paź 162016
 

Jeśli ktoś jeszcze nie rozumie dlaczego nie należy wrzucać na YT żadnych pogadanek z treściami, które mogą być sklasyfikowane jako patriotyczne albo prawicowe, zaraz zrozumie. Ja się wczoraj porządnie uśmiałem, jak mi to Toyah przesłał. Poważny wniosek zaś jest taki, dopóki widoczni na tych fotkach panowie, oraz jeszcze inni, których tu czasem wspominamy, nie zgrają się do końca nie ma sensu opowiadać niczego przez YT, bo ktoś zacznie montować pakiety tych nagrań i na bank znajdziemy się między nimi. Oto wspomniane linki, jeden do fesja dwa do YT. Tylko się nie poprzewracajcie.

https://www.facebook.com/events/1239836949417409/?active_tab=discussion

https://www.youtube.com/watch?v=cxw17jTwPQQ

https://www.youtube.com/watch?v=Zit3CQZ_D5s

Jak widzicie pastor Chojecki przejął się nie na żarty i w otoczeniu zafascynowanej nim młodzieży daje wyraz swojemu oburzeniu na księdza Międlara. Mariana Kowalskiego na razie oszczędza, licząc pewnie na to, że pan Marian się opamięta i wróci doń po to, by znów walczyć z fałszywym kościołem, a nie go naprawiać, jak to czynić zamierza teraz wespół z Jackiem Międlarem.

Mnie jest szczerze żal pastora, bo on zdaje się poza tymi nagraniami nic nie ma, może jeszcze ten blog w niezależnej, ale nie wiem, czy go Targalski już nie wyrzucił. Sprawa jest poważna, bo chodzi o słupki popularności, a bez tych słupków, które biorą się z publicznych występów, w czasie których pan Chojecki opowiada różne brzydkie rzeczy o Kościele Powszechnym, pastorowi przyjdzie chyba zatrudnić się w zakładzie zieleni miejskiej. Co w końcu nie jest takie najgorsze, w Lublinie jest sporo zieleni i pracy nie zabraknie.

Kiedy już się wczoraj pośmiałem przyszła refleksja nad nędzą losu ludzkiego. Jasne jest, że sam pastor, bez Mariana nie istnieje i nie ma nawet połowy tej mocy, która emanowała z ekranu, kiedy występowali we dwóch. Marian bowiem jest zdecydowany, pewny siebie i idzie do sukcesu, tak przynajmniej twierdzi. Ja sądzę, że zmierza on w kierunku przeciwnym, ale co tam ja i moje gawędy, kto by się tym przejmował. Na razie szykuje się eksperymenty – Marian Kowalski i Jacek Międlar w mateczniku pastora Chojeckiego, w samym Lublinie przy Krakowskim Przedmieściu.

Jak oceniać ten nowy tandem? Myślę, że to nie zda egzaminu. Przez jakiś czas będą próbować, ale im się nie uda. Marian jest, co by o nim nie gadać, człowiekiem autentycznym. Ma swoje ograniczenia, interpretuje je w opozycji do realiów, ale jest wyrazisty. Jacek Międlar, już spuścił z tonu, bo po buńczucznych zapowiedziach sprzątania Kościoła niewiele zostało, teraz będzie się gorąco modlił za błądzących biskupów. To fajnie, ale medialnej kariery mu to nie zagwarantuje. Modlić się za nich mógł w swoim zgromadzeniu. Trzeba było siedzieć cicho i nie składać deklaracji bez pokrycia. W zestawieniu z Marianem, nie chcę krakać, ale wypadnie raczej dziwacznie. No, ale poczekajmy.

Jeśli zaś idzie o naprawianie Kościoła, chciałbym tu widzieć tych wszystkich, którzy rozsyłają po ludziach nagrania, gdzie widać jak ten czy inny biskup pokazuje w czasie homilii rękami te masońskie znaki i komunikuje się w ten sposób z innymi masonami przekazując im tajne masońskie plany. W tym nagraniu Jacek Międlar znacznie przekroczył ilość masońskich znaków przypadających na minutę homilii biskupa geja będącego na 33 stopniu wtajemniczenia. Macha tymi grabiami jak nakręcony, znak oko pokazał chyba ze sześć razy. Jak myślicie do kogo poszedł ten przekaz? Może to wszystko zmowa i Międlar chce wymienić Mariana na pastora Chojeckiego? Żeby tylko pastor się zorientował i nie przegapił okazji. Może trzeba mu to powiedzieć? Ja się nie podejmę, ale pewnie znajdzie się ktoś życzliwy.

Teraz trochę poważniej. Po co jest Międlar? Ponieważ Kościół odcina się od prowokacji politycznych potrzebny jest na gwałt jakiś zastępnik. W dodatku taki, który przyciągnie młodzież. Ta z kolei charakteryzuje się cechą następującą – wydaje jej się, że można coś załatwić za pomocą jednego zbiegłego księdza, kamerki internetowej i felietonu w gazecie. No i może jeszcze dzięki marszom ulicznym w tę i z powrotem. Unikając przy tym rzecz jasna jakiegokolwiek wysiłku poza skrajnie bezsensownym. To się nie zmienia od początku świata i nie zmieni się nigdy. Trudno doprawdy orzekać dziś kogo z kim będzie się konfliktować, ale już teraz można łatwo wskazać rozjemcę i zwycięzcę. Będzie nim Gazeta Wyborcza i Adam Michnik. Ci zaś, którzy wołają, że oto nadchodzi koniec gazowni i już wreszcie będzie po niej, muszą niestety przyłożyć sobie kompres do głowy, zimny kompres. Wszystko bowiem zmierza do tego, by wysunąć jakieś kolejne zbiorowe oskarżenie przeciwko Polakom, prawicy i Kościołowi, a im bardziej Polacy, prawica i Kościół będą ostrożnie podchodzić do wszelkich prowokacji, tym silniejszy będzie nacisk, by je wywołać i tym więcej będzie w YT nagrań z rozmaitymi poprawiaczami, którzy chcą przychylić nieba światu całemu, a szczególnie młodzieży. Nie jest bowiem ważne kto posłuży za zapalnik konfliktu. To może być cokolwiek. Istotne jest kto zostanie napiętnowany jako moralny sprawca, a także kto zostanie wyznaczony do roli rozjemcy, albowiem on wygra najwięcej.

Ja już naprawdę nie mam siły tłumaczyć, bo to jest walenie grochem o ścianę. W duszach zaś i umysłach ludzkich i tak pozostaje tylko jedno – marzenie o tym, by wreszcie wyjść na ulicę i wykrzyczeć wszystko jak najgłośniej.

Dziś rano, z niejakim zdumieniem zauważyłem, że Zychowicz, który jeszcze niedawno pisał o kolejnym mordzie jakiego AK dokonała na żydach, oburza, że że pan Snyder zatytułował swoją książkę o Wołyniu „Polsko-ukraińskie ludobójstwo”. A czego się przepraszam Zychowicz spodziewał? To przecież on sam i jego koledzy otwiera drogę do takich interpretacji, to Zychowicz napisał, że nie można znaleźć mogiły pomordowanych pod Suchedniowem osób. Właśnie pod Wawelem rozpoczęła się akcja poszukiwania szczątków dziewczyny zamordowanej w bestialski sposób w roku 1998. Minęło prawie 20 lat a policja będzie szukać w Wiśle jej zębów i fragmentów kości. Można? Można. Tylko Zychowicz interpretuje historię na swój, jakże charakterystyczny sposób, a potem się dziwi, że inni czynią podobnie.

Ja oczywiście nie zawrócę Wisły kijem i nie przekonam nikogo, że Zychowicz to podstawiony oszust, nie przekonam nikogo, że Międlar niczego nikomu nie wyjaśni, a jedynie posłuży za zapalnik jakiejś afery. Nie przekonam nikogo, że Marian Kowalski zostanie wsadzony – w optymistycznej wersji – do tej samej szafy, z której go wyciągnięto. Nie mogę tego uczynić, albowiem każdy w Polsce jest święcie przekonany, że jego inteligencja i przebiegłość wykluczają całkowicie możliwość dokonania na nim jakiejś manipulacji. I to jest niestety nie uleczalne. Jeśli zaś dołożymy do tego jakieś wypreparowane ze wszystkich kontekstów emocje, takie jakie widzimy w filmie Wołyń, mamy gotowe do rzezi stado baranów, które niczego nie rozumie i nie przyjmuje do wiadomości żadnych komunikatów. Tak to niestety jest i inaczej nie będzie….

Na tym kończę na dziś. Zapraszam na stronę www.coryllus.pl do księgarni Przy Agorze, do sklepu FOTO MAG i do księgarni Tarabuk. Przypominam też, że w sklepie Bereźnicki w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 71 można kupić komiksy Tomka.

Zapraszam też na stronę www.rozetta.pl gdzie znajdują się nagrania z targów bytomskich.

Telefonów dalej nie odbieram

  130 komentarzy do “Międlar uwiódł Kowalskiego. Chojecki w rozpaczy!”

 1. Tak to jest , że manipulant widzi w okół siebie świat pełen manipulacji . Jeśli chodzi o deklaracje Jacka Międlara to propunuję przeczytać jego artykuł w ” Niepodległej” . Jeśli chodzi o Michnika , to Pan Bóg gdy chce kogoś ukarać to odbiera mu rozum , i tak się stało dawno temu . Pan Bóg jest sprawiedliwy , dlatego upadek Michnika to powolny i bolesny proces , chociarz w ostatnich dniach jakby nabrał przyspieszenia . Michnik już się nie podniesie . Parafrazując młodzierzowy slang powiem ” leży już i nie trąbi ” .

 2. Proszę nam streścić w kilku zdaniach art ks. Międlara.
  Nie musimy zaraz wszyscy kupować niepodległej.

 3. Pani katoliczka zdecydowanie przecenia możliwości tego bloga, jesteśmy tu wszyscy razem za słabi, żeby dokonywać jakiejkolwiek manipulacji

 4. Michnik już „leży i nie trąbi”, być może, chociaż wątpię, bo wprawdzie sama GW jest otoczona coraz większą pogardą, ale on zdobył tak wiele środków dystrybucji treści, które nie są z nim identyfikowane, że sobie nieźle radzi. Chociażby kina Chelios, radio TokFm koncesja na telewizję… Wielu trebaczy wyhodowal. Ja go nie lekceważe. Tak jak nie lekceważe Wajdy, choć to już zimny trup.

 5. Stonoga też szuka, a nawet znajduje, pederastów na szczytach Hierarchii. Może on przejmie x. Międlara

 6. Dzisiaj w TVP 2 o 23:00 będzie feta poświęcona BruLionowi„. Że Maleo, że Full Power Sprint i Arcadio to rozumiem, ale Soyka i Antonina Krzysztoń to już nie za bardzo; a może źle ich zaklasyfikowałem?

 7. Gretkowskiej i Kacmajora nie zaprosili? dziwne…

 8. Spodziewamy się prowokacji, okazało się w praktyce, że zachowanie spokoju jest dziś najstraszliwszą bronią.

 9. Zawsze tak było…stąd ci wszyscy trolle dookoła. Do zachowania spokoju dodałbym jeszcze zachowanie tajemnicy…i do czasu do czasu emanację siły w postaci jakichś spektakularnych inwestycji, najlepiej medialnych. Bez biegania po ulicach rzecz jasna….To jest najtrudniejsze, ale też najbardziej efektywne. Ryzykowne niestety….

 10. No, ale udział w prowokacji jest jeszcze bardziej ryzykowny, tak więc trzeba się na coś zdecydować.

 11. A kiedy będzie debata znerwicowanego Międlara
  z córką „Pastora” ?

  Tu są jej bardzo ładne fotki.

  Osobiście taka śródziemnomorska uroda córki „pastora” bardzo mi się podoba:

  https://www.google.pl/search?q=eunika+chojecka&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwivm-G8lN_PAhWGDZoKHVQeDeEQsAQILg&biw=1366&bih=696#tbm=isch&q=%22eunika+chojecka%22

  Tutaj zaś „pastor” rozmawia ze swoją piękną córką Estreką, to znaczy nie Esterką ale oczywiście piękną Euniką
  na temat
  „Dlaczego katolicyzm jest szkodliwy dla Polski”
  https://www.youtube.com/watch?v=K2gNfLcP-II

  PS.

  Czy „ksiądz” Międlar, który nie jest oczywiście znerwicowanym gejem jak można wnosić z gestów, też wystąpi z Euniką na filmie „Dlaczego katolicyzm jest szodliwy dla Polski” ?

 12. Najlepiej to schować się gdzieś w kącie (zachować spokój) i poczekać aż tacy jak Międlar i Kowalski załatwią sprawę . Oczywiście wielu z nich zginie , bo przecież bez tego nie da rady niczego zmienić . I wtedy gdy szala zwycięstwa będzie się przechylac na naszą korzyść , wyjść z tego kąta i spić śmietankę . Oczywiście wczśniej należy podważyć wiarygodność tych , którzy przeleją krew w walce o zwycięstwo .

 13. Niech się więc pani nie chowa, niech pani rusza do szturmu

 14. Od tego są meżczyźni , niestety jest ich jak na lekarstwo .

 15. Szesnaście lat, podarte gacie i za dużo elektroniki wokół.

 16. Nie mamy już krwi do zmarnowania. Żadnych kamieni na szaniec, ani strzelania brylantami. To już było. Podkładanie się, kiedy o każdym w zasadzie wszystko wiadomo, łącznie z kodem DNA, jest w najlepszym przypadku nieroztropne. Albo co gorsza, jest celowa prowokacją.
  Ile razy można powtarzać ten sam błąd.

  Najlepiej zachować spokój, a x. Międlar i Marian Kowalski niech się opanują, bo dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
  https://youtu.be/guUPpkZOUVk 2:58

 17. ja tu występuję pod własnym nazwiskiem, a pani nie raczy się nawet przedstawić. Poza tym ładnie to tak, podpisywać się jako katoliczka i rozglądać się zaraz za chłopami?

 18. W punkt – śródziemnomorska uroda, i imię.
  Czy znamy Mamę?

 19. Ostatni mężczyźni , którzy potrafią walczyć są na stadionach .

 20. Jak już ruszą, to właśnie wielu z nich zginie.
  I dlatego że ruszą, i że zginą, szala się na nasza stronę nie przechyli.

  To już tyle razy było ćwiczone – że – „po owocach ich poznacie” – służy do przechylania szali na przeciwną stronę.

  A Pani znowu namawia do przechylania szali.

  W ostatnich czasach, od 1977, ruszyło – z Polski – z 10 milionów.
  Komu to na rękę? Teraz znów iluś ma ubyć?
  Gratuluję pomysłu.

 21. Nastąpiła właśnie nieudolna próba ośmieszenia mnie , następnym krokiem będzie nazwanie mnie trollem i wyrzucenie , jeżeli nie od razu , to zrobisz to jak złodziej pod osłoną nocy .

 22. Może Greczynka skoro takie imię greckie ?

  Ale Greczynki nie są protestankami tylko prawosławymi !!!

  Dziwne, dziwne………

  Może pan Marian też trochę z charakteru Południowec, coś nam objawi ?

  Ale raczej pan Marian nic nie objawi, bo jest bardzo dobry w proteście, ale nie w planach dotyczących pieniędzy.

  Za to pan Chojecki jest bardzo dobry w planach zabrania Kościołowi w Polsce wszystkich źródeł finansowania ORAZ ZABRANIA WŁASNOŚCI jak widać z rozmowy z powyższego linku do filmu „Dlaczego katolicyzm jest szkodliwy dla Polski”.

  Taki szliczny pastor co to u „Korwina” „walczył o własność” teraz jest za zabraniem WŁASNOŚCI i POZBAWIENIE ŹRÓDEŁ FINANSOWANIA Kościołowi w Polsce ? Nu, nu, nu…….

  Czy ambasada grecka wspiera pastora ?

 23. Czy to pastor Chojecki czy Janusz Weiss na tym filmiku o szkodliwości katolicyzmu i o szkodliwosci posiadania pieniędzy przez Kościół w Polsce ?

  Jak się da na mniejszą rozdzielczośc video, to trudno rozróżnić.

 24. Nudny jednak ten odwlekajacy się Armagedon.
  Wszystko takie schematyczne. Tyle razy grane.

  Siedźmy w tym oku cyklonu. Spokój i cisza.
  Można stare książki czytać, zaległe.

  .

 25. Ciekawy i treściwy komentarz pojawił się na twitterze Jacka Międlara :” a idź pan w chuj z tym kowalskim i pastorem chójemckim”

 26. To prawda pokazali to w meczu z Armenią, piękny gol w ostatniej minucie. Interesuje się pani piłką nożną?

 27. Zrobił to jak złodziej, pod osłoną nocy…czasu pacyficznego.

  Daj spokój trollu.

 28. Według „nauk” „naszego drogiego pastora” Chojeckiego stojącego na czele Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie „w czasach ostatecznych ma nastąpić – wice-rozumicie – porwanie wierzących”.

  Co to za idea „Porwanie wierzących w czasach ostatecznych” ?
  Jest to „idea” którą rozpoczęto rozprzestrzeniać z kręgu „Braci plymuckich”.

  „Bracia plumuccy” czyli Plymouth Brothers
  zostali założeni pod koniec lat 20-ch XX wieku na Wyspach Brytyjskich.

  „Doktryna” „Rapture” czyli „Porwania Kościoła” w roku 1995 została spopularyzowana przez Tima LaHaye w „Left Behind”, który „potrzebował zarobić” na tym xyz milionów „bardzo grzesznych dolarów w czasach naprawdę ostatecznych.”

  W latach 1970-ch Tim LaHaye SPONSOROWAŁ (zanim jeszcze się dorobił !!) antykatolicką grupę „Mission to Catolics”, w której głównym organie nazywał papieża Pawła VI „arcykapłanem Szatana” i wzywał katolików do zaprzestania płacenia ofiar na tacę „dla antychrysta w Watykanie”.

  „Ruch” „braci plymuckich” od nazwiska jego sponsora i założyciela Johna Darby nazywa się też darbyzmem.
  Pan przedstawiający się jako „John Darby” dokonał przekładu Biblii – dokonał go bezpośrednio z języków oryginalnych czyli z hebrajskiego, aramejskiego, greckiego.

  Ciekawe, czy pastor Chojecki też mógłby dokonać nowego przekładu Biblii bezpośrednio z hebrajskiego, aramejskiego i greckiego ?

  Według „nauki” „darbystów” czyli „dyspensacjonalistów” „Kościół nie wyparł Izraela w Bożym planie”, a „obietnice dane Izraelowi zostaną wypełnione podczas tysiącletniego okresu”.

  Ponadto według darbystów „uwaga Boga, skupiona obecnie na Kościele, zostanie z powrotem skierowana na Izrael (o którym mówi według nich Rz 9-11)”

  Czyli najpierw mamy pastora Chojeckiego, potem „porwanie wierzących”, potem Johna Derby bardzo uzdolnionego bo tłumaczącego z oryginału hebrajskiego a potem mamy „dyspensacjonalistów” oraz „odwrócenie uwagi Boga od Kościoła” i wypełnienie obietnic danych Izraelowi czyli Królestwa Izrael przed którym będą klękać wszystkie narody podczas 1000-letniego okresu.

  Czy są jeszcze jakieś pytania ?

 29. Marylko zaproponuj coś rozrywkowego, bo nie dość że nudny, to także strasznie męczący jest ten odwlekający się Armagedon. Przydałoby się coś do śmiechu. Jakieś propozycje?

 30. Czy Jacek Międlar jest właścicielem tego mieszkania ? Ile płaci miesięcznie ?

  https://www.youtube.com/watch?v=cxw17jTwPQQ

  Wygląda to na jakąś inscenizację artystyczną z mieczem.

  Jacek Międlar ujawnia na tym filmie, o czym myśli zawsze przed snem: o problemie homoseksualizmu, a ja myślałam, że on przed snem myśli o Polsce a okazuje się, że nie: on przed snem rozważa problemy homoseksualizmu.

  To wszystko jest bardzo dziwne.

 31. Wsiąść do pociągu byle jakiego.
  Niestety Coryllus tak to onegdaj zjechał Marylę, nie śmiem.

  .

 32. Spora grecka diaspora pojawiła się w Polsce w czasach rządów w Grecji „czarnych pułkowników”………

 33. Byli to oczywiście greckie komuchy…

 34. To też jest nudne i nie wiem czemu do mnie.
  O nic nie pytałam.

  .

 35. Moja śp babcia zaraz by mnie ustawiła do pionu. Jak nie w taki sposób to w inny.
  https://youtu.be/8u0Z8VrtBPg
  Nie istniało takie słowo jak nuda. Fajną miałam babcię, choć wymagającą. Zresztą wnuki i tak miały labę, to dzieci musiały pracować.

 36. Pastor Chojecki mógłby dokonać przełożenia Biblii z półki na łóżko, i tyle…

 37. O! Czytałam Nad Niemnem mojej Babuni na głos, gdy już źle widziała.

  Takie zabawy panienek z ludem… nie…
  Mam robotę i to oko cyklonu mi odpowiada.
  Tyle że zaglądam do netu….a tu nuudaaaaa….

  .

 38. Beda, beda…

  … kurwizja z „nowym” prezesem o nich nie zapomni. Musza rodacy poczekac tylko… o poltora
  roku „cierpliwosci”… tak prosil Jacek Kurski w swoim „expose” obejmujac prezesure „merdiow” narodowych… zeby je „zmienic”.

 39. Gospodarzu kiedy możemy spodziewać się kolejnej części BJN w wersji audio głosem pana GB?

  Co Gospodarz sądzi o organizacji hierarchicznej ewangelizacyjno-charytatywnej Amia Zbawienia założonej w Londynie przez metodystę. Podobno mają 2.5 milionową armię na całym świecie a w Polsce zaczęli działalność po odwilży tzn. po 1989. Papież Franciszek miał z nimi spotkanie w 2014 odnośnie współpracy w sferze działalności charytatywnej.

  I nie jest to mój żaden skłon w stronę ruchów protestanckich tym bardziej Chojeckiego, który w/g mnie jest osobnikiem chorym na wściekliznę (trochę wyrobił mi opinię na temat innych protestanckich pastorów – takich wrzeszczących panów).
  A to jego wymachiwanie Nowym Testamentem uznaję za oczywistą głupotę, bo NT to jest tylko połowa historii. Jaki Stary Testament jest to jest, ale jest źródłem informacji m.in. licznych żydowskich przewałów 🙂 , źródłem obszerniejszym od NT, którego nie można ignorować.
  Armia Zbawienia zdaje się nie jest też stricte NT.

  Aha teraz przypomniało mnie się, że do tej grupy tzn. klasa średnia, ziemianie, jezuici należałoby dodać jeszcze Burów, którzy podobnie jak ci poprzedni mieli to nieszczęście zderzyć się z ciężarówką wyładowaną żwirem – ciężarówką „dziejów”.

  Odnoszę wrażenie, że jedno oko Gospodarza zawsze uważnie patrzy w stronę Wyspy, źródła różnego rodzaju konspiracji i przewałów zakrojonych na dużą skalę.
  Wyspy, gdzie na skutek rozprawy z francuskimi katolikami ewoluowały różnego rodzaju protestantyzmy jak na przykład metodyści czy purytanie. Purytanizm można powiedzieć, że to taka judaizacja chrześcijaństwa, której pozostałością są amerykańscy Amisze.
  Amisze są według mnie nieszkodliwi a do tego kolektywnie budują sobie stodoły, co jest aktem imponującym.

  Mnie jednak wydaje się, że Gospodarz powinien zacząć w swoich książkach rozprawiać się z protestantami, ponieważ uważam, że ich problem nie przeminął.
  Kiedyś pytałem o kwestię Jehowców z siedzibą w Nowym Jorku rzut beretem od Wall Street. Teraz wskazuję na Armię Zbawienia z siedzibą w Londynie.

  Do tego z drugiej strony Gospodarz powinien podkreślać, że Watykan tak na prawdę nie był narzędziem w rękach tego czy innego cesarza tudzież króla Francji w walce chociażby z Anglią. Wydaje mnie się, że z powodu tej świadomości Wyspiarze mają do KK awersję.

 40. Jak na zamówienie…:””Der Spiegel” tłumaczy się z wypowiedzi Michnika o śmierci rodziców w Holokauście. „Błąd w tłumaczeniu”

 41. Nie mam zamiaru nagrywać kolejnych audiobooków

 42. Tak zachowanie spokoju to… straszna bron… dla propagandy merdialnej to wrecz… SMIERC!

  Mam nadzieje, ze 11 listopada w dzien naszego swieta narodowego, wiekszosc rodakow… ci mlodzi i ci troche starsi stanie na wysokosci zadania… i ZOSTANIE W DOMU… z rodzina
  czyli nie wezmie udzialu w zadnym marszu niepodleglosci!

 43. Bo to taka „katoliczka”… z beczki!

 44. Jeśli uda się Pani cofnąć „efekt Michnika” i odciąć go od kapitału takiego jak Soros to przyznam Pani rację że odnieśliśmy zwycięstwo na tym polu. Jeśli Pani czyta uważnie tego bloga to nie mogła Pani przeoczyć faktów odnośnie „Wołynia” i innych głupot popełnianych przez „naszych” (tak że Michnik nie musi się sam wysilać na łamach swojej gazety).
  Tymczasem proponuję nie mierzyć siły złego ilością nakładu propagandy jego w zaledwie jednej z macek. Co prawda z wolna coraz bardziej bezwolnej, ale u korzenia ciągle płodnej i wypuszczającej kolejne czerwone pędy takie jak (niestety!) „ks.” Międlar.

 45. Pani Rozalio… wspa-nia-le !!!

  Dzieki.

 46. „Komu to na reke?”

  To jest na reke:
  1. Czesci „dobrej zmiany”,
  2. Wiekszosci sejmowej,
  3. resortowemu, postkomuszemu i czosnkowemu pomiotowi,
  4. narodowym „merdiom” kurwizji i zjednoczonej „prawicy” Michnikowi,
  Solorzowi i Ssssakiewiczowi !!!

 47. Otoz to… czytac, czytac i jeszcze raz czytac!

 48. Hollande to az zlozenie holdu ofiarom „ataku terrorystycznego” w Nicei… o 3 miesiace
  opoznil… do wczoraj!

 49. Oj… pomagalam tez tak jak ta panienka moim dziadkom we zniwa…
  a powrozy to robilam najlepsze ze wszystkich dzieciakow… mialam
  moze ze 13-14 lat… dziadek nie kazal mi tylko robic snopkow… bo
  nabieralam za malo zboza… w koncu bylam jeszcze dzieckiem…
  no i ustawianie snopkow tez mi dobrze szlo.

  Na kazde wakacje dziadki bardzo sie cieszyli z naszego przyjazdu…
  bo pomoc nas byla duuuza.

 50. A nie lepiej zamiast przelewania krwi hodować krowy i przelewać mleko

 51. Akurat… blad w tlumaczeniu!

  Przestraszyli sie lachy cmentarne reakcji… i tresci listu… platnego ogloszenia… i konsekwencji
  takiego „bledu”… swoja droga mocny ten Navid Karamani, autor tego zalosnego reportazu…
  aspirujacy na… prezydenta Niemiec.

  Smiechem ich zabic tylko… tego reportazyste… i tych jego „rozmufcuf”!

 52. O to to to, ciszej jedziesz…
  Po drugie – jak już coś zrobić – to skutecznie, a nie tylko gadać i pokrzykiwać.

  I tak postawić na swoim, żeby wrogowi buty spadły, a nadal nie wiedział, kto i dlaczego go tak urządził.

  A co!

 53. Byle nie przesadzić.
  Ostatnio hamerykanie wylali 162 tyś (czy mln?) litrów, bo za dużo naprodukowali.
  To jak palenie kawy, albo topienie herbaty, bo cena za bardzo spada.

  Albo – unijne – płacenie za nieuprawianie.

 54. Ja tam się na antropologii nie znam, ani na rasach, ale dla mnie przypomina eskimosów etruskich.

 55. Podłość, podłość, po trzykroć podłość! Zupełnie jak AK, która stała z bronią u nogi. Też czekała, aż wykrwawią się w boju z hitlerowskim najeźdźcą robotniczo-chłopskie masy

 56. a czymżesz ów S… dysponuje? wrzutkami z WSI? śmiech i tyle, i tylko raz

 57. a jakiez sprawy oni załatwiają? nic i dla nikogo;- zwykłe gierki i frajerzy co to swiat zbawiają za cudza kasę

 58. z armagiedonem to na pragie – tam jest armagiedon

 59. i oni sie zawsze śmiechu z siebie boją;- tylko smiechem i drwiną

 60. Po ostatnich porzadkach w księgozbiorze okazało się, że jest kilka niedawno kupionych rzeczy….nie przeczytanych.
  A tu przyszły nowe.
  Fantastyczne są lokalne historie…w tym co pokazują…..i w tym co jest starannie pomijane:))) Az się autorzy zdradzają przez to….

  To dużo ciekawsze niż wydumany kryminał.
  Posłuchajcie:
  Kilku mieszczan miało pola , jeszcze z czasów gdy dostawali tzw łany lokacyjne….Momo pruskich porządków udało się utrzymać ziemię za miastem.
  Węgiel wychodził bardzo płytko. Trochę go przez długie lata brano….Ale pola te konkretne, były uprawnę.
  Mieszczanie postanowili w duchu nowych czasów załozyć kopalnię…z szybami.
  Rozumnie, bo pola były by dalej uprawiane a węgiel pozyskiwany z głębi..

  Nasłano im fachowca :((( kowala z Bytomia. Marudził kilka lat….pola zmarnował…szyby niby drążone pilnie doprowadził do zalania…
  No i ludzie, mieszczanie, zostali z niczym.

  Zaraz też zgłosił się nabywca, z tegoż Bytomia. Szwab…. No i mając jakis kapitał, uruchomił kopalnię…
  Ludzie nazwisko podstępnęgo kowala pamiętają. Mam je gdzieś wpisane.
  Ale ….kto z mieszczan wszedł do interesu???
  Kogo oszwabili???
  To jest gdzieś zapisane, bo nabywca aby uzyskać prawo eksploatacji musiał wszystkie czynności porządnie w urzędach wykonać.

  Więc nazwiska zbywających grunty sa…
  Czemu historycy lokalni je ukrywają??? :))))

  Czyżby szykowała się zemsta za straty??? Po 150 latach :))??

  może znajdę:)))))

  .

 61. Dokladnie tak… postawic na swoim… tym bardziej, ze ma sie racje i prawo za soba!

  Po pierwsze, nie podpisywac zadnej CETA… po drugie uchwalic podatek „marketowy”
  np. taki jak obowiazuje we Francji i to od ponad… 44 lat !… po trzecie scigac ku*wy
  i zlodziei… i wsadzac do wiezienia… itd. itp.

 62. sie przeleciałam po necie:))
  i zaraz wróciłam do książek:))))

  .

 63. To sie naprawde w glowie nie miesci taka „gospodarka”… i o pomste
  do Nieba wola.

 64. Nie, no , Gabriel …daruj, ale muszę bo się uduszę:)))

  http://youtu.be/zsll3XAo6eo

  mam nadzieję, ze zagra :))))))))))))))

 65. Jak się zostaje pastorem? Może nie Chojeckim,ale chociaż jakimś podrzędnym.

 66. Panie Gabrielu zaciekawiło mnie w pana tekście użycie sformułowania o „podstawieniu” historyka Piotra Zychowicza.
  Czy mógłby mi pan pokrótce wyjaśnić na czym miało by ono polegać? Czy chodzi o historyczne fakty związane z np. Powstaniem Warszawskim?
  Od razu zaznaczę że dopiero zaczynam czytać pańskiego bloga więc jeśli już pan o tym pisał i nie chce się powtarzać to proszę o namiary danego teksu w historii bloga a ja go odnajdę i zapoznam się.
  Pozdrawiam.

 67. lekceważyć ”naszych sukinsynów” to grzech
  ostatnio, chyba im za bardzo nie wypalił /pewnie nie wzięli poprawki na
  ale ciągle trzymają skorupiaka

 68. Ale to Czerwone Gitary były :((((((((( ehhh….:((

  .

 69. Jedna ma się ochotę uciec od tego całego zamieszania. Od tych gier i gierek…. Od tego wkręcania młodych ludzi….

  Rozmawiam czasem , bardzo rzadko z takim zagadkowym starym bardzo człowiekiem. Wykształconym porządnie ….On z psem , ja z psem…. On spokojny ….chyba troche go bawi gdy się dość gwałtownie o czymś bieżącym wypowiadam….

  Bardzo to jest ciekawe…nie umiem go zaklasyfikować…No, ateista…ale to jeszcze nie definiuje reszty….
  Tyle, że on mnie też nie umie zaklasyfikować.
  Gdyby nie ten zdeklarowany ateizm…powiedziała bym , ze ktoś nam bliski… Ale nie.
  Kto to moze być…w sensie hm….przynależności do jakiejs opcji.

  Tzn – my ..minus wiara katolicka.
  Nie znam się…A człek powazny….Mało co mnie już intryguje, a tu proszę….
  Ma ktoś pomysł, co to za opcja?

  .

 70. No to może zamiast…choć to nie gitary,tym bardziej nie czerwone. Polecam rondo,z myśliwska brzmiące.Pies powinien zastrzyc uszami… https://www.youtube.com/watch?v=0g4SlqjORM4

 71. Kiedyś taką sugestię wpisałam w komentarzach pod jego wykładem, w którym strasznie pomstował na bogactwa kościoła i głupotę jego wiernych. Myślałam, że mi aorte przegryzą. Dotknęłam czułego miejsca.
  A w następnym spotkaniu to już aż się zapluł z gniewu.

  Teraz nie chce mi się tracić na niego czasu.
  Gdyby nie Marian Kowalski, który ze dwa lata temu zrobił na mnie dobre wrażenie, to pewnie bym nawet nie wiedziała, że ktoś taki jak pastor Chojecki w ogóle istnieje.

 72. A gdzie to tłumaczenie z „błędu w tłumaczeniu” zostało zamieszczone?
  Czy już gdzieś pojawiło się tłumaczenie co ciekawszych fragmentów?
  O link proszę albo inny namiar.

 73. Ja też wolę dzisiaj nie podpaść. Pozwolę sobie na jedno wariactwo miesięcznie.

  Dlatego zaproponuje podróż w konkretnym celu… No, prawie konkretnym. W obrazkach nie wybrałam przyrody, tylko maszyny, bo chcę się podlizac panom.
  To może nie będą na nas źli, jak sobie kiedyś znowu pogadamy o tekstyliach.
  https://youtu.be/bkc_iIw6sDc

 74. „Rozalia mówi:
  16 października 2016 o 13:57
  Nie mamy już krwi do zmarnowania.”
  Niestety ale mamy inne czasy.
  Te wszystkie filmy ,teatry , aktorzy , pseudo profesorowie to taka mgła by zamydlic rzeczywistość.
  Na I miejscu jest depopulacja do 15 – 20 mln do 2030 r
  Ex aequo to rabunek wszystkich ze wszystkiego.
  Pózniej długo długo nic.
  Na końcu mamy tubylców czyli blogerów, komentatorów , PIC i fotomontaz, Nowoczesną , PO etc.
  Powołanie nowej służby geologicznej uzbrojonej po zeby / broń, kajdanki , kontrola kont bankowych itp / do kontroli naszych ogródków czy czasem nie szukamy w nim diamentów swiadczy o ” pozornej paranoi ” rządzacych.
  Na naszych oczach budowany jest NEW Auschwitz – POLEN nie mylić z Auschwitz Birkenau z barakami na których powiewaja flagi VW, OPEL , IBM ,FIAT , Frace Telecom , T- Mobile CITI BANK itp.
  A nam jeszcze wolno bić pianę. 🙂

 75. O!!! Jakie piękne… dzięki piękne… dzięki:).

  .

 76. Bardzo przepraszam, ale Pan zdaje się nie dostrzega co tu się dzieje, ja nie mam czasu na takie rzeczy….przedwczoraj pisałem o Zychowiczu…albo może jeszcze dzień wcześniej. A zresztą, mało panu tego co sam Zychowicz napisał?

 77. Najbardziej z tego wszystkiego to zal mi… mlodziezy i mlodych… calkiem uciec od tego „Wylotowa”
  nie da sie… ale szczesliwy ten kto, sie w opieke odda Panu swemu i calym sercem szczerze
  ufa Jemu.

 78. Gra:).
  Dzięki. Pewnie zaś coś źle przepisałam . Przecież nie umiem tych linków wklejać .

  Nacxytslsm się dziś chyba za dużo . Ocz zmęczone…

  .

 79. Żal młodych. Tak. Tum vstxifk że chce my by i zostali…
  .

 80. Ale czemu wariactwo.
  Ja nigdzie nie podróżuje . Te pociągi i wyjazd to…. fantazje…

  Nie umiem żyć bez Polski.
  Byłam z całą rodziną w USA jesienią 82′
  Widząc co pokazują w ich TV zadzwoniłam do LOTu w njuku przebukować bilety…i wróciłam . Tuż przed grudniem. Bałam się że zostanę odcięta.
  Że gdyby co …to nie da się wrócić.

  Rozalia…..ja jestem na śmierć zakochana. W Polsce.

  .

  .

 81. Errata… jesień 81′

  .

 82. No to bijmy pianę, ubijajmy śmietanę na masło, może się uda wyskoczyć. I nie pchać się na pierwszego. A takie Katoliczki, jak ta co ją Coryllus wyrzucił, gonić precz z radami.
  Dzisiaj władza w Łodzi i w Chorzowie zrobila próbę generalną. Walka z kibicami. A kto naprawdę jest tą władzą, możemy sobie gdybac.

  Spodziewajmy się jutro ataku na linii antysemityzmusa. Dzisiaj rozdawali jakieś odznaczenia Sprawiedliwym wśród narodów świata. Rabin Szudrich się produkowal w Wiadomościach TVP1. Na 100 procent jutro, albo najdalej w ciągu kilku dni padną ciężkie oskarżenia.

 83. No cóż szkoda trzeba będzie zatrudnić Ivonę. 🙂

 84. Niech Pan zacznie od początku. Tego sprzed lat.
  Polecam. Z czasem dotrze Pan tu.
  Nie ma się co spieszyć.

 85. Wariactwa? A!!! Mnie po prostu chodzilo mi o moje psoty na blogu. Daję sobie pozwolenie na jedną miesięcznie.

  Ja też jestem zakochana w Polsce.

  Marylko dzisiaj już nie męcz oczu, jutro obejrzysz https://youtu.be/Gt1sdMCgETk ale melodia też ładna.

  DYNAQ dał piękny utwór Mozzarta. Jakaż to różnica klasy między współczesną muzyką, bez względu na gatunek. Mniej więcej podobnie jak z tekstyliami. Teraz słuchamy metaforycznie, mam nadzieję, muzyczne dziurawe portki i liche t-shorty.

 86. Drogi Panie Coryllusie, ponieważ Pan nadal nie odbiera telefonów, więc na wstępie chciałam bardzo przeprosić za moją nieobecność. Niestety daru bilokacji nie posiadam, a szkoda. Z Pana inspiracji, mój mąż spisuje wspomnienia pozostawione przez poprzednie pokolenia naszej rodziny. Bardzo chciał żebym mu towarzyszyła w podróży i spotkaniu z pracownikami Muzeum Ziemiaństwa w Dąbrowie (filii Muzeum Okręgowego w Siedlcach). Okazało się, że dwór w którym mieści się Muzeum był zbudowany przez jednego z członków jego rodziny w XIX w. Muzeum zostało otwarte rok temu. Nastąpiła wymiana dokumentów i fotografii między nami ,a pracownikiem . Dyrektorem muzeum jest pra, pra wnuk Zygmunta Glogera. Dwór jest jeszcze w remoncie, ale wnętrza można zwiedzać. Piękny hol, salon, jadalnia, sypialnia, pokoje pani i pana domu. W gabinecie pana domu obraz ks. Józefa poniatowskiego i popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego. Pokoje do wynajęcia na piętrze, jakby ktoś chciał przenocować we dworze.
  Teraz druga sprawa. Pierwszy mój wpis na Pana blogu dotyczył ks. Jacka Międlara. Kazanie z Białegostoku było bardzo dobre, na YT, też nauczanie było właściwe. Niezwykle krótki czas pokazał, że niezależnie od nauczania ks. Jacka, które w wielu punktach porusza ważne problemy w łonie Kościoła, to on sam nie dorósł do kapłaństwa. Zachował się nieroztropnie działając na własną rękę. Wina leży też po stronie modernistycznych seminariów, które nie kształtują kapłanów, którzy rozumieliby, że ich najważniejsza misją jest odprawianie Mszy – ofiary. Miał Pan rację, że niedojrzałe postępowanie księdza będzie użyte przeciwko środowiskom narodowym. Forma wystąpień księdza fatalna, deprecjonująca to co warto wyjaśnić w Kościele.A choćby to dlaczego fałszywy ekumenizm, który jest wymarzoną religią masonerii, można głosić bez przeszkód w całym Kościele np. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski jest entuzjastą talmudycznego judaizmu i dialogu z nim jak również Dni Islamu. http://www.bibula.com/?p=83254, a nie dopuszcza nacjonalizmu opartego na fundamencie wiary katolickiej zgodnego z nauczaniem przedsoborowym.

 87. Władza jest ciagle ta sama tak od 44 r. a nawet od 1900 r. Gdzies był cytat premiera Angli z 1901 r ze jest tylko figurantem i ATRAPĄ .A prawdziwa władza jest w ukryciu. / John Fitzgerald Kennedy mówił to samo / filmy z ta wypowiedzia są dostepne .Rozpoznajemy ich własnie po upuszczaniu krwi lub po wyrzucaniu własnych obywateli z własnych domów . Zresztą nasi specjaliści od zarzadzania ciagle nam powtarzaja że taki bohater narodowy 1981/1982 to uratował te 0,5 mln osób wyrzucając ich z kraju bo w innym przypadku to by przyszła czerwona zaraza i ich wycięła.Jako ciekawostke podam że Turków w 1982 r było tyle co Polaków a dziś jest ich 80 mln .

 88. „Wierzący niepraktykujący” 😉

 89. Dla mnie tez podroze staja sie fantazja… obojetnie czym… po prostu
  odechciewa mi sie. Przez prawie 5 lat podrozowalam francuskim TGV
  miedzy Rennes a Paryzem… te podroze sa dobre do pewnego
  momentu… i wieku.

  Kiedys moim wielkim marzeniem bylo chociaz raz ujrzec te
  „magiczne” USA… tuz przed wyjazdem do Francji kuzynka skutecznie
  „wyleczyla” mnie z tego marzenia… przez swoje opowiesci
  i wrazenia.

  Moim znajomym Francuzom, ktorzy musza podrozowac… tez
  watroba zaczyna sie przewracac… czlowiek jednak potrzebuje
  stabilizacji.

 90. Po prostu Aadaskkko zwykla komusza i sprzedajna menda chcial „robic”…
  za „sierote ofiare holocaustu !!!

  Jakby nie patrzec na te hucpe Michnika… i „byskawicznie szybkie” tlumaczenie sie „Der Spiegel” to duzy wspolny SUKCES Gospodarza, komentatorow
  i czytelnikow Tego Bloga!

  Bravo… Felicitation,

 91. Ja przepraszam, że się wtrącę, ale chcę tylko zaznaczyć, że bardzo spodobał mi się Pani wpis. W zasadzie to jest wiersz, ładny, smutny.

 92. Ja może się wykaże teraz nadmierną poczciwoscią, ale powiem, że nie dziwię się że z ks. Miedlarem stało się to co się stało. Kiedy on wygłosił to płomienne i moim zdaniem bardzo potrzebne przemówienie do 11.11.2015 roku, przeczytałam komentarze pod nim. Jedne entuzjastyczne pełne chęci do powrotu na łono kościoła, a inne nienawistne. Tam już był cały plan jak go wykończyć. Ja się od razu za niego zaczęłam modlić, ale takie klątwy jakimi go obrzucano, wymagały większego odporu.
  Ks. Międlar w tej chwili jest już zabawka w rękach złego. To co przeżył przez tem rok odbiło się nawet na jego twarzy. Taka izolacja jest strasznie niszcząca.

  Nie mam racji tylko wtedy, gdyby od początku był kretem. Ale nie wydaje mi się. Raczej niedoświadczony, bez pomocy. Rękę do niego wyciągnął wróg. Nie sądzę, żeby teraz potrafił rozeznać co dobre co złe.

 93. Mam tylko nadzieję, że Panowie Żebrowski i Michalkiewicz nie wezmą sobie Pańskiego apelu zbytnio do serca. Rezygnacja z medium jakim jest YT ze wspomnianych powodów jest IMO błędem bo znacząco ogranicza Pański zasięg. Sam trafiłem tutaj via YT i nie tylko dzieki Panu GB ale także dzięki relacjom ze spotkań z Panem i myślę że nie jestem jedyny. Pozdrawiam

 94. odpowiednie środki mają,
  siły i zasoby też – lata badań i eksperymentów nie idą na ”marne”
  nie można jednak nie brać pod uwagę ich ”potrzeby” krwawych ofiar i lubowaniu się w krwawych igrzyskach, jako wynagrodzeniu za ciężką pracę ”prowadzenia” tego światowego burdelu i ”pomnażaniu” ”dobrobytu” ”całej” ludzkiej społeczności
  jednakowoż np. taki monsatan, taki bajer teraz ma, że nie tylko ”żywi”, ale i ”leczyć” będzie
  CETA wchodzi – to nie tylko handel, arbitraże, nie tylko żarcie gówniane, gmo, pestycydy, roundapy/glifosaty ale nowe, ”lepsze leki” i jeszcze ”lepsiejsze” szczepionki – dla każdego
  aborcjonizm i eutanazizm to miliony, a to tylko część żniwa jakie przynosi ukryta/zakamuflowana aborcja, jaką są tzw. ”samoistne” poronienia, deformacje nienarodzonych i układu rodnego kobiet
  – sprawa protestu biskupów kenijskich i lekarzy katolickich przeciw szczepionce przeciw tężcowi /m.in. zawierającej przeciwciała HCG/ – to nie tylko Kenia
  w szczepionkach związki rtęci i aluminium, HCG, glifosat, polisorbat 80 – ten ostatni, przyczyna nowotworów, bezpłodności i poronień jest także w lekach i także tych dla dzieci /furaginum firmy TEVA- wcześniej nie zawierał – TEVA od niedawna potentat na polskim rynku
  a Kopaczka, bodajże po wizycie w ”kraju położonym w Palestynie” nie tylko skróciła studia medyczne o rok, ale też przerwała tzn. zapewne kazano jej przerwać badania testujące ”leki” i leki tej firmy
  dzietność kobiet w Polsce w 2014 to 1,3 obecnie ok. 1 /nie uwzględniając rzekomego ”efektu 500+/ to ile czasu nam dają?
  dokładając jeszcze ciągle obecny ”wszędzie” fluor, to mamy coraz więcej nie tylko debili /powoduje obniżanie iq i otępienie/, jak i kretynów /wpływa na tarczycę i gospodarkę jodem/ ponoć mamy 12-latków na poziomie 8-latków sprzed 30 lat /niestety, to często widać/
  oczywiście ”edukacja” ”dba” o rodziców, zwłaszcza o kobiety, żeby miały ”odpowiednią” wiedzę
  itd. itd.

 95. Sie rejestruje w urzędzie swój kościół,sie obwołuje pastorem i gotowe.

 96. Kiedy rok temu w Święto Niepodległości usłyszałam ks. Międlara to nie wierzyłam własnym oczom i uszom, zaraz sobie pomyślałam o tych z rodziny, którzy już odeszli, a którzy marzyli o uczestniczeniu w takiej spontanicznej modlitwie w taki piękny dzień.
  No i jest mi księdza po prostu szkoda. Jakąś nadzieję mam na dobre zakończenie,
  Uważam że, utrata Go przez naszą społeczność, jest szkodą dla naszej kościelnej trzódki, bo ten ksiądz ma osobowość.

 97. Ja z kolei tego przemowienia wysluchalam juz po jego przemowieniu w Bialymstoku… wczesniej
  ks. Miedlara nie slyszalam ani go nie znalam… ale po wysluchaniu bylam lekko… skonsternowana.
  Szczerze mowiac to troche mi to „swiateczne” przemowienie… nie pasowalo – ogolnie – jako
  do ksiedza.

  Jego przemowienie w Bialymstoku… chwytalo za serce… po nim nastapil szybki „rozwoj wypadkow”… wypowiedzi ks. Miedlara… olbrzymi szum w mediach, w internecie… w koncu
  zakaz wypowiadania dla ks. Miedlara… jego „buntowanie sie”… w koncu zrzucenie sutanny,
  niepotrzebne wypowiedzi medialne w onet’cie, u Ssssakiewicza, w kurwizji u Pospieszalskiego…

  … dzis nie ma o czym mowic… ani nie ma czego roztrzasac i „bic piany”… ksiedz Miedlar
  „w pojedynke”… z „mlodziezowym” Kowalskim… o pastorze Chojeckim nawet nie wspominam… nikogo nie porwie… ksiadz Miedlar dzisiaj juz… NIE ISTNIEJE !

  A „projekt” Jacek Miedlar… nie ma zadnych szans aby zaistniec!
  Po prostu… mlody, naiwny, bez doswiadczenia, zbyt mocno „uwierzyl” w siebie… uwazam tak
  samo jak Rozalia, ze dzis Jacek Miedlar „… jest zabawka w rekach zlego”… i nie sadze, zeby
  potrafil rozeznac co dobre, a co zle.

  Wielka szkoda ksiedza Jacka Miedlara… i wielka szkoda Jacka Miedlara… nie wiem czy on
  ma osobowosc… on sie stacza… wiem, ze potrzebuje pomocy i modlitwy.

 98. Do Rycerza

  Może to i lepiej, że Pani nie było, bo same niepoważne rzeczy mówiłem, w zasadzie były to anegdoty opowiadane przez półtorej godziny. Zmyliłem trochę tropy, żeby nie zdradzić wszystkiego co jest w książce – nowej Baśni, chyba się udało. O biskupach nie będę się wypowiadał, takie założenie przyjąłem. Jeśli zaś idzie o seminaria, to byłem w jednym. Nie jest chyba tak najgorzej. Co do ruchu narodowego i jego funkcji – muszę skończyć książkę, tam – od strony czysto mechanicznej – wyjaśniam, mam nadzieję, że przekonująco, o co chodzi. Ten portret Piłsudskiego we dworze jest trochę nie a propos w świetle ostatnich drukowanych przeze mnie pism, mam na myśli Woyniłłowicza. Może przed drukiem tych wspomnień – bo rozumiem, że będziecie je Państwo drukować – spotkamy się i porozmawiamy?

 99. Jak pan nie obejrzy to przeczyta

 100. Czy ktoś zna pana Marka Juźkiewicza?

  https://www.google.pl/#q=twitter+Marek+Ju%C5%BAkiewicz

  albowiem zaprawdę powiadam WAM na googlu nie ma, nie istnieje!?
  a ten poniższy twitt

  https://twitter.com/DerSPIEGEL/status/787549085817511936/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

  to wydaje mi się jakaś hucpa albo inna służba…
  Oczywiście mogę się kosmicznie mylić za co z góry przepraszam!

  Góra stoi
  a
  góra z cukru lukru?

 101. Cudzysłów jest tu na miejscu. Tak.

  .
  .

 102. to jest „der Śmigiel”

 103. A to o Rodowicz chodziło? ! Ja myślałam że Coryllus coś do Maryli Sztajer szurał.

  Rodowicz przez pierwsze kilkanaście lat kariery była dobrą piosenkarką. Lubi blichtr i pieniądze (samochody Ferrari w PRL-u) to sprzedała duszę i zło ją wessało. Ale starsze utwory mi się nadal podobają.
  https://youtu.be/gdIAvn6S3Ik Ładnie zaczynała, szkoda każdej duszy. Coś mniej znanego.

 104. z tym prawem to należy w dość wyważony sposób, ale norma moralna i imperatyw dzialania – to jest to

 105. To jest komentarz do:

  @Maryla Sztajer mówi:
  16 października 2016 o 16:21
  Wsiąść do pociągu byle jakiego.
  Niestety Coryllus tak to onegdaj zjechał Marylę, nie śmiem.

  Wlazlo gdzie chciało i gada nie na temat. Przepraszam za nieuwagę.

  .

 106. Jak się nie dowie to też nie przeczyta.

 107. Ja go nie znam… advocatus diaboli!

  Tak czy owak… sukces jest… a Michnik poraz kolejny „zaistnial”
  w przestrzeni medialnej… poraz kolejny „udowodnil”, ze
  jest ZAKLAMANCEM… i ze, nikt i nic… nie jest w stanie tego
  faktu zmienic!

  Gora stoi… a „gura” z cukru-lukru… nie istnieje i istniec nie bedzie!

  Amen,

 108. Dziękuję za odpowiedź, oczywiście, że się spotkamy i porozmawiamy. Opisałam obiekt muzealny, bo nie wiem czy Pan był w Dąbrowie. Cały czas się głęboko zastanawiam nad przenikaniem „farmazonerii”i jej idei do dworów, co ma przełożenie na zagubienie właściwej drogi i celu w obecnej sytuacji również. Pozdrawiam serdecznie

 109. Michalkiewicz dopóki uznaje ideologię liberalizmu za tożsamą z wiarą katolicką jest kryty i nic złego mu nie grozi. Żebrowski tonąc w detalach historii o żołnierzach wyklętych i nie wzbijając się na spojrzenie z perspektywy nadprzyrodzonej Boga w Trójcy Jedynego, szerzy horyzontalną wizję świata wśród słuchaczy. Jego opowieści bez tej perspektywy tracą sens, a promotorom rewolucji nie przeszkadzają, bo oni już są na innym etapie niż komunizm.

 110. Ksiądz Międlar zanegował liberalizm. Stał się wrogiem rewolucjonistów. (Przypominam, że rewolucja jest oparta na sprzeczności – cntradictio). Również tych którzy działają w kościołe posoborowym.

 111. E tam panie Lolosławie to chyba skręcono na Twardej.

 112. Nie to nie tak! On się nie spóźnił on tylko hołd złożył właścicielom tego grajdołka:
  Les Maîtres du Monde sont les Kabbalistes

  od 6:10
  https://www.youtube.com/watch?v=tFzqpsNEIW0

 113. Ja księdza na oczy nie widziałem, więc nie wiem jak mu z oczu patrzy.
  Ale kazania co na jutjubie zaserwowane to chwytają za serce.
  U Pospieszalskiego wdepnął w bagno i jak to w atmosferze bagna bywa są tam „plusy dodatnie i plusy ujemne”.
  Oby sam od modlitwy nie odstąpił to mu to obecne zawirowanie wokół jego osoby dobrze zrobi.

 114. Sądzę, że bardziej szczerych żarliwych modlitw o nawrócenie.

 115. Na YT widzialam tylko 3 albo 4 maksymalnie jego wypowiedzi… w tym dwie
  bardzo krotkie… chyba wrzucone przez Rozalie, jedna nagrywana w nocy,
  druga w jakims pomieszczeniu… potem „realia” zaczely byc bardzo szybko
  „strugane” przez michnikowy onet, Stankiewiczowa od Ssssakiewicza
  i Pospieszalskiego szkodnika z kurwizji… rodem od Ssssakiewicza!

  Dzis ten „projekt” jest juz spalony… mam nadzieje i oby obecne „zawirowanie”
  pozwolilo Jackowi Miedlarowi… zawrocic, bo Ssssakiewiczowa droga nie jest
  i nigdy nie bedzie jego droga… to droga na zatracenie!

 116. Bo mi smutno.
  Łatwo narysować śmiejąca się emotikonkę. Trudniej na zywo.
  Tak i wyszło…szczerze.

  .

 117. O kurcze,jaki prosty przepis na sukces.

 118. Porsche. Ulubioną marką Rodowicz w PRL było Porsche.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.