kw. 062014
 

Czym moje stoisko różni się od innych? Wczoraj zauważyłem to po raz kolejny. Wszystko się potwierdza. U mnie kupują przeważnie inżynierowie, czasem jakiś ksiądz. Nie ma dziennikarzy, nie ma pisarzy, poetów i innych takich. Nie ma propagandystów po prostu. Najlepsze jest to jak widzę kolegów i koleżanki ze studiów, którzy idą korytarzem i udają, że mnie nie widzą, choć jest to naprawdę trudne. Wczoraj nawet Semka nas zauważył. Zauważają nas przypadkowi ludzie, którzy przychodzą pogadać i kupić książki. No i jest tak jak mówię, ci ludzie to przeważnie inżynierowie, jest kilku tłumaczy jeszcze, ze stałej ekipy i kilku filologów. Dziś ostatni dzień targów, wczoraj było naprawdę gorąco, myślę, że dziś będzie podobnie.
Za tydzień targi w Białymstoku, nie wiem jak będzie, bo trwają one zaledwie trzy dni. Spotkanie w kinie „Ton”, które miało odbyć się w sobotę, odbędzie się jednak w piątek o 19.15. Zapraszam wszystkich serdecznie. Niebawem będziemy mieli nowe książki o matematyce, funkcje wielu zmiennych i inne czary, których ja nie rozumiem wcale, ale uważam, że należy je promować, bo mają istotne znaczenie. Zapraszam na stronę www.coryllus.pl

  15 komentarzy do “Inżynierowie i propagandyści”

 1. A ja wczoraj w nocy w radiokraków.pl wysłuchałam czegoś wstrząsającego . To jest książka nagrodzona paszportem Polityki pt ,,Przyjdzie Mordor i nas zje ” .
  Książka jest absolutnie współczesną podróżą po Ukrainie , przedmajdanowej oczywiście , Doznałam wstrząsu . Autor – bohater jedzie w taką podróż życia na eGZOTYCZNY i dziki wschód . Jedzie z dwoma ćpającymi co popadnie facetami o dziwnych ksywach / może to niemcy / . Pokazuje nam takie krzywe zwierciadło . Polskie sentymentalne wycieczki do Lwowa dające się ,,naciągać’ żebrzącym dzieciom na to że oni polaki …. robiacym fotki na cmentarzu łyczakowskim , gdzie jednocześnie sqotersi narkomani mają meliny w grobowcach polskich ….. Potem jeszcze na tych narkotykach rozmaitych rozmowy tzw ,, duszne” ……. TYle wysłuchałam . Jak to bywa z paszportami polityki jest to kolejna piętrowa prowokacja . Pokazuje różne sprawy które rozpoznajemy jako prawdziwe właśnie w krzywym zwierciadle … Nie wiem , wydaje mi się , że warto choć w księgarni postać i przekartkować to ….. bo to jest nagradzane … czytane w eadio jako ,,nocne delikatesy ” . Po prostu trzeba wiedzieć czym się ludzi karmi .

 2. @Coryllus haruje fizycznie ale @Toyah wysmażył kapitalny tekst
  http://osiejuk.salon24.pl/577551,czy-nasi-patrioci-pozwola-kaczynskiemu-jechac-do-londynu
  pod wpływem Coryllusa oczywiście 😉

 3. tak , czytałam , polecam 🙂

 4. Panowie Autorzy na targach:

 5. ciasno jak nie wiem co
  niech się już coryllus dorobi normalnego stoiska 🙂

 6. Przyznam, że nie znałem twórczości Coryllusa wcześniej. Sam pseudonim jedynie obił mi się o uszy i skojarzył kiedy zobaczyłem szyld stoiska na targach. Podszedłem, obejrzałem i kupiłem parę książek. Nie pamiętam, kiedy ostatnio czytało mi się coś tak poważnego z taką przyjemnością. Gratuluje pióra.

  A diagnoza to strzał w 10, bo jestem inżynierem projektującym konstrukcje pociągów.

  Pozdrawiam.

 7. Tekst Osiejuka b. dobry, przypomniała mi się taka wypowiedź Coryllusa, który opwiada o oblężeniu Wilna przez Krzyżaków i Anglików i okrucieństwo angoli było takie, że Krzyżavcy zmodyfikowali swoje plany nawracania i udawali że nie mają nic wspólnego z tą zgrają z wyspy. Jak niewyobrażalny musiał być poziom angolskiego barbarzyństwa jeśli ci z krzyżami na płaszczach uznali Angoli za persony non grata….
  A Dmowski pisze w 1930 roku, że fobie Ukraińców finansowane były przez Berlin. W 1943 też przez Berlin. Wołyń 43 był straszny, zachowanie Litwinów w czasie II wojny straszne – ale kto na tym zyskiwał ….
  Ukraińcy i Litwini nie widzą która stolica czerpie korzyści z ich ekstremalnych zachowań.?

 8. Dlaczego tak bezwzglwdnie zyczysz mu zmniejszania swojego zysku?

 9. przeczytaj co napisał na blogu na górze … od nowego roku :))))))

 10. tak mi się skojarzyło … Litewscy Szaulisi , tak się ta formacja nazywa ? i zbrodnia w Ponarach pod Wilnem …że to Polacy Żydów … a to litwini polaków i żydów …..
  Tak to fałszują … Kto tam u nich coś wie sam o sobie ….. pewnie trzymają języki za zębami .

 11. Panie Gabrielu! A prezydent Komorowski przyznał Walterowi z TVN (albo TVN od Waltera) tytuł „złotego inżyniera”. Walter nie jest „inżynierem z Petrobudowy”, ale „inżynierem dusz” – jak u lenina, albo Klemperera z Lingua Tertii Imperii.

 12. to znaczy w tym poprzednim tekście … że stoisko małe ale od przyszłego roku będzie normalne

 13. Widzialem, ale jak ma mniej pisac a wiecej sprzedawac zeby pokryc koszty wiekszego stoiska to wole zeby wiecej pisal 😉

 14. ale leszczyna ma plan i on się trochę wyłania

  nie wiem jak dawno czytasz bloga , ale ja od poczatku jeszcze na NB …. i widze pewnę wyłaniająca się ścieżke … no zawsze moze się nie udać , każdemu ,,, ale staramy się jak kto może żeby sie udało , bo szansa na kawałek normalności …
  idę spać , jutro też dzień , dobranoc :)))))

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.