sty 182016
 

Michał Rachoń, szef TVP Info proponował wczoraj, by widzowie mówili mu, kogo chcieliby oglądać w programach publicystycznych. Ludziom się to szalenie podobało, pojawiały się wpisy, że to właśnie tak ma być i że nadeszła prawdziwa wolność oraz inne, podobne. Ja od razu napisałem, że chciałbym widzieć w programach publicystycznych Brauna, zrobiłem to specjalnie, ponieważ Rachoń jest autorem wyjątkowo podłej manipulacji wymierzonej właśnie w niego i ciekaw byłem reakcji nowego naczelnego TVP Info. Nie doczekałem się żadnej, jak się domyślacie. Były jednak głosy o wiele bardziej niż mój konstruktywne. Wszystkie utrzymane w jednym tonie, wszyscy chcieli, by w TVP Info pojawiali się ci, co do tej pory byli w niezależnej, u Karnowskich, albo u Lisickiego. Rachoń zapewne spodziewał się takich odpowiedzi, bo niby kogo on miałby tam pokazywać, przecież jasne jest, że teraz w ramach pluralizmu będą tam wyłącznie dziennikarze z wymienionych mediów, plus gazownia, do której oni właśnie aspirują. Starałem się to udowodnić wiele razy i oto na moich oczach dowód przeprowadza się sam. Brauna nie będzie w TVP Info, bo to ruski szpieg, zdrajca i człek niepewny, za to będzie tam Dominika Wielowieyska, osoba szanowana, znana, popularna i rzetelna w swoim fachu. Będzie tam też Bartosz Wieliński, bo niby dlaczego nie. Trochę kłamie ten Bartosz i lata do Niemców na skargę, ale przecież w gruncie rzeczy chce dobrze. No, a jakby tam zamiast Wielowieyskiej i Bartosza wpuścić Brauna, wszyscy od razu powiedzieliby, że to faszyzm, a nie żaden pluralizm.
Domagał się też redaktor Rachoń, by ludzie mówili jakich treści chcą w tym kanale. I tu nie było niespodzianek. Wszyscy chcą, żeby wyjaśniać afery III RP, żeby pokazywać jak Wałęsa sprzedał Polskę, żeby tłumaczyć ludziom nowe ustawy. Jednym słowem wszyscy chcą, żeby im podnieść samoocenę i poprawić samopoczucie, poprzez pognębienie złodziei i aferzystów. Postulat ten jest moim zdaniem dziecinny i całkowicie demaskujący wyborców PiS. Ludzie ci nie mogą wyjść poza narzucone im okoliczności, nie potrafią myśleć w perspektywie dłuższej niż rok. Jeśli bowiem idzie o demaskacje, wszystkie najważniejsze już zostały dokonane, przy udziale wymienionego tu Grzegorza Brauna. Już wiemy, że Wałęsa to Bolek, nie wiemy za to całej masy innych rzeczy, które i za tej ekipy nie zostaną poruszone. Pisałem wczoraj o Henryku Krzeczkowskim, Sławomir Cenckiewicz ledwo musnął tę postać w swojej publikacji o długim ramieniu Moskwy. Dziś zaś wydaje książkę „Konfidenci”, która jest kolejnym przemieleniem raz rozdrobnionych treści. Nikt się jakoś nie pali do wyjaśniania sprawy biskupa Czesława Kaczmarka, pewnie dlatego, że dla takiego Rachonia czy Gursztyna to jest prehistoria i nie ma w ogóle o czym gadać. Mamy przecież tyle świeżego mięsa, mamy aferę Amber Gold i OFE, oraz inne afery i może nawet uda się posadzić do więzienia Donalda Tuska.
Myślę, drodzy, że powinniście wreszcie oprzytomnieć. Sukces ekipy która weszła teraz do mediów nie polega na tym, że oni się z czymś czy z kimś generalnie rozprawią i uzyskają w ten sposób jakąś prawdę, czy tylko jej część. Oni wreszcie mogą na legalu udawać dziennikarzy z gazowni i dyskutować o Polsce w tej samej co tamci konwencji, tyle, że bez głupich i nieestetycznych uwag. I to jest wszystko. Budżety zaś na publicystykę, filmy dokumentalne i widowiska telewizyjne, zostaną podzielone tak, żeby nikt nie poczuł się pokrzywdzony. Ktoś powie, że nie ma w tym żadnej strategii. Oczywiście, że nie ma i być nie może. Wszyscy bowiem są święcie przekonani, że demaskacje Bolka, Krzywonosowej oraz całej reszty starczą im na całą kadencję wyborczą. Potem zaś PiS przegra, bo przegrać musi i oni znów wrócą do opozycji, gdzie byli do tej pory. Jeśli będą dziś grzeczni dla dziennikarzy gazowni, to za cztery lata tamci im odpłacą tym samym.
Pisałem to już wielokrotnie, ale jeszcze powtórzę – demaskacja nie jest narzędziem uprawiania publicystyki. To jest słaba kokieteria i próba zwrócenia na siebie uwagi. Zdemaskowanych konfidentów można obejrzeć raz, góra dwa razy. Narkotyzowanie się tym to jest nawyk co najmniej dziwny.
Przypuszczam, że dziennikarze, którzy dziś znaleźli się w TVP i TVP Info będą się zachowywać dokładnie tak, jak tego oczekuje od nich opozycja, to może nie mieć żadnego znaczenia, ale myślę, że jednak ma, bo nikt przecież nie zamknie Gazety Wyborczej. Wyrzucą z niej tylko tych mniej ważnych i oni przejdą na pozycje „naszych”, bo tu akurat potrzeba będzie jakichś ludzi do orania kamienistej gleby. Poza tym wszystko zostanie po staremu. Jeśli ktoś ma wątpliwości co do słuszności moich tu dywagacji, niech sobie przypomni prezesurę Bronisława Wildsteina w TVP. Wildsteina, którego zwolnił Lech Kaczyński. Było dużo gadania, zapowiedzi, a skończyło się na zwolnieniu Stanisławy Ryster i odprawach wręczanych swoim. Tym razem może być jeszcze gorzej, ale wolę nie krakać.
Telewizja ma misję i ta misja musi być realizowana na bardzo wysokim poziomie, to zaś zależy od budżetów. Czy ktokolwiek tam rozumie, że teraz, nie później nie za dwa lata, należy produkować programy o kulturze polskiej z zastosowaniem najnowocześniejszych technik i najlepszych fachowców. Nie sądzę. Na razie mamy zwolnienia. Bardzo dobrze, bo im się należało. Potem będziemy przez rok gadać o tym jak Wałęsa sprzedał Polskę, a opozycja będzie z kolei mówić, że PiS niszczy legendę Solidarności. Po roku Kurski, Rachoń i reszta zorientują się, że nie mają nic w rękach. I wtedy przyjdzie do nich Terlikowski i pokaże swoją nową książkę o tym jakim złem jest aborcja. I oni mu tę książkę zaczną lansować w prime time. A jak ktoś zwróci uwagę, że to gniot i śmieć, to mu powiedzą, że jest mordercą nienarodzonych. Nigdy, podkreślam, nigdy przy tym sposobie postrzegania okoliczności nie wyskoczymy na wyżej. Mowy nie ma. Dojdzie do tego, że sami „nasi” zaczną modlić się o klęskę PiS bo zacznie im ciążyć odpowiedzialność, którą na siebie wzięli, a której nie potrafią udźwignąć. Na koniec zaś, za cztery lata okaże się, że w sejmie rządzi Czarzasty. Na dziś to tyle.

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl, do sklepu FOTO MAG, do księgarni Tarabuk i do księgarni Przy Agorze

  175 komentarzy do “Dziadku, opowiedz jak Wałęsa Polskę sprzedał”

 1. Kim jest Gabriel Coryllus Maciejewski, niezwykle popularny na prawicy publicysta?
  zapytuje Jan Bodakowski na http://rebelya.pl/forum/watek/82971/

 2. Za PRLu funkcjonowało takie przezwisko: „Głupi pedał Polskę sprzedał” 😉

 3. „Więc czemu Gabriel Maciejewski jest popularny? Niewiem.”
  aha, ok.

 4. No ma Pan rację, ale to jest ich problem intelektualny, nie rozumieją , za ich mentalny problem niestety zapłacimy my.
  . Nie biorą pod uwagę, że dzisiejszej opozycji niczym się nie kupi, nie skokietuje dobrym traktowaniem, Jak się odmieni politycznie, to dzisiejsi „rozdający” zostaną wycięci w pień. Wielowiejskie, lewińskie lisy, itd. nie będą się patyczkować, zastosują takie metody, że Rachonie będą się cieszyć jeśli im nie wyrwą paznokci, o istnieniu tv Republika nie będzie mowy. Będzie jak z żołnierzami niezłomnymi w 1945.
  Dzisiejsi rozdający nawet nie zdążą zorganizować protestu w typie prawicowego „KOD-u” , dzisiejsza opozycja zaorze ich i zostawi po nich głuchy pusty śmiech pokoleń.

 5. Michalkiewicz pisze, że funkcjonariuszami poprzebieranymi za dziennikarzy. Przecież Karnowscy, niezalezna i te dwie Gazety Polskie, czy republika czy Janke musieli skądś mieć pieniądze na funkcjonowanie. Przecież nie ze sprzedaży czy reklam.
  Paradoksalnie mogą mieć to samo źródło finansowania. Gazownie i tych „naszych” a w zasadzie „antynaszych” łączy min. ten sam stosunek do USA, Ukrainy, NATO i UE. Oni razem (nie przypadek Lisiecki i RAZEM) posłali by nasze dzieci i nas samych na Ukrainę, w celu obrony intersów amerykańskich. Oni nie wiedzą co znaczy podmiotowość. Większość z nich kończyła te same uczelnie, słuchali i zdawali egzaminy u tych samych profesorów lub wyszkolonych przez tych profesorów – doktorów i profesorów. Uczelnie kierunki czyli np. dziennikarstwo czy politologia na państwowych słabych uczelniach – uczy konformizmu i propagandy.
  Oni nie mają pojęcia czym jest podmiotowość i dążenie do jak największej podmiotowości Państwa, a doktryna polityczna – to taka ciemna magia, abstrakcja. Oni chcą jak w GAZOWNI brać po te 50 i więcej kawałków miesięcznie i opowiadać i pisać te swoje dyrdymały i bzdury.

  W naszym kraju – góra i to absolutna góra – 2% kuma co się dzieje w globalnej polityce. O co w tej całej grze chodzi, a Polska – wypadkowa tej gry – dla której wszystko na to wskazuje – w ramach utrzymania dominacji Harvardu – działania wojenne na terenie Polski i Europy Środkowowschodniej (narzędzia i przedmioty) – dlatego min. rury do Niemiec po dnie Bałtyku.

  Wyjątkiem na prawicy rzeczywistej jest uczelnia Ojca Tadeusza Rydzyka – miejmy nadzieję, że coryllus zacznie tam mieć jakieś spotkania czy wykłady.

  Osoba Jacka Kurskiego gwarantuje, że awans zawodowy i społeczny absolwentów tej uczelni (czyli praca w TVP INFO i Telewizji Narodowej) – nie dokona się. Chyba, że Jarosław Kaczyński zdecyduje inaczej.
  Bez tych ludzi PiS za cztery lata przegra, a ci „nasi” pierwsi rzucą się potem im do gardeł. Drugą osobą oprócz tych „naszych” na drodze do klęski PiS – jest Ziobro i Gowin. Na pierwszego wystarczy tylko popatrzeć, a dla drugiego autonomia Uniwersytetu najważniejsza. Dodadzą do tego Rysia Czarneckiego i będzie klapa totalna.

  Może kiedyś doczekamy się tu na stronie 10 czy 20 minutowych audycji TV CORYLUS

 6. Od czasu namiotu na Krakowskim Przedmieściu było widać kogo i w jakim celu się promuje. Teraz następuje finalizacja projektu. Ktoś u Gospodarza w S24 zauważył w okresie wyborów prezydenckich, że Grzegorz Braun wygrał w sądzie w trybie wyborczym z przodującym organem prasowym, a poległ z niezależną.pl i wnioskował, że nastąpiło przesunięcie punktu ciężkości w ośrodkach medialnych.

 7. Przeczytałem tą analizę Bodakowskiego dotyczącą naszego gospodarza ale tylko do połowy. W tym fragmencie trzy razy użył słowa „nie wiem” i raz stwierdził, że „nie zna się na historii średniowiecza”. Pisał o „kredyt i wojna”). Jak autor na pierwszej stronie pisze, że nie wie o czym pisze to po co pisze?

 8. Konkretnie, to tam chodziło o zamianę tekstyliów na papier, ale ogólny sens był właśnie taki.

 9. Do Andrzeja – korporacje w czasie kampanii wyborczych jednakowo wspierają sprzętem partie wiodące (kserokopiarki, aparaty telefoniczne, papier – to co ja wiem) .
  Geneza prasy i telewizji opozycyjnej jest trafna. Jeśli jeszcze z podpowiedzią Michalkiewicza to 10/10.

 10. Ja jestem za modelem takim jak u USA. Po prostu telewizje są prywatne. Kto jest prawicowy ogląda FOX News, kto lewicowy – CNN. Wybierasz, płacisz. Masz możliwość porównania przekazów. Uczciwe i przejrzyste. Wykupuję sobie dostęp do czego chcę i już.

  U nas jest fikcja „telewizji publicznej”, gdzie przetaczają się wpływy różnych opcji i nacisków.
  I niektórzy mówią, że jest to telewizja obiektywna.

 11. Ja wiem:

  1/ dzięki blogosferze, która przeżyła kilka lat temu swój „wielki wybuch”, głównie dzięki Salonowi 24 na którym bardzo błysnął; stał się popularnym blogerem,
  2/ dzięki promocji coryllusa przez Grzegorza Brauna (gdyby nie on ja bym o nim nie usłyszał),
  3/ Dzięki Polonia Christiana – dzięki temu, że wspomniano o nim oraz zamieszczano materiały na stronie,
  4/ Dzięki pochlebnej recenzji I tomu „Basni…” przez Stanisława Michalkiewicza,

  i najważniejsze:

  5/ jego pierwsze „Baśnie…” to klucz do sukcesu. Trafił w potrzebę czytelników czytania czegoś na kształt żywej, dobrze napisanej eseistyki historycznej a la Paweł Jasienica.
  Jest taka wielka potrzeba tego typu książek historycznych.
  Dlatego sukces odnosili kiedyś Jasienica, Cat-Mackiewicz, Łysiak z napoleomanią czy Wańkowicz. Niezależnie czy pisze się o XVII wieku, średniowieczu, Polsce czy Europie ludzie chcą książek w stylu Jasienicy (tak to Jasienica jest metrum tego zjawiska).

 12. Ja nie jestem ani optymistą ani pesymistą, wiem, że żyjemy w upadku cywilizacyjnym i jak to się skończy to zobaczymy.

  Pan Gabriel się dziwi, że jego i jemu podobnych nie będą zapraszać do TVP, raz – prowadzący za bardzo nie wiedzą o czym gość mówi i robić z siebie większego durnia jak się jest to nic miłego, dwa – klientela TVP to lekko mówiąc to kokosowe łby od lewa do ”prawa”.

  PIS jak dużo nie poluzuje finansowo ludziom i nie zmniejszy radykalnie biurokracji to po 2 latach będzie zjazd w dół i to ostry. A pierdzenie w trąbę patriotyczną nic nie pomoże.

  Moim zdaniem walka medialna obecnie przenosi się do internetu.

 13. >Kim jest Gabriel Coryllus Maciejewski … zapytuje Jan
  >Jak autor na pierwszej stronie pisze, że nie wie o czym pisze to po co pisze?

  No już nie bądźmy tacy „niewinni zatroskani”.
  Jak głupole nie kierujący się podstawami w Piśmie Świętym chcą komuś dokopać a nie mają haka to stwarzają wrażenie. Wrażenie ma znaczenie. Więc z takimi załatwia się sprawy krótko i dynamicznie, aby każdy obserwator wiedział kto jest górą.

  To samo było niedawno z panem Grzegorzem Braunem. Chyba na „flondrze” żona przeczytała przed samymi wyborami że „jest agentem”. Potem czas płynął i tak jak w artykule dalej nie podali faktów czy drogi myślenia uzasadniającą to twierdzenie. Potem chyba Ci sami jeszcze raz stwarzali takie wrażenie.

 14. jeśli znasz te najlepsze techniki produkcji programów i tych fachowców , którzy by za tym stali , to powiedz to Kurskiemu czy temu Rachoniowi , chyba ,że najlepszy jest Braun lecz oni mają inne zdanie

 15. Tak to nie jest, to co widzę po tych wszystkich pismakach to chcą cmokać i pic kawę z antenką jak reszta elyty III RP.

  Parę do tych rzeczy to mają siły zewnętrzne, w euro-kołchozie takich nie ma, w Europie może Rosja.

  No i zobaczymy czy Pis ma jaja i pozamyka choć trochę złodziei, a uderzenie w korupcję w Polsce to cios w realne interesy, nie kilku zasrańców z TVP.

 16. „Pan Gabriel się dziwi, że jego i jemu podobnych nie będą zapraszać do TVP”
  A po czym taki wniosek?
  Nie chcę być niegrzeczny, ale nie nazywa się Pan czasem Bodakowski?

 17. Ucieczka o prostych, powierzchownych, propagandowych narracji w kierunku prawdy, ktora niekoniecznie dla wszystkich mila i wygodna oraz golym okiem widoczna. Plus codziennie trenowana dyscyplina i porzadek.

 18. Nie znam Kurskiego ani Rachonia. Może ty im powiedz

 19. co tu gadać, chodzi o kasę,

  ale ważne jest aby źródła mamony były wewnętrzne

 20. Uważam że prostym testem na pluralizm na stacjach typu TVP i temu podobnych jest obecność czy tez nieobecność Grzegorza Brauna….jeżeli te stacje go pomijają wiedząc o jego popularności w sieci nie należy tracić czasu na deliberacje o ich kierunku….jest to ewidentne….oczywiście możemy dodać wiele innych nazwisk ale po co? szkoda czasu i energii…:))

 21. Nie, a tego ptaka to nie znam.

  Z artykułu.

 22. Przez Orła może Pan poznać.

 23. Toyahowi rece prawdopodobnie opadaja ponizej kostek. Wlasnie sobie doczytalam jego tekst o Kędrynie.
  Ech.

 24. mnie tu chodzi tylko o to ,że Polska jest już wystarczająco mocno podzielona i dlatego rolą pisarzy i znanych powszechnie blogerów jest szukanie jakichś „dróg pojednania ” , nie wiem jak to zrobić ale ja tego nie muszę wiedzieć bo jestem tylko odbiorcą ale od was , t zn „ludzi wpływu” można chyba tego oczekiwać ?

 25. To ten dziki z tą brodą.

 26. Nigdy wczesniej nie czytalem tego Bodakowskiego.

  Napisane niechlujnie, z mnostwem bledow, gorzej niz pisany na kolanie w autobusie komentarz internetowy. Ogolnie – pisze bardzo slabo, ledwie daje sie czytac. Tak wygladaja typowe wypociny.

  Przejdzmy do rzeczy. Poczatek tekstu – kabotynski. Dalej autor daje wyraz swojemu niewielkiemu rozumieniu spraw tego swiata. Zalosne, ze musi – to kompulsja i obsesja w jednym – nie przejsc obojetnie nad „antysemityzmem” p. Maciejewskiego. Bodakowski nie umie najwyrazniej napisac o zydach nie mierzac ksiazki Maciejewskiego w skali antysemityzmu. To jeden z tych biednych durniow, ktorzy na slowo zyd stawiaja uszy, wstrzymuja oddech i popuszczaja mocz. Ze slow Bodakowskiego wynika, ze antysemityzm Maciejewskiego jest w normie, a ocena koncepcji herezji jako funkcji polityczno-gospodaczej – mialka.

 27. Szanowny Panie, nie ma żadnych dróg pojednania, walkę trzeba bardzo zaostrzyć, tylko wtedy można uzyskać diament.

  Tak naprawdę, jest to walka z obcymi z zewnątrz, jak i mieszkającymi tu. Teraz tylko na słowa, jak ludzie nie zrozumieją to pójdzie potem na ostro. Wolność i dobrobyt uzyskuje się w walce a nie klepaniu bon motów.

 28. Ma Pan racje. Braun to papierek lakmusowy na „odczyn” tych mediow.

 29. Powtórzę Rozbawił mnie ten pan Bodakowski. Jeśli lektura książek gospodarza jest trudna i nie wyjaśnia popularności – to widocznie politologia na najlepszym uniwersytecie w Polsce leży i kwiczy. Który to uniwersytet jest najlepszy? I chwalenie się, że jest się bezrobotnym z tego powodu, ładnie ich tam kształcą, znaczy zniekształcają w zasadzie.Pewnie pan Bodakowski liczył na jakąś ciepłą posadę po politologii a tu cisza, a w telewizji mówili, że politologia ma przyszłość.

 30. Usuwanie kogoś z pracy bo ma inne poglądy jest kiepskie do obrony. Lepszym sposobem jest przeniesienie na inny odcinek „bardzo ważny” skazany na porażkę, np. program o globalnym ociepleniu i wpływie na klimat produkcji jakiegoś badziewia, wszystko jedno jakiego. Dać nawet podwyżkę, a potem w związku ze spadkiem oglądalności programu podziękować. Przypominając cały czas jak ważna to sprawa, i że ten dziennikarz nie podołał obowiązkom. Stara jak świat metoda.

 31. Voila!
  Przede wszystkim PRAWDA o zyciu, prawda o nas, no i… prawda
  historyczna!… ogromna wiedza… wiecej jak uniwersytet!

  Pan Gabriel przyjal postawe „dobrego ojca”… tak samo jak moj tata:

  Ucz sie i pracuj, zebys dala sobie rade w zyciu… zebys nie dawala
  sobie „deptac po odciskach” czy w „kasze dmuchac”!… a mama
  i dziadkowie uczyli pacierza i szanowac blizniego jak siebie samego!

  … i to znajduje w ksiazkach Pana Gabriela… i na blogu tez.

 32. Jak już pisze ” 2% kuma co się dzieje ” to powinien wiedzieć że są tylko ” sami swoi ” a nie ” oni ” czy „nasi ” .

 33. Trawestując klasyka Toyaha: Rachoń gówno wie, a jeszcze mniej może.
  Opisane tu przez Coryllusa grzeszki trzeba wyraźnie zarzucić komuś ulokowanemu znacznie wyżej w hierarchii.

  Brauna nie będzie w TVP to oczywiste, ale on na tym tylko skorzysta, gdy dojdzie do kolejnej dobrej zmiany za 4 lata.

 34. Pan Bodakowski to typowy przedstawiciel zdecydowanej wiekszosci „salonowych” blogerow i innych skupionych wokol Instytutu Wolnosci i kolaborantow „strefowych”
  Sakiewicza i innych polskojezycznych szmat!

  Obecnie podobni panu Bodakowskiemu, scislej zwykle matoly i intelektualne barany
  robia „desant” na TVP na Woronicza… holubiac wszelki dopuszczalny „qrewski pluralizm” czyli wszelka resortowa, zaklamana, zdradziecka swolocz merdialna dzieki „uprzejmosci” pana Kurskiego wlasnie na naszych oczach tam „sie instaluje”!

  Ja mam nadzieje, ze PBS i Pan Kaczynski zdaja sobie sprawe, ze nie o takich mediach
  marza Polski i Polacy… przypomne, ze Polacy marza o prawdziwie polskich, zlustrowanych mediach, o zupelnie nowych twarzach!

  To w dalszym ciagu nie sa POLSKIE MEDIA !!!

 35. naprawdę? To jest rola pisarzy i blogerów? A nie szefów thing tanków, którzy tych blogerów zwijają? Kim ty jesteś?

 36. Jakie my mamy wpływy? Możesz je wymienić?

 37. Pamiętam jak dyskutując ze znajomymi na temat TVP i PiS, postawiliśmy taką oto hipotezę: „Dlaczego środowisko związane z J. Kaczyńskim nie powołało do życia ogólnokrajowej telewizji prywatnej dostępnej na DVB-T (tak jak TRWAM) i po dojściu do władzy nie zlikwidowało telewizji publicznej (aby nie było np. oskarżeń o czystki)?”

 38. Dla mnie Pan Maciejewski „jest popularny” ( jak to ujął Pan Bodakowski ) po prostu Grzegorzem Braunem. Tak właśnie się po prostu o Panu Gabrielu dowiedziałem onegdaj. Skądinąd to bardzo dobra rekomendacja. Tyle w temacie tekstu Pana Bodakowskiego….

 39. Panie Janku, d’accord! Spoleczenstwo czeka na prawdziwe dzialania, a nie jakies
  namiastki i symulacje! À le nie moze tez tak byc, ze obecni kolaboranci w TVP
  robia dalej to samo co poprzednicy… chyba, ze jest to celowy sped wszelkiej masci
  „kolaborantow i agentury” calkowicie… do wyciecia.

  Nie wierze w to, ze PAD, PBS, Pan Kaczynski sa tak „zieloni” i naiwni!

  Bardzo dobrze postapil pan Kuchcinski, ze pogonil ta swolocz zmikrofonami
  z kuluarow sejmowych… dalej oczekuje jednego solidnego, spojnego, prawdziwego
  przekazu… i propolskiego! Nie ma potrzeby, zeby tak biedne spoleczenstwo
  polskie utrzymywalo taka watache wscieklych presstytutek!

  Nie ma potrzeby saczenia przekazu „komentarza do komentarza i do jeszcze jednego
  komentarza”! Nie ma zadnego zapotrzebowania na pluralizm, nie ma potrzeby
  prowadzenia chorych, dyskusji, debat, polemik… sluzacych tylko poglebianiu chaosu
  czyli dalszego „prania mozgow”!

  Tu musi nastapic zdecydowana REDUKCJA… programow, kanalow i ludzi szukajacych
  tam zatrudnienia!

  REDUKCJA i jeszcze raz REDUKCJA… im szybciej tym lepiej!… i z tego powinny
  wladze PiS zdawac sobie sprawe i miec tego pelna swiadomosc… wywrocic calkowicie
  ten stol!

 40. Myśli…wprost z Trockiego..:))

 41. Zeby wytrwali do nastepnej kadencji, te 4 lata to wersja… bardzo opymisyczna… przy tej
  zdradzieckiej obsadzie!

  A czas nadchodzi bardzo wredny… widze co dzieje sie we Francji… od nowego roku jest coraz
  wiecej programow w TV o emigrantach… coraz wiecej prawdy tak dlugo ukrywanej wyplywa
  nawierzch… Francja to caly czas jednak rasistowski kraj… do paniki niewiele potrzeba.

  Oni nie maja takiego „hartu ducha” jak my, nie maja takiej „powsciagliwosci i ochoty
  do dialogu” jaka przedstawiaja w zaklamanych merdiach!

  PiS, PAD, PBS i my wszyscy Polacy musimy twardo stapac po ziemi… i nie miec absolutnie, ale
  to absolutnie zadnych zludzen…

  To jest naprawde skandal, ze pan Kurski takie miernoty wprowadza do TV… Rachon, Gursztyn,
  Palade, Tadeusiak… i inne „zaprzane osobowosci telewizyjne” !!!… moze jeszcze Max’iu
  z US’iech przyleci na odsiecz!

  To naprawde zgroza !!!

 42. I w ten sposob – ogladajac wybrana prywatna stacje jak w USA – napelnia sie pan prawda, bo w USA te stacje nadaja sama prawde, tak?

 43. wcale sie nie zdziwie jesli nowa TV pod kierunkiem Kurskiego nie bedzie zapraszala do swoich programow pana Brauna … powod jest prosty jak kij … pan Braun byl kandydatem na prezydenta, jest o niebo bardziej inteligentny od PIS-owskiego Maliniaka … a to czego PIS sie najbardziej boi to otwarte
  wypowiedzi pana Brauna na temat USA i przyjaciol zachodnich … ja potrzebowalem wielu lat zyjac na kontynencie amerykanskim i musialem przeczytac wiele materialow niedostepnych w Polsce by zrozumiec i podziwiac genialne wrecz poglady pana Braun’a … jesli chodzi o polityke zagraniczna Polski … a ja nie jestem polskim katolem … ale nie przeszkadza mi wiara pana Brauna w Chrystusa jako krola Polski. Wedlug mnie … a przygladalem sie ostatniej probie pana Brauna kandydowania w wyborach na prezydenta RP i wedlug mnie zawinili kompletnie eksperci techniczni mediow z ekipy pana Brauna … nie mozna bylo nawet z zza granicy Polski podpisac listy popierajacej pana Grzegorza
  … braki byly tak duze ,ze „eksperci” od mediow w ekipie pana Brauna zapomnieli nawet o strozytnej metodzie komunikacji jaka nadal jest fax … i uwazam ,ze pan Braun nie powinien sie wstydzic i zaapelowac o dobrowolne datki do Polonii w nastepnych wyborach … sam sie z checia doloze bo mam do niego zaufanie jak do nikogo innego. A komentarz pana Gabriela Maciejeskiego … uwazam za jeden z najlepszych jaki kiedykolwiek czytale.

 44. Zapomnial wspomniec o walce klasowej 🙂

 45. mnie tu chodzi o wpływ na ludzi poprzez publicystykę (blog i książki),to co proponujesz ma różny odbiór ,przy czym najczęściej jest tak ,że sięgasz po jakieś tematy z przeszłości ,z których nie ma żadnego pożytku czy korzyści na dzisiaj, nie chodzi mi tu o jakiś „trend sienkiewiczowski” bo mamy inne czasy ale o jakieś tematy , które umożliwiłyby nam wszystkim bardziej się polubić , albo przynajmniej rozszerzyć pola kompromisu

 46. coryllus, wpływy/oddzialywania mamy przede wszystkim edukacyjne;
  przykład: obrona pracy doktorskiej, nauki ścisłe: pytanie profesora z sali „ja sie nie znam ale chciałem zapytać…’ i co mu odpowiedzieć o optymalizacji wielokryterialnej w przestrzeniach Banacha?
  – kiedyś dla tego profesora robiłem publikację z jego doktorantką; przyszla z problemem, że profesor dał zadanie/problem i nie może go rozwiązać;- po analizie wyszło, że profesor sfromułował problem 0=0 z warunkami brzegowymi tj. absurd; i problem: jak mu powiedzieć, że jest zwykłym głupkiem?
  otaczający nas świat jest złożony/ułożony przez/z głupków, ktorym nawet nie wiadomo jak to powiedzieć.
  ale kasę widzą wszędzie, nawet zapach tej kasy czują każdym zmysłem
  ku rozbawieniu: sala sądowa, kilka tygodni temu; sędzia z wyrzutem „..bo Pan to logikę stosuje..]

  pzdr
  qwerty

 47. Czy zawsze musi być rekomendacja? Ja przeczytałam trzy wpisy Coryllusa na niezależnej, poszłam czytać notki jego na s24, poparłam w konkursie; niezależnie, o czym pisze, jest to interesujące, ma swoją logikę, niebanalną treść i bardzo ważny jest dowcip, nawet wówczas, gdy wywala. Mam nadzieję na dobry ciąg dalszy. Zastanawiający jest na blogu Coryllusa dobór ludzi i ich wpisy.
  Jeśli chodzi o Wałęsę posłużę się mniej więcej jego myślami: nawet, jakby miał mnie popierać sam diabeł, walczyłbym z komunizmem. Inną sprawą jest zwrot na handel.

 48. I tobie się zdaje, że ja przez ten wpływ mogę coś zmienić, tak?

 49. Czyli bez Brauna mnie nie ma tak? Nie napisałem 12 książek, nie wydaję kwartalnika, nie prowadzę bloga. Wszystko jest zasługą Brauna? Wie pan on, on mnie teraz zaprosił na zlot pobudki, ale z powodu takich jak pan chyba się tam nie wybiorę. Bawcie się sami i zobaczycie gdzie się znajdziecie.

 50. tak na marginesie, to wszystkie środowiska polityczne zostały wyposażone w wiedzę o kulisach rozpracowywania m.in. WSI i zapadła cisza, bohater WSumliński popisał się tylko, że dotarł do info o kierowniku ochrony Coutts Bank w Zurichu;
  – pointa: oni wszyscy są napompowani strachem takim przez duże S i nawet nie wiedzą kogo i czego się boją, ale strach jako forma epatowania 'analizą’ realności oraz iluzje to są konie pociągowe w ich rydwanach

 51. To że Brauna nie będzie w TV to dla niego samego lepiej.

  Gabriela mogą czytać z przyjemnością tylko ci którzy nie dali się wtłoczyć w szablon. Którzy lubią taką jazdę intelektualną- bez trzymanki – jak mowiliśmy w dzieciństwie.
  To jest super przyjemność:)

  .

 52. cytat: „Bawcie się sami i zobaczycie gdzie się znajdziecie”.

  brawo, wykorzystam z podaniem autora

  – See more at: http://coryllus.pl/?p=3071#comment-76503

 53. tak na marginesie: a cóż ów Braun może zrobić? i komu? i najważniejsze: a za co [gdzie jest kasa i własność i skala?
  iluzje, iluzje jako sposób na życie oraz naiwność miłośników, wobec których nikt nie ma i miał nie będzie litości.

 54. podam trochę podły przykład , wszakże o sam wpływ tu chodzi , czy pozyskanie niektórych literatów czy w ogóle t zw „ludzi kultury ” nie ułatwiło utrzymania „ludowej władzy” ? dzisiaj nie trzeba służyć nikomu by ze swym przekazem dotrzeć do milionów odbiorców czyli mieć na nich wpływ i tylko od jakości i walorów tego przekazu będzie zależał jego rezonans , nadal oczywiście mam tu na myśli popularyzację tematów w jakiś sposób „zbliżających ludzi „

 55. Z przyczyn opisywanych przez Gabriela wielokrotnie ci co lecą na czele z patriotyzmem na desce na kiju – to prawica „hodowlana’.
  Pis będzie rządzić z tym tekturowym patriotyzmem na sztandarze tak długo, jak to będzie obcym mocom potrzebne do „ogarnięcia się ” w europie. Mają zakodowaną klęskę w samej definicji swojego działania. Żeby łatwo było tę klęskę uzasadnić.
  Coraz więcej widzę u nas prawdziwych , niezapłaconych ludzi na manifestacjach KODU… to jest budowane bardzo wiarygodną szeptaną propagandą. Ludzie nie mają pojęcia o polityce.
  Znowu będa wierzyć że to nowa solidarność.

  Nie chce mi się tego rozpisywać na punkty. Kto sam patrzy …i czyta Gabriela… to już wie.

  .

 56. Władza jest albo jawna ( Bóg – Chrystus ) albo tajna.
  Miło że panu nie przeszkadza jawna władza.

  .

 57. Ja Coryllusa odkryłam przez Brauna i dzięki Bogu ! Taka była moja droga poznania ! Przyznaję się i nie żałuję ! Pozdrawiam i dziękuję.

 58. Do Quertego – niedawno w sądzie na ul. Ogrodowej, siedziałam na korytarzu, czekając na koleżankę, która wertowała akta swojej sprawy. Za jednymi z drzwi słychać było podniesione głosy. Nagle te drzwi się otwierają, sędzia w „uniformie”, ale już bez łańcucha z rozmachem wyprowadza niewysokiego mężczyznę i przez zaciśnięte zęby syczy ” jaka sprawiedliwość, jaka sprawiedliwość, tu jest sąd a nie sprawiedliwość”.
  Jak się śledzi sprawy sądowe G. Brauna – to widać, że kulturę bycia i odpowiedzialność za słowo można spotkać tylko po stronie p. G.B. PO stronie sędziów to jedynie chyba pilnowanie tego jaki było polecenie telefoniczne. Czekam kiedy sędzia zapomni łańcuch założyć – bo taki będzie po telefonie wyluzowany, a GB mu wtedy powie piękną polszczyzną jak ocenia zaistniałą sytuację.

 59. i to jest granica możliwości Brauna, wywalczył ją i dyskontuje skutecznie w każdej konfrontacji, ale tyle i tylko tyle nebrasco;
  wyroki sądowe są takim samym towarem jak pietruszka: jest klient-jest cena- jest wykonanie;- i gra w trzy karty jako ideologia środowiskowa

  pzdr
  qwerty

 60. Moze panu Grzegorzowi dobrze zrobi ten kubel zimnej wody… niestety, niewlasciwe wybory
  zawsze sie mszcza w zyciu… i ciagna za soba konsekwencje.

  Na tzw. sukces zyciowy… trzeba zawsze uczciwie i bardzo ciezko zapier…lac! Zawsze tylko „pod prad”… nigdy „z pradem”… nigdy! Innej recepty nie ma! Czesto moze byc i tak, ze tego upragnionego przez nas „sukcesu” nie osiagniemy… ale to nie oznacza, ze nalezy wybrac „droge na skroty”… bo to jeszcze gorsze wyjscie!

  Zawsze widzialam pana Grzegorza wspolnie z Gospodarzem bloga… ale chyba jakies inne
  ambicje, wyobrazenia wziely gore… i w sumie drogi sie rozeszly!

  … a moze nie ma tego zlego coby na dobre nie wyszlo… zobaczymy!

 61. A moja przez You Tube, wpisałem hasło ciekawe wywiady czy coś w tym stylu.

 62. A Brauna, stąd , że miałem okazję spotkać Juliusza Brauna, bo on z Kielc. I mi nie pasowało , i przez pewien czas myślałem że to jedna osoba Grzegorz i Juliusz, hehe.

 63. Nie sądzę by sobie zdawały sprawę. Jest raczej powielanie poprzednich wzorów tyle, że z innymi głowami.

 64. Piotr Gursztyn, publicysta „Do Rzeczy” oraz autor wywiadów w „RDC” i Superstacji, został p.o. dyrektorem TVP Historia.

 65. Z innej beczki.
  Mógłby Pan polecić jakieś dobre źródła o KOP?

 66. Teraz jest inaczej, Pis jest dogadany z siłownikami z USA i przemysłem zbrojeniowym, może z innej mańki, ma zielone światło i ochronę i są nie do ruszenia teraz, za 2 lata to się może zmienić. A siłownicy to nie politycy jak Obama i inni, to osoby, które ratują imperium amerykańskie i kurew politycznych na tym etapie im nie potrzeba w Polsce.

 67. Pani Paris, od razu się wszystkiego się nie da zrobić. Teraz jest na prawdę szansa dużo odwojować. 50 lat syfiastego PRL + 25 lat post PRL to potężna kupa gówna do wywalenia. Ja twierdzę, zbroić się ile można, wycinać biurokrację i wypalać korupcję, a sukces sam przyjdzie. Te Rachonie i reszta to pryszcz na dupie słonia.

 68. Co do informacji o KOP, to znam relacje rodzinne. Kiedyś pytałem znajomego emerytowanego płk (byłego szefa WKU ) o dane na temat KOP to mi powiedział, ze archiwa zostały w czasie wojny zniszczone. Ale jakoś mu nie wierzę. Nie jestem historykiem, więc dane o KOP zbieram z netu.

 69. A Panowie myślą, że z Michnikami, Smolarami, Kuczyńskimi i innymi to trzeba dialogować. Dziś tylko trzeba pokazać kto to jest ogółowi narodu, bo jutro podpuszczą młodych (studentów i innych durniów), że zabiera się im wolność itd., i potem wytłumacz osłom, że tak nie jest. Ja tam propagandy z tv nie łykam i nie oglądam ale czytam z ciekawością co piszą w metrze w tych telewizorkach a tam w takie dudy grają.

  A klasy zawsze były, tylko walkie nie zawsze.

 70. archiwa KOPu zostały kilka lat temu utajnione na kolejne 50 lat, wprasie była maleńka notatka
  pzdr
  qwerty

 71. za bycie żołnierzem KOPu: od ks do 15 lat [w wyrywaniem paznokci włącznie].
  ..

 72. „Kredyt i Wojna” to nie jest sztandarowe dzieło Pana Gabriela Maciejewskiego. Dlaczego podał akurat ją jako przykład? Większość osób zaczyna czytać od „Baśni jak niedźwiedź”. Pytanie powinno brzmieć dlaczego polaków interesuje historia Polski przedstawiana według klucza Coryllusa.

 73. Ja jeszcze „Kredyt i Wojna” nie czytałem.

 74. ” Nie znam Kurskiego ani Rachonia ” i całe szczęście bo firma by padła już dawno.Kurski wrócił na garnuszek mamusi.Kasa się skończyła 6 miesięcy temu ,totalna bida z nędzą.Życie „playboya ” jest kosztowne / panienki i alkohol / do kwadratu.Także fucha jaka mu się przytrafiła pozwoli na wystawne ” życie „.A jak to z medalem ” prawdy ” z drugiej strony nie było chętnych na pierwszą linie frontu walki z „postępem „.

 75. I to prawda, jak również za przyznawanie się do udziału w wojnie przeciw bolszewikom.

 76. I nie nalezy zabiegac w zadnym wypadku o wzgledy takiego resortowego kolaboranta
  i „przedszkolaka” jak Rachon! Jak prawdziwi Polacy ponad 26 lat temu albo wiecej walczyli
  o WOLNA Polske to ten „przedszkolak mentalny”… na goowno „papu” wolal!
  Dzis zdecydowana wiekszosc Polakow mocno „wydoroslala” i… dojrzala politycznie! Zdobyla
  wielka wiedze… bo caly czas jest czescia tej historii i caly czas doskonale pamieta „tamte” czasy!

  Jakies nauki jednak wyciagnelismy z tej „szkody”… i czas najwyzszy aby dotarlo do tzw.
  rzadzacych, ze… „powtorki z rozrywki” nie chcemy! Nie chcemy zdrajcow, tchorzy, postkomuszych, czerwonych resortowcow takze dzis!

  Pan Kurski tez okazuje sie, ze ma krotka pamiec… zagrywki z wychodzeniem z PiS, konszachty
  z Kluzica, z Pawelkiem Kowalem, przegrana i wylot… i nici z II kadencji do PE, potem powrot
  do PiS… to nie jest powazne zachowanie, a o polityce to nawet nie wspomne… chyba, ze to
  li tylko „prywatna” polityka pana Kurskiego !

  Jakies merdialne zupelnie falszywe pierdy, ze pan Kurski jest wlasciwym czlowiekiem aby
  zrobic „porzadki w TVP”… no raczej watpie! Rozpoznaje „po owocach”, ze myslenia
  prawdziwego i sprawiedliwego w tych jego dzialaniach jest… niewiele!

  Rowniez nietrafiona decyzja PBS z nominacja pani Anny Marii Anders !!! Czy „doradcy” PBS
  nie „przeswielili” CV tej pani, ktora bardzo zalosnie duka po polsku, ktora zainteresowala sie
  „sprawami patriotycznymi” jakies 4-5 lat temu… po smierci meza… bo wczesniej nie miala czasu,
  byla zbyt zajeta… ktora wreszcie 3 lata temu „powolala swoja fundacje” !!! w ktorej zasiada europosel Ligia Krajewska… z PO i Pawelek Kowal… od 7 bolesci wspoltworca Muzeum
  Powstania Warszawskiego !!!,
  ktora na „chama i zywca” jako „niezalezna” wciagana jest na liste PiS’u kandydatow do Senatu,
  z ktora dla lansu tuz przed wyborami przeprowadza wywiad… „z zastrzezeniem praw autorskich” sama Bogna Janke… jedna z „dam presstytucji, ktorej wreszcie mamusia, druga zona generala,
  Ukrainka z pochodzenia… dawno dawno temu, „rozwala” malzenstwo generala z 2 dzieci,
  o ktorym az huczy od plotek wsrod Polonii w WB… ktorej mamusia Irena 90-letnia, druga zona-wdowa po takim znamienitym generale… jest komitecie poparcia Bronka „bul” Komorowskiego !!!… i corka tak znamienitego generala… jeszcze bardziej „znamienita patriotka”
  zezwala starej matce… byc moze odchodzacej od zmyslow i rozeznania z racji wieku na taka… hucpe !!!

  Taka osoba jest nominowana przez PBS ! No, ta nominacja PBS popelnila straszne, dyplomatyczne „faux pas”… ja mysle, ze najbardziej honorowo dla PBS byloby zlikwidowacwyjsc
  to cale „zaszczytne stanowisko i posade”… te cala Rade…!

  Czy juz w Polsce kandydatow na to stanowisko zabraklo? Z kim i o czym ta Pani bedzie prowadzic ten „dialog” jeszcze jak na ironie… miedzynarodowy??? A kogo to jeszcze oprocz nas Polakow w Ojczyznie obchodzi??? Bedzie ta pani jezdzic na nasz koszt po swiecie i opowiadac
  swoje „smutki” o tatusiu albo mamusi???

  Fatalna pomylka!!! Kto to doradzil te pania… naprawde chcialabym wiedziec! Kto to ma takie
  odjazdowe pomysly!
  … przeciez to sie scyzoryk zaczyna otwierac na takie „dobre zmiany”!

 77. To jest niemozliwe, aby nie zdawali sobie z tego sprawy. Ludzie
  na ulicy zdaja sobie z tego sprawe! O tym sie mowi wszedzie…
  w rodzinach, wsrod sasiadow… wczoraj rozmawialismy o tym co
  w Polsce sie dzieje w naszej wspolnocie polonijnej!

  Zainteresowanie „robi sie” coraz wieksze… i to jest absolunie nie do
  przyjecia, ze „oni sobie raczej” nie zdaja sprawy!

  Zdaja, zdaja i to doskonale… tylko to… jak dotad… targowica
  i prywata!

 78. Co do sukcesu i popularnosci, a takze skutecznosci – opowiem sportowa anegdote. W 2005 roku Wisla Krakow z zainwestowanymi pieniedzmi Telefoniki i Cupiala wystartowla w eliminacjach do Ligi Mistrzow z Panathinaikosem Ateny. W pierwszym meczu meczu, rozegranym w Krakowie na dlugo przed rozpoczeciem sezonu (Ateny wtedy byly na poczatku okresu przygotowawczego) Wisla pocisnela Grekow 3-1 i wydawalo sie, zwlaszcza oceniajac styl gry, ze Grecy nie maja szans w rewanzu, ktory sie odbywal 2 lub 3 tygodnie pozniej w Atenach.
  Ogladalem ten mecz na wakacjach, w knajpie, w Lebie, w towarzystwie bojowo nastawionych polskich kibicow. Pozwolilem sobie wtedy na taki komentarz: jesli te zainwestowane na szybko pieniadze w Wisle przyniosa sfekt w postaci awansu do fazy grupowej LM, to ja przestaje wierzyc, w to, ze zorganizowana, dlugofalowa strategia, oparta na przemyslanym inwestowaniu, szkoleniu mlodziezy, budoania systematycznego druzyny ma jakikolwiek sens. Nie wierzylem w Wisle od momentu zanim mecz sie zaczal, co wzbudzilo mase krytycznych komentarzy i podejrzenie o zdrade idealow ojczystego futbolu. Wiecej… powiedzialem, ze Wisla nie ma zadnych szans. Orientowalem sie jaki jest potencjal obydwu klubow i jeden korzystny wynik nie moze mi tego przeslonic.
  Puenta: Wisla dostala bramke nr 3 na krotko przed koncem regularnego czasu meczu i kolejna, ktora ich eliminowal z rozgrywek – w dogrywce.
  Moja wiara w systematyczna, zorganizowana prace zostala potwierdzona. A prowadzenie biznesu sportowego (kazdego innego podobnie) na zasadzie „szybkich Strzalow”, ruletki – szybki wklad i pozornie szybki zysk okazalo sie klapa. Mysle, ze z efektami (sukcesem) literackim jest podobnie. Teraz: jak patrze na tych outsiderow, ktorzy nie wiedzieli gdzie sie podziac i co zrobic ze swoim nedznym zyciem, ktorzy z dnia na dzien zostaja byc oddelegowani do wielkich zadan, ktore ich przerastaja, to jedyne co mi przychodzi do glowy to ta Wisla Krakow.
  Na sukces trzeba byc gotowym i nie da sie tego zrobic kladac na stol pieniadze, liczac, ze one rzeczywiscie wszystko zalatwia. Ta intelektualna nedza, brak przygotowania do zadan, budzetowe pieniadze, itp spowoduja, ze te rzadowe programy o promocji Polski, poliyce historycznej sie skoncza w starciu z zyciem tak, jak przygoda Wisly Krakow z Liga Mistrzow. A eksperci beda szukac przyczyn w tym, ze mieli za slaby sklad bo im pieniedzy braklo. Nic innego nie przyjdzie im do glowy.

 79. Mnie podoba się książka „Dzieci PRL-u” po prostu dokument. Szczególnie opis walk między młodzieżą z wrogich ulic. Bójki , ustawki, a rodzice w pracy na PKP na 12 godzinnych zmianach. Tak hartowało się pokolenie obecnych 40 – 50 latków. I nikomu do głowy nie przyszło się skarżyć, jak dostał po głowie. Pewnego zimowego dnia wracałem ze szkoły podstawowej z rozkwaszonym , krwawiącym nosem, minęła mnie jedna z nauczycielek ze szkoły,ale mnie nie uczyła więc dla mnie była obcą osobą wręcz nieznajomą. Zanim dotarłem do domu umyłem się w rzece, żeby ojciec z matką nie zauważyli. Obmyślałem plan zemsty, zgodny z zasadą kapować nie wolno odegrać się wolno. Na drugi dzień w szkole afera , nauczycielka która mnie widziała dała cynk mojej wychowawczyni, zrobiono szybkie śledztwo. Jak zwykle dziewczyny wydały wszystko i z zemsty wyszczy nici.

 80. Tak, panie Janku… ja wiem, ze nie od razu Krakow zbudowali… i ze, to
  wszystko jest bardzo skomplikowane i trudne.
  Ja od bardzo wielu lat informacje czerpie „z zycia”, RM, TV Trwam i z bloga
  Pana Gabriela… i to jest swiat i ludzie!

  Tak, wlasnie rozmawialam w ubiegla sobote z rodzina w Polsce aby zaczeli sie
  we wlasnym zakresie „zbroic”!
  Kazalam szwagrowi dwie kosy, ktore sie uchowaly w rodzinie… postawic
  na sztorc i wszystkie widly… dobrze naostrzyc… zeby byly „na podoredziu”!

  Popieram w 100%! Zbroic sie, wycinac biurwy i wypalac korupcje… rozgrzanym
  do czerwonosci zelazem !!!
  … a sukces musi przyjsc… nie ma sily!

  Tak, te Rachonie, Sakiewicze, Gowiny, Jankesy… to wszystko do wyciecia!

 81. Wychodzi na to, ze tak, ze tylko w Toruniu i w necie na „zamilczanych blogach” skupia sie
  cala prawica narodu polskiego! Bo reszta „rzucila sie” na Kurskiego!

 82. I cóż ja mogę powiedzieć? To są oczywistości. No, ale weź się z tym spróbuj przebić. Dziś Gliński powiedział, że nakręcą film o polskiej historii na najwyższym poziomie artystycznym. Przecież oni nawet nie mają pojęcia co to jest poziom artystyczny i kto go ustawia. Czy oni mają pieniądze, żeby kupić tych ludzi? Nie. No, a jak im zadajemy pytanie – co z dystrybucją zagraniczną, to odwracają się i udają, że to nie do nich.

 83. Polska i Polacy nie sa wcale podzieleni. Zdecydowana wiekszosc Polakow mowi
  dosc qrestwu, zlodziejstwu, cwaniactwu i zaprzanym klikom!

  Zdecydowana mniejszosc drze morde na caly swiat… ze, gwalca i morduja, ale
  to nic nie da!

  Juz za chwile takie „strugane podzialy” beda w calej zachodniej Europie!
  … To kwestia czasu!

 84. Powracam do swojego komentarza z wczoraj o usuwaniu orzełka z mundurów listonoszy i kolejarzy. Dzisiaj zauważyłem, że w centrum miasta, na poczcie kolejowej zawieszono duży podświetlany znak firmowy Poczty Polskiej z takimż napisem i tym nowym ohydnym logo. Po dokładniejszym przyjrzeniu się zauważyłem dwa ślady na murze, jeden prostokątny po czerwonej tablicy z białymi literami firmujacy urząd państwowy i drugi owalny po zdjętym godle.

  Do tej pory to okupańci zrzucali nam godła z budynków.

 85. ”Kim jest Adrian Klarenbach? Nowy prowadzący „Minęła dwudziesta” Super expres

  ten pan jest z podkarpackiego

  I tu mam pytanie

  Czy ten pan zna takie nazwiska z przeszłości:

  Schmidt, KLARENBACH, Rosenkranz,

  Obawiam się, że tak.

 86. taaa… najwyzszy poziom artystyczny… i wezma do tego Hoffmana z tym akwizytorem produktow bankowych co ma nazwisko jak imie i moze jeszcze Karolaka, bo ten pisze przeciez prace histoyczna o biskupie Stanislawie?
  Oni nawet nie maja prostszych przelozen, typu poranna rozmowa na zywo dla ZDF. Michnik takie przelozenia ma. Wiec jak zrobia film typu „Ida”, to bedzie z tego Oscar.
  O zadnej sprzedazy nie ma mowy, bo oni nie maja zadnego systemu dystrybucji, ani nie sie pod zaden system podpieci.
  wiara w efekt pracy budowanej organicznie, z pasja, z celem, dla pieniedzy pojawiajacych sie w systemie wymiany, a nie patologicznych budzetowych dotacji nie tylko ma sens, ale dla mnie jest czescia doswiadczenia.

 87. kazdy ma mocniejsze / lepsze lub slabsze / gorsze strony, i tak (moje wrazenie):

  slabizna rachonia najbardziej uwidacznia sie w programie blogosfera
  slabizna gbranua to wystepy w sadzie (swiadek) lub w tvp (kandydat na prezydeta)

  reszta to bardziej lepsze niz gorsze, choc moze byc tgo gorszego wiecej

  ps
  gbraun to wspanialy mowca, ale nie dyskutant (vide brak poczucia czasu) – jest takich wiecej, choc ci sa inni niz ww gb

 88. Szef think tanku, Paweł Rabiej , jest w Nowoczesnej.

 89. JANEK

  Właśnie pisałam wcześnie o siłownikach… PiS teraz jest potrzebny, ale gdy sobie poukładają sprawy w europie … okaże się, ze to czego PiS teraz zaniedba, nie posprząta, będzie gwoździem do trumny tej władzy.
  w dodatku uważam, ze to jest celowe. Właśnie po to, zeby można było powiedzieć – no nie udało nam się itd..
  Ja nie wiem czy w tym nie ma prostej składowej zabezpieczenia sobie odwrotu…Przez dziennikarzy itp…Tak mi to wygląda.

  .

 90. JANEK

  Oni nie chcą nic odwojować, poza kasą, do której długo wzdychali.

  Nie wierzę w aż taką nieudolność…przynajmniej u niektórych osób.
  Czabański, kilku innych ….
  To tak ma być.

  .

 91. PARIS

  Trzeba poczekać…To rozdanie już mamy za sobą:(

  .

 92. TADMAN

  No właśnie – te zaskakujące wyniki coś pokazywały.
  Ale jak już dziś pisałam, to wszystko chwilowe… Może ze 2 lata, jak pisze @ JANEK

  .

 93. Bodakowski – ciekawe PO CO pisze o Gabrielu.

  PO CO ???

  .

 94. Oczywiście, ze w Toruniu i na niektórych blogach. Dobrze ze jest ten internet:)

  .

 95. Okropne wrażenie robi ta Anders…

  .

 96. Dzieci PRLu są wstępem do Coryllusa – bez tego nic się tak na prawdę nie wie, u kogo gościmy.
  JUż o tym pisałam kiedyś…ale należy przypominać:)
  .

 97. To jeszcze ta przyjemność przed panem:)

  .

 98. Pamiętam.
  Nie znając się na piłce kopanej specjalnie, śledziłam tę częsć biznesową:)

  .

 99. Gdzie ucha nie przyłożę tam słyszę, ze trzeba dofinansować… bo przecież ludzie się nie interesuja…itd… NIe ma nawet odrobiny ,myśli, że może by warto zarobić..:))
  To głupki.

  .

 100. Muszę gdzieś pojechać i zobaczyć.

  .

 101. Napisal Pan, ale chętni muszą się o nich dowiedzieć. Ja też znalazłam blog Coryllusa bo Braun o nim mówił, a to była dla mnie wiarygodna rekomendacja.
  Nie ma się co spierać. Potrzebny jest nam Gabriel Maciejewski i Grzegorz Braun i oby jak najwięcej a takich nauczycieli. A różnice akcentów i różnorodność talentów, są bardzo potrzebne, bo niestety „naszych” mamy aż w nadmiarze, a nam potrzebni są NASI.

 102. Zbyt male przekonanie i wiara w slusznosc podejmowanych decyzji!
  No tak, Pani Marylko… ale przeciez oni doskonale wiedza, ze jak
  nie zawalcza… to po prostu jest po nich… oni wszyscy juz nie maja
  wyboru, a ta kasa to strasznie cienka bedzie… o ile w ogole bedzie!

  No, te kadry to strasznie „cienkie jakies”… trzeba szukac ludzi
  poza PiS’em!

 103. No, bedziemy czekac… jeszcze troche.

 104. Już zrobił, zachęcił do myślenia. Łatwiej by było posłać Polaków na Dzikie Pola. To się na razie nie udało.

 105. Nie mam pojecia, kto podsunal tego „krolika z kapelusza”! To jest skandal!
  Ona powinna byc natychmiast odwolana… tak samo jak pan Edmund,
  mlody student.

  Mam nadzieje, ze po powrocie ze Srassburga PBS zrobi to niezwlocznie!

  Skandal i granda w bialy dzien !!!

 106. Przepraszam, czy ja się czepiam. Ale z ekranu telewizora przewiercają mnie oczy czarne „węgliste” w ilości trudnej do wytrzymania. Wtedy uświadamiam sobie że kocham pilota.

 107. Bo srodowisko zwiazane z Panem Kaczynskim jest… gole jak bicz! Dzisiaj nikt przy zdrowych
  zmyslach nie zaryzykuje ani wlasnych pieniedzy ani „kredytu” w tak ryzykowny projekt!
  To nie e czasy… i to se ne wrati!

  Trzeba zrobic porzadek z tym co jest na Jana Pawla Woronicza 17. To jest publiczna, panstwowa
  telewizja polska! To Polacy placili i nadal placa na te instytucje!

 108. Braunowi już zupełnie odbija z tymi anty-amerykanizmami. Nie da się go już słuchać, szkoda, bo to najlepszy opowiadacz, jakiego słyszałem. Albo został przewerbowany, albo był prowokatorem, takim jak w operacji „trust”

 109. Pani Marylu, taki to mamy pluralizm demokratyczny, polityczny i medialny.

  1) Michnik – żydokomuna, braciszek itd…

  2) Janusz Onyszkiewicz (Onyszkewycz) – wuj Orest, banderowiec morderca Polaków, wystarczy popytać w Cieszanowie, znana persona.

  3) Adrian Klarenbach – ”niezależny dziennikarz”, z rodziny Klarenbachów z Przemyśla, innym znamienitym przedstawicielem rodu był Heinrich Adolf Klarenbach (także gestapowiec, pomocnik Franza Schmidta funkcjonariusza gestapo, kaci Jarosławia). Wiem to od kilku księży z Przemyśla, że to ta rodzinka. A Heinrich Adolf Klarenbach jest bardzo dobrze znany mojej rodzinie, organizował pierwszy transport tarnowski do super znanego kurortu.

  I widzi Pani, jak się sytuacja nie obróci to gówno zawsze wypłynie.

 110. Tak trzymac, Panie Gabrielu! Pan jest i wolny i niezalezny i nieuwiklany !!! Dzisiaj
  to Pana MARKA i wartosc bezcenna !!! Pan Grzegorz mial swoja szanse , ale… z niej nie skorzystal… coz, wybral inaczej, takie jego prawo.

  Uszanuje kazdy Panski wybor i decyzje co do udzialu w tym „zlocie pobudki”.
  Jesli Pan zdecyduje wziazc w nim udzial – to OK!
  Jesli Pan zdecyduje odmowic udzialu – to… nic Pan nie straci !!!… a moze wrecz zyska !!!

  … ale wybor nalezy do Pana.

 111. A z kim to niby GB ma dyskutować? Przecież on każdego zgasi w 5 sekund. Poza tym dyskusje z durniami większego sensu nie mają.
  Dlatego go do żadnej TV nie dopuszczą. Obudź się człowieku.

 112. Wielu, zbyt wielu, widzi Pana przyspawanego do Brauna, co wiecej, probujacego sie od niego od pewnego czasu oderwac, i niewdziecznego (sic), gdy juz jakoby wykorzystal Pan go, na ile to bylo mozliwe. Nie mnie Panu radzic wobec tego.

  Moze jednak jednak pojsc ostrym kursem na ten jego zarost i niepojety brak pejsow? Co on chce ukryc za tymi kudlami na gebie? Przeciez nie jest wschodnim anachoreta, ani nawet franciszkaninem, a swoich tak krytykuje, wiec dlaczego sie nie goli? Czetnikiem tez nie jest na pewno. Dlaczego sie nie goli, cap jeden?

 113. Andrzej, ale powiedz, czy rzeczywiście ci profesorowie na tych wymienionych przez Ciebie wydziałach to takie piętno na swoich studentach odciskają? Bo z moich doświadczeń wynika, że połowy się nie pamięta, a resztę pamięta z paru zdarzeń, często niezwiązanych z meritum.

  I mam jeszcze jedno pytanie – o te 2%, jaki by Ciebie zadowalał?
  Myślę o carskiej polityce wydzielania wiedzy, jak na receptę:)

 114. Jasne, Amerykanie są po prostu dobrzy synu. To, że bombardowali Belgrad, rozp….ili cały Bliski Wschód i porobili majdan w Kijowie to po prostu kawałek dobrej, rzetelnej, demokratycznej roboty. Gratki synu. Połóż się spać.

 115. Juz conajmniej 15 lat temu wlasnie na praktykach dziennikarskich
  dowiedzialam sie, ze Juliusz i Grzegorz to rodzina… pierwszy to
  stryjek… reszta do poczytania w WIKI… chyba, ze wycieli.

  I wtedy… i dzis kojarze „kariere filmowa” pana Grzegorza wlasnie
  z obecnoscia stryjka w tv… i to sie u mnie nie zmieni.

 116. Pan Bodakowski to moze swoja zone ujac… ale w pol… jesli ja ma.

 117. Podobno MEN drastycznie obcial budzet na edukacje domowa. Jesli to prawda, to jest pierwszy istotny probierz, w co oni naprawde graja.

 118. Zmiany jak zmiany. „Dobre” są tylko na transparencie przedwyborczym. Dobrze, że można się uczyć (czasem jak tu na błędach) rozróżniania celów realizowanych od celów deklarowanych:)

 119. Trzeba uscislic: NATO soldateska, podobnie jak cale USA i Zachod, sa zakladnikami hazarii i to ona jest przyczynowo odpowiedzialna za te zbrodnie. Jankesi sa od nich bardzo zalezni i robia, co Izrael kaze.

 120. Tak na oko to chyba bardziej 'prezentem’ niż 'w pół’.

 121. Otoz, pani Doroto jest o co sie spierac! Miedzy Panem Gabrielem, a
  panem Grzegorzem jest… zasadnicza roznica!
  Pan Gabriel to czlowiek z nikad i bez protekcji !!!… a dla mnie… z Nieba!

  Co nie wyklucza wspolpracy, wzajemnego uzupelniania sie i ubogacania!
  … no i o to chodzi, ze nie mielismy i nadal nie mamy tworcow prawicowych
  z taka osobowoscia i charakterem jak Pan Gabriel!

 122. No, juz nie wnikam w takie detale, panie Grzegorzu.

 123. To cytat który miał być śmieszny, a dodatkowo śmieszny bo błędem. Myślałem że to da się złapać bez dodatkowej linii emotek ale widzę że wyszło tak sobie

 124. To proszę obejrzeć :http://www.bibula.com/?p=85280 mnie się scyzoryk w kieszeni otwiera (ale ja jestem z kieleckiego). Jeśli to nie jest jakiś montaż, to upadek jest bliski.

 125. Pani Marylu, moja babka przed wojną była dyplomowanym oficerem wojsk łączności i wysokim funkcjonariuszem Poczty i Telegrafu w Krakowie i co to jest dziennikarstwo to w młodości mi opowiadała, a przy tym śmiała się do rozpuku. I zawsze mówiła, że państwo istnieje kiedy daje żyć ludziom. I Pis musi pojąć na moje oko, ludzie w Polsce potrzebują rynku pracy a nie zasiłków (choć 500+ to popieram ze względu na wieś i małe miasteczka bo tam przeszła bomba depopulacyjna). I pozwolić ludziom się realizować i zarabiać.

  Jak to wiedzą to ok!!!

 126. O 40%. Motywując to tym, że potrzeba pieniędzy na sprawdzanie wiedzy i zajęcia dodatkowe. Dotychczas to było 7 tys. zł na ucznia rocznie. No i mówią, że były nadużycia (typu kilkadziesiąt osób w jednej szkole). Źródło RM wywiad z minister.

 127. niestety szanowna pani ale te podziały są i tu wystarczy prześledzić losy Polski , przy czym wg mnie to nie politycy czyli zawsze jakaś tam władza ,bo ta zawsze jest „krótkowzroczna ” , „kadencyjna ” i zmienna ale ludzie kultury muszą się podjąć tego zadania czyli najpierw nazwać i opisać przyczyny tego podziału , a potem zaproponować metody osiągnięcia kompromisu , politycy nie mogą tego przeprowadzić gdyż polityka nie znosi prawdy

 128. No, paczpan, panie Zdzislawie… brak fax’u zalatwil pana i pana Grzegorza przy okazji.
  I ani Sakiewicz ani Stankiewicz nie poradzili panu Grzegorzowi jak te datki zbierac, przeciez
  stajnia Sakiewicza to „champion du monde” w te klocki… Kluby Gapol’a w Paryzu, Berlinie
  Cikago, Londynie, ci skorumpowani czerwoni, resortowi patrioci albo ich pomiot zaklamany,
  reszta to nieswiadome i tepe barany oderwane od rzeczywistosci!

  I nic kasa sie nie szarpneli dla pana Grzegorza! No paczpan, straszne rzeczy pan opowiadasz!
  Nie moze byc! Toc to szokkk !!!

  … zacznij pan juz dzis agiowac… moze sie uda za 4 lata, a moze i wczesniej!

 129. BOMBA !
  Panie Qwerty… po prostu BOMBA!

  Pointa – REWELACJA!
  Oni wszyscy sa napompowani strachem przez duze S i nawet nie wiedza kogo i czego sie boja!

  Ha, ha, ha, ha, ha……………………………………………………………………………………………………………

 130. Ziemkiewicz naokoło dementuje, że gdzieś idzie, bo się ustawił jakoś (no w sumie tak, roboty liczne ma) i żeby młodzi szli do TVP. No i idą. Może rzeczywiście jest tak, że dla młodych to jest jakaś szansa, jak w piosence Dylana – jak nic nie masz to i nie masz nic do stracenia.
  No, w przypadku Rachonia to on coś miał – miał na sobie przebranie wielkiego penisa, jak mu to wypomina Fakt (http://www.fakt.pl/politycy/nowy-szef-w-tvp-przebieral-sie-za-penisa-michal-rachon-szefem-w-tvp-info,artykuly,603913.html).
  Zastanawiam się więc, że to dla młodych to może jest i szansa, ale dla starych Ziemkiewiczów to jednak może być ryzyko z którym się trzeba liczyć. No chyba, że zwyczajnie go nie chcą.

 131. Ale w szkolach publicznych naduzyc nie ma, wiec ciec nie bedzie? I gdzie zostanie skierowane te 40% odebrane rodzicom?

 132. Jak wygra Clintonowa to spuści USA na same dno, a my mamy przesrane. Dlatego trzeba bardzo uważać na ruskich. Sama Hilarzyca nic nie znaczy, ale siły, które ją pchają do władzy to amerykańska żydokomuna. Ja nawet nie wykluczałbym, że USA mogą się rozpaść bo ta idiotka będzie robić wszystko na siłę.

 133. Ja posłużę sie cytatem Jerzego Roberta Nowaka 'PiS szczeka a nie gryzie’ !

 134. W nowoczesnej tacy mądrzy, że wszyscy by mogli zostać szefami Rand Corporation. 40-50% to byli działacze samoobrony. Mądrze powiedział w radiu wnet Michalkiewicza, że tą nowoczesną i kod to Dukaczewski wytrzepał sobie z fujary.

 135. I jeszcze o czarnych oczach. Zauważmy, że prezes też nie ma niebieskich.

 136. Tak, trzeba powtarzac i przypominac ciagle… bo pamiec ludzka jest dobra,
  ale krotka iw zwiazku z tym… ulotna.

  Mnie tak uczyla moja polonistka w technikum.

 137. Prosze zwrocic uwage, ze w calym wideoklipie nie ma Krzyza: u Bergolia nie widac Krzyza, a ksiadz zamiast krzyza przedstawia jakas laleczke (to pewnie ma byc Dzieciatko Jezus, ale nie jest to pewne, zreszta, to nie jest symbol katolicyzmu, ani chrzescijanstwa w ogole, ktorym jest Krzyz Sw.

  To jest egzemplifikacja herezji Rahnera o kregach przynaleznosci do Kosciola i jednoczesnie wykladnia etapu tworzenia jednej swiatowej religii. Warto zwrocic uwage na szczerze serdeczne usciski Bergolia z przedstawicielami judaizmu. Krotko mowiac: antychryst w natarciu.

 138. Tak, jakiekolwiek pieniadze beda wylozone… to pieniadze praktycznie wyrzucone w bloto!
  Tych patriotycznych czy kulturalnych pierdow zdradzieckich kolaboranow ze spedu Kurskiego
  czy Glinskiego, tego nikt nie kupi.

  Lepiej niech sie Glinski zastanowi dobrze nad szastaniem i zwyklym defraudowaniem naszych
  wspolnych, budzetowych pieniedzy!

 139. Moze tym razem brat pana ministra zrobi film pariotyczny, przeciez juz raz
  sworzyl „dzielo” Tereske… a Sakiewicz zrobi dystrybucje przez kluby gapola

  Zrobia podobny badziew do Tereski, a reszta pojdzie do prywatnych kieszeni
  kolaborantow, zlodziei i cwaniakow!

  … no i bedzie sukces… oczywiscie!

  Tym razem mysle, tylko, ze NIK albo inne sluzby konrolne panstwa dobrze
  przesledza te… artystyczne numery pana ministra i fachowcow z koziej wolki
  w skorumpowanym PISF!

  No i czekam na rozliczenia skarbowe tej resortowy czerwonej Holland, Lazarkiewicz
  calej familii i reszty artystuf!

 140. Po to, aby na dyskredytacji pana Maciejewskiego samemu się promować. Albo w skali środowiska „chłopców” w jakim chce zabłysnąć nabijając się według nich z religijnego oszołoma, który jest bezpiecznym łupem nawet dla miękkiego chłopca, albo ma większe ambicje.

 141. General Anders wyprowadzil z Sowietow tych wszystkich, ktorzy byliby powaznym zagrozeniem dla budowy nowego porzadku w Polsce po zakonczeniu wojny. Oprocz tego wyprowadzil calkiem posra grupe zydow, ktorzy formalnie zdezerterowali pozostajac w Palestynie, i nawet nie probowal ich za te dezercje osadzic. Ci ludzie utworzyli pozniej trzon wojskowy nowo powstalego 3 lata pozniej panstwa Izrael. KIm wiec byl gen. Anders?

 142. Wywiad byl bardzo przekonuwujacy, a swoja droga kolezanka opowiadala mi, ze
  dochodzilo jednak do duzych „przegiec”… zwlaszcza tam gdzie rodzice
  organizowali sie w… fundacje!
  Ogolnie jest jakis duzy problem przede wszystkim z rodzicami tych dzieci.
  I chociaz mnie ten problem nie dotyczy – to jednak uwazam, ze generalnie
  wszyskie dzieci powinny chodzic do szkoly! Czy to szkola publiczna czy inna
  decyduje o tym rodzic… ale ta nauka w domu to jest jakies… nienormalne!

  Pani minister wypowiadala sie rzeczowo… ale gdzie pojda „obciete fundusze”
  to nie wiem

 143. No chyba właśnie były w publicznych (według źródła).
  powiedziałbym, że nie dane szkołom, bo rodzice nic nie dostawali. Rodzicom to w podatkach odbierają:)

 144. Można obejrzeć na YT, relację TV Republika, gdzie z Grzegorzem Braunem rozmawiał red. Rachoń. Uważam go za dziennikarza-Frankensteina, bo został zszyty z truchła małpy i człowieka; to pierwsze poświadcza strojenie idiotycznych min w czasie wywiadu.

  https://www.youtube.com/watch?v=f6PP4DGwdoU

  A tak gwoli przypomnienia to ów redaktor, niegdysiejszy rzecznik prasowy MSWiA w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, nadział się w Sopocie w kostium penisa i pod Grand Hotelem krzyczał „Putin morderca!”. Władimir Putin na to nie zareagował, chociaż był obecny w budynku, bo właśnie trwało tam polsko-rosyjskie spotkanie na szczycie.

 145. Wiesz, to jest straszna praca i odpowiedzialność. Przepraszam, że cytuję kogoś, kto jeszcze kogoś innego cytuje, ale jest takie powiedzenie, że ludzie zawsze narzekają na swoje finanse, ale nikt nigdy nie narzeka na swój intelekt. I dla mnie w tym stwierdzeniu mieści się ryzyko edukacji domowej. Jak ktoś się reklamuje, że córki są sportowo na jakimś super poziomie w niszowym sporcie (powiedzmy mistrzynie w badmintonie), to co to znaczy? Na pewno nie to, że należy dzieci edukować domowo bo całe 6 tys. dzieci które teraz są w tej edukacji to zostaną mistrzami. Dyscyplin zabraknie:)
  A chciałem powiedzieć jeszcze, że my tu prawie chyba wszyscy przeszliśmy tą indoktrynację kulturową w PRL-owskiej szkole i co z tego? O tym jakie autorytety młodzieżowe generowali można tutaj posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=TWvOMWSmriM. Pewnie wielu autorów czytaliśmy i co z tego?

 146. te córki są w trybie edukacji domowej szkolone

 147. Na osiedlowej poczcie jest jeszcze owalna tablica z godłem, ale już nie ma tej czerwonej z białym liternictwem, a jest żółto-niebieska z napisem Poczta Polska, nowym logo, godzinami urzędowania, numerem placówki, adresem i telefonami.

 148. When you’ve got nothing you’ve got nothing to loose:

  nowe twarze w Republice (tańsze zamienniki, jak w aptece?):

  Edyta Hołdyńska – okularki jak z filmu dla dorosłych (przepraszam, pełnoletnich), sznurówki z glanów pod szyją i uśmiech, którego nie powstydziłaby się Monika Olejnik z czasów reportażu z punktu skupu butelek. O samym prowadzeniu programu, daruję sobie.

  https://www.youtube.com/watch?v=E31uUtwj3lU

 149. Rzeczywiscie… sam profesjonalizm, az bije po oczach. Tragedia!
  No teraz to juz bedzie tylko coraz gorzej… a jeszcze jak im Solorz
  wynajem wymowi – to co te niemoty zrobia!

 150. O Sumlińskim Coryllus pisał kilka dni temu. A tu taki kwiatek:
  https://twitter.com/K_Stanowski/status/689020515013513216

 151. Madra mial pan babcie i madre rzeczy mowila. Mnie tez bardzo
  wielu madrych ludzi mowilo te prawde, ze panstwo jest silne
  sila swoich obywateli… tak cos w tym sensie!

  … i, ze ryba psuje sie od glowy – to tez prawdziwe i na czasie!

 152. Wie pan, dla mnie jesli juz ludzie sie dziela albo sa podzieleni
  to tylko… na madrych i glupich!

  I tyle w sprawie podzialow i ich analiz… i nigdy zadnego
  kompromisu nie bedzie!

 153. Nie byl Polakiem i jego corcia tez! Tym bardziej nominacja
  skandaliczna!

 154. Jak ja bylam dzieckiem szkolnym koniec lat 70-tych nie bylo takiego
  wymyslu „projektu” jak „edukacja domowa”. Siostra moja poszla
  do szkoly o rok wczesniej… bo zdala specjalne testy… dzieki madrej
  nauczycielce, ktora mame i siostre na nie skierowala.
  Siostra w tamtym czasie umiala juz czytac, znala literki alfabetu
  i umiala pisac, dodawac i odejmowac do 20, znala kolory itp.

  À le czegos takiego jak edukacja szkolna nie bylo… byly jednostkowe
  przypadki, ze dzieci chodzily do prywatnych szkol, ale to bylo
  juz po podstawowce.

  Dzisiejsza „edukacje szkolna domowa” po lekcjach w szkole, w wolnej
  chwili zalatwiali… mi, siostrze i bratu rodzice i dziadkowie.

  I zadnej tragedii nie bylo wtedy i nie powinno byc i teraz.

 155. „Bo srodowisko zwiazane z Panem Kaczynskim jest… gole jak bicz!” – to teraz pytanie: Kto trzyma ten bicz?

  Najlepszy porządek z „na Jana Pawla Woronicza 17” to zlikwidować, zamknąć, zakopać i zapomnieć coś takiego jak państwowa telewizja – tak aby żaden Polak nie musiał płacić na tych darmozjadów i tą propagandową sieczkę zależną od aktualnej władzy.

 156. Tak, goowno zawsze wypływa. Uczyłam się tego jako dziecko, na podwórku.

  .

 157. Czasami spotykam mlodych ludzi i to co mnie doprowadza do rozpaczy, to sposob myslenia: etat i dofinansowanie jako szczyt marzen.
  Gdy zapytam – a moze „na wlasnym”? – dopowaida mi zazwyczaj ciezkie spojrzenie i chec mordu w oczach…

 158. a czegóż to oczekujesz po skarbówce?
  to nie w tym segmencie lokuje sie nadzieje i prace/wysiłki

 159. informacje WSumiliński otrzymywal i otrzymuje nadal z MSW, cześć, selektywną info otrzymał od aparatu skarbowego;- i jak tu patrzeć na takiego 'agenta’ śledczego?
  – kontroperacje i dezinformacje zostaly wykonane ze 100% skutecznością i można sie tylko śmiać litościwie nad wszystkimi miłosnikami talentów śledczych dziennikarzy;
  – jak im sie nie da do ręki tezy oraz materii to nic nie wytworzą samodzielnie;
  Polecam Medyczne haki WSI- napisane jako igraszka wobec WSumilńskiego i jego wizji świata..

 160. Skąd taka nerwowa reakcja Panie Gabrielu..? Czy ja napisałem, że „bez Brauna Pana nie ma”..? Czy fakt, że dla mnie ( jak też sporego grona mych znajomych ) jak pokreśliłem, jest Pan popularny właśnie dzięki Grzegorzowi jest w jakikolwiek sposób pejoratywny..? Co w tym jest złego ? Nikt przecież nie kwestionuje ani Pana dorobku w postaci napisanych i wydanych książek ani wkładu czy zaangażowania…
  W dodatku pisze Pan tak : „Wie pan on, on mnie teraz zaprosił na zlot pobudki, ale z powodu takich jak pan chyba się tam nie wybiorę. Bawcie się sami i zobaczycie gdzie się znajdziecie.” to już całkowite curiosum… Jak Pan nie chce tam jechać, to niech Pan nie jedzie i tyle…. Cóż ma do tego moja skromna osoba? Co Pan w ogóle o mnie wie, że wartościuje Pan „Pobudkę” według mojej osoby..? Skąd takie histeryczne wręcz reakcje na drobne wpisy pozyskanego dość niedawno przecież, zwykłego pańskiego czytelnika doprawdy nie wiem. Radzę ochłonąć i mniej emocjonalnie reagować na uwagi. Widzę, ze choć ma Pan wybitny talent, to przy tym niestety trudny charakter, taki typowy dla „środowiska artystycznego” ze skłonnością do ostrego „focha” i przysrywania dyskutantom….mocno przyznam zniechęcający…

 161. No, to tez jakies rozwiazanie jest… zlikwidowac!
  À le co w zamian? Bogu dziekowac za TV Trwam, ale to troche malo… cos
  by sie przydalo jeszcze do silnej kooperacji z Toruniem!

  Rzeczywiscie taki „moloch” jak obecnie nie jest Polsce i Polakom wcale
  potrzebny… musi nastapic bardzo silna konsolidacja polskich mediow!

  Po prostu MUSI !

 162. wyraznie nie na temat

  nie trzeba sie az tak unosic… czlowieku

 163. Rozumiem pana. Prosze sie nie sadzic, bo jest pan – jak sam przyznal niedawno
  pozyskanym czytelnikiem. Zdecydowana wiekszosc nas tu przychodzacych
  wie, ze Pan Gabriel to prawie… aniol !!!

  Prosze sie nie zrazac, tylko z pokora przyjac to co mowi Gospodarz bloga, bo
  wyjdzie to panu tylko „na zdrowie”. Pan Gabriel sam zapracowal na swoja
  MARKE… mysle, ze czytelnicy sporo Gospodarzowi tez pomagaja, wiec
  defakto jest to marka „wspolna”… ale pomyslodawca i pierwszym dyrygentem
  tej „orkiestry” jest bezapelacyjnie Gospodarz !!!

  Pan ma tylko niepowtarzalna okazje zdobycia wspanialej wiedzy ewentualnie
  ja poszerzyc, ktora bez watpienia bedzie miala wplyw na panskie wybory zyciowe!

  Tu nie ma zadnej histerii… ani ze strony Gospodarza ani ze strony komentatorow, jest za to duzo emocji… czasami az „drzazgi leca”, ale
  i duzo rozsadku, rozwagi, dobrej woli… jak to w zyciu. Kazdy z nas jest inny,
  niepowtarzalny, wyjatkowy, kazdy ma swoje „zdanie i ale” i „swoj charakter”… jak to w zyciu!

  No i jak to w zyciu… nikt nie bedzie sie z panem „cackal”… albo „wezmie sie
  pan w garsc” albo… wolna i szeroka droga!

  … i prosze nie zapominac, ze przychodzi pan „w gosci”… Gospodarz slynie
  z tego, ze „wali prosto z mostu” czyli „nie owija w bawelne” i my to akceptujemy, zgadzamy sie z Nim… i w zyciu stramy sie tez tak postepowac… przynajmniej ja tak staram sie postepowac, najlepiej jak umiem”…i szybko sie nie „obrazamy”!

  Gospodarz slynie tez z cierpliwosci… od wielu lat jego „zasadnicze” poglady
  sa niezmienne… i dlatego prosze… o pol tonu nizej !

 164. Moze przyjdzie im do glowy… chociaz zazadac wgladu do faktur.
  Tak… po nitce do klebka, ale to oni powinni to wiedziec lepiej
  ode mnie!

  … no i przede wszystkim… samodzielnosci w „podejmowaniu
  niewygodnych decyzji”! W koncu za to im placimy… chyba, ze
  stosowne sluzby panstwowe o tym zapomnialy… albo moze tego
  „nie wiedza”!

 165. Dzień dobry,

  A ja wcale nie dowiedziałam się o Panu Maciejewskim poprzez Grzegorza Brauna, tylko przez targi książki, gdzie nabyłam Szkołę Nawigatorów, która to wydała mi się bardzo interesująca. Czegoś takiego nie widziałam na rynku do tej pory po prostu. Grzegorza Brauna „poznałam” później.

  Pozdrawiam,

 166. Bingo!

  … po prostu… niewolnictwo!

 167. Dziękuję Pani bardzo, Madame, za zwrócenie uwagi. Wcale się nie obrażam i mam pełną świadomość faktu bycia gościem, którego to statusu towarzyskiego bynajmniej przecież nie staram się w żaden sposób nadużyć. Niestety nie jestem jednak przyzwyczajony, do tak specyficznej formy gościnności…tak mnie po prostu wychowano…
  W szacunku dla Gospodarza, gdy jestem gościem i w szacunku dla Gościa, gdy kogoś goszczę….

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.