lut 012018
 

Polska Fundacja Narodowa nie kojarzyła mi się do wczoraj z niczym. Coś tam kiedyś pisałem, w dawnych czasach o jakiejś kampanii, ale kto by o tym pamiętał. Wczoraj zaś przeczytałem, że premier Morawiecki zdenerwował się na fundację, bo ta nie realizuje celów statutowych. Zanim je omówię, wspomnę tylko, że fundację tworzy 17 spółek skarbu państwa, a na sam rozruch instytucja ta otrzymała 97 milionów złotych. 97 milionów złotych!!!!!! Ludzie, to można było przecież przez tę fundację sfinansować ratowanie Mackiewicza i zrobić taką promocję Polski na świecie, że ziemia by zadrżała. Przekupić 6 wiosek Szerpów i wysłać ich w góry, kupić, bo po jaką cholerę wynajmować, najlepszy sprzęt jaki istnieje i wlecieć tym na górę, nie czekać dwa dni na te cholerne helikoptery i nie znosić fochów pakistańskich trepów. Dlaczego nikt o tym nie pomyślał? Jak to dlaczego, zajrzyjcie na stronę fundacji, zobaczcie kto jest w zarządzie i sprawa będzie jasna. Ja oczywiście trochę żartuję, ale skoro są pieniądze na promocje Polski, to ja rozumiem, że one mogą być także wykorzystywane w takich sytuacjach. Dlaczego nikt o tym nie pomyślał, że spytam retorycznie raz jeszcze.

W zarządzie fundacji jest, co łatwo zauważyć, Maciej Świrski. Jak wiecie, ja nie powierzyłbym temu człowiekowi dziecięcego rowerka i nie oddałbym pod jego opiekę sparszywiałego kundla, a co dopiero mówić o 97 milionach na początek działalności i o promocji Polski. Myślę, że w tym akurat przypadku, Mateusz Morawiecki ma rację irytując się z powodu działań fundacji. Tam bowiem nie ma mowy o żadnych działaniach. To jest gromada pozorantów, którzy nie mając pojęcia ani o promocji, ani o sukcesie próbują jakoś zagospodarować publiczne pieniądze. Nie mówię, że kradną, oni je po prostu próbują zagospodarować tak, jak im podpowiada ich własny rozum. No to teraz popatrzmy na ten potencjał intelektualny, który ujawnia się na stronach fundacji.

W zakładce „O fundacji” czytamy:

Dla nas Polaków nie ma rzeczy niemożliwych – tak jest od zawsze. Chcemy pokazać naszą solidarność, wrażliwość, gościnność, przedsiębiorczość, kreatywność, pracowitość i determinację.

Ta…determinacji nam nie brakuje. Ja na przykład pamiętam, jak mnie Józef Orzeł chciał ubrać we wspólne występy ze Świrskim, byłem tak zdeterminowany, że wolałem w ogóle nie występować w telewizji niezależnej niż pokazywać się tam w towarzystwie tego pana. Z tym „nie ma rzeczy niemożliwych” bym jednak nie przesadzał. Przeglądając strony fundacji wyraźnie widać tam pewne przyrodzone ograniczenia, a i granice możliwości są dość wyraźnie zaznaczone.

Definicja misji jest tego najlepszym przykładem:

Pragniemy promować nasze sukcesy w nauce, bogatą kulturę, wspaniałą historię i niepowtarzalną przyrodę. Taką misję ma Polska Fundacja Narodowa.

Jeśli zastanawiacie się o jakich sukcesach w nauce mowa, wkrótce się przekonacie. Mnie zaś najbardziej ciekawi ta niepowtarzalna przyroda. Nigdy nie zapomnę jak Maciej Świrski, który w czasach rządów PO, nudził się wyraźnie i bez przerwy za kogoś się przebierał, a to za działacza Solidarności z magnetofonem i siwą brodą, a to za dyrektora radzieckiej psychuszki, wymyślił, że napisze książkę o Polakach biorących udział w wojnie zimowej po stronie ZSRR. Tak to chyba miało wyglądać. Miała to być książka o tych siłą wcielonych do armii czerwonej ludziach ze wschodnich ziem Rzeczpospolitej. Napisał wtedy na swoim blogu, że musi jechać do Finlandii, żeby poczuć atmosferę tej wojny, musi zobaczyć ten las, z którego snajperzy strzelali do radzieckich kolumn. Zasugerowałem wtedy, że może wejść do dowolnego lasu w Polsce i będzie miał ten sam klimat, a oszczędzi na biletach i nie zmarznie tak jak w Finlandii. I to tyle w kwestii niepowtarzalności polskiej przyrody.

Pora zdradzić jakie to sukcesy w nauce będzie promować fundacja. Oto stosowny cytat:

Polska to kraj ludzi o wielkiej wiedzy i umiejętnościach – słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, inżyniera Ernesta Malinowskiego budującego koleje w Andach czy odkrywczyni nowych pierwiastków Marii Skłodowskiej-Curie. Ojczyzna wynalazców radiotelegrafu, kamer czy nawet wycieraczek do samochodu.

Nie przygotowany na te informacje świat może zastygnąć w stuporze. Nie dość, że mamy tu jakąś odkrywczynię pierwiastków, to jeszcze wystrugaliśmy kamery i sami zrobiliśmy wycieraczki do samochodu. Ciekawe co z wycieraczkami do autobusów….Może wynaleźli je Węgrzy? Oni też z pewnością mają jakieś osiągnięcia.

Teraz najlepsze:

Polska to kraj dzielnych ludzi, którzy jak król Jan III Sobieski, Tadeusz Kościuszko, Kazimierz Pułaski, Józef Bem czy lotnicy z Dywizjonu 303 walczyli w imię wolności innych narodów. W czasie II wojny światowej Polacy stworzyli największą podziemną armię walczącą z hitlerowskimi Niemcami. Podczas zimnej wojny odważnie rzucili wyzwanie komunizmowi, powołując niezależny związek zawodowy „Solidarność”.

Od tego nie uwolnimy się nigdy. Siódma dekada od wojny już mija, a ta śpiewka jest ciągle aktualna. Nie jest skuteczna, ale jest aktualna, bo za 97 baniek na rozruch nie można niestety wymyślić nic ciekawszego. I ta wolność innych narodów i to wyzwanie rzucone komunizmowi przez związek zawodowy.

Końcówka jest już raczej przewidywalna:

Polska to ojczyzna ludzi kultury – kompozytora Fryderyka Chopina, pianistów Artura Rubinsteina czy Ignacego Paderewskiego. To także kraj ojczysty wielkiego papieża, świętego Jana Pawła II.

No i Macieja Świrskiego, rzecz jasna, o którym tu najwyraźniej zapomniano. W zakładce „zarząd fundacji”, widzimy fotografie całego zarządu, która mnie kojarzy się ze strzelnicą w wesołym miasteczku. Jest tam także zdjęcie Macieja Świrskiego, które – sam nie wiem dlaczego – przypomina mi pewien fragment prozy Leopolda Tyrmanda, Polaka równie wybitnego jak Artur Rubinstein. Napisał on o pewnym swoim znajomym tak – stary ubek o wyglądzie dobrotliwego pediatry. Niech Maciej Świrski nie bierze jednak tych słów do siebie, bo są one jedynie luźnym skojarzeniem, wariacją na temat kreowania wizerunków. Nie będę cytował całej charakterystyki zamieszczonej pod zdjęciem. Wystarczy ten fragment:

Jest jednym z pomysłodawców odnowienia tradycji Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii

Strach pomyśleć kim są pozostali pomysłodawcy. Zastanawiam się też ile wezmą statyści za odegranie tego misterium męki. Rozumiem, że mniej niż 97 baniek.

Plany fundacji kreślone są na bogato. Ma powstać, między innymi film o rodzinie Ulmów a także film o rotmistrzu Pileckim. Nie wiem, który to już z kolei. A widzimy przecież, że każdy następny jest jeszcze gorszy niż ten poprzedni, albowiem kiedy przychodzi do dzielenia kasy, wszyscy orientują się, że Pilecki to tak znakomity pretekst do jumy, że nie ma sensu oszczędzać. Wystarczy pokazać jak cierpiał i załatwione. Cierpienia zaś maluję się na twarzy jakimiś kosmetykami, obrzęki się dokleja z plasteliny, a wycie symuluje sam aktor. No i sprawa załatwiona. Gorzej z tą rodziną Ulmów. Ja już któryś rok z rzędu słyszę, że ma powstać taki film, a Polska Fundacja Narodowa zadeklarowała, że zaangażuje do jego produkcji samego Mela Gibsona. No jasne, jak ktoś dostaje 97 baniek na rozruch to może snuć takie plany. Nic z nich jednak nie wyjdzie. Tego jestem pewien, bo Fundacja nie ma żadnych narzędzi, by w ogóle przeprowadzić jakąkolwiek rozmowę z Gibsonem. Bo niby co ma się stać? Świrski do niego zadzwoni i powie – hello Mel, how are you – a potem umówią się na omówienie szczegółów? Gdzie? W tym lesie w Finlandii. Przecież spotkanie z Gibsonem musiałby być filmowane, żeby cała Fundacja mogła otrąbić sukces. Na to zaś nie zgodzi się Gibson i właściwie jest po sprawie.

Omówiliśmy plany, teraz kolej na realizację. Kochani, „pęc” można od śmiechu. Fundacja zrealizowała do tej pory cztery projekty. Zorganizowała piknik wojskowy z jakimiś patriotycznymi nudziarstwami, dla amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce, uruchomiła jakiś program pilotażowy dla sportowców i wysłała, a może dopiero wyślę w rejs dookoła świata żaglówkę pomalowaną na biało czerwono z Kusznierewiczem na pokładzie. I to by było na tyle. Mam nadzieje, że Morawiecki to rozpędzi na cztery wiatry. Aha, byłbym zapomniał, wydali jeszcze śpiewnik z piosenkami patriotycznymi. To jest oferta dla idiotów, bardzo przepraszam, ale nie zamierzam nawet udawać, że sądzę inaczej. Oferta dla idiotów i uspokajanie sumienia, a także wyraźna niechęć do ryzyka, bo przecież wiadomo, że i tak nikt Polski nie lubi, a żadna promocja nie ma sensu. Za źle zaś zrobioną można oberwać po łbie, a po co? Śpiewnik patriotyczny….ja pierniczę….jedzie, jedzie na kaszance, siwy strzelca strój….

Patrzę na to wszystko i przypomina mi się scena z filmu „O jeden most za daleko”. Początek operacji Market Garden, setki samolotów startują z francuskich lotnisk i lecą nad Holandię. Na taras swojej willi wychodzi niemiecki generał i patrzy w niebo. Nie żeby się zaraz denerwował tymi setkami maszyn nad jego głową. Patrzy w niebo i mówi – żeby choć raz mieć takie możliwości. No więc ja to też powtórzę, żebyśmy tutaj, choć raz mieli takie możliwości jak ma Świrski. Nawet nie myślcie o tym co bym zrobił…

Nie mamy ich. Musimy więc radzić sobie inaczej. Dziś zacznie się nowa promocja. Musimy całkowicie przebudować ofertę naszej księgarni i zmienić drastycznie politykę wydawniczą. Rynek nie istnieje, trzeba to sobie powiedzieć jasno. Ktoś może na jego miejscu lekką ręką położyć 97 baniek, które pójdą na rozkurz, na śpiewniki i pikniki. My tak zrobić nie możemy. Mozolnie, raz za razem, musimy strzelać do tych ruskich, co jadą w kolumnie, po drodze wśród sosnowego lasu. Zaczynam promocje nowych tytułów. Obniżki będą drastyczne. Nie mam wyjścia. Ceny zmienią się w ciągu dnia. Muszę też skończyć swoje książki, więc praktycznie się wyłączam z życia blogowego. Nie dam rady inaczej. Muszę zrobić mnóstwo rzeczy, żeby to wszystko uratować. Żeby choć raz mieć takie możliwości…

Przypominam, że na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl trwa promocja książek i czasopism. Baśń czeska i amerykańska po 10 zł, Baśń III po 15, tak samo Łowcy księży oraz Straż przednia. Nawigatory także po 10, ale ubywa ich w zastraszającym tempie, więc trzeba się spieszyć. Na tej samej stronie dostępny już jest nowy komiks Tomka Bereźnickiego zatytułowany „Kościuszko. Cena wolności”.

  110 komentarzy do “Jedzie, jedzie na kaszance…”

 1. Im się nawet nie chce wciskać jakiegoś lepszego kitu. Coś tam sprytnie po nowemu innowacyjnie, ten tego. Jakieś animacje w powerpojntcie porobić, żeby Morawiecki docenił.

  Tylko zdania  z podręczników do podstawówki z lat 60.

 2. Święci Pańscy, co się stało z tym czymś przypominającym polską flagę na stronie PFN???

  Tak wygląda koc rozłożony na parkiecie, kiedy wjedzie w niego mój kot…

 3. Mam na myśli podstronę z zarządem.

  Wcale mi nie do śmiechu…

 4. Sto milionów na apteczki (sorry torby do ratowania życia) dla Ochotniczych Straży Pożarnych, sto milionów na żydowski cmentarz, prawie sto milionów na Fundację Narodową. Im jakoś to setkami idzie. Była denominacja w Polsce czy co, że najmniejszą działką jest sto milionów? Swoją drogą niezła ta działka, sam czysty proszek, a nie jakieś tłuczone szkło.

 5. Jak można pisać taki paszkwil. Prezes jest „prywatnie mąż, ojciec ośmiorga dzieci oraz społecznik, angażujący się w wiele inicjatyw społecznych i patriotycznych”. Przecież on nie ma czasu na nic. Litości. Wystarczy, że dał twarz. Inny za to „członek zarządu „posiada również znaczące doświadczenie w zarządzaniu w administracji publicznej”. Drugi członek to Świrski, który „prócz publikacji blogowych ma w swoim dorobku powieść „Tytuł zastępczy”, opowiadającą w sposób niemartyrologiczny o stanie wojennym”.

  Te kadry zdecydowały o wszystkim.

 6. Wybranowski napisał, że już 245 milionów. 🙂

 7. Morawiecki myślał, że za te sto baniek dostanie pięknie oprawiony raport, ze dwieście stron po angielsku, z barwnymi ilustracjami. A tu przyszedł Świrski z niczym,  i gada: noo, coś o odkrywcy wycieraczek moglibyśmy..

 8. Przewalić takie pieniądze, to zwyczajnie trzeba umieć. Więc wymiana kadr jest nieodzowna.

 9. No dobrze, koło ratunkowe rzucone: Sanctum regnum po 30 zł, Budowa jachtów po 35, Kto zabił Berecciego po 10, to samo Irlandzki majdan i Kroniki klasztoru…

 10. W tym są sprytniejsi od PO. Nie kradną (prezes ręce by poucinał) za to przewalają. A wszystko zgodnie z prawem. Po rosyjsku to się zwie „wor w zakonie”.

 11. A nad tym wszystkim piecze mają służby. Co by nie mówić – ponadnarodowe. Wyższy porządek rzeczy – psia jego mać!

 12. Wiesz, Gabryś, na naszych oczach stało się coś, co daleko przekracza nie tylko te setki milionów złotych, ale i setki bilionów dolarów amerykańskich. Został bowiem skutecznie zakwestionowany dogmat fałszywej religii holokaustu. Na naszych oczach dokładnie cała produkcja holokaustyczna, która pompowana jest publice światowej od ponad pół wieku, trafiła na śmietnik i już stamtąd nie powróci. Najważniejszy dogmat światowej antyreligii ustanowionej po drugiej wojnie światowej upadł. On zwyczajnie przestał obowiązywać. Nic więc dziwnego, że nasi dostają szału, bo pojęli, że wojnę o kontrolowanie narracji światowej przegrali z kretesem. Myśmy dosłownie wymodlili ten cud u Pana Boga Ojca Wszechmogącego.

  A im bardziej teraz nasi będą nas opluwać i z nami walczyć, tym bardziej będą się pogrążać. Nikt w ostatnich dekadach nie dał im tak mocno w papę.

  Fundacja wspomniana, skoro odwołuje się jednocześnie do króla Jana III i do bolszewika Tadeusza Kościuszki, musi być całkowicie niemrawa, nie można bowiem jednocześnie padać przed ołtarzem Boga Najwyższego i chwalić rewolucji bolszewickiej. Ale i na tę Fundację przyjdzie czas.

 13. Ja nie mogę, 100 baniek to jest 333 mieszkania średniej wielkości licząc je po 300 tys za mieszkanie. Tak mi się skojarzyło z kłopotami kredytowymi frankowiczów. Ludzieeeeeee czy ja mam kłopot z liczeniem ?

 14.  
  To jest efekt robienia tego samego tylko lepiej.
   
  Miałem kiedyś kolegę. Czasu przeszłego użyłem z dwóch powodów. Pierwszy był taki, że kolega pożyczył ode mnie kasę i tak jakoś zmienia temat kiedy go pytam kiedy odda. Drugi wynikł z naszej rozmowy. Rozmawialiśmy parę lat temu o kwitnącym złodziejstwie, bezkarnych oszustwach, kombinatorach i innych oscylatorach i w trakcie rozmowy zauważyłem, że z nas dwóch narzekam tylko ja. Tylko ja myślę jak ukrócić ten proceder, jak go wyeliminować. Kolega (były) zazdrościł, że on wcześniej na to nie wpadł. Wyrażał zachwyt nad rozmyślnością cwaniaków, którzy wyprowadzali z Polski majątek na przykład poprzez przymusowy zakup książki – instrukcji robienia biznesu przez spółkę-córkę na rzecz spółki założonej w raju podatkowym. Na przykład na comiesięczny haracz dla Orange w kwocie dochodu jej polskiej spółki za używanie logo. Na przykład za nagłą akcję zmiany nazwy i kolorystyki znanego na całym świecie CPN na Orlen na co poszły miliardy.
  Taki sukces mu się podobał i takiego sukcesu oczekiwał.
  Po drugie, już przy rozpoczynaniu pracy zawodowej, wtajemniczeni przez przyjaciół, młodzi ludzie wiedzą, że w karierze najważniejsza jest konsekwencja. Talent, umiejętności, predyspozycje to ścieżka dla ambitnych, którzy z biedy nie wyjdą nigdy. Dlatego trzeba sobie wymyślić legendę i się jej trzymać. Zostać zawodowym katolikiem, zawodowym celebrytą, zawodowym społecznikiem. A komuchy pakowały swoje, pozbawione talentów dzieci do zawodów koncesjonowanych.

 15. No cóż, to się jeszcze okaże, kto tutaj wygrał, a kto przegrał, kto utrzyma, co ma, a kto straci, jeżeli coś jeszcze w ogóle posiada.

  Z jednej strony Morawiecki sie oburza, a z drugiej, minister w jego rządzie robi wszystko, by nic nie robić w sferze kultury, a jak robi, to robi wbrew swemu szefowi, bo tak to wygląda. I o to chodzi. Społeczność ma mieć mętlik w głowie. I właśnie to ma. A biznes, jak się kręcił, tak kręcić będzie, może nawet jeszcze sprawniej. Musi być ruch w interesie, tak mówią.

 16. Nie rozumiem dlaczego ta ustawa miałaby ”rozwścieczyć Polaków”.Bo niby co?

 17. Cierpienia zaś maluję się na twarzy jakimiś kosmetykami, obrzęki się dokleja z plasteliny, a wycie symuluje sam aktor.

  Pozamiatane.

 18. Pan Zuroff z Centrum Szymona Wiesenthala trafnie powiedział, że ludkowie z Europy Wschodniej dążą do zrównania komunizmu z nazizmem, a ponieważ Żydzi popierali komunizm i budowali komunizm, tym samym dopuścili się ludobójstwa. I on ma rację. Cała światowa narracja prokomunistyczna runęła z łoskotem. W wyniku tego coraz więcej przestrzeni uzyskuje prawda. A skoro prawda, to Pan Jezus Chrystus, który jest prawdą, i Kościół katolicki (nie Kościół soborowy, który legitymizuje grzechy przeciw szóstemu przykazaniu Bożemu).

  Struktury czeciejerpe się wyczerpują, a w sposób mało widoczny powstają nowe struktury, polskie i normalne.

 19. Wg money.pl 100 mln złotych to było tylko na start w połowie 2017. A teraz co roku co najmniej kolejne 50 mln złotych, gwarantowane przez 10 lat. Razem 500 mln.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-fundacja-narodowa-mateusz-morawiecki,112,0,2397296.html

 20. Nieźle, jak na śpiewnik, piknik i żaglowkę 🙂

 21. Warto ich zapamiętać. Podpisali apel Hartmanna
  Polsko-żydowską katastrofę można jeszcze powstrzymać! Jan Hartman
   
  Apel w sprawie ustawy o IPN.

  Anne Applebaum
  Anna Barańczak
  Maria Barcikowska
  Witold Bereś
  Bogdan Białek
  Anna Bikont
  Yael Birenbaum
  Halina Birenbaum
  Jacek Bocheński
  Teresa Bogucka
  Krzysztof Burnetko
  Anna Dodziuk
  Barbara Engelking
  Zofia Floriańczyk
  Andrzej Friedman
  Beata Fudalej
  Jolanta Gałązka-Friedman
  Timothy Garton-Ash
  Konstanty Gebert
  Agnieszka Glińska
  Jan Tomasz Gross
  Irena Grudzińska-Gross
  Mikołaj Grynberg
  Jan Hartman
  Jan Hertrich-Woleński
  Agnieszka Holland
  Krystyna Janda
  Maria Janion
  Zofia Jankiewicz
  Jacek Kleyff
  Sergiusz Kowalski
  Stanisław Krajewski
  Maria Kruczkowska
  Krystyna Krynicka
  Ryszard Krynicki
  Ireneusz Krzemiński
  Joanna Kurczewska
  Jacek Kurczewski
  Jarosław Kurski
  Aleksander Kwaśniewski
  Andrzej Leder
  Wojciech Lemański
  Paweł Liberski
  Barbara Mechowska-Kleyff
  Edward Mitukiewicz
  Krzysztof Niedałtowski
  Przemysław Nowacki
  Stanisław Obirek
  Janusz Onyszkiewicz
  Piotr Pacewicz
  Monika Płatek
  Masza Potocka
  Stanisław Radwan
  Shoshana Ronen
  Jacek Różycki
  Andrzej Rzepliński
  Paula Sawicka
  Dorota Segda
  Radek Sikorski
  Marek Siwiec
  Jarosław Sławek
  Aleksander Smolar
  Kazimierz Sobolewski
  Piotr Sommer
  Krystyna Starczewska
  Andrzej Stasiuk
  Dariusz Stola
  Joanna Szczęsna
  Kazimiera Szczuka
  Monika Sznajderman
  Piotr Szwajcer
  Paweł Śpiewak
  Frank Telling-Saphar
  Róża Thun
  Olga Tokarczuk
  Joanna Tokarska-Bakir
  Aleksandra Trzaska
  Mikołaj Trzaska
  Magdalena Tulli
  Grzegorz Turnau
  Marian Turski
  Piotr Wiślicki
  Krystyna Zachwatowicz-Wajda
  Maja Zagajewska
  Adam Zagajewski
  Katarzyna Zimmerer
  Jacek Żakowski

 22. Zgadzam się – naprawdę bardzo warto.

 23. Wymienieni państwo podpisali się pod apelem o kurczową obronę kłamstwa? W ten sposób pokazali nam prawdę o sobie samych, bo ten apel i tak nie odniesie żadnego skutku w takim kierunku, jakiego spodziewają się wymienieni państwo.

 24. Szef ŻIHu, szef POLiN, saksofonista, prawie noblista, zestaw #3.

 25. I stówa na wieczyste utrzymanie cmentarza żydowskiego w Warszawie. A stawki VAT nieobniżone, belkowe utrzymane.

 26. a se kupiłem jak polecasz, a co…

 27. Może nawet być sułtan turecki. To i tak nic nie znaczy.

 28. A jakże nauka polska odnosi same sukcesu.  Ten pan na przykład postawiony jest na straży uwiarygadniania takich bzdetów:

  https://pl-pl.facebook.com/niedzicki/.

  Polscy naukowcy jak żebracy pukają od drzwi do drzwi w poszukiwaniu pieniędzy. Z braku rezultatów sprzedają patent Niemcom albo Amerykanom.

  Tak to wygląda:

  https://www.forbes.pl/przywodztwo/apeiron-synthesis-polski-chemik-stworzyl-proszek-lepszy-niz-grafen/vf1vsx0

 29. Nieoficjalnie: Izrael odwołuje swojego ambasadora z Warszawy. Decyzję podjął premier Netanjahu
  Świrski pomaduje brodę pewnie.

 30. Ten Kusznierewicz, co ma tą żaglowką pływac dookoła świata i sławić polskie imię to jest naprawdę człowiek renesansu (i wielu pasji).

  Wybrane z wiki:

  Ambasador Miasta Gdańsk do Spraw Morskich, prezes Fundacji Gdańskiej, komandor corocznego Zlotu Żaglowców Baltic Sail, założyciel Fundacji Navigare, realizującej m.in. programy Rozwijamy Talenty i Spełniamy Marzenia, prowadzi firmę szkoleniową Kurs na Sukces, działalność turystyczną pod marką Akademia Kusznierewicza, wydaje magazyn pod własnym nazwiskiem, w 2014 roku rozpoczął działalność w branży nowych technologii. Jest autorem Zoom.me – autorskiego projektu cyfrowej ramki do zdjęć. Jest także współinwestorem firmy Eventory. Miłośnik gry w golfa, uhonorowany Nagrodą 20-lecia Polskiego Związku Golfa, jako ambasador tej dyscypliny w Polsce. Członek honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku.

  Sporo gość ogarnia, nie?

 31. Autor konkluduje: „…

  Normal
  0

  21

  false
  false
  false

  PL
  X-NONE
  X-NONE

  MicrosoftInternetExplorer4

  /* Style Definitions */
  table.MsoNormalTable
  {mso-style-name:Standardowy;
  mso-tstyle-rowband-size:0;
  mso-tstyle-colband-size:0;
  mso-style-noshow:yes;
  mso-style-priority:99;
  mso-style-qformat:yes;
  mso-style-parent:””;
  mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
  mso-para-margin-top:0cm;
  mso-para-margin-right:0cm;
  mso-para-margin-bottom:10.0pt;
  mso-para-margin-left:0cm;
  line-height:115%;
  mso-pagination:widow-orphan;
  font-size:11.0pt;
  font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
  mso-ascii-font-family:Calibri;
  mso-ascii-theme-font:minor-latin;
  mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
  mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
  mso-hansi-font-family:Calibri;
  mso-hansi-theme-font:minor-latin;
  mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;
  mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

  żebyśmy tutaj, choć raz mieli takie możliwości jak ma Świrski. Nawet nie myślcie o tym co bym zrobił…”.

  A właściwie czemu nie?  Już widzę i słyszę spikera TVP podającego w wiadomościach:

  Popularny pisarz i komentator internetowy Gabriel Maciejewski, autor cyklu historycznego „Baśń jak niedźwiedź”, otrzymał od Rządu RP zamówienie wartości 20 mln PLN na przeprowadzenie kampanii informacyjnej w sprawie polskich obozów śmierci, będącej częścią większego programu „Polska wstaje z kolan”, którego nie udżwignęłą Fundacja Narodowa.

  Wszak pamiętamy to jedno marzenie suchotnika, dla którego spełnienia „padły państwa olbrzymie, aby tak się stało”. Nasze jest podobne. Więc niech każdy robi co potrafi „aby tak się stało”. Coryllus niech przygotuje dobrą ofertę, ja bym chciał, żeby coś było o Pani Zofii Kossak, ale to tylko niezbyt namolna sugestia.

  A my możemy się zająć lobbowaniem, jak kto potrafi. Jedni niech piszą listy do posłów i Rządu, inni niech sie spotykają ze znanymi sobie decydentami, a jeszcze inni niech się  modlą jak potrafią i do wszystkich bóstw jakie znają, bo tam na wysokościach tez wydaje się panować zamęt i sam Pan Bóg, przynajmniej chwilowo, odłożył na bok projekt, w którym Jego emanacją na ziemi mieliby być obywatele znanego narodu finansowego.

  Normal
  0

  21

  false
  false
  false

  PL
  X-NONE
  X-NONE

  MicrosoftInternetExplorer4

  /* Style Definitions */
  table.MsoNormalTable
  {mso-style-name:Standardowy;
  mso-tstyle-rowband-size:0;
  mso-tstyle-colband-size:0;
  mso-style-noshow:yes;
  mso-style-priority:99;
  mso-style-qformat:yes;
  mso-style-parent:””;
  mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
  mso-para-margin-top:0cm;
  mso-para-margin-right:0cm;
  mso-para-margin-bottom:10.0pt;
  mso-para-margin-left:0cm;
  line-height:115%;
  mso-pagination:widow-orphan;
  font-size:11.0pt;
  font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
  mso-ascii-font-family:Calibri;
  mso-ascii-theme-font:minor-latin;
  mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
  mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
  mso-hansi-font-family:Calibri;
  mso-hansi-theme-font:minor-latin;
  mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;
  mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

 32. Naprawdę nie znoszę być ordynarna -ale czy nie należałoby skuć m….dy temu idiocie piorunkowi?Księże Metropolito Krakowski BARDZO PROSZĘ ZROBIĆ Z NIM PORZĄDEK – on powoduje że ludzie odchodzą od KOściola-a potem jemupodobni wylewaja krokodyle łzy!

   
  Bp Tadeusz Pieronek: Smród faszyzmu nas kiedyś podusi
   
  http://www.rp.pl/Kosciol/301289962-Bp-Tadeusz-Pieronek-Smrod-faszyzmu-nas-kiedys-podusi.html

 33. Był tu swojego czasu pomysł na film o Grossie – o którego też chyba chodzi w tej sprawie – więc niech się druga strona zadeklaruje, czy chce. Bo,  że budżet ma to już wiemy.

  Wprawdzie na stronie fundacji można aplikować z projektami do oceny – ale ja akurat wiem, jakie są kryteria oceny – w takich sprawach – wiec wstępna deklaracja byłaby wskazana – o ile Gospodarz oczywiście by chciał – bo to jego pomysł był.

 34. Maciej Swirski to ten z zapuszczona „szpicbrodka” i podkreconymi wasami, zrobil sie na Reymonta. Dzieci, bawiace sie dzieci w piaskownicy. I dzieciom taka kase dac do reki. Mam nadzieje ze Morawiecki im te pieniadze zabierze. Niech lepiej wybuduja za to jakis osrodek pomocy dla bezdomnych czy sierociniec. Wiekszy pozytek z tego bedzie.

 35. Oczywiście, że jestem za, tylko widząc tutaj wokół siebie teraz, co jest, a to jest ta demokracja i dobrobyt anglo-saski (niestety, jakiez klamstwo wielkie, bo przecież anglo-sasi, Chrześcijanie, Katolicy zostali podbici przez siły zła i tak zostalo, a dzisiaj juz prawie cały świat jęczy pod tym „butem”), które mamy mieć w Polsce, to ja jestem po prostu dalece sceptyczny i tyle, co do ostatecznego sukcesu. My nawet te bitwę wygramy może ale czy wojnę, bo przecież ona trwa i końca zupełnie nie widać przecież, wręcz przeciwnie.

 36. Ależ co tu zapamiętywać? Ci sami co zwykle. Można w ciemno obstawiać

 37. Ale Pan Bóg jest nieskończenie silniejszy niż całe piekło. Kościół katolicki nie może więc przegrać z rewolucją, nawet jeżeli otrzyma bardzo ciężkie ciosy.

 38. ” Na koniec moje Niepokalane Serce Zatriumfuje.”

 39. Kilka lat temu na spotkaniu ze Stanisławem Michalkiewiczem usłyszałem z jego ust, że postanowił sobie, po krótkiej przygodzie z posadą urzędnka,  NIGDY WIĘCEJ !!!

 40. To lista osób na które nie należy zwracać uwagi. Ciało obce. Robić swoje.

 41. Zgadza się też kilka tygodni temu przemknęła informacja ,że ok 250 mln maja budżet.

 42. I na takie coś idą nasze podatki. Dramat.

 43. Cała fundacja Batorego & consortes 😉

 44. Ćwierć wieku ich wytężonej pracy na odcinku tresowania Polaków w poprawności politycznej w koncertowym stylu trafiło na śmietnik. Na zdrowie.

 45. A o ilu miliardach nie wiemy…!

 46. Wrzuciłem do sklepu wspomnienia Turków z galicyjskiego frontu

 47. Każdy by chciał mieć takie możliwości? Tyle kasy. Czy rzeczywiście, tego chcemy. Każdy tutaj chce państwa z doktryną, a tu pomachano plikiem banknotów i już, jak w totolotku, co bym za to zrobił. Nikt nie widzi, że Hund begraben  w paranoicznej konstrukcji budżetu. Nazwałbym go szufladkowym. Raz włożone do konkretnej szuflady pieniądze i już nie można zmienić ich przeznaczenia. Dochodzi do absurdów, że gmina dostaje pieniądze na gminny dom kultury, ale nie ma  pieniędzy na drogi, żeby mieszkańcy gminy mogli dojechać do tego tego domu kultury. Lub, jeszcze lepiej, są pieniądze na  cepeliady ( badziewie typu koguciki, baloniki …) na dożynki, ale nie ma na …, każdy może sobie dopisać. Ja wiem, że tu też mamy do czynienia z wyborem, ale wybór musi być  racjonalny i wolny, od szczebla rządowego do poziomu gminy. Na promocję Polski osobiście nie dał bym ani grosza. Bo najlepsza promocja kraju, to efekty pracy ich mieszkańców.

 48. Chyba akurat mówimy o konkretnej sytuacji a nie systemie, który jest oczywiście niezdrowy.

  Po prostu chcemy wyrazić, że państwo zamówiło promocję u Świrskiego i nie dość że na starcie przepłaciło, to jeszcze zostało zrobione w balona, podczas gdy my znamy wykonawcę, który zrobiłby dużo efektywniej promocję od której szczęki opadłyby.

  Niech się zleceniodawca pozastanawia.

 49. Jakby fundacja by taka akcję w Himalajach zrobiła, ale to byłaby mistrzowska promocja, jeszcze jakby go uratowali na tej górze. Takie coś można by było eksploatować medialnie bardzo długo.

 50. No ale Balcerowicz ani żaden z Bieleckich nie podpisali. Czują pismo nosem.

 51. To ja juz wole, zeby wydawali spiewniki.

 52. Sie ma FspUlpracownikUF…

  … od  srakiewicza… wiec przewala kazde pieniadze  !!!

  Pamietam…

  … bedzie juz moze ze 2 lata jak PBS  powolala do zycia  to  ZEROWISKO… portal  niezaleRZna.pl  od rozumu  WYLA  o powolaniu tego calego szczura biurowego – chyba ze 3 dni  !!!

  Gospodarz pisal o tym  zerowisku, ze to bedzie  WYRZUCENIE  KASY  W  BLOTO… no i to sie wlasnie okazalo.  Te wpisy promocyjne tych  beznadziejnych  darmozjadow z tej calej fOndacji  to naprawde  DNO  i  6  METROW  MULU  !!!

  PMM/PBS  winni  tych pasozytow  dokladnie rozliczyc z przewalenia tej kasy.

 53. rozliczyć? powołali ich po to żeby kradli

 54. Rozliczyć się pewnie nie da, ale pogonić można.

 55. jak to mówi Pan Marek Żebrowski na taką rasę? … cwelebryci.

 56. Jeszcze…

  … by sie przydalo  zeby tym zlobem  Glinskim – co to Cbrengland wspomnial wyzej – w swoim gabinecie sie zajal… tym calym instytutem panstwowym, filmowym… tymi  sellinami…  i gawinami co kuriozalnie klaszcza w lapki… ponoc z wrodzonej kurtuazji  !!!

 57. A bo to pierwszy raz sie toto  barachlo  i dziadostwo  „pokazalo”  ?!?

 58. No i tak wlasnie  powinno sie stac  !!!

 59. jeszcze chwilę o biężączce:

  Jeżeli w atomowym bombardowaniu Hiroshim`y i Nagasaki zginął bezpotomnie jakiś żyd i jego majątek, to niewątpliwie również dzisiaj za te zbrodnicze JAPOŃSKIE bombardowania atomowe jakiemuś Srulowi z Brooklynu należy się dzisiaj „mienie bezspadkowe” w formie parceli w środku japońskiego miasta razem z zabudową, zaległymi czynszami od użytkowania, odsetkami karnymi i odsetkami od odsetek. Nie chodzi tutaj o jakieś jednorazowe kwoty, to trzeba raczej jakoś wyodrębnić majatek, z którego dochody w NIESKOŃCZONOŚĆ będą zasilać „edukację o holokauście”. Edukację według której przeciętny żydowski nastolatek wierzy, że Polacy gazowali żydów w „polskich komorach gazowych” (copyright: Jerusalem Post, April 2015, Tal Harris). Dopiero skoordynowana pomoc bohaterskich Niemców i szlachetnych komunistów zapobiegła trwającej kilkaset lat (tysiąc?) tragedii żydów, wyrządzanej im przez nazistów w Polsce.

  „Mienie bezspadkowe” to skuteczny instrument, aby dowolny żyd, urodzony w USA z rodziców z np. Ukrainy, mógł stanąć na środku dowolnego miasta w Polsce i powiedzieć: „tu kiedyś mieszkali żydzi, a więc to wszystko jest moje, bo holokaust”, zaś wszystkie apele o zdrowy rozsądek klasyfikować jako „antysemityzm wyssany z mlekiem matki” prymitywnych i głupich Polaków.

  I cały ten harmider przy okazji całkowicie załatwia temat żydoubeckiego ludobójstwa w krajach Europy Wschodniej. To są prawdziwi idealiści – idealnie się im wszystko w ich planach domyka!

 60. Kto wie…

  … wszystko sie zdarzyc moze… trudno powiedziec, a Japonia daleko jest… ale w naszej szerokosci geograficznej to narody europejskie doskonale wiedza jak bylo i to zaklinanie rzeczywistosci i falszowanie historii  NIC  NIE  DA  !!!

  Natomiast my Polacy musimy prowadzic nasza edukacje o holokauscie  Zydow.  Zdaje sie, ze to wczoraj albo przedwczoraj  KOSSOBOR  przypomniala nam wszystkim tu na blogu…

  … ze obozy koncentracyjne byly budowane aby  anihilowac  POLAKOW  !!!… a potem  dopiero  Zydow… bo tak im  dobrze  szlo… takiego zlapali rozmachu  !!!

  I dobrze by bylo abysmy wszyscy Polacy – jak jeden maz – tego sie trzymali  !!!

 61. Takiego uderzenia w szatańskie wyznanie holokaustyzmu jeszcze nie było. W sensie pośrednim było to pierwsze uderzenie katolików, bardzo celne, w ekumaniacką religię światową. Stąd wynika wybuch piekielnej wściekłości szerzycieli ekumaniactwa. Tu nie chodzi tylko o dobre imię państwa polskiego i narodu polskiego, tu chodzi o tytaniczne starcie Kościoła katolickiego z Antykościołem.

  Powtarzam jeszcze raz: w chwili gdy Ojciec Święty uroczyście ogłosi, że Kościół katolicki ma obowiązek trzymać się tradycyjnej liturgii i tradycyjnego nauczania, rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki zacznie traktować Stolicę Apostolską jako państwo i Kościół katolicki jako organizację znacznie gorzej, niż traktuje Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną. A do tego nieuchronnie zmierzamy, jeśli weźmie się pod uwagę, że wkrótce sformalizuje się istniejąca schizma w Kościele katolickim.

 62. Za wszystko co się dzieje odpowiada Naczelnik. Za Świrskiego i pozostały plankton też. Gdy po bredniach Maciarewicza o Mistralach za 1 euro …… nie został on zdymisjlonowany i zamknięty w wariatkowie stało się jasne że Kaczyński prowadzi nas w ,,dziwnym” kierunku. Ta ostatnia ,pod zamówienie bełkotliwie napisana USTAWKA dała pretekst ,,izraelowi” do napaści , a NIESŁYCHANIE twarda odpowiedź rządu i prezydenta (byłem dumny z jego przemówienia w Żorach) postawiła nas w stanie wojny. Nieuprzejme podejrzewanie Pana Kaczyńskiego za głupka uważam za nieuprawnione.

 63. Ostatnie zdanie jakieśdziwne.

 64. Japonia nie podpisała deklaracji z Terezina. Mienie bezspadkowe nie ma trafic do poszczególnych osob. Ale tu wchodzi jeszcze w gre prawo spadkowe. Wbrew pozorom nie chodzi o to by mienie było bezspadkowe. Żydzi i Amerykanie = amerykańscy Żydzi maja pretensje o ograniczenie kregu spadkobiercow. Krzyk jest niby o ustawę o IPN-ie a chodzi o ustawę reprywatyzacyjną. Przygotowują grunt.

 65. Z jednej strony Pan Premier w wygłoszonym przed godziną orędziu nie wycofuje się z konieczności mówienia prawdy o czasach IIWW na ziemiach polskich, która była coraz bardziej fałszowana. Z drugiej Fundacja Narodowa się skompromitowała, więc wydaje mi się, że otwiera się pole dla nowych narratorów; w tym widzę szansę dla Gospodarza. Trochę mnie zmroził przed chwilą Cejrowski, który w programie Rachonia powiedział, że Stany stając wobec konieczności wyboru między dwoma sojusznikami,wybiorą tego w Palestynie. I że musimy się dogadać. On nie musi mieć racji, ale jeśli już negocjujemy ze ścianą, to dobrze byłoby zapoznać się z jej strukturą, może są tam jakieś szczeliny, gdzie wypowiedziane słowa przechodzą na drugą stronę czy odbijają lepszym echem.

  W tej sytuacji „bez wyrzekajnia się siebie i będąc na dobrej stopie ze wszystkimi” musimy robić swoje jak najlepiej bez zbędnej fanfaronady i pamiętając aby mieć za sobą Opatrzność.

 66. no i chyba to Kusznierewicz z listy PSL dostał kiedyś w samym centrum trójmiasta dużą ilość głosów, już nie pamiętam jakie to były wybory ale chyba samorządowe bo ten żeglarz zdaje się nigdy w sejmie nie był.

  Oto jak nazwisko robi cuda – PSL w Trójmieście z nieproporcjonalną ilością głosów.

 67. Nie postawiła nas w stanie wojny, bo stan wojny trwa nieprzerwanie. Nareszcie padła odpowiedź na niezliczone nieustanne ataki. Wielu doprawdy nie pojmuje, kto komu w końcu przywalił. I tyluż nie pojmuje, że sprawa nie zakończy się zawarciem jakiegoś kompromisu. Polska po to istnieje, by szerzyć świętą wiarę katolicką, i po nic więcej. Do starcia z szerzycielami totalitaryzmów dojść więc musi.

 68. Kościół zwycięży , pytanie tylko kiedy , z doświadczenia wiemy że Pan Bóg działa przez ludzi, czy Tenkturystanienaczele już urodził się ?

 69. Cała reszta jeszcze bardziej.

 70. Święty Pius X powiedział, że Antychryst za jego czasów chodził po ziemi. To samo powiedział arcybiskup Lefebvre. A czymże innym jest film Dziecko Rosemary, jeśli nie uroczystym ogłoszeniem światu, że Antychryst się narodził? Skąd wzięła się gigantyczna fala filmów z gatunku horroru? Zwłaszcza w latach pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Można sobie to zestawić z heretyckim Vaticanum Secundum, przestawieniem się Imperium Brytyjskiego z pola bezpośredniego zarządzania koloniami na zarządzanie światową kulturą popularną i z rewolucją (homo)seksualną.

 71. Wierzysz Kaczyńskiemu- super , ja już nie. Jednocześnie mam nadzieję że się mylę.

 72. To wszystko prawda , chcę tylko powiedzieć że do walki stajemy w rozsypce .

 73. Lobbujmy. A moze nawet gdzies sie dyskretnie spiknijmy na jakims off-ie zeby podzielic rolami.

 74. Wspieram Cię w tej nadziei.

 75. Spokojnie. Tuż po śmierci Pana Jezusa Chrystusa cały Kościół katolicki spoczął wyłącznie na Matce Najświętszej, która wierzyła absolutnie. Dlatego Kościół katolicki na jakość, a nie na demokratyczną przeważającą liczbę. Tamci mogą się śmiać z tego, że jest nas mało, że jesteśmy rozproszeni i bardzo słabi, że nie mamy dostępu do przekaziorów. A jeśli mówimy prawdę, oni nie tylko dostają szału, ale zaczynają nie na żarty trząść się ze strachu.

  Zresztą, zawczasu pokazali w telewizorze serialem Młody papież, że dawny Kościół katolicki wróci. Swoim zwyczajem nabluźnili, ale nie mogą ukryć tego, że niektóre sprawy wymknęły im się z rąk.

 76. Zgubiłem słowo w zdaniu: Kościół katolicki stawia na jakość. Liczy się prawdziwość głoszonej doktryny, nie liczba zwolenników danej doktryny. Inaczej to muzułmanie mówiliby prawdę, a nie mówią.

 77. Owszem musimy się dogadać – czy też możemy – ale np. na nowych warunkach. Izrael też musi zaakceptować fakt, że dla Polaków i Polski II WS to straszny okres – i oni nie są wyjątkowi. Nie na tyle – byśmy przystali na kłamstwo, które się nasila.

  Nie uważam, by dobre relacje USA-Izrael stawiały nas na straconej pozycji – oni też mogą i powinni ustąpić, nawet jeżeli tego nie akceptują, czy nie rozumieją.

 78. Istotą ich doktryny jest to, że to oni zajmują wyjątkowe miejsce w dziejach świata. Dlatego nie ustąpią. Jeśli ustąpią, będą automatycznie musieli przyjąć prawdę Ewangelii. I w końcu część z nich to zrobi. Niemniej powyższe powoduje, że Polska będzie w coraz gorszych stosunkach i z państwem syjonistycznym, i ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, którymi państwo syjonistyczne trzęsie. Elity synagogi nie chcą bowiem dopuścić do tego, by świat poznał prawdę o tym, że to one dały placet na zagładę ich pobratymców. A ten proces poznawania prawdy przez świat będzie postępował wraz z polskimi sukcesami w walce z kłamstwem o polskich obozach koncentracyjnych.

 79. Raczej przerośnięty hipster. Lepiej dać dziecku niż hipsterowi.

 80. No i tak na tej kaszance jadą. Mogliby chociaż jechać na śląskiej albo na zwyczajnej. Beznadziejność w tym braku zrozumienia czegokolwiek jest taka wielka że nawet ja, albo każdy z nas mógłby być ministrem. Oczywiście zniszczonym i wykopanym natychmiast. Tak się zastanawiam czy Ciebie czy eskę by wykopali szybciej, gdyby tak się stało. Chyba eskę, bo szybciej by zlokalizowali zagrożenia. A Ciebie potem, jakby zrozumieli że zagrożenie jest większe ale trudniejsze do zrozumienia.

 81. „oni też mogą i powinni ustąpić, nawet jeżeli tego nie akceptują, czy nie rozumieją”

  Problem w tym jak spowodować, żeby ten punkt widzenia był dla nich do przyjęcia. To byłaby ta pożądana sytuacja win-win. Tym się bodajże zajmuje prawdziwa dyplomacja.

  Zaś samo  zrzucenie tej zasłony o super stosunkach naszemu Rządowi wyszło tylko na dobre, bo już nie muszą udawać super stosunków, a my zyskujemy więcej przestrzeni do życia w  zgodzie z własną przeszłością. Ale nie będzie za łatwo, bo, jak to już Gospodarz przewidział, okazuje się, że komuniści byli forpocztą demokracji w Europie Centralnej i z tego tytułu nie można ich oskarżać o żadne zbrodnie. Więc na początek przebijmy się chociaż z tą prawdą o obozach.

 82. Ma Pan absolutna racje, Panie Krzysztofie, ze takiego uderzenia jeszcze nie bylo…

  … to jest uderzenie w Kosciol… czyli w NAS, nasze wartosci, nasza wiare, nasza wolnosc… a ekumeniacki diabel sie wscieka… ale ja – jako ja, wierzaca… zapewne nawet za malo wierzaca – z tym co wiem i widze to tak do konca nie jestem przekonana czy ta schizma to sie sformalizuje czy tez nie albo czy USA potraktuje nas gorzej niz Koree… nie wiem… po prostu nie wiem,  ale wiem, ze trzeba walczyc do konca i nie wolno sie poddawac… Pan Jezus tez cierpial,  i to jak,  i tez mial chwile zwatpienia… i jak sie strasznie bal…

  … niezbadane sa wyroki boskie,

 83. Bardzo madra wypowiedź. Tylko troszkę, hmmm… zbyt idealistyczna. 🙂

 84. Trzeba sie targowac… i walczyc o prawde… bo tylko  PRAWDA  nas wyzwoli…

  … nie mozemy sie zgodzic na ten klamliwy dyktat,  i tyle.

 85. Polska ma mechanizm promocyjny, jakiego nie mają inne państwa. Nazywa się Konkurs Chopinowski.

  Ten temat pozostawiam na inne czasy, bo na dziś od promocji sukcesu liczy się bardziej promocja sukcesji niekoniecznie na szczeblu królewskim.

 86. Wiec te rewolucję trzeba zacząć definiować i pokazywać palcem. A ona tak naprawdę zaczęła sie właśnie w 1066 pod Hasting. Tutaj coraz bardziej te date się przypomina, choć stale jest obecna, jak Normanowie vel Vikingowie. Ja juz tego nie dożyje ale w 2066 roku to będzie feta na cały świat juz chyba, bo będzie 1000 lat od tej przegranej/wygranej bitwy. Kto wygral, kto przegral? Dzisiaj to już wiemy. I nie tylko Żydom trzeba zaczac mowic w twarz, jak bylo, zaraza zaczęła sie właśnie po 1066.

 87. Janek Pospieszalski powiedzial wczoraj, ze zdaniem jego informatora ze sluzb, 25 mln odslon PolishDeathCamps podczas weekendu musialo byc dzialaniem obcych sluzb; czyli jakas forma wojny hybrydowej wobec Polski. Nasze sluzby, rozumiem, nie braly w tym udzialu, przynajmniej po naszej stronie?! Po raz kolejny rodzi sie pytanie: Na ile mozemy liczyc na nasze Panstwo? Jak to sprawdzic bez prob niszczacych?

  Za bezcenna lekcje o wartosci naszych strategicznych sojusznikow podziekowac nalezy Panu Bogu. I chyba bez działan o charakterze dzialania wspolnego nie damy rady. Tak zreszta sa obstawieni kongresmeni w Ameryce przez wplontoriuszy, ktorzy pilnują aby ichniejsze ustawy nie byly pozbawione stempla zydowskosci, tych wolontariuszy, juz na tym poziomie podstawowym. Wiec mamy sie czego uczyc.

 88. Schizma już się sformalizowała, ponieważ antypapież Bergoglio według ostatniej konstytucji apostolskiej Veritatis gaudium żąda posłuszeństwa swojemu magisterium i osobie najwyższego kapłana rzymskiego, czyli sobie. Jednym słowem ten odstępca domaga się takiego posłuszeństwa, jakiego domaga się gensek KZPR, nie jak następca świętego Piotra. Przy okazji podaje na tacy chińskim bolszewikom katolików mieszkających w Państwie Środka, zmienia treść Ojcze Nasz, utwierdza w grzechu grzeszących przeciw szóstemu przykazaniu Bożemu, błogosławi wiernych w imię Ojca wszystkich wyznań, tj. Lucyfera. Dowodów ostateczną schizmę wystarczy.

 89. Nie wiem co robily sliuzby, ale wiem (po sobie) co robilili w sieci prawie wszyscy Polacy w miniony weekend: sledzili akcje ratownicza na Nagda Parbat.

  Tamtym trafila sie wiec doskonala okazja, zeby przy niewielkim oporze hasac ze swoimi klamstwami.

  Mnie tresc tych izraelskich tweetow po prostu mrozi: jak mozna tak na chama w zywe oczy klamac?

  http://politykawsieci.pl/analiza-24h-polska-przegrala-bitwe-informacyjna-social-media-germandeathcamps/

 90. Zaraza zaczęła się wcześniej niż przed 1066 rokiem. Niemniej wtedy wkroczyła w nowy etap.

 91. A co innego mogą mówić i robić ludzie, których elity dosłownie spożywają krew małych dzieci (porównaj pedofilię hollywoodzką, pedofilię wśród polityków w USA i UK)? Muszą kłamać nałogowo.

 92. Jeszcze dam cytat z wyzej zalinkowanej analizy (jak zwykle mam wrazenie, ze nikomu nie chce sie klikac i czytac):

  „Czy 27.01.2018 były prowadzone zorganizowane działania dezinformacyjne wobec Polski? Dane tego nie pokazują. Wskazują one raczej, że „polska samoobrona w sieci” została pozostawiona sama na placu walki a izraelska dostała 100% wsparcia od państwa. Budowanie wielopoziomowej narracji o ataku nie wytrzymuje próby z danymi, które wskazują jednoznacznie, że zabrakło wsparcia a nie wojska.

  27.01.2018 zasięg w sieci tematu #PolishDeathCamps  wyniósł w zależności od narzędzia 23-28MLN osób (…)Temat #PolishDeathCamps zaistniał na cały świecie i był publikowany przez wszystkie światowe agencje prasowe i małe media.

  W tym samym czasie zasięg #GermanDeathCamps” wyniósł jedynie 1MLN .Temat „wyparował” ze światowych mediów. Poza Polską, w której uruchomiono masową dystrybucję hasztagu #GermnaDeathCamps. Sama akcja z pespektywy danych pokazała prawdziwe problemy:
  Akcja miała charakter lokalny. Pomimo ogromnej liczby użytych kont nie wygenerowano zasięgu 5MLN (konta niskiej wartości)..”

 93. Czyli ta dupiana fundacja narodowa czy jak jej tam nie ma zadnego kontaku z zagranica, w zaden sposob nie potrafi wplywac na to co tam sie dzieje.

 94. Tak mi się nasuwa analogia – Stanisław Antoni (August) Poniatowski zawarł sojusz z Prusami w celu reformy państwa. Ale przecież na tym wzmocnieniu najwięcej mogłyby stracić Prusy, bo pierwszą rzeczą, jaką powinna zrobić Rzeczpospolita po skutecznych reformach to wypowiedzenie wojny tymże Prusom w celu odzyskania Pomorza Gdańskiego (według oficjalnego nazewnictwa także polskiego Prus Zachodnich).

  I znów niby naszymi sojusznikami są państwa podejmujące działania, które można nazwać wrogimi. Nie chce bawić się w proroka, ale obawiam się, że po zdobyciu większości konstytucyjne dobrozmianowcy przeprowadzą takie reformy, że klękajcie narody. Ciekawe, czy wpiszą do konstytucji wieczny sojusz z USA  ?

 95. Tak się zastanawiam, czy minister SZ wystosuje za pośrednictwem ambasadora w USA notę w kwestii ustawy 447 przypominając, że Polska znalazła się bloku sowieckim decyzją „wielkiej trójki” a więc powojenne nacjonalizacje są skutkiem ich decyzji i zasugerować, że może powinni wypłacić odszkodowania poszkodowanym.

 96. średnio dobrze.

  Jankesi, Żydzi i Rosjanie w jednym obozie przeciw nam. Tego jeszcze nie grali.

 97. Tak, w co było w czasie II WŚ ? Nie wiem jak żydzi, ale jankesi (a dokładniej anglosasi bo i brytoli trzeba doliczyć) i sowieci byli przeciwko nam.

 98. Grali od wieków. W jednym z ostatnich odcinków wspólnie dokonali zbrodni 10 kwietnia. W terminologii Pisma Świętego to połączone siły bestii apokaliptycznej i nierządnicy, która ujeżdża bestię.

 99. No nie wiem

  W I wojnie walczyli z soba WSZYSCY nasi okupanci. I słuszne  po ludzku ) bylo kalkulowanie (np. Dmowskiego) z kim w takim razie trzymac -bo KTOS musi wygrac a ktos przegrać,

  I przegrali WSZYSCY! to tylko Matka Najswiętsza sprawiła,

 100. Podczas II WŚ hebrajczycy żydom zgotowali taki los.

 101. Bardzo mocno namawiam do zapoznania się z ostatnimi pięcioma tekstami Stalagmita na SN.

 102. To jawna kpina ta fundacja. Czytam i przecieram oczy ze zdumienia, wypisz, wymaluj powielony schemat fundacji POpaprańców.Rozpędzić na cztery wiatry jak najszybciej niedouczonych idiotów, którzy nie znają najnowszych osiągnięć naukowych.

 103. To zapewne…

  … srakiewiczowy  „model”  CHodowli  pSZyszlego  elektoratu  dla PiS’u  !!!

 104. Coz nasza elyta.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.