kw. 052014
 

Mamy trochę mało miejsca, ale obiecuję, że to już ostatni raz. Jeśli zrealizujemy plany na ten rok, w przyszłym wynajmuję normalne, duże stoisko. Nie mam czasu, żeby chodzić po hali, ale wczoraj zauważyłem książkę Terlikowskiego. Tytuł ma miażdżący. Uwaga, uwaga…..”Jak się wkurzę to jadę po bandzie”…albo jakoś podobnie. W każdym razie o jechaniu po bandzie jest na pewno. I jak tu wytłumaczyć biednemu redaktorowi, że tego rodzaju publikacje degradują rynek i jego samego do poziomu niespotykanego w historii? Nie da się. Nie da się bo Terlikowski ma misję, w wyobraźni spalił już chyba z pięć klinik aborcyjnych i zastrzelił z zimną krwią dziesięciu bałabajów co skrobanki robili. W realu zaś pisze książki o jechaniu po bandzie. No, ale są też inne rzeczy. Obok mnie stoi Pan Tomasz Małek z Wrocławia, który sprzedaje bardzo popularne wśród dzieci i młodzieży układanki geograficzne. Nie dość, że dziecko może się pobawić układając Europę, Azję czy Świat z poszczególnych krajów, to jeszcze dostaje do tego pigułę informacji jak z dawnego podręcznika geografii do klasy siódmej. Jak ktoś ma dzieci – zapraszam….

Z drugiej strony mamy śpiewniki i muzykę sakralną, a także wydawnictwa franciszkańskie….

Moja córka była wczoraj na koncercie dla Filipa i wygrała tam na loterii wielkiego anioła, prawie tak wielkiego jak ona sama. Będzie mieszkał z nią na górze, w nowym pokoju…Dobra, muszę coś zjeść, przygotować wsad do kominka i jadę na targi….

  13 komentarzy do “Na targach jest świetnie”

 1. Ten pan Tomasz Małek bardzo by mnie interesował i jego układanki , dla wnuczki ….. jak do niego dotrzeć ??? można jakoś intrnetowo ??

  Terlikowski … każdy ma jakąś bandą po której /z którą / jedzie ….. taką bandę na jaką go stać :)))

 2. Już nie każdemu w/g potrzeb tylko każdemu według bandy 😉

 3. @HENRY … ale to się nie wyklucza 🙂 banda u leszczyny bardzo dobrze wypełnia moje potrzeby ….

  niektórzy tu zagladali , i odeszli , widocznie mieli inne potrzeby 🙂

 4. Chcę klocki Małka i Nawigatora, razem lub osobno.

 5. Popros Leszczyne zby wzial klocki do sklepu o ile mu podpasi do profilu;)

 6. Jak bede na targach a wkrotce jade to przywioze kontakt do p.Malka.

 7. o, super bo myślę że z wiedzą geograficzną i znajomością mapy jest źle u młodych i u dzieci … ten temat już krążył ostatnio po naszej części internetu ; mnie się zdaje , że u Osiejuka , ale sporo czytam , może mi się mylić 🙂

 8. Sugerowałam p. Małkowi, aby do tych puzzli państw, dorbić magnesy, żeby te małe państwa np „po jugosłowiańskei” nie ginęły pod obrusem itp , ale powiedział że wtedy cena tego towaru musiałaby byc 2x taka jak jest. No więc trzeba uważać, nie rozkadać map w rozgradiaszu tylko na uporządkowanym stole.
  Do Marii: periodyk „Cywilizacja”, w którym są dobre ekonomiczne artykuły/felietony wydawany jest przez Fundację Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej” – to pewnie jest dostępny w bibliotekach naukowych Krakowa.
  Tom I „Baśni…” córka zabrała, no bo kupiłam z dedykacją dla niej zostałam ze Szkołą Nawigatorów i Polonia Christiana – no jest co czytać. Przemyślenia Coryllusa na temat zdarzeń towarzyszących śmierci Św. Andrzeja Boboli – znakomite.
  Idę dzisiaj na Targi zakupć coś jeszcze.

 9. Dzięki , poszukam 🙂 . Zazdroszczę możliwości pójścia na targi . U nas targi książki dopiero jesienią .

 10. Ukladanki geograficzne pana Małka – http://www.edumal.pl

 11. Coryllus szarmancki doradza, podpisuje, podaje, inkasuje. Jest z dziesięć ciekawych stoisk, np Coryllusa, IPn – u, Wydawnictwo encyklopedyczne z Radomia, Wydawnictwo Fundacji Servire veritati (książka J.Woronieckiego o wychowaniu, prof Ryba dziś podpisywał „Polskość na emigracji”) i kilka innych stoisk. Bardzo dobre są płyty z treściami od bajek po dorosłe rozważania. Tak mi się wydaje że jesienią na Targach Książki Historycznej ludzi było dwa razy tyle, ale może dlatego to wrażenie że teraz byłam na Targach w godzinach obiadowych a nie jak jesienia po 16-tej.

 12. szkoda że do warszawy nie tylko daleko ale nic normalnie nie jeździ
  przecież w prlu jeździłam rano expresem i wracałam tego samego dnia ……
  jeszcze targi międzynarodowe były w pałacu kultury w lastach 90tych , też jeździłam …

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.