kw. 222018
 

Najpierw ogłoszenie. Jutro nagranie z Józefem w telewizji Karnowskich. Nie wiem dlaczego, ale znów przesunęli godzinę emisji. Tym razem na 13.07. No, a w sklepie mamy już biografię Jakuba Fuggera

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/najwiekszy-bogacz-wszech-czasow-jakub-fugger-i-jego-epoka/

  9 komentarzy do “Jakub Fugger. Biografia”

 1. nie na temat Fuggera ale może kogoś zaciekawi:  https://www.facebook.com/LIBERTYN.eu/posts/632930340401727

 2. Ostatni z niekoszernych bankierów na dobre zastąpiony przez Rotszylda nawet jeśli chodzi o wydobycie kruszców za sprawą Rio Tinto. Niech hiszpańska nazwa nikogo nie zwiedzie, korporacja z siedzibą w Londynie a prezesem Anglik, który wcześniej 9 lat pracował dla N M Rotchschild & Sons.

 3. Czyli wojna jest pomiędzy Rotszyldem i jego przemysłem wydobywczym, a złożami, które opanowali Chińczycy i które są pod kontrolą Rosjan. Taki jest obecny rozkład sił.

  Czytają „39 wypraw na 9 krąg” Rotszyld okazał się bogaczem o najniższych moralnych standardach i daleko mu do leżenia krzyżem w porównaniu do Fuggera, co powiedział Gospodarz.

 4. Proszę Państwa,

  ZŁA WIADOMOŚĆ DLA POLSKI!!! Paul Ryan, Przewodniczący Izby Reprezentantów Kongresu USA (Speaker of the House) zamierza zawiesić normalnie obowiązującą procedurę kongresową i dopuścić głosowanie nie nad własną ustawą H.R.1226, a nad senacką S.447! Głosowanie może się odbyć już w najbliższy wtorek (24 kwietnia 2018). Stanie się to prawdopodobnie zgodnie ze wskazaniami procedury znanej jako „suspension of the rules” tzn debata może zostać ograniczona do 40 minut i kongresmeni nie będa mogli proponować żadnych zmian tekstu ustawy. Żeby ustawa została zatwierdzona potrzebna będzie większość 2/3 wszystkich głosów, żeby stała się prawem będzie musiała być również podpisana przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

  PROSZĘ WSZYSTKICH PAŃSTWA BĘDĄCYCH OBYWATELAMI USA, O TO ABY NATYCHMIAST ZADZWONILI DO SWOICH REPREZENTANTÓW W KONGRESIE ŻĄDAJĄC ABY GLOSOWALI PRZECIWKO USTAWIE S.447!

  BAD NEWS FOR POLAND !!! Paul Ryan, Speaker of the House of Representatives, intends to suspend the usual congressional procedures and allow voting not on his own bill H.R.1226, but on the Senate Bill S.447! Voting can take place this Tuesday (April 24, 2018). This vote probably happen under „suspension of the rules”, ie the debate may be limited to 40 minutes and congressmen will not be able to propose any amendments. In order for the Bill to be approved, a 2/3 majority of all votes will be required. To become a law the Bill would also have to be signed by the President of the United States.

  I ASK ALL OF YOU WHO ARE US CITIZENS TO CALL YOUR REPRESENTATIVES IN THE CONGRESS, AND DEMAND THAT THEY VOTE AGAINST BILL S.447.

  Edward Wojciech Jeśman
  President & National Director
  Polish American Congress
  of Southern California
  310-234-9900 (direct)
  310-291-2681 (cell)
  310-693-9498 (fax)
  wojtek.jesman (skype)
  president@pacsocal.org

 5. Hahaha. Ale Jones wybitny tropiciel Żydów podsumował Polskę w 5 minut. https://youtu.be/MJ7T9VzwasE

  I ma rację, bo polscy ziemianie bez Żyda i jego kapitału nie przetrwaliby nawet roku i ciągali ich wszędzie za sobą a w razie zagrożenia ratowali w pierwszej kolejności jak dzieci, kobiety i starców. Sami widzicie, że bez Żyda – cywilizacyjnego dopalacza się nie da, katolicyzm jest zbyt statyczny i bez dopalacza kiepsko przędzie. Z Hiszpanii i Portugalii ich wywalili a Polacy (wypatrywali Żyda), Turcy (i Holendrzy) przyjęli ich z otwartymi rękoma to też za sprawą talmudystów wielki pokój panował między tymi dwoma różnymi od siebie mocarstwami.

  Rzeczywiście nigdy nie było solidarności między narodami chrześcijańskimi a Polacy wyglądają tutaj na jakichś dywersantów cywilizacji łacińskiej dając się talmudystom ideologicznym potomkom kata Jezusa Chrystusa przyszłym bolszewikom rozmnożyć do niebywałych rozmiarów, a po rozbiorach zostawiając Rosjan z całym tym majdanem.

  Pan Gabriel napisał książkę o szerzącym się socjalizmie w carskiej Rosji, jaką to już wtedy przed rewolucją stawało się normą, jakimś nowym trendem, czy może modą, jakimś social media, delikatnie tylko wskazując kto jest potencjalnym sprawcą, pewnie Bóg, bo przecież Bóg narodu izraelskiego nigdy nie opuścił. Wychodzi na to, że Żydzi są zawsze przynajmniej 3 zakręty przed wszystkimi innymi a do tego rotacyjnie w bandę raz walą katolicy, innym razem muzułmanie a jak na bazie protestanckiej powstaje totalitaryzm to też z większym impetem i fajerwerkami wali ale w tył katolików. Dzieje Europy i świata napędzane pierwiastkiem wysoko-radioaktywnym żydonium.

  Jak się na to wszystko popatrzy z dużej perspektywy, to katolik pierwsze co powinien robić to modlić się, aby nie żeby tam zaraz do jego kościoła, ale przynajmniej pod jego kościół zawitał jakiś zacny Żyd i wtedy dopiero coś można, bo co jeśli wróci do swojej synagogi albo tym gorzej podejdzie pod jakiś zbór kalwiński albo pod Downing Street? Wtedy lament i zgrzytanie zębów, a pani Kurek nawet nie wie dlaczego ma siniaki na pupie. Naiwne pięknoduchy. Natomiast protestantom tylko wydaje się, że lepiej potrafią obchodzić się z tą talmudyczną nitrogliceryną, która daje energię napędzającą ale i niszczącą. I o tym fakcie przekonujemy się przynajmniej raz na sto lat, kiedy wybucha wojna rozpościerająca się od koniuszka Półwyspu Iberyjskiego po Moskwę finansowana przez nie wiadomo kogo. Bóg ich rzeczywiście wspiera, ale to znowu dlatego, że katolik nieustannie musi być w opałach a jak tego byłoby mało to nie może lękać się! To jest katolicka ekstrema, zapomnij o spokoju na ziemi, spokój będziesz miał może w Niebie!

  Katolik jak zawsze nie odrobił lekcji, a jak zapytany dlaczego, to odpowiedział, że przeprasza, ale ten przedmiot nie jest jego specjalnością. Natomiast jego specjalnością jest nieustanne stanie w rozkroku. Skoro Królestwo Boże na ziemi nie ma sensu, bo życie wieczne jest ważniejsze to po co w ogóle popularyzować tą całą prawdę historyczną, tych królów, Hohenzollernów, Fuggerów, protestantów, socjalistów, Żydów i tak dalej. Przecież dla katolika to historia i tak się powtórzy, bo niczego on już zapobiec nie może (no może wojny w domu).

  Ja przez lata obcokrajowcom tłumaczyłem z dumą, jaką kolebką wolności I RP była dla wszystkich i również Żydów, którzy w Polsce znaleźli schronienie przed pogromami w Zachodniej Europie.

  Minęło 400 lat a dr Kurek – żydowska sentymentalistka i nie wie, dlaczego wbili jej nóż w pupę. A Jones podsumował to w 5 minut. Hahaha

  Zabierzcie się za wynalazek psychologii, bo my już mamy parafialnego psychologa.

  Jest ryzyko, że zanim dojdziecie i zaczniecie w detalach opisywać talmudyczne wynalazki drugiej połowy wieku XX to nastanie już wiek XXII i znowu będziecie ponad sto lat do tyłu ze swoją publicystyką.

  Ja wiem Gospodarz nie chce jak Jones, podawać nam wszystkiego w znacznym uproszczeniu na tacy, chce abyśmy świętowali swoją wolność, myśleli i sami dochodzili do wniosków.

 6. „mała” firemka na St. James Street. Np. przykład skupuje udziały w kopalniach węgla kamiennego na świecie. I tym podobne zabiegi.

 7. Życzeniowe podejście do rzeczywistości, ignorancja i beztroska niekótych ludzi aż wprawiają mnie w osłupienie. Tak się składa, że Palestyńczycy mają u siebie tych pejsatych biznesmenów i jakoś nie zuważyłem by byli z tego powodu szczęśliwi i wychodziło im to z pożytkiem. Nie zauważyłem też by uciekali się po pomoc finansową do okupantów w jarmułkach. Już Rzymianie zauważyli, że Żydzi „ze wszystkich barbarzyńców są najmnien zdolni”, brzydzą się pracą i służbą w wojsku a jedyne do czego dążą to przewrót w państwie. Pogromy w Europie Zachodniej też nie wzięły się z niczego. Żydzi doprowadzali gospodarkę tamtych krajów do ruiny i dlatego zostali natychmiast z nich wyrzuceni. Poecam książkę „Lichwa rak ludzkości” i „Cywilizacja żydowska” Feliksa Konecznego, może się coś rozjaśni.

  Nieźle się ubawiłem czytając te brednie o tym, iż „nic by nie było gdyby Żyd nie zawitał pod kościół”. Przypomnę, że klasztory w średniowieczu były potężnymi ośrodkami przemysłowymi, które wypracowały gigantyczne dobra, które zawsze były solą w oku świeckich panów (klasyczny przykład rewolucja Lutra). Kościół katolicki zaproponował taki projekt życia społecznego, w którym ludzie zarabiają, ale się wzajemnie nie okradają. Wiem, że ciężko pojąć to osobie gloryfikującej bandyckie państwa protestanckie, ale taki jest fakt. Radzę zapoznać się z postacią ks. Piotra Wawrzyniaka jako dowodu rzekomej katolickiej „nieudolności” w prowadzeniu interesów.

  Proponuję całkowicie zaniechać badań nad Talmudem i diasporą żydowską tylko niech nikt nie będzie zaskoczony skąd bierze się nienawiść „przedsiębiorczych braci Żydów” do innych narodów a w XXII wieku dzięki zapobiegliwości wcześniej wymienionych cały świat się dowie, że komorę gazową w Auschwitz wynaleźli i wybudowali Polacy.

 8. Tak, ale masa katolicka jest płynna. Są tacy wybitni katolicy jak biskup Zbigniew Oleśnicki, który husytów zwalczał zbrojnie, był Piotr Skarga, który coś tam próbował w finansach, takie niby SKOKI i jest też taki sentymentalista doktor Jan Przybył, który krytykuje biskupa Oleśnickiego, że dopuszczał się takich zbrodni na innowiercach, zrażając do siebie resztę otoczenia.

  To nie są brednie tylko fakt, że katolicy od X lat stoją w rozkroku a do tego mają talmudystów na garbie. To nie ja, który propaguje tą rzekomą odwieczną hybrydę świata chrześcijańskiego i zamkniętych kręgów żydowskich. A to są zupełnie inne tkanki. I wszystko wskazuje na to, że jak werbowanie Żydów do Kościoła ustanie to ustanie też postęp tego Kościoła, bo wśród gojów jest za mało jakby to określić ludzi przebojowych.

  A Gospodarz to jest swego rodzaju rarytas, taki cymes, człowiek firma. U Żydów nawet jak mają talmudem wyprane mózgi to większość patrzy na siebie, a w naszych społeczeństwach każdemu potrzeba wieszcza, przewodnika i wodza. A katolicy powinni działać indywidualnie a nie tylko „tydzień zaliczony”, odfajkowany bo ksiądz dał dobre kazanie w niedzielę.

  Może i były zakony, które działały jak wielkie przedsiębiorstwa, ale ludzie o psychice zakonników w czasach obecnych siedzą w korporacjach jako programiści i pomagają w budowie nowych Wież Babel.

  Jak Pan zamierza ten trend odkręcić?

  Kościół Katolicki jest dobrowolny, nie ma przymusu, a historia świata pokazuje, że najlepszym bo uniwersalnym aktywatorem ludzi do działania jest poczucie strachu i zagrożenia, dlatego od ostatnich 150 lat co jakiś czas są ataki terrorystyczne, aby temperatura (nastroje) zbytnio nie opadła.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.