gru 062017
 

Zacznę od ogłoszeń, bo czas jest po temu. O Wrocławiu napisałem wczoraj wieczorem i widać wyraźnie to ogłoszenie, bardzo więc proszę o nie zadawanie pytań w rodzaju – a o której pan będzie we Wrocławiu? Od jakiegoś czasu atakują moją skrzynkę mailową trole, którzy z przekąsem pytają – no, a kiedy będzie ten komiks o Rzymie? No kiedy? Sugerując, że nie będzie go nigdy, bo ja z pewnością zdefraudowałem powierzone mi przez czytelników pieniądze. Wyjaśniam więc jeszcze raz. Tak się złożyło, że Tomek musiał rysować ilustracje do Baśni socjalistycznej. Potem zaś zgłosiła się do niego Fundacja Kościuszkowska z propozycją narysowania komiksu o Kościuszce. Ja zaś, zważywszy wszystkie okoliczności, wszystkie za i przeciw pomyślałem, że dobrze będzie jeśli Tomek ten komiks narysuje, a Sacco di Roma się trochę przesunie. Tym sposobem w ciągu roku powstanie nie jeden ale dwa komiksy. Ponieważ pracujemy wszyscy w tempie określanym przez ludzi posługujących się zagranicznymi językami jako tempo furioso, mamy taką właśnie możliwość. Narysowanie zaś komiksu przez rok, to jest i tak wyczyn. Myślę, że wszyscy zrozumieją o czym piszę i jaki cel mi przyświecał. Oto gotowe plansze komiksu o Kościuszce, który już jest wydrukowany i niebawem znajdzie się w naszym sklepie. Nie wiem co to znaczy niebawem, więc mnie o to nie pytajcie. Mam nadzieję, że przed świętami. Dostawa nie zależy ode mnie. W poniedziałek idzie do druku bolszewicki nawigator. Wyszedł nadzwyczaj ładnie. Ponieważ w numerację kwartalnika wkradł się błąd, to znaczy numer specjalny – kościelny został oznaczony jako 16, a hiszpański jako 17, ten bolszewicki także będzie 17, ale dla odróżnienia będzie miał dodaną gwiazdkę. Oczywiście gwiazdkę Dawida. W ten sposób zamykamy rok, więcej zrobić się nie dało. Bardzo wszystkich przepraszam. Oto komiks: https://issuu.com/tomaszbereznicki/docs/sklad_kosciuszko_iss

Na jutro Tomek obiecał zrobić trailer.

Sprzedaliśmy cały nakład żydowskiego numeru Szkoły nawigatorów. Kto się spóźnił niech żałuje.

Teraz już o nowym serialu BBC. Jacek przesłał mi takie oto linki:

https://www.nflix.pl/miniserial-gunpowder-spisek-prochowy-2017-wkrotce-w-hbo-go/#more-15416

https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/4748669/horrified-gunpowder-viewers-left-throwing-up-at-extreme-violence-and-horror-torture-scenes-on-bbc1-new-drama/

Obydwa dotyczą nowego serialu, który demaskuje politykę korony wobec katolików. Ja go nie oglądałem, ale Wam polecam. Nie mam niestety teraz czasu na oglądanie czegokolwiek. Musi mi więc także wybaczyć Tomek Gwinciński, który przesłał mi swój fantastyczny film. Obejrzę go po powrocie z Wrocławia. No, ale oto stacja BBC, która nowym swoim produktem oskarża wprost koronę, króla Jakuba i rodzinę Cecil o to, że za pomocą aparatu bezpieczeństwa dokonała masakry zdesperowanych katolików na wyspie. Czy to nie dziwne? Oczywiście, że dziwne, tym dziwniejsze, że system działa przecież nadal i nic się tam nie zmieniło. Jacek twierdzi, że wymowa tego filmu jest inna następująca – władza i wiara to jedno. I lepiej się nie zastanawiać nad tym czy ma to sens, albowiem mogą człowieka spotkać różne przykre przygody. O tak, bardzo żałujemy zamęczonych księży i tych katolików, którym wypruto wnętrzności, bardzo żałujemy kobiet przygniecionych ciężkimi wrotami, ale to już się stało i odwrotu nie ma. Oni byli postawieni w sytuacji bez wyjścia, to prawda, ale ten pomysł na spisek prochowy, to było prawdziwe przegięcie. Rozumiemy, że uczynili to z desperacji i wybaczamy im. Tak to ponoć wygląda, ale musicie ocenić rzecz sami.

Po emisji pierwszego odcinka brytyjscy widzowie mieli ponoć dostać szału i wołać wniebogłosy, że sceny tortur to fantazja. Producent zaś odpowiedział, że nie, żadna fantazja, ale pieczołowita rekonstrukcja.

W jakim celu oni to robią? Przecież nie po to, żeby kogoś przeprosić i oddać mu sprawiedliwość. Bo też i niewielu poza nami interesują te sprawy po tylu latach. Poza wyłożoną już kwestią – władz i wiara to jedno i lepiej przyjmijcie rzecz do wiadomości – są tam także inne sprawy. W serialu widać Hiszpanów, którzy palą Żydów, a na dokładkę zamiast wesprzeć katolicki spisek na wyspie, oni wystawiają całą organizację do wiatru w zamian za dostęp do portów angielskich w kanale La Manche. Czy to są w ogóle ludzie ci Hiszpanie? Rzecz jasna nie. Podłość podobna wobec braci w wierze nie mieści się w głowie. Palą Żydów i zdradzają katolików. Słusznie im się więc należało wszystko co ich spotkało w późniejszych stuleciach. Nie zrozumieli czasów, w których przyszło im żyć. No, ale BBC rozumie i to podobno widać w tym filmie. Król Jakub to zdeprawowany biseksualista, całkiem pozbawiony woli. Cecil to zakompleksiony nienawistnik, który nikogo nie kocha, protestanci to banda baranów pozbawionych mózgu i gotowych na rozkaz do najgorszych wyczyniania najgorszych potworności. Katolicy zaś są ludźmi, ale są ludźmi postawionymi wobec ostateczności i przez to właśnie popełniają błędy. W filmie nie ma słowa o tym, że cały spisek prochowy to prowokacja bezpieczniaków od Cecila, którzy chcieli wzmocnić swoją władzę kosztem króla oraz kosztem tych katolików, którzy jeszcze mieli trochę wpływów i majątku na wyspie.

Swoją drogą warto, by ktoś prześledził dzieje rodziny Cecil, może Stalagmit wziąłby się za to, bo oni występują także w czasach nieodległych, a wzięli się po prostu znikąd, tak samo jak znikąd wziął się gang Tudorów. Stary Cecil to prawa ręka Elżbiety, na sławnym portrecie widać jego, ją i Walshinghama, wizerunek ten choć nosi inny tytuł, powinien się nazywać „Wariatka, zbrodniarz i czarownik”.

No, ale wracajmy do naszych protestanckich baranów. Nie ma słowa o prowokacji, choć cały spisek śmierdzi prowokacją na odległość. Składa więc BBC ten spóźniony hołd ofiarom, żeby ochronić pamięć tajniaków. Tak to możemy sobie wyjaśnić. Warto też zadać pytanie, czy nie zbliżamy się czasem do kolejnej zmiany wiary na wyspie, która to zmiana będzie jeszcze bardziej szokująca dla widzów niż ta sprzed 500 lat. Mamy póki co muzułmańskiego burmistrza Londynu, dlaczego więc nie wybrać muzułmańskiego premiera? Co to komu szkodzi. Można wtedy pokazać, że władza jest przychylna wszystkim, popełnia czasem jakieś błędy, ale przecież Hiszpanie nie są wcale lepsi, są nawet o wiele gorsi, bo zdradzają swoich braci, czego żaden dobry, angielski protestant, nawet najgłupszy, nigdy by nie zrobił.

Zachęcam do oglądania filmu, przepraszam wszystkich, że nie komentuję, ale muszę się przygotować do tych występów.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przez ostatnie miesiące wspierali ten blog dobrym słowem i nie tylko dobrym słowem. Nie będę wymieniał nikogo z imienia, musicie mi to wybaczyć. Składam po prostu ogólne podziękowania wszystkim. Nie mogę zatrzymać tej zbiórki niestety, bo sytuacja jest trudna, a w przyszłym roku będzie jeszcze trudniejsza. Nie mam też specjalnych oporów, wybaczcie mi to, widząc jak dziennikarskie i publicystyczne sławy, ratują się prosząc o wsparcie czytelników. Jeśli więc ktoś uważa, że można i trzeba wesprzeć moją działalność publicystyczną, będę mu nieskończenie wdzięczny.

Bank Polska Kasa Opieki S.A. O. w Grodzisku Mazowieckim,

ul.Armii Krajowej 16 05-825 Grodzisk Mazowiecki

PL47 1240 6348 1111 0010 5853 0024

PKOPPLPWXXX

Podaję też konto na pay palu:

gabrielmaciejewski@wp.pl

Przypominam też, że pieniądze pochodzące ze sprzedaży wspomnień księdza Wacława Blizińskiego przeznaczamy na remont kościoła i plebanii w Liskowie, gdzie ksiądz prałat dokonał swojego dzieła, a gdzie obecnie pełni posługę nasz dobry znajomy ksiądz Andrzej Klimek.

Zapraszam też do sklepu FOTO MAG, do księgarni Przy Agorze, do Tarabuka, do antykwariatu Tradovium w Krakowie, do sklepu GUFUŚ w Bielsku Białej i do sklepu HYDRO GAZ w Słupsku i do księgarni Konkret w Grodzisku Mazowieckim.

  50 komentarzy do “Nowy serial BBC”

 1. Jeśli rzeczywiście było przypadkiem nadanie bolszewickiemu nawigatorowi numeru 17, a potem z konieczności dodanie do niego dla odróżnienia gwiazdki (dawida), to chyba Duch Święty kierował przypadkiem.

 2. na wyspie Pitcam żyło do niedawna 47 mieszkańców

  potomków buntowników z Bounty, tych którzy w tamtym czasie nie zostali ukarani przez Admiralicję

  w 2004 dotarli na wyspę brytyjscy sędziwie

  w związku z doniesieniem, że trwa tam do dziś dawny zwyczaj

  inicjacji 12-letnich dziewczynek

  długa pamięć Admiralicji

 3. Po emisji pierwszego odcinka brytyjscy widzowie mieli ponoć dostać szału i wołać wniebogłosy, że sceny tortur to fantazja. Producent zaś odpowiedział, że nie, żadna fantazja, ale pieczołowita rekonstrukcja.

  A może po to to pokazują, aby setki tysięcy muzułmanów wiedziały jak wyglądała tradycja Imperium? Może się czegoś nauczą i do czegoś przydadzą?

 4. znaczy, instruktaż jak należy postępować z katolikami?

 5. i sugestia by anglikanie siedzieli cicho

 6. Nie ma przypadków, są tylko znaki!

 7. =władza i wiara to jedno=

  podałam kilka dni temu przykład z innego Imperium

  w południowych prowincjach Chin

  pomoc społeczna jest udzielana ubogim katolikom, gdy zdejmą ze ścian symbole katolickie, krzyże

  i powieszą portret aktualnego prezydenta

 8. „kto się spóźnił niech żałuje”.

  no to licytacja i domek aukcyjny

 9. Jakiś czas temu słuchałem wieczornej audycji radiowej BBC Radio4 na temat wiary i  Rzymu. Konkluzja była mniej więcej taka, że Imperium Rzymskie było potęgą, gdyż przyjmowało i włączało w poczet swoich Bogów wierzenia podbitych ludów. Wałkowano to przez chyba godzinę, a ja sformatowany podstępnie  lekturą tegoż bloga, od razu pomyślałem, że Nowe Imperium zamarzyło sobie o wielobóstwie. W ten sposób każdy monoteistyczny naród nabędzie cechy upośledzenia, a jedynym wiarygodnym w politpoprawnym przekazie  głosem zostanie król brytyjski, namiestnik wszystkich Bogów.

  Opcja druga, królestwo ociepla wizerunek  przed włączeniem międzymorza w koronę. Uwierzę w skruchę, gdy odbudują i oddadzą braciszkom klasztory.

 10. No i udaremniony zamach na panią premier Teresę May, wygląda jak iwent, na podniesienie oglądalności. Kto na wyspach zostanie wyznaczony do roli dobrego a kto złego.

  Choć jawnie piszą, że to telewizja ustaliła – obaj mężczyźni zamierzali zdetonować materiały wybuchowe na Downing Street, a następnie, wykorzystując chaos po eksplozji, dokonać ataku na premier May. SkyNews.

 11. a  ślady doprowadzą do imigrantów z Polski, fanatycznych katoli, najpewniej z Torunia.

 12. Na pierwszy etap wszystkie religie równorzędne (oprócz katolickiej), potem mają się zlać w jedną, a na koniec już bez żadnego owijania w bawełnę, satanizm jako dominująca religia światowa. W różnych miejscach świata, wymienione etapy osiągnęły różny poziom zaawansowania. Tylko my jak zwykle wyrwaliśmy się z Różańcem do Granic.

 13. Tylko my jak zwykle wyrwaliśmy się z Różańcem do Granic.

  I psujemy robotę, bo inne narody nas naśladują.

 14. i niech nas ten różaniec ma w swojej opiece, bo kuglarzy wokół,  było i jest mnogo.

 15. Jasne, o słowiańsko, typowo polskobrzmiących imionach Mycroft i Sherlock. Dystrybutorem Spisku Prochowego jest HBO Polska. HBO Polska też dystrybuuje serial Templariusze. Od 7 czy 8 grudnia, może to nawet ten sam, o którym gospodarz wspomniał we wcześniejszych notce.

 16. JUTRO PRZYPŁYNIE KRÓLOWA
  MACIEJ WASIELEWSKI

  DATA PREMIERY: 17 KWIETNIA 2013

  Pitcairn to skrawek lądu na Oceanie Spokojnym leżący piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. W 1790 roku do brzegów wyspy przybił brytyjski okręt Bounty. Buntownicy zeszli na ląd.
  Obecnie żyje tam kilkadziesiąt osób. Sześć razy do roku w pobliże wyspy podpływa statek, czasem zawija jacht, a mieszkańcy z tajemniczych powodów niechętnie patrzą na obcych.
  Angielski dziennikarz został deportowany, zanim zdążył zejść z pokładu. To samo spotkało francuskiego autora książek podróżniczych. Pewna reporterka usłyszała: „Powiesimy cię, jeśli o nas źle napiszesz”. Korespondentka australijskiego „The Independent” była zastraszana. Na forum internetowym zamieszczono post: „Kathy Marks powinna być zastrzelona”.
  Maciej Wasielewski dostał się na wyspę, podając się za antropologa badającego żeglarskie sagi. To, co odkrył, okazało się jeszcze bardziej skomplikowane, niż przeczuwał…

 17. Auschwitz-Birkenau to również obóz o typowo polskim brzmieniu.

  Zachodni leming i tak nie rozróżni.

  Reasumując, nie widzę przeszkód.

 18. Witam.

  Odniosę się tylko do „Sacco di Roma.” Przyjmuję wyjaśnienie jako wiarygodne i usprawiedliwone. Dziękuję. Nie jestem trollem, nie bombarduję żadnych skrzynek meilami. Traktuję pańską działalność „szalenie” (cytat/a z ostatniego niedoświetlonego wywiadu) poważne stąd moja troska o powagę słów, zamierzeń, planów i zbiórek. Przeciwnik jak wiadomo nie śpi, a jeśli „Koronę” ma się za przeciwnika to już sprawa wygląda poważnie i każdy detal może mieć znaczenie.

  Serdeczne życzenia i pozdrawiam

 19. Gdybym miał typować do kogo kierowany jest przekaz Gunpowder, czyli kto szemra w kraju na politykę Imperium, to bym wskazał na czytelinków Daily Mail, wyborców BNP czy resztę dawnej brytyjskiej klasy robotniczej. Jeśli na Downing Street zapadły decyzje że za minimalną pensję albo mniej mają pracować Polacy i Rumunii, to nie będzie żaden John Smith z Bedfordshire protestował i głosował nie tak w referendum – serial pokazuje, że lokalna tradycja i nawet pospolicie rozumiana służność (bo bohater grany przez Kita Harringtona musi być dobry, choć naiwny) musi ustąpić interesowi Korony.
  Wiem, że Autor przychyla się do przeciwniej tezy – że brexit jest kamieniem milowym do odrodzenia Imperium, ale ja się tradycyjnie nie zgodzę – Unia ma służyć temu by europejskie soki wysysało City, a brexit póki co odwraca wektory przepływu kapitału (i bardziej ogarniętych ludzi z kontynentu) z złą dla Londynu strone. Najbardziej niepasującym elementem tej układanki na wyspach jest teraz była klasa robotnicza, która zasadniczo jest wszystkiemu przeciw: przeciw Unii, przeciw imigrantom i nade wszystko przeciw pracy (od świtu do zmierzu i dłużej)
  Owszem analogie co do miejsca i roli islamu są kuszące, ale stawiam na plan, że skoro na początku XXw głową skądinąd muzułmańskiego Pakistanu mogła być kobieta (królowa Wiktoria) to nadal tak może być.

 20. Dokładnie! Wreszcie przestaliśmy aspirować nie wiadomo, gdzie a zaczęliśmy inspirować inne narody naszą pobożnością maryjną. Były Włochy, będzie Irlandia. Teraz w USA mają podjąć podobną inicjatywę. Tylko dzięki katolicyzmowi będziemy inspirować inaczej będziemy dopraszać się audiencji w nie wiadomo jakich poczekalniach.

 21. Jakby tego było mało różaniec ten odmawiany był w postawie: „tyłkiem do Niemiec”!

 22. Pewnie Nie,cy odczuli to jako uderzenie tyłkiem w twarz 🙂

 23. „Warto też zadać pytanie, czy nie zbliżamy się czasem do kolejnej zmiany wiary na wyspie, która to zmiana będzie jeszcze bardziej szokująca dla widzów niż ta sprzed 500 lat. ”

   

  Jak juz pisalem taka propozycja pada ze strony Korony w najnowszym filmie „Vistoria i Abdul” praktycznie wprost.Zwykli Brytole czuja zreszta pismo nosem-raptem wczoraj mi jeden powiedzial ze Sadiq Khan bedzie bedzie premierem z czym oczywiscie sie zgodzilem(slyszalem to zreszta juz od nich wiele razy).A do tego ida na noze z USA bo Sadiq Khan JUZ im robi polityke zagraniczna i ich najblizszym „sosjusznikiem” jest Arabia Saudyjska.Tylko…ze to sie nie uda.

 24. Wreszcie inspirować, że nasza pobożność maryjna i piękna i pogodna. W przeciwieństwie do ponurej i zimnej pobożności luterańskiej lub bezwzględnego, krwawego i budzącego grozę islamu.

 25. Podejmujemy powoli swoją misję. A jak aspirować, to tylko do nieba, pod przewodem naszej Hetmanki.

 26. Ciekawe zestawienie tytułów prac jednego z nich (Robert Cecil):

  Principles of Commercial Law – i – Our National Church.

 27. Dokładnie Pani odczytała moją intencję. Maryja jest dla nas czymś więcej niż Naszą Hetmanką. Jest Naszą Królową i jak pisał Aleksander VII do polskich biskupów, którzy prosili go o pomoc w czasie szwedzkiego potopu: „sama tego chciała”.

  Dlatego cieszę się z takich rzeczy jak zakaz handlu w niedzielę czy walka z aborcją lub bronienie autonomii rodziny czy zatrzymywanie genderowego walca. Trzeba nam stwarzać w kraju „normalny” klimat rodzinny i warunki do jej rozwoju. Oczywiście na tym polu mamy bardzo, bardzo dużo do zrobienia. Przede wszystkim pozwolić rodzinie na posiadanie własności (NIE MYLIĆ JEST Z KONTEM W BANKU!) i jej dziedziczenia. W każdym bądź radzie rodzinność (liczna, wielopokoleniowa, spotykająca się), to jest rzecz za pomocą, której będziemy atrakcyjni dla innych i ich inspirować.

 28. błogosławione i serdeczne marzenie

 29. Wierzenia czy doktryny są warunkiem wstępnym, ale Imperium nie powstaje z wierzeń czy doktryn (vide pusta doktryna Monroe), jest coś innego co je napędza.

 30. Nie satanizm tylko oświecony islam z ludzką twarzą.

 31. Na razie nie ma nic takiego.

 32. nawet z kobiecą

  kobiety dostały w Arabii Saudyjskiej prawa jazdy

 33. stworzy się miraż

  plus prawdziwi mężczyźni – pisał to coryllus

 34. Islam będzie etapem. Jak zwał tak zwał,  niech będzie Lucyferianizm i tak na jedno wychodzi. Satanizm.

 35. https://youtu.be/Nx1MBCoRWp0 ok. 38:42 o. Augustyn Pelanowski. Gdy zostanie wygnany Duch Święty. Homilia adwentowa, oby nie ostatnia. Dziękujmy Bogu, że mamy jeszcze takich kapłanów.

 36. dziękuję, cenię Go

 37. czy żyjemy na końcu czasów?

  smutno, choć zawsze pokładamy nadzieję w Panu

  czy zostanie wypalona Ziemia?

 38. Koniec czasów nie jest powodem do smutku. Poprzedza ponowne przyjście Pana. Owszem, mają się dziać rzeczy straszne – najgorszą z nich jest apostazja wewnątrz Kościoła, wśród najwyższej hierarchii, i zwiedzenie wielu ludzi. Jednak kto zachowa wiarę, nie ma czego się obawiać. Przecież wiadomo, że Bóg zwycięży. Módlmy się, abyśmy przy Nim wytrwali, aby wytrwali wszyscy ludzie.

 39. „…czy zostanie wypalona Ziemia? …” – nie wiem. Podobno najpierw ma być tzw. „wielki ucisk”, czyli ostateczna próba wierności katolików. Potem: przyjście Pana Jezusa i „wielkie odrobaczanie”.

 40. „W jakim celu oni to robią? Przecież nie po to, żeby kogoś przeprosić” „Składa więc BBC ten spóźniony hołd ofiarom, żeby ochronić pamięć tajniaków.”

  I również w celu oswojeniu telewidzów z krwią, a nawet rozsmakowania niektórych w jej rozlewie. Reżyser Japończyk, prawdopodobnie związany z yakuzą, reżyser filmu o Zatoicim nie ukrywał, że taki mu cel przyświeca w obfitych rzeźnickich efektach specjalnych.

  Polacy na wyspach czuwajcie. Nie zrywajcie kontaktu z Ojczyzną.

 41. Najpierw będzie 3 tajemnica fatimska.

 42. „W jakim celu oni to robią? Przecież nie po to, żeby kogoś przeprosić i oddać mu sprawiedliwość.” Podpuszczaja katolików aby najaktywniejsi sie zorganizowali i sami się wystawili a następnie zostaną wykorzystani do czegoś, czego będą żałować . Islam to zmodyfikowany Judaizm, a ponieważ głową kościoła Angilkanskiego jest król, islamizacja byłaby raczej krokiem w tył. Chyba że monarchia to jeszcze większa dekoracja niż podejrzewanay, co jest bardzo .możliwe..

 43. Czyli? Bo spotkałem się z opinią, że kluczowym przekazem Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej jest apostazja „wierchuszki” Kościoła Katolickiego. Zastanawiało mnie zawsze, jak ew. apostazja miałaby się mieć w stosunku do obietnicy Pana Jezusa, że „bramy piekielne go (tzn. Kościoła) nie zwyciężą”. I chyba mam: „nie zwyciężą”, tzn. Kościoła nie da się „siłowo” złamać” ani siłowo zmusić do przejścia na „ciemną stronę”. Trochę tak, jak bywało z niektórymi fortecami: siłowo były nie do zdobycia, ale zdobywano je np. zdradą. I chyba z takim wariantem mamy do czynienia w przypadku Kościoła – dla mnie tym momentem jest tzw. Sobór Watykański Drugi. Cała ew. reszta, z ew. „apostazja wierchuszki” – to już tylko konsekwencja. Siła okazała się zbędna. Oczywiście, wierni katolicy którzy nie usłuchają „nowego przesłania”, pełnego miłoś(m)ierdzia, ekologii, feminizmu, pacyfizmu i ekumenizmu, pójdą „pod nóż”. I to bedzie ów zapowiedziany w Apokalipsie „wielki ucisk”. Może nam wcześniej jakiegoś pseudo-mesjasza Hollywood i media wypromują, ewentualnie „spece od obcych cywilizacji” – poważne Imperium musi miec religie i religijnego przywódcę, :-).

 44. „…Podpuszczaja katolików aby najaktywniejsi sie zorganizowali i sami się wystawili a następnie zostaną wykorzystani do czegoś, czego będą żałować . …” – spisek prochowy bis, 🙂 ?

 45. „…Koniec czasów nie jest powodem do smutku. Poprzedza ponowne przyjście Pana. …” – i jeszcze coś, lub raczej ktoś – Antychryst. Przedrostek Anty-, a powinno być raczej Ante-, Ante-Christos. Czyli nie/nie tylko/ nie głownie: Przeciwnik-Chrystusa, lecz przede wszystkim: Poprzednik-Chrystusa, Poprzedzajacy-Chrystusa, Ten-Który-Przychodzi-Przed-Chrystusem. Innymi słowy: pseudo-mesjasz. Pismo Święte ostrzega, że ten, który u końca czasów bedzie powszechnie celebrowany, przez hierarchie świeckie i duchowne, jak mesjasz, prawdziwym Mesjaszem nie będzie, lecz uzurpatorem, synem zatracenia i reprezentantem Lucyfera na Ziemi. Clelebracja Antychrysta bedzie miała wszelkie znamiona religijnego odrodzenia i radosci z Paruzji.

 46. próby z hologramami już od dawna są w toku.

 47. No to oglądałem, czy nie oglądałem. Bo ja już nie wiem….

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.