sty 262019
 

Właśnie nie odebrałem telefonu od jej męża. Za dużo się tu dziś dzieje. Całe szczęście Pan Jan nagrał wiadomość. Proszę Państwa, co tu gadać, eska była legendą blogosfery, można było ją lubić, albo i nie lubić, ale był to z całą pewnością ktoś. Eska była wyrazista, pisała ładnie, miała coś do przekazania ludziom. Rozmawiałem z nią jeszcze niedawno, jak mi zamknęli drukarnię. Wróciła ze szpitala, powiedziała, że ledwie uszła śmierci. To był wrzesień. Eska zmarła dziś o 17. 30.

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie

  10 komentarzy do “Eska nie żyje”

 1. Co zostanie, gdy myślący ludzie odejdą…

  Boże, daj Esce przytulny domek i wieczny odpoczynek.

 2. Bardzo zaskakujaca wiadomosc…

  … rzeczywiscie Pani  ESKA byla wyrazista… czytalam Jej wpisy choc nie ze wszystkimi sie zgadzalam, miala  COS  do przekazania i ogolnie rzecz ujmujac moge przyznac, ze byla  KIMS… mialam u Niej bana, chociaz nigdy nie mialam o to urazy – zreszta dzis to i tak nieistotne… bo jednak pozostaje mi po Niej smuteczek…

  … wieczny odpoczynek racz Jej dac Panie, a swiatlosc wiekuista niechaj Jej swieci,  niech odpoczywa w pokoju wiecznym,  amen,

 3. Z żalem wspominam Eskę. Żyje w mojej pamięci.

 4. Pani Ewa Kubica od dawna nie pisała/blogowała na „salonie 24” i to było dla mnie bardzo zastanawiające. Martwiłam się tym brakiem Jej tekstów i nie dopuszczałam myśli, że może jakaś choroba….  Lubiłam czytać jej przemyślenia, logiki przekazu można Jej było pozazdrościć. I to była po prostu dzielna kobieta.

  Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie.

 5. Byłem na Jej prelekcji promującej album o kapliczkach wokół Kuźni Raciborskiej. To kobieta z wielką pasją. Miałem okazję z nią porozmawiać.

  Niech odpoczywa w pokoju.

 6. Mam jej album o kapliczkach, to ważny dokument. RIP.

 7. Niech odpoczywa w pokoju.

  Dziekuję jej za wpis o opodatkowaniu chłopów polskich w średniowieczu, który często przywołuję w dyskusjach.

 8. Blogosfera jest unieważniana poprzez zyliony kłamliwych wpisów. O to chodziło, zeby nie stała sie opiniotwórcza.  Bo nie byłoby jak z tym walczyć. Cenzurowanie nie wchodzi w grę. Jedyny sposób to unieważnienie poprzez kłamstwa. I to sie okazało skuteczne. Nie można było zatrzymać technologii, ale można ją okiełznać poprzez kłamstwo i manipulacje. Dlatego tak ważne są takie środowiska jak Coryllus.

 9. to komentarz do następnego wpisu Coryllusa o blogerach.

 10. Pani Ewo, dziękujemy.
  Cześć i Chwała Pani Ewie
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie,
  A światłość wiekuista niechaj jej świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
  Amen.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.