paź 272020
 

W związku z całą tą aferą, która spowodowała, że ogłupiali ludzie wyszli na ulice nawet w takich miastach jak Końskie, zacząłem oglądać nagrania z tych wystąpień, ale nie tylko z nich. Obejrzałem także nagrania, które można by nazwać występami wspierającymi. I okazuje się, że na wielu z nich występuje, udrapowany na dandysa, Kamil Durczok, człowiek legenda, który zaczyna swoje wystąpienia od słów – Kaczyński, jak ja cię nienawidzę.

To jest, dla mnie przynajmniej, poważne zaskoczenie, albowiem pan Kamil latem został zatrzymany na autostradzie, kiedy to kierował pojazdem mechanicznym czterokołowym, będąc przy tym pijanym w trupa. Wcześniej zaś zajmował się, niejako zawodowo, molestowaniem koleżanek z pracy, co zostało po wielokroć nagrane i wyemitowane w sieci. Pan Kamil założył jeszcze do tego portal informacyjny, który zrobił klapę, albowiem znajdujące się tam informacje nikogo nie obchodziły. Były po prostu bardzo nędzną propagandą. Po tych wszystkich wybrykach i poślizgach, w realiach, które przez wieki całe firmował Kościół Katolicki, pan Kamil powinien był odpłynąć do jakiejś zatoki, nie mówię, że od razu świń, ale powiedzmy, że zatoki gdzie płycizny nie rażą nikogo jakoś specjalnie i można leżąc w nich wygrzać brzuch, a także przemyśleć wiele rzeczy. Tymczasem mamy już do czynienia z innym porządkiem i pan Kamil, miast myśleć o płyciznach własnego rozumowania, został wypuszczony niczym brytan z klatki, po to rzecz jasna, by walczyć z reżimem Kaczyńskiego o lepszą Polskę. Gdzie tam Polskę, o świat cały.

Dotykamy bardzo istotnego problemu, który można by w zwulgaryzowanej formie nazwać istotą nauki protestanckiej. Można też problem strywializować bardziej i sprowadzić do cytowanej tu już formuły, którą stara matka próbowała wychować syna – możesz pić, możesz pić, ale pamiętaj, żebyś zawsze był elegancki. Protestanci nie interesują się grzechem, podobnie jak owa matka, chcą tylko, by grzesznik, jeśli już musi robić świństwa, był przynajmniej skuteczny, a jeśli i tego nie może, niech przynajmniej ładnie wygląda. Czy Kamil Durczok jest skuteczny? Nie wiem. Trzeba by było zrobić jakiś wywiad dotyczące tego molestowania, które uprawiał i sprawdzić jakie miał wyniki. No, a także czy dochodził do nich szantażem, lizodupstwem czy może za pomocą smutnych oczu. No, ale nie będziemy się tym zajmować. Nas interesuje to, że okoliczności, w których żyjemy wykluczają pokutę jako taką. No chyba, że ktoś jest skrajnie naiwny i da się wkręcić. Wtedy sam jest sobie winien. Niech pokutuje. Kamil Durczok nie jest frajerem i pokutował nie będzie. Będzie walczył, żeby pokazać wszystkim sponsorom, jak wiele może. Czy on ładnie wygląda? Trudno mi ocenić, na pewno jest mocno wystudiowany, ma specjalny fotel, na którym siada i dziwną kamizelkę. Ma także brodę, którą przystrzygł, jak rasowy dandys i mówi z tym charakterystycznym ogniem w oczach.

No, ale dlaczego nie siedzi? Może dlatego, że nikogo jeszcze nie zabił na szczęście. Tylko kto mu pozwala, po tych wszystkich wybrykach, będących jego udziałem, wypowiadać publicznie pełne nienawiści zdania. To się może przecież przerodzić w jakąś eskalację i będzie kolejne nieszczęście? Jakie tam nieszczęście? Przecież wszyscy ludzie, którzy zajmują się demonstrowaniem nienawiści, a wcześniej molestowali koleżanki w pracy, mają stosowne gwarancje bezpieczeństwa. I nawet jeśli z ich inspiracji ktoś kogoś zabije, nikt ich nie ogłosi moralnymi sprawcami tego czynu, albowiem moralne sprawstwo przypisane będzie Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie premierowi, nie Gowinowi, być może przypisze się je prezydentowi, ale tak naprawdę moralnym sprawcą jest Jarosław Kaczyński.

Niestety w takie sytuacji, kiedy ludzie zasługujący na potępienie, izolację i wielomiesięczny zakaz wypowiadania się publicznie, stają się aktywni, zieją nienawiścią, a ich otoczenie zapowiada jakieś szturmy, konieczna jest reakcja stanowcza. Tej zaś nie ma. To jest zadziwiające, albowiem wygląda na to, że ludzie z PiS oczekują, jak zwykle zresztą, że i tym razem uda się jednak porozumieć z kolegami z drugiej strony barykady. To znaczy z tymi wszystkimi ludźmi, którym ktoś wydał carte blanche na demonstrowanie swoich frustracji i nienawiści. Nie ma mowy o tym, by kogokolwiek z nich przykładnie ukarać za bądź co bądź mowę nienawiści. Ten kij ma tylko jeden koniec i wolno nim okładać tylko ludzi występujących w obronie partii rządzącej, Kościoła i tradycji. O tym by przyłożyć nim Durczokowi za jego agresywne wystąpienia nikt nie myśli. Wszak to Kamil, swój człowiek. Co by powiedzieli jego koledzy z TVN? Mogłoby się okazać, że po zwróceniu Durczokowi uwagi, za pomocą pozwu, naruszone zostały delikatne strefy wpływów towarzyskich. I co wtedy? Kilku prominentnym osobom z PiS ktoś mógłby postawić przy winie zarzut, że zadają się z motłochem.

Póki co wszystko wygląda tak, jakby cała odpowiedzialność za ewentualne dramatyczne zajścia spaść miała na szeregowych policjantów. To z nich robi się durniów, pokazuje się ich jak cofają się przed tłumem i jak peszy ich święty gniew ludu. Od dawna wszyscy wiemy, że żaden gniew ludu nie istnieje, a jeśli lud wychodzi na ulicę i się nie modli, tylko drze mordę, to znaczy, że został do tego wynajęty. Opcja – pożyteczni idioci także jest brana pod uwagę, ale myślę, że mniej ona znaczy w obecnych okolicznościach.

Powtórzę – bez stanowczości w dodatku wymierzonej w prominentnych i rozpoznawalnych aktywistów się nie obejdzie. Za tym ktoś stoi i ktoś tym ludziom udziela gwarancji, albowiem bez gwarancji Kamil Durczok nie zrobiłby nic. On wsiadł do tego samochodu po pijanemu także dlatego, że miał gwarancje, które, co można dostrzec gołym okiem, zadziałały bez zarzutu.

Ponawiam więc raz jeszcze apel o stanowczość i o to, by nie pozwolić na robienie durniów z szeregowych policjantów. Potem będziemy się wszyscy dziwić, jak to było za Tuska, że policjant zwrócił dwóm bandytom uwagę na przystanku i oni go za to w biały dzień zamordowali. Potem zaś sprawa przycichła i nikt nie powiedział nam czy ich złapano czy nie, bo Palikot akurat musiał się pokazywać w TVN i opowiadać, jak bardzo nienawidzi Kaczyńskiego.

Dziś Palikota już nie ma, choć są pewne wskazówki sugerujące, że chciałby powrócić. Jest za to Kamil Durczok, człowiek, który nie rozumie co to jest poczucie winy i poczucie wstydu. Brońcie go i stawiajcie za wzór, nie zwracajcie mu uwagi i zawstydzajcie go, a zobaczycie co potrafi. Będzie lepszy niż wszyscy kodziarze razem wzięci. Dlaczego? Bo walczy o swoje dobre imię, które zbrukał Kaczyński.

  70 komentarzy do “Dlaczego Kamil Durczok przemawia?”

 1. Każda demokracja zmienia się w dyktaturę, gdy ludzie dobrowolnie rezygnują ze swoich praw w zamian za socjal, a potem się dziwią – no, jak to?

  Polska jest już państwem policyjnym, dyktaturą par excellence.

 2. Dziękuję bardzo, że oglądasz te filmiki i je opisujesz dzięki czemu oszczędzam bezcenny  czas ☺

 3. Dyktatorem jest oczywiście tłum reprezentowany przez osoby z charakterem – tak w skrócie, pomijając historię, teorię prawa i państwowości.

 4. Do tego fałszował jeszcze weksle i porabiał podpisy (żony, albo byłej żony – nie pamiętam). Zwykły gnojek – tacy służą najwierniej.

 5. Bo na tym to polega.

  We właściwym czasie tłum przekaże swoją władzę „bestii” najbardziej brutalnej i jednocześnie najbardziej folgującej ludzkim namiętnościom, z pewnością gorszej, niż np. ten wybitny adwokat:

   

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Georges_Danton

   

  Chciałoby się powiedzieć, że to proste i oczywiste, ale do takich wniosków można dojść dopiero znając historię, teorię prawa i państwa.

 6. O czym, z całym szacunkiem, ale zapewne nie ma Pan zielonego pojęcia, tak samo, jak ten biedny, ogłupiały tłum na ulicach.

  Ubiór i styl jest bardzo ważny.

   

  https://m.youtube.com/watch?v=l_WFX24JMSw&t=35s

 7. Bardzo proszę, wszystkich o modlitwę w intencji Polski i polskiej hierarchii kościelnej. Po obejrzeniu kilku filmików w internecie i dojściu do wniosku, że część osób w tłumie szturmującym kościół św Krzyża jest opętana, zaczęłam szukać egzorcysty. Zadzwoniłam pod numery telefonów podane na stronach Kurii Warszawskiej. Jeden telefon został odebrany przez pana psychologa, który poinformował mnie, że wszyscy trzej  egzorcyści  są chorzy (nie miałam refleksu, by dopytać się czy na koronowirusa). Drugi telefon był do Niepokalanowa, tam ojciec poinformował mnie, że co prawda mają w klasztorze egzorcystę, ale jest już bardzo stary i nie praktykuje.
  Piekło się wsieka, policja nie reaguje, a kościołowi brakuje egzorcystów. To wygląda bardzo poważnie.

  A tak w ogóle to minister Kamiński powinien zrezygnować ze stanowiska, bo nie wywiązuje się ze swych obowiązków zapewniania ładu i porządku.

 8. Durczok w peruce byłby teatralny, ale o ileż bardziej przekonujacy!

   

  https://m.youtube.com/watch?v=4itjNwWprnc

 9. Biorąc pod uwagę, że trwa godzina policyjna dla nieletnich, do lat 16, w godz. 8-16, to większość protestów odbywa się późnym popołudniem. 🙂

  Jacyś tam letni muszą być, bo kto by im piwo kupował, a gardło trzeba zwilżać 🙂

 10. To jedna strona medalu: https://www.pch24.pl/spontaniczne-protesty-feministek-sa-zaskakujaco-zorganizowane—-czy-to-przypadek-,79395,i.html

  O drugą trzeba by zapytać Morawieckiego z Kamińskim. Samego JK również nie należy wykluczać. Jakoś w sprawach covidowych nasi miłomściwi są wyjątkowo skuteczni i zgodni ponad podziałami…

 11. Za dużo problemów się skumulowało, począwszy od nienawiści do kleru.

   

  https://m.youtube.com/watch?v=rs1FS9kkLok

 12. Jest jeszcze gorzej. Bo woda święcona pewnie już nawet w chrzcielnicach wyschła od marca, a niektórzy hierarchowie takie oświadczenia wydają:

  https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/7988697,protesty-narodowcy-aborcja-demonstracje-kuria-katowice.html

  Z lubością powtarzają to wszystkie lewackie publikatory.

 13. Nicolas Châtelain jako dandys.

  Ja wybieram postać nr 1 w kolejności na zdjęciach poniżej:

   

  https://m.youtube.com/watch?v=rs1FS9kkLok

 14. Z polityką jest jak z dziećmi, jak coś złego ujdzie na sucho i przynosi korzyść, to już zostaje. Lepper, Palikot pokazali, że można bez kultury osobistej, na hejcie i happeningach robić politykę i mętlik w polityce, i to się opłaca. Można? Można.

  Ktoś zapyta, co osiągnął Palikot? Wprowadził Biedronia, Nowicką, zwulgaryzował politykę, zmienił na gorsze ten kraj.

 15. Dla mnie dziwne, bo ja znam kilku członków RN, którzy biorą udział w MN i są w tzw. Straży Marszu, i wszyscy oni nie mają po drodze z Kościołem, byłem nawet trochę zdziwiony, że narodowcy, tacy patrioci i tacy bezbożni.

  I ja to oceniam tak, lewicujący RN, bronią lewicujących biskupów, przez złym lewicowym tłumem.

 16. To jest prymitywny filmik propagandowy dla młodzieży szkolnej funkcjonującej w trybie zdalnego nauczania. Polecam książkę z epoki napisaną przez Edmunda Burke’a : „Reflections on the Revolution in France”.

 17. Taki sam terror mieli  Francuzi przed rewolucją jak w Polsce obecnie  mają antymaseczkowcy.

 18. Tu nie chodzi o ocenę RN, gdzie są ludzie od Wielkiej Lechii po Tradycjonalistów katolickich, ale o tę konkretną sytuację, kiedy opętany motłoch szturmował katedrę, rzucał butelkami i kamieniami, wrzeszczał bluźnierstwa, a policja początkowo się przyglądała. I jedyną zaporą przed profanacją kościoła byli modlący się mężczyźni jakoś tam z tym RN związani.

 19. Może o to chodziło, by Kościoły zostały sprofanowane, a modlący się pomieszali komuś szyki?

 20. Tak, reakcja hierarchii zastanawiająca co najmniej. Czekam, aż ten motłoch zacznie niszczyć zabytki w kościołach, a wtedy powiedzą, że trzeba wszystkie przenieść do muzeum, to nie będzie kłopotu. I przeniosą.

 21. Nie wiem co ten opis ma wspólnego z dziećmi

 22. Chodzi o to, byśmy się dali sprowadzić do poziomu psa

 23. Może niech nie rezygnuje, może niech po prostu coś zrobi

 24. Zastanawia mnie jeszcze, dlaczego Żorżeta nie zabrała głosu?

 25. Hahaha… zalosne! W jednym ma Pani racje, ze nitki rozruchow rewolucyjnych prowadza do renomowanych kancelarii adwokackich. Dzisiaj dziennikarze podali obrazoburczy news o zwiazkach sedziow TK i Ordo Iuris z prawnikiem Trumpa, ktory rzekomo sponsoruje ruchy antyaborcyjne i wskazuja na niego jako prowodyra zamieszek po ogloszeniu wyroku TK.

  Sytuacja wymaga duzo wiekszego sprytu, niekiedy cynizmu, niz tradycyjne odwolywanie sie do znanych zrodel i autorytetow. Albo Kaczynski zademonstruje swoj geniusz, albo polegniemy wszyscy.

  Vive la Pologne royale! Mort à la republique maçonnique!

   

  Z wyrazami szacunku…

   

  A oto Pani adwokat:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Edmund_Burke#/media/Plik:Cincinnatus_in_retirement_unrestored.tif

 26. Ten „opętany motłoch” bardzo przypomina takich raczej na głodzie. Dieta wegańska.

 27. Tak .Palikot to drugi Siciński .Ciekawe czy ziemia go też nie przyjmie ?

 28. https://www.youtube.com/watch?v=fAHkYrOyWUs&ab_channel=TomaszSommer

  Cyborgi dały głos. NUP nawet podczas werbalnej „obrony życia” zdjął maskę. A Kościński w gumowych rękawiczkach jak uosobienie pewnego wątpliwego bohatera z książki M. Radoryskiego: Zbigniew Nienacki kontra Karol Dickens, zwłaszcza w scenie z prosektorium.

 29. Postojowe!!!! Ja już na wiosnę dostałem postojowe!!! Dziękuję więcej nie chce.

 30. Niestety rząd umie głównie groźnie kiwać palcem w bucie – Durczokowi nie spadł włos z głowy bo my-nie-ruszamy-waszych-wy-naszych. Kaczyński Gliński Ziobro et consortes sami to zgotowali, więc trochę nie chce się ich bronić.

 31. Tow. Kościński: deficyt to dobra inwestycja…..o

 32. Tłum żąda głowy Kaczyńskiego. Ponieważ RN jest dosyć mocny w stolicy i innych dużych miastach, kolumny piekielne będą ich unikać i zaczną tymczasem polowania na wiejskich proboszczów.

  Zawierucha ustanie, jak ręką odjął, po ustanowieniu przywilejów dla Żydów (447, autonomia Oświęcimia, eksterytorialność muzeum Polin, ukaranie czołowych antysemitów i in.)

 33. …pozostawienie w gestii gmin decyzji odnośnie szczepień, kwarantanny i możliwości uprawiania kultu, zgromadzeń.

 34. Wyrok Trybunału, o ile go dobrze zrozumiałam, zniósł możliwość zabijania dzieci z powodu przesłanek eugenicznych, tym samym w Polsce prawo stanęło po stonie cywilizacji życia, blokuje to też inne pomysły np.: eutanazję.  KK odniósł piękne zwycięstwo. Bez zmiany Kostytucji stona przeciwna nie ma szans na zminę prawa. Kościołom nic się nie stanie, policja robi swoje.

  Dziwi mnie tylko, że jakoś nie wypowiada się na ten temat pan poseł Braun a i pan Krajski jakość ten tego niewiele…

 35. Dandys musiał mieć niepowtarzalny styl, a to tylko jakieś popłuczyny po libertynach. Lokaj gra markiza.

 36. Chyba powinno być „podręczny”, jeśli to ma być ironia.

   

  Symbolem dzisiejszej rewolucji jest kobieta „podręczna”. Pierwowzorem literackim jest bohaterka, która jest płodna i rodzi zdrowe dzieci. Uczestniczki protestów nienawidzą płodnych kobiet rodzących zdrowe dzieci, a symbolem protestu jest znienawidzona „podręczna”.

  Celebrytki na barykadach ogłaszają na wyprzódki, która więcej poroniła dzieci lub, za przeproszeniem, wyskrobała – żona Trzaskowskiego, Agnieszka Chylińska i inne.

  Dla tych kobiet im więcej tragedii i cierpienia, tym lepiej i mają większy „szacun” w środowisku.

   

  Ideałem jest ciąża z kolejnym dzieckiem bez mózgu, uśmierconym w gabinecie ginekologicznym.

  Orzeczenie TK burzy ten ideał.

   

  https://m.youtube.com/watch?v=3P8SK4c7tRQ

 37. To desperacja, sumienie wyje, szukają uzasadnienia dla swoich decyzji…no i ambicja,  jak to możliwe, ta klucha i katolka jest ode mnie mądrzejsza? Nigdy…

 38. Handy-Dandy jest jak najbardziej poręczny, a w słowniku ulicznym amerykańskiej niedojrzałej gimbazy był używany zamiennie z handjob.

 39. Symbolem protestów powinien być Durczok niesiony w fotelu nad tłumem aborcjonistek, miotający z oczu czerwone pioruny …

 40. To się da zrobić, tylko tron dla Durczoka powinien być wykonany ze styroduru, żeby był lekki – i poręczny.

  https://pl.megaplot.org/uploads/5/8/1/9/58193441/6669312_1_orig.jpg

 41. Albo pianka poliuretanowa.

 42. Dziwi mnie tylko, że jakoś nie wypowiada się na ten temat pan poseł Braun a i pan Krajski jakość ten tego niewiele…

  Bo to są zwyczajni oszuści, którzy opracowali pewien patent na zarabianie. Zwłaszcza Krajski ma tę naiwną gawędę o różnych masoneriach i spiskach PiSu. Więc ta sytuacja z obroną życia za którą stoi PiS trochę mu osłabia wiarygodność tej gawędy. Musi to jakoś wytłumaczyć na zasadzie, „że na prawdę to chodzi o coś innego …” Braun podobnie, ale ma bardziej skomplikowaną sytuację rodzinną. Młoda żona i dziecko [sztywne koszty], a jedyny stały dochód to z Sejmu, ale za dwa lata można nie wejść. Wtedy może być cienko – więc osłabienie PiSu jest mu na rękę, bo to zawsze jakoś wzmacnia Konf.

 43. Nie wiedziałam, że pan poseł ma młodą żonę, to wiele wyjaśnia. Te młode żony nie zawsze przynoszą szczęście, chociaż daj Boże, vide były premier z PIS-u.

 44. Dzień dobry Panie Gospodarzu, ostatnio zainteresowałem się zakończoną już niestety (a przynajmniej tak myślę) Szkołą Nawigatorów, bardzo interesująca lektura, chciałbym się zapytać czy w tej serii znajdował się numer poruszający tematykę bizantyjską.

 45. Dla tych z Państwa, którym trudno zmiarkować, co na mojej ilustracji robi czarna Cytryna na pustym Nowym Świecie w roku 1948, dołączyłem fragment wspomnienia Mrożka i jeszcze dwa zdjęcia z owego roku.

 46. Prawda jest prosta, piekło kobiety, bo się nie myły.

  Sytuacja dzisiejsza przypomina tę z przedednia wybuchu powstania styczniowego. Pseudopatriotyczne feministki przedtem i teraz.

 47. dlaczego kamil durczok przemawia ?

  bo może przemawiać/bredzić, więc korzysta

 48. Pseudopatriotyczne ??Chyba wszystko można przykleić do feministek oprócz jakichkolwiek postaw związanych z patriotyzmem.Nawet pseudo.

 49. Wniosek do TK podpisało wielu posłów z Konfederacji oraz od Kukiza, jak słyszałem Prezesa w tym towarzystwie nie było. Dlaczego więc atakowany jest Prezes, a Konfederaci, Kukizowcy śpią spokojnie. Już od 30 lat obserwuję jak tego człowieka  przy byle okazji się poniewiera i robią to jedni i drudzy. Prawdziwi Polacy, że  ma krew nienarodzonych na rękach  a lewactwo za wszystko. Mam pytanie- pod i w kościołach krzyczą żeby wypierdalać – to znaczy co wtedy robić, iść do kościoła czy wracać do domu.

 50. Ogromnie szanuję Jarosława Kaczyńskiego, za prawość i odwagę. Ci, co protestują i tak by protestowali, widać i słychać co to za towarzystwo. Te babsztyle kojarzą mi się z tymi samymi, które tłukły w celi śmierci Ikę, katowali ks. Jerzego, to ich ideowi spadkobiercy. Jakaś część tych protestujących pewnie jak zwykle nie wie o co chodzi, ale to ich nie usprawiedliwia. Głupota to nie cnota.

 51. Przepraszam, coś mi klawiatura się psuje. Oczywiście: Inkę.

 52. Ogłupiały tłum jest jak proch, który wypycha kulę…

 53. Dzisiaj na przejściu dla pieszych mijałem 14-16 latki idące na protest. Niosły jakieś tekturowe transparenty. Rodzice muszą być dumni. Młodzież normalnie byłaby zmęczona po szkole, a tak to chodzą po mieście.

 54. Ze szkół odeszło dużo  nauczycieli starej daty, przyszli młodzi, wykształceni z wielkich miast i mamy efekty. W naszych szkołach uczy się też dużo cudzoziemców, wielu z nich słabo zna język polski, a tu nacisk na zdawalność i tak się to kręci.

  Siedlecka w książce   o Herbercie opowiada, w jaki sposób świetne, na europejskim poziomie gimnazjum, komuniści w ciągu kilku tygodni zamienili w ruinę. Metoda bardzo prosta: zachęcali do donosów na nauczycieli i rozliczali z ocen uczniów nauczycieli, nie uczniów…

  Te dzieci nie mają rodziców. Formalnie mają, a tak naprawdę są pozostawione same sobie.

 55. Moja siostra uczy matematyki i musi cudować, aby nieuki przeszły dalej, bo według systemu słabo uczy skoro tyłu zagrożonych.

  W piwnicy mam podręczniki z lat 70 tych do fizyki, chemii i niezły miały poziom.

  A dziś minister edukacji zapowiedział obniżenie poziomu matur z powodu koronawirusa.

  Moje dzieci pójdą do szkoły podstawowej i średniej prowadzonej przez siostry zakonne. O ile coś tej szkoły nie zaora do tego czasu.

 56. Dobra decyzja. Mam nadzieję, że szkoły zakonne jeszcze się trzymają.

  Minister nie ma wyjścia, posypałaby się lawina pozwów. Szkoły muszą ileś tam godzin nauki zagwarantować.

  Matematyki, to uczniowie jeszcze się trochę obawiają, to przynajmniej udają, że się uczą. Mówię oczywiście o przeciętnej, bo zdarzają się uczniowie, którzy wiedzą po co chodzą do szkoły.

 57. Te stare podręczniki były pisane ludzkim językiem , były dla ucznia. Te obecne są pisane dla kasy i w myśl zasady im mądrzej tym głupiej.

 58. Dawno już nie było tylu komentarzy.

 59. Ordo iuris zdaje się ma siedzibę na Górnośląskiej więc dlaczego protestujący gnają na Nowogrodzką czy na żoliborz – tego nie rozumiem

 60. analizujemy sytuację i jest to nie do pozazdroszczenia, w pewnej takiej bezradności zastanawiamy się co robić

 61. Wbrew wielu symptomom tak, pseudo, ponieważ eugenika, tylko zdrowe potomstwo, nazizm, hitleryzm i stąd to pseudo. Oczywiście one ani o tym nie wiedzą.

 62. Ponieważ mam już swoje lata dobrze pamiętam komunę. Proszę sobie wyobrazić, że do 1989 byli ludzie, którzy popierali Jaruzela. Brali udział w różnych WRONach i IRChach.

  Zawsze tacy ludzie mnie zdumiewali. I tak dziś pan mnie zdumiewasz. Naprawdę są w Polsce ludzie, którzy popierają gen Wojciecha Kaczyńskiego. Nie do wiary. Mam nadzieje, że będziesz go pan bronił do ostatniej kropli krwi, nie zwiejesz pan jak towarzysze z PZRP. Życzę panu wytrwałości!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.