gru 032015
 

Wracam w niedzielę wieczorem. Jeśli idzie o 6 numer Szkoły nawigatorów to mam tylko 5 egzemplarzy, więcej już nie będzie. Jeśli więc ktoś chce sobie kupić ten numer musi przyjść odpowiednio wcześniej. Będę wdzięczny za pomoc w rozładunku, ul. Wystawowa 1, obok Hali Stulecia. Zapraszam na stronę www.coryllus.pl

  79 komentarzy do “Jadę na targi do Wrocławia”

 1. Tak, jakość jest jednym z elementów wzmagających popyt – SN nr 6.

 2. Cieszmy się że są takie strony jak ta.
  To jasna strona internetu – ta mniejsza.

  Reszta to syf. Co raz wypływa.
  To przykład – szok!

  http://www.cda.pl/video/5237199f

 3. „Pakt Rzeczpospolita-ISIS, czyli jak mogliśmy zapobiec muzułmańskiej inwazji na Europę”

 4. Jesli szanowni czytelnicy i komentatorzy maja czas i dobra wole aby zapoznac sie ciut blizej
  ze sprawa „ludobojstwa” w Srebrenicy sprzed 20 lat, to serdecznie polecam wczorajsze
  linki „Obserwator’a”, zamieszczone pod notka „Lokalsi i globalsi”.

  … bardzo aktualna i wciaz „na czasie”.

 5. Faktycznie .Cały Zychowicz.

 6. Takie porównywanie wyglądu ma być śmieszne chłopcy i dziewczęta?
  Mam dla Was inna propozycję: szukajcie wzorów jakie się układają z pryszczy i spróbujcie wyciągnąć z tego jak najbardziej dalekosiężne wnioski – tylko nie poprzestawajcie na prostych skojarzeniach (to nie jest cool). A jeśli jest to dla Was nie gustownev to spróbujcie znaleźć inny element wyglądu.

 7. Gospodarz na targi, a list wpadł do mojej skrzynki.

 8. Imam nie jest duchownym, bo nie ma realnych swiecen.

  To wyglada na prowokacje. W Bosni tez tak robili, i w Kosowie. Po takich prowokacjach motloch muzulmanski ruszal podpalac domy i zabijac chrzescijan.

 9. Ludobojstwo takie samo jak w Racaku.

  Tu jest kretynsko prosta zasada: jesli mówia terrorysta, to znaczy partyzant, jesli lodobojstwo, to znaczy ze agresja zostala skutecznie odparta, jesli rezim totalitarny i zamach na demokracje, znaczy ktos probuje robic normalne panstwo, jak nietolerancja i antysemityzm, to znaczy ze zydzi i pederasty nie moga robic swojej roboty, itd.

 10. Nie znam historii ludobojstwa w Racaku… duzo jasniej mam po przeczytaniu linkow
  „Obserwator’a”… sorry, ale 20 lat temu nie mialam ani wiedzy ani swiadomosci
  tego co sie dzieje w bylej Jugoslawii.

  Mocno Pan powiedzial o tej „zasadzie”… ale jest ona jak najbardziej prawdziwa!

  To tak jakby po trosze dzieje sie w Polsce… „…zamach na demokracje, znaczy
  kos probuje robic normalne panstwo, jak nietolerancja i antysemityzm, to znaczy, ze
  zydzi i pederasty nie moga robic swojej roboty, itd…”

  … czyli powtorka z historii… taka totalna demolka i rozwalka „Jugoslawia BIS”!

 11. Pod poprzednim tekstem wyszła „niby” dyskusja o edukacji, która przekształciła się w hm… przekomarzania natury słownikowej.
  W fizyce droga czas i prędkość są powiązanie konkretnym wzorem. Każde z tych pojęć: droga i czas, jest jednoznacznie. Ze znaczeń podstawowych, w oparciu o nie, określono konkretnie czym w fizyce jest prędkość. W naturze dla różnych obiektów jest ona zmienna więc wprowadza się kolejne określenia i sposoby liczenia. Ja jednak nie o tym.

  Edukacja na poziomie podstawowym, a jeśli uczeń dowolnej klasy ( to zależy od układu programu ) ma się uczyć systematycznie i nie chcemy mu tworzyć chaosu w głowie, to należy tłumaczyć najprościej i popierać to przykładami OCZYWISTYMI…
  Wszelkie próby uczynienia wykładanego tematu – „ciekawym” prowadzą do tysięcznych idiotycznych ozdobników. Mieszających dziecku w głowie.
  Edukacja to podobno OŚWIECENIE ??? Skupienie na logicznym wnioskowaniu.
  Czy ZACIEMNIENIE ?? Jasne, że celem współczesnego systemu jest to drugie. Hodowla tanich, nie zdolnych do refleksji ludzi – robotów. Niewolników po prostu.

  I jeszcze inna refleksja. Pani Ania jest tu jednym z najstarszych stażem komentatorów. Posiada dużą wiedzę i tez cenny zbiór papierowych książek w domu. Z których nam tu często coś cytuje.
  I stała się obiektem „drażnienia się ” z nią. Ania jest osobą od dawna dorosłą i pewnie wzruszy ramionami na takie zachowanie i pomyśli swoje.
  Jeśli jednak pozostali uczestnicy „dyskursu” wyobrażają sobie że tak można zbudować naszą tutejsza grupę – szczególnie wobec sytuacji na salon24… Żal… jak mówią moje wnuki.
  Owszem, Gabriel stosuje czasem zarządzanie przez konflikt. Nie robi tego bezmyślnie. Może zamiast się ciszyć, że na kogoś nielubianego warknął, lub obrazić, że to na mnie warknął – zaobserwować, kiedy i czemu to robi.
  Ale to Jego blog i jego prawo.
  Teraz jest na targach a ja nie chciała bym żeby dokuczano wartościowym komentatorom.

  .;)

 12. Wyżej miało być „ucznia dowolnej klasy”
  Z pośpiechu skleiłam 2 zdania a tu nie ma korekty.

 13. Zadanie z paczkami, poza oczywistym idiotyzmem edukacyjnym, ma jeszcze inna wadę. Dzieci często są bez śniadania, nie z biedy – tylko np niejadki:) i przy naturalnym dla wieku kłopocie ze skupieniem uwagi, podrzucanie tematu pączka nie ułatwi logicznych, matematycznych kroków 🙂

  .;)

 14. Do zjadania pączków „szybkość” do ruchu samochodu „prędkość” 😉

 15. A w ogóle to mi Babcia zawsze mówiła: jedz powoli.
  O!

  😉

 16. Jak juz wczesniej nadmienilam, jestem kompletna „noga” z fizyki i matematyki, dlatego nt. wzoru
  nie wypowiadalam sie… ale prawda jest, ze wprowadzony kilka lat temu „nowy” system edukacyjny, a takze „ideologia” gender – to po prostu samobojstwo dla calego pokolenia
  mlodych Polakow!

  Nie bede wypowiadac sie o systemie edukacyjnym we Francji… bo go juz praktycznie
  nie ma… ostatecznie to nie to co dzieje sie we Francji spedza mi sen z powiek.
  Rzeczywiscie Pani Marylko, juz od kilku dobrych lat bylo ewidentne, ze wdrazany wtedy
  system to wlasnie ZACIEMNIENIE! To byla PREMEDYTACJA!

  Dzis to jest hodowla tanich, niezdolnych do refleksji ludzi-robotow… po prostu NIEWOLNIKOW!
  Tak, Pani Marylko to „wyhodowani” niewolnicy… przeznaczeni jak barany na rzez!

  … zal, naprawde zal… jak to mowia Pani wnuki.

 17. Gdyby to tylko zalezalo ode mnie, to kluzica i jej poprzedniczki z pierdla by nie wyszly!
  To jest katastrofa, jak one zdewastowaly cala edukacje. Zdaje sobie sprawe jak trudne jest
  wprowadzanie zmian w szkole teraz, ale juz od przyszlego roku szkolnego edukacja
  wroci do dawniejszych wzorcow!

 18. Do mojej tez!
  … a scislej do skrzynki siostry, a ona dzis mi przeslala. Podoba mi sie tresc tego listu,
  bo tak trzeba!

  Alleluja i do przodu,

 19. Żona mi zawsze mówi jedź powoli 😉

 20. 🙂
  🙂

  To nie to samo.

 21. My tu gadu, gadu, a tow. Igor Janke sie prosi o male przeczolganie.
  Ten kawaler Orderu Odrodzenia Polski pokazal symbolicznie, dniu zaprzysiezenia nowej Premier RP, ze jesli on sie odrodzil to tylko jako nieslubne dziecko Boleslawa Bieruta. Tyle mniej wiecej warte sa wszystkie jego dokonania w kontekscie zablokowania blogow Coryllusa i Osiejuka.
  Janke to kryptobolszewik i to trzeba glosno mowic na kazdym kroku, zwlaszcza tam, gdzie sie ten Kawaler Orderu Odrodzenia Polski pokazuje.

 22. A niby czym one mogą się pochwalić….

 23. porównanie Janke, po tym co robi na salonie, do „nieślubnego dziecko Bieruta”, warte pączka od Bliklego (jedzonego powoli, nie szybki a broń Boże nie jedzony prędko)

 24. Jako wywołany do tablicy odniosę się (po raz kolejny) do wpisów w ramach komentarzy i dyskusji. Ponieważ zauważyłem BŁĄD MERYTORYCZNY we wpisie p. Ani delikatnie (jeżeli kogoś to zainteresuje proszę przejrzeć wpisy pod poprzednim tekstem) zwróciłem Autorce na to uwagę. Wywiązała się krótka (w sumie moje 3 wpisy) dyskusja a dzisiaj okazuje się, że w zasadzie jestem dywersantem rozbijającym dyskurs i jedność grupy, bezmyślnie zarządzam przez konflikt i dokuczam wartościowym komentatorom, którzy należą do najstarszych stażem. Jak rozumiem staż komentatorski (czy „fala” to namaszczenia na „ałtoryteta”?) pozwala na popełnianie błędów a winien jest spostrzegawczy według zasady „niech się wstydzi ten co widzi”. Sprawę można było załatwić prostym wpisem: „Dziękuję za staranne czytanie moich wpisów, faktycznie, popełniłam błąd”. Koniec sprawy. Ale jak widać „staż komentatorski” uniemożliwia przyznanie się do, w sumie drobnego, ale EWIDENTNEGO błędu. Moja uwaga miała charakter jak najbardziej MERYTORYCZNY.
  Problem jest jednak nieco szerszy. Naprawdę rozumiem sympatie i antypatie między ludźmi. Ale to Pani, pani Marylko, oczywiście w mojej ocenie, antagonizuje komentatorów nadymając w sumie banalną sytuację, imputując mi motywy, którymi się nie kieruję, uskutecznia Pani przemowy pedagogizujące, wysyła mnie do kąta bo mam czelność coś zauważyć, napisać o tym a co najgorsze nie kajam się po pierwszym zwróceniu uwagi i dokuczam „wartościowym komentatorom”. Czym dokuczam? Starannym czytaniem, spostrzegawczością i oczekiwaniem, żebyśmy nie popełniali szkolnych błędów?

 25. Sprawa na zmęczenie, zrobiona wtedy, gdy było już wiadomo co i jak, bo było po wyborach. Jedyne co można mu teraz pokazać, to to, że Toyahowi i Gospodarzowi będziemy słali paczki-wejścia i gromadnie korzystali z widzeń-komentarzy. Jeśli Janke chce być klawiszem to nie brońmy mu, bo wybrał sobie taki zawód; każdy pracuje jak umie.

 26. Coryllus to snajper. Trafil dokladnie miedzy posladki bierutowego bekarta. Polemiki z takim strzalem nie ma. Dlatego bastard zamknal strzelnice.
  Janke zaprasza do komentowania na swoim blogu, ale jednoczesnie zapowiada, ze bedzie usuwal komentarze. To jest typ o mentalnosci pierwszego sekretarza, albo cenzora. Mozna krytykowac to co pisze, ale to musi byc „konstruktywna krytyka”. Jak takie typy robia „wolnosc i demokracje”, to to jest jest „intelektualizm” w stylu Jerzego Borejszy.

 27. przepraszam za nadużywanie forum, umieszczając wklejki niemerytoryczne, ale sądzę, że są one dla ogółu Polaków bardzo ważne.

  „Czy prezes TK, prof. Rzepliński ukrywa morderców Ks. POPIEŁUSZKI? TWARDE FAKTY!

  http://pressmania.pl/?p=22627

  Publicysta tygodnika Warszawska Gazeta – Mirosław Kokoszkiewicz – odszukał bardzo ważne i szokujące wystąpienia posła na Sejm IV kadencji Zygmunta Wrzodaka, który z trybuny sejmowej zadał pytanie dotyczące obecnego prezesa Trybunały Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

  Zdaniem byłego już posła w ministerstwie sprawiedliwość są zeznania płk. Pietruszki, który miał w obecności prof. Rzeplińskiego zeznawać nt. zleceniodawców mordu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz miał mówić kto chciał zabić biskupa Gulbinowicza!

  W kontekście obecnej postawy prof. Rzeplińskiego, ujawnienie tych informacji, będzie bardzo cennym dowodem z jakim człowiekiem mamy do czynienie. Prof. Rzepliński – (według posła Wrzodaka) miał należeć do PZPR. Poseł pytał o tą część życia obecnego prezesa TK, jednak nie uzyskał odpowiedzi.

  Apelujemy do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, aby zlecił odszukanie tych materiałów, które mają znajdować się w kierowanym przez niego resorcie.

  Pytamy wprost: Czy prof. Rzepliński przez lata krył zbrodniarzy?

  Prezentujemy całe wystąpienie posła Wrzodaka:

  Sejm, 4 kadencja, 107 posiedzenie (stenogram str. 329) , 3 dzień (07.07.2005)

  28 punkt porządku dziennego:

  Powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich (druki nr 4208 i 4257).

  Poseł Zygmunt Wrzodak:

  Dziękuję, panie marszałku.

  Wysoka Izbo! Chciałbym poprosić posłów wnioskodawców, którzy wnoszą o powołanie na rzecznika praw obywatelskich pana prof. Rzeplińskiego, żeby coś powiedzieli o jego przeszłości politycznej, bo od strony zawodowej ja go znam dość dobrze. Ale czy prawdą jest, że do 1982 r. był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim? I od kiedy był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej?

  Po drugie, jak się odnosi poseł wnioskodawca do wypowiedzi pana profesora z 2001 r., że on ma żal do władz komunistycznych z lat 1944-1950, że tylko dziesięciu Polaków zostało skazanych za tzw. mord w Jedwabnem, a powinno być skazanych przynajmniej stu? Na jakiej biografii, na jakiej historii, na jakich informacjach opiera taką dziwną opinię pan Rzepliński?

  I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński?

  Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z więzienia.

  Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych. To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem – podkreślam to.

  Co zrobił pan prof. Rzepliński z tą informacją od 1990 r.? „

 28. Już napisałam pod wpisem wczorajszym, nie umiem tego przekleić więc tam jest odpowiedź.
  pozdrawiam:)

 29. MAREKM

  serdecznie pozdrawiam;)

 30. Ciekawe Cenzorze, bardzo ciekawe, bo sam Z. Wrzodak pisze tak:

  Odpowiadam Rokicie

  4 kadencja, 107 posiedzenie, 4 dzień (08.07.2005)

  28 punkt porządku dziennego:
  Powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich (druki nr 4208, 4257 i 4257-A)

  Poseł Zygmunt Wrzodak:

  Dziękuję, panie marszałku.

  Panie pośle Rokita, proszę nie używać takich słów, bo pan w tej chwili okłamał Wysoką Izbę. Ja wczoraj absolutnie nie powiedziałem czegoś negatywnego ani kłamliwego pod adresem pana Rzeplińskiego. Prawdą jest, że pan prof. Rzepliński przesłuchiwał razem z prokuratorem pana Pietruszkę, który wymienił nazwiska morderców Piotra Bartoszcze. Pan Rzepliński z tą wiedzą nie zrobił nic i to jest ewidentna prawda.

  I druga rzecz. Proszę pana, faktem jest, że był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim, co przyznał wczoraj na posiedzeniu komisji sprawiedliwości. (Poruszenie na sali)

  (Głos z sali: Brawo!)

  W tym fragmencie pisze były poseł, że Rzepliński posiadł informacje na temat Piotra Bartoszcze, którego znaleziono „utopionego” w płytkim rowie.

 31. A tzw. pierwszy sekretarz komitetu wojewódzkiego PZPR z rejonu Włocławka to nie powinien być przesłuchany w tej materii, a wojewoda ówczesnego, tamtejszego województwa też musiał uczestniczyć w tej logistyce realizującej morderstwo księdza. Im się wydaje że jak 25 lat siedzieli w potransformacyjnym sejmie to – myśmy wszystko zapomnieli. My pamiętamy i cierpliwie czekamy na sprawiedliwość.

 32. Bog zaplac dobra kobieto. A Janke ze swoim salonem jest na zeslizgu. Pomozmy mu wszyscy sie stoczyc.

 33. Wracając do szkoły.
  Zasłuchałam się dziś w nocy w deklamacje wierszy w radio. Każde słowo nie tylko miało treść, dźwięk czysty, ale i swoisty przestrzenny obraz. Moje zdziwienie było tym większe, gdy do mojej świadomości dotarło, że to poezja JP2 – trudna, w interpretacji studentów z Torunia tak łaskawie podana. I myślę, jak to się dziś mówi: można? – można. Być może gotowy materiał na niejedną lekcję języka polskiego, a po niej, być może, łatwiej ogarnąć świat, ten fizyczny świat – też.

 34. No proszę, Grzegorz Braun o książkach godnych polecenia.
  https://www.youtube.com/watch?v=fMQUW4elh-w

 35. O tak! Dobrze go trafil… i tego drugiego partyzanta tez! Juz jakis czas nie wchodzilam
  na S24, dopiero troche pod nieobecnosc Gospodarza sobie poczytalam… no i szok!
  Nedza niesamowita, caly czas pompuja sprawe TK… istny magiel!
  Dziesiatki notek, nowe nick’i autorow… no po prostu dno i 2 metry mulu!
  Tylko Eske i moze 3-4 innych autorow dalo sie w ogole czytac… reszta gimbaza
  debili… nie wiem doprawdy skad ich biora i nie moge pojac jak ci ludzie moga
  wypisywac takie idiotyzmy!

  Janke i Sakiewicz to dla mnie wyjatkowe szkodniki! Nie wierze im jak psom!
  Wierze, ze sluzby prasowe u PAD’a i PBS doskonale znaja to srodowisko
  zwyklych sprzedajnych i zaprzanych miernot, zakompleksionych funkcjonariuszy
  i omina ta resortowa bande, nieprawdopodobnie uwiklana… szerokim lukiem!

  … a po tej „zalosnej” demonstracji swojej rzekomej wyzszosci, okazanej
  w dniu zaprzysiezenia PBS – to w ogole nie ma co z nedznym cwokiem rozmawiac
  tylko od razu… do Sadu z lobuzem!

 36. ..pod jednym warunkiem, że uda się wymóc pozostawianie telefonów komórkowych w depozycie, a nie wnoszenie do klasy. Do poezji trzeba mieć ,,wolny” (nie rozpraszany w ciągu 45 minut) umysł.

 37. Nawet nie mysle, ze on jest na zeslizgu… ja widze ten zjazd jak na dloni!
  Malo tego, juz wiekszosc czytelnikow przekonala sie czym pachnie Janke, Sakiewicz
  i to cale zwiazane z nimi siolo! Ludzie potrafia doskonale wyczuc co i kto jest
  prawdziwy i szczery, kto sie stara naprawde, a nie udaje… po owocach ich poznacie!

  Niestety, i Janke i Sakiewicz to zwykli wyrachowani hipokryci, obrzydliwi asekuranci!

  … i nigdy sprawy polskie nie byly im bliskie, tylko prywata sie liczyla… to zaklamanie
  jest tak widoczne, ze az sie rzygac chce!
  Ja pomagam im staczac sie od wielu lat… z mojej strony calkowity BOJKOT!

 38. Exactement!
  Szlaban na telefony… bezapelacyjnie!

  … tak jak w Japonii – zakaz uzywania telefonow komorkowych do 14-go roku zycia,
  bo… podobno uszkadzaja mozg.

 39. 15 stycznia 1999 doszlo do bitki miedzy policja SR i CG a bandami siptarow. Nazajutrz misja OBWE dokonala w Racaku „wstrzacajacego odkrycia” polegajacego na odnalezieniu dowodu „kolejnej serbskiej zbrodni wojennej”: we wsi Raczak natrafiono na masowy grob z 45 cialami albanczykow. Walker oskarzyl Serbow. Belgrad odparl oskarzenie, ale w ten sposob Srbow zmuszono, by zasiedli do negocjacji z Alabanczykami w Rabouillet, gdzie Zachod postanowil szereg ultymatywnych warunkow, ktorych przyjecie oznaczaloby faktycznie zrzeczenie sie Serbii praw do Kosmetu. Serbowie sie nie zgodzili i 24 marca 1999 soldateska NATO dokonala na Serbie u Czarnogore (wowczas jeszcze stanowiace Jugoslawie) napasci z powietrza.

 40. Co do samej „masakry”, to 45 cial znalezionych w jednym dole wzieto glownie ze szpitali. To byly ciala ludzi zmarlych w skutek chorob, starosci oraz ciala czlonkow UCK poleglych w walkach. Ciala pochodzilu od osob, ktore umieraly w roznym czasie. Zbierano je specjalnie i zwieziono w jedno miejsce, by upozorowac zbiorowa mogile „ofiar masakry”.

 41. Obejrzalam zalaczony link z filmem… szkoda, ze nie przetlumaczony, ale „wylapalam” Joska Ficher, morda Schreder’a, Prisztina, Sarajewo…
  przypomniala mi sie Olimpiada zimowa… jak przez mgle.

  … ale, pomimo tego, ze moja orientacja w historii krajow bylej
  Jugoslawii i tego co sie tam stalo juz ponad 20 lat temu – nadal
  pozosawia wiele do zyczenia – to jednak bardzo Panu dziekuje
  i za linki i za komentarze… bo zdecydowanie lepiej rozumiem
  mechanizmy dzialania tzw. misji wojskowych, misji humanitarnych
  NATO, OBWE i innych przestepczych sojuszy, ktore niosa
  w zasadzie olbrzymie zniszczenia, krew, lzy i ludzkie cierpienie!

  To co sie dzis dzieje w Europie ma bardzo duzo podobienstw
  z tym co mialo miejsce wlasnie tam!
  À le dzis mamy internet… mam nadzieje i bardzo pragne aby
  ani PAD ani PBS nie dali sie „wrobic” w zadne sojusze
  do walki z terroryzmem ani w Europie ani w Syrii ani gdziekolwiek
  indziej!

  Merci beaucoup,

 42. Tak rozumiem… taka maskirowka!
  A teraz pod pretekstem tego co sie tam „stalo” m.in. w Srebrenicy
  czy Racaku sa te procesy o ludobojstwo w Hadze… i ci co sa
  tam sadzeni to tacy prawie „hitlerowcy”… dobrze rozumuje?

 43. Pardon,

  Czy jest Pan Polakiem, czy moze pochodzi Pan z tamych rejonow,
  a moze pracowal, czy moze tylko takie zainteresowania?

  Pytam przez czysta ciekawosc… i nick „oryginalny”… jesli Pan moze odpowiedziec, to bedzie milo, a jesli nie – to nie ma sprawy.

 44. Na bogu Mojsiewicza z Targów we Wrocławiu opowiada Coryllus.

 45. Jan Paweł II beatyfikował 13 czerwca w Warszawie 108 męczenników Drugiej Wojny Światowej.
  Był wśród nich ks. Mieczysław Bohatkiewicz. Urodzony na wileńszczyźnie w 1904. Poznałam jego młodszego brata, też księdza – Stanisława. Ta pobożna i patriotyczna rodzina wydała jeszcze innych księży. Ksiądz Mieczysław otrzymał święcenia w 1933 w Pińsku. Do początku wojny działał bardzo aktywnie, szczególnie na polu kształcenia młodzieży, formowania duchowości, harcerstwo, stowarzyszenia katolickie. Zyjący uczniowie wspominali go potem jako niezwykle przyjaznego, żywego w kontaktach, radosnego człowieka. Gromadził wkoło siebie stale grupy młodzieży.
  Z początkiem wojny udał się do młodszego brata ks. Stanisława do Puszek w dekanacie brasławskim. Pobliska parafia w Pelikanach była nieosadzona i za zgodą przełożonych objął ją. Do dziś trwa tam pamięć o wrażliwym na ludzkie potrzeby księdzu, pomocnym we wszystkim do granic możliwości.
  W listopadzie 1941 w porozumieniu z przełożonym udał się na teren Białoruskiej Republiki Radzieckiej do Dryssy ( obecnie Wierchniedwinsk ). Oczywiście wtedy zajętej przez Niemców.
  Otrzymał uprawnienia administratora diecezji mińskiej i mohylewskiej. Ludzie bardzo byli po latach sowietyzacji spragnieni kapłana, sakramentów, kontaktu z liturgią. Mszy.
  Ks. Mieczysław rozwinął tak szeroką działalność, że ktoś doniósł na gestapo. To efekt dużego otwarcia na ludzi. Nie działał w ukryciu.
  16 stycznia 1942 został aresztowany. Poprzedniego wieczora był ostrzeżony, ze tak się stanie. Postanowił zostać. W więzieniu tłumaczył, że nie czynił nic tajnie, zajmował się posługą kapłańską, nie działał w partyzantce.
  Przewieziono go do więzienia w Głębokiem. Przebywali tam już inni kapłani. Starania czynione z zewnątrz o jego uwolnienie nie dały rezultatu.
  2 marca 1942 został zastrzelony w lasku Borek koło Berezwecza.
  Berezwecz to miejsce zbiorowych mogił. Rozstrzeliwano tam wieleset osób.
  Mogiła ks. Mieczysława jest zbiorowa, anonimowa.

  Tak myślę o nim często. Mógł uciec, bo był ostrzeżony. podjął inną decyzję.
  Musimy pamiętać, że Jezus oddał za nas życie – z miłości. Zapominamy o tym. Ktoś nam czasem o tym przypomina ofiarą z własnego życia.
  Byśmy byli zdolni do ofiary z siebie. Życie poświęca się nie tylko dając się zabić. Przede wszystkim żyjąc godnie – mimo wszystkie przeciwności. Poświęcając rzeczy i sprawy drobniejsze niż własne życie.

  Jak trudno czasem zdobyć się nawet na drobną ofiarę, rezygnację z czegoś ulubionego, wytrwanie w postanowieniu.

  Zamiast obiecanego komuś tekstu o świętych, z sympatią…

  M. Sz.

 46. Tymczasem Kłopotowski ma rozbudowany słownik języka polskiego na wszystkie możliwe wirtualne światy, ale nie opanował takiego prostego słowa: „wiara”. No i gdzie się wykluwa taka jego ruchliwość?

 47. Piekne wspomnienie ks. Bohatkiewicza, Pani Marylko.

  „Tak mysle o nim czesto. Mogl uciec…” Jakze piekna i prawdziwa ta Pani releksja!
  Staram sie pamietac o tym, ze Pan Jezus oddal za mnie zycie…

  Pozdrawiam Pania „Mikolajkowo” i zycze pieknego czasu adwentowego… takze Gospodarzowi
  bloga, wszystkim jego czytelnikom, komentatorom… i sobie tez.

 48. Szkoda zawracac sobie glowe takimi popaprancami jak klopotowskie… gdzie to sie wykluwa?

  Jak to gdzie? U partyzanta wolnego slowa albo u Janke… innych mozliwosci nie ma!

  … zwyczajnie! Tam gdzie koryto – tam ruchliwosc! Prosze zauwaz, ze wszyscy ci zaprzancy,
  pijawki i pasozyty, to cale warcholstwo zeruje tylko w Polsce… i o ironio… my to jeszcze
  finansujemy!

  W takiej dziadowskiej Francji takie hucpy jak odstawiaja w Polsce – po prostu by nie przeszly!
  Czas wziasc z nich przyklad i tych wszystkich popaprancow przykladnie ukarac!

 49. Z Janem Pawłem II związani są wywołani przez niego na ołtarze Urszula z Ledóchowskich i Rafał Kalinowski. Miałem z Tygodnika Powszechnego, tak to nie pomyłka, zachowane dwustronicowe ich życiorysy, ale w trakcie kolejnych przeprowadzek gdzieś zniknęły. Piorunujące wrażenie zrobił na mnie życiorys Urszuli z Ledóchowskich.

 50. Koniec harcowania Coryllus

  https://www.youtube.com/watch?v=-0VAnnwGkvU
  powraca 😉

 51. Pan Grzegorz Braun m.in. rekomenduje Pańską książkę –

  https://www.youtube.com/watch?v=LAmEM3iGLB4

 52. Ten pomysl z tymi albumami-memiksami – to absolutne mistrzostwo swiata!!!

  Kapitalny pomysl… tylko kupowac te albumy dla mlodziezy… i wspolnie rodzinnie
  „rozminowywac” te zaklamana historie, obalac te mity i legendy… i uczyc sie zyc
  w prawdzie!

  Mb,

 53. Św. Rafał Kalinowski był wychowawcą i nauczycielem błogosławionego Augusta Czartoryskiego.

 54. Może ktoś tu już o tym pisał, według mnie prawdziwym powodem utrudnienia życia Coryllusowi na Salonie (czy jak to się tam zwie, nigdy tam nie wchodziłem i nie mam zamiaru) przez tych różnych niepokornych i niezależnych, jest Coryllusowa chęć nakręcenia filmu o światowej sławie historyku, takich numerów nie wybacza się, gdy ten film już powstanie to mocom nieczystym pozostanie uruchomienie seryjnego samobójcy.

 55. A nigdy w zyciu, Kluczu! Z Coryllus’em sie walczy od samego prawie poczatku. Tak bylo
  u partyzanta jeszcze na „naszych blogach” i tak bylo u Janke… zamilczanie i Jego
  i Pana Osiejuka… to czysta premedytacja!

  Coryllus to w naszych polskich warunkach „zjawisko”, a On i spolka blogerow, tworzaca
  w sieci juz rzeczywiscie „srodowisko”, skupiajace ludzi o wyjatkowym intelekcie, ludzi
  odwaznych i pracowitych, ludzi bezkompromisowych to dar od dobrego Boga!
  Stad sie czuje prawdziwa troske o Polakow, o nasze rodziny i w koncu o Polske!

  Pomimo rzucanych klod pod nogi… chociazby ostatnie bezczelne, bezpardonowe
  i bezprawne „zwiniecie” blogow – to zwyczajnie totalna bezsilnosc, kompletna
  demaskacja upadlego, bardzo miernego i nijakiego Janke.

  Polacy, moi znajomi, rodzina i ja osobiscie brzydza sie takimi postawami i zachowaniami
  jak ostatnio zademonstrowal i partyzant i Janke! To jest po prostu niewybaczalne!
  Za duzo jest tego cwaniactwa i tej bezczelnosci w naszym polskim zyciu, na kazdym kroku,
  za duzo zachlannosci, zwyklej zazdrosci i zawisci, za duzo zlych wyborow…

  Coryllus’a oddziela od nich… row Marjanski!!! … a film i tak nasz Gospodarz zrobi… moze
  tylko w zwiazku z ostatnimi „zawirowaniami” trzeba bedzie ciut dluzej poczekac.

  No coz… ja poczekam… widocznie taka wola Nieba, a z nia zawsze zgodzic sie trzeba.

  … zreszta jaki to historyk… taki sam jak rzeplinski… kompromitacja i wsyd na caly swiat!

 56. Właśnie prezydent AD powiedział na premierze filmu o Pileckim (vide yt), że to wstyd żeby ze środków prywatnych zrobić film o bohaterze tej klasy, bez państwowego dofinansowania, że to wstyd dla państwowych instytucji które miały w swych kompetencjach dofinansowanie filmu o bohaterze Polski.
  Miejmy nadzieję, że na ten film o którym pisze Paris – to już z naszych podatków dofinansowanie się znajdzie.
  A tak w temacie Rzepliński – to ja mam propozycje ustawy „pod siebie”, bo co miesiąc brakuje mi 1000 zł. , a mianowicie „osoby z ukończonym 50 rokiem życia nie płacą podatków i nie uiszczają płatności czynszowych” – wreszcie byłabym zarobiona, zostałoby mi w kieszeni tyle ile mi co miesiąc brakuje. Fajna ustawa? Do wykorzystania za darmo nie roszczę sobie prawa autorskiego do w/w pomysłu.

 57. Tak po prawdzie, Pani Aniu to rzeczywiscie PAD ma racje, ze to wstyd, zeby film o Pileckim
  robic za prywatne pieniadze… ale jak panstwowe instytucje robia filmy tak jak PO-PSL
  budowalo autostrady, to niestety tak to wychodzi… dlatego uwazam, ze dobrze by bylo
  zlikwidowac znaczna czesc tych „panstwowych zetatyzowanych instytucji”, ktore praktycznie
  nic nie robia tylko marnotrawia i defrauduja nasze pieniadze!

  Zdecydowanie lepiej, a juz napewno taniej bedzie powierzyc np. zrobienie filmow prywatnym
  tworcom – jak m.in. Coryllus… to znana juz firma, gwarantujaca najwyzsza jakosc i wtedy wszyscy beda happy! I wszyscy zarobia!
  … ja w kazdym badz razie optuje za takim rozwiazaniem!

  A propos Rzeplinskiego…
  Pani Aniu! To bardzo fajna ustawa! Tez jestem za!

 58. Z Coryllusem się walczy od samego początku. Dobrze pisze PARIS.
  Tak było na niezależnej, na salonie… Kradną pomysły i wrzucają na portale prawicowe jako swoje. Nie tylko Gospodarza, ale też fajne charakterystyczne określenia z komentarzy potrafią dać na czołówkę portalu – jako swoje!
  Nie chcę dublować wpisu PARIS. Wszystko prawda.
  Sami zależni od pracodawców nie mogą darować, że ktoś ma swoje własne miejsce pracy, robi co chce i ma zakochanych w nim czytelników.
  Krzysztof Osiejuk jest na Twitterze i daje zdjęcia z targów – ile radosnych twarzy wkoło Gabriela.

 59. Niniejszym, chcialabym poinformowac szanownych czytelnikow tego bloga, ze dzisiaj odbyla sie
  pierwsza tura wyborow regionalnych we Francji (juz wedlug nowego podzialu administracyjnego,
  tj. 13 regionow).

  W 7 regionach, czyli w wiekszosci Francji wygral Front Nationale (FN)!!!
  Marine Le Pen wygrala zdecydowanie na polnocy Francji, w nowoutworzonym regionie
  Nord-Pas-de-Calais – Picardie i otrzymala 41 % glosow, a jej siostrzenica Marion Marechal-Le Pen
  wygrala w Prowansji i otrzymala prawie 43 % glosow!!!

  Francja – a scislej politycy i merdia – jest pomimo zmasowanej propagandy anty-FN… lekko w szoku!!!
  Niestety w Bretanii – co prawda nieznacznie, ale jednak – wygrali komunisci!

  Za tydzien w niedziele odbedzie sie druga tura.

 60. NO! sensacja!

 61. Nie mam ani Fb ani Tw, ale wyobrazam sobie jaka tam jest radosc. Ciesze sie bardzo
  bo za tak ciezka prace takie podziekowanie i uznanie Im sie nalezy!
  Zreszta kazdemu z nas, kazdemu czlowiekowi, obywatelowi nalezy sie godziwa zaplata
  i poszanowanie za prace, a nie ciagle poniewieranie i upokarzanie.

  … Pani Marylko, bo te memiksy to naprawde cudo… strzal w 10!
  Stad te radosne twarze.

 62. Nie wiem, czy zauważyłeś Kluczu, że tutaj raczej nie daje się do ręki wytrychów. Pamiętaj!

 63. No, i to duza. nalezy sie spodziewac, ze w przyszla niedziele wynik bedzie chyba
  wyzszy, bo jednak sporo ludzi nie poszlo do wyborow, ale cos czuje, ze „zacheceni”
  tym wynikiem w przyszla niedziele pojda liczniej.

  Moj przyjaciel nie byl na wyborach, bo akurat dzisiaj bylo brzydko i padalo, ale
  wkurzyl sie, ze komusie syny wygrali… no i w przyszla niedziele idzie
  glosowac na FN.

  … i tym sposobem mysle, ze zwyciestwo FN na czele z Marine bedzie wieksze.

 64. Demokracja jest trwale popsuta. Nie wierze w to, ze rewolucja dobrowolnie oddala wladze. Francja to jest w tej chwili dziwny kociol – dwa tygodnie temu zamachy i stan wyjatkowy, konferencja klimatyczna. Mimo stanu wyjatkowego nie kontroluja terytoriu, w Calais i teraz to – prawica narodowa wygrywa wybory. To smierdzi z kilometra.

 65. Pani Marylko, jeszcze jedno specjalne info dla Pani i czytelnikow bloga.

  Donc… 3 grudnia, bodajze po 22 czy 23 latach bardzo tutaj znany, dawny
  wlasciciel klubu pilkarskiego L’Olympique de Marseille, krotko nawet w randze
  ministra w rzadzie Valerego Giscarda…, producent telewizyjny, piosenkarz,
  przyjaciel Sarko, madame Lagarde, ojciec 4 dzieciom z 3 paniami, obecnie
  zonaty – czyli bardzo gruby „mis” we Francji zostal skazany przez
  Sad Apelacyjny w Paryzu z „nakazem” natychmiastowej zaplaty ponad
  405.000.000€ – doslownie w ciagu kilku dni – tytulem malwersacji finansowych
  i brania lapowek!!!

  We czwartek w dniu oglaszania wyroku Bernard Tapie – bo o nim mowa –
  prezentowal usmiech na twarzy, bute i lekcewazenie… jednak wczoraj
  byl juz zalamany, wrecz plakal przed kamerami… to byl rzeczywiscie
  zalosny wyglad… nie moze sie pogodzic z wyrokiem sadu, nie moze
  zrozumiec dlaczego sad chce go „zrujnowac”. Twierdzil oczywiscie, ze
  nie ma takich pieniedzy, ale sad stwierdzil, ze jesli nie ma pieniedzy
  na zaplacenie to na poczet kary zajmie jego mienie, ktore juz zdazyl
  przepisac w miedzyczasie na syna:

  1. kamienice w 7 Paryzu przy rue des St-Peres (duza kamienica, prawie
  sasiaduje z domem mody Sonii Rykiel tuz przy bd. St-Germain)
  o wartosci 67.000.000€,
  2. apartament w St-Tropez o wartosci 45.000.000€,
  3. luksusowy jacht o wartosci 7.000.000€,
  4. prywatny helikopter o wartosci 15.000.000€,
  5. holding budowlany w Belgii o wartosci 230.000.000€.

  I tak struga sie kryzysy…

  Nastepny mis w kolejce do Temidy, to sam… Michel Platini!!!

 66. Francja to juz jest prawie trup! Jest gorzej jak u Orwell’a, czysta propaganda
  i zarzadzanie przez merdia, nawet demonstracja „sily” tj. nalot na Syrie
  to jest juz nie pusty smiech na sali, a… smiech przez lzy.
  Tu tak naprawde to nikt nie ma pomyslu co robic w tej naprawde niewesolej
  sytuacji, strach przed zdecydowanymi dzialaniami jest olbrzymi… no i nie ma
  praktycznie kim!

  To sa te same zaklamane, skorumpowane, koszerne ryje! To jest taki sam
  nieprawdopodobny skowyt jak w Polsce w wykonaniu PO-PSL i reszty
  warcholstwa!

  UE wlasnie sie rozpier…la na naszych oczach!!! Potrzebny jest wyjatkowy
  spokoj, pilna obserwacja… bo to co sie dzieje to jest po prostu dom wariatow!
  Nikt nic nie wie, nikt nad tym nie panuje, propaganda, olbrzymia dezinformacja
  w wykonaniu oszalalych, zidiocialych merdiow!

  … biora nas na huki i mysla, ze sie przestraszymy… no, taka prawda.

 67. No pacz pan, nam co miesiąc brakuje kilka „paczek” na spokojne przeżycie a taki Tapi, Platini, …. no no. A po ile mieszkań w Hiszpanii maja nasi inwestorzy drogowi? No nie nażarci.

 68. Mam Święte Królestwo i bardzo mi się podobało. Również Wilcza gontyna, którą można kupić w sklepie Coryllusa prezentuje rewelacyjny poziom. Te dwa albumy to rzecz absolutnie obowiązkowa. A jeszcze w grudniu swoją premierę będzie miał najnowszy komiks duetu Zajączkowski – Wyrzykowski pt. Akcja pod Arsenałem.

 69. Tak, Pani Aniu, to jest skala tych niezliczonych zlodziejskich przekretow, ktore nawet
  przy zmianie wladzy czy roznych detych „upadkach komunizmu”, „obalaniu murow” itp.
  wedruja zawsze na prywatne konta takich wlasnie misiow, roznych fundacji, asocjacji,
  filantropow jak chociazby ostatnio „fundator” Mark Zuckerberg… zeby nie placic podatkow!

  Mysle, ze nasi rodzimi zlodzieje Kwach, Balcerowicz, nawet zmarly ostatnio „ekscelencja”
  to po prostu „cienkie bolki” i tak ogolnie nie ta liga… ale konta w Szwajcarii i w Luksemburgu
  sa jak najbardziej do przeswietlenia i zablokowania.

  Tapie to duzy misio, ale jest we Francji paru… wiekszych od niego.

 70. PARIS

  Wielkie dzięki za wieści z Francji. Ja tu walczę na razie na „froncie krakowskim” .:( Paskudne!

  A ksiażki Gabriela cudne! Czekam na przyjazd córki żeby mi zrobiła zakup na święta większy bo ja nie umiem przelać pieniędzy. Ale sobie sprawię przyjemność .:)

 71. Tez mam… ogolnie mam juz 11 pozycji od Gospodarza oprocz SN.
  To sa rzeczywiscie pozycje wyjatkowe… jak sie ukaza w ksiegarni
  napewno je kupie.

 72. Sily i zdrowia zycze w tej „walce”. Tak trzeba… nigdy sie nie poddawac!
  Juz dawno temu nasz ukochany swiety JanPawel II powiedzial: Wolnosc nie jest dana
  na zawsze… wolnosc jest zadana… no, cos w tym sensie…

  … tak, przyjemnosc dla Pani… i dla calej rodzinki! Warto… nawet siostrzeniec powiedzial mi,
  ze sa naprawde niezle!

 73. Sprawa jest poważna i pewnie komuniści będą nas jeszcze nie raz ostrzegać przed komuną a Nowoczesna zrobi wiele by bankierzy wyzwolili nas z niewoli. III RP w pełniej krasie:

  Róża Rzeplińska córka Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Zosia Komorowska córka byłego Prezydenta RP są w zarządzie wypasionej fundacji STOWARZYSZENIE 61, która na sam tylko portal „Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tys. dolarów dotacji. Portal rozsławił tatuś Zosi machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swojemu kontrkandydatowi.
  Tatuś Zosi w grudniu 2010 r …mianował tatusia Rózi Prezesem TK.

  Po przegranych wyborach(prezydenckich) tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji [na czele] której stoi prawo blokowania każdej ustawy nowej władzy (zabezpieczenie] przed wygraną PIS).

  Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tata Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów TK na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi.

  I jeszcze jeden drobiazg. Rózia ma męża, mąż ma pracę. Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy, u pani Waltz i nazywa się Marcin Wojdat.

  Wszyscy są apolityczni, niezależni i uczciwi.

 74. A oui, bien sure!

  Dzieki za to cenne info… jak sie mafia urzadzila za nasze.

  W trakcie bylej kampanii prezydenckiej bylo rowniez glosno
  o synusiu i braciszku Zosi… co to byl „na czatach” w Ursusie!

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.