sie 202017
 

Korespondencja z Barcelony

Mam dziś cały dzień zajęty, pomyślałem więc, że nasze dzielne dziewczyny z archeo (to jest taki cytat z pewnego starego filmu), czyli Sylwia i Magda, które mieszkają w Barcelonie, mogą przetłumaczyć dla nas coś z tamtejszej oszołomskiej publicystyki. Coś co dotyczyć będzie ostatnich zamachów, a także islamu w Katalonii. Teksty są krótkie, ale dają pewne pojęcie o tym, jak wygląda sytuacja. Jest gorzej niż nam się zdaje, ale nikt nas o tym nie powiadomi, bo ktoś taki jak reporter czy korespondent, który bada okoliczności zajść i odległe kraje nieco bardziej serio niż to czynią ludzie pokroju polskich dziennikarzy, nie istnieje dziś w polskiej rzeczywistości medialnej. Musimy więc ratować się jakoś sami. A spraw ciekawych, wartych omówienia jest wiele. Ot choćby nazwisko jednego z separatystycznych, katalońskich polityków, które pojawia się w tekście. Brzmi ono Luis Llach. To jest najbardziej znane w Polsce katalońskie nazwisko, które w dodatku kojarzy się z samą prawdą, dobrem i pięknem, a do tego jeszcze z wolnością. Luis Llach (mam nadzieję, że to ten sam i niczego nie pokręciłem, ale najwyżej mnie poprawicie) jest autorem piosenki „Mury”, którą w języku polskim śpiewał Jacek Kaczmarski. Zachęcam do lektury i komentowania. Nie będę mógł niestety Wam towarzyszyć. Do tych, którzy nie przeczytali wczorajszego tekstu mam prośbę, by zapoznali się z ogłoszeniami na końcu.

KAMPANIA TURYSTOFOBII W KATALONII ZWIEŃCZONA SPODZIEWANYM ZAMACHEM

CIA ostrzegała katalońską policję o zbliżającym się zagrożeniu terrorystycznym. Ale w „Katadisney”, jedni bawili się w chowanego z urnami puczystów do referendum, a drudzy zabijali czas próbując zlikwidować ulicę Antonio Machado, bo był frankistą. Zarówno i ci i tamci zapomnieli, że Barcelona mogłaby stać się militarnym celem działań mudżahedinów. Ale o takich sprawach nie dowiemy się z TV3 [katalońska wersja TVN-u], ponieważ NO-DO [rodzaj hiszpańskich filmów propagandowych z czasów Franco] stworzone przez Pujola [„ojciec założyciel” współczesnego ruchu separatystycznego Katalonii] jest od innych rzeczy.

Kiedy tylko minęły pierwsze godziny dezorientacji natychmiast uruchomiono maszynę do lobotomii. Oriol Junqueras, jako „lider opozycji” (sic!), klejąc się do kamery wraz z Carlesem Puigdemont [prezydent katalońskiego rządu] w najróżniejszych konfiguracjach, bez mrugnięcia okiem recytował, niczym mantrę, refren: „Jesteśmy ludźmi pokojowymi i gościnnymi i nikt tego nie zmieni”. Dnia 2 października Wielce Szanowny [Prezydent] ma plan ogłoszenia powstania Republiki i wyrzucenia z niej wszystkich hiszpańskich Katalończyków … „jesteśmy ludźmi gościnnymi”.

Wybuchła globalna solidarność z Barceloną – która znajduje się w Hiszpanii – przypomina Trump, z ofiarami, setkami rannych i ich rodzinami. Zbrukselizowane media rzucają na prawo i lewo tweetami, które są w guście kasty, podkreślając kosmopolityczny, demokratyczny i tolerancyjny charakter miasta otwartego na świat. Burmistrz, Ada Colau, która odmówiła umieszczenia zabezpieczeń na jednej z najważniejszych arterii miasta, pompuje flower-power-liberalno-globalistyczną narrację, przemycając Prawa Człowieka do „marki Barcelona”, podczas gdy prostytucja działa zupełnie bezkarnie w samym centrum Barcelony, od dzielnicy Raval do Las Ramblas. „Jesteśmy za katalońskimi dziwkami” nowa kampania ANC [Stowarzyszenie Narodowo Katalońskie] wraz z komunikatem, że w Katadisney nie dojdzie do zamachu, bo „jesteśmy gościnni” i w ogóle zajefajni.

Trzeba podkreślić,, że Katalonia ma największą ilość muzułmanów w liczbie 510 481, następnie Andaluzja z 300 460, Madryt 278 976 i Valencia 200 572. Jest bardzo możliwe, że nowy kalifat zainstaluje się gdzieś na południu Europy, a Katalonia ma ku temu najlepsze warunki.

Salony codziennie tłumaczą nam, Europejczykom, że to my jesteśmy odpowiedzialni za brak integracji milionów ludzi, którzy zasługują na wszelkie prawa (które nam już nie przysługują), ale bez obowiązków, bo to rasizm, ksenofobia…bla, bla, bla. Przy okazji, jesteśmy również odpowiedzialni za petro-dyktatury i monarchie narkotykowe.

Wieczorem dostaję wiadomość na WhatsApp, aby nie rozpowszechniać zdjęć zabitych. Jednak nikt wcześniej nie miał żadnych skrupułów, by masowo rozpowszechniać zdjęcia Aylana Kurdi – dziecka, które utonęło u wybrzeży Grecji z winy mafii, która przemycała uchodźców. W tym przypadku chodzi o to, by świadomość ludzi pozostała uśpiona. Wkrótce przejdziemy nad tym do porządku dziennego – już za tydzień zaczyna się Liga.

Nie wszyscy muzułmanie to terroryści, powtarza co chwila Sekta. Pomijają jednak fakt, że wszyscy terroryści dżihadyści, którzy uderzają w Europę, są muzułmanami, a nie buddystami, ani Kastylijczykami. 60% świątyń wahabitów w Hiszpanii znajduje się w Katalonii. Mieszkańcy ulicy Japonii codziennie wychodzą, by protestować przeciwko utworzeniu centrum kultu, którego obecność zmusiłaby ich do opuszczenia dzielnicy. Protestują już tak cztery miesiące. Nie można tego zobaczyć w telewizji spod znaku Gabiela Rufiana i Lluisa Llacha [proseparatystyczni politycy katalońscy].


Napisy na budynkach Barcelony „TURIST TERRORIST” i ataki na miejskie autobusy przez młodzieżówkę CUP [skrajna lewica] sprzed kilku dni,
zawierają w sobie rodzaj makabrycznej przepowiedni. Front Moro chce odzyskać Katalonię, ponieważ jest częścią Al-Andalus. Hipisi z CUP chcą przejąć Katalonię i zrobić z niej wielki butelkodrom, gdzie wino i ratafia będą tryskać z ulicznych kranów.

Nikczemnicy nie zaznają pokoju. Ale na początek brońmy się przed oficjalnymi mediami.


Sandra Ventura

Źródło: https://somatemps.me/2017/08/17/el-frente-moro-culmina-la-campana-turismofobica-de-la-cup-en-cataluna-con-un-atentado-esperado/

Artykuł z 8 sierpnia 2016 roku, ponownie opublikowny już po zamachu, 18 sierpnia 2017 roku na stronie Słodka Katalonia (Dolca Catalunya)

https://www.dolcacatalunya.com/2017/08/yijadismo-fet-diferencial-catala-nos-explica-la-new-america-foundation/

ISLAMIZM W KATALONII WEDŁUG NEW AMERICA FUNDATION

Wielokrotnie tłumaczyliśmy, jak nacjonalizm sprzyja powstawaniu dżihadyzmu w Katalonii. Oczywiście nie dąży do niego, ale jest konsekwencją polityki nadawania priorytetu nieuporządkowanej imigracji islamskiej, w celu uniknięcia imigrantów hiszpańskojęzycznych; i jego obsesja przeciągnięcia muzułmańskiego elektoratu w kierunku separatyzmu, bez uprzedniego upewnienia się czy doktryny dżihadystyczne nie są głoszone w meczetach. Niestety, ta polityka ideologiczna może mieć szkodliwe konsekwencje nie tylko dla naszego sposobu życia, ale także dla naszej wspólnej egzystencji.

Według szacunków CIA, od 2012 roku do teraz, do Państwa Islamskiego dołączyło co najmniej 36 500 rekrutów z ponad 100 krajów. Fundacja New America uważa, że „aby zrozumieć naturę globalnego zagrożenia gwałtownym ekstremizmem, musimy najpierw skoncentrować się na lokalnych strategiach politycznych które ją utworzyły”. Dlatego z danymi 3 581 bojowników ISIS, NAF (New American Fundation) opublikowało w lipcu pracę pt: „Cały dżihad jest lokalny”. Są to pierwsze badania ilościowe dotyczące regionalnego pochodzenia zagranicznych członków organizacji muzułmańskich dżihadystów.

Odsetek muzułmanów zwerbowanych do ISIS jest większy w Katalonii niż Maroku

Katalonia została wyróżniona w tej pracy: jak widać na powyższym wykresie, jesteśmy jednym z europejskich regionów o najwyższej rekrutacji bojowników ISIS na mieszkańca wyznania muzułmańskiego. Spośród 500 000 muzułmanów mieszkających w Katalonii ponad 40 walczy w ISIS. I jak widać poniżej, jesteśmy tym regionem Hiszpanii, w którym większość radykalnych muzułmanów wspiera ISIS; tak naprawdę reszta hiszpańskich regionów jest bez znaczenia pod tym względem, ale my już jesteśmy jak Hesse, Paryż czy Anglia.

Jest jeszcze jeden niepokojący fakt: 70% osób nawracających się na islam w Katalonii (7000 osób od 2010 r.) – według Obserwatorium Islamskiego z Perpignan – jest powiązanych z CUP lub ERC [Republikańska Lewica Kataloni]. Należy to połączyć z duchową pustką wywołaną ideologiami nienawiści do chrześcijaństwa kojarzonego z Hiszpanią.

Ostrzeżenie NAF jest przerażające: „Wojna z ISIS może ewoluować z walki o terytorium Syrii i Iraku do zdecentralizowanej walki byłych bojowników zagranicznych gotowych do kontynuowania walki w swoich krajach”.

NAF proponuje pewne rozwiązanie: “Im więcej regionów, gdzie państwowe instytucje nie mają realnej władzy, tym większe prawdopobieństwo, że ISIS lub podobne mu grupy, zdołają zwerbować ochotników (…) Instystucje państwowe muszą domagać się praworządności i chronić niezależność i wolność prasy, by zredukować korupcję i poprawić dostęp do możliwości ekonomicznych”. Zatem droga omijania prawa i trybunałów nie jest najlepszym przykładem dla naszych muzułmanów, prawda panie Puigdemont? Oczywiście, korupcja 3-5-10% na przykładzie zatrzymanego administratora Fundacji Nowych Katalończyków [Fundació Nous Catalans], Andreu Viloca, nie jest właściwym wzorem dla nowo przybyłych.

Krótko mówiąc, realizując politykę „poszerzania bazy społecznej”, zwiększającą niekontrolowaną imigrację islamską, nacjonalizm nie uwzględniał konsekwencji, które były już widoczne we Francji, Niemczech czy Wielkiej Brytanii. A jej obecny cel osłabienia Państwa Prawa w Katalonii może tylko sprzyjać irredentyzmowi islamskiemu w naszym regionie.
To jest to, co tak naprawdę nas odróżnia od reszty Hiszpanii.

Słodka i zdżihadyzowana Katalonia…

Teraz ogłoszenia, czyli fragment wczorajszego tekstu:

Co jakiś czas komentujący podejmują tutaj temat wsparcia tego bloga, który jest jedyną formą promocji wydawnictwa i książek. Jak wiecie on ma swoją skuteczność, ale to jest nic w porównaniu z promocją jaką media oferują innym wydawnictwom i autorom. Mimo wsparcia medialnego, mimo stałej obecności na łamach poczytnych pism, wielu autorów nie rezygnuje z pomocy jaką oferują im czytelnicy. Przykładem niech będzie informacja z numerem konta umieszczana na stronach tak poczytnych autorów jak Stanisław Michalkiewicz czy Witold Gadowski. Oto ludzie ci, nie od wczoraj przecież, proszą swoich czytelników o wsparcie finansowe. A Stanisław Michalkiewicz jest przecież jednym z najpopularniejszych autorów prawicy i zapraszają go do Telewizji Trwam, Witold Gadowski obecny jest we wszystkich mediach, także w katolickich.

Wierzcie mi, że dzień dzisiejszy jest jednym z najtrudniejszych i najcięższych dni w moim życiu. Mija połowa roku, a ja wiem, że jeśli wszystko będzie wyglądało tak jak do tej pory czeka nas atrofia i możemy po prostu nie doczekać wiosny. Jestem jedynym autorem, który sam poradził sobie na rynku książki, korzystając jedynie z mocy jaką daje internet i wolne słowo. Nigdy nie prosiłem o wsparcie tego bloga, choć teksty ukazywały się tu codziennie przez osiem lat. Namawiano mnie na to, kuszono wręcz, ale zawsze się opierałem. Dziś jednak muszę wywiesić białą flagę. Nie dam rady ciągnąć tego bez Waszej pomocy, a bardzo nie chcę rezygnować. Z całą zaś pewnością nie chcę, by ktoś mnie do rezygnacji przymusił, albo żeby mi złożył, jakąś intratną propozycję, którą będę musiał, chcąc nie chcąc, przyjąć. Już dziś mówię, że nie przyjmę, więc niech nikt się tu nawet nie zbliża z żadnymi podobnymi pomysłami. Jeśli nikt mi nie pomoże zamknę budę i zatrudnię się w pizzerii.

Czy nie gryzie mnie sumienie zapytacie? Gryzie, bo ostatnio zarzekałem się, że nigdy czegoś takiego nie zrobię. Kiedy jednak widzę autorów takich jak Gadowski, którzy odbierają honoraria z redakcji, występują w telewizjach i jeszcze proszą o wsparcie, moje sumienie trochę się uspokaja. Ja żyję tylko ze sprzedaży książek. Ta zaś jest uzależniona od decyzji politycznych, co widać choćby po składzie ekipy jadącej na targi we Frankfurcie. Nie zacząłem tej przygody po to, żeby poprzestać na komentowaniu wydarzeń z jakiejś niszy, nie zacząłem wydawać luksusowych, dobrze ilustrowanych książek po to, żeby były one tylko ciekawostką i zabawką, nie zacząłem pisać po to, żeby podrywać wreszcie ładne dziewczyny, jak to się przytrafiło Szczepanowi T. Czynię to wszystko z zupełnie innych powodów. Wiecie jakich…

Mili komentatorzy. Jeśli ktoś uważa, że moja ośmioletnia praca przydała mu się na coś, niech wesprze ten blog czym tam chce. Podaję numer konta i nic już więcej nie mówię. Poza tym może, że żebranina nie będzie trwała wiecznie, a tylko do momentu wyklarowania się sytuacji.

Bank Polska Kasa Opieki S.A. O. w Grodzisku Mazowieckim, 

ul.Armii Krajowej 16 05-825 Grodzisk Mazowiecki

PL47 1240 6348 1111 0010 5853 0024

PKOPPLPWXXX

Podaję też konto na pay palu:

gabrielmaciejewski

Wszystkich, którzy niepokoją się swoją inwestycją w wydanie komiksu o Sacco di Roma informuję, że komiks na pewno się ukaże. Na jesieni zaprezentujemy pierwsze plansze. Tomek ma po prostu masę bieżącej roboty, a czas nie jest z gumy. Przepraszam za opóźnienia.

Teraz inne ogłoszenia.

Oto musimy stanąć w prawdzie i ponieść odpowiedzialność za nieprzemyślane decyzje jakie stały się moim udziałem w tym i pod koniec zeszłego roku. Po sześciu latach prowadzenia wydawnictwa wiem już mniej więcej w jakich cyklach koniunkturalnych się poruszamy. Oczywiście nie potrafię tego opisać, ale biorę rzecz na wyczucie. I to wyczucie mówi mi, że jeśli nie zaczniemy już teraz opróżniać magazynu z książek, które na pewno nie będą się dynamicznie sprzedawać, położymy się na pewno. Nic nas nie uratuje. Zanim przejdę do rzeczy, chciałem coś jeszcze zaznaczyć. To mianowicie, że od dziś nie słucham nikogo. Nie biorę pod uwagę żadnych opinii, rad, cudownych przepisów na biznes i zwiększenie sprzedaży, nie robię też nic, co nie jest bezpośrednio związane z moją pracą. Słucham tylko siebie. Howgh. Weźcie to pod uwagę. Teraz clou. Nie sprzedamy nakładu wspomnień księdza Wacława Blizińskiego. To jest dla mnie już dziś jasne. Zajmują one poważną powierzchnię w magazynie i ona musi się zwolnić. Nie sprzedamy tego, bez względu na deklaracje jakie padają na temat tej książki oraz jej autora. Nie sprzedamy jej nawet wtedy jeśli obniżę cenę bardzo drastycznie, bo doświadczenia z obniżaniem cen książek mamy już za sobą i one nas o mały włos nie doprowadziły do katastrofy. Pomysł jest więc taki – wszystko co uzyskamy ze sprzedaży wspomnień księdza Wacława Blizińskiego, pod odliczeniu podatków rzecz jasna, zostanie przekazane na remont kościoła i plebanii w Liskowie, gdzie proboszczem jest dziś nasz dobry znajomy ksiądz Andrzej Klimek. To nie jest ekstrawagancja tak wielka jak „dżdżownica jest to:”, ale uważam, że trzyma jakiś standard. Nie mogę inaczej. Tak więc jeśli ktoś chce pomóc w remoncie kościoła i plebanii w Liskowie, niech kupi jeden egzemplarz książki księdza Blizińskiego i komuś go podaruje.

Zapraszam na stronę www.basnjakniedzwiedz.pl Michał idzie na urlop, więc FOTO MAG będzie na razie zamknięty. Zapraszam jednak do Tarabuka, do księgarni Przy Agorze w Warszawie. Do antykwariatu Tradovium w Krakowie, do sklepu Gufuś w Bielsku Białej, do sklepu Hydro Gaz w Słupsku i do księgarni Konkret w Grodzisku Mazowieckim. Nasze książki są także dostępne w Prudniku w księgarni „Na zapleczu” przy ulicy Piastowskiej 33/2

  92 komentarze do “Korespondencja z Barcelony”

 1. Islam został świadomie wybrany jako nowa ideologia Europy. Z pewnych względów świetnie się nadaje np. do naprawy finansów i wielu innych rzeczy. Lada moment okaże się, że jest jakiś „prawdziwy islam z ludzką twarzą”, który terrorystów weźmie za pysk i wszyscy zakrzykną hurra!.

 2. Z 10 lat temu będąc w Walencji poszłam w niedzielę na mszę. Poza moją koleżanką i mną w lawkach siedzialo kilkanaście staruszek. Ksiądz był tak stary, że bałam się aby czy dożyje końca mszy. Muzułmanie byli, ale przeważającą część stanowili emigranci z Ameryki południowej. Do Walencji jechalam autokarem, który przyjeżdżał przez Barcelone. To był szok, kiedy zobaczyłam nowowybudowany, ogromny meczet. Te dwa obrazy zachowałam w pamięci po swoich wakacjach. Meczet i puste kościoły. Wkrótce koleżanka zaczęła mi pisywać o calujacych się publicznie homoseksualistach i gayparadach…

 3. Wczoraj w tvn dowiedziałem się, że prawicowcy w Hiszpani chcą wyrzucić wszystkich a muzłumanizm to religia pokoju.

  Dziś w tv4 widziałem reklame chyba sateliteralnego internetu, w której miły człowiek został posądzony przez dziecko, że jest blogerem – i zrzedła mu mina.

 4. No to ani chybi Miriam Shaded zobaczymy dziś w  „Faktach”  tefałenu.

 5. 40-stu na 500 000? To tylu co rozbójników u Ali Baby (Baba znaczy Ojciec)…

 6. Luisa Llacha tłumaczyli głównie Filip Łobodziński i … Jarosław Gugała, czyli Zespół Reprezentacyjny.

 7. Ciekawe jak na zamachy zareaguje branża hotelarska? Znaczna cześć ma główne biura w Telavivie . W przypadku podnajmu mieszkań na weekendy lub w okresie wakacyjnym dla turystów przez mieszkańców Barcelony wykazali się stanowczością i zdecydowaniem . Władze Barcelony ścigają i wlepiają kary czasem do kilkudziesięciu tysięcy euro za tak nieodpowiedzialne dysponowanie swoim domem lub mieszkaniem. Może teraz z równym zapałem wezmą się za islamskich ekstremistów.

 8. Na samo wspomnienie, że byłem w latach 80-tych na koncercie Filipa Łobodzińskiego w akademiku (żeby zobaczyć, co to takiego), robię się czerwony. Treść piosenek hiszpańskich żydów (śpiewanych po polsku) była antykościelna, tępa, prymitywna i bezwstydna.

 9. A ja wczoraj znalazłam w KOMENTARZACH pod jakąś wiadomością z Barcelony informację -przypomnienie, że 18 lutego 2017 r. w Barcelonie odbyła się manifestacja lewicowych zrytych beretów w liczbie ponad 160.000 uczestników, której hasłami były żądania przyjęcia większej liczby „imigrantów” JUŻ. Wśród haseł były takie jak: „nasze domy są waszymi domami”( co jest nawiasem nazwą organizacji, która stoi za naciskami w sprawie wypełnienia zobowiązań Hiszpanii wobec Brukseli w sprawie „obowiązkowych kwot uchodźców”,), „dość wymówek, przyjmujemy teraz” i tym podobne. Komentator napisał: „marzenia się spełniają”. Ale to był polski komentator a duże materiały informacyjne o tej katalońskiej manifestacji zamieściły gazety brytyjskie (The Guardian) i francuskie (Le Monde). Lewica barcelońska ma pretensje do „Madrytu”, jak nazywa rząd centralny o to, że Hiszpania wzięła tylko „symboliczną liczbę”. I teraz, po tej tragedii w żadnych mediach nie ma informacji o tamtej manifestacji ludzi opętanych- wizją komunizmu-anarchizmu-ekologizmu.  Lewactwo/komuniści rządzą Katalonią od lat a oderwanie Katalonii od Hiszpanii to ich główne hasło. Słownik „hiszpańsko-kataloński” można było za darmo dostać w lobby hotelowym w Barcelonie już w latach 90-tych.

 10. Miałam podobne wrażenia już w roku 1975 w Madrycie (jeszcze żył Franco) – w kościele o poranku było może 10-20 osób. I w latach 90-tych w Barcelonie, gdzie w niedzielę na Mszy św. było może 6 staruszek. No i kościoła Familia Sagrada „nie ma komu wykończyć” od dekad, bo katolików jest mało i są mocno zastraszani a może i prześladowani. Meczetów w Hiszpanii jest podobno już 1253!!!! Lewica wariuje, bo Hiszpania żyje głównie z turystyki i emerytur bogatych Anglików i Niemców osiedlających się na stałe. Podobno rocznie przyjeżdża ok. 60 mln turystów. Co będzie, jeśli turyści zaczną omijać Hiszpanię, która NIE wybudowała przemysłu po wejściu do EU, bo dobrzy Niemcy i Francuzi -nie pozwalali. A Francuzi dodatkowo wymusili wycięcie sporych powierzchni winnic i wybicie bydła rzeźnego, żeby rolnictwo hiszpańskie nie bruździło francuskiemu.  Wg The CIA World Factbook, GDP w Hiszpanii wynosiło w roku 2016 – 36.500 USD/głowę a Czechy np. 33.200 USD na głowę, Słowenia 33.100 USD/głowę a Polska po przejściu „tornada Balcerowicz-Lewandowski” – 27.700 USD na osobę. Jeśli się doda do tego stan oficjalnego bezrobocia na poziomie 19,7% , bezrobocie w grupie wiekowej 16-24 na poziomie 53%, HIV/AIDS już podają na poziomie 140.000 – to widać, że rządy lewicowe w Hiszpanii można traktować jak coś między dżumą a cholerą. Ale to ich wybór.  Odwrócili się od swojej wielkiej przeszłości, do swojej historii a dobrowolnie przyjęli „dorobek rewolucji”.

 11. Powtarzające się regularnie krwawe zamachy to prawdopodobnie badania sondażowe, „rozpoznania bojem”, na ile w danej chwili skuteczna jest eurokołchozowa polityka proimigrancka w zachodnich społeczeństwach, jaki jest jej odzew, reakcja na nią, czyli jaka jest/będzie skala realnego społecznego protestu. Wpływ imigracji islamskiej na społeczeństwa Europy Zachodniej jest realizowany i zarządzany według wytycznych zawartych w  „teorii wpływu mniejszości” opracowanej przez rumuńskiego żydoneomarksistę-psychomanipulatora Serge Moscoviciego. Jego syn – Pierre był i jest jedną z głównych szych w Eurokołchozie.

 12. jęki zdupertowicza, które wczoraj wkleiłem, potwierdzają twoją hipotezę. pisdy też by przyjęły islam, wypuszczały balony próbne pióra teluka, że miłosierdzie i tak dalej. dlatego tak chcą cenzurować eternit – gdyby Polacy nie wiedzieli nic o zamachach, byłoby pisuarom łatwiej.

 13. Chlopie, trzymaj poziom komentarza, bo forma dewaluuje u Ciebie tresc.

 14. Aaa, rzeczywiście! Była fala manifestacji w Barcelonie przeciwko oszukańczej polityce Madrytu który nie przysyłał tylu muzułmanów, ilu obiecał. Protestowali ludzie zatrudnieni w fundacjach pozarządowych, żyjący ze ściągania uchodźców. Biorący wypłatę liczoną od głowy.

 15. Da się zrozumieć teraz do końca informację, jaką znalazłem już jakiś czas temu, że któryś z kościołów Saragossy ma być zamknięty i nawet wyburzony, bo niepotrzebny. Ostatnio to samo w innej części Europy, bo Essen, Niemcy. A wcześniej przecież Paryż i protest różańcowy przeciwko zamknięciu kościoła, by przypomnieć bestialski mord Muzułmanina w zeszłym roku na księdzu przy ołtarzu w czasie mszy św, no i jakoś przypadek?, że to było w Normandii, tej Normandii od Wilhelma Zdobywcy spod Hastings, rok 1066? Czy ja już jestem przekręcony w tych swoich dociekaniach prawdy ale ja naprawdę tylko obserwuję świat, nic więcej

  https://goo.gl/maps/YuVSwrj51TF2

  Tak, dzieje się. Może coś przeoczyłem ale chyba przyspieszyło nawet.  A ja, jako ten krzysio wędrowniczek tak bardzo marze powtorzyc ale inna drogą, właśnie przez Aragonię, a wczesniej oczywiscie Lourdes i Fatime, niestety wtedy nie przez Santiago de Compostela, moja do tej pory najdłuższa wyprawę samochodem, na kraniec Europy, do Lagos w Algarve w Portugalii, zimą, ku słońcu. A właśnie księgarnia Coryllusa pomaga mi w tym bardzo i inspiruje

  https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/droga-aragonska/

 16. Ktoś wie co za czort stoi za NAF? To są takie chamskie brednie (wg. mnie perełka):

  Instystucje państwowe muszą domagać się praworządności i chronić niezależność i wolność prasy, by zredukować korupcję i poprawić dostęp do możliwości ekonomicznych.

  Co jak co ale wolność prasy to jest najskuteczniejszy sposób poprawy dostępu do możliwości ekonomicznych… dla tej całej zgrai przydupasów co pracują po redakcjach.

  No i poza bredniami odwracanie uwagi od potencjalnego sedna problemu:

  aby zrozumieć naturę globalnego zagrożenia gwałtownym ekstremizmem, musimy najpierw skoncentrować się na lokalnych strategiach politycznych które ją utworzyły

  To jest pewnik, że lokalne działania w Katalonii stworzyły gwałtowny globalny ekstremizm (cokolwiek to jest). Z resztą sama NAF podaje rozmiary tej zbrodni. Na 500tys. muzułmanów 40 wsparło  ISIS (to jest aż osiem setnych promila!). To na pewno nie jest sprawka jakiś globalnych strategi. Na pewno.

 17. W dniu zamachu podano w niemieckiej telewizji  ZDF, ze sprawca „zostawil dokumenty” i stad wiadomo kogo szukac, obecnie nic sie na ten temat nie slyszy, nie ma zadnej informacji, skad policja wie jak sie sprawcy nazywaja i kto jest poszukiwany. Przypominam sobie, ze dokumenty zostawil takze morderca polskiego kierowcy w Berlinie i morderca w Nicei oraz w Paryzu. Cudowne zbiegi okolicznosci, ktore pozwalaja na przyjecie tezy, ze jakis plan jest realizowany.

 18. Dokumenty zostawili też w samochodzie dwaj bracia, których policja szczęśliwie zastrzeliła jako „odpowiedzialnych za zamach w Paryżu” o ile dobrze pamiętam w tej chwili w zamachu na tę nieświętą gazetkę ze śmiesznymi karykaturami „na katolików”.

 19. Wypędzanie szatana belzebubem. NAF zwietrzyła szansę wbicia klina. Nic nowego pod słońcem. NAF-yści nie odezwaliby się, gdyby miejscowi byli spójni, zorganizowani, silni, pędzący nachodźców precz, jak najdalej od „kalifatu El Andaluz” – jak ich przodkowie.

   

  W Hiszpanach nie ma ducha przodków. Podległa, winem pijana, „zabawami” pijana banda pauperów (podziękowania Pani Panter za analizę gospodarczą).

 20. Wracając do ataku w Barcelonie Andrzej Tokarski stawia ciekawą tezę.
  Początkowo uważał, że zabijanie bez pardonu tzw. terrorystów islamskich, na uboczu i praktycznie bez świadków to likwidowanie wykonawców, a teraz zastanawia się czy nie istnieje głęboko zakonspirowane wyspecjalizowane komando w służbach specjalnych do wykonywania tych zamachów, a trupy muzułmanów to z jednej strony odwracanie uwagi, a z drugiej sterowanie emocjami opinii publicznej. Tezie jej sprzyja fakt, że bez wyjątku osoby zabite były znane policji lub służbom, a nawet były zatrzymywane, a w skrajnych przypadkach uznawane za niebezpieczne, a mimo to miały swobodę przemieszczania się.

  Napuszcza się nas wzajemnie, a trzeba sobie zdawać sprawę, że te tabuny młodych Arabów, stłoczonych w obozach, bez zajęcia, bez muzułmańskich kobiet to na dłuższą metę cholernie źródło potencjalnych konfliktów. W dobie powszechnego zniewieścienia Europejczyków musi dojść do drastycznych zdarzeń, aby tuziemcy się wzbudzili i wystąpili przeciwko muzułmanom. Organizatorzy tych przewidywanych zdarzeń naopowiadali bajek potencjalnym imigrantom, odcięli z jednej strony muzułmanom drogę odwrotu do swoich zniszczonych krajów, a zdrugiej nie zamierzaja poprzestać  i dostarczaja następne kontyngenty.
  W którymś momencie masa krytyczna zostanie przekroczona i zacznie się.

  Tak na marginesie, to począwszy od Brejvika, na co wielu piszących zwracało uwagę, atak następował w dzień lub nazajutrz po prowadzonych przez służby ćwiczeniach antyterrorystycznych, tak że wielu mieszkańców atak terrorystyczny brało za dalszy ciąg ćwiczeń. W przypadku faktycznie kierujących ciężarówkami w Nicei i Berlinie znikali bez śladu mimo wielu świadków, a w kabinie znajdowano ciało zabitego kierowcy, albo muzułmańskiego terrorysty. Ktoś po Nicei zwrócił uwagę, że istnieją już autonimiczne ciężarówki i wtedy nikt nie musi się ewakuować z kabiny. Skoro za tym stoją służby to autonomiczność ciężarówki można pominąć w dochodzeniu

 21. Procedurę, opracowały chyba amerykańskie służby, bo po ataku na WTC znajdowano na parkingu samochód terrorystów z podręcznikami latania na Boeingach po arabsku, a w zgliszczach WTC paszport porywacza.
  To próbka swoistego poczucia humoru służb.

 22. Ciekawe kto zyska na tych wszystkich zamachach, bowiem spadek liczby turystów jest nieunikniony we Francji, Hiszpanii i Grecji czyli najpopularniejszych kierunkach w Europie do wyjazdu na wakacje. Bezpieczeństwo jest w tych krajach towarem deficytowym, kto by pomyślał że brak zamachów będzie decydował o tym gdzie ludzie pojadą na wakacje.

 23. No to mamy zdiagnozowane wszystko i przyczyny i mniej więcej wiemy jakie skutki, za jedno dwa pokolenia będą w całej Europie – ot  konwergencja

 24. Droga powrotu do kraju pochodzenia nie jest odcieta, w mijajacym tygodniu chyba w Spieglu albo Neue Züricher Zeitung czytalam, ze wielu imigrantow wyjzdza ” na urlop ” do kraju pochodzenia, bez zadnych trudnosci i cerelgieli za pieniadze podatnikow odpoczywaja tam, gdzie rzekomo sa przesladowani. Mam jednak wrazenie, ze spoleczenstwo niemieckie w wiekszosci uwaza, ze „nalezy pomagac”, poczatkowa fala protestu i oburzenia juz minela, ludzie przyzwyczaili sie do nowych twarzy, prasa i propaganda telewizyjna zrobily swoje i wybory do parlamentu sa wlasciwie juz wygrane przez CDU.

 25. Nikt już nie usunie muzułmanów z Europy, to są dziesiątki milionów ludzi. To tak jakby próbować usunąć latynosów z USA. Nawet nie ma porównania do Holokaustu. Jak słucham pomysłów o odbieraniu obywatelstwa odsyłaniu do krajów pochodzenia itd. to śmiech pusty bierze. Zakazy budowy meczetów czy tego typu podobne represje będą prowadzić do eskalacji niechęci i nienawiści. Jak to będzie wyglądać za 50 czy 100 lat? Trudno wyrokować ale przedsmak zmian zobaczymy na przykładzie Szwecji bo tam to wszystko pieprznie pewnie za 20 lat więc dożyjemy.

 26. Tokarski? — Coryllusjanie pisali o tym w dzień po Nicei. Sfingowany „zamach”, 200 kul „policjantów” które podziurawiło szybę i dach szoferki, omijając natomiast te urządzenia, które służą do kierowania pojazdem. Znaleziony w szoferce martwy „terrorysta”, wprawdzie jakiś muzułmanin, za to planujący, jak powiedział jego ojciec w wywiadzie, odwiedzić rodziców. Rzekomy „kierowca” im mówił, że zebrał pieniądze dla nich, cieszy się na przyjazd i kiedy przyjedzie.

  To samo w Berlinie. Uciekającego z szoferki (widocznie ta bezpieka, która sfingowała berliński „zamach” nie zdołała podczepić automatu do kierowania) tego kierującego zauważono i ktoś podjął pościg, nieustannie informując lokalną, a więc niekoniecznie wtajemniczoną w machlojki, policję, która też podjęła pościg. I porobiło się, bo niezdarność w tuszowaniu zauważyli nawet ci najbatdziej powolnie myślący.

  Do tego Trump.

  Możliwe, że tego nie zauważyli Czytelnicy, ale w godzinę po sfingowanym „zamachu” Trump wyszedł przed kamery z oświadczeniem o bohaterstwie Polaka i porobiło się jeszcze bardziej. Gotowe haggady poszły do kosza, gorączkowo preparowano nowe kłamstwa w miejsce starych.

  To wszystko tu na blogu było, po kolei, przedstawione.

 27. Jak to kto? Polskie kurorty…

 28. Nic nie musisz porównanywać – oczywiście, że muślimów można z EU usunąć. Nie napiszę nic uzasadniającego, bo jesteś przekonany o swoim.

   

  Tylko dwa słowa: da się. Nawet nie wiesz  jak łatwo.

 29. No i tego nie potrafię pojąć! Harakiri kolejnego katolickiego narodu. Nam zabrano Kresy rugujac je ze zbiorowej pamięci, spalono archiwa, zrównano z ziemią dwory, pałace i zamki, kościoły i klasztory, ukradziono regalia, złupiono muzea. Trudno nam pokazać młodemu czlowiekowi wielkość I Rzeczypospolitej i jej dorobek. Hiszpanie mają się czym pochwalić a wybierają życie szaleńców. Nie uratują tożsamości chodząc na corride i tańcząc flamenco.

 30. Możesz mieć rację, na naszych oczach usunięto dużą część chrześcijan, muzułmanów jest dużo mniej.

 31. W wielkiej tajemnicy na jajach bzdyklaczy – taki wspólny, mocno niepoważny blog – opracowaliśmy broń, a mianowicie pulweryzator ze świńską juchą.

  A teraz z życia: dwóch pijanych Polaków w Anglii zaatakowało muzułmanów w meczecie bekonem, kupionym uprzednio w markecie. Zostali ujęci i oskarżeni o kryminalny atak na tle rasowo-wyznaniowym, a prokuratura zażądała dla nich najwyższej kary przewidzianej za ten czyn – roku pozbawienia wolności. Skończyło się na ośmiu miesiącach.

  Polacy mieli szczęście, bo mogło byc gorzej.
  http://www.polishexpress.co.uk/mezczyzna-ktory-rzucal-w-meczet-bekonem-znaleziony-martwy-w-celi

  Dla przypomnienia 16-letni morderca Polaka w Harlow, w sierpniu ubiegłego roku, uznany został nieumyślnym spowodowania śmierci i z powodu trudnej sytuacji rodzinnej ma tylko dozór policyjny.

 32. Zobaczymy…

  … ale z tego co pokazywali w piatek poznym wieczorem – po tym czwartkowym „zamahu” – w telewizorze to branza podnajmu mieszkan jest juz bardzo mocno „wzieta za twarz „… nie ma tygodnia zeby nie bylo „nalotow kontrolerow” szukajacych latwego zarobku… kary za nielegalny podnajem to kilkadziesiat tysiecy €… a i tak  okolo 30-40% mieszkan w porownaniu do zeszlego roku jest w ogole niewynajeta  !!!

  Nb. takich samych nalotow kontrolerskich, poszykujacych wynajmow turystycznych „na czarno” dokonuja w tym roku w centrum Paryza… mlode „start-up’y”… kara od 50.000€ wzwyz  !!!… i sze kreci  !!!   Podobno lataja jak wsciekli… turysci skarza sie na ich…  nagabywania i wscibstwo  !!!

  W telewizorze pokazywali wylacznie centrum Barcelony, glowny deptak, ktory jest pelen ludzi, ale mieszkancy Barcy mowia, ze jest nedza… wlasciciele sklepikow, malych resto juz placza nad  swoim losem, bo jest mniej kupujacych… i mniej chetnych do przesiadywania przy wystawionych stolikach… juz tez wiedza, ze ten sezon bedzie gorszy od zeszlego roku… niewielu chcialo sie wypowiadac o planach na przyszly rok… bo „czarno to widza”…

  … no i to co pokazuje oficjalnie telewizor – to sciema i propaganda nie majaca nic wspolnego z tragiczna rzeczywistoscia.

  Znajomy, sympatyczny Hiszpan, ktory niedaleko nas sprzedaje w kiosku wczoraj mi – w zasadzie powtorzyl, ze Hiszpania juz jest praktycznie zaorana.

 33. Nawiązując, trochę żartobliwie, do głównego wątku, czyli Katalonii, to dla będących tu dłużej nietrudno będzie zauważyć iż przewidywania Gospodarza sprzed jakiegoś czasu względem tej części Hiszpanii zaczynają sie potwierdzać. Myślę sobie, że praca we Wróżce była jakimś przyczynkiem do nauczenia się czytania rzeczy dla innych ukrytych.

 34. Nooo zaoruja tamta czesc Europy…

  … jeszcze bez wiekszego oporu… no i spieszac sie mocno przy tym.  Koncza sie wakacje, wszystko coraz bardziej zaorane, coraz wieksza bida z nedza i burdel… no i lada moment te Franki sie wybudza z tego letargu.

  A zneczulani sa co i rusz…

  … jakies 3 tygodnie temu byla olbrzymia awaria systemu elektronicznego, ktory zarzadza calym „narodowym ruchem kolejowym”… slynnymi… zeby nie powiedziec bajkowymi… luxusowymi… i najszybszymi pociagami  TGV  !!!   Caly dworzec w Paryzu  slynny Gare Austerlitz  zostal  SPARALIZOWANY  i  praktycznie  WYLACZONY  Z  RUCHU  na calusienka niedziele  !!!… dopiero w wieczornych godzinach udalo sie zlikalizowac i ustalic awarie !!!   Tysiace pasazerow  utkwilo na dworcu… bez jakiejkolwiek pomocy i wyjasnienia – bo nikt nie wiedzial co sie stalo  !!!

  A dzis w glownych wiadomosciach zapodali, ze miedzy  Marsylia i Nicea  w kilku pociagach  rowniez bajkowego  TGV  pasazerowie  zostali  ZABLOKOWANI  i  UWIEZIENI  na ponad  20 godzin  !!!… a narodowa kolej  nie przyjmuje telefonow wk*****nych  i wprost  wscieklych pasazerow  !!!

  Tak sie dzieje w tym „zbrukselizowanym  kolchozie”  jakim juz prawie jest Francja !!!  À le to dopiero poczatek !!!

  A Pierre Moskovici… ten 60-letni  komuch, trokista i komisarz ekonomiczno-finansowy w KE pod rzadami  degenerata Junckera… Timmermansa… i pozostalych kryminalistow ma sie bardzo dobrze…

  … 2 lata temu ozenil sie z mlodsza o 25 lat kontrolerka finansowa w jego biurze ministerialnym, a dzis dyrektorka w telekomunikacyjnym holdingu Xaviera Niel’a… 10 fortuny Francji z prawie 10 miliardami $ osobistego majatku, meza jedynej corki Bernarda Arnault – 1 fortuny Francji… juz nie bede wymieniac aktywow tego miliardera, bo to taka piramida, ze nie wiem czy on sam rozeznaje sie w tym swoim „majatku”…

  … na slubie Pierre’a ponoc pojawili sie… Hollande, a slubu udzielila sama pani mer Paryza Anne Hidalgo…  no cala obecna – dzis – przepoczwarzona „centrolewica” tam byla… a „Mikron” zalicza sie do jego „przyjaciol”.

 35. ten zamach był tylko w TV.

 36. Ja tez zaczynam rozumiec czemu te lasy, tam na poludniu Francji, prawie na calym wybrzezu tak sie pala… do golej ziemi… i na Korsyce sie pali… i w Hiszpani tez chyba zaczelo sie palic.

 37. pisowskie media powtarzają kłamstwa, że zachodnie służby są „bezradne” wobec zamachowców. których same wysłały.

 38. takie „zbiegi okolicznosci” nazywa sie falszywa flaga tajnych sluzb . „podejzani” o zamach gina pozostawiajac po sobie dokumenty . zaczelo sie to od 911 gdy z kilku budynkow i samolotow  nic nie zostala a paszport zamachowca zachowal sie w nieskazitelnym stanie. Aparat przemocy panstwowej dostaje coraz wiecej niekontrolowanej wladzy i powoli swiat przeksztalca sie w gulag.

 39. CIA ponoc informowalo  hiszpanska policje o przygotowaniu zamachu 2 miesiace przed „zamachem” no ale coz ludziom mozna sikac w twarz bo i tak powiedza ze deszcz pada dla zachowania komfortu psychicznego

 40. W sierpniu 1992 roku w rejonie Kuźni Raciborskiej spłonęło 9 000 ha lasu. Oficjalna wersja głosiła, że to iskra z pociągu spowodowała ten ogromny pożar. W tym czasie byliśmy w Zawoi i nic się nie czuło, ale po dojechaniu do Makowa Podhalańskiego czuło się swąd spalenizny i była widoczna wyraźna „mgiełka”, a to przecież kawał od miejsca pożaru.

 41. Te „tezy”, ktore stawia pan Tokarski – przepraszam bardzo, ale sa znane powszechnie… Franki jako ex-kolonisci znaja te „terrorystyczne numery” doskonale.

  O takich „tezach” mowi sie powszechnie… tylko nie w telewizorze  !!!

 42. To celowe wychowywanie 'obywateli’ do bierności… obywatele aktywni i odważni mogli by rząd obalić, więc należy temu zapobiec u źródła. co innego element socjalnie bliski, ten trzeba chronić.
  każdy prok i sąd to rozumie.

 43. ataki terrorystyczne służą dziś tylko i wyłącznie jako zagrywka typu otwarcie, mam tyle i tyle, oczekuje tyle i tyle, – teatr służb,  banał aczkolwiek ujmuje całość zagadnienia

 44. Kolejna hagada, bo uprzednio donoszono o Masonie Wellsie, 19-letnim Amerykaninie, który w swoim krótkim życiu przeżył aż trzy ataki terrorystyczne w Bostonie, Paryżu i Brukseli. W tym ostatnim był ranny. Czyżby tym razem nie zachował należytej odległości od miejsca zdarzeń?

  Lepszego farta miał reporter niemiecki reporter Richard Gutjahr, który dwa razy filmował ataki terrorystyczne w Nicei i w Monachium.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Gutjahr

  Nstępnym farciarzem, tym razem jednokrotnym, jest Radek Sikorski, który był na moście Westminsterskim.
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/radoslaw-sikorski-swiadkiem-zamachu-w-londynie-nagral-film-z-ofiarami-napastnika_970300.html

 45. OK! Powiedz tylko, czy złapanie na Korsyce trzech farmerów podejrzanych o podpalenie lasów to nie jakaś próba upieczenia czegoś innego. Nie dobierają się tam farmerom do skóry, nie chcą ich wykurzyć  i ziemię odebrać?

 46. To nie jest tak, że eurobydło hołubiące kolonizowanie europy przez 'uchodziecuf’ nie widzi przemocy…
  'Oni’ tak sobie żartują, kłamią po prostu ze 'nie widzą’.
  Euroświnie z całą premedytacją, świadomie chcą aby tak było – bo oni nas, europejczyków, NIENAWIDZĄ. Każda zamordowana biała dziewczyna cieszy ich ogromnie. To są po prostu rasistowskie bydlaki celowo niszczące narody europy.
  Z takich samych powodów pałują 'nasze’ dzieci w szkołach seksedukacj, której celem jest zniszczenie ducha oporu i poranienie duszy małych dzieci.
  To czysta nienawiść i wszystko co nam czynią jest z jej powodu, choćby łkali i płakali że to dla naszego dobra.
  Durnie im wierzą.

 47. Dokladnie…

  … nie ma odpowiedzialnych… winnych… nie ma prawa,  nie ma kary na to programowe i zaplanowane co do joty  sk****synstwo  rzadzacych  niby „dla naszego dobra”…

  … jest tylko  ASTROTURFINGOWA,  MERDIALNA  produkcja przemocy i terroru… za „sorosowe srebrniki” – oczywiscie !!!

 48. Franki tez juz mowia, ze to podpalenia.

 49. Z innej beczki, ale często do niej Gospodarz sięga. „Legiony” Dariusza Gajewskiego za 28 mln złotych. Jednym z producentów jest Maciej Pawlicki, a w filmie występią: Bartosz Gelner, Borys Szyc, Antoni Pawlicki, Jan Frycz i Mirosław Baka. Karolaka nie widać w składzie.

 50. Tak…

  … a potem w telewizorze zrobia akcje ChOmanitarna… przyleci helikopterem jakas Rihana… zrobi koncert… inna Angelina zrzuci pare workow z maka albo ryzem biedocie…

  … i bedzie git  !!!

 51. Tak…

  … tam sie toczy „wojna”… juz w zeszlym roku byla tam granda z lewizna… bylo o tym w telewizorze… temat wyciszono, bo zaczela sie kampania wyborcza i wazniejszy byl „projekt” wystrugania „centrystow” z lewicy… cale to SHOW  czerwonej francuskiej merdialni w telewizorze… te spory miedzy pA prezidA Hollande a Valls’em, potem „Mikronem”… i ogolnie ta sytuacja byla grozna i napieta jak „baranie jaja”…

  … a teraz, latos… ciach… i zaczelo sie palic na Korsyce !!!

  Jak najbardziej, to moze o to chodzic… czerwoni bandyci zdolni sa do wszystkiego  !!!

 52. Ja tylko przypomnę, że b. ks Charamza przesiedlił się, wraz z partnerem, z Watykanu właśnie do Barcelony. Katalonia jest nie tylko 'refugees’ ale również 'gay friendly’ a pod Barceloną, wzdłuż wybrzeża powstały już co najmniej dwa miasteczka dedykowane do osiedlenia wyłącznie homoseksualistom. Naprawdę ten lewacki plan na niepodległość Katalonii rysuje się coraz ciekawiej. Bo chyba liczyć na powrót do tego konglomeratu Żydów raczej liczyć nie można?

 53. > nebraska, > Paris, > Lauksztote

  Prawdopodobnie, muzułmanie są potrzebni w zachodnim komunistom do utworzenia trzonu aparatu terroru i sił zbrojnych Eurokołchozu. Po to pielęgnuje się ich „odrębność kulturową”, żeby się nie oswajali, nie fraternizowali i nie integrowali z tubylcami, nie uczyli pracować. Mają być zawsze wciekli i rozżaleni, i być pasożytami. Być może lojalność obecnego aparatu policyjnego nie jest aż taka, żeby gwarantowała udane domknięcie projektu. Dopóki Niemcy są pod amerykańską kontrolą powstanie eurokołchozowego NKWD i armii nie jest możliwe, ale gdy tylko się spod kurateli uwolnią, będziemy je mieli w postaci islamsko-murzyńskiego Gestapo i Bundeswehry plus kontyngenty z innych prowincji, czyli obecnych państw narodowych.

 54. Dzięki za informacje o tym „nowoczesnym europejczyku”. To jest trockista, czyli komunista gorszy od Stalina. I rządzi finansami Eurokołchozu.

 55. „Idea niepodległości Katalonii” ma historię krótką i znamienną: na początku wieku XX w. pojawiła się jakaś partyjka „nacjonalistów katalońskich”, która się bardzo uaktywniła w czasie „republiki” a przed wojną domową. Po prostu jeden „kataloński patriota” wybrany do rady miasta Barcelona – zrobił „zamach stanu” na burmistrza i zarząd miasta -i wyrzucił z balkonu magistratu flagę Hiszpanii. A następnie został „burmistrzem Barcelony”. Nazywał się Lluis Companys a rzecz miała miejsce w roku 1931. Następnie jego kumpel z partii  Esquerra Republicana de Catalunya (Lewica Republikańska Katalonii) były oficer  armii hiszpańskiej pan Francesc Macia , w związku z wyjazdem na wygnanie króla Alfonso XII i ogłoszeniem republiki hiszpańskiej – ogłosił „Wolną Republikę Katalonii w Barcelonie”, ale rząd w Madrycie pozwolił tylko na częściową autonomię. Po śmierci pana Macia w 1934 r. pan Lluis Companys , wybrany do autonomicznego rządu Katalonii – niezgodnie z prawem hiszpańskim ogłosił znowu Katalonię „niepodległą republiką katalońską w federacji hiszpańskiej” -i cały ten „kataloński rząd” został uznany przez rząd w Madrycie za nielegalny i skazany na więzienie (krótkie). Kiedy wybuchła wojna domowa partia krajnie lewicowych nacjonalistów katalońskich przystąpiła do Frontu i w Barcelonie była jego siłą wiodącą. Współpracowała w nim ze słynnym POUM (trockiści) Marksistowską Partią Unifikacji Robotniczej (a może Robotniczą Partią Unifikacji Marksistowskiej) :))) i za to była ścigana zarówno przez Frankistów jak i przez generała NKWD Orłowa. No i w Barcelonie przebywał krótko sam George Orwell jako korespondent lewicowej gazety brytyjskiej a brytyjskie okręty stały w porcie barcelońskim pod pretekstem „ochrony interesów obywateli brytyjskich w Barcelonie”. Czyli musiały sąsiadować w tym porcie z okrętami sowieckimi, które przybyły jesienią 1936 r. Franco anulował „niepodległość Katalonii” a teraz ktoś ich podpuszcza znowu.

 56. Sąd i prok to wykonują  co mu nakazują i o rozumieniu czy też rozumowaniu z definicji nie ma mowy

 57. Sądzę, że Żydzi czują się najbezpieczniej w kraju gdzie na każdym rogu słychać inny język, a w każdym miejskim krzaku uprawia się inny rodzaj seksu.

 58. Chłopcy się zabawiają, bo w tym tekście znalazłem cos takiego:

  Tymczasem hiszpańskie służby bezpieczeństwa doradzają rabinowi, by ze względów bezpieczeństwa nie pokazywał się publicznie, bo wyraźnie widać, iż jest Żydem.

  Pamiętam, że ktoś pisał tu jakiś czas temu, że żydzi obstawiają Hiszpanię, bo i klimat, i stare tradycje. 🙂

 59. Nic tylko cytować Coryllusa, zainstalowana z zewmątrz cherezja( muzułmańska) rozwali południe francji i Hiszpanii. Ciekawe które korporacje na tym zarobią. I ciekawe czemu u nas nie ma tego muzułmańskiego terroru bo w gemiusz „dobrej zmiany” nie wierzę.

 60. Np. USA.

  W Ameryce obrzezanie, które od wielu wieków praktykowali żydzi i muzułmanie, jest powszechną, zupełnie niezwiązaną z religią praktyką. Obecnie zabiegowi temu poddaje się około dwie trzecie nowo narodzonych chłopców. W latach 60. obrzezanych było w USA nawet więcej – ponad 80 proc. mężczyzn. Głównie dlatego, że tak zalecały stowarzyszenia lekarskie. Twierdziły, że zmniejsza szanse zachorowania na choroby weneryczne, infekcje dróg moczowych i nowotwór prącia.

  Bo wiadomo, że w USA lekarzami są Hindusi. U nas nie, więc obrzezanie nie jest powszechne. :))

 61. Powyższe jest odpowiedzią dla chlora.

 62. Nie widzę związku między obrzezaniem a moim głębokim przemyśleniem.

 63. Żydzi czują się najbezpieczniej w kraju gdzie na każdym rogu słychać inny język – to właśnie USA. 🙂

 64. A do jakiego wariactwa mogą doprowadzić ludzi to właśnie popularność zabiegu właściwego im i to z przyczyn religijnych.

 65. To samo w Berlinie. Uciekającego z szoferki (widocznie ta bezpieka, która sfingowała berliński „zamach” nie zdołała podczepić automatu do kierowania) tego kierującego zauważono i ktoś podjął pościg, nieustannie informując lokalną, a więc niekoniecznie wtajemniczoną w machlojki, policję, która też podjęła pościg. I porobiło się, bo niezdarność w tuszowaniu zauważyli nawet ci najbatdziej powolnie myślący.
  Do tego Trump.
  Możliwe, że tego nie zauważyli Czytelnicy, ale w godzinę po sfingowanym „zamachu” Trump wyszedł przed kamery z oświadczeniem o bohaterstwie Polaka i porobiło się jeszcze bardziej. Gotowe haggady poszły do kosza, gorączkowo preparowano nowe kłamstwa w miejsce starych.

   

  Hagady są zglobalizowane. Na drugi dzień po zamachu w Barcelonie,  Danuta Holecka w Wiadomościach TVP1, wspomina pokrótce kilka poprzednich zamachów. Wśród nich wymienia zamach w Berlinie, podczas którego cyt. nie całkiem dosłowny,  „terrorysta zastrzelił naszego rodaka, ale na szczęście skutki zamachu ograniczył automat do kierowania„.

  Czyli minęło kilka miesięcy i wracamy do jednej z wcześniejszych wersji: kierowca ciężarówki został zastrzelony w chwili porwania ciężarówki. Jako nowość w obiegu medialnym pojawił się natomiast automat do kierowania.

   Mamy zapomnieć o walce Polaka, o groźnych ranach  zadanych mu nożem, o tym że do końca walczył z napastnikiem i wpłynął na zmniejszenie ilości ofiar.  Mamy zapomnieć,  że został dobity strzałem w głowę przez tajemniczego opiekuna.

  Naćpane, mocno podniecone towarzycho w Sejmie, podczas grudniowego puczu, ewidentnie na coś czekało. Nawet ktoś wtedy powiedział,  „zobaczymy jak się okaże że ten terrorysta to Polak, cha! cha! cha!  To mi daje powód do przypuszczen, że Łukasz Urban wcześniej uśpiony, miał być odnaleziony na koniec jako sprawca zamachu. Dlatego  nie zabito go wcześniej i nie wyrzucono zwłok.  Sprawca ataku wozil go TIR-em przez kilka godzin przecież nie dla frajdy.

  Ale jeszcze raz przypominam w TV Kurskiego, Magdalena Żuk „wyskoczyła przez okno”, a kierowca TIRa został od razu zastrzelony… Wersja na wczoraj,  bo na pojutrze może być już inna.

 66. To wlasnie to nagranie bylo pokazywane we francuskim telewizorze…

  … no tak se wzieli tego pontona… nie wiadomo skad… i tak se plywaja po tym Oceanie… nikt ich nie niepokoi – ani na ladzie ani na wodzie… i nikt nic nie wie !!!

  To zupelnie tak samo jak w zeszlym roku do Hiszpanii przyjezdzaly tiry „widmo” nie wiadomo skad… a w koncu okazalo sie ze to nowiutkie kombinezony  moro z „fabryk” w Sudanie… pod patronatem Frankow – oczywiscie !!!

  A  my mamy na to k******o  patrzec… placic… i nic nie mowic !!!

 67. Pod tym info i filmem znalazł się m.in.  ciekawy i  złowróżbny komentarz.

  Kura i pióra 11.08.2017 11:39

  Komentarze: 84 
  Reputacja:     

  Pomorskie Łapino 2 tyg temu ośrodek wypoczynkowy zamknięty dla turystów. Policji tyle jakby mecz ochraniali. Sprawdzanie dokumentów,zaglądanie do bagażnika i pytanie kim są pasażerowie. Pytasz co się stało o co chodzi,przecież Ty tylko chcesz nad jeziorem wypocząć chwilę. Pan władza wodę w usta nabiera. W końcu idziesz wypożyczyć sprzęt do pływania i się dowiadujesz…. W ośrodku obok są muzułmanie i policja ich ochrania. Że co?Ich? Nie Polaków?

   5
   
   0
       Odpowiedz

 68. Podobno właśnie kościoł Sagrada Familia miał być celem zamachu. Ale chwała Bogu do tego nie doszło. Coś mi się kołacze po łetynie, że w zeszłym roku dokonano w tej świątyni budzącego grozę świętakradztwa. Aż poszukam.

  Ks. Zieliński skomentował sprawę zamachu w Barcelonie stwierdzając,  że była „karą za rozwiązłość”. Wywołał tym stwierdzeniem ryk demonów.  Internety wyją.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/terrorysci-chcieli-wysadzic-kosciol-sagrada-familia-chcieli-uzyc-matki-szatana/n4jh024

 69. Bogu niech będą dzięki.

 70. Jeszcze jakies 30 lat temu kiedy byla susza, powódź albo inna kleska żywiołowa to proboszcz wystawiał Sanctissimum i na kolanach śpiewano suplikacje…

 71. Pewnie stare kiejkuty mialy „misje do wykonania”…

  … nie pierwszy raz… Talibowie tez w Klewkach jednak ladowali.  Ciekawe czy ktos  z dziennikarzyn pytal Blaszczaka… czy on cos wie ntt.

 72. Kotwica dobrze postawiona.

  ??

 73. Czy jest to Jerozolima zstępująca, czy wstępująca ?

  nie na moją głowę. Ehh. Hmm.

 74. Są już prowokatorzy i ciężkie słowa o atakujących nazistach. Zgodnie z wolą reżysera. Oczywiście oprócz kościoła Sagrada Familia,  który miał być zburzony, a burzyciele sami się wysadzili w powietrze.

  Człowiek pisze,  Pan Bóg kreśli.

  https://wiadomosci.wp.pl/ataki-na-muzulmanskie-swiatynie-poklosie-zamachow-w-katalonii-6157371068483201a

 75. tresura i follow the money. Jak to mówią: chwyt krawiecki.

 76. Ładnie grają.

  https://youtu.be/kNM95aesaTE 3:39 Baila me – Gipsy King.

 77. Była taka marka Gitanes. Żitany

 78. Tak sa…

  … z tych pontonow co na plazy wyskakiwali…

  … a swoja droga spieszy sie ta MAFIA zeby podpalic swiat… i swoje zlodziejskie doopy  uratowac !!!

  Nie z nami te numery… Bruner  !!!

 79. Czy chcemy czy nie, z nami te numery. Ale to nudne.

  Jak …

 80. Zaprosmy sobie do domu imigranta, jak zacznie sie nam tracic kasa, wtedy zaprosmy sobie kolejnego – moze nie zaczna sie dobierac do naszych córek i żon

 81. Dobrze mieć takie dziewczyny na miejscu. Oby więcej takiej współpracy. Niestety z tych przekazów płynie bardzo zły obraz, właściwie już o krok od przesilenia. A ci pożyteczni idioci tam żyjący wierzą, że jak się oddzielą to (odwieczne hasło rewolucji) będą W KOŃCU wolni. Niestety na ludzką głupotę najtrudniej znaleźć lekarstwo.

  Tak się jeszcze zastanawiam, jak wielkie ogłupienie musi panować w zachodniej Europie, skoro i u nas już trudno znaleźć ludzi myślących samodzielnie, o czym ostatnio rozmawialiśmy. Ale tak to jest, jak się nie wierzy już w Boga, to można uwierzyć we wszystko.

 82. A wiesz tak sobie przypomniałam z Kossak – Szczuckiej rokosz opisany w „Złotej wolności”, zrobiono rokosz bo król Zygmunt III Waza był taki nic nie wart. Nie zauważyli tamci z książki Kossak Szczuckiej  jak i ci z dzisiejszej Katalonii że są na równi pochyłej.

 83. Rubbish in- rubbish out. Hegel wrzucił błąd na wejściu i wyszły mu głupoty, choć wyrafinowane.

 84. wszystko idzie wedlug sprawdzonego szablonu , kolejny podejrzany zastrzelony przez policje. jak dobrze wiadomo martwi nie mowia. ciekawe czy w czasie zamach odbywaly sie rownolegle  cwiczenia sluzb specjalnych jak w poprzednich „zamachach”

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.