gru 212015
 

Jak wiemy przedmiotem troski polityków wszystkich możliwych opcji jest jakość demokracji. Nawet niektórzy posłowie w PiS troszczą się o demokrację i to jest jedno z większych horrendów, jakie słyszy się ostatnimi czasy. Tradycyjnie bowiem ilość demokracji w demokracji to zmartwienie lewaków, heretyków i innych oszustów, którzy chcą się dorwać do władzy w wyniku przewrotu albo manipulacji i wtedy dopiero pokazać ludziom na czym polega prawdziwa demokracja.
Jeśli więc centrum rozważań dziennikarzy i polityków od prawa do lewa jest ta cała demokracja, oznacza ów fakt tyle jedynie, że całe życie polityczno-publicystyczne jest przed nami odgrywane. Żaden bowiem kraj, zwany przez Stanisława Michalkiewicza poważnym, nie ma takich zmartwień. Mają je jedynie kraje aspirujące. To tam buduje się różne barykady z hologramów, zza których rażą się obelgami i kamieniami zwolennicy prawdziwej i jeszcze prawdziwszej demokracji.
Przedmiotem rozważań polityków poważnych jest doktryna i misja, a nie jakość demokracji. Taki sposób pisania o polityce demaskuje się sam i oznacza, że prowadzący tę gawędę jest albo głupi, ale po prostu został nasłany, żeby podkreślać na każdym kroku jak ważne jest uzależnienie jego kraju od sił obcych i temu krajowi wrogich.
Kiedy patrzymy na przepychanki polityków i dziennikarzy na twitterze, na te komentarze, jakże błyskotliwe i oskarżenia formułowane językiem głębokich, robotniczych przedmieść widzimy, że to jest emenacja obłędu. W dodatku ustawiona tak specjanie i specjalnie moderowana, by nie było tam nawet ociupiny miejca na reflekcję i próbę porozumienia. Okay, ktoś powie, że ja sam chętnie wdaję się w takie awantury. To prawda, ale ja reprezentuję wyłącznie siebie. Tam zaś są ludzie, za którymi stoją instytucje i media, urzędy i redakcje. To od nich wypadałoby oczekiwać jakieś szerszego spojrzenia na tę dziwną jakość, nazywaną czasem polską polityką. Nic takiego w tych komentarzach nie ma. To jest przepychanka, a każdy przepychający ma nadzieję, że uda mu się skłonić ludzi do udziału w kryterium ulicznym i wtedy dopiero się zacznie. To jest myślenie obłąkańcze, a ostatnio zaprezentował je Piotr Semka, który domagał się, by PiS zorganizował własny KOD, czyli by wystrugał sobie swoich obrońców demokracji. To już lepiej, gdyby PiS zorganizował bojówkę. To byłoby sensowniejsze. Wiadomo, że nie broniłaby ona demokracji tylko pozycji partii. A wtedy, po odpowiednim potraktowaniu przeciwników politycznych można by było usiąść do rozmów i pogawędzieć o jakości demokracji w Polsce.
Powtórzmy więc jeszcze raz: dyskusja o demokracji jest dysksują sfinowagną. Lis i KOD chcą w ten sposób zastraszyć legalnie wybrane władze. To nie jest element dyskusji tylko przemocy. Porozumiewanie się z nimi – jak to sugeruje Semka – to idiotyzm i słabość, czyli rzecz od idiotyzmu znacznie gorsza. Nikt nie będzie gadał ze słabymi. Nikt nie będzie serio rozmawiał z ludźmi, którzy zaszantażowani uliczną ruchawką siadają do rozmów.
Kolega mój zasugerował wczoraj, że ojcu, który wręczył swoim dzieciom karton z narysowaną strzelbą i kaczką należałoby te dzieci odebrać. Ja nie wiem czy to jest możliwe i jakie procedury trzeba by uruchomić, ale sądzę, że to jest właściwy kierunek. Korzystając z możliwości jakie daje prawo, trzeba tym ludziom wytłumaczyć, że demokracja to nie jest wartość sama w sobie. Przeciwnie, jest to wydmuszka wypełniona śmierdzącym gazem, którą obrzucają normalnych ludzi agenci i medialni oszuści. Tak to wygląda na dzień dziesiejszy i nie wydaje się, by mogło ulec zmianie w najbliżeszej przyszłości. Mamy legalnie wybrany parlament, jest rząd i on działa realizując swój program.
Od przedwczoraj słyszymy o tym, że może dojść do wcześniejszych wyborów. To jest zaklinanie rzeczywistości, a głównym kapłanem tej ceremonii jest Jan Rokita, polityk przegrany, wystawiony do wiatru i przez to podenerwowany. Rozumiem, że Jan Rokita mówiąc o tych pzedterminowych wyborach nie mówi tylko w swoim imieniu. Wiele osób chciałby, żeby takie wybory ogłoszono. Jedyne co tej sytuacji może zrobić PiS, obezwładniony nieco fałszywą dyskusją o demokracji to przeczekanie tych wystąpień. Bo jak rozumiem nie ma tam nikogo, kto mógłby przeprowadzić jakąś akcję dyscyplinującą, która przywróciłaby do przytomności Anitę Werner, Agnieszkę Kublik i Hołdysa. Jeśli to nie pomoże i sprawy będą eksalować należy im na tę eskalację pozwolić, należy im też pomóc w skompromitowaniu się i to jak najszybszym. To nie będzie trudne, zważywszy, że już się w tym całym KOD-zie zaczynają jakieś frakcyjne walki.
O żadnym porozumieniu nie może być mowy, dopóki przedmiotem dyskusji publicznej jest demokracja, a nie misja Polski. Dopóki oni tego nie zrozumieją, nie można z nimi rozmawiać. Ja to już wielokrotnie pisałem, ale jeszcze powtórzę, formuła, że Polska ma ścigać się z innymi państwami Europy o prymat w dziele budowania królestwa bożego na ziemi, zwanego roboczo demokracją jest formułą fałszywą. Jak bardzo fałszywą przekonamy się wkrótce na przykładzie Hiszpanii i Francji.
Teraz coś lżejszego. Oto wczoraj staliśmy przez kilka godzin na kiermaszu Radia Wnet. Obok nas zmieniały się gwiazdy literackiego i politycznego firmamentu. Był Ziemkiewicz, Lisicki, Jerzy Robert Nowak, był Gadowski i Michalkiewicz i Ewa Kurek, była posłanka Pawłowicz. Co jakiś czas, któryś z kolegów stojących ze mną na stoisku proponował, bym wręczył jakąś swoją książkę, a to pani Pawłowicz, a to Michalkiewiczowi. Odmawiałem konsekwentnie. Nie ma to bowiem sensu. Żadnego porozumienia nie będzie, dopóki wszyscy Ci ludzie nie zrozumieją, że jeden ruch na scenie politycznej spowoduje, że z tak upragnionej przez nich sławy nie zostanie nic. Ja im tego tłumaczył nie będę i nie będę im robił prezentów ze swoich książek. My sobie tu damy radę, choć Igor Janke w obronie demokracji ukrył nas już całkowicie i teraz jak wpisujemy w salonową wyszukiwarkę nick coryllus, wychodzi nam komunikat, że nie ma takich wyników. Nie zaszkodzi nam to. Im jednak zaszkodzi i to bardzo poważnie. Mogą się jeszcze łudzić, że będzie inaczej, ale nie będzie. Anita Werner już rozlała olej słonecznikowy…..

Wczoraj, w jakimś nieopisanym obłędzie, poinformowałem swoich sąsiadów z jarmarku, że mam 11 lutego spotkanie autorskie w Łomiankach. Przepraszam, ale to nieprawda, wszystko mi się pokręciło. To spotkanie jest w Legionowie. Muszę odpocząć.
Zapraszam tam gdzie zwykle…nawet mi się nie chce pisać nazw stron i księgarni…

  115 komentarzy do “Nie ma mowy o porozumieniu”

 1. KOPem (Komitetem Obrony Polski) w KOD lichwiarzy 😉

 2. to kto będzie Berliozem? Bo kandydatów widzę kilku

 3. Tylko bez nazwisk…:-)

 4. Od kilku dni walczę z padającym komputerem. czekałam tylko na Twój tekst i idę z zanieść to paskudztwo do naprawy.
  Wię tylko krótko.
  Dobrze, że nie dawałeś tych książek. To jest groch o ścianę. Ja po Twoim tekście o profesorach usłyszałam, że :streszczam oczywiście – MY tutaj – my, środowisko wkoło Ciebie, nie należymy do tych którzy powinni zajmować się Polską.
  To słowa piosenki Pietrzaka oczywiście. Połajanka była mocniejsza.
  Więc róbmy swoje.

  Mam nadzieję, że mi przywrócą sprawnośc komputera i będę mogła się wkrótce odezwać.

  ps. Szczególnie popieram Twoje wywody o demokracji.
  No ale ja nie jestem demokratą ani socjalistą.

 5. Berlioz będzie „demokratycznie” wybrany tej grupy kandydatów którą mamy na razie na myśli.

  A co do demokracji to jeszcze kiedyś (niedawno) była odmiana demokracji zwana socjalistyczną, i dzieci tych ludzi co nam tę socjalistyczną demokrację budowali pod czerwonymi flagami, wczoraj w imprezie KOD -u, obwieszeni nowiutkimi narodowymi flagami skandowali w kierunku wyborców PiS „komuna”. No tak się porobiło z tym przekierowywaniem znaczeń. Ważne żeby przekierować….

 6. Nie nie, książek się nie rozdaje za darmo, chyba że pochodzą z biblioteki likwidowanej przez ministra Boniego. Książki się ofiarowuje tylko przyjaciołom, żeby potem z przyjaciółmi o tych książkach pogadać. A tak rozdawać jakimś obcym ludziom, nie, obcym się sprzedaje towar, obcy prezentu nie uszanują.
  A tak między nami ze trzy audiobooki już posłom rozdałam (przed wakacjami) , byli (informacja powakacyjna) zachwyceni itd.

 7. Dodatkowo dla zmylenie tubylców manifestują w szabat 😉

 8. Tym co sie posliznal na rozlanym oleju?

 9. Coraz „zabawniej”.
  Ale jak pamiętamy, gdy Pan Bóg chce kogoś ukarać, to odbiera mu rozum.
  Stąd te wszystkie Hollandy, Komorowskie, Kondraty i całe stada „cielebrytów”, które kompromitują się wypowiedziami, reprezentowanymi „wartościami”, obnażonymi lękami, fobiami i innymi dysfunkcjami.
  Wczoraj pod tekstem Pink Panthera na S24 był fantastyczny kawałek dotyczący działań Chin w trakcie wojny wietnamskiej. Chińczycy na pierwszy ogień rzucili żołnierzy chorych na „wstydliwe przypadłości” – syfilis itp. atrakcje. Ciekawe czy pierwszy „rzut” obrońców demokraci to tacy sami „niepełnowartościowi”, przeznaczeni do odstrzału? Niezależnie od wszystkiego warto odnotować nazwiska.
  I z innych ciekawostek – to przypadek stryja M. Kondrata, którego „spostponowano” za udział w niemieckich, okupacyjnych filmowych produkcjach propagandowych – sam miód malina, jakie korzenie i koligacje rodzinne mają „gwiazdy kina i biznesu”.

 10. To tylko jedno nazwisko. Na pana i moim „ulubionym” portalu „Wpolityce” pani poseł Lichocka już wyraża zrozumienie dla uczestników manifestacji KOD i stwierdza: „Obywatele na demonstracjach KOD powinni być partnerami do rozmowy dla PiS”. Im więcej widzę takich „demokratycznych” posłów tym mniej wierzę, że ten eksperyment się uda.

 11. Caly ten zamet z powodu braku centralizmu demokratycznego…

 12. I, przepraszam za wyrazenie, ten leitmotiv rasowy.

 13. Semka to knur pospolity, który chętnie zrobiłby dla sławy jakieś powstanie i egzaltuje się tanim patriotyzmem. Następnym jest Zaremba, który dzieli włos na cztery i udaje intelektualistę, z jednym plusem nie jest rewolucjonistą. No i mój ulubieniec, Jasio Rokita, który się nadyma, oprócz swoich debilnych wywodów nic mądrego nie jest w stanie powiedzieć. Jasia, promował Brzeziński z względów towarzyskich, jak przybladła jego gwiazda w Polsce to i Janeczek wpadł otchłań niebytu.

  Tym razem Kod-y i ta cała zbieranina nawet nie wie z jakim koniem się kopie. A koń to nie Pis i żadni politykierzy, tylko siłownicy z USA (US ARMY i CIA).

  Chciałby pogratulować, wczoraj kupiłem na jarmarku tego Nawigatora – świetny tekst o de Gaulle’u.

 14. Proszę szanownych forumowiczów, przeczytałem w necie, że PBS poparła pomysł stworzenia europejskiej straży granicznej, która będzie mogła „bronić” „zagrożonej” granicy bez pytania o zgodę państwa. Nie znam szczegółów. Przeczytałem również , że jakieś 500 zł na dziecko ma być również na dzieci emigrantów. To ja widzę tabuny Cyganów cyklicznie przyjeżdżających po kasę, z Rumunii lub Bułgarii z dziećmi z całego taboru.
  Czyli wiele trzeba było zrobić, aby wszystko zostało po staremu?

 15. Jeszcze trzeba wziąć media publiczne, i zbiór zastrzeżony i akta wojskowej bezpieki wywalić na wierzch i z rury para ujdzie. No i CBA do akcji. 6 rano w gaciach na dołek jak Kluskę.

 16. Gdyby nie obecność Marka Kondrata na wiecu nikt by się nie zainteresował układem KOD – ING – AGORA, a tak mamy akcję otwierania oczu i zamykania kont. Internet tylko czeka na ładunki do przeróbki w memy

 17. Panie Marku ta cała ”elyta” taka jest, najpierw stalinowcy potem w opozycji jak grajcary były większe. Prostytucja to zawód a kurewstwo to styl życia.

 18. czy ktokolwiek wie czy zdymisjonowany płk Dusza jest skoligacony z plk UB Duszą bandyta zwolnionym w 1952 roku?

 19. – Sytuacja polityczna w Polsce jest trudna, a działania władzy bardzo kontrowersyjne – Martin Schulz. I tak knur pojął, że na tą grę z Anielą są krótcy.

 20. Zgadzając w większości z Gospodarzem pozwolę sobie na komentarz teologiczny, który myślę uzupełni to co mówił i da zasadniczy fundament. Otóż do nauczania Kościoła zawsze należała prawda, że władza pochodzi od Boga a nie (na litość Boską!) od ludu. Jest też władzą JAWNĄ. Chodzi tutaj o czytelny łańcuch odpowiedzialności. Lud nie ma żadnej władzy! Wszyscy też sprawujący tę władzę są jedynie jej depozytariuszami, począwszy od króla czy prezydenta skończywszy na rodzicach. Skoro władza pochodzi od Boga to jest związana prawami moralnymi i nie może stanowić nic, co tym prawom się sprzeciwia. Chodzi tutaj oczywiście o prawo naturalne. Zadaniem zaś Kościoła jest taką władzę upominać. Wiemy jak współczesna demokracja to znosi, eh! Od razu podnoszą się krzyki, że Kościół miesza się do polityki.
  Zasadniczym grzechem współczesnej demokracji jest założenie, że władza pochodzi od ludu, a skoro pochodzi od ludu może uchwalać i stanowić wszystko, nawet zimę w lecie. A to jest herezją! Służy to tylko jednemu. Ustanowieniu niejawnej absolutnej władzy, która nie tylko zarządza (co jest naturalne) ale decyduje o tym co jest dobre a co jest złe. A to jest BEZBOŻNE !!!
  Niestety jak spytamy się większości Polaków, czy w ogóle współczesnych, to dla nich oczywiste jest, że władza pochodzi od ludu, eh!
  Władza jest albo święta albo tajna. Jeżeli święta to związana prawami Bożymi. Jeżeli tajna, to do nie należy ustanowienie co jest dobre a co jest złe. Trzeciej drogi nie ma.I tak dochodzimy do dzisiejszej sytuacji, kiedy jak to pisze powyżej Gospodarz demokracja staje się atrapą, choreografią dla ukrycia działań obcej agentury i stojącej za nią prawdziwą władzą, która jest władzą niejawną i władzą okrutną.

 21. Panie Janku.
  O stalinowskim rodowodzie pamiętamy wszyscy tu obecni. Natomiast nie wolno nam zapominać, że stalinowski rodowód był poprzedzony w bardzo wielu przypadkach rodowodem z okupacji niemieckiej. Taka sztafeta rodowodów kolaboracyjno-sprzedawczykowsko-donosicielsko-zbrodniczo-nie_wiem_jeszcze_jakich. Dyskusja pod tekstem Pink Panthera ładnie to dokumentuje.

 22. Znaczy się, panika w szeregach, skoro tak się obnażają.

 23. Dla polityki USA ustroj realny panstwa, ktorym sa zainteresowane, nie ma znaczenia.

  Jesli trzeba USA popieraja w rownym stopniu dyktature, a gdzie indziej demokracje, albo inny Honduras.

  Chodzi o cos innego: PO poprzez te dzialania chce dac do zrozumienia Amerykanom, ze ich plany moga byc wykonane tylko pod rzadami PO. I jesli PO umiejetnie przeprowadzi swoje dzialania, to beda przedterminowe wyborowy i przejecie „wladzy”. Taki jest cel tego dziobania PiSu.

  Co w takiej sytuacji powinien zrobic PiS? Oproznic wiezienia, z alimenciarzy i pijanych rowerzystow, i zamknac w nich kazdego, kto otworzy pysk, jak jakis Michnik, Zakowski czy Olejnik. Zarzut? Przygotywywanie zamachu stanu, szpiegostwo itp. Zyskalby wowczas PiS atuty w rozmowach z przedstawicielami tego, co wy tu nazywacie Systemem. Bo System, to jednak ludzie, a ze sluzacy Zlemu, to akurat w tym przypadku niczego nowego nie wnosi.

  PiS jednak tego nie zrobi i byc moze ta wrzawa medialna spowoduje, ze w pewnym momencie „popłynie”. Bo w tej partii nie ma dobrych politykow.

 24. No i Szydlo z wora wylazi… A to dopiero poczatek.

 25. Co się pan, panie Gabrielu wstrzelił w tempo?

 26. Szanowny Panie Marku mogę dać przykłady kilku pokoleń, sięgających zaborów.

 27. „Mamy legalnie wybrany parlament, jest rząd i on działa realizując swój program.”

  No właśnie mamy ten problem, że jakby to ująć mamy tylko pozory legalności albo też legalność fiducjarną. Wybory są niezgodne z konstytucją z 1997 r. chociażby ze względu na brak zapisanej w konstytucji proporcjonalności (PIS powinien teraz mieć ok. 175 posłów, a nie 235, a taki np. Korwin ma zero, a powinien mieć chyba 22).

  Ale co ważne niech z naszej perspektywy nie umyka fakt, że cały czas (co najmniej od 1944) mamy do czynienia z uzurpatorami. My tylko w pewnej mierze przechodzimy do porządku dziennego nad okrągłym stołem, bo to nas uwalnia od intelektualnego wysiłku. W 1989 r. obowiązywała konstytucja z 1952 czy może z 1935 roku czy też jeszcze dekrety stanu wojennego? Dla zgromadzonej po obu stronach SB-cji nie było to istotne, „lud” to łyknął i tak oto zadekretowana w Magdalence haggada obowiązuje pomiędzy Polaki aż do dnia dzisiejszego.

 28. Nie „dzieci emigrantów”, a „dzieci polskich emigrantów” – proszę Pana Geologa.

 29. Zgadzam się i mam w związku z tym pytanie czy brak udziału w „demokratycznych” wyborach jest grzechem ergo czy trzeba się z tego spowiadać?

 30. To naturalna reakcja swini odsunietej od koryta. Ale moze byc skuteczna i jak tak dalej beda wyc, piszczec itd., wlasciciel chlewni moze dojsc do wniosku, ze lepiej je zostawic przy korycie.

  Dlatego jesli PiS chce sobie naprawde „porzadzic”, to musi ich zneutralizowac, to znaczy zaglodzic na smierc nie dopuszczajac juz nigdy do koryta.

  Ale jak napisalem wczesniej – pis tego nie zrobi, bo dla pisu jest najwazniejsze, kto kogo wezmie pod reke w marszu do jeszcze bardziej demokratycznej demokracji.

 31. Tak zwany ustrój państwa jest emanacją elity rządzącej i tyle. Demokracja to najbardziej załgany ustrój. Chyba Arystoteles mówił, że to ” rządy hien nad baranami”.

  PO czyli partia to banda durniów, to takie kurewki z bramy po dużym niemieckim i ruskim przerobie a ich mocodawcy nie są godni zaufania. Krótkie pytanie, czy powierzyłby Pan swoje pieniądze gefrajtrowi Tuskowi lub Bronkowi Bigosowi. Musi Pan zrozumieć, że obecnie w świecie dzielą strefy wpływów.

  Zaraz Pan tak z wysokiego paragrafu.

  Niech Pan popatrzy, wystarczy kilka taśm, kont bankowych i nierozliczonych transakcji, a sami się wytłuką. Jak Pan nie wierzy, proszę przykład dr Jana. Czy ważne jest kto mu pomógł.

  Pis jest jak każda partia, ale Kaczyński to porządny polityk i umie dowarzyć działanie do możliwości.

 32. Jeżeli wynika z obojętności i tumiwisizmu to tak. Jeśli to twoja forma zaangażowania się w sprawy publiczne to nie. Liczy się troska o dobro wspólne zgodnie z sumieniem, które oczywiście trzeba formować a nie poprzestawać na poziomie z drugiej klasy, ale to oczywiście ciebie nie dotyczy.

 33. Tu chodzi o polskich emigrantów.

 34. A jak sie siegnie jeszcze dalej, przed zabory, to znajdzie sie ich przodkow u kalwinow i innych heretykow, no i w synagodze. Taka krew, diabelska.

 35. No to jeszcze raz Twój cytat:
  „Zasadniczym grzechem współczesnej demokracji jest założenie, że władza pochodzi od ludu, a skoro pochodzi od ludu może uchwalać i stanowić wszystko, nawet zimę w lecie. A to jest herezją! Służy to tylko jednemu. Ustanowieniu niejawnej absolutnej władzy, która nie tylko zarządza (co jest naturalne) ale decyduje o tym co jest dobre a co jest złe. A to jest BEZBOŻNE !!!”

  Ergo grzechem jest udział w demokratycznych wyborach, których efektem jest grzech ….. da capo al fine.

  Problem leży chyba w tym, że nie tylko ludzie świeccy zostali skażeni fantomem pt. „demokracja”.

 36. A Platon demokracje wprost nazwal herezja.

  Swiat zamieszkany pod sloncem nie zna ustroju gorszego od demokracji.

  Co za pytanie, o pieniadze. Nigdy bym nie powierzyl. Wydrukowalbym wlasne.

  Jesli zas chodzi od doktora Jana, to on ma sie calkiem dobrze, tylko interesy prowadzi dyskretniej, powiedzmy – bardziej „profesjonalnie”.

 37. Szydlo wylazi – mam na mysli tylko eurosowiecka straz graniczna.

 38. Miało być oczywiście: „Ergo grzechem jest BRAK UDZIAŁU w demokratycznych wyborach, których efektem jest grzech ….. da capo al fine” 🙂

 39. Po roku 1944 W Polsce NIC NIE JEST LEGALNE, a niezawislego panstwa nie ma od 1939.

  Wniosek: kazdy moze dokonac polaczenia z panstwowoscia „urwana” w 1939 likwidujac w dowolny sposob obecny uklad rzadow o ile to byloby fizycznie mozliwe, i dzialanie takie bedzie moralnie usprawiedliwione.

  Obecna wladza w Polsce jest tak samo nielegalna, jak np. wladza PKWN. Przeciez oni nawet nie kryja faktu, ze sa spadkobiercami PRL, ze III RP jest kontynuacja. I nie moze byc inaczej, bo to, co zrobiono w 1989 nazywane jest TRANSFORMACJA ustrojowa.

  Ludzie, jest cos takiego, jak slownik etymologiczny. Zajrzyjcie, co znaczy slowo transformacja, dobrze? I jak juz zrozumiecie, ze po 1989 nic nie mogl sie w istocie zmienic, to albo kupcie czerwone gozdziki i zaniescie je na grob bieruta, gomulki no i kaczynskiego, na Wawel. A jak juz bedziecie na tym Wawelu, to nie zapomnijcie o towarzyszu Pilsudskim.

  Albo polozcie je w jakim miejscu, ktore bedzie oznaczac tych, ktorzy oddali zycie za prawdziwie wolna Polske, ktorych imionami rozne lotry zaczynaja teraz handlowac. Albo zrobcie cos konkretnego: zdejmijcie te tablice z wiadomymi nazwami ulic i na ich miejsce zamocujcie z imionami prawdziwych Polakow? Naprzyklad zamiast Aleji Armii Ludowej – Aleja Narodowych Sil Zbrojnych, w Stolicy. I to bedzie to „sprawdzam” dla waszego ukochanego PiSu. I zobaczycie wowczas, jak PiS sie zachowa. Luski z oczy spadna moze wreszcie?

  Przepraszam, ale chwilami nie moza juz czytac tego pieprzenia, co dowodzi, ze albo tracicie z oczu to, co istotne, albo tak sobie wypisujecie, bo juz nic innego nie mozna.

 40. Vesuvio, ten moj wpis wyzej to nie do pana.

 41. Doktor Jan co najwyżej łowi już tylko bizony.

  Widzi Pan odnośnie pieniędzy dobrze Pan kombinuje.

  Gra jest ogromna, a zawodnicy wagi ciężkiej, dlatego podróbek im nie potrzeba. Kaczyński jest gwarantem danego słowa. USA walczą obecnie nie o status hegemona tylko o imperium świata zachodniego. Chiny, natomiast o imperium wschodnie.

  Dlatego Polska i kraje europy centralnej są dla nich ważne jako bufor dla koalicji niemiecko-rosyjskiej, ponieważ byłby to trzeci do tortu.

 42. No, to teraz musi sie zebrac cala kapitula, zeby na to odpowiedziec. Przed soborem na wyjscie potrzebny byl dekret, teraz… stroj duchowny (habit/sutanna) fruuuuu, wskakujemy w dzinsy, tiszert… i na miasto.

  Jesli sol utraci swoj smak… moze mniszysko dokonczy?

 43. Grzechem nie jest demokracja jako taka ale zasady współczesnej demokracji. Założenie, że władza pochodzi od ludu.Władza, która pochodzi od Boga może być sprawowana na różne sposoby. Może mieć formę monarchiczną (taką formę ma np. nota bene władza rodzicielska) czy formę demokratyczną (np. dominikanie). Teraz bezpośrednia odpowiedź na pańskie pytanie. Udział katolików w wyborach powinien mieć za cel ustanowić władzę pochodzącą od Boga albo zahamować ten walec bezbożnej rewolucji.Gdybyśmy mieli świadomych katolików i świadomych katolickich polityków to po jednych takich wyborach zmieniamy konstytucję i pozamiatane. Dlatego pozostaje drugi cel, opóźniać toczący się walec władzy niejawnej, bezbożnej udrapowanej w głos ludu.
  W każdym bądź razie nie można pozostać obojętnym. Trzeba podjąć świadomą decyzję i wziąć za nią odpowiedzialność.
  Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

 44. Po prostu kłania się misja i katecheza na temat władzy i jej natury.

 45. Lichocka i ta druga Czerwinska – obydwie idiotki do kwadratu!

  Zdaloby sie aby ktos z wladz PiS przeprowadzil z ta idiotka stosowna rozmowe, zeby powstrzymala sie z wyglaszaniem swoich „zlotych mysli”. A jesli juz… to pierwsza WON
  na „marsz poparcia”! Ona doskonale wie jak to sie robi, a jesli nie da rady to klub gazety
  polskiej ma na podoredziu.

  To V kolumna – 2 poslanki, merdia sakiewicza, janke – to sprzedawcy i zdrajcy!

  I z tym dziadostwem tez trzeba skonczyc !!!

 46. kacik dla ciekawych…manipulacjami na rynakach finansowych….na świeta FED prezenuje cały worek miłych prezentów…a wśród nich reverse repo…:)

  http://davidstockmanscontracorner.com/yes-the-fed-hiked-its-giant-subsidy-to-the-banks/

  tak to sobie wpisuje aby w telewizorni nie mówili że nikt nie wiedział..:))

 47. Proszę o praktyczne przykłady skuteczności polityki prezentowanej przez Pana

 48. co do straży to proponuję wysłuchać konferencji PBS na ten temat. coś w rodzaju „Ogólnie zgadzamy się na ideę międzynarodowych straży, ale nie na naruszenie suwerenności”. Jak będzie zobaczymy. Natomiast te 500 to może jest wabik na imigrantów – żeby zaczęli do nas przyjeżdżać. Wyobrażam sobie, ze ten milion Ukrainców pracujący tutaj też chętnie skorzysta. Obywatelstwo nabywa się w kraju urodzenia, nieprawdaż?

 49. Tak siegac mozna rzeczywsiscie do beneficjentow Powstania Styczniowego, Rabacji Galicyjskiej, Powstania Listopadowego, Insurekcji, destruktorow Konfederacji Barskiej, upadku I Rzeczypospolitej i finalnie ..co za zaskoczenie ….herezji (dzieki, panie tecedunavtece). A i o przywilejach np. kaliskich nieglupio byloby pamietac…..Analiza takich familii bylaby przepieknym wkladem w nasze tutaj rozwazania i dyskusje.

 50. dyssonans poznawczy…bedzie inflacja..będzie deflacja…aaaaaa…..posiwiałem od tych mysli……:) i ostatecznie przed naszymi oczyma rodzi się wampir deflacyjny…co to takiego? nikt z żyjacych dokładnie nie wie…:) ostatni raz pojawił sie w świecie żywych w latach 30…:)) to wtedy tacy smieszni hobo jeżdzili na gapę pociagiem…teraz wypadnie im pendolino..:))

  http://davidstockmanscontracorner.com/sell-the-bonds-sell-the-stocks-sell-the-house-dread-the-fed/

 51. Dokladnie tak. PiS jest partia jak kazda inna, ale jest tam jednak „paru” ludzi
  myslacych, a Pan Kaczynski jest porzadnym czlowiekiem… moze nie idealnym,
  ale jednak przyzwoitym i porzadnym, i co najwazniejsze… z bardzo duza wiedza
  i doswiadczeniem.
  … mysle i mam nadzieje, ze wie co robi.

 52. Mniszysko, 21 grudnia 2015 o 14:28:

  W każdym bądź razie nie można pozostać obojętnym. Trzeba podjąć świadomą decyzję i wziąć za nią odpowiedzialność.

  Tylko z ta czescia wypowiedzi mozna sie zgodzic jako zgodna z prawda.

  Nie mozna sie natomiast zgodzic z twierdzeniem, ze „Władza, która pochodzi od Boga może być sprawowana na różne sposoby.” Wprawdzie autor podaje przyklad wladzy demokratycznej u dominikanow, ale nie bierze pod uwage specyfiki tej wspolnoty, jakze odmiennej od spolecznosci laikatu, oraz jej liczebnosci – ergo – faktu, ze ci dominikanie nie sa sobie obcy. Jesli wiec od mozna przyjac taka forme wladzy w zakonie, a wiec spolecznosci liczebnie niewielkiej, to nie mozna jej juz przyjac w spoleczenstwie i organizujacym je panstwie. Zbyt wielu ludzi bedacych ignorantami politycznymi i spolecznymi ma wowczas prawo glosu, tacy, ktorzy nie maja zadnych predestynencji, jak to jest u np. dominikanow. Nie kazdy moze byc dominikaninem, ale kazdy jest tzw. obywatelem.

  Rownosc form rzadzenia wskazuje na modernistyczny charakter ujecia zagadnienia. W tym przypadku zostala wyrazona ta sama modernistyczna zasada, z jakiej wyprowadzono niegdys wniosek o koniecznosci wprowadzenia jezykow narodowych do liturgii i usuniecia jezykow, o ktorych sam sw. Hilary z Pictavium napisal, ze zostaly wybrane przez Boga.

  W niebie nie ma demokracji. Nie ma jej nawet w piekle.

  Jako katolicy mamy nakaz czynienia tak, jak to sie podoba Bogu. Co wiecej – mamy nasladowac Ojca.

  Jedynym usprawiedliwionym, tzn. zgodnym z wola Boga, ustrojem spolecznym jest monarchia.

  Pozostale sa uzurpacjami albo tak dalece niedoskonale, ze nie warte stosowania.

 53. To jest poniekad problem analogiczny do tego, jaki mamy z zaawansowana technologia. Caly swiat uzywa komputerow, ale malo kto wie, jak je zrobic i jak naprawde dzialaja.

  Podobnie z zagadnieniami finansowymi: wydaje sie, ze ogolnie proste jak buchalteria, ale rzeczywistosci – masa mechanizmow, operacji, instrukcji itd. ,ktore sa znane niewielu. Z tego powodu tak wielu wydaje sie, ze rzadza tym czy innym panstwem. A wladza to pieniadze. Rzadzi zas naprawde tylko ten, kto rzadzi pieniadzem.

 54. Trochę mi to przypomina mecz bokserski, gdzie zawodnik lekko obrywa, a jego kibice rozdzierają szaty, buczą jaki g…ny zawodnik, denerwują się, że kibice przeciwnika dezawuują obrywającego zawodnika, ewentualnie pozując na obiektywnych obserwatorów zakładają ręce i głośno mówią co powinien zrobić, albo po prostu wychodzą.
  Oczywiście gdy szedł na ring i wygrał pierwszą rundę wszyscy jego kibice ryczeli z radości.

 55. Przepraszam, ale tez nie rozumiem dlaczego Pan sie tak samotorturuje, masochista,
  czy co? Jeszcze wiem co dla mnie jest istotne.

  … wszystko mozna… trzeba chciec, myslec, interesowac sie, nie byc leniem… i nie ogladac sie na innych. I ogolnie staram tak robic !!!

  …”chwilami nie mozna juz czytac tego pieprzenia,”…

  To niech Pan nie czyta i juz!

 56. To widać też np. w episkopacie. Prymas Wyszyński (jak prawdziwy monarcha) nie wahał się powiedzieć „Non possumus” i wziąść za to odpowiedzialność (w postaci więzienia). A Kościół przetrwał wieloletnie prześladowania, bo był silny duchem.

  Co mamy teraz? Kto w ogóle wie jak się nazywa prymas? Kowalczyk, Polak, Michalik czy może Gądecki? A do tego kardynałami są Nycz i Dziwisz. Jak wyglądają zatem teraz np. listy pasterskie? List w sprawie „imigrantów” nie zawierał w ogóle np. słowa „islam”. No – widocznie tak sobie demokratycznie nasi pasterze przegłosowali. Tak napisać, żeby nic nie powiedzieć. W sprawie Intronizacji to już może przemilczę.

 57. Oczywiście, że w państwach poważnych dyskutuje się o doktrynie.

  Demokracja jest największym towarem eksportowym USA – patrz Uniwersytetu Harvard. Ten towar ma czemuś służyć. Jest narzędziem. Protestanci, którzy żądzą USA i są w stanie do porządku – środkami bardzo demokratycznymi – jak spuszczenie 2 metry pod ziemie – przywołać w USA każdego. Woleli zapisać ten indywidualizm (równość religii) i wolność, która chroni obywateli przed pychą władzy – zapisać w Konstytucji USA, niż wrócić na łono Kościoła Katolickiego. Dlaczego ? Ponieważ herezja ma rozgrzeszać – mordowanie, grabienie, rabowanie, okradanie w tym lichwiarskie kredyty i uzależnienie w ramach demokracji od kredytu. Wtedy mamy doczynienia już z ubezwłasnowolnionymi przedmiotami. Demokracja ma służyć Imperium. Jaka demokrację macie w Imperium Brytyjskim?

  Natomiast I RP jest ten republikanizm wypełniony personalizmem. My mieliśmy wówczas naród szlachecki. Francuska republika wyrżnęła swoją szlachtę. Ich republika szczyci się mordem – patrz demokracja.
  Natomiast My mieliśmy ją opartą na własności (w tym przemysł zbrojeniowy i wydobywczy), wolności i godności człowieka (dziwny kraj w którym chłop na swojej zagrodzie jest równy Wojewodzie – słyszymy w filmie „Czarne chmury” rozmowę elektorów.

  Opłacenie i zniszczenie jedwabnego szlaku przez powstanie chmielnickiego i rokosz sandomierski jest początkiem upadku IRP – a ostatnim etapem Konstytucja 3 Maja, gdzie protestantom daje się zwieść ks. Hugo Kołłątaj. Natomiast IIRP – którą budują lewica – niszcz jako największe zło szlachtę, buduje etatyzm, gdzie Państwo zastępuje faktycznie Pana Boga.

  Teraz PiS poprzez PAD-a podpisuje dokumenty w Chinach o przystąpieniu Polski do Jedwabnego Szlaku. Co oznacza, że Polska pozostanie w UE i NATO, ale faktycznie będzie w sojuszu z Rosją i Chinami. Wymaga to nowej organizacji państwa polskiego i wszystkiego, co z tym się wiążę.

  Coryllus kilkakrotnie co najmniej ostrzegał, że jest możliwy taki drugi samolot z patriotami i trzeba uważać. Podziały będą w najbliższym czasie biegły wzdłuż tej linii. Dlatego Ci co biorą lub brali pieniądze ze źródła anglosaskiego będą grali razem. Dlatego uważam, że min. dlatego w ostatnim czasie mamy zwiększoną aktywność w mediach niejakiego Igra J czy Piotra S i im podobnym dziennikarzom jak ten z super ekspresu i wielu im podobnym. Czy widzieliście gdzieś jakąś uczciwą relację z wizyty PAD-a w Chinach? W poważnym kraju byłoby to czołówki.

  PiS chce strzeliło porządnie po łapach herezję kredytową. 500 zł plus ma kosztować 20-30 miliardów złotych rocznie, razy 4 = 80 do 120 miliardów złotych mniej. Co to oznacza, że o tyle dostaną banki po kieszeni. Wielu z tych nie będzie zaciągała kredytów krótkoterminowych czy jeszcze innych. Jak jest przebitka na tym, sami sobie policzcie. VAT – 80 miliardów plus obsługa długu 55 miliardów złotych. O innych nie chce mi się pisać.

  Natomiast jeżeli chodzi o dziennikarzy, Eska ostatnio wile temu poświeciła. Przecież Oni wychodzą z jednego szlifu uniwersyteckiego publicznego marksistowskiego. Czy to warszawski, czy to jagielloński czy inny publiczny. Co powinien zrobić PiS – oprzeć się w telewizji publicznej na absolwentach uczelni ks. Ojca dr Tadeusza Rydzyka i absolwentach uczelniach prywatnych. Przecież Ci z UW np. wszyscy wyszli z pod ręki prof. Mołdowy czy Wojtaszczyka. Ci prezentujący się w mediach jak Biskup, Olaf. prof. Ewa Marciniak – eksperci – wszystko z ich ręki.

  PiS z rzeczy mniej ważnych, najważniejsza jest oczywiście doktryna polityczna – powinien szukać większości do zmiany Konstytucji, do wprowadzenia kadencyjności na urzędach wykonawczych w samorządzie gminnym (zakaz kandydowania dla tych co są już co najmniej 8 lat – dwie pełne kadencje) i skrócenie kadencji – powiaty duże i starosta jako przedstawiciel władzy wykonawczej (rada organ doradczy składający się z reprezentantów samorządu gminnego) czyli Prezydenta w systemie prezydenckim lub Premiera w gabinetowo-parlamentarnym, mianowanego przez Wojewodę i poddanie kontroli samorządu gminnego Staroście.
  Otwarcie zbioru zastrzeżonego, zmiana ustawy o prawi prasowym, informacji publicznej, ustawa o mediach. Olbrzymim wyzwaniem będą zmiany w wymiarze sprawiedliwości i likwidacja zasady, że sędziego aby aresztować, trzeba złapać na gorącym uczynku. Wymiar dobrze i solidnie opłacany,ale działający tylko w tedy, jak komuś trzeb a dokopać. W tym reforma Policji i przekazanie zadań do CBA i powstanie rejonowych biur, które by sprawdzały przetargi samorządowe i wszystko co się z tym wiąże oraz oświadczenia majątkowe władz samorządowych i radnych.

  Jest też zmiany ustawy o szkolnictwie wyższym i pracownikach naukowych – nie można pozwolić na to, aby tam wykładali Ci, co najpierw dumali – jak tu zniszczyć demokrację – patrz USA i nic nie wydumali, potem dumali nad III RP i znowu dupa – przegrali z Uniwersytetem Berlińskim. Pozwolili zniszczyć przemysł za możliwość dorabiania na prywatnych uczelniach, za złudzenie bezpieczeństwa.
  I wiele jeszcze innych.

  Zmiany w szkolnictwie, nie poprzez likwidację karty nauczyciela – która jest umowa społeczną czy likwidację gimnazjum, ale poprzez zmiany programowe. Dodanie np. w Gimnazjach nauki o państwie zamiast WOS, czy wstępu do filozofii przez trzy lata. Warto przesunąć szkoły średnie do samorządu gminnego i wprowadzić maksymalne liczbę uczniów klasach od podstawówki do średniej na poziomie np. 22 osób w klasie. Słaby materiał wychodzi ze Szkół Podstawowych – tu jest problem.
  Wprowadźmy też do szkół średnich filozofię, wstęp do myśli politycznej, wstęp do socjologi.
  Dajmy równy start szkołom katolickim (wyznaniowym), społecznym i prywatnym – dotacja taka sama jak do publicznej i obowiązek zatrudniania w tych szkołach nauczycieli na karcie nauczyciela. Na kółka zainteresowań, nie zapominając o kółkach wyrównawczych – czyli na rozwój jednostek. Musimy historię , podręczniki do języka polskiego napisać od nowa i zlikwidować te durne awanse zawodowe.

  Tak na marginesie, trzeba by się zapytać Michnika – po co „obalał” komunizm?

  Oczywiście najważniejsza doktryna, póki co, której ja nie widzę. I to jest największy problem.

  Giga burza będzie, jak PiS będzie chciał wprowadzić zakaz handlu w niedzielę, ale będzie musiał to zrobić, aby odwrócić strukturę handlu – czyli ilość obrotów w rekach sieci handlowych zagranicznych. Kto ma kontrolę nad handlem, ten rządzi.

  Dlatego PAD-a trzeba chronić i strzec, niczym oka w głowie.

 58. A to ostanie najwazniejsze.

  Mniszysko zas 21 grudnia 2015 o 14:31:

  Po prostu kłania się misja i katecheza na temat władzy i jej natury.

  A ortodoksja nie klania sie nikomu. Bog nie musi sie przed nikim tlumaczyc z ustanowionego przez siebie porzadku i praw.

  Bog nie bedzie sadzil demokratycznych gremiow w rodzju KEP, za ktorymi ukrywa sie powszechna apostazja. Bog osadzi kazdego z nich osobno.

 59. Myślę, że to nie jest miejsce na nauczanie Kościoła na temat władzy. Zresztą tutaj na ziemi nigdy nie będzie władzy doskonałej. Najważniejsze jest zachowanie i egzekwowanie w praktyce zasady, że wszelka władza pochodzi od Boga. Tutaj na ziemi jesteśmy tylko i aż jej depozytariuszami. Co do ustroju monarchicznego nie jest absolutem sam w sobie. Bardzo surowy osąd monarchii mamy w Biblii. Proszę poczytać ósmy rozdział z Pierwszej Księgi Samuela. Księga Kronik bardzo surowo ocenia królów i czyni ich odpowiedzialnymi za niewierność Izraela względem przymierza zawartego z Bogiem. Jeżeli Pan uważnie poczyta Baśnie jak niedźwiedź naszego Gospodarza to wyraźnie widać, że królowie cały czas walczyli z pokusą, by widzieć w sobie a nie w Bogu źródło władzy. Habsburgowie w XV wieku mieli chętkę na protestantyzm. Ostatni Jagiellonowie to samo. To jezuici przez swoją kontrreformację nie dopuścili do tego. Zresztą uważam, że kasata jezuitów była zemstą „Tego, który nie przepuszcza żadnej okazji” za trzy rzeczy: redukcje paragwajskie, odwojowanie protestantyzmu u szlacheckiej braci w Polsce i za omal nie zakończoną sukcesem katolicyzację Chin. Jeśli chodzi o to ostatnie, to na tym tle łatwo zrozumieć wrogość aktualnej władzy chińskiej do Kościoła. Oni doskonale wiedzą, że Chińczycy są stworzeni do tego, aby zostać katolikami. Ale to jest odrębny temat.
  W każdym bądź radzie władza pochodzi od Boga i jest związana jego prawami. Formy sprawowania tej władzy są różne. Można dyskutować, która forma w danym konkrecie historycznym czy społecznym lepiej się nadaje do urzeczywistniana dobra wspólnego (nie mylić z consensusem, bogiem rewolucyjnych demokratów).

 60. Jak tu mawiaja – groch z kapusta. U Pana nadal jest demokracja i panstwo laickie. To droga do nikad.

  Ale jesli juz uderzyc w nich mocno, i natychmiast, bez szkody dla narodu, to w trybie dekretu, zlikwidowac powiaty.

  Powiaty w Polsce sa zakamuflowanymi komorkami miedzynarodowki syjonistycznej, gdzie „zatrudnienie” maja glownie zydzi, ich kolaboranci, czlonkowie loz i ich rodziny, obca agentura To trzeba nazywac po imieniu. To co robia powiaty, moga rownie dobrze – i taniej – robic gminy i zawiazywane przez nie porozumienia celowe, inwestycyjne.

  Ale powiaty zostana…bo tu zasadniczo nic nie ma prawa sie zmienic.

  Zostana tez wszystkie niepotrzebne ministerstwa, chmara agencji rzadowych, fundacji itp. pasozytniczych instytucji. One stanowia baze tego lokalnego systemu i bez rozwalenia tej bazy nic sie nie zmieni.

  I dlatego panie Andrzeju, to co Pan napisal, to slizganie sie po powierzchni zjawisk.

 61. http://wp.tv/i,jezus-mogl-miec-kontakt-z-radykalna-sekta,mid,1837093,cid,4051,klip.html

  To chyba retorsje po lekturze „O prawicy i lewicy” Chodakiewicza.

 62. Przeczytal pana jeszcze raz i … socjalizm z ludzka twarza Pan proponuje. Wie pan o tym?

  Wszystko Pan w swoim tekscie rozmiekczyl, proponuje pan zmiany formalne, a nie istotne.

  Na przyklad sedziowie; najpierw trzeba prosze pana odejsc od zasady swobodnej oceny dowodu. A tak dziala caly wymiar tzw. sprawiedliwosci. od 1944 do dzis. Przypomianm ze zasade swobodnej oceny dowodu procesowego wprowadzil Andriej Wyszynski, prokurator generalny Zwiazku Sowieckiego w latach wielkich czystek. Pan albo nie ma pojecia o problemie, albo uwaza pan, ze tak moze zostac?

  Co tu jeszcze pan splodzil dzisiaj? Dodanie czegos tam do nauki w gimnazjum. Tu to w zasadzie sie Pan zdemaskowal. Pan chce, zeby nadal byly gimnazja? Brawo. „i wprowadzić maksymalne liczbę uczniów klasach od podstawówki do średniej na poziomie np. 22 osób w klasie. Ooo, a dlaczego nie 21? Albo 19? Z czego panu wyszlo te 22?

  I moze jeszcze to: PiS chce strzeliło porządnie po łapach herezję kredytową. 500 zł plus ma kosztować 20-30 miliardów złotych rocznie […] Panie, 500 zl to na pieluchy i mydlo na kilka miesiecy. A tak powaznie, to zlikwidowac VAT, jesli pan wie, czemu on faktycznie sluzy. VAT to sposob systemowego okradania ludzi, zlikwidowac podatek od pracy – bo to jest dopiero bezboznnosc, moze nasze mniszysko cos nam by powiadzilo o moralnej stronie okladania pracy podatkiem? Zlikwidowac obowiazkowe ubezpieczenia – herezje najprawdziwsza tzw. solidarnosci spolecznej miedzypokoleniowej, bo to jest jeden ze skuteczniejszych sposobow niszczenia rodziny.

  Starczy. Z tak mialko zmielonymi bredniami nie ma nawet sensu…

 63. Gorąco popieram Twój pomysł Coryllusie aby PiS utworzył własną bojówkę. Proponuję aby zajęła się (trudne słowo) ekspropriacją banków w miejsce podatku bankowego, spod którego zawsze jakoś się można wywinąć!
  Ten cały czas od 3 grudnia jest dla mnie podręcznikową (znów trudne słowo) egzemplifikacją Twoich tez dot. sprężyn dziejów. Oto GW (125 mln PLN z reklam rządowych) organizuje KOD, oto TVN (76 mln PLN) urządza medialny szturm na PiS. No i twarze tej rewolty: Agnieszka Holland i jej rewolucyjne hasło „żeby było tak jak było” (40 mln dotacji z PISF dla niej i jej rodzinnego gangu ), Lis (milionowy kontrakt z TVP), Kondrat (900 tys za reklamy ING Banku) i wszyscy pozostali przyspawani do pieniędzy podatnika. Trudno o większą autodemaskację! Kto tu jeszcze będzie bredził o demokracji?

 64. Zakaz handlu w niedziele i swieta katolickie – tylko tu napisal Pan prawde i wykonac natychmiast!

  Reszta do kosza. Prosze sie nie kompromitowac wiecej, przynajmniej tu.

  A panskiego PADa jak beda chceli zlikwidowac, to mu zadna ochrona nie pomoze. Umrze na ktoras z powszechnych chorob i to bedzie prawdziwa choroba, tyle ze wywolana. I tego juz nikt nie udowodni.

 65. Ale PiS PISFu nie zlikwiduje. Ani zadnego innego instytutu, agencji, nie odbierze zlecen medialnych itp. I o to tu chodzi. Tylko idiota tego nie zrozumie.

 66. Ja tylko krotko o systemie podatkowym w Polsce (w kontekscie VAT i ZUS).
  Jestesmy jednym z najbardziej wykorzystywanych narodow na swiecie. Dzien wolnosci podatkowej oficjalnie wypada w Polsce ok. 20.06-10.07. Ale tam liczone sa tylko PIT (podatek od dochodow osobistych) i ZUS. Czyli na starcie kazdy z nas „oddaje” ok. 50% przychodow. Problem jest bardziej zlozony – mamy w Polsce ok. 200 tzw. tytulow podatkowych (VAT, akcyza, i wiele innych), co sprawia, ze Dzien wolnosci podatkowej przesuwa sie na ok. 01.11. Tylko 2 miesiace w roku pracujemy dla siebie a ok. 10 miesiecy pracujemy na „budzety”, „solidarnosc miedzypokoleniowa”, „podatek od oddychania” (oplata klimatyczna) czy podatek „od deszczu”. Prawdziwe obciazenia w Polsce siegaja ok. 83% wypracowanego dochodu. Dziesiecina to system „zupelnej” wolnosci podatkowej w porownaniu z tym, co jest naszym udzialem. W „normalnym swiecie” zbedne byloby te 500 zl na dziecko itd. bo nawet najmniej zarabiajacy (mam na mysli tzw. minimalna place) mieliby ok. 2000 zl „na reke” – nie jest to fortuna, ale …
  I o tym trzeba pamietac.

 67. Samuela, Kronik; to nie jest osad monarchii, lecz sposobu jej wykonywania, rzadzenia. Zepsuc mozna wszystko. To najlepiej widac w Kosciele akurat, np. w liturgii, architekturze wspolczesnie budowanych swiatyn itd.

  Tu blad polega na utrzymywaniu, ze forma nie ma, czy tez nie musi miec, pierwszorzednego znaczenia.

  Otoz forma ma pierwszorzedne znaczenie. Przyjmujac bowiem przeciwne twierdzenie trzeba by zgodzic sie np. na:

  – asakralne formy architektoniczne (no i mamy te koscioly, ktore uragaja Bogu swoja forma i wyposazeniem). Przy tym pozwole sobie polecic Jean Hani, Symbolika swiatyni chrzescijanskiej.

  – na dowole formy muzyczne w muzyce religijnej, a nawet sakralnej (no i mamy te muzyke, ktorej byc nie powinno w kosciele nigdy, a choral gregorianski, podobna muzyka wlasna Kosciola, zob. Sacrosanctum Consilium, p. 116. – gdzie jest?

  Forma ma znaczenie. Na przyklad na Wschodzie swiatynia chrzescijanska osiagnela doskonalosc co do rozwiazan formalnych bodaj w sredniowieczu. I od tamtej pory w zasadzie nikt tego nie zmienia, bo proces rozwoju i osiagniecie doskonalosc nastapily.

  Podobnie na Zachodzie, choc gotyk krajow polnocnych, ktore pozniej ulegaly protestantyzmowi, jest mocno dyskusyjny

  Co do poruszonego watku jezuitow oraz Chinczykow jako materialu na katolikow – absolutna zgoda.

  Wladza zawsze pochodzi od Boga, ale formy jej sprawowania niekoniecznie, podobnie jak formy skladania Najswietszej Ofiary – byle jak, byle gdzie i w byle czym – o ile wystepuje intencja kaplana, podobnie jak formy muzyczne i architektoniczne praktykowane dzis w kosciele lacinskim itd.

 68. Slusznie. Liczylem to kiedys – wychodzilo, ze zabieraja min. 78%, ale ta ostateczna wartosc bedzie zmienna, zaleznie od tzw. koszyka dobr i zawartych w nim np. towarow z akcyza lub innymi niejawnymi podatkami.

  Polacy sa z pewnoscia jednym z najbardziej okradanych narodow na swiecie jesli wezmie sie pod uwage sile nabywcza pozostajacego ostatecznie do dyspozycji Polaka pieniadza w portfelu.

  I PiS tego wam NIE ZMIENI. Zobaczycie.

 69. Ja objawień prywatnych nie miewam. Panu Bogu do Jego myśli nie zaglądam. Wiem, co mówi Katechizm Kościoła Katolickiego o władzy w paragrafach od 1897 do 1904. A poza tym wierzę, że Pan Bóg pisze prosto w liniach krzywych i w Kościół, którego bramy piekielne nie przemogą.

 70. A jesli nadal mialby watpliwosci, niech popatrzy sobie na kolumne jonska albo poslucha, a potem obejrzy skrzypce Stradivariego, albo bazylike Apolinarego w Rawennie. No i ten Mszal Piusa V. Czy tu cos trzeba poprawiac, uwspolczesniac? Jakies aggiornamento? Skonczy sie tylko katastrofa.

 71. Fakt, Pani wpisy omijam.

 72. Prosze Panstwa

  Pozwolilem sobie dzis tak pisac, bo mialem prawie caly dzien wolny, to sie jednak pewnie predko nie powtorzy.

 73. Proszę zwrócić uwagę, że demokraci czerwoni zaangażowali całą agenturę gestapo i Kripo, i wspomnijmy wcześniejszą owocną współpracę na polu niszczenia. Jeżeli zmieszam kolor czerwony z brunatnym, fuj…

 74. Cieszę się, że się nawróciłeś.

  Pana lub pani wpisy przypominają mi Korwin – Mikkę – czyli jak ośmieszyć normalność, aby normalnością nie była. Prawdziwego z krwi i kości marksistę.

  A co to jest socjalizm z ludzka twarzą? Czyli sędziowie z immunitetem, nietykalni?

  To co pan/pani proponuje jakby nazwać?, Czyż nie jest to początek herezji. Masz zadatki na nowego Lutra. Kontynuuj.

 75. No to może jakiś okrągły stolik by zorganizować do tych rozmów…

 76. Czy ja napisalem, ze mam objawienia? Nie napisalem, i nie mam ich.

  Czy w tym Katechizmie jest cala nauka Kosciola o wladzy? Z pewnoscia nie, bo tekst taki, jak katechizm, nawet tak obszerny – ale tez i kontrowersyjny – nie moze jej zawierac. Trzeba siegnac wstecz.

  To ze bramy piekielne Kosciola nie przemoga nie zwalnia z baczenia na dzialania piekiel wobec Kosciola, szczegolnie duchowienstwa nie zwalnia – wedle udzielonych kazdemu z Was darow.

  To moj ostatni wpis, prosze wybaczyc, wiecej nie odpowiem.

 77. Nie chce mi sie wierzyc! To nie moze byc!

 78. Proszę Pana , to co Pan pisze to są perły przed wieprze. Te ich PIS-y , PAD-y , PBS-y dla których obrony chcą się tu pozabijać to nawet nie prawica laicka , to tylko lewica pobożna lecz pobożna posoborowo.

 79. Z tego co zrozumialem poslanka Lichocka traktuje zwyklych uczestnikow manif KODu jako partnerow do rozmowy z tego wzgledu, ze uwaza iz lezy im na sercu dobro Polski, tyle ze zostali zmanipulowani i przylaczyli sie do ludzi ktorzy pod haslami obrony demokracji bronia swoich stolkow. Trudno nie przyznac jej racji. Jesli sie myli to byc moze tylko w tym, ze tam wogole byli zwykli ludzie, osobiscie sadze ze tam wszyscy bronia jakichs koryt, korytek, stoleczkow czy siedzisk.

 80. I Panu Bogu niech beda dzieki!

 81. Nie. Obywatelstwo związane jest z prawem krwi a nie ziemi.

 82. Jeżeli chodzi o mnie to nie mam złudzeń, co do zmian ekonomicznych in plus w systemie podatkowym. Raczej spodziewam się ich podwyższenia, co prawda w sposób zakamuflowany np. podatek od śmieci (już jest), opłata abonamentowa RTV, inne – jakie?
  Oczywiście skala „zaboru mienia” jest indywidualna – zależy od tego czy palimy papierosy, spożywamy alkohol, ilości przejeżdżanych kilometrów itp.

 83. Z czymś takim nie może być porozumienia.Proszę porównać temat konferencji i zadawane pytania…chyba tylko w mordę bić. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BBJONqt2zk8

 84. Uzupełnienie do poprzedniego wpisu.
  Prawo krwi obowiązuje w Polsce (przynajmniej oficjalnie).
  Ale np. w USA lub Brazylii (krajach emigranckich), tak jak pan napisał, obowiązuje prawo ziemi.

 85. Panie Gabrielu…Braun Pana reklamował dzisiaj na debacie o powstaniu listopadowym…:) a najsmieszniejsze było jak wywołał do tablicy i zapytał Czubatego czy jest masonem… a ten odpowiedział ku memu zaskoczeniu…że na ten temat nie udziala sie odpowiedzi…:)))) Czubaty siedział od polowy spotakania wsciekly że dał się wmanewrować w tą debate….na koniec to tylko skamlal żałosnie….że Braun zaprzecza wszytkiemu co napisałi oficjalni historycy…to naprawdę był jego korony argument..myślełem że padnę ze śmiechu…(oczywiście tylko w duchu, aby nie być wzety za jakiegoś anarchistę)…na koniec po prostu uciekał z tej sali…

 86. A dla mnie Braun coraz bardziej zawodzi. Przekroczył w maju Rubikon i został politykiem – kandydatem na prezydenta RP. Potem wystartował z własną partią w wyborach do Sejmu. Teraz jeździ z pogadankami – proroctwami po Polsce i uskutecznia pogaduchę o geopolityce mając to za cały plan działań politycznych. Mówi dużo o powszechnym dostępie do broni a na spotkania ze zwolennikami nie przywiózł ani razu społecznego projektu ustawy swojego autorstwa i nie zbiera podpisów pod nia. Elbanowscy przy nim to tytani pracy i politycznej rachuby. Niestety widać kierunek polityczny tego projektu – kanapa.

 87. Dla mnie to jest ewidentne bicie piany, to nie sa dziennikarze – to sa platne pacholki. Na przyszly
  raz przydaloby sie ignorowac wszyskie pytania, ktore nie dotyczylyby tematu zwolanej konferencji
  i w ten sposob te pacholki merdialne nauczyc respektu, powagi i odpowiedzialnosci, i tyle.

  Na szczescie ogladalam Tv Trwam i z duzym zainteresowaniem i przyjemnoscia wysluchalam prof. Szyszko w „Rozmowach niedokonczonych”.

  … tak wiec mainstream’owe news’y… mam tam, gdzie Slonce nie dochodzi!

 88. Nie interesuje mnie za bardzo co ma do powiedzenia pan Grzegorz, ale interesuje mnie
  organizator owych „pogaduch”… do tej pory to byly zwykle podmioty „wykwitow pomyslowosci” partyzanta – kluby GP, stowarzyszenie 2010… czy jeszcze jakis inny szczur biurowy?
  Czy cos Panu wiadomo?

 89. Polityczna Miss World

  1989 – Aneta Kręglicka (Polska) – Okrągły Stół
  1992 – Julia Kuroczkina (Rosja) – Pieriestrojka i głasnost’
  2015 – Mirela Lalaguna Royo (Hiszpania, a właściwie Katalonia i Barcelona) – ¿O czymś jeszcze nie wiemy?

 90. Dzięki za wyjaśnienie, nie znałem właśnie szczegółów. A co z tym Grenzschut-em, bo można zrobić główne siły z polskich żołnierzy , a Niemców rozbroić , że nie potrzebują armii bo my ich obronimy. A potem za 30 – 40 lat wystawić rachunek. Tak jak Moskale nam wystawili za ochronę w wieku XVIII.

 91. Ponieważ tematy leśne są mi bliskie,czekałem na pytanie o dopłaty do lasów za pochłanianie CO2,a ci wszarze tylko trybunał i trybunał,aby tylko nikt się nie dowiedział że ten rząd działa dobrze i we właściwym kierunku,odnosząc autentyczne sukcesy.

 92. A ja sądzę, że dobrze zrobił Braun startując i sprzedając hasła. Dzięki moim dzieciom mam styczność z młodzieżą gimnazjalną, licealną i akademicką. I hasło, Szczęść Boże – rządzą mafie, służby i loże zyskało sporą popularność. Wiadomo, że pan Braun sam Polski nie naprawi ale zachęca aby w każdym powiecie był taki Coryllus, Braun, czy Kowalski. Oczywiście nie w sensie dosłownym.
  Pogadanki o powstaniach itp. są bardzo ciekawe, dla mnie , ale ja jestem laikiem historycznym. Jedynie Konopczyńskiego czytuję itp. literaturę dostępną w księgarniach.

 93. Ja zrozumialam to w ten sposob, ze strona polska zrobila prezentacje
  geotermii w Toruniu (zreszta juz pare lat temu tez w jakims programie
  byla omawiana geotermia polska i to z dobrymi „recenzjami”), byla tez
  mowa o zalesianiu, no i oczywiscie nie zgodzila sie na dekarbonizacje!

  W sumie ciesze sie, ze nie pozwolilismy sobie na wcisniecie tego zlomu
  francuskiego z wiatrakow!

  W ubieglym roku znany tutaj poliyk pan Borlo nagle zakonczyl kariere
  polityczna „przebranzowujac sie” na businessman’a i teraz ten zlom
  instaluje w Afryce oczywiscie w bylych koloniach francuskich!

  … i tak to zlodziejstwo unijne i globalne… sze kreczy! No i Makrela musi byc
  strasznie zapieniona, ze nasze kopalnie jeszcze nie padna!

 94. tecedunavtece – czy Pan jest malkontentem czy realistą, bo chyba malkontentem ze skłonnościami do depresji.?

 95. Mowisz… i masz! Akurat tak sie zlozylo, ze w „moj” powiat adminisracyjny
  tzn. gdzie mieszka moja rodzinka, to wlasnie powiat grodziski, ten sam
  do korego tez przynalezy administracyjnie Pan Gabriel.

  … tak wiec – nomen omen – w moim powiecie taki Coryllus jest!

 96. Panie Gabrielu, czy Pan się potrafi uspokoić z tym politykowaniem?

  Niech Pan pisze książki a nie analizuje ten polityczny burdel z lewej i z prawej.
  Osoby, które Pan wymienia to są prawi baronowie, a Pan jest jednym z nich.
  Problem w tym, że żaden z nich nie pochyli się nad drugim. To jest cecha tej „prawej” sceny politycznej, że każdy zachowuje się jak wolny atom, przez co udowadnia, że tak na prawdę w demokracji dla prawicy nie ma miejsca.

  Ziemkiewicz dobrze wypadł kiedy go ostatnio oglądałem na żywo, ale dla mnie to jest ktoś kto prowadzi donikąd, wprawny komentator, ale dla własnego bezpieczeństwa np. zatrudnienia nie definiuje rozwiązań.

  Michalkiewicz powtarza w kółko to samo, ale jego wypowiedź jest konkretna, nic dodać nic ująć.
  Według mnie powinien zacząć nakreślać jakiś szkic, ale całkiem możliwe, że będzie jedynie kontynuował swoje oklepane wypowiedzi co po jakimś czasie jest pewną formą sztuki dla sztuki.

 97. Musisz wylecieć niestety.

 98. Do Johny: nie ma mowy o zrozumieniu.

 99. nazwałem to coś inaczej ,,Komintern Ochrony Deprawacji”.

 100. Powtórzę się. Jeśli do maja 2016 roku rząd i PAD nie zdominują całkowicie TV i publicznych mediów to nie odwrócą już szali przegranych. Przypomnę tylko, że w kwietniu 2010r. doszło do największego zamachu stanu w powojennej historii Polski więc Naród powinien był się skonsolidować. Natomiast skonsolidowali się wrogowie i obcymi i w konsekwencji w bardzo krótkim przecież czasie wybory wygrało PO i Komoruskim rezunem. A mieczem do tego były przede wszystkim ww. media. Nie jest to zastanawiające i pouczające..??

 101. Tak, to jest bardzo pouczajace! I pozwole sobie na wyjatkowa ekstrawagancje i powiem, ze
  praktycznie caly narod czeka na jeden, spojny i propolski przekaz-narracje z nowych Narodowych
  Mediow Polskich… absolutnie nie ma mowy, ze bedzie tam miejsce dla tych zdrajcow
  od sakiewicza/solorza-zaka czy od tego drugiego kolaboranta jankesa!

  Wykluczone !!! Tylko nowi, nieuwiklani ludzie, spoza kolesiowych ukladow… pozostaja
  ludzie z WSKSiM w Toruniu ewentualnie tylko niezalezni blogerzy i niekoniecznie dziennikarze!

  Kwiecien-maj – jest jak najbardziej realny… pod warunkiem prawdziwej informacji i madrej wspolpracy z narodem przy udziale polskich, katolickich mediow Ojcow Redemptorystow
  w Toruniu !!!

 102. O, tak! Dzieki Obserwator’ze!

 103. to nie rasowy lecz plemienny.

 104. nic innego tylko Licho w nią wstąpiło.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.