cze 152020
 

Proszę Państwa, tak, jak to zapowiedziałem, będę tu sukcesywnie wprowadzał krótkie serie drogich książek. Dziś biografia Feliksa Młynarskiego, człowieka, który był kimś więcej niż finansistą. Człowieka, którego życie było w zasadzie jedną wielką demaskacją systemu zwanego socjalizmem państwowym. Człowieka, który  stał przy wszystkich ważnych wydarzeniach rozgrywających się w Polsce od odzyskania niepodległości do późnych lat pięćdziesiątych. Nazwanie Młynarskiego szarą eminencją to jest eufemizm. Od jego nazwiska przyjęło się nazywać okupacyjne banknory młynarkami, to on pozostawił w swoich pamiętnikach wstrząsający opis budowy portu w Gdyni i powodów, dla których ta inwestycja ruszyła. To on był autorem szeregu prac z zakresu ekonomii i gospodarki pieniężnej, bez których nie można w ogóle zrozumieć co to jest finansowa machina państwa. Póki co mam 16 egz. i sprzedaję drogo. No, ale taką mam politykę pieniężną. Książka ma monstrualne rozmiary i waży dużo. Liczy sobie aż 880 stron.

 

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/feliks-mlynarski-biografia/

  7 komentarzy do “Nowa książka w sklepie. Feliks Młynarski. Biografia”

  1. Nigdy o tym nie pomyślałem ale coś w tym jest: gość który odnajdywał się doskonalne w CK Galicji, w Banku Polskim międzywojnia, z okupacji hitlerowskiej oraz w całym PRLu. Gość głoszący oddzielenie librealizmu o kapitalizmu zostaje szefem biblioteki Akademii Ekonomicznej w Krakowie:)

  2. Ciekawe,  taka wybitna osoba, a wygląda na to,  że nie ma w  Polsce ulicy Feliksa Młynarskiego. Samo to świadczy o tym,  że należy tą książkę kupić.

  3. Drogo . Miał pan racje , biedaki to tylko do biedronki po tanizne .

  4. TO jest oferta, nie przymus, na nawet nikogo specjalnie na to nie namawiam

  5. I wszyscy go akceptowali i kochali, a ulicy nie ma

  6. Kiedys zamkwilem z francji ksiazke 250 stron,  gruba oprawka.  Zaplacilem 220 zł. W Polsce tej ksiazki nie ma.  Było warto.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.