cze 142022
 

Właśnie doszła do mnie faktura za konferencję w Wąsowie. Kosztowała nas ona, razem z honorariami dla wykładowców, 20398 zł. Na imprezę przybyło 55 osób, każdy więc łatwo sobie policzy ile realnie powinno wynosić wpisowe na tę konferencję. Od razu powiem, że w przyszłym roku będę musiał podnieść wysokość tego wpisowego dość drastycznie czyli do takiej właśnie wysokości, jak to wychodzi z wyliczeń.

Nie chciałem robić dużej podwyżki w tym roku, z oczywistych względów. Nie każdego stać na takie poświęcenie. Inflacja skoczyła nagle w związku z wojną, wszyscy byliśmy trochę zdezorientowani. Nie zamierzam podnosić wysokości honorariów dla wykładowców, i tak są one bowiem wysokie. Uważam jednak, że jeśli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia, należy to odpowiednio wynagrodzić. Jeśli chodzi o wpłaty na konferencję w Uniejowie, wszystko zostaje po staremu – 270 zł za osobę. Jeśli do połowy sierpnia nie zbierzemy odpowiedniej kwoty, poproszę wszystkich uczestników o wyrównanie różnicy. Tak, jak mówiłem wcześniej, nie myślę o żadnych zyskach, ale o tym, by zwrócił się koszt imprezy i honoraria wykładowców. Żeby pokryć deficyt, jaki mamy po Wąsowie zorganizowałem dużą promocję, która trwać będzie jedynie tydzień czyli do przyszłego poniedziałku. Oto lista tytułów o obniżonej cenie.

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/edward-woynillowicz-wspomnienia-1847-1928-czesc-pierwsza/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/kredyt-i-wojna-tom-i-2/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/relacja-o-panstwie-polonia-i-prowincjach-polaczonych-z-ta-korona-john-peyton-jr/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/wielki-zywoplot-indyjski/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/katastrofa-kaliska-1914/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/zydowscy-fechmistrze/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/propozycja-poskromienia-hiszpanii-tlumaczenie-gabriel-maciejewski-jr/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/proces-eligiusza-niewiadomskiego/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/swiety-ludwik-jacques-le-goff/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/sledztwo-w-sprawie-sw-andrzeja-boboli/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/czerwiec-polski/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/z-kronik-klasztoru-i-kosciola-o-o-bernardynow-w-zaslawiu/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/sanctum-regnum/

Teraz przejdźmy do Targów Książki i Sztuki, które odbędą się w Grodzisku Mazowieckim, w Mediatece, w dniach 2-3 lipca bieżącego roku. Wśród wystawców będzie między innymi wydawnictwo Rewasz z Piastowa, które wielu z Państwa zna i którego książki ceni. Panowie z Rewasza zaprezentują wszystkie swoje tytuły, w tym te najnowsze. Zamówili aż trzy stoły, a więc będzie co oglądać i w czym wybierać. Przewodniki, które wydają są książkami na niezwykle wysokim poziomie, tak merytorycznym, jak i edytorskim. Różnią się znacznie od przereklamowanych przewodników zachodnich, a wiele z nich dotyczy krain i miejsc, których próżno by szukać w ofercie innych wydawców. Z powodzeniem, od lat sprzedajemy ich książki. Teraz można będzie je kupić bez mojego pośrednictwa i poznać niektórych ich autorów.

Przypominam – Grodzisk Mazowiecki, Mediateka 2-3 lipca

  Jedna odpowiedź do “Kilka uwag o konferencji w Wąsowie i nadchodzących targach”

  1. Dobrobyt zaczyna się wtedy, gdy ludzi stać na wymienianie się usługami. Chcesz fajny kominek? Płacisz 20-30 tysięcy i masz. Chcesz nowy taras? Płacisz 100 tysięcy i masz.

    Bilety na koncerty ( np Taco na Bemowie , pewnie 5-10 tysięcy ludzi) – 150 zł. Na bardziej markowe koncerty po 250-350 zł i więcej.

    Tak więc konferencje są relatywnie tanie, po kieszeni może chętnych uderzać ewentualnie dojazd i nocleg.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.