sie 142018
 

Gabriel Maciejewski i dr hab. Krzysztof Kaczmarski o zabójstwie Jana Chudzika

  3 komentarze do “Krzysztof Kaczmarski o zabójstwie Jana Chudzika”

  1. Przepraszam, że trochę obok ale może, ktoś wie czy są gdzieś jakieś wydawnictwo w III RP wznowiło pamiętniki tego socjalisty PPS, któremu powierzono prezesurę LOPP w kluczowym okresie przez sanację.

    https://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1005685/leon_berbecki_pamietniki_generala_broni_leona_berbeckiego,10562.html

  2. Tak nie na temat, ale może trochę w temacie. Bardzo to smutne, ale chyba bolszewizm miał tu duże zasługi, i wtargnął a na teren środkowej i zachodniej Europy , pokazując bandytyzm jako skuteczny sposób walki o władzę,  a jeszcze ten 1933  rok to taki brzemienny w skutkach.  Wszędzie niszczono przeciwników partyjnych bardziej bezpardonowo niż w naszym kraju.

    Myślę, że to się wzięło z bardzo haniebnych przykładów bandytyzmu rewolucji bolszewickiej, przy dzisiejszym święcie,  odparcia nawały bolszewickiej, przypomniały mi się pamiętniki żołnierzy od gen. Czumy, i innych którzy w strasznych warunkach wracali do Polski. A ilu naszych żołnierzy zginęło w torturach, męczarniach  – bo podjęta została bezpardonowa  walka bolszewików ze wszystkim co nie było bolszewickie.

  3. a bolszewizm , w 1933 roku nie ustępował,  kokietował ludzi bajką o równości społecznej, coś plótł o krajach -bękartach   itepe

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.