lut 252019
 

Zacznę od książki. Koresponduję od czasu do czasu z polskim misjonarzem, który przebywał w Sudanie, a teraz jest w Rwandzie. Jesto to ojciec Bonawentura. Kiedyś mnie zdenerwował i wyrzuciłem go z bloga, ale potem się dogadaliśmy. Bonawentura napisał niezwykłą książkę, która dziś ma premierę w naszej księgarni. Jest to książka niezwykła i nie mieliśmy tu jeszcze takiej. Oto link do niej

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/bereszit/

Teraz o konferencji w Baranowie. Wszystko odbędzie się w przepisanym terminie. Mimo mojej prośby, by zgłaszać się w wyznaczonym terminie, wiele osób, próbowało zapisać się później. Nie zgodziłem się na to. Proszę Państwa, jeśli piszę o ograniczeniach obiektu, to należy traktować to serio, a nie pół żartem. Nie mogę w ostatniej chwili, po podpisaniu umowy zmieniać liczby osób, bo ktoś sobie coś przypomniał. Są ramy czasowe, w przypadku Baranowa, rzeczywiście były one wąskie, i trzeba się w nich zmieścić. Konferencja odbędzie się, przypominam, 9 marca tego roku, tydzień po targach w Poznaniu, na których będę od piątku 1 marca do niedzieli 3 marca. Zgłosiło się grubo ponad 100 osób i będziemy się tam kisić jak śledzie. Nic nie poradzę. Po Baranowie czeka nas kolejna konfernecja – w zamku Kliczków. Tam jest dużo miejsca, ale nie znaczy to, że będe przyjmował zapisy po terminie. Mamy dużo czasu, bo konferencja będzie dopiero 29 czerwca, ale ludzie już się zapisują. Wyznaczam termin zapisów na dzień 15 czerwca, po tej dacie lista zostanie zamknięta. Nie przyjmę nikogo, bo musiałbym renegocjować umowę, a oni tam nie są skłonni do tolerowania jakichś lekkoduchów, co mówią jedno a robią drugie. To duży obiekt obłożony turystami i nikt tam nie narzeka na brak zainteresowania. Być może lista zostanie zamknięta wcześniej, to znaczy jeśli zbierze się 150 osób. Kiedy to się stanie dam znać. Więcej osób nie przyjmę z tego samego powodu, który opisałem wyżej.

Teraz pora na kolejność wystąpienia prelegentów w Baranowie:

1. Prof. Łukasz Święcicki

2. Ksiądz Krzysztof Irek

3. Dr Jacek Legieć

lunch

4. Dr Ryszard Mozgol

5. Prof. Katarzyna Kostrzewa

6. Dr Łukasz Modelski

Pozostaje nam już tylko czekać i modlić się o dobrą pogodę

  Jedna odpowiedź do “Konferencja w Baranowie i nowa książka”

  1. O, następna konferencja wchodzi w fazę ucieleśnienia!

    A i data zapisu bliższa wydarzeniu – dwa tygodnie.

     

    PS. Pan Patlewicz dowodami z IPN podpiera domysły o „służbowym” pochodzeniu teorii Wielkiej Lechii – kiedyś go o( b 🙂 )mawialiśmy.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.