sty 272016
 

Zacznę do Sierakowskiego. Ponoć wczoraj Wildstein go spostponował na wizji, a Sierakowski dostał szału i mu nawrzucał. Ponawiam więc pytanie – dlaczego Sierakowski jest zapraszany do studia? Telewizja od tygodnia jest już „nasza”, a on tam ciągle jest. Nie przyjmuję do wiadomości wyjaśnień typu „telewizja nie może być nasza albo wasza, ma być propolska i pokazywać prawdę”. Nie przyjmuję, albowiem obecność Sierakowskiego w telewizji stoi w sprzeczności z tym postulatem.
Kim jest Sierakowski? To jest pewien symbol, znak, który mówi wszystkim dookoła, że choćby się usrali nie mają szans, żeby znaleźć się tam gdzie on. Nie zależy to bowiem od kwestii dostrzegalnych gołym okiem. I tylko ktoś wyjątkowo naiwny może liczyć na to, że Sierakowskiego przestaną zapraszać do studia. To jest pewien format, raczej głęboki niż płytki, format w którym musi być prawica, lewica i ku…wica. W telewizji są więc te dwie pierwsze opcje, a trzecia zajmuje fotele i kanapy przez monitorami. To jest format dość podstępny i skonstruowany przez kogoś znającego dobrze deficyty widzów. Sierakowskiego na wizję wprowadził ktoś, kto dobrze wie, że lud oglądający miast i wsi zniesie wszystko, tylko nie kogoś spośród siebie na ekranie. Marian Kowalski tak, ale nie więcej niż raz w miesiącu. Sierakowski zaś może być codziennie, albowiem jest intelektualistą. Ludzie będą kląć, psioczyć i ujadać, ale uważać będą, że wszystko jest okay, bo mamy spektrum polityczne na wizji. Pokazanie Kowalskiego zaburzy to spektrum i telewizja już nie będzie pokazywała prawdy, będzie skrzywiona na prawo, a pan Marian wszystkich zacznie wkurzać już po trzecim występie, choć teraz każdy deklaruje doń sympatię. Dlaczego? Bo on jest taki sam jak ci co go oglądają. I oni nigdy mu tego nie wybaczą.
Nie wybaczą także Braunowi tego co tam im usiłuje powiedzieć, o tym Kościele, strzelnicy i całej reszcie, bo on z kolei domaga się, żeby się ludziska z fotela ruszyli. Sierakowski zaś reprezentuje wizję najprostszą i najłatwiej przyswajalną. On jest cały zbudowany z fałszywego współczucia i rzekomego zrozumienia. Wszyscy to wiedzą, ale on nie domaga się od ludzi akcji. On chce tylko, żeby się na niego gapili. Nic więcej go nie interesuje. I to jest coś, co Sowiniec określa zwykle słowem „bingo”. Ci co teraz rządzą telewizją, dobrze wiedzą też, że dla nich Sierakowski nie stanowi żadnego zagrożenia, więcej – on może być wygodny jako tło. Wystarczy lekko go sprowokować i on już skacze, a oglądalność rośnie. A jak przyjdą Marian z Braunem to nie wiadomo co będzie. Wkurzyć Mariana jest łatwo, a opanować jego reakcję trudno. Braun, jak będzie wypoczęty i będzie miał dobry dzień połknie takiego Wildsteina jednym kłapnięciem. I po ptokach, jak powiedział pewien lotnik opylając las. Dlatego właśnie Sierakowski nie zniknie z telewizji. On do tego jeszcze jest gwarancją dla „naszych”, że są – wraz z nim rzecz jasna – elitą intelektualną. Gdyby występowali sami, ktoś mógłby ich o coś tam oskarżać, ale z Sierakowskim wszystko jest okay. On zna tych wszystkich lewicowych autorów, których należy cytować, on wie co tam ostatnio powiedział Adam Michnik, no i wszyscy mogą się tam pięknie różnić.
Cóż to jest ta elita intelektualna? Dokładnie to co napisałem w tytule. To jest pułapka na szczury. Ktoś tu ostatnio cytował jakiegoś mędrca z Bilderbergu, co to gadał o przewagach elit intelektualnych o charakterze międzynarodowym nad tradycyjnym, znanym nam konstruktem czyli państwem narodowym. Takie teksty to jest właśnie ser w pułapce na szczury. Ja tutaj maniakalnie przypominał będę podniesioną przeze mnie pierwszy raz chyba w języku polskim, interpretację herezji średniowiecznych. Tam także byli elitariusze intelektualni – Los perfectos. Ludzie zaopatrzeni w zubożoną wersję doktryny chrześcijańskiej, powtarzający w kółko te same, zapadające w pamięć prostego ludu frazy, epatujący ubóstwem i prostotą, domagający się tego jedynie, by ich słuchacze grzecznie siedzieli przy krosnach i kołowrotkach wykonując zleconą produkcję. No i słuchali ich bez przerwy rzecz jasna.
Taka była bowiem istotna funkcja tych elit intelektualnych. I to się nie zmieniło do dziś. Lewicowe elity intelektualne służą do tego, by zapędzić masy do ciężkiej pracy bez wynagrodzenia, w najgorszych możliwych warunkach. Czy ci ludzie zdawali sobie sprawę z roli jaką pełnią? Niektórzy pewnie tak, ale wielu nie. Podobnie jest dziś, Sierakowski nie ma pojęcia jaka jest jego rzeczywista funkcja, bo póki co nikt nie instaluje w Polsce wielkiego przemysłu. Przyjdzie jednak i na to pora.
Istotną funkcją elit intelektualnych, jeśli będziemy dalej trzymać się tego średniowiecznego przykładu, jest ogołocenie ludzi i ziemi z dóbr ruchomych i nieruchomych. Na rzecz czyją spyta ktoś? To jasne, jak słońce, na rzecz rzeczywistych elit czyli elit finansowych, bo tylko takie istnieją w świecie, który wyklucza istnienie charyzmatyków i wszystko podporządkowuje hierarchii opartej na pieniądzu. Dlaczego napisałem o tych charyzmatykach? Bo Kościół też jest hierarchiczny i zaraz by ktoś przyleciał z zarzutami. Tylko, że jak w Kościele pojawiają się charyzmatycy, jak któryś z nich chce założyć nowe zgromadzenie zakonne, to może nie jest mu łatwo z początku, ale w końcu się udaje. Jeśli ktoś chce zrobić coś na własną rękę w herezji spotyka go los Martina Houski, spalonego przez Żiżkę w beczce.
Telewizja, bez względu na to jaka jest – prawicowa czy lewicowa – jest tylko nową odsłoną herezji. Trzeba siedzieć, gapić się i konsumować ten uproszczony przekaz. Reakcja nie jest w zasadzie ważna. Bo rolę produkcji w naszej herezji zastąpiła konsumpcja czyli reklamy.
Można oczywiście zapytać, dlaczego ludzie się tak garną do tych elit intelektualnych, dlaczego chcą by ich tak określano? Jedni to zapewne frajerzy, którym to imponuje, a inni, jak prof. Hartmann, dostają za to ciężkie pieniądze. Nic więcej tam nie ma.
Podsumujmy teraz te nasze powierzchowne rozważania. Albo się służy Bogu albo mamonie, w tym drugim przypadku struktura służby jest tajna i ci co ich widać to szczury złapane w pułapkę – elity intelektualne, których misją jest nieustanne dziamdzianie. Niczego tam nie przybywa, nie przybywa nawet książek, bo nie jest celem tych ludzi wydawanie czegokolwiek. Jeszcze by ktoś to przeczytał. Oni muszą ględzić w telewizorze. To wszystko. W tym pierwszym świecie misja i służba są jawne i przykład daje się czynem, a nie słowem. I każdy ma tam swoją szansę. Nawet najgłupszy i najbardziej nędzny. Hierarchie istnieją, ale duch wieje kędy chce i nikt nie może być pewien, kiedy zostaną zakwestionowane i przez kogo.
Pojutrze premiera wspomnień księdza Infułata Mariana Tokarzewskiego

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl do sklepu FOTO MAG, do księgarni Tarabuk i do księgarni Przy Agorze

  109 komentarzy do “Elita intelektualna czyli pułapka na szczury”

 1. Piszesz że ludzie w herezji powtarzają znane frazy:)))
  Owszem.
  Kilka dni temu wrzuciłam kilka prostych popularnych fraz z liturgii , Pisma …i takie tam… no, nie heretyckie…..tylko katolickie.

  I co ? Pies z kulawa nogą nie poznał.
  Poza @DUNAJ …ofkors ….no ale DUNAJ to klasa sama w sobie.

  .

 2. Sierakowski też mówił w swoim czasie o likwidacji prawa dziedziczenia w Polsce. Czyli być może poza ględzeniem na wizji jest jednak dopuszczony do jakichś głębszych kręgów

 3. Cham Sierakowski na wizji:
  https://www.youtube.com/watch?v=tEmCBDzyovw

  Blogerzy tajna elita 😉

 4. Oczywiście, że jest dlatego nigdy z tej telewizji nie zniknie wbrew temu co gadają różni frajerzy na twitterze.

 5. Jest tak jak pisze Coryllus. Ciągle w TV Sierakowski, a w grupie dziennikarzy ciągle Czyż .
  Wierzę, że takie popłuczyny dziennikarskie do których to popłuczyn kwalifikuje się Czyż, zaraz spłyną do rynsztoka. A z tym Sierakowskim to nie wiem co on robi w TV, po pierwsze jest „niewyjściowy”, a po drugie to może w tych audycjach chodzi o jakiś pluralizm? Tam jest jeszcze drugi taki lewicowy ideolog, chyba Sutkowski (może mylę nazwisko), chodzi mi o tego co bandyterkę niemiecką sprowadził na Święto Niepodległości do Warszawy, ale ten też ma urodę „nienachalną” .
  A może jest obowiązek organizatora, żeby podczas dyskusji telewizyjnej jeden lewak zawsze był, więc z dwojga złego zawsze pada na Sierakowskiego?
  No więc dlatego, czekam na dużą ustawę medialną, zobaczymy

 6. To co? Prawicy już nie stać na swojego lewaka? To jak oni chcą prowadzić walkę polityczną i jak się chcą uwiarygodnić?

 7. O tym, że Sierakowski jest dopuszczony do tych głębszych kręgów świadczy to, że ma licencje na publiczne wyzywanie p. Wildsteina pomimo jego pochodzenia i fartuszkowej przeszłości.

 8. …………a ja mam słabość do Bronka W. …….:)))))))))

  .

 9. może casting jeszcze trwa albo chcą mieć go za darmo i dlatego długo szukają

 10. Też uważam ,że różowy Sierakowski nie powinien stąpać po telewizorni,strasznie tępe i szkodliwe ma gadki,poza tym Wildsztajn tylko machnął ręką na to co powiedział różowy S. a ten wyskoczył od razu z ”chamem” .

 11. Sierakowski na partaitagach organizowanych przez swoich ziomków w Berlinie gardłuje za wprowadzeniem hebrajskiego jako języka urzędowego w Polsce. Póki co jeszcze nie zamiast, ale kto wie co będzie gadał w przyszłości….
  Oczywiście, że go nikt nie wyeliminuje z TVP

 12. to wszystko to kreacja mitów i fałszywej narracji…podobnie jak mit tak zwanego judeo chrzescijaństwa…które wmawia się nam codziennie…i niech tylko ktoś temu zaprzeczy zostanie posłany na wieki do wiekiego wysypiska niedouczonych pseudointelektualistów….taki mały przykład tego mitu
  Księga Zohar, część III, 282a, uczy, że Jezus zdechł jak zwierzę i został pogrzebany w owej
  “… ‘kupie nieczystości’ …, na której leżą porzucone zdechłe psy i zdechłe osły (i) gdzie są pochowani synowie Ezawa (chrześcijanie) i Ismaela (Turcy), (także) Jezus i Mahomet, nieobrzezany i nieczysty, którzy są psami zdechłemi, zostali w niej pogrzebani.” [37-38]
  To taki przykład tej jakoby wspólnej tradycji…oczywiście w dobie zaniku czytania ze zrozumieniem i totalnej ignorancji, co to kogo obchodzi jakies teksty z dawnych ksiąg, przecież my walczymy o demokrację i wyzsze wartości..

  Jeżeli ktoś chce zapoznac się całością tej fałszywej ideologii, polecam pracę profesora z Uniwersytetu Princeton….Peter Schafer – Jesus in the Talmud (możan ja znaleść w PDF)….wesołej zabawy…:))

 13. A skąd on się wziął?| Wg wiki życiorys zaczyna się po studiach… przecież nie z Sierakowskich z Waplewa. Na stronie Marienburg.pl :”Waplewo Wielkie. Czy dwór Sierakowskich odzyska dawną świetność?
  Nie jest to proste pytanie…Ród Sierakowskich władający Waplewem od 1759 do 1933 roku uczynił ongiś z pałacu wielki ośrodek kultury, znany nie tylko w Prusach Wschodnich ale i Rzeczypospolitej.Po 1933 roku ostatni właściciel dóbr waplewskich Stanisław Sierakowski,szykanowany przez ówczesne niemieckie władze,wyprowadził się z całą rodziną do ich majątku w Osieku k/Rypina.Tylko cześć z bogatego wyposażenia pałacu udało się rodzinie zachować.Większość z bogatej kolekcji obrazów i prawie cała wielka biblioteka została rozszabrowana przez Niemców.Po wojnie pałac podupadał…Rodzina Sierakowskich wprawdzie zachowała pałac i park, ale bez prawa w nim zamieszkania.W 1968 roku oddano go na rzecz skarbu PRL-u i pałac przejęło działające w Waplewie Przedsiębiorstwo Rolne.Pałac niszczał w oczach…W latach siedemdziesiątych ub.w.powstał pomysł ratowania zabytku, zainicjowany przez wspominane Przedsiębiorstwo Rolne.Wykonano dość znaczący remont pałacu,adaptując część jego wnętrz na potrzeby planowanego pensjonatu.Pensjonat tak naprawdę nigdy nie rozkręcił poważnej turystycznej działalności,jednakże te remontowe działania uratowały go od ruiny.Lata dziewięćdziesiąte, to upadek państwowych Przedsiębiorstw Rolnych i prywatyzacje…prywatyzacje…Można było sobie wyobrazić miny Waplewiaków jak słyszeli,że jakiś Niemiec kręci się z zamiarem kupna ziem i obiektu…:( Na szczęście dla tradycji i szacunku dla byłych właścicieli pałacu,przekazano go dla Muzeum Narodowego w Gdańsku i powstał tu/ wspominany w artykule poprzedniczki/ jego oddział, pod nazwą- Muzeum Tradycji Szlacheckich.”

 14. Marienburg.pl,nieźle…

 15. zasada: jak coś ma być porządnie to należy to zrobić samemu, jest wieczna

 16. Mówią, że kto patrzy a nie widzi. To z takiego szydzi świat 😉

  W „Debacie” Sierakowski przesłonił tylko obecność cadyka Smolara 😉

 17. A jednak Sierakowski i inni są tylko w wydzielonych kanałach dystrybucji medialnej przeznaczonych dla tych co mają ambicje i aspirują. Dla tych, którzy rano mają wstać i pójść do roboty są kanały dystrybuujące jedynie formaty zakupione w za granicą oraz rodzime seriale.

 18. No tak, herezja składa się z oszukanych bardziej i oszukanych mniej, którym się zdaje, że są wtajemniczeni. Nad tym wszystkim czuwa dystrybutor gręplarek do wełny, który też ma swoje ograniczenia

 19. Nie mam TV. Oglądałem u brata przez 2 minuty z przyciszoną fonią i wrzeszczącymi dziećmi w tle. Może to i lepiej.
  Czytałem wyskakujące opinie internautów i podziwiałem ich avatary, hashtagi i takie tam pojawiające się na dole ekranu. Tragikomedia! Oczywiście wyważona sinusoida komentarzy, bez ekstremy górnej i dolnej, lewej i prawej. Opinie przychylne chwalące formułę programu. Na zdjęciach oczywiście spokojni, mądrzy obywatele, od gimnazjalisty-okularnika do emeryta. Najlepszy głos ludzia z Ludu: „Wildstejn i Żakowski dyskutują!Nareszcie mamy pluralizm!”
  Pax Romana zapanował.
  Pytanie ile osób moderowało te komentarze, po jakich są kursach i ile biorą za roboczogodzinę?

 20. „Nasi” zwyciężyli

 21. Świetna notka. Dzięki wielkie!
  Dla przypomnienia TV Republika i media niepokorne dla potrzeb „pluralizmu” i własnego alibi już dawno zapraszały dziadunia Rolickiego, co to samego Gierka znał.

  A teraz ten Sierakowski… To jest albo objaw albo masochizmu albo kontraktu. Ten kontrakt może zawierać klauzule, że jakiś lewak musi być. Macie chłopaki do wyboru: Sierakowski, Żakowski albo ten cały Adrian Cukerberg.

  No i Kurski wybiera Sierakowskiego…

 22. Tak, zwyciezyli i przechodza do dalszej ofensywy.

  W zwiazku z tym Springer zamieszcza od kilku dni ogloszenia o naborze do pracy jako JUNIOR SOCIAL EDITOR – to sie tak nazywa! – social junior. I ten Springer zacheca do tej roboty m.in. tymi slowy:

  Jesteś idealnym kandydatem, jeśli:

  […]

  Nie czujesz stresu przed zamieszczeniem postu, którego treść zobaczą setki tysięcy osób, a Kukizowi z miłą chęcią odpowiesz na Twiterze

  Ponadto Springer oferuje:

  Pracę w systemie zmianowym

  […]

  Czy gdzies jeszcze w Polsce jakas fabryka pracuje na 3 zmiany? Chyba dawno juz nie, ale nie Springer. Jak pogotowie ratunkowe, jak straz i policja…

 23. Kurski wybiera Sierakowskiego w gescie wdziecznosci zapewne, ze najpierw Sierakowski zgodzil sie na Kurskiego.

 24. A pamiętacie jak Ziemkiewicz dyskutował sobie z Sierakowskim w TVP Historia? O przewrocie majowym sobie dyskutowali i takie tam… są jeszcze filmiki na YouTube. Jak inteligent z inteligentem, lewa noga z prawą,jak Polak z Polakiem. Mogę się założyć, że po nagraniu wracali tą samą taksówką.

 25. Obaj sa „strugani i naznaczeni”… w sztafecie koszernych pokolen… Dawidek, synek Bronislawa tez… parada sloni jest jeszcze wieeelka!

  … patamu szto, prawdziwy Polak i katolik nie oglada TVP… bo, TVP KLAMIE !!!

 26. Anna Maria Kurska z domu Modzelewska (ur. 24 sierpnia 1929 we Lwowie). Ukończyła w 1955 studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Po odbyciu aplikacji zdała egzamin sędziowski, orzekała w sądach w Tczewie i Malborku. W sierpniu 1980 przeszła do pracy w Sądzie Wojewódzkim w Gdańsku. https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Kurska

  Sierakowski Sławomir – Ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach których studiował socjologię, filozofię i ekonomię. Pracował także pod kierunkiem Ulricha Becka na Uniwersytecie w Monachium. Podjął studia doktoranckie w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego[3]. Był stypendystą Collegium Invisibile, Ministra Edukacji Narodowej, Instytutu Goethego oraz niemieckich fundacji GFPS i DAAD, a także amerykańskiego The German Marshall Fund. Uczestniczył również w wyjazdach studyjnych do Paryża na zaproszenie rządu Francji, a także do USA na zaproszenie American Jewish Committee i Forum Dialogu Między Narodami. Stypendysta na Uniwersytetach Princeton, Yale, Harvard. – https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awomir_Sierakowski

  Jeżeli ktoś uważa, że demokracja jest czymś ważniejszym od doktryny politycznej, to Sławomir Sierakowski nigdy nie zniknie.
  A jeżeli władze pukno się w łep – pomyśli o doktrynie politycznej (coryllus pisał) Polskiej – czyli opartej na budowaniu Królestwa Bożego tu na ziemi (czyli budowania państwa wychodząc z definicji systemów politycznych w aspekcie społecznym, politycznym, gospodarczym) to Sierakowski zniknie następnego dnia, a telewizja będzie narzędziem doktryny. Podobnie jak Uniwersytet Humanistyczny, który stoi na czele tej rywalizacji doktryn.

  Byłem wczoraj na wywiadówce. Wychowawczynią jest pani od angielskiego, która zafascynowana jest JKM i flagą brytyjską – mało „orgazmu nie dostaje” na sam widok kolorów flagi brytyjskiej.
  Przez głowę przeszło mi wiele myśli nie nadających się do publikacji.

  I tak myślę, ładnych debili wychowała nam przez te 26 lat Adam Michnik, Jarosław Kurski (syn Anny Kurskiej podobnie jak obecny Prezes TVP Jacek). Jednak wszystko o kand d… potłuc i Michnik, jak Niemcow przegrał.

  Jakieś 80% tych z TVP, prokuratorów, sądów, Policji i służb, ministerstw powinno być wywalonych na zbity pysk. Zastąpić ich po studiach w Toruniu czy po prywatnych np. prawniczych (zaraz po uczelni, a nie aplikacji).
  W UE i USA czy wywali Rząd 1% czy 80% wrzask i tak będzie i wyzywanie. Taki sam.
  Robić swoje i się nie patyczkować.
  Dążyć do tego, aby mieć rakiety, które polecą w każdy zakątek świata.

  Wszyscy Ci nasi i nie nasi budowali marksizm (PRL i III RP, a teraz UE) tylko duden szedł. Wychodzili z pod jednego sznyta. Więc jak mają realizować doktrynę.
  Wolą demokrację – Liczy się tu i teraz – Kantyzm tym jest UE (relatywizm i empiryzm).

  Więc póki co czeka tego widza – ciężka praca za małe wynagrodzenie.
  Sierakowski i jemu podobni i Ci nasi dostaną trochę więcej wszak te wszystkie stypendia, fundacje itp. realizują doktryny ich państwa – współczesny Jurgielt – tylko ładniej nazwany. Stypendysta ładniej brzmi.

 27. Glupi ludzie, ze tych palantow koszernych ogladaja i jeszcze dyskutuja!

  Calkowita KOMPROMITACJA !!! Swinia ma wiecej wstydu pod ogonem niz oni obydwaj,
  no… ale czego nie robi sie dla kasy! Jak mus to mus… sluzba nie druzba!

  Cwok Sierakowski do „guru” Wildsteina: „Jest pan chamem !!!”

  … no bezczelne i zuchwale sa te presstytutki…

  Zabic ich pustym smiechem, tylko… ha, ha, ha, ha, ha………………………………………..

 28. Tak, poczekamy jeszcze troche. Towarzystwo absolutnie nie „rokuje” na jakiekolwiek zmiany,
  zeszmacenie i degrengolada totalna!

  To „raczysko” musi byc calkowicie WYCIETE !!!

  Wszyscy WON i zero publicznego grosza !!!, dla tych debili !

 29. W kwestii prawa wlasnosci stawiamy dzis znak rownosci miedzy silami, ktore reprezentuje Sierakowski a nowym rzadem PiS, ktory zagrabionej wlasnosci nie zwraca, przeciwnie, nie uchyla obowiazujacych ustaw umozliwiajacych nadal wywlaszczanie Polakow, co ma miejsce kazdego dnia w calym kraju.

 30. Teraz sobie przeglądnąłem tę debatę.
  Jest duuużo gorzej niż myślałem. Sierakowski był jednym z dyskutantów pomocniczych (w pierwszym rzędzie na widowni). Obok m. in. był Antoni Dudek i Oluś Smolar.

  Ale głównym dyskutantem – adwersarzem Wildsteina był…. Żakowski!

  Ale nam się TV zmieniła!

 31. To teraz troll nazywa się junior social editor? Nieźle…..

 32. Merci, merci, merci !!!

  Piekne rzeczy pan „wrzucil”… naprawde piekne! Wszyscy „zatroskani”… i jak wszystko
  sie pieknie… rypie!

  Zdrajcy i kanalie – wszyscy WON !!!

 33. Bardzo ciekawe to wieści…choć ani „bohater” tekstu Coryllusa ani „czerwona posłanka SLD” nie mają z rodziną herbową nic wspólnego….a pałac w Waplewie wygląda tak :
  http://www.szlachta.org.pl/kronika-1999/izabella-sierakowska-tomaszewska-powraca-do-dworu-w-waplewie.html

 34. Michalkiewicz Żakowskiego nazywa mniejszym cadykiem a Smolara (przedstawiciela Sorosa na Polskę) cadykiem. W tej nomenklaturze Sierakowski to aspirant 😉

 35. No, ale co ci ludzie robią w telewizji?

 36. taka czystka jest niewykonalna z przyczyn ideologicznych, bowiem zawsze dzialania odpowiadają na pytanie: a co z nami zrobią jak odwinie się karta? i pożyteczni idioci myślą, że tamci będą wdzięczni i się zrewanżują w cięzkich czasach;
  zrewanżują się ale tylko zbrodniami i niczym więcej ani niczym mniej

 37. g…o i tyle oraz aż tyle

 38. to jest tak: chcesz mieć coś zrobione – zrób to sam
  i drugie: jak się do przyrody/otoczenia nie przyłożysz to przyroda/otoczenie ci przyłoży

 39. No tak. Pogotowie ratunkowe i policja. Modne zawsze dwa w jednym.

  .

 40. No jasne, porządek (dziobania) musi być!

 41. Popatrz, jak dobrze że nie mam tivi… Czytam sobie co piszecie i…wierzę na słowo, bo ogladać nagrania nie będę.
  Nie po to nie mam telewizora żeby oglądać przez internet:(

  .

 42. W Łodzi straż pożarna połączona z ratownictwem medycznym tych samych remizach stoją. Na kogo wypadnie na tego bęc i jedzie w miasto.

 43. Ci Social Editors maja pracowac calodobowo – jak sluzby typu policja, straz, pogotowie… I to jest miara ich rangi.

 44. Jak w latach 90 – tych ukończyłem studia, to słyszałem w telewizji, że GazWyb to taka gazeta dla inteligencji itp. A , że nie kupowałem jej, więc byłem ciekawy co tam jest napisane. Kupiłem jeden egzemplarz aby zweryfikować telewizyjną informacje. Po przeczytaniu Gaz Wyb stwierdziłem, że to jest jakiś idiotyzm pomieszany ze słownikiem wyrazów obcych, albo też ja jestem durny i dlatego tej gazety nie przyswajam. Więcej razy tego nie kupiłem. Wolę być kim jestem niż inteligentem po GazWyb.
  Telewizja też nie ma wielkiego wpływu na mnie, mój ojciec mnie wyleczył z niej w latach 80.

 45. Są stałym elementem od 1944 roku. I jeszcze trochę posiedzą. Taka zwykła odwieczna walka dobra ze złem.

 46. Skąd kim i po co jest Mathew Tyrmand?! Dlaczego ten człowiek jadący tylko na nazwisku swojego ojca (który go chyba nawet nie wychował) stał się dziś ważną postacią prawackich mediów?

 47. Okradaja Polki i Polakow… i naprawde mam nadzieje, ze ten SYF utrzymywany jest
  z polskiego abonamentu tylko do czerwca !!!

  … a potem wszyscy WON !!!

 48. Powinienem najpierw napisać, że nie jestem antykomunistą i szeroko postawę taką uzasadniać, jeszcze kiedyś na portalu Nasza-Klasa wychyliłem się z taką deklaracją to miałem za swoje, bo okazuje się, że – dla wielu jak już nie jestem antykomunistą to pewnie jestem tym komunistą, co najmniej kryptokomunistą. Sprawa jest prosta jak ogon szczura wystarczy być po stronie prawdy i wtedy żadne anty deklaracje nie są potrzebne. Powróćmy do naszych baranów, otóż prezentowanie naszych postaw w oparciu o postawy naganne, wrogie, nieludzkie jest raczej łatwe ale niezmiernie płytkie i pokrętne, no bo jak tu rozwinąć myśl kiedy korzeń tej myśli zatruty. Opieranie się o zło to tak jak opieranie się zataczającego się o walący płot. Nasi kochani, powtarzam nasi kochani publicyści często, nawet bardzo często w tym schemacie się poruszają. Ja bym chciał inaczej, tak jak np. rozmawiam z moimi dziećmi, kiedy zniecierpliwiony ich perorami kwituję te kwestie pytaniem, oznajmiasz czy pytasz, co ich raczej denerwuje. Otóż forma wypowiedzi jest ważna i czasami treść się zdelegalizuje lub zdezaktualizuje a forma broni się przez wiele lat. Niestety to są pobożne życzenia i dobrze, że tylko pobożne, gorzej gdy były bez sensu.
  Krzysztof

 49. Tak jest, oczekiwanie od czerwonych litości to taka sama postawa jak liczenie na to, że czerwonoskóry darują białemu życie i zdrowie.
  Pozdrawiam
  Krzysztof

 50. Obejrzałem zalinkowany fragment programu z Sierakowskim i Wildstainem. Jedynym sposobem wygrania jest zminimalizowanie finansowania takich lewackich posługaczy. Dyskusja nad czymś co jest oczywiste dla każdego Polaka, zastanawiają się co robić. To ja podpowiem, wynajmujemy adwokatów i podajemy towarzyszy do sądu jak jest mało skuteczne wynajmujemy „prawników” od camorry lub rosyjskiej „adwokatury” i wysyłamy do redaktora naczelnego. Skrócenie o głowę pomaga zrozumieć jaka była prawda. A przy okazji znajdujemy nadużycia w firmach lub oddziałach, których udziałowcy finansują takich redaktorów. Tylko rządzący nami politycy muszą być Polakami a nie kupą wystraszonych przekupionych gołodupców.

 51. Pan chyba zartuje! Mathew Tyrmand jest kims waznym!!!… moze jeszcze Anna Maria Anders
  tez jest kims waznym???

  … takie prymitywy „lansowane” przez kolaborantow nazywa pan WAZNYMI???

  I jakich mediow… ta cholota sprzedajna nigdy nawet kolo prawdziwych mediow nie stala, nie stoi
  i stac NIE BEDZIE !!!
  Z czym do ludzi… to dziadostwo i pomiot resortowy sie nadaje…

 52. niektórzy tzw. antykomuniści to są dopiero komuchy, że hej

 53. ależ nikt nie zamierza z nimi wygrywać, przekomarzać się to tak [na wizji, w prasie, w necie,..]
  a po przekomarzankach – na drinka …

 54. Cwok Sierakowski do „guru” Wildsteina: „Jest pan chamem !!!” – na to wildstein: Wypraszam sobie! Jam od Sema,nie Chama!

 55. Gdzies odbyl sie okragly stol, tylko nie bylo o tym w mediach tym razem. „Nasi” dogadali sie z „onymi” i Sierakowski to jeden z „onych”.

 56. Wildsteina bym nie bronił, bo on się tym aroganckim dwukrotnym machaniem w tył nie broni. On się w ogóle nie broni. Bronek się nie broni… Zresztą to pamiętne Bronisław Wildstein zaprasza, z którego wyszedł mu ten neurastenik Nowak i ten rosyjski „dziennikarz”.

  A ten młody – porównajcie jego reakcję z reakcją na podobne lekceważenie – spotkanie Krzysztofa „Keanu” Bosaka z Olejnik albo z Celińskim, albo niedawne spotkanie u Lisa Bosaka i Winnickiego.

  Czemu tacy są zapraszani? Bo potrzebny jest ktoś, kto musi „mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego”.

  Jest tak jak w Republice: wyciągają jakieś skompromitowane lewackie truchła, jako sparing-partnerów, żeby przekonany widz takiej Republiki widział, że przeciwnik jest głupi, słaby, ma durne poglądy i nasz człowiek właśnie go rozkłada na deski w pierwszej minucie bez otwierania ust.

  Może próbują zmienić oś debaty politycznej wprowadzając lewackich oszołomów podnosząc też jej atmosferę. Tylko, że to jest jak nadanie zakonowi spustoszonej ziemi chełmińskiej. Oni już będą wiedzieli co z tym zrobić.

 57. … i jak na ironie jeszcze ten cwok i tlumok „stypendialny” wychowal sie na… moich Jelonkach !!!

  Nie moge pojac co oni te wszystkie qrwy i mendy polityczne tak Jelonki
  upodobaly… Holdys, aktywisci od „gory piachu” z Bemowa!

 58. Sakiewicz i „jego nasi” dogadani sa od wielu lat… od samego poczatku… za te same
  JUDASZOWE SREBRNIKI !!!

  To golym okiem widac i slychac !

 59. Oni oderwali sie „od rzeczywistosci”, „od realu”… oni w ogole „nie kumaja czaczy” !!!

  Ich od prawdziwych spraw i problemow Polakow i Polski… zwyczajnie dzieli… PRZEPASC !!!

  … oni to tylko TARGOWICA i PRYWATA… kosztem calego narodu i spoleczenstwa !

 60. Kochani Towarzysze Niedoli.
  Żakowskie , Smolary i Sierakowskie są potrzebne „naszym” bo robią za Dartha Vadera, Imperatora i Snowtrooperów (dostałem w 1986 taką figurkę na mikołajki). Na ich tle ta cała Republika Naszystów wygląda całkiem nieźle, nie widać ich braków wszelakich, a nawet jak je widać to krytykantom mówimy, że każdy kto walczy z Gwiazdą Śmierci zasługuje na wsparcie i szacunek.
  Republika Naszystów czyli : przemytnicy, kombinatorzy, najemnicy, idealiści sterowani przez starych mistrzów, wyrośnięte małpy z laserowymi spluwami, księżniczki z pretensjami do tronu- Hany Solo, Łukasze Skywalkery, Czubaki i Lejle.
  Kto by na nich patrzył i komentował przez internety na tej HasztagDebacie gdyby zabrakło czarnych charakterów, które gwarantują nawalankę na miecze świetlne. Han Solo czochrający Czubakę po niedomytej łepetynie to słaba atrakcja.
  A tak to mamy Kino Nowej Przygody. I wszyscy do siebie strzelają zza węgła, ale tak aby główne postacie zbytnio nie ucierpiały. A po seansie aktorzy rozjeżdżają się po stolicy tymi samymi taksówkami,

 61. Agent CIA, nowy Sakaszwili in statu nascendi, dla „głupich polaczków” lub innych pod ludów, USA wykorzystuje Polskę, za darmo, Egiptowi, Turcji, Izraelowi etc. za przychylność płacą spore pieniądze a my laska za darmo, szczują nas Na Rosję, i jeszcze dodatkowo mamy zapłacić nowojorskim chazarom haracz 65 mld $.. Wszystkie Rządy po 1989 nie reprezentowały interesów Polski i Polaków, teraz też chyba nie będzie lepiej
  Pozdrawiam
  Krzysztof

 62. Nie oglądam TV bo szkoda czasu i życia na ten chłam. Sierakowski i reszta może jest w coś wtajemniczony, ale ja jak patrze na jego facjatę to bym nie powierzył mu mojego sznaucerka na smyczy na 5 minut.

  Mnie mieszkając w Polsce w tej chwili, interesuje kto trzyma władzę. Jarosław Kaczyński wydaje się być hamulcem obecnego szaleństwa w Polsce, będąc przy władzy.

  Zdaję sobie sprawę, że idzie ogromny kryzys gospodarczy a odgłosy werbli w oddali już słychać.

  Artykuł jest ok.

 63. znalazły się persony, Wildstein i Sierakowski

  kręgi to on może na rzece poszczać kamieniem

 64. Nie zamierzam oglądać nagrania z opisanej audycji.
  Napisałam, że mam słabosć do Bronka. Niedawno wyszło nam tu, że chory, wydał wspomnienia… On po prostu oddaje rózne przysługi, na ile może. Więc np bierze udział w takim programie tv.
  Myslę, ze to dla syna, dla zabezpieczenia swojego chłopaka na przyszłośc.
  to częsty przypadek. Teraz i dawniej.

  No ale …

  .

 65. Jakoś też liczę że JK wytrzyma.

  .

 66. Oderwani od rzeczywistości, dokładnie tak.

  .

 67. Bardzo mocna interwencja w internet.
  Przecież nie oni jedni.

  .

 68. Nie, prawicy nie tyle może nie stać, ile nie ma potrzeby. Inaczej to poukładano. Może po prostu taniej? Kto to wie.

  .

 69. Jakąś komisję zapowiadają .:( Już nie mam, jak tego wszystkiego śledzić.

  .

 70. Znam ludzi, którzy z nim studiowali (nie typu Katman) i mówią, że przyzwoity chłop.

 71. Mam nadzieje, ze mlodziez nie bedzie az tak glupia i naiwna
  i nie „polaszczy sie” na te plewy… mam tez nadzieje, ze rodziny
  zainteresuja sie czym zesz te dzieci „wyksztalcune” sie paraja,
  bo smrod bedzie sie ciagnal za nimi… przez cale zycie!

 72. Przepraszam, ale w sejmie nie ma partii prawicowych (w rozumieniu starej prawicy, jak polscy przedwojenni konserwatyści). Niech mi ktoś pokaże jednego polityka prawicy w obecnym sejmie w wydaniu starej daty.

 73. W hierarchi tego plemienia stoja oni na takim miejscu, ze przed wojna na Nalewkach mogliby obaj najwyzej pohandlowac. Jeden cebula, drugi sledziami.

 74. Bedzie, bedzie Panie Janku i to szybciutko. We Francji burdel na kolkach, nikt nad tym juz
  nie panuje. To jest widoczne juz od nowego roku… dokladnie jak sie rzad w Polsce zmienil!

  To francuskie czerwone qrestwo polityczne zwyczajnie nie wie co ma robic !!! Zafundowali sobie
  „wypadki paryskie 13 listopada”, ale nie na wiele to sie zdalo! Nie ma chetnych na Mistral’e, nie
  ma chetnych na Caracal’e, nie ma „chetnych” w UE do walki z „terroryzmem i ISIS”, w mediach
  niekontrolowany wyciek „info” o emigrantach, rzadowe marionetki naparzaja sie juz oficjalnie.

  Madame Toubira wlasnie dzisiaj, jakies 3 godziny temu… wysmiala w blasku fleszy premiera FR
  Manuel’a Valls’a i jednoczesnie… podala sie do dymisji! A koszerna cholota… spierd…la
  z Francji tylko sie kurzy… podobno juz 7.000 tych knurow nawialo!

  Nie wiem tylko jakie kierunki to zlodziejstwo globalne obstawia… Peru, Kazachstan?

  No i – jak to sie mowi panie Janku – doopa zimna… albo sprawa sie rypla !!! I kryzys musi byc !!!
  Innego wyjscia ni ma !!!

 75. Komisje? Do czego niby?

  Jesli przychodzi wlasciciel lub prawny nastepca, to sie oddaje, a nie powoluje komisje.

  Szydlo w Brukseli zarzucono, ze Polska nie jest panstwem prawa. I z tegotytulu teraz trzeba zaatakowac. Wlasciciele powinni pisac do tej Brukseli o zwrot mienia, argumentujac, ze wladze warszawskie dzialaja nie przestrzegaja zasady panstwa prawa, konstytucji (art. 21). I wowczas szydlo wyjdzie z wora.

 76. Uśmiłem się, dzięki:-)

 77. Robia propagande, za ktora TVP wyplaca honoraria.

  Kazdy, kto przychodzi do TVP i wchodzi przed kamery, chocby geby nie otworzyl – dostaje pieniadze.

 78. Takie tam mącenie i udawanie ze się coś robi…. Ja nie jestem osobiście zainteresowana, więc to musza stowarzyszenia odpowiednie pilnować.

  Własność ma być oddana, bo inaczej, jeśli się tego nie zrobi – to i ta nasza aktualnie nabyta własność bedzie zagrozona.
  Jak mówił Sierakowski … po co prawo dziedziczenia ….
  Więc ani kroku nie wolno odpuścić.

  .

 79. Pewnie, że nie ma prawicy…to takie umowne i skrótowe ale trzeba by to jakoś skutecznie zastapić.
  Może ktoś ma pomysł jak nazwać inaczej to coś co NIE jest przecież prawica?

  .

 80. Bronkowi się nie opłaca gadać… robi to jeśli ma chęć akurat….Dość ze przyszedł….podejrzewam że tak myśli.

  .

 81. Nie oglądam…ale co do taksówki mogę się zgodzić…:))) W końcu kazdy grosz się liczy …zaoszczędzony….

  .

 82. Myślę ze nie w tym rzecz ….Tzn czytam Siedlecką…Biografie odtajnione ..I tam są opisani ludzi wyzywajacy się w szkodzeniu…Inni starali się wykpić tańszym kosztem….

  A poza wszystkim…Siedlecka to tak zmajstrowała ..To jednak trzeba przeczytać…żeby zobaczyć jej manipulację czytelnikiem…
  Nie mam teraz czasu się rozpisywac…. Ale warto na tę pokrętność i poprawność zwrócić uwagę..
  Sa wszystkie elementy przywalania Polakom, pod pretekstem odtajniania ZLEPU….

  …kulisy manipulacji …..autorki…

  .

 83. Wywiad z MT przeprowadzony przez gosca ktory nakrecil film o Korwinie przed UE wyborami
  https://youtu.be/_X84CucX30s

 84. Cieszę się, że Pan się cieszy. Niechże i inni się pocieszą – proszę bez krępacji czerpać z mego powyższego komentarza i używać do woli w miarę potrzeb – może się Pan załapie na stanowisko Wyłowionego z Tłumu Blogera?
  Tak… nowe otwarcie PiSu na froncie medialnym = Kino Nowej Przygody. A co będzie z Moralnym Niepokojem i Nową Falą?

 85. jedni to partia propolska, drudzy to zaprzańce i volksdeutsche, ja nich mówię partia feldfeblów, otwarcie i co mi mogą zrobić.

 86. przecież z mordy widać, że pachciarz, nawet na szlachtę jerozolimską nie pasuje

 87. No nie będzie….
  Zna to Pan?
  https://www.youtube.com/watch?v=MV0zY_795qg
  Od 29s robi się ciekawie…

 88. Szanowna Pani Paris, kryzys to już mamy, teraz tylko obwieszczą, że w sejfach sowy huczą.

  OBWIESZCZENIE!!!

  Obywatele, obywatelki, na emerytury nie ma grajcarów, za służbę zdrowia trzeba płacić, za szkoły płacić, no i za wszystko płacić trzeba.

  To akurat jest dobra nowi.

  Zła.

  Został nam tylko Monte Everest długów do spłaty.
  Kochani rodacy, pomożecie!!!

  MIEŻDUNORDNI DEMOKRACI!!!

 89. Stety, ale tez mialam okazje spotkac we Francji podobnie myslacych koszernych jak pani dzwoniaca do RM… i wcale takich „roszczeniowcow”
  jest nie malo!

  … marzy im sie bardzo ta „ziemia obiecana”.

 90. Tak, doskonale… to tak wlasnie sie dzieje na „naszych oczach”!

  Ja nie pomoge! Nawet nie ma mowy !!!

 91. W Polsce ponad 100 lat temu wyszła praca księdza Pranajtisa – „Obraz chrześcijanina w Talmudzie”.

 92. POlakom ukradziono jedno pokolenie, tym co zostali dano umowy śmieciowe, a wyborcom którzy powiedzieli stop temu drenażowi, stworzono KOD – ziki i nasłano kontrolę ważniejszych (bo są bez matury więc nie mądrzejszych) z PE i znowu jesteśmy zmuszani, bez prawa odbicia od dna, do stania się obszarem jakowejś opryczniny.

 93. „Może ktoś ma pomysł jak nazwać inaczej to coś co NIE jest przecież prawica?” Docent Kossecki mawiał na nich nie prawica a „Prawiczki”

 94. Dzis Nebrasko, po 26 latach „eksperymentow” na zywym ciele Polakow, komuszej, zdegradowanej czerwonej, resortowej choloty dzieki Opatrznosci bozej na nic nie musimy
  sie godzic!

  Dzis mamy jedyna, niepowtarzalna SZANSE zrobienia porzadku we wlasnym kraju… i nie musimy
  nikogo pytac sie o zdanie… ani o zgode !!!

  A rzad PO/PSL i KOD’ziki pod Sad i Trybunal Stanu, przepadek mienia w calosci, dozywocie
  i… beczka sledzi !!!

  Koniec, kropka !

 95. To ciekawe, co pani pisze. Byłam wczoraj na wieczorku autorskim Siedleckiej i zszokowało mnie to, jak fatalnie ona posługuje się językiem polskim w mowie. Tego się nie dało słuchać. I w sumie nie kupiłam książki, bo jej promocyjna cena przewyższała o 25% cenę w sieci. To jakiś absurd. Była też nobliwie wyglądająca starsza pani na widowni, która na to straszne dictum autorki stwierdziła, że to – cytuję – życie na gorąco – i że wszystko nie tak. Ciekawi mnie co to za manipulacje, jak Pani też sugeruje.

 96. Na YT jest filmik z wieczoru autorskiego Siedleckiej w „Niespodziance”, prowadził to spotkanie red. Wolski, i jego obecność tonowała mój krytycyzm wobec słowa mówionego p. Siedleckiej, które to wystąpienie, było zaśmiecane ciągłym wspieraniem się wyrazem: ” prawda” , „prawda”. Trochę się utrzymywałam ze słowa mówionego, to wiem, że tak nie wolno, nawet do tych co się wydaje, ze do nich to wolno.
  Potem znalazłam w komentarzach na YT, że to powtarzanie „prawda” „prawda” to nie tylko dla mnie było dokuczliwe.
  M. Sztajer pisze, że autorka mocno manipuluje w treści – no więc znowu musimy ogłosić casting na uczciwego piszącego. Rzetelnych może się trochę urodzi od kwietnia rusza program 500+

 97. Czyżby następna pozycja napisana przez ghost writera? Jeden nie potrafi ładnie mówić, inny jest dysortografem (to załatwi słownik w edytorze), a inny jeszcze dyslektykiem i piszą, i piszą.

 98. I jeszcze nam Siedlecka Jurka Kosiniaka zaszczuła…

 99. Nie wiem czemu… TA ksiązka manipuluje emocjami czytelnika. Kupiłam, czego już prawie nie robię, bo mi się wydawało że jak Siedlecka to OK. Nie szkoda pieniędzy.

  Wydawca tutaj jest Zysk i ska, co powinno mnie zastanowić, bo Cherezińska itp… Prawda?
  No ale kupiłam i widzę ksiazkę politpoprawną… Przeczytałam połowę, nie wiem czy zmęczę więcej.
  Jedynym na razie pozytywnym bohaterem jest gej… jeden z ukłonów w stronę nowoczesności.

  Zajrzałam tu przypadkiem i nie mam możliwości napisać obszernego tekstu… bo nie łatwo bez cytatów i ogólnie znajomości tekstu precyzyjnie pokazać co autorka zrobiła…

  A czemu? To tez jest pytanie. Ale po uświadomieniu sobie z czym kulturowo mamy w tym konkretnym momencie do czynienia, właściwie wiadomo – czemu TAK to opisała,

  .

 100. Ekumenizm – wielkie zło w Kościele (1 godz. 42 min.);
  https://www.youtube.com/watch?v=jRf3YxHDEYY

  Wykład X. Karola Stehlina pt. Ekumenizm – wielkie zło w Kościele, który odbył się w Białymstoku dnia 28-10-2013r.
  Niesłychanie ciekawy wykład.
  Polecam.

 101. Oh !!! Rzeczywiscie WSPA-NIA-LY !!! DOSKONALY !!!

  Bog zaplac,

 102. Mirosław Dakowski:
  Doniesiono mi,że pod „wpis JP z Wr, pod nr29 ” anonim kontynuuje oszczerstwa pod mym adresem. Widzę ,że Gospodarz to usunął, ale Czytelnikom należy sie choć parę słów:
  Nie miałem żadnego krewnego jako ministra w rządzie – chyba żałuję.. Nie miałem żadnego adwokata w trwającym 13, czy 14 lat procesie o książkę „Via bank i FOZZ”. Nie stać mnie było. Nie mogłem więc „odwoływać”. Adwokata Andrzeja Sicińskiego miał Dariusz Tytus P., tak wiernego, że „stawał” w sądzie nawet, gdy Universal dawno zbankrutował. Uświadomił to po latach adwokatowi i sądowi .. likwidator Universalu. Panie, takie oszczerstwa pisze sie pod nazwiskiem, a nie rzuca gówno zza płota jako „JP z Wr”. Bym nie musiał o Panu pisać „skurwiel”, lecz kulturno, po nazwisku.

 103. Każdego zdradza jego mowa, wszystko wyżej widać jak na dłoni te wyzwiska i wulgarne słowa zamiast odpowiedzi, tytułem przypomnienia – nazwisko Roman Likus jest waści znane?
  Pozdrawiam
  Krzysztof

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.