maj 092018
 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/rozaniec-z-kulek-onyksu/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/rozaniec-z-kulek-piasku-pustyni/

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/rozaniec-z-kulek-nocy-kairu/

 

No i jeszcze książka

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/bieszczady-dla-prawdziwego-turysty/

  24 komentarze do “I jeszcze nowe różańce”

 1. Co sądzicie o tym?

  http://gosc.pl/doc/4706614.Ks-Strzelczyk-Diabel-jako-zrodlo-teologiczne-Nigdy

  Wygląda mi to trochę na Strzelczyk kontra Glas.

  Mam znajomego, któremu wypowiedzi Glasa się bardzo podobają. Mnie swego czasu również.

  Z drugiej strony to co uprawia Glas to jest chrystianizacja ludzi strachem.

  Od jakiegoś już czasu uważam straszenie ludzi za metodę mało ambitną i wręcz szkodliwą. To przypomina to co, Żydzi uskuteczniają od lat, to jest terroryzm, który przychodzi od Sicarii, który przychodzi od sfingowanych atakach terrorystycznych i innych złych wieściach, które mają za zadanie postawić ludzi na nogi.

  Według mnie trzeba Strzelczykowi przyznać rację.

  Co Wy o tym sądzicie?

 2. Byłem pewien że raczej prędzej niż później coryll zacznie handlować dewocjonaliami aby podratować swój podupadający interesik. Czekam z utęsknieniem na ofertę nocników z napisem „Ja Kocham Ciebie Matko”.

 3. Hehe

  Daj spokój Gospodarzowi. Chyba jemu zazdrościsz.

  Ja kupiłem sporo jego książek, więc interesik nie może podupadać.

  Nawet jeśli w jego świeżych wydaniach trafiają się tu i tam literówki to mnie to nie zraża a sposób w jaki ten autor prowadzi kwerendę naukową mi imponuje.

  Większość współczesnych autorów bardzo szybko wpada w bajdurzenie. Dlatego zastanawiam się skąd w PrawymGórnymRogu wzięły się filmiki z krakowskim bajdurem profesorem Nowakiem. Piękna ściema, okadzanie, czy ekstrakcja znaczenia z jakiejś miernoty to nie dla mnie.

  Nie muszę za każdym razem z nim się zgadzać, ale to jest twórca, który nie cofnie się przed ryzykiem wypalenia jakąś hipotezą czy opinią. I to się u niego ceni i to niebywale wzbogaca ludzi, z którymi współpracuje, stwarza im pole do ich własnego popisu.

  Czapki z głów!

 4. A nawet jak Gospodarz po kimś pojedzie to nie ma się co obrażać no chyba, że jesteś kobietą.

  Trzeba strzepnąć kurz z piórek i zabrać się do męskiej konkurencji albo uznać wyższość drugiego. Każdy znajdzie coś miłego dla siebie, nie trzeba rozbijać głową muru.

 5. Znaczy się uważasz że ks Glas sieje terror, bo napisałeś że niejako zarządza strachem. Daj spokój Glasowi, obejrzyj go w Częstochowie na nabożeństwie pokutnym.

 6. „sposób w jaki ten autor prowadzi kwerendę naukową mi imponuje” – chyba żartujesz. Ten abderyta skupuje książki po złotówce na Aledrogo bo mu się nawet tyłka nie chce ruszyć do biblioteki. Taki mazan z niego. Mi najbardziej śmiać się chce gdy coryll odkrywa różności truizmowe – np. że Mongołowie nie byli chmarą niezorganizowaną tylko zbiorem uporządkowanym , który wiedział co robi i do czego dąży. Sęk w tym, że o takich oczywistościach można było wyczytać nawet w wydanym dawno temu (notabene obrzydliwie zilustrowanym) komiksie Bitwa pod Legnicą. Nasz niedoszły żołnierzyna Agory wykopany niegdyś z tej spółki przedstawia to jednak w taki sposób jakby nikt o tym wcześniej nie wiedział 🙂 I to jest dopiero kabaret! Ignorant w krainie nowo odkrywanych książek 🙂

 7. A tekst o Asyryjczykach to już w ogóle śmiech na sali w pustym rzędzie 🙂 Ciekawe czy ten ćwierćinteligent słyszał w ogóle o takich terminach jak „Tabandarrah”, „Temanit” i „Bit-Zamani”. Bo w świetle tego co nawypisywał, o istnieniu Asyryjczyków dowiedział się max trzy tygodnie temu 🙂

 8. Słaby jesteś, piszesz ciężko, bez wdzięku i polotu. Czuć zawiść. A teraz chwilę pomyśl i powiedz jaki procent uznanych przez Ciebie, pełnych inteligentów, słyszało o przytoczonych terminach? Mały prawda?

 9. Nie mówię, że zaraz tam sieje terror, ale domyślam się Strzelczyk nie podając nazwisk mówi o Glasie, bo wokół Glasa skupia się dużo ludzi i silnych ale też tych słabych – neurotycznych. Ta grupa oczywiście nijak się ma do ludzi skupiających się wokół chociażby takiego Szustaka (luz blues). Strzelczyk wydaje się być gdzieś pomiędzy.

  Odnoszę wrażenie ludzie z kręgu Glasa prędzej czy później stają się przewrażliwieni w wielu kwestiach co grozi judaizacją(protestantyzacja,sekciarstwo) tzn. tylko my mamy wysokie standardy, reszta ich nie ma i pójdzie do piekła. Nie mówię, że Glas, ale ludzie na bazie Glasa upraszczają sytuację Kościoła. Są bardzo przekonani o słuszności własnych tez a Jezusa najlepiej zastąpiliby Matką Boską. Są odchyły w drugą stronę i nie ukrywają swej podejrzliwości. Ale pocieszająca jest duża w tych ludziach pokora (mam nadzieję we wszystkich), ale niektórzy bardzo przejmują się tą „całą sytuacją”, ale po co skoro piekło Kościoła nie przemoże?

 10. A ty niby jesteś niesłaby. Walić polot. Choć zawiść na swój sposób jest, bo nie lubię kretynów wciskających ludziom kity. Ale jak chcesz to łykaj bez popity durnia wykwity. Twój problem, nie mój. Procent to sobie oblicz w kielonie i zacznij czytać sensowne książki (np. Joannesa). Doznasz ilumiancji.

 11. dobra tam, ja też wszystkiego nie wiem – pamięć ograniczona.

  A co tam znajdzie niech się tym dzieli, w końcu jego target to jeden wpis na dzień. Kto jest w stanie sprostać temu wymaganiu?

  Ja jedyne czemu mogę sprostać to wymaganiu w komentowaniu.

  Lepszy były i niedoszły żołnierz Agory niż spełniony żołnierz Rotszylda.

  Niech w ten sposób demaskuje imperia, bo inaczej imperium zła, które jest głębiej zdemaskować się nie da na pewno nie za pomocą słodkiego bajdurzenia profesora Nowaka.

  I to czym się przede wszystkim zajął to kwestią ekonomiczną, instytucjami finansowymi, które w kolejnym rozdaniu wypromowały socjalizm jako broń polityczną, rak implantowany słabszym i głupszym.

  Wypowiedział wojnę zakichanym sekularnym państwowcom, aktorom za dyszkę.

 12. Pieprzysz jak nie przymierzając potłuczony. Tu nie chodzi o imperia, ich obalanie, płatnych agentów krony lemuryjskiej i inne takie tam. Gość po prostu wciska ludziom kit zamiast rzetelnej informacji co dla każdego choćby zdawkowo rozumującego człowieka jest żenującym jarmarkiem durnoty. Trudno przejść obojętnie obok takiego dziadostwa.

 13. Ksiądz Glas jest tylko pionkiem, oddał się w niewolę Maryi i to Ona przez niego działa, jak bardzo będzie pokorny i posłuszny tak wielkie dzieła przez niego uczyni nasza Królowa a nagrodą będzie odprawienie części kalwarii z Chrystusem.

  Tam gdzie jest Maryja tam jest pocieszenie i Duch Święty a nie strach to nie terroryzm tylko budzenie tych którzy żyją w śmierci i niewoli nieprzyjaciela.

 14. Dobra, ale co z Jezusem? To czy już odpuściliśmy, że Jezus Chrystus jest słabszy od Mahometa, bo za mało radykalny i zamiast nakazów zakazów opowiada jakieś przypowiastki? Zostawiamy Jezusa samego z protestantami? Obyście mieli z tym budzeniem rację, bo ja co do tego jestem sceptyczny. Według mnie w poszukiwaniu zagubionych owiec trzeba zataczać większe koła.

 15. Ja już wiem kto Ty jesteś. Zgryźliwiec niemiłosierny.

  PASTOR CHOJECKI BY NIGHT

  hahahahaha

 16. Jak to co z Jezusem? Jezus Chrystus zwyciężył śmierć tamtego dnia na kalwarii, dokonało się zbawienie i wypełniły proroctwa.

 17. Załóż życzliwy i przejęty manipulowaniem ludzi kolego blog na SN. Wrzuć tam kilka tych „prawdziwych” i jak rozumiem ważniejszych informacji z własnej biblioteki (choćby i więcej Cię kosztowała niż aledrogo) a poczytamy czy jest tak jak twierdzisz. Zmierz się normalnie z wyzwaniem które Cię tak uwiera…. Ale na Boga przestań już skamleć jak ten kundel zza siatki, udając nie wiadomo kogo… Naprawdę nie czujesz tego jak wygląda Twoja dotychczasowa tu odbytność? Nawet nie ma się do czego odnieść. Męczysz siebie a innych tylko zniesmaczasz… Przez co nawet jeśli gdzieś Twoja krytyka jest uzasadniona, to nikt się nad tym nie pochyli… Jesteś sabotażystą samego siebie 🙂

 18. Strasznie piekłem? Kolega wie kto tak mówi i skąd się wzięła krytyka „złych wieści” na tym poziomie, i co jest na końcu tego sznureczka?

  Znam tę retorykę.

  A co do Najświętszej Maryi Panny, to też radziłbym nie kłamać ani nawet nie sugerować że ks. Glas forsuje tu jakieś bóstwo mające zastąpić Boga. On o Niej mówi zawsze w jednym kontekście. Jako egzorcysta który walczył na pierwszej linii, nasłuchał się i naooglądał, więc wie co mówi. A to nie stoi w żadnej sprzeczności z pozytywnym przekazem zbawienia. Jest za to z nim ściśle związane, co z resztą ujawnił św Faustynie sam Jezus Chrystus.

 19. Chyba pomyliła ci się osoba

 20. Przepraszam. Oczywiście to do Ballentainsa było… Ten drugi do Pana.

 21. Straszenie piekłem działa w większości ale tylko na starszych ludzi albo tych, którzy już wiedzą, że za kilka sekund będą po tamtej stronie (kierowca samochodu, spadochroniarz) aczkolwiek każdy i tak ma komfort bo statystycznie większość podobno ląduje w czyśćcu i ma kolejne kilkaset lat na załatwienie sprawy, bo dzisiaj gdzież tam człowiek w ziemskim życiu ma czas, aby nad własnym postępowaniem zastanawiać się więcej niż bezwzględne minimum.

  Lepiej byłoby nazwać piekło – koszem na śmieci, a czyśćcem – magazyn na rupiecie i graty, z którego jak Bogu zachce się (a zdarza mu się to bardzo rzadko) wyciąga kogoś tam.

  Poczytajcie sobie https://www.holisticpolitics.org/ Ja nie zgadzam się z nim w wielu kwestiach, ale ten pan spędził sporo czasu analizując dogłębnie to i tamto.

  Nie wiem kto tak mówi i skąd się wzięła krytyka „złych wieści”. Ja wcale tego nie krytykuję a w każdym razie jest to wyłącznie z mojej inicjatywy. A nawet jeśli krytykują to co? Boicie się krytyki? Ma być żywa debata a nie zamykanie ludziom ust: Nie krytykuj, tylko masz tu różaniec i idź do konta modlić się.

  Jestem jednym z ostatnich, którzy lubują się w naśladowaniu innych, uleganiu jakimś umysłowym tendencjom. Ale zdaje sobie sprawę, że jestem produktem spaczonych czasów, bo katolicy jakieś 50 lat wcześniej zawiedli i oddali pola, a my teraz musimy zmagać się z rzeczami jakich świat chrześcijański wcześniej nie znał, a nastąpiło to długo później po wynalezieniu różańca.

  Dla mnie za dużo tutaj wolnej amerykanki pomiędzy świeckimi a kapłanami Kościoła. Skoro są te wszystkie przepowiednie to powinno być jakieś jedno konkretne opracowanie, księga, którą katolicy powinni dołączać do Biblii. Ja nigdy na mszy nie słyszałem o Faustynie, może została wymieniona z imienia jak ojciec Pio, ale to tyle.

  Te treści podobnie jak biblia powinna być skomasowana w jedno. Bo w przypadku biblii to wiem, że Biblia Tysiąclecia czy Poznańska jest właściwa i przez przypadek nie wezmę do ręki jakiejś protestanckiej czy innej amerykańskiej wersji, których jest już setki wersji.

  A na YouTube jest w cholerę rzeczy, ale wyrwanych z kontekstu, a mnie nie interesują aktualne emocje osoby montującej dany filmik.

  Podejrzewam z tymi przepowiedniami niedługo zrobi się podobny bajzel jak z tymi bibliami 500 late temu. Może ktoś w końcu usiądzie i stworzy jakieś kompendium. Nie każdy świecki katolik musi zaraz wertować w setkach książeczek religijnych produkowanych przez różne wydawnictwa, aby udowodnić swój poziom wiary. Z tego wyjdzie tylko kolejny faryzeizm. Kapłani(Sadyceusze) sobie a uczeni w piśmie (Faryzeusze) sobie.

 22. Nie boicie się… A kolega może sobie nazywać piekło jak sobie uważa… I to tyle w temacie „wertowania książeczek”.

  Ps… Mnie też nie interesują emocje osób „montujących” (nie tylko filmiki)

 23. Odys nie bierz tego do siebie.

  Czekam na protestancki SN. Mam nadzieję, że znajdę coś na temat protoplasty reformacji: Girolamo Savonarola. Nie pamiętam też czy było o nim coś wspomniane w „Luter” Brauna.

  Kiedy papież jest zbytnio upolityczniony, okazuje się, że nie tylko rewolucja zjada własne dzieci.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.