mar 182018
 

  9 komentarzy do “Nowe nagranie u Michała. Trochę zapowiedzi i trochę czytania”

 1. Re-we-la-cja  !!!

  Ten caly,  „obrotowy” Jastrzebski… i jego „kariera”  to jest cos  nie do uwierzenia… no, ale najlepsza wydaje mi sie ta Pana ksiazka o Ukrainie… calkiem mnie Pan nia zaskoczyl, zreszta wylacznie pozytywnie… to  naprawde „strzal w 10″…

  … no i ten rysunek Pana Tomasza do rozdzialu o „silaczce”… super  !!!

 2. no jakoś to tak wygląda z Coryllusowego słowa mówionego, że „Socjalizm i śmierć”  to zbiór nowel o tematyce kryminalnej, a ludzie myślą że tam jest opis tez engelsowsko – marksistowskich .

 3. Pyszne zapowiedzi! Czekamy.

 4. Niezmiernie rzadko spotykany komentarz jednego z „uczonych w piśmie” :

  https://www.youtube.com/watch?v=XLIF-ppKJDg

 5. no i ładnie wg słów Pana Cohena, są dwie grupy: syjoniści i judaistyczni . Ci drudzy są koncyliacyjni, ugodowi i pokojowi i we wszystkim widzą rękę Najwyższego….

  coś tak jak chrześcijanie. szkoda że syjoniści są inni , są a robours.

 6. Witam.

  Sporo ciekawych spostrzeżeń. Zainteresowała mnie „prawdziwość” życia Icka Farbarowicza. ŻIH czy POLIN (taka wersja jest również w Wiki) nie przekazują prawdy? To jaka jest ta prawda i czemu jesteśmy zdani na „niepotrzebną hagadę?” Mnie w tym wikowskim życiorysie Urke Nachalnika ujęło wydawanie krótkich opowiadań w języku idysz w gazetach w Stanach. Musiał to robić z więzienie, a oznacza to, ni mniej ni więcej, jakie potężne możliwości tkwiły w więziennictwie II RP. A  może jakaś prawdziwa biografia Urke Nachalnika by nam się zdała? No i oczywiście śmiałe pytanie do uczonych o  „niewydanie” pamiętników Natana Hannowera też pobudza moją wyobraźnię.

  Pozdrawiam

 7. Lubię uczonych którzy zajmowali się handlem. Przynajmniej wiedzą na czym życie polega. Ciekawy link. Dziękuję i pozdrawiam.

 8. Świecki Żyd – to określenie zrobiło na mnie wrażenie.

 9. Z powodu usuwania – przez zainteresowane siły – 30 minutowego nagrania: niezmiernie rzadkiego komentarza – jednego z „uczonych w piśmie” …komentarz Rabina Aarona Cohena, wklejam ponownie:

  https://gloria.tv/video/6sBvnc2qssAW4AscqGFtmMsr9

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.