maj 112015
 

Nie wiem czy jeszcze jest tu ktokolwiek, ufający w przekazanie głosów Kukiza Andrzejowi Dudzie, ale jeśli tak, to niech się puknie ów ktoś w głowę. Paweł Kukiz, człowiek zmęczony życiem nad wyraz, który w czasie kampanii dawał kilkakrotnie dowody absolutnej bezradności, człowiek, który mówi właściwie o dwóch rzeczach – o JOW-ach albo o symbolice narodowej obecnej w jego domu rodzinnym został wypromowany przez Wojewódzkiego. Tak to trzeba rozpatrywać. Kuba wyszedł i powiedział, że Paweł jest fajny, a ponieważ program Kuby ma dużą oglądalność ludzie, którzy normalnie zastanawiają się kogo aktualnie posuwa Kuba, poszli do urn. To wszystko. Ponieważ od dłuższego czasu Kukiz jest bezskutecznie lansowany na barda prawicy, zastosowano go także jako antidotum przeciwko Ruchowi Narodowemu. Ten ostatni jak widzimy zdobył ledwie 0,8 procent głosów. Kukiz zebrał więc kolegów Kuby, coś tam podkradł narodowcom, urwał spory kawał elektoratu Dudzie i dostał 20 procent. Teraz zaś ludzie z mądrymi minami zastanawiają się czy jak on poprze Dudę to będzie sukces. Sukcesu nie będzie, chciałem to wyraźnie tu oświadczyć, albowiem właśnie po to Kukiz został wymyślony, żeby go nie było.
Za wcześnie jest, by cieszyć się z porażki Bronisława Komorowskiego, między innymi dlatego, że jest Kukiz. Ponoć ma on dziś rozmawiać z Andrzejem Dudą, ale w mojej ocenie rozmowy te nie mają sensu. Najważniejsze będzie to co Kukiz powie przed wyborami jesiennymi. Do listopada bowiem może on zrobić potrójne salto, a nawet wręcz wycofać się z polityki i wskazać na swoje miejsce jakiegoś sympatycznego następcę. Chodzi bowiem o to, by zmontować jakąś malowniczą przeciwwagę sejmową, która uniemożliwi PiS rządzenie w razie ewentualnego zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. Kukiz z Korwinem w jednej partii mogą stać się koalicjantem i PiS i PO, bez znaczenia kogo wybiorą, bo i tak będzie chodziło o to, by paraliżować PiS. Już widzieliśmy koalicjanta Giertycha parę lat temu i widzimy gdzie jest on dzisiaj. Teraz pora na patriotycznie wychowanego pana Pawła, który śpiewa hymn lepiej niż Jarosław Kaczyński.
Wszystkie powyższe założenia ważne są jedynie wtedy kiedy Duda wygra wybory, a to nie jest przecież pewne. Może się okazać, że Bronek, rzutem na taśmę, zdobędzie jednak przewagę. Wtedy Kukiz trafi tam skąd wylazł, czyli do wora, razem z Korwinem, a PO przygotuje sobie kolejną, apelującą do rozsądku obywateli jesienną kampanię. PiS zaś będzie miała problem nie do rozwiązania właściwie. Problem, któremu na imię przetrwanie. Tak więc nie machajmy póki co marynarami, bo nie ma to sensu. O, właśnie podali, że Kukiz w drugiej turze nie poprze nikogo, obok leci informacja, że wczoraj Duda zadeklarował chęć rozmowy z nim.
W tych kontekstach na prawdziwego polityka w Polsce wyrasta jedynie Korwin, bo on wie doskonale co do czego służy, no ale idzie na pasku, więc jego zagrywki są jedynie żartem. Duda w żaden sposób nie powinien deklarować żadnych chęci do rozmów z Kukizem, powinien go zniszczyć i to podstępnie. Tak jak to przez wyborami zrobił Korwin.
Nie rozumiem ludzi, którzy cieszą się, że Grzegorz Braun miał tylko trochę mniej głosów niż Jarubas. Ludzie, misją PSL nie jest wystawienie prezydenta, tylko ciągłe przypominanie wszystkim o swoim istnieniu. Wynik Brauna nie ma żadnego znaczenia. Może on się co najwyżej krzywo uśmiechnąć do Kowalskiego i Wilka, którym proponował przed wyborami jakiś szerszy front, a oni mu powiedzieli, że wolą pojedynczo wchodzić do sejmu. To ich pozycjonuje w sposób ostateczny, a Braunowi daje smutną satysfakcję. Powstaje pytanie, czy w koalicji Kukiz-Korwin, a taka sądzę powstanie, jeśli wygra Andrzej Duda, znajdzie się miejsce dla Brauna i czy on ze swoją przenikliwością zgodzi się tam wstąpić? Mam nadzieję, że się nie znajdzie, że oni w ogóle nie będą brać go pod uwagę, tak będą upojeni sukcesem, że do bandy nie przyjmą dodatkowych liderów, na tle których wyglądaliby nico dziwnie.
Przed PiS najcięższe pół roku w historii, bez względu na to kto wygra wybory prezydenckie. I trzeba będzie to pół roku rozegrać tak, by nie było już wątpliwości kto jest dobry, a kto zły. Moim zdaniem najpierw trzeba zniszczyć Kukiza, żadne pozytywne kampanie, budowanie wizerunku i takie tam brednie nic nie pomogą. Kukiz został wystawiony jako zasłona dla PO, niech więc poczuje co to znaczy, być zasłoną naprawdę. To samo z Korwinem. Ja wiem, że nic takiego się nie wydarzy, że wszystko będzie jak do tej pory, czyli dziamdzianie, uśmiechy i analizy oraz wróżby na przyszłość. No, ale z tym większą swobodą pozwalam sobie to pisać.
Kukiz będzie przez dwa tygodnie brylował i szkodził tym samym Dudzie. Zacznie już dziś. Będzie mówił o symbolach narodowych, partyjniactwie, bez wymieniania nazwy partii i o emigrantach, którzy tęsknią za ojczyzną. Potem, przed samym głosowaniem, da koncert albo zrobić coś jeszcze głupszego, co przekona wszystkich, że powinni głosować na Komorowskiego.
Już za chwilę odezwą się upadające na pysk „nasze media”, w których pójdzie informacja, że to tylko dzięki nim Duda uzyskał taki wynik, bo jak nie było naszych mediów to Pis nie miała wyników. To jest nieprawdopodobna wręcz gówno-prawda. „Nasze media” nie działają, od roku telewizja Republika ma padaczkę, Gursztyn musi atakować Brauna, żeby przypomnieć o swoim istnieniu. Karnowscy zgłębiają temat gwałconych przez różne armie dziewic, a polityka idzie swoim trybem. Za chwilę jednak ludzie ci wypną piersi do orderów. Nawet Ziemkiewicz tak zrobi. Szykujcie się na ten festiwal agresywnego chamstwa i trzymajcie w pogotowiu zgniłe jajka, bo będzie się działo.

Ja oczywiście przypominam o stronie www.coryllus.pl gdzie rozpoczęliśmy sprzedaż nowego albumu zatytułowanego „Narodziny świata w 20 obrazach. 1864-1914”. Oto trailer

http://www.bereznicki.pl

  58 komentarzy do “Komu Kukiz zrobi kuku?”

 1. Kukiz zdążył już podać 3 wersje co zrobi ze swoim poparciem
  1. nic
  2. zrobi sondę na fej-zbuku i „tylko ogłosi” jej wynik, a wiadomo, ze Vox populi vox Dei
  3. żeby nie głosowali na Komorowskiego.

  Kukiz jest szykowany na wybory parlamentarne, Trudno powiedzieć jak się skończą wybory prezydenckie, ostatecznie Ossowieckim nie jestem.
  Ale wybory jesienne, najprawdopodobniej skończą się tym, że nawet jeśli PiS wygra, to będzie miał nową „samoobronę” jako jedynego możliwego koalicjanta.

 2. Tak właśnie, dlatego PiS powienien zniszczyć Kukiza. „Nasze media” powinny zniszczyć Kukiza, ale oni go zaczną głaskać, bo to jest człowiek z tego samego tworzywa co oni ulepiony i nie chodzi mi tu bynajmniej o glinę. Za to z wielką zaciętością będą owe media niszczyć Brauna.

 3. Kto bierze udział w Marszach Niepodległości ten wie że godzinę wcześniej na tzw. „patelni” przy stacji metra Centrum zaczynają się kręcić panowie w czerwonych tiszirtach z napisem na plecach „jednomandatowe okręgi wyborcze”, mają w rękach listy poparcia (nazwisko, imię , adres, pesel, podpis) i zbierają to dopóki marsz nie wyruszy. Ludzi mnóstwo i ludzie te karty wypełniają. Co to za spontan? Czyja to inicjatywa?

 4. Ja nie wiem, bo ja nie biorę udziału w manifestacjach i innym też to odradzam.

 5. TAK to będzie NEWS SAMOOBRONA .Ale nami Polakami można wywijać na wszystkie strony.To nie żaden majstersztyk systemu ,to jest proste jak wał korbowy .Jesteśmy głupim narodem.Tak było w historii,jest i będzie a chodzi o prostą rzecz ,żeby państwa położonego między Bugiem a Odrą nie było na mapie.

 6. No ktoś te czerwone tiszirty z białymi literami „jednomandatowe okręgi wyborcze” i te karty poparcia i tych ludzi przygotowuje, nie spotkałam tej akcji na żadnych dożynkach, czy innych spędach, ale zawsze na Marszu Niepodległości. Czy ktoś (organizator tego poparcia) w ten sposób sprawdza kto bierze udział w Marszu i skąd przyjechał?
  Co do Brauna jego wynika to dla mnie optymizm, to taka swoista „szklanka do połowy pełna”.

 7. Na Marszu Niepodległości można wiele ciekawych obserwacji dokonać. Np w 2013 jeszcze przed marszem idąc w kierunku wspomnianej wyżej patelni już mijałem grupki ludzi, jeszcze nie w pełni wyposażonych, ale wprawne oko rozpoznać mogło, że to nie są panowie idący sobie na spacer.
  W 2014 na moście było aż za dużo do obserwacji, ten most to był pomysł z piekła rodem, tam co chwila widziałem zachowania nieciekawe.
  Pod względem obserwacji różnych mniej lub bardziej ciekawych zachowań Marsz jest na prawdę kopalnią wiedzy.

  Machnąłem się podczas wpisywania nicku, nie trzeba akceptować tego poprzedniego komentarza.

 8. Kukiza można załatwić w 3 minuty. On nie ma, bo według mnie mieć nie może, wiedzy formalnej do uprawiania polityki. Czyli nie trzeba nawet jakoś agresywnie go kasować – tak, jak Korwin ze spokojem, z danymi w ręku.
  Przy okazji, ludzie, którzy zajmują się badaniami operacyjnymi zawsze wiedzieli, że istnieje mankament JOW-ów, który właśnie w zeszłym tygodniu się ujawnił na Wyspie.

 9. Anie mówiłem że wylezą z nor szmondaki .Niesioł już w okienku pluje na Kaczyńskiego.

 10. A kto najlepiej przewidział wynik głosowania 😉

 11. Andrzej Duda nie może niszczyć Pawła Kukiza. W ogóle nie można nic złego mówić na Pawła Kukiza. Przekaz z pierwszej tury doznałby głębokiego uszczerbku, gdyby tak zrobić.

  Natomiast należałoby mu stworzyć warunki i pomóc pokazać się w prawdziwej postaci.

  Gdyby to była bajka, to wystarczyłoby wymówić jego prawdziwe imię.

 12. Poszedłem przed chwilą pod komisję wyborczą, zobaczyć wywieszone protokoły. Proporcje z grubsza takie jak w wynikach medialnych. Ciekawi mnie – w jednej komisji GB ma 5 głosów, w drugiej, obok, ma 8 głosów. Biorąc pod uwagę własciwości mojej okolicy to zaskakująco dużo.

  Analiza Coryllusa bardzo dobra i trzeźwa.

  Niestety pisowscy posłowie już zadeklarowali sami od siebie? że sa za JOWami.
  Więc nie wiem czy taki pośpiech zwiastuje chęć podstępnego zniszczenia Kukiza?

 13. Idźcie w lud a powiedzą wam, że Polska odzyskana już i wreszcie Panie będzie koniec PO. 🙂 Jak dziś słucham ludzi i chodzę po intrenecie to mam wrażenie jakby wszyscy (lud polski w sklepach, na ulicy, prawicowi znajomi na facebooku, w pracy, media prawicowe) odtrąbili zwycięstwo, że Polska odzyskana bo matematycznie Duda + Kukiz + reszta prawicy to 55 %.

 14. PIS od Smolęńska się stacza po równi pochyłej w kategorii prowadzenia merytorycznej kampanii ,vide Kluzikowa i jej migalscy gitarzyści.Nie mam zdania co do JOWów ale jeżeli KUKIZOPODOBNI tak nachalnie go forsują ,to cóś jest grane ze wschodniej i zachodniej flanki.

 15. Obeszłam teraz z moim psem 4 punkty wyborcze (Dolny Mokotów) wyniki takie:
  Braun, Komorowski, Kukiz na jednym poziomie po 7 – 8 głosów;
  Duda po 19 – 20 głosów.
  Po południu dopiszę jakie wyniki są na Górnym Mokotowie

 16. Szkoda jajek. Proponuję wrócić do dobrych czasów szkolnych ,skuwka od automatycznego czeskiego ołówka i garść szpilek z łebkami ,drucików, i dmuchać w te tłuste dupy.

 17. Lubi Pan piwo? Bo ma Pan u mnie jakieś dobre za taką deklarację i radę 🙂

 18. Niestety na siepoliczymy.pl PBK jest już w okolicach 36%, AD ok. 32% – jeszcze się to waha ale coraz mniej. Nie wiem na ile są to wiarygodne dane – sam dopisałem swoje z Komisji 18 – Adamowizna. Moim zdaniem, to mimo machania szabelką nie Paweł Kukiz będzie decudował co, gdzie, kiedy i w jakiej formie usłyszą/zobaczą jego wyborcy. Pozostało jeszcze kilkaset godzin, z których ostatnie będą najważniejsze – teraz będzie tylko zasłona dymna czyli mgła w najwyższym dostępnym gatunku.

 19. A gdzie się podział wpis informujący o wyniku wyborczy w Toronto – Braun drugie miejsce po Dudzie – czy pomyliłam portale?

 20. To tak łatwo powiedzieć „zniszczyć Kukiza” – on sam wygląda na mocno wyniszczonego. Równie dobrze można radzić PiS, żeby zniszczył PO… Chyba się Coryllus nieco zagalopował. Im Kukiz więcej krzyczy o swojej niezależności – tym żałośniej to brzmi. Wyimaginował sobie, że odniósł sukces (jak kiedyś Lech Wałęsa „sam z żoną i dziećmi, bo nie miał ludzi” – zwykła pycha:)

 21. Pod wczorajszym tekstem.

 22. Dzięki , bo mam krewnych w Toroncie i bardzo bym chciała żeby wynik wyborczy z Toronta płynął z serca a nie z intryg systemu.

 23. Czy nie uważacie że Krasko miał za mały garnitur na sobie? Marynareczka taka obciśnięta, za krótkie rękawki i spodnie też takie kusawe. Czy to może nowa moda wchodzi?

 24. słowa z pierwszego zdania Pawła Kukiza wygłoszonego po podaniu exit’ów – ” Przyjaciele ! wasz wynik to jest NASZ wynik”…

 25. Na granicy Ursynowa Braun 1%, Duda 20, Komor 50%.

 26. Braun swoim gwiazdorzeniem a nie Kukiz urwał RN, target Kukiza to palikociarnia. A co chciał osiągnąć Braun? wg mnie popularność

 27. ” Przyjaciele ! wasz wynik to jest NASZ wynik”…

  Tak powiedział? Jest niesamowity….

 28. Zawsze wspierałem JOWy i jestem pewien, że przy mobilizacji publicznej ta zmiana może być wprowadzona stosunkowo szybko.
  9:05 AM – 11 maj 2015

  Ogólnopolskie referendum powinno dotyczyć 3 rzeczy – JOWów ; likwidacji finansowania partii polit.; zasady in dubio pro tributario
  9:04 AM – 11 maj 2015

  To są ćwierkacze bronka. Szybko działa.

 29. No i moja siostra zmiażdżyła temat:
  „bronek chce poprzez jowy przyciągnąć elektorat Kukiza. A przecież elektorat Kukiza nie wie co to jowy”

 30. Jeżeli przyjmiemy, że dyscyplina wyborców Komorowskiego jest większa niż Dudy to w przypadku, gdy Kukiz nic nie powie o przekazaniu głosów, wtedy Komorowski powinien wygrać drugą turę o jakieś 2 – 2,4% głosów.
  Oczywiście nie można tego zostawić w rękach nieodpowiedzialnych wyborców i pójdą badania OBOP na użytek własny i wtedy można awaryjnie uruchomić Kukiza. Jeśli powie coś na temat przeniesienia głosów wprost na Komorowskiego lub przyłączy się do negatywnych ocen Dudy to będzie można podejrzewać, że tym razem majstrowano przy głosach oddawanych na Kukiza.
  Te jego 20% nijak się ma do charyzmy kandydata, ani do środków łożonych na kampanię; po mojemu te procenty są z sufitu. To taka Wunderwaffe ludzi stojących za Komorowskim. Świerzbiała ich rączka, bo przesadzili zdrowo; jakieś 12 – 13% połknąłbym bez problemu.

 31. Obywatel GB powinien poczytać Coryllusa. Może nawet nawet wypić z nim kawę…

 32. To ja inaczej. Cały elektorat – „zrobię na złość, na przekór, coś nowego, dość starego, precz z systemem, zmienić system, pogonić klechów, obniżyć podatki, tak dla polskiej racji stanu” itd., itp. – przegrał te wybory. Co pozostało? Dwie opcje jedna proamerykańska bezpośrednia w osobie Dudy i druga proamerykańska pośrednia poprzez Niemcy i Rosję (WSI) w osobie Komorowskiego. Niemcom pozwala się raz na więcej, raz przykręca się im śrubę ale zawsze pozostają na amerykańskiej smyczy. Polska polityka jakakolwiek po prostu nie istnieje!
  Grzegorz Braun zadziałał ze wszech miar słusznie biorąc udział w tej inżynierii wyborczej – przeżył ją na własnej skórze i miał swoje przysłowiowe pięć minut na antenie z największą liczbą odbiorców jednocześnie. Więcej nie da się osiągnąć w obecnej sytuacji. Tak uważam.

 33. Federalna Republika Nigerii na siepoliczymy.pl !!! Mistrzostwo świata !!! Grzegorz Braun 100% JEDNOGŁOŚNIE !!!

 34. A czy JOW-ach nie jest ważniejsze to, że jako głosujący mam większy wpływ na to, kto zostanie wybrany (oraz ewentualnie ponownie wybrany w następnych wyborach) od rozkładu sił politycznych w nowowybranym parlamencie?

 35. Braun najpierw odmówił RN , który rozpaczliwie poszukiwał rozpoznawalnego kandydata. A po zarejestrowaniu Wilkowi, który chciał zrezygnować i tworzyć struktury z niedobitków KNP pod jego szyldem.

 36. Chcesz Renato traktować Grzegorza Brauna jako rozpoznawalny szyld, który powinien służyć innym? Nie widzisz różnic w programie GB i RN? Grzegorz Braun miałby firmować prawicę dowolnie rozumianą? Policzyliśmy się w pierwszej turze. Wynik nie napawa optymizmem ale… Czy klęska Powstania Styczniowego napawała? Albo Jałta? Tu się trzeba napracować do potu, a może do krwi…

 37. Czy ktoś ma jakieś informację na temat tej inicjatywy Grzegorza Brauna? http://www.pobudka.org/

 38. Ach, odmówił…nie wiedziałem…

 39. rozmowy były RN z Braunem, ale sztab Pana Brauna nie potrafił zwerbalizować o co im dokładnie chodzi, a później już było za późno, ale nie jest tak, że nic nie ustalono, zwyczajnie nie powinien Braun zagadywać za pięć 12 i się dziwić, że wywoła konsternację… nie powinien złej woli zarzucać RN i partyjniactwa, bo mamy inne wady, ale akurat nie tę 🙂

 40. Braun tym startem osiągnął bardzo dużo (chyba nikt się na serio nie spodziewał zwycięstwa?) – wystarczy otworzyć było Wykop.pl, zobaczyć jak czsto był obecny i jak wiele osób deklarowało, że to jednak on spośród 11 kandydatów jest im najbliższy. Oczywiście nie jest to liczba, która mogłaby znacząco poprawić rezultat wyborczy ale z poglądami Brauna wyrażanymi w krótkich reklamówkach nie jest łatwo zyskiwać zwolenników.

 41. do mojego wpisu z 9 rano wkradły się bzdurki. sorry.
  Dolny Mokotów (2 punkty wyborcze) :
  Braun – 18 głosów i 10 głosów
  Duda – 278 głosów, i 298 głosów
  Komor – 706 i 517
  Kukiz – 202 i 174
  Górny Mokotów (okolice Rakowieckiej):
  Braun – 23 i 12
  Duda – 328 i 268
  Komor – 776 i 61
  Kukiz 180 i 102

 42. SPRAWOZDANIE Z KAMPANII GB

  Na stronie http://www.dakowski.pl jest tekst prof. Dakowskiego opisujący jego i przyjaciół boje o kampanię dla GB. Mój wniosek po tej lekturze jest prosty. Jest tez kilka pytań.

 43. brak kompetencji Kukiza pokazuje charakterystyke jego elektoratu.(sugestia coryllusa).
  Jesli faktycznie istnieja mankamenty JOW-ow oraz jesli dolozymy do tego ciagle dazenie PO do wyjecia finansowania parti politycznych z budzetu panstwa, to otrzymamamy instrument masowego razenia na oboz patriotyczny -a nosnikiem bedzie Kukiz

 44. Popularność wyższą niż reżyser Gwiezdnych Wojen?

 45. Mogę tylko napisać, że też tak uważam. Braun postanowił podjąć wyzwanie. Włączył się do tego demokratycznego festiwalu i dużo osiągnął. Nie mógł wygrać, bo jego poglądy mogą być dla wielu sporym zaskoczeniem. Myślę jednak, że gdyby postanowił kontynuować swoją działalność polityczną, niewykluczone, że coraz więcej ludzi przekona się do jego poglądów, zapatrywań. Na pewno zaś będzie to duża odmiana od oklepanych frazesów, którymi raczą nas politycy, a które (frazesy) usypiają ludzi i ludzie przestają interesować się tym, co się wokół nas dzieje.

 46. Witam. Pierwszy ran na tym blogu. Całkiem przyjemnie poczytać coś z innej strony. Dużo osób pisze tutaj o p. Braunie. Moim zdaniem człowiek z hasłami o intronizacji Chrystusa Króla nie ma szans być branym na serio. To samo z tekstami o żydomasonerii podczas „debaty”. Ten człowiek musiałby zmienić język, żeby był do przełknięcia przez normalnych (czyt. ogłupionych) wyborców.

 47. Ku mojemu zaskoczeniu Kukiz chce być długodystansowcem.

 48. Kukiz nie ma zaplecza politycznego, pieniedzy ani programu, z wyjatkiem hasla: „JOW”.
  Wystarczy zasiegnac informacji kto oglada Wojewodzkiego i porownac z elektoratem pana Pawla. I wszystko bedzie jasne.

 49. A jaki był cel tego „SPRAWOZDANIA Z KAMPANII GB” przed ogłoszeniem wyników?

 50. GB na 125 tys. podpisów zebranych przy rejestracji zebrał w wyborach 113 tys. głosów. Dość wierny elektorat. U innych było zdecydowanie gorzej.

 51. Zajrzałam na stronę Kukiza i znalazłam tam materiał promocyjny pn „nalepki”. Są w trzech kolorach, o jednakowej grafice, z bardzo ładnie rozrysowaną literą „K” która jest wystylizowana na „X”- prawda ze ciekawy pomysł. My ten pomysł skądś znamy, chyba z początku lat 90- tych, wtedy też już ktoś nawiązywał do „X” jako symbolu . Czyżby przypadek, czy wskazówka?

 52. To owszem , jest jedno z pytań. Mnie się zdaje , ze częsc przynajmniej informacji wskazuje na pewną naiwność a częsć na chęc bycia niezaleznym . To często ludziom tak wychodzi. Po czasie dopiero analizować możemy, co zostało zrobione dobrze a co źle. Teraz tylko zbieram informacje.

  Mam tylko nadzieję, że jednak ten czas antenowy i przekazywane treści jeszcze zaprocentują. Niezależnie od przeliczonych na %%.

 53. Nie widziałem tego K – X , ale mi to porównanie przyszło do głowy.

 54. Znalazłem ciekawą uwagę, a mianowicie, że Kukiz ma kontrakt z firmą płytową; ciekawe czy firma to startowanie na prezydenta wykorzysta.wykorzysta.

 55. Szanowny Coryllusie!
  Pojawia się taki w polityce i robi za czarnego konia, a Polacy udają, że nie wiedzą skąd zeskoczył. Z estrady. Ma te kilka haseł i może w czymś tam ma nie tyle rację, co inny niż pozostali punkt widzenia. I wygrywa z Korwinem. O czym to świadczy? Nie o zaletach delikwenta, tylko o wciąż tej samej wadzie Polaków: naiwni durnie. Dlaczego PiS po raz kolejny dostaje w dupę? A dostaje. Dlaczego? Bo PiS gra przeciwko PO i jedynie odbija piłkę, zamiast narzucić zdecydowanie własną retorykę z dyskusją o JOW włącznie. Rzecz kolejna: Osobiście mam dość tych samych ryjów przy korycie; od 20 lat bez większych zmian. Wnuczusie wchodzą do gry. Może JOW to zmieni, gdy naród dowie się, na czyjego wnuczusia głosuje. Wymienione przeze mnie trzy czynniki wystarczyły, aby stało się to, co się stało.
  Dziką mam satysfakcję, bo pisałem o tym ponad rok temu; mechanizm przewidywalny do bólu.
  Jeżeli PiSowscy specjaliści od socjotechnik tego nie rozumieją, to tym gorzej dla nich.
  Co do dziennikarskiego tzw prawicowego towarzystwa, masz rację: skoncentrowane na sobie dupki ( z małymi wyjątkami)

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.