sty 202014
 

Muszę pojechać dziś do szpitala z teściową. Tak więc na razie zostawię Wam nagranie z Poznania, gdzie gadamy z Braunem o masonach. Chciałbym także przypomnieć autorom „Szkoły Nawigatorów”, że termin nadsyłania tekstów mija 28 lutego. W marcu musimy już drukować nowy numer, bo postanowiłem, że musi być gotowy na Targi Wydawców Katolickich. Kto się spóźni nie opublikuje tekstu. Proszę jednocześnie autora materiału o rezerwie federalnej i wybuchu I wojny światowej o to, by się do mnie odezwał. Nie podpisał tekstu, a ja chcę go umieścić w kwartalniku. Nie ma szans, bym w tej powodzi maili odnalazł jego wiadomość.

Gabriel Maciejewski

Aha, jeszcze link

  8 komentarzy do “Nagranie”

 1. Zrozumiałe, o swojego researcher’a trzeba dbać 😉

 2. Przy następnych nagraniach,błagam, nagrywajcie fonię kabelkiem ze wzmacniacza waszych mikrofonów,nie z mikrofonu kamery…nie będzie tego cholernego pogłosu.

 3. dołączam się do apelu cool , wywiad się by przydał w formie książki o Polsce , zrobiony przez pana Gabriela Maciejewskiego z Grzegorzem Braunem , lub np . Tomasz Sommer by mógł zrobić wywiad rzeka z Grzegorzem Braunem a potem z panem Gabrielem

 4. Bardzo fajnie co do banków ale nie można zamykać oczu na cele działalności KK…

  Tania produkcja byle jakiej żywności w latyfundiach to nic innego jak masowa hodowlą tanich, słabych ludzi – niewolników. Ja zdecydowanie preferuję drogą, dobrą żywność, którą tradycyjnie produkowało się w małych gospodarstwach przez klasę średnią – szlachtę. To ta właśnie klasa była i jest GŁÓWNYM wrogiem wszystkich imperiów, ostatni przykład tego to Polska w czasie 2-giej wojny, kiedy to ziemiaństwo zostało z PREMEDYTACJĄ wymordowane zgodnie przez obydwu oprawców. W konsekwencji utraciliśmy warstwę najlepszych, najsilniejszych ludzi, którzy wiedzieli co i jak jeść.

  Kościół natomiast zajmował się, oprócz produkcji papki, mnożeniem postów aż do wybijania chłopom zębów za jedzenie mięsa w piątek. Ja rozumiem że się pan go uczepił bo poza nim nie ma już innych organizacji, ale na tym się dobrze nie wychodzi… tak samo jak na zamykaniu oczu na prawdę. Przecież już dawno temu biskup niemiecki na terenach świeżo nawróconych pisał że Słowianie płaczą jak się rodzi dziecko, że przyjdzie mu żyć w takich okropnych czasach.

 5. „Polska Akademia Nauk zrobiła z siebie edukacyjne Amber Gold

  Polska Akademia Nauk oddała prywatnej firmie studia w outsourcing. Efekt: studenci niewyedukowani, z nieodzyskanymi pieniędzmi, a instytucja naukowa umywa ręce.
  Zawieszenie kierunku, niejasny los studentów, zmarnowane pieniądze za czesne, zawiadomienie do prokuratury. Wydawałoby się, że taka sekwencja wydarzeń zarezerwowana jest dla prywatnych Sorbon z prowincji i nijak nie dotyczy renomowanych instytutów. Ale okazuje się, że elita też nie jest wolna od chałtury………”

  http://forsal.pl/artykuly/771690,pan-sprzedal-marke-zewnetrznej-firmie-studenci-stracili-pieniadze.html

 6. Jak się dobrze czyta Trylogię Sienkiewicza to też jest ciekawie. W Panu Wołodyjowskim jest na przykład wymieniony cały inwentarz jaki tenże wraz z Basieńką ciągnęli do Hreptiowa. Oprócz inwentarza „pospolitego” hodowanego i dzisiaj w Polsce było tam również stado wielbłądów. Teraz nie pamiętam ale ilości inwentarza też były imponujące nawet jak na dzisiejsze warunki.
  Druga historia, to stosunek do lekarza. Jak Basieńka już uciekła Azji/Kmicicowi to się rozchorowała. Zagłoba pojechał z kolegami do jakiegoś miasteczka. Lekarza/Medyka walnęli w łeb obuchem i przywieżli do Hreptiowa. Tu jak się ocknął to się dowiedział, że jak pacjentka zemrze to on też a jeżeli przeżyje to dostanie sakiewkę. Ten akapit napisałem w kontekście drugiego dzisiejszego wpisu, jak również w kontekście naszego podejścia do historii.
  Dalej Pan używa stwierdzenia „tanie koszty”. Tanie mogą być towary a koszty mogą być niskie albo zbyt niskie itd.

 7. Moneta z Papieżem i wizerunkiem królowej Elżbiety. Nie ma przypadków, są tylko znaki.
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,16343212,gpage,3,img,16343232,kat,1342,title,Moneta-z-wizerunkiem-papieza,galeria.html

 8. medyka w łeb obuchem …. tak … myślę że szczególnie jednego …….
  Sienkiewicz wiecznie żywy

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.