sty 162019
 

W tym właśnie urządzeniu się znajduję. Wczoraj przyjechał jeden nakład, jutro przyjeżdża drugi, a w poniedziałek dwa. Do konferencji w Baranowie zaplanowałem wydanie 5 książek i dwóch kwartalników. Nie wiem jak to wytrzymam, ale nie mogę inaczej. W związku z tempem prac będę musiał pisać dodatkowe teksty informacyjne takie jak ten.

Proszę Państwa konferencja w Baranowie Sandomierskim odbędzie się 9 marca, ale ja do 1 lutego muszę wiedzieć ile osób chce na nią przyjechać. Na razie mamy 40 zgłoszeń. To jest za mało, ale rozumiem, że większość osób, które były na impresie w Tłokini się zdecyduje. Tak jak pisałem wcześniej, zamknę listę na setnym uczestniku, bo chcę, żeby konferencja odbyła się w zamku, a nie w hotelu.

Teraz lista prelegentów i tematy. Zdecydowałem się zaprosić nowych prelegentów i proszę nie mieć mi tego za złe. Poprzednich zaproszę jak napiszą książki, które obiecali napisać. Kolejność wykładów jeszcze nie jest zdecydowana, a więc nazwiska podaję w takim porządku w jakim były zgłaszane.

Prof. Łukasz Święcicki wygłosi wykład pod tytułem

Zachowania ryzykowne w chad. Ku życiu czy ku śmierci”

Dr Łukasz Modelski wygłosi wykład pod tytułem „Koalicja antykarpiowa” o tym jak towarzysze rewolucjoniści próbowali po roku 1789 wyeliminować z diety Francuzów karpia, bo był za bardzo katolicki.

Prof. Katarzyna Kostrzewa wygłosi wykład zatytułowany „Katastrofa Smoleńska w świetle międzynarodowego prawa lotniczego”. Komentarz, jak rozumiem, jest zbędny

Ksiądz Krzysztof Irek opowie o życiu i misji księdza biskupa Zygmunta Łozińskiego

Dr Jacek Legieć wygłosi wykład pod tytułem Polacy w carskich koszarach” o życiu polskich żołnierzy o oficerów w garnizonach na terenie cesarstwa.

Dr Ryszard Mozgol wygłosi wykład pod tytułem „Emmanuela Małyńskiego wizja powojennej Europy”. Komentarz jak mniemam jest zbędny

Teraz kolejne ważne ogłoszenie, przez które – co nie zdarza się często – chcę zasięgnąć Waszej rady. Naszym gościem na letniej konferencji w zamku Kliczków, za którą już zapłaciłem zaliczkę, będzie Sir Dermot Turing, bratanek Alana Turinga, autor jego biografii i kilku książek związanych z historią rozwiązywania Enigmy i historią komputerów,  z wykształcenia genetyk i prawnik (pracował w firmie Clifford Chance, specjalizuje się w finansach i bankowości), wykładowca. Pisze książki od 5 lat.Jest powiernikiem (trustee)  Bletchley Park – historycznej siedziby  brytyjskich kryptologów oraz Fundacji Turinga, która wspiera edukację i komputeryzację w Afryce

Sir Turing wygłosi wykład w języku angielskim. Co robić? Załatwiać ten system do tłumaczenia, tłumacza synchronicznego czy wysłuchacie tego wykładu po angielsku? Musicie się wypowiedzieć, a parasol policzy głosy i podejmiemy decyzję.

Teraz ogłoszenie dotyczące jesiennej konferencji. Chcę zaprosić na nią Radosława Sikorę, autora książki „Husaria duma polskiego oręża”, którą dziś umieszczam w sklepie. Pan Radosław już się zgodził, a ja nie chcę go ciągnąć daleko od domu, a więc konferencja ta na pewno odbędzie się na Pomorzu, albo w północnej Wielkopolsce.

Prócz tego umieszczam dziś w sklepie kolejną książkę naszego specjalisty od numizmatyki, czyli dr Dariusza Marzęty. Jego też planuję zaprosić na jedną z kolejnych konferencji, ale on jeszcze o tym nie wie.

Na dziś to tyle. Bardzo proszę, żeby na razie nikt tu nie dzwonił, bo i tak nie odbiorę. Piszcie maile.

Oto linki:

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/szelagi-zygmunta-iii-wazy/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/husaria-duma-polskiego-oreza/

  6 komentarzy do “Młyn kulowy albo mikser”

  1. Zeby wyjsc poza dotychczasowy schemat wyobrazalem sobie, ze warto byloby zaprosic Boguslawa Woloszanskiego. Sir Turing to jest oczywiscie klasa albo dwie wyzej. Mysle, ze w tym momencie mozna wybaczyc ten Smolensk i atrakcje sie zrownowaza. Dolny Slask az prosi sie, zeby zahaczyc o „tajemnice XX wieku”, tym niemniej po macoszemu zostal potraktowany temat, czy Polacy na Ziemiach Odzyskanych potrafia tworzyc kulture?

    Sadze, ze do tlumaczenia najlepiej nadaje sie zywy czlowiek albo jakis rozgarniety murzyn z jednostki z Zagania, ktory mowi po polsku albo ich polski opiekun, a murzyn w liberii niech roznosi napoje.

  2. Ciesze sie, ze jest Pan zajety…

    … to doskonaly sposob na wylaczenie sie od tego  WYLATOWA  z Adamowiczem w merdialniach… ja tez na brak zajecia nie narzekam, ale do rzeczy…

    … tematy wykladow w Baranowie –  SUPER… do Kliczkowa juz wiem, ze nie przyjade… jesien prawdopodobnie  bedzie w moim zasiegu… mam nadzieje, ze Parasolnikov mojego glosu nie wezmie pod uwage, ale jesli juz stworzyl Pan mozliwosc wypowiedzenia sie to ja wolalabym jednak dobrego tlumacza.

  3. Domyślam się, że „chad” w tytule wykładu prof. Święcickiego to „choroba afektywna dwubiegunowa”

    PS. Proszę nie odpowiadajcie, jeśli dobrze się domyślam. Szkoda miejsca.

  4. Trzeba skalkulować koszty  – symultaniczne tłumaczenie, na słuchawkach, z kabiną etc. może sporo wynieść. Ale przy wyborze tej opcji nie tylko chodzi o pieniądze.
    Miałam okazję być na kliku wystąpieniach Turinga, robić z nim wywiad etc. i jest to taki poziom i klasa, że naprawdę warto wysłuchać tego w oryginale.
    Niemniej trzeba uwzględnić, że ludzie mogą nie znać języka i w dodatku nie chcą się do tego przyznać na forum.
    Uważam, że program minimum to wykład w oryginale i bardzo, ale naprawdę bardzo dobry tłumacz, który tłumaczy konsekutywnie samą dyskusję pytania publiczności i jego odpowiedzi. Z moich obserwacji wynika, że mało kto w Polsce odważa się zadawać pytania po angielsku. A byłoby wstyd, gdyby po jego wystąpieniu nikt ich nie zadawał.
    A jak się uda mieć też opcję z symultanką, to tym lepiej. Może do tego czasu uda się doprosić jakąś cudzoziemską postać, jakiegoś Niemca, żeby podgrzać atmosferę dyskusji. 🙂

  5. Zaprosił Pan Anglika ? Nie wierzę.

  6. Zaczynamy rozliczać z sojuszy

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.