sty 102018
 

Czytałem wczoraj komentarze pod ostatnim nagraniem w telewizji Karnowskich. To jest niesamowite, ta uporczywa tępota, która każe ludziom wierzyć, że dobry produkt o dobrych malarzach jest nieistotny, bo nie zrobi oglądalności, a słaby produkty o królach z dawnych czasów zrobi oglądalność i „się rozkręci”. Zastanawiałem się skąd się tacy durnie biorą i dlaczego oni nie zauważyli, że jedną z wizytówek Imperium we wszystkich mediach świata przez 4 prawie dekady były filmy Davida Attenborough. Normalne, dokumentalne filmy, o niewielkim budżecie, puszczane w pasmach familijnych. Czy to jest tak trudne do zrozumienia? Nie sądzę. W Polszcze jednak mamy ten problem, że wielu osobom zdaje się, że im większe, z ich punktu widzenia, postaci i dokonania pokazywane będą na ekranie, tym świetniejszy efekt się osiągnie.

Już o tym pisałem, ale jeszcze powtórzę. W książce mojego ulubionego satanisty – Paula Wiliama Robertsa, zatytułowanej „Imperium duszy” wyjaśnione jest dlaczego w hinduskich taksówkach, domach i recepcjach hotelowych, przynajmniej tych o najniższej kategorii, radio zawsze ryczy na cały regulator. Otóż dlatego, że jak biedny Hindus widzi skalę od 1 do 10 z miejsca uznaje, że 10 jest lepsze od jednego. On zaś o niczym tak silnie nie marzy, jak tylko o tym, by wreszcie być lepszym. To samo jest z „naszymi”, domagającymi się klikalności, oglądalności w popularnych pasmach i innych „ości”, które podniosą im natychmiast samoocenę. Co prawda nie wywołają nigdzie żadnego efektu, bo na to trzeba mieć cierpliwość i ładnie się starzeć na wizji, jak David Attenborough, ale to nie szkodzi. Ważne, żeby im się podobało i żeby było głośno, ważne też jest to, że można na te śmieci przewalić budżet. W takich okolicznościach niestety będziemy żyli do końca, wszyscy bowiem, jak jeden, gorący patrioci w Polsce, są mentalnymi i duchowymi pariasami, nastawiającymi odbiornik swoich emocji na 10. Bo 10, jak nam to pięknie opisał satanista Roberts, jest lepsze od 1. I tego nic nie zmieni.

Dowiedziałem się wczoraj, że Paweł Piekarczyk, znany bard prawicowy i solowy gitarzysta, postanowił zwrócić Andrzejowi Dudzie order Polonia Restituta, a to ze względu na udział pana prezydenta w odwołaniu Antoniego Macierewicza. Kiedy się o tym dowiedziałem wybuchnąłem szczerym śmiechem. Piekarczyk bowiem jest jak to radio nastawione na 10 w hinduskiej taksówce. Jemu się zdaje, że nie umiejąc śpiewać ani grać na gitarze, może zrobić sukces komercyjny za pomocą tekstów, w których powtarzać się będzie fraza – żołnierze wyklęci, żołnierze wyklęci, oooooooooo! Ktoś powie – ale przecież zrobił ten sukces! Gdzie, że spytam? W radio Wnet? Czy na wieczorkach organizowanych przez popleczników ministra Antoniego? Dostał ten order i to świadczy o naszych orderach i osobach je wręczających jak najgorszej. Powtórzę – jak najgorzej. Nagradza się bowiem państwowym odznaczeniem brak wyniku, który w dodatku podany jest w formie urągającej wszystkiemu, a najbardziej elementarnej przyzwoitości. Piekarczyk tego nie rozumie, bo on musi piszczeć tym swoim głosikiem eunucha – żołnierze wyklęci, żołnierze wyklęci, ooooooo! Myślę, że nikt, może tylko reżyser Zalewski, nie zrobił większej krzywdy rodzinom pomordowanych przez bezpiekę ludzi, niż ten Piekarczyk. A teraz oddaje order. Jasny szlag, a niech go oddaje, skoro prezydent był tak głupi, że mu go dał.

Na przykładzie Piekarczyka widać dobrze, jak trzeba być ostrożnym w rozdzielaniu odznaczeń. Nie można ich dawać za byle co i nie można ich dawać byle komu. Prezydent wręczając order bardowi prawicy wystawił sobie jak najgorsze świadectwo. Teraz zaś jeszcze oskarżają go, o to, że odwołał Macierewicza. Ja się ciesze, że odwołał, bo nie mając dostępu do istotnych informacji, muszę za każdym razem w takiej sytuacji prowadzić śledztwo poszlakowe. Jeśli więc widzę histerię Piekarczyka i podobną jej histerię Sakiewicza, dwóch ludzi, którzy według moich ocen nie tworzą żadnej jakości, a przeciwnie, zajmują się uporczywie produkcją oszukanej tandety, to cieszę się, że Macierewicza odwołali. Bo oznacza to, że on się otaczał wyłącznie ludźmi takiego pokroju, czyli osobami wierzącymi, że 10 jest lepsze od 1 i nastawiającymi radio na cały regulator. Protestują też różne środowiska patriotyczne, które wierzą w to, że minister Antoni był najlepszym ministrem obrony jakiego Polska miała kiedykolwiek. Ja tylko przypomnę, że w młodości Antoni Macierewicz był zwolennikiem budowania partyzantki miejskiej. I ciekaw jestem wielce ile z tego młodzieńczego zapału zostało w nim do dziś. Dowiedziałem się też wczoraj, że dymisja Antoniego Macierewicza spowodowana jest strachem, przed opublikowaniem jego raportu na temat Smoleńska, w którym – uwaga – miał on uprawdopodobnić tezę o zamachu. Bardzo przepraszam, ale jeśli po 7 latach minister obrony wsparty Sakiewiczem, w swoim oficjalnym raporcie będzie „uprawdopodabniał tezę o zamachu”, to znaczy, że słusznie wyleciał. Oznacza ów fakt także to, że przez te siedem lat otoczenie Antoniego Macierewicza zainteresowane było jedynie tym, by robić wyborców w trąbę i podnosić im ciśnienie, różnymi fejk newsami. Może niech się tą kwestią zajmie Zybertowicz i wrzuci dane Macierewicza do Mabeny? Ciekawe jaki wynik mu wyjdzie….Przypomnę tylko raz jeszcze, że zaraz po Smoleńsku, Sakiewicz w poczuciu całkowitej bezkarności, opublikował newsa, że jest w posiadaniu komórki z nagraniem z ostatnich chwil życia jednego z pasażerów. Wszystko to przy świadomości, jak straszliwe napięcia się wytworzyły i jak wielu ludzi pochyla się z uwagą nad każdym szczegółem dotyczącym Smoleńska. Nie zawahał się, a ja pamiętam też, jak jeden z blogerów tłumaczył mi, że on robi dobrą robotę. Nie mogłem uwierzyć. Jednym ruchem, Sakiewicz odebrał godność tym wszystkim, którzy zginęli i trzasną na odlew w policzek ich rodziny. Dziś zaś mówi, że nie będzie głosował na Dudę, bo ten odwołał Macierewicza. A jak Duda dawał Piekarczykowi order za nieumiejętność śpiewania i grania, to było dobrze, co? Wtedy było okay…bo 10 jest lepsze od 1, to znana prawda i rację ma zawsze ten kto głośniej wrzeszczy i domaga się coraz to mniej prawdopodobnych rzeczy. W tym zaś środowisko wykreowane przez ministra Antoniego osiągnęło prawdziwe mistrzostwo.

Mam oczywiście poczucie, że występuję tu jako głupi Jasio, jeden z wielu głupich Jasiów produkujących się w internecie. Mam jednak tę przewagę nad innymi, że nie staram się być poważny. To znaczy staram się, by wydawane przeze mnie książki były poważne, ja nie muszę. To mnie odróżnia od innych głupich Jasiów, takich jak Karoń, na przykład, czy nawet Grzegorz Braun. Ja sobie lubię pożartować, bo wiem, że ani nie mam na nic wpływu, ani nie mam dostępu do ważnych informacji. No, ale popatrzcie. Gadamy z Józkiem o tej Mabenie, śmiejemy się i żartujemy, po cichu jednak każdy liczy, że może coś się stanie. A tu zonk, mamy radio nastawione na cały regulator i kiwającego się w rytm niezrozumiałej muzyki hinduskiego kierowcę taksówki. Jeden daje order, drugi go zwraca, potem odwołują ministra, a w telewizji leci Sławomir na zmianę z Koroną królów. I co? Wam się zdaje, że dzięki temu dowiemy się prawdy o Smoleńsku? A może myślicie, że Macierewiczowi, Sakiewiczowi i temu trzeciemu zależy na jej odkryciu?

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć.

  144 komentarze do “Czy zwolennicy Antoniego Macierewicza mają mentalność hinduskich pariasów?”

 1. „świat, który nie może zaginąć”
  Jak ktoś taki jak Sakiewicz czy Piekarczyk, całe życie bawił się klockami, to gdy dostanie tablet, będzie z niego próbował zbudować domek.
  Ci ludzie chcieli zrobić „dobrą” ZAMIANĘ. Michnika na Sakiewicza, Olbrychskiego na Piekarczyka.
  Nadal zwolennicy zamiany dominują w PiS liczebnie. Eska na SN napisała o prawdopodobnych przyczynach rekonstrukcji bez Macierewicza.  Ja napisałem już ponad pół roku temu, że Kaczyński ma tak głupią opozycję, że tworzy swoją własną.
  A Smoleńsk… Smoleńsk nadal jest kluczem.

 2. żołnierze wyklęci, żołnierze wyklęci, ooooooo!

  Pozamiatane.

 3. Smoleńsk już na zawsze niewyjaśniony.

  To zdjęcie już w chwili wykonania miało rangę symbolu:

  http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/iFRktkpTURBXy85YWJhM2JhZTAxMGY1Y2FlMmU1ODZiYjZiNmU0ZWRiOS5qcGeRkwIAzQHk

  Na rocznicę dostaniemy nic nie warty raport pieczeniarzy, krewnych i znajomych królika. Świat ma Smoleńsk w niepamięci, a w naszej umęczonej Ojczyźnie temat służy jako stymulator przedwyborczy i trampolina do posad.  Jak w starym dowcipie:

  Starego adwokata syn zastąpił w prowadzeniu sprawy gdy ten wyjechał na urlop.Po powrocie z urlopu ojca adwokata syn powiedział mu: Tato tyle lat prowadziłeś tę sprawę i nie mogłeś sobie z nią poradzić, a ja ją zakończyłem podczas twojego urlopu. Ojciec mu odpowiedział: Synu, przecież ja z tej sprawy wyszkoliłem Ciebie i rodzinę utrzymywałem, a Ty już ją zakończyłeś

 4. Bardzo delikatnie się Pan z nimi obszedł w tym tekście.  Wszyscy oni, na czele z Antonim zasługują na dużo mocniejsze określenia.

 5. Ja też się cieszę, że pan Antoni stracił stanowisko. A pan bard niech oddaje order, bo im szybciej, tym lepiej.

  Jeśli hinduski kierowca czuje się lepszy od sąsiada, grzeszy pychą, jakby nie zdawał sobie sprawy, że nie dostanie się do górnej warstwy gangu, bo tam miejsca są obsadzone na dziesięć pokoleń do przodu.

 6. Nie dość ,że głośno.. To jeszcze rekonstrukcja rządu trwa około 6 miesiecy .. Oficjalna zmiana podzielona na pięćdziesiąt etapów.. A Bielan jeszcze mówi ,ze rekonstrukcja rzadu będzie głęboka.. Czy trzeba chodzić do cyrku.. Krzykliwy Sławomir to przy tym wszystkim mały Pikuś… Masakra.. 🙂

 7. Mnie się wydaje, że Gospodarz za dużo czasu zużywa na analizowanie tych demokratycznych przepychanek.

  W tym ustrojstwie to z reguły musi być walka dwóch bull-dogów pod dywanem i tyle. Po tysiącleciach doświadczeń finansjera zdała sobie sprawę, że najlepiej jest inwestować w ten ustrój, ustrój generalnego paraliżu.

  Co jak co Macierewicz nawet jeśli z takim hinduskim PR-rozumowaniem, to był najlepszym ministrem obrony, ponieważ pomimo paraliżu zmiany w armii wprowadzał, w każdym razie cały czas był w procesie jej oczyszczania (oczywiście w demokracji trwa to 10x dłużej).

  A armia to jest ostatnia rzecz jaka nam została i finansjera dobrze o tym wie, bardzo dobrze widać to w USA i innych krajach Zachodu. Armie to jest jedyne co zostało tubylczym narodom, aby móc jeszcze podskakiwać, konfrontować się z Globalnym Kalkulatorem.

  Jeśli Gospodarz nie zauważył to w polityce jaką mamy do dyspozycji możemy wybierać pomiędzy zwykłą-tandetą a tą z Indii albo Chin.

  I kiedy przedsiębiorczy bohaterowie, których Gospodarz lansuje, robili miliony, ci żydowscy robili już miliardy leżąc na milionach.

  Kamil Cybulski jako jeden z nielicznych Polaków stara się kształtować polskich przedsiębiorców, a z Izraela wraca taki wyborowy handlarz, robi prezentację śmiejąc się wszystkim w twarz, taki bohater jak ten oszust z Wolf Of Wall Street. Jedni ciułają te miliony a on kradnie miliardy a na koniec okazuje się, że w sumie nie wiadomo komu ukradł.

  https://www.youtube.com/watch?v=_t48HXhAPFI

  Radziłbym skoncentrować się na tych zagadnieniach, na tych klamrach zaciśniętych na naszych skroniach. Nie mówię, aby pisać o tym codziennie, ale raz na jakiś czas, ale częściej.

  Jeśli w Polaków nie da się zrobić handlarzy na miarę Greków, Wenecjan, Anglików czy Żydów to jedyne co nam pozostało to armia tudzież mięso armatnie i biadolenie. Nie liczyłbym zbytnio na Polaków w Polsce a bardziej na polską diasporę w niektórych miejscach świata już z kilkuset letnią historią.

  Ryzykujemy całkowitym unieważnieniem nauk Jezusa. A czy miałbym cieszyć się, że sprawy zajdą tak daleko, że zadłużony po uszy niekatolicki motłoch zacznie odreagowywać na Żydach? A ci uciekać będą do naszych świątyń, aby uniknąć linczu i żywcem spalenia?
  Przecież wiadomo, że to nie tylko Żydzi biorą w tym niecnym procederze udział, ale gdzieś znajduje się, przemieszcza się ten korumpujący ośrodek. A kozioł ofiarny też się w porę znajdzie. Ale nie o to w tym chodzi. Chodzi o to, że nasza doktryna propagowana w koło jest przynajmniej 5x bardziej miałka niż ta faryzejska i szczytem katolickich możliwości jest meksykańska rzeczywistość promowana przez Cejrowskiego albo jakieś małe katolickie wspólnoty w USA czy Chorwacji, o których nikt nigdy nie słyszał. Wydaje mnie się, że czas najwyższy aby KK zaczął patrzeć na wszystko również globalnie lejąc na takie faryzejskie wynalazki jak IMF czy ONZ. W polskim KK widzę, że niewiele brakuje, aby „lokalsów” podpuścić do utworzenia jakiegoś kolejnego kościoła narodowego zarządzanego przez nie wiadomo kogo.

  Widzę brak pokory i to, że wielu uważa bycie akurat polskim katolikiem za coś lepszego, ta zaślepiająca pewność siebie. Zamiast Macierewicza wziąłbym na warsztat te różne płomienne przepowiednie dotyczące przyszłości Polski. Nie podoba mnie się propagacja koncepcji Boga, który siedzi za kółkiem buldożera i spycha kolejne to narody w odkażający ogień dziejów.

 8. żal

  że nie zrobią tych filmików

 9. ci co handlują

  są w pogardzie

  za zrobienie dobrego interesu

  ubliżają

  takie realia

 10. maruda 🙂

 11. czy w drugim tomie o socjalu będzie coś o obecnym rządzie?

 12. To, że jesteśmy w d.pie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. – Stefan Kisielewski

 13. Zamiast Macierewicza wziąłbym na warsztat

  No to niech Pan bierze.

 14. Prezydent wręczając order bardowi prawicy wystawił sobie jak najgorsze świadectwo.

  zrobił to pierwszego dnia „rządów”, podpisując przymus szczepień truciznami, zakazanymi w reszcie świata.

 15. – Antek (Macierewicz – red.) nie powinien tak mówić bez żelaznych dowodów, bo psuje relacje Polski z sąsiadami – powiedział Morawiecki, podkreślając przy tym, że szef MON nie powinien publicznie oskarżać rosyjskiego rządu o przyczynienie się do katastrofy w kwietniu 2010 roku. – Nie możemy odwracać się od Rosji. Powinniśmy szukać porozumienia – proponował.
  Mówił również, że żałuje, że w komisji smoleńskiej nie znalazło się miejsce dla ekspertów z komisji Millera. – Raportowi zespołu Macierewicza, choćby był rzetelny, i tak połowa polskiego społeczeństwa nie da wiary – ocenił.

 16. rząd marudzi, żeby zdążyć nakraść

 17. Kornel http://www.rp.pl/Katastrofa-smolenska/171229061-Morawiecki-mowi-o-odpowiedzialnosci-Rosjan-MON-odpowiada.html

 18. Wszyscy zajęci Macierewiczem. Tymczasem… ministrem spraw zagranicznych został zaufany człowiek Skubiszewskiego z początku lat 90-tych.

 19. Nie ma lokalnych kościołów. Jest jedna Eklezja Chrystusa i jest jedna Antyeklezja Antychrysta. Innych ni ma. Można więc być w jedności wyłącznie albo z tą pierwszą, albo z tą drugą.

 20. Będzie. I  o tobie również.

 21. micsoda egy visszamaradt picsa

 22. Po prostu premier Morawiecki zdaje sobie sprawę, że nie wygrywa się konkurencji polegającej na kopaniu się z koniem.

  Na tym polega pragmatyzm w polityce, a nie na tym, aby z honorem, acz bez stosownej broni, rzucać się na ufortyfikowany szaniec.

 23. Drogi Coryllusie, wspaniały tekst! A ten przykład z Hindusami to coś co charakteryzuje „naszych” najlepiej: zawsze chcą tego samego tylko głośniej. Nigdy nie zstąpią ze ścieżek wydeptywanych przez innych. A film o polskich pejzażystach, oczywiście zrobiony we własnym formacie i dobrze, to jedna z tych nielicznych, realnych szans by wyjść z przekazem poza Polskę.

 24. za morawieckim stoją żydzi, za putinem stoją żydzi, czemu miałby się „rzucać”?

 25. Zmiana w MON może też wynikać z próby trafienia do grupy docelowej lekko sceptycznej wobec PiS. Jak przyjdzie co czego, elektorat Antoniego i tak zagłosuje na PiS, może liczą też że ktoś jeszcze się dołączy przy kolejnych wyborach. Marzenie o 2/3 w Sejmie jest ciągle aktualne. W tym roku wybory lokalne, a w przyszłym do Sejmu. Gracze liczą, że mały lifting się przyda. Ponadto Antoni Macierewicz ma już 70 lat, nie jest to dobry wiek na walkę z gangami w MON. Może jeszcze będzie nadzorował taką walkę z góry partyjnej? Pytanie czy zechce. Miejmy nadzieję, że następca nie będzie dużo gorszy i przewalanie kasy pod hasłem wojsko nie wzrośnie raptownie, tyle nam pozostaje.

  Dzięki temu ruchowi Macierewicz nie będzie też musiał stanąć i jako minister powiedzieć, że mamy istotnych 99 poszlak na zamach pod Smoleńskiem, i tylko tyle udało się ustalić.

 26. A wiesz może kto stoi za żydami?

  Albo chociaż domyślasz.

 27. Coryll na dobre odlatuje 🙂 Niech zrobi 50-odcinkowy serial o polskich kalamburzystach. To się na pewno sprzeda. Wszystkie stacje telewizyjne w NRD będą to od rana do wieczora emitowały. Zaiste przepis na murowany sukces i pogromce „rynku treści”. Prawie tak świetny jak ta dziadowska szkoła „nawigatorów” 🙂

 28. Jeszcze Cię stąd nie wykopał?

 29. zapytaj coryllusa, kto rozdaje budżety tym, którzy rozdają budżety.

 30. =z honorem lec=

  tak śpiewano

  w marynarce

 31. już nie śpiewają? Kiedyś były w marynarce gwałty homoseksualne, teraz nie ma?

 32. czy wiadomo

  coś więcej o nim?

 33. czy masz kłopot

  z myśleniem kontekstowym?

 34. Jest Kościół w lokalnych miejscach, reprezentowany przez lokalne Konferencje Episkopatu. Myślę, że ogólnie można nazwać te Kościoły lokalnymi (nie w znaczeniu ścisłym, ale geograficznym).

 35. A który minister obrony był lepszy od Macierewicza?

 36. Zanosi się na lepszejszą zmianę 😉

 37. Sam Pan sobie przeczy.

   
  BO z jednej strony Pan pisze
   
  /(Piekarczyk/ „ale przecież zrobił ten sukces! Gdzie, że spytam? W radio Wnet? Czy na wieczorkach organizowanych przez popleczników ministra Antoniego? „
   
  A więc żadna „10” a niszowa rzecz „1” po prostu– co w innym miejscu Pan zachwala! (Żeby było jasne: ja też popieram filmy o sztuce)
   
  Nagradza się bowiem państwowym odznaczeniem brak wyniku, który w dodatku podany jest w formie urągającej wszystkiemu, a najbardziej elementarnej przyzwoitości.”
   
  Czy więc myśląc dalej -gdyby Pana niszowe filmy o pejzażystach dostałyby nagrodę „za propagowanie prawdziwej sztuki” -to byłoby dobrze czy źle?
   
  I myli się Pan -młodzież tego słucha bo interesuje ich TREŚĆ a nie forma , tak jak słuchają (durnego dla mnie ) hip hopu.
   
  Macierewicza nie rozgryzłam do końca, choc tyle lat próbuję -jedno powoduje, że go popieram -ta ogromna lewaków fala nienawiści do niego -to go w moich oczach uwiarygadnia. Lubie tylko tych kogo oni nienawidzą.
   
  Bardziej znienawidzony jest tylko PJK

 38. mówi się

  lepsiejszą 🙂

 39. czy coryllus

  jest w rozterce? 🙂

 40. @połowy dalekomorskie

  NIe wiem czy mozna nazwać to rozterką. Ale błędem logicznym -na pewno. A łagodniej: „zakałapućkaniem się”

 41. > A który minister obrony był lepszy od Macierewicza?

  Aleksander Szczygło. Niestety był ministrem za krótko – 7 miesięcy w 2007r i niewiele mógł zrobić.

  Niestety zginął 10.04.2010 w Smoleńsku. Wielka szkoda.

  AL

 42. A co konkretnie chciał zrobić a Macierewicz tego nie pociągnął?

 43. Jeszcze
  A gest oddania orderu bardzo mi się podoba.
   
  Bo wbrew pozorom -wcale nie jest tylko patetyczny. Może kosztować Dudę sporo głosów młodych wyborców. Wszak to „kibole” słuchają głównie jego piosenek.

 44. są takie limeryki

  Szymborskiej 🙂

  prorocze 🙂

 45. jednak

  rozterka

  kogo wywalić 🙂

 46. Lubie tylko tych kogo oni nienawidzą.

  I tak to działa. Oni lubią tylko tych, których Pani nienawidzi. Uwiarygadniacie się nawzajem.

 47. Tyle ze tych, których naprawdę nienawidzą, wysyłają do piachu.

  Np. A. Michnika za czasów PRL-u tez „nienawidzili”.

  Taka publicznie kreowana  nienawiść to  jeden z najlepszych sposobów  uwiarygadniania,

 48. Każdy tam ma jakichś swoich proroków, czy tam guru ;). Możliwe, że Szymborska była  wtajemniczona w jakieś trzeciorzędne sprawy 😉

 49. Najpierw przeczytaj to:

  https://www.wprost.pl/kraj/117804/Szczyglo-pozegnal-sie-w-armia.html

  Opis nie oddaje tego co widziałem na relacji wideo.

  Potem porównaj to bufonadą, którą odwalił wczoraj A.Macierewicz.

  A na koniec zastanów się nad nieadekwatnością swojego pytania w związku z upływem prawie 10 lat czasu i całkowitą odmiennością sytuacji, w których działali A.Szczygło i A.Macierewicz.

  Przypomnę jeszcze, że pytałeś „Kto był lepszym”, a nie kto „coś tam (więcej?)” pociągnął albo nie pociągnął …

  AL

 50. Klasyczny życiorys, wystarczy wikipedia. SGPiS, NZS, ruch WiP. Opozycjonista. 🙂

  Sam fakt powołania do MSZ w 1990 roku (!) świadczy chyba o wszystkim. Tam nie było ludzi przypadkowych, no może cieć i sprzątaczki ale też bym powątpiewał.

 51. Pytanie kto był lepszym jest uzasadnione.

 52. @Maria Ciszewska

  Właśnie. Taka śliczna dychotomia.

  Długi czas myśleli ze „jak ciemnemu ludowi” 24h/dobę będą niektórych im obrzydzać, to na zasadzie odruchu Pawłowa -zadziała.

  Ale od internetu -już nie. I gdyby byli odrobinę mądrzejsi -to by zaczęli zagłaskiwać na śmierć Macierewicza. Na szczęście są tam pewnie ludzie o umysłowosci Petru.

  ALe  po co im podpowiadać!

 53. > Pytanie kto był lepszym jest uzasadnione

  Tak, to pytanie tak.

  Odpowiedziałem ci na nie. A podany wyżej link i porównanie ze „stylem odejścia” A.Macierewicza pokazuje w oczywisty sposób, dlaczego.

  AL

 54. a, zobaczymy

 55. @unukalhai
  10 stycznia 2018 o 12:19
  „EE tam -„nienawidzili Michnika”
  Jeszcze byłam młoda i głupia, a już mi podpadlo że Michnik mógł wysyłac z więzienia odezwy na Zachód, a Kuroń napisał książkę. „bo więzienna biblioteka była wspaniała” (pewnie same prohibity)
  I po raz pierwszy zapaliła mi się czerwona lampka w mózgu (mimo karmienia mnie katolicka papką o przebaczaniu, nawróceniu i o tym że „Więcej radości w niebie z jednego nawróconego grzesznika”…
  A tymczasem jak to ślicznie spuentował Michalkiewicz „chrzest im sie nie przyjął”

 56. Nie zrozumiała Pani. Rządzą Panią ci, których Pani nienawidzi.

 57. Nie wezmę, bo teologicznie nie specjalizuje się w katolickich przepowiedniach i tym, które są ważne.

 58. =katolicką papką=

  fiu fiu 🙂

 59. Macierewicz był chyba nie zbyt dobrym ministrem obrony, chociaż trudno wskazać lepszego (takie czasy :)). Sam styl prezentowany na zewnątrz to niewiele (pijarowcy są lespi i gorsi ;)). A czy jego następca będzie lepszy… Podejrzewam, że uzbrojenie Polski w prawdziwą broń (ABC) i stworzenie dobrych spec służb ma surowo zakazane (jak jego poprzednicy).

 60. To była chyba jednak papka pseudokatolicka 🙂

 61. „to mnie odróżnia od innych głupich Jasiów, takich jak Karoń, na przykład, czy nawet Grzegorz Braun”

  Przesadna skromność, Gabrysiu. Jeszcze wiele Cię odróżnia od zwolenników Macierewicza i jemu podobnych pajaców szkodników. Twój czas w końcu nadejdzie, a wtedy będzie się działo 🙂

 62. czy nam wolno

  mieć dobrego

  ministra?

 63. Al Batrosie,

  Dzięki za przypomnienie o ministrze Szczygle

 64. Nie jest jasne do czego ma służyć Wojsko Polskie, więc trudno o jakieś kryteria oceny jakości ministra.

 65. jego konstrukcja wskazuje

  na odległe misje

  na przykład zakupy

  i inne

 66. To powiedział stary Morawiecki.

  I to koresponduje z tym: dobre parę lat temu SW obchodziła jakąś swoją okrągłą rocznicę powstania. Kornel zgłosił projekt zorganizowania koncertu, na który chciał zaprosić, jako gościa honorowego, niejakiego …….. Gorbaczowa!!! Jaka była reakcja członków SW to możecie sobie państwo wyobrazić. Koncertu oczywiście nie było.

 67. Minister zwykle wylatuje wówczas gdy skupia się na celach pozornych, oficjalnie deklarowanych przez rząd, a zaniedbuje cele rzeczywiste, ukryte przed telewidzami.

 68. Kiedyś to były filmy dokumentalne…

 69. Wydaje mi sie, ze nie kibole. Raczej kluby GP. Roznica pokolen i stylu.

 70. O, mamusiu, tu przeszedl sam siebie….

  https://www.youtube.com/watch?v=EVi6WJnCrCA

 71. oj nie  (choc Pani opinia tak  ładnie brzmi).

  Mam ten luksus że nikt mną nie rządzi, bo jestem wolna, nic nie muszę i od nikogo nie uzależniona. I myślę (a przynajmniej staram się)

  I

 72. a tak! (choc jestem bardzo ortodoksyjna na codzień)

  Bo czyż nie oddelegowali na „odcinek katolickiego frontu ideolo” takich TW jak ” ks ” Boniecki,  „ks” Czajkowski (ileż on Kościołowi naszkodził!), „bp” Żydziński, i wielu wielu innych typu Hryniewicze, i inne takie?

  I robili nam zmiękczanie

 73. Obrona Terytorialna

  czy się teraz obroni?

 74. @jest nadzieja

  Nie potrafię przesądzić -ale tak mi sie wydaje choćby po Marszu 1.3.

 75. mnie nie

  jestem inna 🙂

 76. @polowy dalekomorskie

  OK

  Wszyscy jesteśmy inni. To truizm.

  I BARDZO DOBRZE! to kwestia doświadczeń osobistych -ja też JUZ TERAZ jestem inna.  Właśnie dlatego, że byłam tak ortodoksyjnie katolicka wierzyłam, że trzeba przebaczać te „77 razy”.

  Przeczytałam właśnie wspaniałego ks Blizińskiego i tam jest to samo: najliczniejsza partia w Sejmie (swoją drogą -ILUŻ KSIĘŻY a nawet BISKUPÓW bylo posłami! ) a masony ich przewalali i rozdawali karty.

 77. MSZ było w III RP dla etrusków.

 78. czy mi się wydaje, że się zapominasz?

 79. NO proszę i taki to  nowy „żund” Nawet „RZ” to zauważa.
  „Na trwającym posiedzeniu Sejm zajmie się sprawą aborcji. Pierwotnie miał się pochylić tylko nad projektem wprowadzającym aborcję na życzenie komitetu #RatujmyKobiety. Niespodziewanie dołożono też dyskusję nad propozycją komitetu #ZatrzymajAborcję, która zakłada usunięcie z przepisów tzw. eugenicznej przesłanki aborcji.
   
  W czasie, gdy prawie wszystkich zajmują roszady w rządzie, trudno nie mieć wrażenia, że to element przemyślanej strategii ukrycia trudnego dla PiS tematu. Wrażenie to wzmacnia dodatkowo czas, w którym posłowie mają się tematem zająć. Harmonogram środowego posiedzenia zakłada, że projekty będą rozpatrywane między godz. 16.45 a 21. Ale przecież to 10 stycznia – 93. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Większość posłów PiS – jeśli nie wszyscy – będzie w tym czasie na mszy w warszawskiej katedrze, a potem na marszu Krakowskim Przedmieściem”
   

 80. @unukalhai 15.08

  chyba nie -to przygotowywanie sobie pozycji i wymoszczenie gniazda do przyszłych działan=zajmowanie pozycji strategicznej

 81. Wszyscy rozkminiaja ta całą mistyfikacje,która rozkrecona jest na full ile fabryka dała..Az uszy bolą od tego fałszu..Tylko nikt,nikt nie upomina się o to co obiecywał PiS.. Nikt już o tym nie pamięta.. Tylko wszystko łyka ,kazdy ochłap ,który rzuci ta zdegenrowna banda socjalistów,która udaje obyczajowo,ze sa konsewatystami.. Nikt ,nie wspomni  o ks. Popiełuszce.. Który z tych” bohaterow” pisowskich o niego się upominiał, no który..Nikt.. A wy dajecie się wkręcić w ten sztucznie wywołany jazgot.. AM da sobie radę, będzie miał kolejny stołek, nie umrze z głodu..Przeciez tu nie o to chodzi.. Problem polega na tym ,ze kolejny raz wciskają nam kolejny format tzw transformacji.. Próbują kształty zmienić ,a treści pozostają te same.. Nic się nie zmieniło,nadal nas urabiaja ,żebyśmy w kolejne kłamstwa uwierzyli.. Cuda na kiju.. łapta złodzieja krzyczą ,a sami zaczynają kraść i niszczyć .. Czy Wy tego nie widzicie.. Czy my mamy jakaś politykę historyczną? Czy my mamy jakąś strategię gospodarcza? Nie mamy.. A co mamy ,historia leży ,edukacja tez..Gdzie sa orogramy? Gospodarczo jest taka,ze kazdy przedsiębiorcą nie wie co będzie za rok.. Mało tego polskie przedsiębiorstw opadakowuja się w innych państwach,wynoszą się z Polski ..Wskaźnik inwestycji jest najmniejszy od 89r.. Dług publiczny rośnie w zastraszającym tempie.. A tu mamy kolejną odsłonę rekonstrukcji ,należy dodać głębokiej rekonstrukcji rządu.. Teatr w pięciu aktach.. Dziś mamy akt pt. grillowanie AM.. A PiS brnie dalej w swoje wymysły socjalistyczne..

 82. Teraz dopiero skojarzyłem kto to jest i on dostał jakiś order?

 83. oj, Draniu

  premier powiedział wczoraj

  że Polska to piękny okręt

  płynący po oceanach

  wzruszył mnie – na pewno z powodu mojego Nicka

  nie denerwuj się tak 🙂

 84. my nawykliśmy do akcji

  przykrywkowych

  nie denerwuj się tak

 85. Ciekawe co teraz – zamrożenie progów podatkowych, VATu na stawce 23% przez eony, czy kataster?

 86. lekkozbrojni p-ko czołgom? Odróbmy lekcję z Postania `44…

 87. nie przeciwko czołgom

  przeciwko zwykłym bandytom

  czasu wojny

  gdy własne państwo jest w ukryciu

 88. Tez trwam w zdumieniu…Poziom straszny. Tytuly piosenek: „Hrabia herbu bul”,  „Dumny oszolom”, itd. Wielu dosc kiepskich artystow dotalo te rozne medale.Powinni je migiem pozwracac

  Ciekawa jestem kto prezydentowi sufluje te nominacje.

 89. 😛 a onegdaj był to `nasz` bard hehehue, oj, ludzie…

 90. „Moj” nigdy.  Taka doslownosc, zywcem skopiowane komentarze z blogowisk, nigdy mnie nie przekonywala. Jestem przekonana, ze swoich fanow bedzie mial nadal. Oni go nie zdradza.

  To przeciez Duda jest zdrajca, nieprawdaz?

 91. szansa przeszkolenia z bronią

  gdy nie ma powszechnego poboru?

 92. Okręt to jednostka marynarki  wojennej, ale pewnie premier nie służył w wojsku.

 93. Ale skąd un się wziun? Pierwsza płyta 2010 a stary już jest. Czekał aż Gintrowski umrze? Straszna, ponura parodia Kaczmarskiego. No i nie wiedziałam, że na gitarze można grać w sposób obleśny. Od teraz już wiem:)

 94. Kończą się żerowiska utworzone na katastrofie smoleńskiej, które swoją „powagą” firmował Macierewicz, i stąd nastąpiło wycie Sakiewki i innych prawdziwych patriotów którzy na dodatek  bezkarnie upupiali legendę Żołnierzy Wyklętych… Nareszcie

 95. Przeklęty ten, kto pokłada ufność w człowieku, doradza Pismo. Tego się trzymajmy, zwłaszcza wobec postaci z telewizora.

 96. Super wydana kasa z podatków, naprawdę.

 97. Przeca ta komisja ekspercka to także samo żerowisko.

 98. Obstawiam, ze życzliwi od red. Sakiewicza.

 99. „Gdy w Kijowie na Majdanie,
  bohaterskie trwa powstanie,
  gdy za wolność ludzie giną,
  myśmy z tobą Ukraino!

  Walcz, walcz, walcz sąsiedzie,
  my wierzymy, że ci się powiedzie,
  walcz, walcz, walcz narodzie,
  masz przyjaciół na zachodzie.”

  Trololo!

  http://www.tekstowo.pl/piosenka,pawel_piekarczyk,walcz_ukraino.html

 100. Akurat pod okrzyki Prezesa Herojam, sława : D

 101. on poetycko

  że żaglowiec 🙂

 102. Prawda,? Tez mna ta technika wstrzasnela.

 103. Na szczescie mlodz zafascynowana Wykletymi operuje w innych klimatach.

  Sto razy wole juz biegi sportowe, czy hip-hop, czy akcje na stadionach.

 104. Chyba mówił o żaglowcu (no i  skojarzenia- …vivere non est necesse)

 105. tak

  skojarzenia 🙂

 106. To też dzisiaj -dlatego pewnie wyrzucili Szyszko….                                                                   Dobra zmiana” pokazała swoje prawdziwe oblicze – komisja rolnictwa przyjęła projekt ustawy o GMO!

   

  http://prawy.pl/63858-dobra-zmiana-pokazala-swoje-prawdziwe-oblicze-komisja-rolnictwa-przyjela-projekt-ustawy-o-gmo/ Opublikowano 10 stycznia 201

   

 107. gdy nie było niewolnictwa zwanego powszechnym poborem, każdy szkolił się w domu. Bo wolno było mieć broń.

 108. Nie każdy ma w domu czołg i armatę by sobie potrenować.

 109. no niestety

  najgorsze że niektórzy

  mają tylko

  pół głowy

  reszta do nabycia

 110. Dawno już nie komentowałem nie chcąc zaniżać poziomu. Hegemon przeszedł na ręczne sterowanie.

  A Pan minister Szyszko był niewygodny z wielu powodów. Polecam ten link:

  http://www.farmer.pl/energia/oze/ue-naukowcy-i-ngo-apeluja-do-eurodeputowanych-by-powstrzymali-spalanie-drzew,75928.html

 111. i dlatego siedzą cały dzień na coryllusie, pisząc pojedyncze wyrazy w linijce

 112. to do tych

  co czytają

  powoli 🙂

 113. po tym wszystkim ludzie uspokujcie się,…..(w CZ-wa)… jest ok

 114. Dostali kredyt na dobrą i jeszcze lepszą zmianę, właśnie spłacają kolejna ratę.

 115. @niepogodzonyznia 2018 o 20:1

  NOo, to juz jest moja działka bo dużo robię w tym kierunku
  Gdy czytam „Greenpeace” nóż mi się w kieszeni otwiera Temat zakłamany strasznie!
  CO2?
  Dlaczego choćby przechodzi sie na olej palmowy (bo tanszy i koncerny muszą zwielokrotnic zyski )wycinając całe połacie lasów podzwrotnikowych =głównych zjadaczy CO2 i sadząc wiechcie palmowe =zero (lub prawie) przechwytywania CO2?
  Tu jakoś UE siedzi cicho a mogłaby zakazać stosowania oleju palmowego który poza tym jest rakotwórczy (a może właśnie dlatego…)
  Dlaczego rosnie geometrycznie (bzdurne ) zużycie papieru -lasy (to nic że „papierówka”)? Byłam wczoraj u lekarza i lekarka (nie ze swej winy) 5 X wystawiała mi skierowanie i zawsze na A4 choc były to 3 linijki tekstu? Ale tak to jest ustawione bo wszystkim to wisi (a nie wspominając o tuszu prądzie , utylizacji…)
  Poznan słynąl ze swych ulic -alei .BEZ PRZESADY nie było prawie ulicy nieobsadzonej drzewami a teraz ? Mamy jełopa który rżnie az milo I to barbarzynskie ogławianie drzew (nauczyli się od Holendrów, gdzie panują zupełnie inne warunki środowiskowe!)

  !
  Gdy czytam Greenpeace nóż mi się w kieszeni otwiera!
  Temat zakłamany strasznie!
  CO2? DLaczego przechodzi sie na olej palmowy (o tanszy i koncerny muszą zwielokrotnic zyski
  NOo, to juz jest moja działka bo dużo robię w tym kierunku
  Gdy czytam „Greenpeace” nóż mi się w kieszeni otwiera Temat zakłamany strasznie!
  CO2?
  Dlaczego choćby przechodzi sie na olej palmowy (bo tanszy i koncerny muszą zwielokrotnic zyski )wycinając całe połacie lasów podzwrotnikowych =głównych zjadaczy CO2 i sadząc wiechcie palmowe =zero (lub prawie) przechwytywania CO2?
  Tu jakoś UE siedzi cicho a mogłaby zakazać stosowania oleju palmowego który poza tym jest rakotwórczy (a może właśnie dlatego…)
  Dlaczego rosnie geometrycznie (bzdurne ) zużycie papieru -lasy (to nic że „papierówka”)? Byłam wczoraj u lekarza i lekarka (nie ze swej winy) 5 X wystawiała mi skierowanie i zawsze na A4 choc były to 3 linijki tekstu? Ale tak to jest ustawione bo wszystkim to wisi (a nie wspominając o tuszu prądzie , utylizacji…)
  Poznan słynąl ze swych ulic -alei .BEZ PRZESADY nie było prawie ulicy nieobsadzonej drzewami a teraz ? Mamy jełopa który rżnie az milo I to barbarzynskie ogławianie drzew (nauczyli się od Holendrów, gdzie panują zupełnie inne warunki środowiskowe!)

 116. Piekarczyk – a ja zawsze myślałem , że chodzi o Marka Piekarczyka z TSA . I nie mogłem żadnych patriotycznych pieśni znaleźć, nie licząc Kazań Świętokrzyskich wykonywanych wraz ze Skrzekiem.  A to ten drugi Piekarczyk – rzeczywiście makabra . Ale na miesięcznice nie chodzę więc go nie znam.

 117. Pardon,  Madame Marta…

  … ale lun sie wziun – wtlacznie – z  doopy  sakiewicza-srakiewicza… zreszta nie tylko lun.  U tego  WROGA  LUDU  takich  barTUF  ci  dostatek… czlowiekUF  roku  itp.  patalachow  i wszelkiego innego  badziewu,  dziadostwa,  tandety  i  prowizorki  !!!

 118. No  wreszcie…  ufff…

  … ale banda  Macierewicza  narod okradla w ciagu tych prawie 8  lat  nieprawdopodobnie… a ile bylo w tym  CYRKU  w telewizorze… praktycznie to do dzis sie to ciagnie…

  … i na to wszystko ta  niedojda piekarczyk  przychodzi… i medal  oddaje  !!!

  No dla mnie to sa calkiem niepojete rzeczy.

 119. Niestety, Antoni Macierewicz nie jest ani szczególnie zręcznym politykiem, ani też nie był specjalnie skutecznym ministrem. Przeszkadza mu – w jednym i drugim – kilka istotnych deficytów, z którymi nawet nie próbuje walczyć. Nie jest najgorsze stabilne przekonanie o słuszności swych racji – ta cecha bywa przydatna u przywódców. Ani nawet to, że bardzo osobiście odbiera wszelki sprzeciw, a już zupełnie nie toleruje krytyki – skoro nie przeszkadza to być twórczym pisarzem i blogerem, to tym bardziej – politykiem ;). Dałoby się jakoś przeżyć nawet i to, że „nie ma ręki do ludzi” – Kaczyńscy też wielokrotnie się na tym przewieźli, ale nie przeszkodziło to im ostatecznie w odniesieniu sukcesu. Największym chyba problemem AM jest tendencja do uporczywego brnięcia w szkodę wbrew jednoznacznym dowodom. Mawia się, że tylko krowa nie zmienia zdania. Jednak przysłowiowa krowa jest przy ministrze Macierewiczu stworzeniem tak pełnym rozterek, że wręcz wewnętrznie rozdartym. Poza tym, choć umiejętność stawiania na swoim jest dla polityka zaletą, to nie chodzi jednak o to, by iść przez rzeczywistość niczym przecinak przez marny gips. Tymczasem minister Antoni ma tę wysoce cenioną w wojskowości, ale już niekoniecznie w polityce tendencję do osiągania celów metodą marszałka Żukowa. Owszem, w ten sposób można rozbić niejeden mur, ale przy okazji też nieźle sobie uszy poobrywać. W efekcie dzieje się tak, że minister Macierewicz ma całkiem szerokie grono szczerych wyznawców (nie, nie zwolenników – wyznawców) wśród ludzi mających z nim jedynie sporadyczny czy powierzchowny kontakt. Jednak w miarę, jak kontakt ten się zacieśnia, entuzjazm ów maleje wprost proporcjonalnie do inteligencji i samodzielności myślenia danego osobnika. Oczywiście, mam na myśli ludzi, którzy z ministrem muszą współpracować, ale niekoniecznie zawdzięczają mu tzw. „oderwanie od pługa”. Tacy bowiem pozostaną mu wierni aż po grób. Stąd nikt nie powinien się dziwić, że nawet wśród ścisłego kierownictwa Zjednoczonej Prawicy, które panu Antoniemu naprawdę niemało zawdzięcza, nie ma on zbyt licznych zwolenników – po prostu większość ma go już serdecznie dość, aczkolwiek nikt nie będzie odmawiał mu faktycznych zasług i zdolności. Nie jest bowiem łatwo długo tolerować kogoś, kto gra wyłącznie na siebie i za najlepszą metodę budowania zespołu uznaje podzielenie go na dwie części i napuszczenie jednych na drugich. Nie pomaga też skłonność do tolerowania naprawdę nieprzyjemnych wybryków faworytów i zauszników (vide Misiewicz). Zupełnie natomiast niewybaczalna jest, z punktu widzenia kierownictwa partii całkowita nieskuteczność ministra Antoniego w realizowaniu zespołowych celów wyborczych (czego najbardziej żenującym dowodem są wyniki ostatnich wyborów sejmowych, w których ostro forsowani faworyci ministra polegli z kretesem (np. Misiewicz startujący z trzeciego bodaj miejsca i intensywnie promowany w całym okręgu zyskał żałosne dwa tysiące głosów). Mam więc szczerą nadzieję, że min. Macierewicz nie pracował w ministerstwie tak samo, jak w swoim okręgu wyborczym. Bo to by oznaczało, że z naszą armią jest gorzej niż się komukolwiek wydaje.

 120. Niesamowite  !!!

  Bylo toto raz – kilka lat temu – na  kAcercie w kosciele polskim, w Paryzu… cos nieprawdopodobnego jakie to bylo dno te jego pioseneczki.

 121. Ależ Pan elegancko pisze jak sie pan unosi 🙂 ale i tak „won” jest najlepsze 🙂

 122. „Bardziej znienawidzony jest tylko PJK” 

  No to teraz nie ma już konkurencji

 123. Czysty typ nordycki… Bez mydła

 124. Pozdrowienia od dr. Freuda.

 125. Nie tylko przeciwko czołgom. Mają także zwalczać „zielonych ludzików” czyli specnaz.

 126. „Jakość treści” to działanie powolne, nastawione na lata. Drąży ono pokłady społecznej niewiedzy tak jak kropla skałę. Forsowanie w sylwestrowy wieczór Sławomira (skądinąd skocznego i nawet atrakcyjnego rytmicznie – gdy się jednak posłucha, jakie debilne teksty wyśpiewuje w innych „przebojach” na Youtube, ręce opadają – zgadzam się z autorem – to jest właśnie zaniżanie poziomu, podobnie jak czyni to serial Kiepscy), to klasyczne schlebianie gustom gawiedzi – jednak nie to jest problemem, bo i gawiedź ma swoje prawa do igrzysk zimowych w Zakopanem. Problemem jest to, ze nie ma dobrej oferty intelektualnej dla nie-gawiedzi. A jedno z drugim nie stoi w stosunku konkurencji, bo zwolennicy pogadanek o pejzażystach, choćby ze względów estetycznych, nie uczestniczą w folwarcznych w gruncie rzeczy imprezach z gatunku disco-polo (Zenek) czy porno-polo (Sławomir), ani też ci drudzy nie będą oglądali wykładów o sztuce kładzenia farby i tajnikach werniksowania. Problemem polskiej TV jest to, ze całkowicie wyabstrahowała się od funkcji edukacyjnej i poszła w zarabianie. Kiedyś były merytorycznie dobre programy, jak np. „Teleturniej”, było coś dla szachistów, realizowane przez prawdziwych pasjonatów tej królewskiej gry, był przeatrakcyjny „Zrób to sam” Słodowego, oryginalny „W starym kinie” czy pasjonująca „Sonda”. Był „Pegaz”, był „Teatr telewizji”, no i były pogadanki o literaturze. Każdy z tego typu programów gromadził kilkusettysięczną widownię raz na tydzień (a niedzielny Flip i Flap w starym kinie – nawet kilkumilionową). Ale ci, którzy daną tematykę lubili, na te programy po prostu czekali. Byli ich oddanymi fanami. Kto dziś (poza kibicami sportowymi) czeka na to, co oferuje telewizja??? Telewizja stała się zabijaczem czasu. Odzyskanie tego medium i postawienie na jakość to najprostsza droga do pozbycia się szmiry i masowego podniesienia poziomu. Tylko czy Kurski to pojmuje???

 127. „Jasny szlag, a niech go oddaje, skoro prezydent był tak głupi, że mu go dał.” – dokładnie tak.

  P.S. Paweł Piekarczyk??? Tell my, who you are?

 128. Jednakże pod względem strategicznym (1. medialna polityka Kurskiego – „schlebianie gustom gawiedzi”, 2. centrystyczna wolna od zbędnego ideologizowana postawa rządu Morawieckiego) to działania skądinąd spójne, co prawda zwłaszcza w p. 1 bardzo toporne i można od Kurskiego oczekiwać znacznie więcej, ale jednak dające jakąś tam minimalną szansę na zmianę jakościową w polskim życiu politycznym (zdobycie większości konstytucyjnej). Większość obywateli (w tej większości interesie) musi po prostu (takimi właśnie działaniami, jak 500+, prymitywnie muzycznie disco-polo + jeszcze bardziej debilne i nieśmieszne kabarety i kabareto-maratony) zostać wykorzystana do tego, by dać rządzącym legitymację umożliwiającą konstytucyjne odcięcie się od tego krępującego nam ręce imposybilizmu prawnego (genialna diagnoza Kaczyńskiego), jaki mamy w spadku po Kwaśniewskim AD 1997 – tj. takiego mechanizmu kierowania krajem, który uruchamia przede wszystkim funkcję hamulcową i nieuchronnie generuje konflikty kompetencyjne (jak choćby ten ostatni: AD-AM).

 129. @Paris 21.37

  NIc tu po mnie – z Paryżewami (jalkie to pretensjonalne…) mi nie po drodze

 130. Powiedziała co wiedziała

  I czym prędzej odleciała.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.