maj 112013
 

Jak ustaliła prokuratura reżyser Grzegorz Braun nie chciał, jak to się wydawało kilku osobom, rozstrzelać dziennikarzy z Gazety Wyborczej i TVN. Przyznam, że odetchnąłem z ulgą, bo ja także nie chciałem nikogo rozstrzeliwać, ani też nie chciałem był kogokolwiek rozstrzeliwał Grzegorz Braun.

Głównie z tego względu, że z tych wszystkich rozstrzeliwań wynikają same, wiecie, kłopoty. Poza tym miałem w związku z Grzegorzem Braunem pewne plany i one się właśnie zmaterializowały. To znaczy jeszcze nie do końca ale prawie. Nagraliśmy audiobook z tekstami z I tomu „Baśni jak niedźwiedź”. Płyta jest w produkcji. Sprzedaż jak zwykle rozpoczynamy wcześniej. Ponieważ jak się okazało produkcja płyty jest droższa niż produkcja książki, krążek z I tomem „Baśni jak niedźwiedź” kosztuje tyle samo co książka czyli 40 złotych. Póki co jednak sprzedajemy go w cenie promocyjnej 30 złotych za egzemplarz plus koszta wysyłki. Uwaga! Jeśli ktoś zamawia płytę w cenie promocyjnej dostanie ją nieco później, dopiero wtedy kiedy dotrze do mnie cały nakład. Czyli po jakichś dwóch tygodniach. Jeśli ktoś nie chce zamawiać płyty w cenie promocyjnej, a życzy sobie by dotarła ona doń kilka dni po złożeniu zamówienia, niech spokojnie poczeka. Na zbliżających się Warszawskich Targach Książki będę sprzedawał ten krążek, ale będę miał jedynie 100 egzemplarzy, tak więc kto pierwszy ten lepszy. Targi rozpoczynają się w czwartek 16 maja, o godzinie 10.00 i trwają do niedzieli włącznie. Handlujemy w tym roku na Stadionie Narodowym.

W nadchodzącym tygodniu dotrze do nas dodruk II tomu „Baśni jak niedźwiedź”, tak więc można już zamawiać także tom II. Prócz tego rozpoczynamy promocję zbioru felietonów pod tytułem „Atrapia”. Cena promocyjna wynosi 15 złotych plus koszta przesyłki.

Jeśli chodzi o zawartość audiobooka, to jest ona moim zdaniem, wstrząsająca. Grzegorz Braun przeczytał tę książkę w sposób tak znakomity, że ciarki chodzą po plecach. Oprawę muzyczną płyty zrobił znany bywalcom Klubu Ronina Witold Zieliński.

Zrekapitulujmy więc wszystko raz jeszcze: płyta w promocyjnej cenie 30 złotych plus koszta przesyłki i dwa tygodnie oczekiwania. Płyta w cenie 40 złotych plus koszta wysyłki dostępna będzie za dwa tygodnie i wtedy będziemy ją od razu wysyłać.

Na próbę umieszczamy fragment nagrania. Rozdział nosi tytuł „O ziemiaństwie”. Czyta Grzegorz Braun.

  10 komentarzy do “Grzegorz Braun rozstrzeliwuje głosem”

 1. Promuj się misiu, promuj… A historii po prostu doucz!
  „Ponieważ jak się okazało produkcja płyty jest droższa niż produkcja książki, krążek z I tomem „Baśni jak niedźwiedź” kosztuje tyle samo co książka czyli 40 złotych. Póki co jednak sprzedajemy go w cenie promocyjnej 30 złotych za egzemplarz plus koszta wysyłki.”
  Posikałem się ze śmiechu:)

 2. To nie ze śmiechu, nie oszukuj nas. Tylko nie zapomnij się umyć.

 3. Kiedy można się spodziewać kolejnych „audiobuków” Baśni? Grzegorz Braun rozwala!

 4. Nie mam na razie budżetów, za to wielkie wydatki. Musicie drodzy Państwo poczekać.

 5. Panie Gabrielu robi Pan dobrą robotę. Pańskie Niedźwiadki wywróciły mi całkowicie wizję historii Polski i Europy Środkowo -Wschodniej .
  W kontekście przedstawianych przez Pana teorii zadziwia bierność polskich historyków w badaniu procesów historycznych dotyczących naszego kraju i tej części Europy.
  Historię Polski należy faktycznie napisać na nowo- z tym, że- moim zdaniem jest to praca dla całego zespołu badawczego a nie dla jednego człowieka . Czy ma Pan jakiekolwiek wsparcie zawodowych historyków lub ośrodków naukowych?

 6. Nie mam żadnego wsparcia zawodowych historyków, ludzie robią dla mnie jakieś kwerendy społecznie. I tyle. Ja nie oczekuję żadnego wsparcia, bo jestem tylko autorem popularnych książek, nikim więcej. Niech każdy robi to co do niego należy.

 7. Witam,
  Są dwa podstawowe powody dla których kreślę tych kilka słów.
  Pierwszy: dla zrównoważenia „sympatycznych” wpisów sponsorowanych w stylu starego okonia.
  Drugi: uważam, że jeżeli ktoś robi coś dobrego, to trzeba mu wprost przekazać akceptację.

  Całkiem niedawno polecił mi Pana twórczość i to miejsce w sieci mój przyjaciel. Jestem pod dużym wrażeniem i pragnę wyrazić swoje uznanie za sposób opisywania i tłumaczenia historii. Jestem już zaawansowany wiekiem, ale pamiętam, że mimo iż w szkołach nienawidziłem historii, to jednak już od dosyć dawna nosiłem w sobie podejrzenie, że to może być fascynująca dziedzina.

  Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam, podziwiam pracowitość i życzę realizacji wszystkich planów.

 8. Panie Gabrielu dziekuje,,

  Oto odpowiedz jak uczyc historie !
  Wciagajaco, interesujaco, opisujac wydarzenia takimi jakimy byly. Bez wznioslych slow dla zwyklego chamstwa, zdrady i zaprzanstwa. Nazywajac rzeczy po imieniu czyli gowno pozostaje gownem a nie dziwnie plastyczna materia o specficznym zapachu i przeznaczeniu.

  Dziekuje za wspaniala lekcje realizmu politycznego i talent pisarski.

  Mam nadzieje, ze napisze Pan jeszcze wiele ksiazek.

  Zycze powodzenia w tworczosci i rozliczeniach z systemowymi naciagaczami.

  Slawa!

  Slavan

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.