gru 192016
 

Najpierw ogłoszenie. Dziś i jutro są ostatnie dni, kiedy można coś zamówić w naszym sklepie z nadzieją, że dojdzie do wigilii. W środę już tej szansy nie będzie. Tak więc jeśli ktoś coś planował, a zapomniał niniejszym przypominam o tym terminie. Nie zależy to od nas bynajmniej, ale od tego co się przed świętami dzieje na poczcie, a wszyscy wiemy, że dzieją się tam rzeczy straszne.

A teraz do rzeczy. Jak wszyscy wiedzą, a nie dość, że wiedzą to jeszcze szepczą o tym w sposób zwany teatralnym, pojawił się w Polsce były już burmistrz Nowego Jorku Rudolf Giuliani. Pan Giuliani miał się ponoć spotkać z prezesem i stąd właśnie, moim zdaniem, wziął się na ustach prezesa ten lekceważący uśmieszek, który towarzyszył mu przy oglądaniu demonstracji przed sejmem. Tak się jednak składa, że prezes nie był jedyną osobą, dla której pan Giuliani przybył do Polski. Wróble na dachu ćwierkały, że tym drugim człowiekiem, dla którego były już burmistrz Nowego Jorku przybył do Warszawy był Lejb Fogelman.

Pan Fogelman jest postacią znaną w blogosferze, albowiem był tu swego czasu zapraszany. Igor Janke w towarzystwie jakiegoś swojego kolegi, całkiem niewyjściowego, zrobił z nim wywiad. W czasie tej rozmowy pan Fogelman pokazał wyraźnie, że nie jest człowiekiem, którego można lekceważyć, albo traktować protekcjonalnie. Ja to wiedziałem już wcześniej i to bez tej rozmowy, ale po niej tylko się w swoich mniemaniach utwierdziłem.

Pan Fogelman, zanim ujawnił się jako gwiazda blogosfery, roztoczył wokół siebie legendę niezwykle ujmującą. Oto chodził razem z braćmi Kaczyńskimi do szkoły i tam robili różne głupstwa. To znaczy on robił, bo był zgrywusem, a oni czasem się przyłączali, ale częściej nie, bo byli zbyt poważni. Ten rozrywkowy sznyt, który nadaje swojej osobie pan Fogelman jest oczywiście mylący i robiony po to właśnie, by zwodzić nierozgarniętych dziennikarzy. Wiemy, powtórzmy to raz jeszcze, że pan Fogelman jest człowiekiem nadzwyczaj poważnym i bardzo serio. Skąd to wiemy? Z korespondencji z Zytą Gilowską rzecz jasna. I to właśnie, opinia śp. minister finansów, połączona z wizytą Rudolfa Giulianiegio w zupełności, moim zdaniem wystarcza, by nazwać pana Fogelmana nowym królem Polski. A kto był w takim razie poprzednim królem? Jak to kto? Aleksander Smolar rzecz jasna, ale właśnie go zdetronizowali. Przyjechał namiestnik cesarza i wyznaczył następcę, bez fatygowania się do poprzednika z dymisją. Tak to się załatwia w eleganckim świecie.

Ludzie powierzchowni powiedzą, że to fatalnie, bo Smolar miał ten jakże charakterystyczny sznyt intelektualisty-dialektyka, Smolar popadał w zamyślenie nad losem ojczyzny, Smolar budował różne paradoksy, sami pamiętamy jak powiedział, że dla ratowania demokracji można nawet zawiesić czasowo procedury demokratyczne….Smolar był kimś do kogo przywykliśmy. No, ale teraz zmiana. Czy na lepsze? Ja sądzę, że tak. Oczywiście temperament pana Fogelmana może niektórych irytować. To tak, jakby ktoś obsadził Joe Pesci w roli króla Leara, ale ja jestem dobrej myśli. Uważam, że intelektualny sznyt Smolara był pozorowany i, jak to czasem mawia mój kolega, wysiłkowy. Fogelman zaś jest człowiekiem naturalnym. Oczywiście, jak wszyscy prawnicy dwulicowym, a może nawet trójlicowym, ale nie przynudza przy tym i jest wesoły. No i o wiele bardziej dyskretny. Nie pokazuje się za często w mediach.

Pomyśleliście pewnie, że szydzę trochę. A gdzie tam, ja próbuję po prostu zracjonalizować nieuchronne i jak zwykle stanąć w prawdzie. Nie ma się co boczyć i zżymać, trzeba powiedzieć jak jest. Jeśli Giuliani przyjeżdża do Polski, żeby się spotkać z Lejbem Fogelmanem, a przy okazji z prezesem, to znaczy Fogelman jest ważniejszy. A skoro jest ważniejszy od prezesa, to może być tylko królem, bo niby kim miałby być?

Popatrzmy teraz na lokalną hierarchię. Mamy całą jawną strukturę państwa, a i tak wiemy, że najważniejszy jest prezes. Mamy środowiska wpływające na opinię, które właśnie, dzięki nowej nominacji na króla odchodzą w przeszłość. Nie mogą się z tym pogodzić i robią różne szopki. Nowy król jednak nie zaprząta sobie nimi głowy, od takich spraw jest prezes, rząd i prezydent, marszałkowie sejmu i inni ludzie, których lansują i opisują nowe środowiska kształtujące opinię czyli nasi. Ich rolą jest utrzymanie tej fikcji, pielęgnowanie jej, pucowanie, chuchanie i dmuchanie. Wszystko po to, by lud się nie zorientował jak sprawy mają się naprawdę. Kłopot w tym, że nie ma już żadnego ludu. Polacy to ludzie, w jakiś tam sposób poinformowani i odporni na wiele rzeczy. Stać nas, myślę, na przełknięcie tej, niełatwej, ale przecież nie znowu tak trudnej prawdy, jaką zawarłem w tytule.

Kłopot jest jedynie w tym, by nasz nowy król nie traktował nas jak ciemnej masy, co łatwo może się zdarzyć jeśli Igor Janke z tym drugim jeszcze raz przeprowadzą z nim wywiad. On może pomyśleć, że my wszyscy jesteśmy tacy jak ten kolega Igora i zamiast z szacunkiem zacznie się do nas odnosić z lekceważeniem, jak do tamtego. Powiem Wam, że nie będzie łatwo, bo tak zwane środowiska, które z całą pewnością wiedziały o nominacji już wcześniej, tylko marzą o tym, by położyć się plackiem przed panem Fogelmanem i czekać na jedno jego łaskawe spojrzenie. Nie ma nic gorszego niż plastelinowe elity reprezentujące twardy naród. To jest prawdziwa katastrofa, a my właśnie, mam wrażenie, tkwimy w samym środku tego ambarasu. To się nie zmieni łatwo. No, ale próbować trzeba, czy to z tym czy innym królem, próbować trzeba. Nigdy nie jest bowiem powiedziane, że Giuliani czy nowy namiestnik nie przyjedzie tu znowu i nie spotka się z kimś innym, z jakimś mniej znanym prawnikiem. Poczekajmy, zobaczymy….

W nadchodzącym roku czeka nas mnóstwo wyzwań. Nas tutaj, ludzi zgromadzonych wokół tego bloga. Nie możemy się przy realizacji tych zadań oglądać na nikogo, ani na nasze nowe elity, ani nawet na pana Fogelmana. Musimy robić swoje. Wiem o tym na pewno. Oto przypadkiem zupełnie trafiłem na pochodzące z października nagranie, w którym widać szefa Teologii Politycznej niejakiego Karłowicza. Tłumaczy on tam, że Teologia, chce wydać nową edycję dzieł Platona, ale nie ma pieniędzy i musi urządzić składkę. No, a ta edycja to jest, według Karłowicza rzecz dla kultury polskiej obecnie najważniejsza.

Wszyscy wiemy, że to kłamstwo, a Platon służy temu jedynie, żeby redaktorzy z tej całej Teologii podnieśli sobie samoocenę i mogli się trochę bardzie zrealizować towarzysko. To jest właśnie, choć wielu się nie zgodzi ze mną, formacja ideowa wyrastająca wprost ze szkoły Aleksandra Smolara. Z jego sposobu ujmowania spraw i opisywania zjawisk. Ktoś powie, że Teologia to nasi, a Smolar to oni, jasne, jasne….oni, nasi. Teraz mamy nowego króla i wszystko będzie inaczej. Niech się Karłowicz zwróci do jego kancelarii po dotację na edycję tego całego Platona i zobaczymy co usłyszy. Bardzo jestem ciekaw…i z tym Was zostawiam.

Chcemy wydać w nadchodzącym roku wielki i bogaty album o Sacco di Roma, czyli spaleniu Rzymu przez protestantów w roku 1527 i na ten projekt potrzebujemy pieniędzy, bo sam nie zgromadzę takiego budżetu. Autorem tej pracy będzie Tomek. Jeśli ktoś ma taką wolę niech pomoże. Oto numer konta:

 

41 1140 2004 0000 3202 7656 6218


Wszystkich tradycyjnie zapraszam na stronę www.coryllus.pl i przypominam, że do 1 stycznia trwa duża promocja na niektóre tytuły. 

Targi Bytomskie odbędą się w przyszłym roku w pierwszy weekend czerwca, wszystkich już teraz serdecznie zapraszam

 

Przypominam, że nasze książki są dostępne w następujących punktach: księgarnia Przy Agorze, sklep FOTO MAG oraz księgarnia Tarabuk  

  93 komentarze do “Lejb Fogelman nowym królem Polski”

 1. Tak jest, i my musimy tez w swoim lokalnym otoczeniu umiec diagnozować kto jest lokalnym 'wladcą’ i jak odbywaja się amiany/wymiany/.. i co my możemy zyskać lub stracić; inaczej – w konwencji kupna sprzedaży – co mamy do zaoferowania i za jaką cenę [negocjacje są calkiem, calkiem realne] nowej namaszczonej warstwie namiestnikowskiej aby przeżyć i może aby było ciut, ciut … [tutaj brakuje mi słów]

 2. Ja wiem czym się ,,u mnie,, kupczy,, . I nie mówię o Krakowie.
  Niestety inni nie rozumieją. Ani wprost. Ani ironię . Ani nijak.

  Szkoda atramentu.

  .

 3. …za jaką cenę…
  uchroń nas Panie Boże, aby nie był to ogarek

 4. Jeśli diagnoza PinkPanther jest słuszna to pół biedy. Dobrze, że Kaczyński się zna z Fogelmanem. Myślę, że Kaczyński jest właściwym negocjatorem. Co będzie mógł wynegocjować, tego nie wiemy, ale będzie przynajmniej negocjował.
  Druga część diagnozy jest prawdziwa zawsze. Niezależnie od tego kto jest namiestnikiem to my musimy dalej robić swoje nie zważając na nic. Namiestnika też nie wyznacza się niezależnie od okoliczności.

 5. Karłowicz usłyszy to co usłyszał Rzędzian: „Dobrze, rybeńko – rzekł słodko pan Longinus – ale ty nam powiadaj o Bohunie, nie o gruszkach…” o ile nie wywoła wcześniej grymasu obrzydzenia tudzież uśmiechu politowania.
  A my cieszmy się że maszerująca tam i z powrotem co miesiąc grupa rekonstrukcji historycznej II RP nareszcie może wynegocjować dla nas rezerwat, piosenkę i chorągiewkę a dla siebie spokojną posadę nadzorcy… po znajomości Pana Prezesa.
  Jak ten naród wybrany czeka nas włóczenie się po pustyni do czasu aż nie wymrze pokolenie niewolników. Obyśmy wyszli z tego zahartowani i niewzruszeni na prowokacje i szopki.

 6. Tutaj każdy odpowiada indywidualnie. Nikt nie może za kogoś zacząć w diabła wierzyć.

 7. nie może, nie może ale każdy ma takiego diabła na jakiego zasłużył

 8. No tak… Jak zasłużył to ma

 9. Co ma Kaczyński negocjować z Lejbem?

  Dewiza amerykanów tanio kupić (niekoniecznie dobrowolnie), drogo sprzedać. Opozycja jest dziś tania, gwarantuje dalszą realizację Konsensusu Waszyngtońskiego i daje gwarancję, że nie będzie Nowego Jedwabnego Szlaku – czyli detronizacji dolara oraz że te ziemie i byty znajdą się pod kontrola Niemiec w ramach nowego Cesarstwa Rzymskiego Państwa Niemieckiego – nazywanego Państwo Europejskie.

  Postawie inne pytanie, kto będzie „polskim Muhammetem Fethullahem Gelenem”?

  Więc jak trzeba będzie porządnie spałować opozycję (Oni się nie będą patyczkować i nie patyczkowali), to trzeba będzie tak zrobić. Jak trzeba będzie ich pozamykać, to trzeba będzie tak uczynić. Inaczej Oni – Ich (Rząd) zmiotą i posadzą na wieloletnie więzienia.

  W USA może być republikanizm (nie demokracja) – przykład – elektorzy wybierają Prezydenta, nie motłoch. U nas republikanizmu nie może być, ma być demokracja – sama w sobie, mimo, że w tradycji mamy republikanizm wypełniony personalizmem.

  Czyż to nie „były” cadyk Smolar nie głosił, że jest w stanie zgodzić się na „kryzysowe zawieszenie reguł demokracji” – więc jego marzenie – dlaczego nie spełnić, ale nie tak, jak On by sobie tego życzył.

  Lejb Fogelman, senior partner globalnej kancelarii prawniczej Greenberg Traurig. Pracujący przy największych fuzjach i przejęciach. Przejęcie Polkomtelu przez Zygmunta Solorza-Żaka o największej w historii polskiego rynku wartości 18 mld zł, czy debiut giełdowy Alior Banku (odkupionego w ostatnich tygodniach przez polski kapitał), czy próby przejęć Sygnity przez Asseco oraz Puław przez Azoty. Doradzał przy sprzedaży BPH TFI funduszowi Abris i Investors TFI, sprzedaży akcji przez bank BZ WBK, czy debiucie giełdowym Polskiego Holdingu Nieruchomości itd.

  Tak prawdę powiedziawszy, dobrze by było, aby taki Lejb był w Polsce, jak Rząd będzie domagał się wydania polskiego ” Gulena”.
  „Król” musiał pozostać we Wrocławiu, „namiestnik Piłat” był cały czas w Warszawie.

  Jedno możemy obiecać Lejbowi, że zbudujemy im Wielki Izrael (może nie tak wielki, jakby chciał), jako stabilizatora na Bilskim Wschodzie, a Wahabici za to zapłacą. Jak im to pasuje, to niech wróci na jasną stronę mocy.

 10. Napiszę tak: dwie kolonie amerykańskie – Japonia i Korea mają się dobrze. Dwie inne – Tajwan i Niemcy też dobrze mają choć jedną chce bryknąć a druga chyba wystawiona jest na Allegro.
  Może jednak ten nowy protektorat przyjąć i robić swoje?

 11. Niezwiązane z tematem ale treściwe:
  https://youtu.be/EK6vlUPh9lI
  http://niezalezna.pl/90897-oni-chca-zamachu-stanu-jest-nawet-instrukcja-co-musi-sie-stac-zeby-powstal-majdan
  https://youtu.be/oE618IKGq9M
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
  Proszę o sugestię czy tego typu linki w komentarzach są akceptowane czy nie ?
  Dzięki

  Pytam, bo tego typu nagranie czasami wystarczy podesłać tym, którzy tak „dużo rozumieją” celem wywołania u nich konsternacji czy stuporu (z rozbudzeniem u Nas nadziei na refleksję po stronie odbiorcy).

 12. Drugi Stefan Batory to to chyba nie będzie.

  Filozofię ma tak pojemną, że i judeochrześcijanom świeczkę zapali i Chomskyemu i Kartezjuszowi ogarek.

  http://www.magazyntrendy.pl/Trendynew/podglad.php?id=192

  Pokorne cielę dwie matki ssie.
  A pijawka to ssie tę matkę, do której się akurat przyssie.

 13. Dziekuje za link. Ogarek i świeczka zgoda a gromnicę komu odpali?

 14. Wydaje mi się, że przy tak skrojonym światopoglądzie o paleniu gromnic decyduje tzw. mądrość etapu.

 15. I o dziwo Platon wspomniany przez Gospodarza pasuje jak ulał:

  Naczelnymi ideami u Platona były: dobro, piękno i prawda. Idea była dla Platona piątym i ostatnim etapem, który należy przejść, żeby osiągnąć doskonałość.

 16. Nie ma żadnego króla , Polską rządzi CKŻP .

 17. … o paleniu gromnic decyduje tzw. mądrość etapu… Ponownie zgoda!
  Ja, tak w ciemno, stawiam na 'stare szkapy’ ze stajni nr. 6.

 18. A może to król elekcyjny, tylko elektorzy tacy nieco inni niż w Pierwszej Rzeczpospolitej?

 19. Rycerzu i Tobie dane będzie „nad piekielnymi chorągwiami” wiktoryję odnieść.

 20. Lejb Fogelman niech nie zapomina wszakże, kto na Tej ziemi jest prawdziwym Królem.
  https://youtu.be/XtYcTg5jMMA 6 min i warto je poświęcić dla oddania chwały Bogu i uspokojenia swojego serca.

 21. jak nie zasłużył – to też ma
  tyle,że byle jakiego
  może nawet diabła ateistę

 22. A taka jest opinia prof. Dakowskiego

  Spokojnie, to tylko rewolta-pogróżka SB i WSI, nie o siebie zresztą, bo Szefowie się uwłaszczyli dawno. O „honor” rabusia: naszym nie obniżajcie emerytur! Dopiero, gdy rząd będzie chciał realnie otworzyć np. Zbiór Zastrzeżony IPN, to będzie prawdziwa „walka o demokrację”. Oby rząd był na to lepiej przygotowany.
  Historia, jak zwykle, parodiuje tragedię (obalenie rządu Olszewskiego przez oficerów prowadzących Bolka 4. VI.1992) przez farsę „rewolty 1000 kanapek” i malowniczo położonego lewaka-męczennika. Pamiętajmy jednak „tigra”!!

  Namawiam do zebrania się Polaków pod Sejmem i pieśni adwentowych, modlitw, może już dzielenia się opłatkiem.
  Pamiętajmy, że kontr-rewolucja to jest proces przeciwny do rewolucji, nie zaś rewolta w przeciwnym kierunku.
  W Polsce katolickiej Metropolita warszawski powinien zarządzić procesje z parafii, z feretronami i obrazami Świętych i modły za pomyślność Ojczyzny pod Sejmem. To samo powinien polecić Ojciec Dyrektor katolickiego Radia. A proboszczowie mogą przecież spontanicznie!

  ———
  Ojciec Dyrektor w końcu zarządził, nie raczej prosił o modlitwę na antenie radia. (Powinien wzywać do modlitwy.) Może to robi, tylko ja teraz rzadziej slucham RM.

  Natomiast kardynał Nycz we wczorajszym kazaniu z Kościoła Świętego Krzyża w Warszawie, mówił o Albertynach i Albertynkach, bla, bla, bla. I żebyśmy byli „dobrzy jak chleb i nie bali się przyjąć uchodźców”.

 23. no chwilowo obronili nas przed „bratnią pomocą” więc chyba na poważnie traktują swój protektorat

 24. Rosyjskie służby wzywają do Majdanu . https://www.youtube.com/watch?v=p2Kyx0b5zac

 25. właśnie dlatego chętnego na ogarki coraz więcej

  ale czy lejfegel nie z tego rodu?: /przytoczę tu z notki Godnego Ojca (stopfałszerzom) … /

  ”Wampir, tłumaczę, to człowiek, który zgrzeszył i stał się zły. Zewnętrznie niczym się od nas, ludzi nie różni…Wampir jest jednak tak zepsuty, że jego dusza już jest w piekle i tylko jego nieszczęsne, zniewolone ciało jeszcze chodzi po ziemi, udaje człowieka i służy już tylkoTemuktórynieprzepuszczażadnejokazji.Taki niewolnik zła nie jest już w stanie samodzielnie odzyskać duszy. Jest z tego powodu w egzystencjalnej rozpaczy. Dlatego moje dzieci modlą się za nich do pana Boga o łaskę jej odzyskania.”

  http://niepoprawni.pl/blog/godny-ojciec/pieklo-i-wampiry

 26. Rycerzu, jeszcze raz spytam: chcesz wylecieć?

 27. Modlitwy tak! Ale w zaciszu czterech ścian albo na mszach za Ojczyznę.

  A wzywanie na gromadzenie się pod budynkiem Sejmu jest albo głupotą albo …

  Niechaj stoją tam zastępy KODziarskie, niechaj stoją i przestępując z nóżki na nóżkę zgrabiałymi z zimna łapkami wklepują coś w komórki…

 28. A mój proboszcz na koniec mszy, przed błogosławieństwem, wypowiedział modlitwę Piotra Skargi.
  Warto o niej pamiętać i odmawiać.

  .

 29. im zimno, coraz zimniej i gotowi byle gówno podpalić w ognisko, ale teraz nawet tego gówna im nie będzie dane

 30. „były” cadyk Smolar tylko głosił, że jest w stanie zgodzić się na „kryzysowe zawieszenie reguł demokracji”. ,,przybyły” cadyk Lejb Fogelman nie będzie głosił, ale z całą siłą wprowadzał. ,,Rudy” Giuliani jest praktykiem w kierowaniu spuszczonych z kagańca profesjonalnych najemników od brudnej i ciemnej roboty. Miałem okazję widzieć pewne elementy jak ZR.Giuliani był jeszcze burmistrzem N.Y. Więc co to dla niego taki nasz ,,kurnik”. Kalifornia jest większa od Polski, nie ma potrzeby nawet dla większej rozgrzewki. Oni mają kryteria całkiem innej skali.

 31. Póki co, to Prezes Kaczyński nie musi u niego wisieć u klamki, tak jak inne „elity”, skamląc o pieniądze.
  Współcześnie nie tylko oni mają pieniądze i to ich najbardziej denerwuje. Może zawsze zwrócić się do Chin, jak to robi od pół roku. Są tańsi, mniejszy % biorą itd. w aspekcie gospodarczym, a nawet proponują udziały w zyskach.

  A jak będzie za mocno – „namiestnik” jakiś się udzielał, zawsze – Król Mas jakim jest Prezes Kaczyński o twarzy Premiera i Prezydenta – będzie mógł zaprosić – dobrym zwyczajem anglosaskim – jego i pomagierów na Rakowiecką. Dobrze, że jest w Warszawie, będzie miał blisko.

 32. ale ja jestem „prosty chłopak ze wsi”, nie wiedziałem, że mamy takiego geniusza prawa i celebrytę u siebie w kraju, czas zacząć czytać kolorową prasę

 33. Mam nadzieje, ze Prezes Kaczynski nie bedzie „negociowal” z tym calym Fogelmanem, zlodziejem
  i bandyta „w bialym kolnierzyku”, ktory za kadencji tego pijaczyny Olusia Kwacha, pol-magistra oraz za czerwonego Cimoszewicza, Millera… calej wtedy urzedujacej bandy komuszej… magdalenkowej i okraglostolowej… zrobil „interesz zycia”…

  … negocjacje jakiekolwiek z tym lobuzem to obraza… dyshonor… i calkowite samozaoranie !!!

  Poza tym… ja tego „krula zycia” pamietam wylacznie… z Rywingate !!!

 34. Cos nieprawdopodobnego… jak sie patrzy na te facjate zakazana !

  Mister elegantum… Chryste Panie, ratunku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 35. Lejba – „krul”… a Lagarde we Francji – „krulowa”… znak to, ze u Trump’ka tez krotka lawka…
  mooocne maja te kadry… Zbig Brzezinski i Soros…

  … i emisarjusz Rudi… kombinuja jak konie pod gore!

 36. Nasz ” król Lejb Fogelman ” – w firmie Greenberg Traurig nawet i Discovery reprezentuje. Świetna notka bo akurat szukam jakąś papugę do pseudo procesu a tu taki prezent od gospodarza 🙂

  Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak doradzała firmie Agora przy zawarciu umowy inwestycyjnej dotyczącej jej telewizji Metro z firmą Discovery Polska, której doradcą była kancelaria Greenberg Traurig.

  Na mocy umowy z 9 grudnia 2016 r. o współpracy amerykański koncern telewizyjny Discovery Communications za 14 mln zł przejął 49 proc. udziałów w spółce zależnej Agory, która jest nadawcą nowego kanału TV Metro.

  Polska spółka Discovery za 4 mln zł kupiła od Agory 860 wartych nominalnie 43 tys. zł udziałów, reprezentujących 21,5 proc. w kapitale zakładowym spółki Green Content, która jest nadawcą telewizji Metro. Discovery złożyła też oświadczenie o objęciu za 10 mln zł 2 150 udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Green Content. Ostatecznie Discovery będzie mieć ok. 49 proc. udziałów w kapitale tej spółki. Przedmiotem umowy było również ustalenie zasad współpracy pomiędzy stronami, w tym corporate governance. Umowa przewiduje możliwość sprzedaży przez Agorę pozostałych udziałów na rzecz Discovery do 31 grudnia 2017 r.

  Green Content, spółka zależna Agory, w listopadzie 2015 r. uzyskała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie uniwersalnego kanału cyfrowej telewizji naziemnej o profilu lifestyle’owym. TV Metro rozpoczęła emisję 2 grudnia 2016 r. na platformie cyfrowej MUX-8. Program stacji opiera się na ofercie filmowo-serialowej oraz produkcjach dokumentalnych poświęconych stylowi życia.

  – Naszym priorytetem jest zbudowanie silnej pozycji Metra na polskim rynku telewizji naziemnej. Pozyskanie partnera światowego formatu, jakim jest Discovery, daje nam nie tylko międzynarodowe know-how, ale również dostęp do ogromnej biblioteki programowej, co zdecydowanie wspiera realizację naszych celów biznesowych – oświadczył Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory.

  – Ogłoszone dzisiaj porozumienie to znakomita wiadomość dla widzów w Polsce. Wierzę, że nasze międzynarodowe doświadczenie w obszarze telewizji wraz z kompetencjami naszego nowego partnera, przełożą się na wyjątkową ofertę programów, która podbije serca polskiej widowni naziemnej telewizji cyfrowej – stwierdziła Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery Networks w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

  Discovery Communications to jeden z największych nadawców programów edukacyjnych i dokumentalnych na świecie. Jest właścicielem kilkunastu stacji m.in. Animal Planet, Eurosport, Discovery Channel, Discovery Historia i TLC.

  Spółce Agora przy zawarciu umowy inwestycyjnej z Discovery Polska doradzali prawnicy kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Zakres obsługi obejmował doradztwo transakcyjne, korporacyjne i regulacyjne. W skład zespołu doradzającego wchodzili: Leszek Małecki, Przemysław Zysk, Michał Dawidowicz (doradztwo transakcyjne oraz korporacyjne), Marta Kupczak-Strzelecka i Grzegorz Koguciuk (doradztwo w zakresie prawa antymonopolowego). Pracę zespołu nadzorował senior partner Robert Gawałkiewicz.

  Discovery Polska doradzała kancelaria Greenberg Traurig. Jej prawnicy świadczyli kompleksową obsługę negocjacji umowy inwestycyjnej, transakcji nabycia udziałów i objęcia udziałów w drodze podwyższenia kapitału zakładowego. Przeprowadzili również analizę prawną spółki Green Content. Doradzali partner Michał Fereniec, senior associate Piotr Smolarczyk, associate Magdalena Gad-Nowak i associate Tomasz Denko.

 37. Hip-hip Hura! humor Pana nie opuszcza mimo, że dzdźysty dzień i wieczór.

 38. Ks. Natanek w marcu 2016 r. A w rocznicę zamachu majowego 12 maja 2016 Sejm nie przyjął Maryi, no to teraz w Sejmie hula diabeł.
  https://youtu.be/AHx77vxqbOg ok 2 min

 39. Voila,

  Nigdy modliwy za wiele… ale tylko w zaciszu 4 scian albo w innych dekoracjach…
  napewno nie pod Sejmem… wykluczone!

  Ssssakiewicz wczoraj sie produkowal niepotrzebnie pod PP… dzis zwiazkowiec
  Duda sie „wzmogl”… bedzie czapkami przykrywal… ten falszywy cwaniak… ciekawe
  sam czy w porozumieniu z tym drugim cwaniakiem Dominikiem!

  Wlasnie tak szKODniki niech tam stercza… i dygaja z nozki na nozke… maja wprawe!

  A tak serio… to byla extra USTAWKA… wszystkie szczury i krety sie uaktywnily
  i mialy… swoje 5 minut… artystycznych wystepow… teraz trzeba to wszystko
  elegancko zarchiwizowac… wszystkie filmy-dowody zgrac na jeden dysk czy klucz
  USB… potem przekazac do prokuratury i wytoczyc wszystkim anarchistom z opozycji
  parlamentarnej procesy karne za nawolywania do zamieszek publicznych i lamania
  obowiazujacego porzadku publicznego… pociagniecie do odpowiedzialnosci
  finansowej za spowodowanie ogromnych strat i demoralizacje spoleczna!

  To nie musi byc jutro czy pojutrze… bo to sie zejdzie… ale i PAD i PBS i Pan Prezes…
  wszyscy maja wyjatkowa okazje do pozbycia sie tych anarchistow, zdrajcow i targowiczan z polskiego zycia publicznego…

  … i jeszcze maja w tych dzialaniach calkowite poparcie od narodu!

 40. A to ulubieniec krula Lejby? (nie poprawiać)
  http://bi.gazeta.pl/im/f6/65/b5/z11888118O.jpg

 41. Calkiem temu Targalskiemu wali na dekiel… daj Boze zdrowie, bo o rozum za pozno!

 42. Trochę nudna Dobranocka
  https://youtu.be/GODfODfZjoU ????? ???? ????? ???? ? !

 43. Bo on nie lubi tlumow… ale ostatnio mu sie odmienilo.

  Ten geniusz, celebryta, rozrywkowiec… i prawnik !!!… dowiedzial sie ze w Polsce bedzie
  repolonizacja… odzyskiwanie sprywatyzowanego nie tak dawno polskiego majatku narodowego,
  w ktorym sam uczestniczyl… czyli jako prawnik pomagal w skutecznej kradziezy… a teraz
  bedzie tan nasz rozkradziony i sprzedany przez niego nasz majatek… scalal.

  Wtedy bral za swoje uslugi cos… miedzy 1800-2500 zeta za godzine swojej zlodziejskiej,
  paserskiej roboty…

  … teraz bedzie tak dla nas pracowal… i jeszcze mamy temu zlodziejowi zaplacic!

  To wszystko jest w necie… wystarczy sobie wyguglac… nie ma sensu czytac zlodziejskiej
  i niepolskiej kolorowej prasy!

 44. Przypomnę, że koncerny amerykańskie kupiły już ponad 4 miliony hektarów ziemi na Ukrainie pod uprawy GMO. Podobnie ponad 600 000 ha zakupiły Chiny. Jak wiemy, Chiny mają dużą nadwyżkę papierków zwanych dolarami i City zezwoliło im na oskubanie dawniejszych krajów demoludów. Konkretnie następuje wykup zakładów przemysłowych, główne spożywczych, przez Chińczyków, np. na Mazurach.

 45. Pieknie !

  Teraz sie nie dziwie, ze otaczli Lejbe tacy ludzie jak… Wojewodzki, Szyc, Zamachowski…
  corcie Kini Rusin i Lisa… i Ania Mucha, Veronka Rosati…

  … po prostu ma-sa-kra!

 46. Tu naprawde… egzorcyzm jest potrzebny… i dzisiaj go odmowie do sw. Michala.

 47. A tu krulowa Polski? Program w „Tyle wizji” z 13 grudnia tego roku. Najciekawszy fragment od 40 minuty.
  https://youtu.be/yMXGwO0vSRI

  Pierwszy raz to widziałam. To oni tu ją lansują. W lekkim wydaniu. Na śmieszno.
  A pod filmem jakie się natychmiast pojawiły komentarze obronne. Wygląda na to że ludzie już polknęli przynętę na Ogórka, albo są to w większości komentarze moderujące.

 48. Można wiedzieć za co stąd się wylatuje?

 49. Rywin byl przystojniejszy… tego Lejby to sie mozna autentycznie przestraszyc…
  bardziej pod tego wscieklego hartmana podchodzi.

 50. O! Stonoga. I żadne kuku go nie spotkało? Wyczesany, wypudrowany, poważny. Czyli wszystkie rybki mają pipki, a karasie to kutasie, ciu ralla, ciu rall la, ciuralla la.
  To my jesteśmy na liście do zeżarcia. Jak zwykle zresztą.

  A nie moglibyśmy się z niej skreślić?

 51. Może mieć rację. Tym budynkiem do okupacji może być Sejm. Wygodnie, nagłośnienie, sraczyki w dużej ilości, dostęp mediów, jest plac i każdy pies bury tam może wejść. Słabo strzeżone.
  Prezydent Duda kazał się Marszałkowi Karczewskiemu ze wszystkich zakazów dla dziennikarzy wycofać do 6 stycznia. Powiedział to dzisiaj po Wiadomościach. To przecież oni w Hanukę chcą to załatwić. Od 24 grudnia wieczór do 1 stycznia.

 52. Owszem, Pani Rozalio… pompuja te drewniana kukle, czerwona do szpiku kosci… przedtem
  w tvn teraz w kurwipublice, bo to resortowy pomiot. Dziunia jest wyszczekana i bezczelna, zuchwala… „choragiewka”… ale na mnie to nie robi wrazenia…

  … ja naprawde od wielu juz lat zwracam baczna uwage na to kto z kim przystaje, zwlaszcza
  w zyciu publicznym… to naprawde duzo daje do myslenia i duzo swiadczy…

  … ludzie sie na nia juz nie nabiora!

 53. Ano właśnie Prezes Kaczyński chroni nas przed tym .Po pierwszej wojnie światowej odzyskaiśmy niepodległość dzięki USA , być może ten manewr uda się Prezesowi powtórzyć .Być może ta niepodległość bedzie troche ułomna , ale lepszy rydz niż nic .Byleby nie skończyło sie to kolejnym rozbiorem i jakimś Katyniem .

 54. Stonoga ogłasza, że nie wejdzie do polityki tylko będzie wspierał, to samo powiedział Palikot, że będzie wspierał. Służby wiedzą, że obaj są skompromitowani i lepiej ich schować. Rada Stonogi jest taka, żebyśmy sami skoczyli do maszynki do mięsa. Niech on się wypcha trocinami i tartym szkłem. To że PiS źle robi, nie oznacza, żeby się pchać w sytuację bez wyjścia.

 55. Pani Rozalio uważam ,że w obecnej sytuacji nic lepszego ,niż to co robi PiS, nie można zrobić .

 56. Chyba się nabiorą. Na Bolka się nabrali. Na Kuronia, nawet na Michnika.
  Poza tym połowa jest zainteresowana takim obrotem spraw. Kilka milionów Polaków wypedzonych przez biedę i utrudzenia jest za granicą. A w Polsce kilka milionów obcych. Ile, zagadka?

 57. Rosyjskie, a może inne, z całą pewnością jakieś służby dążą do Majdanu w Warszawie.

 58. Sygnal dobry.
  Niewypieprzaj zrazu prosze..
  Piotr

 59. A odchodząc od bieżącej polityki polskiej, chyba bardzo istotną dzisiejszą informacją, jest zamach na ambasadora Rosji w Turcji. Został zabity w galerii sztuki, podobno przez tureckiego policjanta.
  Syria i państwo położone w Palestynie? Latoś grudzień robi się gorący. A Chińczyki trzymają się mocno?

 60. Mam nadzieje, ze dobrze rejestruja i dokumentuja tych hucpiarzy i anarchistow,
  zdrajcow i sprzedawczykow naszej Ojczyzny.

 61. Nie nabiora sie… wtedy nie bylo internetu… a utrudzenia sa wszedzie
  i w Polsce i za granica… wszedzie jest bajzel, a daza do jeszcze wiekszego.
  Trzeba zachowac spokoj, wiare… i trwac… wiecznie tak nie bedzie.

 62. A w Berlinie tir wjechal w tlum ludzi … 9 zabitych i 50 rannych… Hollande zapewnil juz Makrele
  o swojej solidarnosci.

  O tym ambasadorze tez mowia… wyslano tez wyrazy wspolczucia do Putina.

 63. Nasz Gospodarz ma rację, mamy do czynienia z kimś kto reprezentuje poważne interesy
  Krótki opis w linku poniżej:

  http://www.gtlaw.com/Polska/Lejb-Fogelman

 64. W Berlinie są pogłoski że samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych

 65. Tez tam mieszkam. Paris, Ty naprawde jestes we fr?

 66. Na polskich, kierowca prawdopodobnie zabity, ciężarówka skradziona.

 67. Boze Narodzenie sie zbliza.

 68. Putin poprawił stosunki z Erdoganem i z Iranem. To ma go sprowokować do obrażenia się na Erdogana. Ale on jest pragmatyczny, żadne takie pudelkowe foty nie robią na nim wrażenia. Kiedy mu niewygodne. Pudelkowe, bo Pudelek je publikuje. Tego co 'szczelał’ prezentuje w całej okazałości.

  Kurcze, teraz politykę robi się w tylewizji i na Pudelku.

 69. Kto będzie mordowal karpie?

 70. Jako druga strona Majdanu oprócz GaPola, Solidarności Piotra Dudy, zgłasza się na ochotnika Marian Kowalski z pastorem Chojeckim. Chyba z pastorem, bo się pogodzili. Czyli ładnie nam tu rozplanowali. Dym i ich „prawie trupy” na ulicach, z naszych błękitna sotnia,
  A ta kretynska piosenka nagrywana na ulicy pod okiem Andrzejka Hadacza, po opracowaniu w studiu ma być hiciorem. Czyli u nas także ma być pomarańczowa rewolucja.

  Jeśli chodzi o mnie, dziękuję nie skorzystam. Robta se same, patryjoty z orłem na tyłku.

 71. A co nam przyjdzie z tych fotek. Mamy fotografie KOR-u sprzed lat, tyle naszego, że się zdziwimy.
  To znaczy dokumentowac trzeba, oczywiście, ale to nie załatwia sprawy. Niestety.

 72. Pani popatrzy, Pani Rozalio jak to zombi polityczne wylazlo
  z podziemia… Stonoga… ta menda Palikot… i jeszcze ten zdrajca
  Sikorski, zlodziej chobielinski tez przylecial z Loszyngton czy
  z NYork’a roboty pilnowac…

  … smiechem ich zabic wspieraczy dymokracji!

 73. Pani Rozalio, niestety ale te cholote trzeba postawic w stan
  oskarzenia za te hucpe… inaczej nie ma co mowic o jakichs
  magicznych planach… czy o jakims rozwoju… nie ma co sciemniac
  zlodziejstwo musi byc pociagniete do odpowiedzialnosci…

  … we Francji tez jest taki sam syf… Franki tez musza se posprzatac…
  w Usiech tez to samo… ten sam syf… za duzo zlodziejstwa!

 74. …Prezydent Duda kazał się … wycofać do 6 stycznia…

  Czyli licząc od 19-go grudnia do 6-go stycznia (Trzech Króli !!!) to dni 18.
  Ja lubię takie liczbowe cynki ale czy PAD też czuje dowcip?
  Dzięki Gospodarzowi jednego 'krula-maga’ już znamy a czas pomoże wyłonić jeszcze dwóch 'mega-magów’.
  I jakże tu nie popaść w zadume nad zagadkami przemijającego czasu.

 75. Wierze bo musze… zapomnieli mu dopisac… „kasjer lewizny” w Szwajcarii!

  Nooo, straaach sie bac… zlodziej pierwszej wody! Tylko Olusia Kwacha zabraklo
  na tym spedzie sobotnim!

 76. W tym roku mamy olbrzymi przywilej. Tak się złożyło, że jest to najdłuższy Adwent. (c) homilia

  Życzę Koleżankom i Kolegom tutaj piszącym pomyślności, szczęścia.

  Sobie też!

  Do 28’go

  Hej !

 77. Zabic ich smiechem… debili skonczonych!

 78. na koniec adwentu a post nie tak długo

  https://www.youtube.com/watch?v=3b7aqWExcjI

 79. Amen! Szanowne Panie wykazują tyle rozsądku i trzeźwego spojrzenia że mogłyby nimi obdarować całe to towarzystwo od Kuchcińskiego po Szczerbe i od Klarenbacha po tych z tvnu, gdyby tylko nie chodziło o to że im ta zabawa w dwa ognie (gdzie tylko naród jest bity) jest na rękę.

 80. Może lepiej tak: „każdy spotka tego diabła którego się boi”.

 81. CV idealne dla tego, którynieprzepuszczażadnejokazji.
  Perfekt.

 82. A jak by uwzględnić w analizie poniższą kwestię to wniosek byłby taki sam?

  „On January 19, 2016, it was reported that Giuliani is moving to the law firm Greenberg Traurig, where he will be the global chairman for Greenberg’s cybersecurity and crisis management group…”
  https://en.wikipedia.org/wiki/Rudy_Giuliani#Greenberg_Traurig

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.