sie 242015
 

Cytowałem kiedyś taki żart z Alfabetu wspomnień Antoniego Słonimskiego, oto dziedzic, chyba stary pan Stempowski, zatrudniał zawsze ekonomów Żydów, był bowiem wielkim filosemitą (dali by mu dzisiaj filosemityzm za tych ekonomów). W pracy jednak jak wiemy liczą się efekty nie zaś kto jakiego jest wyznania. Kiedy więc Żyd ekonom coś tam zawalił, czegoś nie dopatrzył, wołał go pan dziedzic do siebie i siedząc za biurkiem, mówił na przywitanie głosem surowym: niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Na co ekonom, czując swoją winę i wiedząc, że lepszej roboty nie znajdzie, no chyba, że u jakiegoś zatwardziałego antysemity, odpowiadał miętosząc czapkę w dłoniach – nu, niech będzie.
W przeczytanej przeze mnie ostatnio książce Czarnyszewicza „Losy pasierbów” występuje kupiec żydowski, który każdą transakcję z gojami wyznania katolickiego zaczynał od słów – niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, a jeśli nie był pewien żarliwości ich wiary, chwalił piękno polskiej flagi i ronił łzy nad losem udręczonej ojczyzny. Potem, zmiękczywszy w ten prosty sposób serca klientów, przechodził do rzeczy.
Wczoraj toyah zacytował Adama Michnika, który powiedział, że prezydent Kaczyński zawsze cieszył się szacunkiem, nawet jego oponenci darzyli go tym szacunkiem. Jest to wyjątkowe wprost kłamstwo, przy którym to co opisałem powyżej, czyli wychwalanie Jezusa przez ekonoma i pośrednika wygląda jak wzorzec niewinności i szlachetnej prostoty. Jeden wszak, zgadza się tylko ze swoim pracodawcą, bo w perspektywie ma awanturę, a może nawet oddalenie, drugi zaś używa formuły religijnej czysto instrumentalnie. Adam Michnik, co prawda nie chwali nieszczerze Jezusa, ale czyni coś znacznie gorszego, poznajemy to po tym, że dzień po wygłoszeniu przezeń tej deklaracji jego ludzie, umieszczają na łamach zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy, Marty Kaczyńskiej, jej męża oraz jeszcze jednej osoby i dają do tego tekst informujący, że mąż Kaczyńskiej został zatrzymany przez policję a z nim jeszcze cztery osoby. To jest manipulacja delikatna jak młot pneumatyczny, z gatunku tych co to je tu kiedyś demaskował Toyah, tych wiecie z szalikiem prezydenta.
Prócz zrozumiałego i demaskującego, ale nie tak znowu bardzo, zwrotu Adama Michnika, dzieją się w stolicy inne dziwne rzeczy. Oto będą zdejmować tęczę z Placu Zbawiciela. Naprawdę, już we wrześniu ją zdemontują i przeniosą pod Zamek Ujazdowski. Pani prezydent tak zdecydowała. Ja tylko przypomnę, że prezydentem Warszawy jest osoba, która kiedyś zakładała Konwent św. Katarzyny, a do tego ma, jak słyszałem szósty dan w odnowie w Duchu Świętym. Przy tym wszystkim pani prezydent najspokojniej w świecie tolerowała ten prowokacyjny gadżet na Placu bądź co bądź Zbawiciela, teraz zaś, kiedy, jak powiadają idzie nowe, zdecydowała się to badziewie zdemontować. I cóż tu rzec w tej sytuacji? Nu, niech będzie….Bo co więcej?
Teraz czekamy na dalsze równie frapujące i dynamiczne deklaracje. Czekamy, aż profesor Hartman wystąpi w telewizji i głosem donośnym powie: niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica. Dojdzie do tego, dojdzie, albowiem trzeba będzie jakoś zdystansować ekstremistów, takich jak Grzegorz Braun, którzy pozostają przy prostym szczęść Boże. Nawet nie chcę sobie wyobrażać co zrobi Magdalena Środa. Musimy sobie zdać sprawę, że zwycięstwu PiS musi, nie ma innego wyjścia, towarzyszyć będą nastroje religijne i podniosłe, abstrahując od tego jaki jest rzeczywisty stan religijnych emocji posłów tej partii. A skoro tak będzie i wszyscy już czują, że będzie nie pozostanie im nic innego, jak naśladować tych wszystkich rozmodlonych ludzi, idących wprost z kościoła do lokalu wyborczego. Gronkowiec, jak sądzę, może się nawet ustawić na czele tego pochodu i głośno wyrażać swoje poparcie dla PiS.
Jak w takiej sytuacji powinni zachować się ludzie przytomni, a za takich my się tutaj uważamy. Myślę, że tak jak nam to w dawnych czasach radziły nasze matki – grzecznie. Powinniśmy stać grzecznie i pilnie to wszystko obserwować. Tym uważniej, że konsekwencje takich poczynań nie muszą być wcale pozytywne. Ludzie, którzy całą tą hucpą byli ogłupieni, czyli ci wszyscy od genderu i parad równości, pobiegną w te pędy do Milera i Czarzastego i wzmocnią szeregi ich partii. Naprzeciwko PiS stanie więc twór, który nie będzie miał ani jednego powodu, by, szczerze czy nie, chwalić Jezusa. Nie potrafię jeszcze ocenić czy to dobrze czy źle, bo dobrze rozpoznany i zdeklarowany co do wartości przeciwnik, to jest jednak wartość sama w sobie. Jak się w tej sytuacji zachowa przegrana PO? Wejdzie w swoje stare koleiny, zaczną tam głosić liberalizm gospodarcy i opowiadać o tym, że państwo socjalistyczne jest niewydolne, a zarówno lewica jak i PiS to przecież socjaliści. I ludzie na to pójdą, bo nie ma większych idiotów niż korporacyjni etatyści, którym się wydaje, że uczestniczą w grze rynkowej.
Trzeba by się zastanowić kogo w takiej sytuacji będzie chwalił Czarzasty, bo jak go ostatnio widziałem w telewizji, w czasie jakiejś awantury, bardzo optował za tym, by Polska była państwem świeckim. Ja nie wiem, jak to wytłumaczyć lewicy, sądzę, że nie jest to po prostu możliwe, ale chodzi o to, że te całe państwa świeckie, które oni tak kochają, to państwa trzeciorzędne, państwa dętych frajerów, gamoni, którym kradnie się wszystko co jest do wyniesienia. Trzeba to sobie powiedzieć wprost – państwa poważne aspirują do sacrum. I przed nami rozpoczyna się taki właśnie festiwal sacro-germano. Po 70 latach udawania państwa świeckiego, w roku 2017 Niemcy, cesarskie Niemcy, wejdą znów na drogę aspiracji religijnych. A pomoże im w tym, na nasze nieszczęście Kościół Katolicki. Nie sądzę, by Czarzasty zrozumiał o czym piszę, nie sądzę też by zrozumiał to Miler. Nie wiem jaki będzie los lewicy, w państwie sąsiadującym z potęgą religijno-polityczną w jaką zamienią się Niemcy po roku 2017, ale podejrzewam, że lewicy zostanie już tylko sojusz z muzułmanami, tymi co jeszcze się tu nie zjawili, ale wkrótce przybędą. Na tym kończę na dziś. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, szczęść Boże….

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl do sklepu FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy w Warszawie, do księgarni Tarabuk przy Browanej 6 i przypominam, że 4 września w Piastowie, w tamtejszym domu kultury, odbędzie się mój wieczór autorski, początek o 17.00. Zostawiam Wam jeszcze nagranie z Zielonej Góry i z Bielska Białej.

  38 komentarzy do “Kiedy Hartman pochwali Jezusa?”

 1. „Temu tworowi co teraz powstanie” – nie ta grupa istnieje od zawsze, to grupa ustawiająca się po beneficja zawsze w każdym ustroju, a to klamki pańskiej się czepiali, a to legionów, a to pasożytowali na sojuszu robotniczo – chłopskim. Ot takie zwykłe mendy. Ale są.
  Przy wygranej AWS (który łagodnie mówiąc był taki sobie) lewica i Unia Wolności zastosowali manewr podlizywania się (mówię o praktyce pracy samorządowej).
  Czyli byłaby to trzecia forma, bo Coryllus przedstawił dwie:
  a) mimikra
  b) ubieranie się w patriotyczne imponderabilia, A ja dodam
  c) podlizywanie się, obłuda, do otumanienia przeciwnika, a jak się go lukrem pochwał oblepi, to wtedy w taki zdezorientowany i ogłupiony obiekt wymierzony zostanie cios.
  Lekko nie będzie.

 2. Czarzasty i Miler nie rozumieją ale Oleksy rozumiał a Komorowski POniał 😉

 3. jeśli zlikwidują tęczę to pociągnie to za sobą konieczność restrukturyzacji zatrudnienia w straży miejskiej. Dwóch za straży zawsze (kryjąc się za krzakiem) pilnowało tej tęczy – czyli dwa etaty, za chwilę okażą się niepotrzebne, chyba że się te etaty przerzuci do walki z emerytkami co sprzedają kwiatki i pietruszkę ze swojej działki.

 4. Tymczasem w poszukiwaniu mądrości – sacrum germańskie wyprzedza co?… misja Gabriela Maciejewskiego (p. Ryszard Surmacz).

 5. To nie jest nasz, Polaków, problem. To problem różnej maści polskojęzycznych ordynansów, lokajów, odźwiernych, regularnych cieci, sługusów, folksdojczów i innych filotrusków. A więc tej całej swołoczy gremialnej, motłochu prawdziwego i kołtuna pospolitego. Co natomiast my mamy czynić lub nie czynić? Obserwować? A jednak żadna ludzka siła już tego nie rozwiąże.

 6. … no więc walczę sobie z kilkoma poczciwymi i naiwnymi znajomymi , zeby ich doprowadzić do trzeźwości sądu ….i nie mam łatwo , a nawet wręcz pod górkę….

  …jak się „ci” jeszcze zaczną podszywać to chyba ucieknę z krzykiem i przestane tłumaczyć…. już będe mogła mówić wyłącznie q…..! … co i tam czasem czynię…..ale już mi braknie słów innych…

  …………………………………..nie , no ANIA ma rację………………..a ja nie mam siły , do prostych patriotów co się dają wkręcić……zawsze ….

 7. W czasach PRL-u w mojej pracy – kiedy pojawiał się nowy pracownik (na ogół bardzo ciemna karnacja) nie pytany, zawsze zaczynał mówić o sobie: w niedzielę mam zaproszenie na chrzciny, znakomita rodzina, akowska… wielcy patrioci….
  Nikt go (jej) nie pytał, każdy widział karnację i fizys i oceniał, a „to to” sobie na siłę dorabiało styropian.

 8. Karnację ciemna – Kaukaz, Sefardim…
  Aszkenaz to najczęściej świński blond lub ryży.

 9. Etruscy: od kasztana do bruneta. Blondyni byli na SGPiSie

 10. Wyborcza powinna być rozliczona za 25lat pralni mózgu, nie w sposób karny, ale zdecydowanie powinna być uznana za martwą w sensie społecznym, czyli żadnych ogłoszeń, reklam, czy tam jeszcze co wyobraźnia podopowiada. To samo Fakt po ostatnim zdjęciu konającej ludzkiej istoty. Te same metody trzeba stosować też do mediów skrajnie prawicowych, które szczują przeciw muzułmanom, uchodźcom żydom, ukraińcom – a potem są ataki na nich. Nawet Gmyz w najnowszym tłicie nazywa człowieka narodowości ukraińsciej z Kanady – banderowcem – co za zdziczenie jezyka, który narzuca skrajna prawica. I Gazetę Wyborczą i Gazetę Polską i skrajnych faszystów i tabloidy trzeba wziąć jakoś w karby, bo tworzą zupełnie filmowy świat, każdy tworzy jakiegoś swojego wroga.

 11. Panstwo niemieckie istnieje podobnie jak panstwo nadwislanskie – „tylko teoretycznie”.
  Na terytorium Niemiec nadal znajduja sie bazy US Army (co ciekawe Royal Army sie wyniosla juz dwa roki temu). Najlepszym przykladem jak suwerenna jest polityka Niemiec pokazuje ostatni „casus Grecki” jak to „slonce peru” zatrzymalo Frau Merkel przed opuszczeniem „negocjacji”. A wiadomo ze regres w Europie jest jak najbardziej na reke zarowno US jak I UK. W „katolickich” Niemczech gdzie KK zyje z tego co skarbokwa „zgoli najemnikowi z pensji” w szkolach trwa deprawacja moralna wyzszego rzedu(multikulti+deprawacja seksualna) polaczona jednoczesnie z zastraszaniem dzieci przy pomocy „mniejszosci muzulmanskiej” ktora jest w szkolach bezkarna I teroryzuje „innowiercow”. W taki sposob wychowuje sie pokolenie ktore bedzie od dziecinstwa balo sie muzlimow i pozwalalo im na wszystko(chowajac glowe w piasek). W Niemczech potrzeba conajmniej pokolenia na naprawienie dotychczasowych szkod zanim to panstwo stanie sie panstwem „powaznym”. Jednoczesnie ich okupant(US) musialby upasc conajmniej na jedno kolano.

 12. mnie zastanawia czy oni tęsknią skrycie za Mazurami, Warmią, Łotwą, Kłajpedą, Sudetami czy im wszystko jedno? Teraz biorą greckie przedsiebiorstwa, ale jakoś się nie pchają do Inflant, albo na Warmię.

 13. Specjalizacje wg karnacji? Interesujące. Na czym to miałoby polegać?

 14. Niemniej macerowanie niemieckich mózgów również nie jest naszym problemem, przeciwnie: słabe Niemcy to zawsze dobra nasza. Potrzebujemy jeszcze słabej Francji i zupełnego wykolejenia W. Brytanii. Rozkład wewnętrzny Europy Zachodniej jest jak najbardziej pożądany. Również rozkład Rosji no i ostateczne rozwiązanie kwestii etruskiej, rzecz jasna.

 15. Nie tęsknią, lecz niestety żywo ich pragną.

 16. na wieki wieków amen

 17. No ja nie jestem do tego przekonany slabe panstwa Europejskie oznacza silna Polska. Slaba Europa jest na reke tylko US. A US to najgorsze co sie przydazylo na Ziemi od czasow Hettytow.
  Pozatym zagrozenie ze strony Islamu nie zniknie od tego faktuy ze Europa bedzie coraz slabsza a raczej jeszcze szybciej sie zaostrzy.
  Jestem zdecydowanym przeciwnikiem UE jak i kazdej glebszej integracji Europejskiej jako ze jest to herezja i grabiez na wielka skale(wiem „maslo maslane”).
  Nie oszukujmy sie ze Rzym nas uratuje. Rzym juz dziesiatki razy sprzedawal slabych (np misje jezuickie w Amerycje Pld.) w imie chilowych interesow I nie zawacha sie zrobic tego ponownie chocby z Polska jesli zajdzie taka potrzeba a Polska bedzie nadal slaba. Autor nie raz wspominal kosciol jest organizacja globalna i napewno bedzie wspieral mocnych sojusznikow bo to lezy w jego zywotnym interesie.
  Dlatego w narodowym interesie Polski jest przede wszystkim wzmocnienie samej siebie a nie granie na oslabianie wrogow w sytuacji w ktorej Polska „lezy na lopatkach”.

 18. To oczywiste, że żaden Rzym, żadna „cywilizacja łacińska” itp. bajki. USA w obecnej postaci jest tworem etruskim i w rekach Etrusków. Tak naprawdę problem jest jeden i ma na imię etruskowie. I nie ci szeregowi, co na chrzciny itd., ale ci najwięksi, dosłownie garstka…

 19. przeniesienie tęczy , takie po cichu … świadczy , ze HGW rozumie sytuację…i przechodzi na inny tajny poziom działania …….po tej odnowie skąd ludzie trafili w sporej częsci poza KRK …. ciekawe GDZIE ona teraz jest ? prawda ????

  częsć jest w różnych wspólnotach protestanckich , część w takim Kościele Jezusowym ….

  ona przechodziła w Częstochowie Ignacjańskie ćwiczenia duchowe …. nawet namawiał na to Suchocką…ale tamta „zaliczyła” tylko jeden tydzień… i na następny rok nie wróciła …. a HGW o ile pamiętam , przeszła całą drogę….

  To duże wyzwanie …. Celem jest spotkanie Jezusa … nie każdy kto wytrzymał , spotkał Go…

  Ciekawe co jej się podziało w głowie ?
  .

 20. Hehe , ja całkiem z innej beczki ale nie mogę się powstrzymać, we Wrocławiu monarchisci z Bartyzelem na czele będą uczyć jeść nożem i widelcem http://www.krolewska-akademia.pl/program/
  😀

 21. krucho musi być z kasą na tych uniwerkach 😉

 22. Myślę że to gra lewicowych mediów na czas wyborów. Takie złudzenie tolerancji wobec Kościoła. To jest widoczne w TVP regionalnej. Normalnie bardzo lewicowa teraz puszcza mnóstwo dokumentów o tematyce religijnej. Programy informacyjne co robione chyba przez sztab PO. Czasem matrix się odsłania. Zupełnym kuriozum jest gdy Wiadomości P1 wyznaczają Prezydentowi kierunki polityki zagranicznej. Ewidentnie ręczne sterowanie tym programem przez sztab PO. Mieliśmy to już gdy PPR oprócz likwidacji Państwa Podziemnego w terenie w mediach podlizywał się Kościołowi. To tylko gra na czas wyborów. Po wygranych przez PIS wyborach zacznie się ostry atak na rząd. Nowy rząd jeżeli będzie miał „jaja” powinien uderzyć w te media. Jeżeli tego nie zrobi będzie atakowany aż padnie. Ważne jest to że te złe media nie mają już monopolu i nad tym trzeba cały czas pracować. Stąd wielka zasługa O Redemptorystów i innych jak Instytut Ks. Skargi. Wolne media, wolni wydawcy, Wolne Słowo ! Inwestujmy w nich i propagujmy. To my zwykli czytelnicy możemy zrobić. Polecić komuś. Niech się sam przekona. I namawiajmy wszystkich do nieoglądania telewizji ! Innej niż TRWAM oczywiście.

 23. Prawicowość to: trzymanie widelca, polowania, jazda konna, słuchanie Moniuszki i czytanie Mickiewicza. A do bolszewików kto ma strzelać ?

 24. Za komuny poslugiwania sie nozem i widelcem uczono zomowcow, przynajmniej w znanym kawale.

 25. Bierut podawał dzieci do chrztu. Michnik, Kuroń… koczowali w kościele św. Marcina, z którego zrobili swoisty ośrodek walki z komunizmem. Ażeby wszystko to uwiarygodnić, Kiszczak wysłał ZOMO, które wówczas spałowało tamtejsze zakonnice. A potem w Magdalence pili wódkę. Teraz Duda. Z tolerancją dla in vitro; to taki wypadek przy pracy, ale w pewnym momencie i on pokaże zęby, pazury. i oczywiście ogon. Probierzem będzie zwrot lub nie własności zagrabionej po 1945. Oczywiście PiS niczego nikomu nie odda i to będzie – jak mawia p. Maciejewski – demaskacja ostateczna.

 26. PRL złodziejem,
  III RP paserem 😉

 27. Co Gabriel sądzi o pomyśle jednolitej ceny na książkę przez 12 miesiący od premiery. Taki pomysł ma mieć siłę ustawy według reportażu tv republika: https://www.youtube.com/watch?v=okewQ_-DkbM

 28. A kto te fanty kupuje?

 29. Tę tęczę przeniosą chyba tylko po to, by potem triumfalnie z nią powrócić w glorii chwały i męczeństwa LGBT.

 30. Nic mnie to nie obchodzi, moje książki i tak mają jednolitą cenę przez 12 miesięcy. Nic ich nie uratuje, żadne manipulacje przy cenie, albo będa pisać ciekawie, albo zginą.

 31. Wstyd mi , ale nie umiem zamieszczać linków więc opisowo podam adres i polecam do wysłuchania wypowiedź księdza o referacie wygłoszonym na temat Lutra przez panią prof. z Niemiec.
  Wyguglać: Gloria Tv „Luter protestant – szczegóły z życia”
  Baaaardzo ciekawe był to student prawa, ojciec dzieciom, podwójny morderca, ścigany przestępca i nie zakonnik.

 32. Do bolszewii się już nie strzela bo to antysemityzm ,gdzie pan wsadził głowę na ostatnie 50 lat?

 33. Czyzby Szanowna AniazUW Basni… nie czytala, ze zachwyca sie notkami biograficznymi z innej reki?

 34. Oczywiście, że „Baśnie…” są przeczytane, ale jednak osłupiałam nad rozbieżnością zachodzącą między faktami a legendą. Obowiązuje legendowanie Lutra jako zakonnika który się sprzeciwił i wystąpił z KK, a tu się okazuje że to niemoralny osobnik i bandyta i że ten krytykowany przez Lutra KK ratuje mu to jego bezecne życie. Osłupiałam na ten poziom zakłamania.
  A XI tom Encyklopedii Katolickiej skupia się na lutrowym odejściu od sakramentów

 35. I przebywa w piekle (Luter). Pewien włoski ksiądz miał potwierdzone objawienie. Pochwała Lutra jest więc bezspornie pochwałą piekła.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.