lis 272017
 

Trochę krótko, muszę chyba coś samodzielnie na ten temat powiedzieć

 

  22 komentarze do “Dzisiejsze nagranie z Józefem, pogadanka o Rosji”

 1. Drogi Coryllusie, koniecznie napisz, o rosyjskiej propagandzie w szczególności,

 2. „jak ktoś wyciąga pieniądze po pieniądze brytyjskie…” np. chce odebrać z domu aukcyjnego, 27 listopada tego roku, Sotherby polski obraz Siemiradzkiego to go delikatnie mówiąc nie dostanie….

 3. No i proszę Piotr Pierwszy, opisany przez Aleksego Tołstoja zaczynał dynastię. 300 lat Romanowych, upłynęło i się zakończyło. Od 100 lat jest republika. Niezależnie czy carstwo czy republika, zawsze zarządzana z zewnątrz. W wyznaczonych granicach. Nie wolno było się wybić na prowadzenie gospodarcze. Rozmowa bardzo ciekawa.

   

  .

 4. Waw  !!!

  Fantastyczna rozmowa…

  … kapitalny temat, juz sie ciesze na te druga czesc  !!!

  A zapamietalo mi sie:  instytucja Rosja… Golem, ktoremu sie wklada karte i on sie wtedy rusza… sadzi – albo mu sie wyjmuje te karte i wtedy on nie moze nic… ze Rosje moga tylko powstrzymac Brytole… no i ta deta „wojna” na Ukrainie, w Donbasie…

  … rewelacja to, co Pan powiedzial  !!!

 5. Podrażniony wczorajszą notką Ebenezer R. reklamuje swoje dokonania pod rzeczonym filmem na YT. „Jakiś” ronin i mat dźgają biedaka, a ten dalej pyskuje, ale najlepsze nastąpiło po podaniu domniemanego  nazwiska EB a wtedy ten napisał:

  Zanim wysuniesz kolejny epitet zakwestionuj choć jeden fałsz wychwycony przez Rojta w jego cyklu o Baśni Maciejewskiego. Czekam. 😉

  Józef Orzeł powrócił do wnerwiającego stylu prowadzenia rozmowy.

  W kontekście usunięcia z Rosji profesora Gołębiewskiego, robiącego kwerendę w archiwach moskiewskich, więcej możemy powiedzieć o innym „naukowcu”, Adasiu Michnika

 6. On się nazywa Głębocki, pochrzaniłem nazwiska

 7. Super!

  Lepiej być „ruskim trollem” niż brytyjskim agentem.

 8. „Co by się stało jakbym ja miał milion dolarów na zwalczanie rosyjskiej propagandy – prawdopodobnie bym ją zwalczył”

  🙂

 9. Proszę się nie martwić co do nazwiska, ja mam książkę prof. Gołębiowskiego Jerzego „Sektor państwowy w gospodarce Polski międzywojennej” i też mylę to nazwisko, przywołując przykłady z tej książki i podaje nazwisko Gołębiewski.

  Za te moje przekręcanie nazwiska profesora (autora książki) –  przepraszam a Coryllusa –  pocieszam.

 10. Za krótkie te pogadanki, qrczę. Jak się rozkręcasz, to p. Orzeł dzwoni na dwutygodniową przerwę. Negocjuj z nim 🙂

 11. Rzeczywiście krótkie,tematy są poruszane hasłowo,niezorientowany słuchacz w temacie ma trudności.Warto naświetlić historię Rosji w powiązaniu z polityką Imperium w kontekście tragicznych dla nas skutków.Niewiedza o tym jest porażająca.

  Oczywiście rozumiem,że czasu mało.

 12. Wiemy o kogo chodziło. Ale pomimo to redaktorowi Orłowi wyszedł Maciej Gabrielewski 😉

 13. optymalna formuła to nie przekraczanie 25 minut nagrania .

  Może być temat przedstawiany w częściach.

  Ja np. nigdy nie znajduję czasu, aby jednym „ciągiem” obejrzeć godzinną lub dłuższą tego rodzaju  audycję. A często-gęsto także i  45-minutową.

 14. Zgoda,ciąg wykładów na jeden temat.

 15. Brytole jak ich nazywacie nigdy Polaków nie mordowali, a Ruscy i owszem

 16. a tylko dawali innym „carte blanche”.

 17. Obejrzałam sobie na CDA, film pt Piotr Wielki. W filmie wzmianka o zdobywaniu Azowa, o obronie Połtawy i o budowie Piotrogrodu, przy budowie którego zginęło wg filmu 30 tys. ludzi. Nikt nie chciał zamieszkać na mokradłach i kościach robotników, którzy zginęli przy budowie.  Rosjanin to człowiek przesądny. Car więc nakazał wszystkim utytułowanym, wznieść w Piotrogrodzie dom i obowiązkowo w nim zamieszkać.

  Intryguje mnie to złożenie hołdu przez cara … podczas podróży do Europy  Zachodniej.

 18. no wiesz , dżentelmen nie brudzi się brudną robotą, od tego ma wykonawcę (Golema).

  No ale gdzieś w internecie była taka interpretacja Katynia, że w razie gdyby wyszkoleni, z czasów I WŚ doświadczeni polscy oficerowie porozumieli się w II WŚ  z Niemcami, to byłaby to zagłada dla wyspiarzy, stąd podpucha wobec Golema, aby usunął tych oficerów. No i z Michalkiewicza wzięte, że do czerwca 41 roku na kresach polskich nie wolno było występować przeciwko Armii Czerwonej, wolno było dopiero po czerwcu,  ramię w ramię  z partyzantką radziecką,  dewastować działania niemieckie.

 19. Dobrą ilustracją do powyższego,  jest tekst na stronie Szkoły Nawigatorów, gdzie opisania jest  komedia pomyłek,  mająca miejsce w Pałacu Zimowym i jego okolicach. Na obradujących w Pałacu mieli dokonać ataku bolszewicy . Obradujący sprawiali wrażenie, że mają zapewnienie (od kogo?) że nic im nie grozi siedzieli i debatowali, z kolei bolszewicy, czyli ci co mieli zaatakować obradujących, działali w absolutnym rozgardiaszu , jakby komuś złożyli zobowiązanie (komu?), że robotę wykonają, ale zdawali sobie sprawę, że zadanie to ich przerasta z różnych względów, ale złożyli zobowiązanie ….

 20. Jest w tym pewne podobieństwo do tego co się dzieje teraz w zachodniej Europie.

 21. …Szmugluje się kryminalnie, tysiącami obcych z Afryki i Azji

 22. …a miejscowi czyli tzw „lokalsi” mają wyrażanie sprzeciwu też praktycznie zabronione

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.