tak jak wielu tu twierdzi ruskich podpuszczono, a teraz urządzi im się Afganistan bis – niestety kosztem Ukraińców. Codziennie widzę u siebie w Poznaniu wielu Ukraińców – pani co sprząta, matki z dziećmi na placu zabaw – cierpienie na twarzy. Aż serce boli.

 40. Siedzi bezpiecznie w domu i tworzy swoje listy. Musi uważać, żeby się nie pomylić. W mediach toruńskich na niedawnej konferencji wymienił wszystkich którzy wzięli pieniądze za reklamy szczepień skrzętnie pomijając gospodarzy. Jak wróci do TVP (a pewnie to w końcu nastąpi) to będzie musiał korzystać z innej listy wrogów ludu pomijającej aktualnego gospodarza, obecnego na innych. Urągająca ludzkiej inteligencji działalność…

 41. Wśród takich emigrantów do USA była siostra mojej babci. Bardzo szybko udało się jej znaleźć dobrą pracę, założyła rodzinę, wychowała i wykształciła dzieci, dorobiła się też pięknego domu. Zawsze bardzo tęskniła do Polski. Pisała, że wolałaby skromniejsze życie byle być wśród swoich.

 42. Emigranci do USA byli rejestrowani na Ellis Island. Wielu niepiśmiennych robotników folwarcznych. Na zapytanie o kraj pochodzenia nie bardzo wiedzieli, co mają odpowiedzieć, a niektórzy odpowiadali tak jak inni – Rusini. Sprawdziłem kilka postaci z Wołynia. Odnalazłem ich internetowo wiele lat potem jako członków organizacjach polonijnych. Nie szukają swoich korzeni.

 43. Być może byli tacy, ale to nie jest prawda, że wszyscy chłopi byli niepiśmienni. Społeczeństwo wsi było zróżnicowane. Wielu młodych ludzi ze wsi kończyło gimnazja, podejmowało studia. Jeszcze w czasach carskich.

 44. Oskarżenie Polski o rasizm to nie melodia przyszłości. Już zostaliśmy oskarżeni i to na forum ONZ.  Oni są szybsi niż internet :).

  https://mobile.twitter.com/JSaryuszWolski/status/1498786243412430852?s=20&t=8mJw3I8IcmFzVPWVmYhsug

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.