paź 142016
 

Pod wczorajszym wpisem pojawiła się niesamowita wprost formuła, którą dziś tutaj będziemy eksploatować. Oto ktoś zacytował fragment pism Łobodowskiego, gdzie opisuje on swoje spotkanie z Doncowem i mówi o tym Doncowie, że dla niego i dla innych działaczy ukraińskich II RP nie była atrakcyjna intelektualnie. To jest oczywiście prawda i nie ma się co boczyć czy denerwować. II RP była całkiem nieatrakcyjna intelektualnie, ze względu na to, że jej elity interpretowały zjawiska wokół w sposób powierzchowny i bez zrozumienia. Powód tego zachowania był moim zdaniem oczywisty, oto socjaliści polscy, zostali w roku 1907 odcięci od pieniędzy Londynu, a co za tym idzie od jedynego źródła istotnych informacji. Za to podłączono ich do pieniędzy Paryża, czyli do źródła informacji mniej istotnych i dotyczących obszaru znacznie bardziej okrojonego niż ten, na którym wagę miały newsy i instrukcje pochodzące znad Tamizy. Tymczasem działacze ukraińscy ani na moment nie stracili kontaktu z najważniejszym źródłem informacji i dobrze rozpoznawali hierarchię ważności celów. Można wręcz powiedzieć, że weszli w buty Piłsudskiego, który najpierw poparł Niemcy, a potem szybko zmienił sojusze. Oczywiście, okoliczności w latach czerdziestych były już inne i nie tak optymistyczne dla Niemiec jak w roku 1918, trudniej też było się wydostać z terenów, na których toczyły się walki, ale wielu ukraińskim działaczom się to udało i szczęśliwie znaleźli się w dominiach, gdzie życie płynęło im wśród róż i wina.

Tak więc o atrakcyjności intelektualnej tej czy innej organizacji decyduje to, czy ma ona dalekosiężne cele i ilu potencjalnych sojuszników gotowa jest zaangażować do ich realizacji. Zaangażować to znaczy opłacić i zapewnić bezkarność, bo to głównie mają na myśli ludzie tacy jak Doncow pisząc – atrakcyjność intelektualna. To jednak nie wszystko. Jeśli bowiem przyłożymy tę miarkę, miarkę atrakcyjności intelektualnej do innych niż państwa organizacji zaraz się okaże i ja to słyszałem na własne uszy, że taki na przykład Kościół Katolicki nie jest dla wielu ludzi atrakcyjny intelektualnie. Pojemność tej formuły przejmuje grozą. Co to znaczy? To znaczy tyle, że Kościół nie ugina się pod naciskiem środowisk świeckich, które za jego pomocą próbują realizować jakieś własne cele. Środowiska świeckie to także organizacje i one mogę również mieć albo nie mieć te intelektualne atraktory. Jeśli sprawę postawimy w ten sposób, szybko okaże się, że najbardziej atrakcyjny intelektualnie jest satanizm, bo tam każdy ma szanse, od razu jest dobrze rozpoznawany, a jedyna rzecz, jakieś się od niego oczekuje, to podpisanie cyrografu. Nic więcej. Czy wobec tego możemy rzec, że ludzie używający tego, jakże kuszącego argumentu w odniesieniu do polityki i innych niż przyziemne sfer życia to po prostu wysłannicy tegoktórynieomijażadnejokazji? Myślę, że tak, tak by to można ująć najprościej i tak jest też najłatwiej ich rozpoznać. Jeśli ktoś zaczyna mówić, że ta czy inna organizacja nie jest dla niego atrakcyjna intelektualnie, to jest to delegat z piekła rodem, który w najlepszym razie oczadział, a w najgorszym jest ponurym ćpunem, który w kieszeni ma rewolwer, za pazuchą nóż, a w obcasie trzewika chowa fiolkę z trucizną.

Nie znaczy to jednak, że my tutaj, będziemy teraz usprawiedliwiać zaniechania i błędy II RP, ponieważ nie podobała się ona sataniście Doncowowi. Co to, to nie. Tym miej będziemy ją usprawiedliwiać, im więcej znajdziemy wśród jej aktywistów sympatyków organizacji, która do dziś cieszy się niesłabnącym powodzeniem w rankingach atrakcyjności intelektualnej, czyli ZSRR. Ja już kilku takich znalazłem, ale na razie zamilczę o nich. Bo właśnie to – sympatie prokomunistyczne wśród wysokich urzędników II RP – jest jej największą tajemnicą. Do dziś nie można wyjaśnić ilu było czerwonych kretów w urzędach i armii, a to z tego względu, żeby nie zniszczyć mitu odrodzonej po 120 latach niewoli Polski. Skąd oni się tam brali? No stąd, że ZSRR był, jest i jeszcze długo będzie dla wielu ludzi szalenie atrakcyjny intelektualnie, w przeciwieństwie do organizacji takich jak Kościół Katolicki. Dlaczego tak? Bo ZSRR dawał ludziom szansę na spełnienie ich marzeń. Oni tak to widzieli. Program komunistów był programem wielkiej budowy, która miała ulepszyć świat. A jak się komuś zawróci w głowie wizją, to on już się z tej hipnotycznej fazy nie wydobędzie nigdy. Będzie myślał już tylko o budowie wielkich miast na stepie, o piecach Magnitogorska i o tamach przegradzających rzeki Azji. Nie zrozumie, że komunizm to nie żadna budowa, ale piekło metodycznego zniszczenia wszystkiego dookoła. Nie zrozumie, bo komunizm jest atrakcyjny intelektualnie i stwarza złudzenia jakich nie może dać nikt, nawet Hollywood. Ono bowiem lansuje postawy indywidualne, komuniści zaś wprowadzają do mózgu złudzenie współdziałania w grupie, w której to uwiedziony intelektualnie urzędnik II RP widzi dla siebie miejsce przywódcze, albowiem wie, że dopiero tam docenią jego niezwykłe zdolności. Oczywiście, że docenią, a jak już je wykorzystają strzelą mu w łeb z bliskiej odległości, ale tej klauzuli akurat nie będzie w kontrakcie.

Wróćmy do niedawnego, jakże udanego podziału socjalizmu na operetkowy i syndykalny. Ten pierwszy manifestuje się przez małpowanie rytuałów religijnych i wyraża się nadmierną ilością przebrań koniecznych do odegrania różnych ról. Nie jest atrakcyjny intelektualnie, bo żadna operetka nie jest, również polityczna. Socjalizm operetkowy to jedynie sito, przez które przesiewa się tych najbardziej wartościowych, którzy spadają niżej, na miękkie poduchy syndykalizmu, który wręcz im do ręki a to rewolwer, a to rapidograf, a to inne jakieś narzędzie, którym się będą posługiwać w realizacji celów wyznaczonych na dużych obszarach przez syndykaty. Czy to ostatnie sito? A gdzie tam, jest jeszcze jedno. Tam, na ten puch spadają już tylko ci, którzy są naprawdę, ale to naprawdę potrzebni i zasłużeni. Poduchy na których lądują mają wyhaftowany od spodu złoty monogram królowej. Czy tam, w porcie docelowym, ktoś podejmuje temat atrakcyjności intelektualnej? Niechby tylko spróbował. Wyrzuciliby go z samolotu nad płonącym Berlinem, albo nad tym stepem, gdzie budował tamę. Tam się tylko służy, ci zaś, którzy służyć nie chcą, giną, a jeśli mają jakieś zasługi rzeczywiste, pozwala im się wynająć mieszkanie gdzieś na dalekim Murzynowie, a czasem nawet wypłaca jakąś niewielką rentę i tak dożywają swoich dni w pozornym spokoju. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy do ich mieszkanka nie zapuka niespodziewanie ktoś, kogo dawno temu spotkali w lesie pod Stanisławowem, czy na jednym z mostów przegradzających rzeki zachodniej Ukrainy.

Jak widzicie, nie domagam się tego, by Polska startowała w ogłoszonym przez diabła konkursie na najbardziej atrakcyjną intelektualnie organizację świata. Ja się tylko domagam byśmy dobrze określili cele i zastanowili się nad możliwościami ich realizacji. A także byśmy stworzyli okoliczności takie, które same z siebie przyciągną do nas sojuszników. Dzisiaj widzimy, że nic takiego się nie dzieje, my zaś znów, jak dawnymi czasy aspirujemy do zajęcia jednego z pierwszych miejsc w rankingu na najlepszą europejską operetę. Po czym to poznaję? To proste – Kurski zapowiedział, że będzie robił serial o Jagiellonach.

Czy można jakoś z tej drogi do nikąd zawrócić. Tak, ja mam pewną dość konkretną propozycję. Wczoraj jacyś ludzie zniszczyli pomnik UPA w miejscowości Werchrata, przez co przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce – pan Piotr Tyma bardzo się zdenerwował i powiedział, że to z pewnością przez film Wołyń. Ja się z tym całkowicie zgadzam. Tak właśnie jest, to przez ten film. Ponieważ jednak wiemy kto jest producentem i dystrybutorem tego filmu, a więc znamy z imienia i nazwiska osoby, które odnoszą wymierne korzyści z takich akcji jak ta w miejscowości Werchrata, doradzamy panu Tymie, by wraz z Mirosławem Czechem, nie zastanawiał się już dłużej, czy współczesna Polska jest dla nich dwóch atrakcyjna intelektualnie, ale by po prostu zwrócił się do producenta i dystrybutora z żądaniem wyrównania strat moralnych jakie społeczność ukraińska w Polsce poniosła przez zniszczenie tego pomnika. Zarówno producenci jak i dystrybutorzy tego filmu to są ludzie doskonale rozumiejący takie sprawy i z całą pewnością wysłuchają tych interpelacji. Tego bowiem jest wina, kto odniósł korzyść. Tak to szło, prawda? Tak by tę sprawę załatwiono w Kanadzie i USA. My tutaj doskonale rozpoznajemy hierarchię celów i ich ważność. Nie odejmuje to jednak szansy słusznie oburzonym przedstawicielom Związku Ukraińców w Polsce, wszak Adam Michnik publicznie napisał ostatnio, że jego rodzice zgięli w Holocauście, a tym samym wyznaczył standardy intelektualne obowiązujące na obszarze przez siebie zarządzanym, na którym przebywają wszyscy działacze tego związku. Czekamy więc kogo konkretnie pan Tyma oskarży o tę dewastację i gdzie skieruje zarzuty. Nasza odpowiedź na nie już jest – cui prodest scelus is fecit

Na tym kończę na dziś. Zapraszam na stronę www.coryllus.pl do księgarni Przy Agorze, do sklepu FOTO MAG i do księgarni Tarabuk. Przypominam też, że w sklepie Bereźnicki w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 71 można kupić komiksy Tomka.

Zapraszam też na stronę www.rozetta.pl gdzie znajdują się nagrania z targów bytomskich.

Telefonów dalej nie odbieram

  73 komentarze do “O atrakcyjności intelektualnej Polski i innych organizacji”

 1. Zanim przeczytałem notkę widząc sam tytuł zatrzymałem się na chwilę i zastanowiłem.
  I myślę, że nie ani Polska ani Katolicyzm bynajmniej nie są „atrakcyjne intelektualnie”.
  Bo jak patrze na ten zwrot „atrakcyjny intelektualnie” to widzę, „przynoszący satysfakcje niskim kosztem” i to właśnie to Ci wszyscy ludzie chałtury którzy na gówno rozbryzgane na płutnie mówią sztuka i są za to „znawcami” wystarczy tylko powiedzieć, że to sztuka i ejst się „znawcą”. To samo z pierniczeniem, o psychologii mordercy albo innych tego typu. Wystarczy powiedzieć.. a jak jeszcze postawimy obok siebie lampkę wina to ho ho Panie arystokracja wśród inteligencji i nie należy zapominać o szaliku filuternie zarzuconym (co było już nie raz wzmiankowane).
  Polska i nauka Kościoła Świętego nie są atrakcyjne duchowo są wymagają dużo pracy, wysiłku, wytrwałości. Dają małą satysfakcje bo im głębiej wchodzimy tym bardziej zdajemy sobie sprawę z naszej małości, a na dodatek jesteśmy przedmiotem kpiny tak było jest i będzie. Nie bez powodu Apostoł napisał, że „my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan,”

 2. tfu Napisałem nie są atrakcyjne duchowo, miało być nie są atrakcyjne intelektualnie ale są duchowo …

 3. w tle jest tzw. spojność intelektualna a tego u socjalistow nigdy nie było i nie będzie; powtórze jedną z point: a bo wy to logikę stosujecie; a do tej logiki dodajemy fakty i sposob rozumowania o świecie nas otaczającym, a tego swiata bez KK nie da sie racjonalnie/mądrze opisywać

 4. Czy CETA jest intelektualnie atrakcyjna, Doncow byłby zainspirowany?
  Imperium wyszło z UE, ale Kanada wejdzie w zastępstwie, no i Ukrainy nie trzeba będzie przyjmować do UE, skoro już Kanada będzie 🙂

 5. Tak to z grubsza wygląda

 6. Na fundamencie sprzeczności postawiona jest rewolucja, czyli na contradictio. Jeśli się usunie sprzeczność traci ona rację bytu. Dlatego liberalizm, ze swoim relatywizmem jest fundamentem dalszych jej etapów socjalizmu i komunizmu, a teraz nowej lewicy. Tu logika nie obowiązuje,” jestem za, a nawet całkowicie przeciw” .

 7. A. Michnik zabredził o śmierci swoich rodziców w holocauście – bo taka forma była wg niego atrakcyjna intelektualnie.
  J. Kaczyński powiedział ze każdemu także choremu dziecku należy się chrzest i godne odejście (choroba) i okazał się nieciekawy intelektualnie – aż około setki (GW) kobiet pobiegło pod jego dom aby mu to wypomnieć.

 8. Na tym moim wąsko wyspecjalizowanym poletku obserwacyjnym jest tak, że socjaliści po obu stronach myślą, że nie są socjalistami.
  Grają kartami jakie im się wkłada do ręki i mimo że znają (?) swoją lokalną historię, powtarzają dalej dawne błędy.
  Jest świątynia szatana, pielęgnująca lokalną historię. Tyle że pokomplikowaną i powykrzywianą, aby nikt po nią nie sięgał. Uważając, ze to za mądre. Na profesorskie głowy ( ta celowa komplikacja odstrasza). Jednocześnie świątynia szatana kusi zwykłymi rozrywkami dla prostej gawiedzi.

  I na to zjawiają się Francuzi, z sentymentu dla dawnych związków z miejscem. Ot tak. poza tym mają świętego KK (autentycznego) w zanadrzu.
  Więc ci oburzeni, że świątynia szatana manipuluje faktami historycznymi cieszą się i łapią pod nogi Francuzów.

  Z przyczyn różnych to jeden diabeł. Tyle, że od zawsze lokalnie, miał słabsze karty.
  Ale światynia szatana nie odpuszcza. Na wszelki wypadek różnymi sposobami podkupuje i wikła w lokalne interesy tę niby drugą stronę.

  Wg mojej oceny, do świątyni szatana zapisali się ludzie zakorzenieni z dawna, mający swoje żale do socjalistów (!) i myślący, ze teraz się odkują. I że pewne atrybuty przyjmują tylko na niby…ale przyjdzie czas, że coś tam przejmą… Już występowali w barwach socjalistów. Myślą, ze się znają na tej grze wallenrodycznej.
  Po drugiej stronie są ludzie czujący, że coś nie gra….ale nie rozumiejący co…

  Bardzo reprezentatywne dla całości naszych spraw miejsce.

  Obie strony lokalsów pamiętają, jak w ,,Weselu,, że coś było, coś się śniło….
  Zawzięcie trzymają się socjalizmu nieuświadomionego.
  I próbujący wejść w środowisko lokalsów proboszcz, czyli przedstawiciel KK.
  Na ile ja rozumiem – to On nic nie rozumie.

  Dlatego zakony mgły być tą siłą w przeszłości, że były zwarte. Pojedynczy ksiądz na placówce łatwo daje się ,,wkręcić,,…

  No i nie wiem …czy ludzie co nic nie rozumieją, mają jakąś szansę…?

  .

 9. PIS sprowokował przeciwników do odpalenia wszystkich rakiet… na 3 lata przed wyborami, nie można wyłącznie szydzić z tym nieszczęśliwych kobiet z dużych miast, bo one nic nie rozumieją. Ja nie znam ani jednej kobiety deklarującej się jako nowoczesna, która byłaby szczęśliwa… każda bez chwili wahania porzuci te postępowe idee w zamian za dobrego męża i trójkę dzieci.
  W każdym razie te z nich, które żyją z pracy innej niż działalność feministyczna itd.

 10. Cały problem z Kościołem posoborowym, czego najlepszym obrazem jest Franciszek w towarzystwie Baumana w Asyżu, polega na tym, że Kościół właśnie się ugiął pod naciskiem ZSRR i nie potępił komunizmu na soborze oraz ugiął się pod wpływem środowisk masońskich i doprowadził do uznania wolności religijnej. W konsekwencji utorowało to drogę likwidacji ostatnich państw katolickich i fałszywemu ekumenizmowi prowadzącemu do herezji irenizmu (jedność przed prawdą). Objawia się to protestantyzacją nauczania i liturgii w Kościele. Wszystkie ideologie masońskie wkroczyły na teren Kościoła czyniąc z niego narzędzie rewolucji. Encyklika Franciszka „Laudato si” wychwalająca „ „zrównoważony rozwój” o tym najlepiej świadczy. Nie można zakłamywać rzeczywistości i nie zauważać słonia w menażerii. Posoborowy kościół narzędziem rewolucji i o tym trzeba mówić, nie wolno dokonywać autocenzury. Uczynki miłosierdzia względem duszy to właśnie napominanie błądzących, nawet papieża. Uczynkiem miłosierdzia nie jest chowanie głowy w piasek i mówienie, że nic się nie stało i niech hierarcha błądzi dalej. Trzeba zawrócić ze złej drogi. Ponieważ ta droga nie prowadzi do nikąd, tylko do piekła (INFERNUM).

 11. o! zaczyna się 🙂

  http://niezlomni.com/znany-irlandzki-rezyser-zafascynowany-polska-to-wszystko-to-globalny-fenomen/

  „Mówiąc o swoim filmie, który chciałby nakręcić, zdradza, że planuje opowiedzieć polską historię tego, co działo się na Krakowskim Przedmieściu po katastrofie smoleńskiej. W jego filmie główną bohaterką ma być kobieta, która przyjechała do Warszawy bronić krzyża.”

 12. ”Lenny Abrahamson, reżyser nominowanego do Oscara ,,Pokoju”, ma polskie korzenie. Jego żona również jest Polką” Bez komentarza.

 13. A kto jest głową monarchi parlamentarnej w Kanadzie, czyż nie Elżbieta. To jest unia personalna. Wszystkie kraje BEN są poddanymi królowej a Kwieciński zastępca Morawieckiego pytał wczoraj u Pospieszalskiego czy jest ktoś kto nie chciałby mieszkać w Kanadzie.
  Widocznie jest ona dla niego atrakcyjna intelektualnie.

 14. Aha, obie strony potrzebują utwierdzenia wśród szeregowych …np…wyborców, że nie są socjalistami.
  Więc w razie potrzeby bierze się gotową żywą kukłę – socjalistę a może i komunistę, operetkowego i znanego z telewizora z tego ,,że jest znany,,…… przywozi na miejsce i organizuje występy.
  To fajny pomysł i taniutki.
  Poza wtajemniczonymi, bywa ze przyjdzie ktoś szczerze wierzący i się tym ujawni….
  No i reszta ze wszystkich już stron może pokazywać palcem. Socjalizm to nie my – to on! :)))

  Super ….

  .

 15. „Jedność przed prawdą” /p. Rycerz/ – w tym mieści się istota rozmyślań ludzi, których nazywa się socjalistami, a przecież nasza religia zgodnie z rozumem uczy indywidualnej odpowiedzialności nie tylko przed Bogiem, ale i człowiekiem. Mój kuzyn, chemik, mówi: „chciałbym mieć takiego duszka, który by mi mówił, co mam robić”. Doprawdy, życie jest maksymalnie trudne, nawet wtedy, kiedy maszeruje się w rytm przykazań Bożych, ale miłosierdzie jednak w kolejce za pokutą. To właśnie miłosierdzie skutecznie wniosło w lektykach ludzi na poziomy nierozeznane. Teraz można patrzeć i dziwować się. I po tym wszystkim: Wołyń, aborcja – kto wróg a kto przyjaciel – nie widać, nie słychać, nie czuć? „Kopią pode mną za dołkiem dołek, a ja się śmieję, bom fiołek” ?

 16. Mam pytanie, bardzo poważnie.
  Jest Fatima i wezwanie – warunek, ze Rosja ma się nawrócić.
  Na wszelkie moje uwagi o złym ekumenizmie pada w końcu ten argument.

  Na logikę, jest w szermowaniu takim argumentem, błąd logiczny. Bo Rosja ma się nawrócić, a nie my mamy wyjść im niby w pół drogi.

  Jest tez powtarzany mi przez księży argument, że żydzi mają się nawrócić. Tak…mimo wszelkich wystąpień papieża jest to w głowach , tworząc jednak zamęt.

  Czym innym jest nawrócenie tamtych, czym innym porzucanie podstawowej nauki płynącej z Ewangelii przez nas.

  Ale …Fatima….Czy tak już odwrócono ludziom w głowach??? Czy jeszcze rozumieją o co się modlą na comiesięcznych nabożeństwach??

  .

 17. lub jak fijołek – do tego zmierzamy

 18. „Jasne, że „Pokój” był odpowiednio sprzedany przez dystrybutora, bez czego nie można w USA odnieść sukcesu”

 19. Kanada jest fajna, taki kraj na niby – 'baśniowy’ wręcz.

 20. Siostra Łucja umarła i zakaz milczenia nie został z niej zdjęty. Papież Jan XXIII nie ogłosił trzeciej tajemnicy, choć był czas. Błąd Rosji rozlał się na cały świat, również i na teologię Kościoła. Filozofia pokartezjańska nie może służyć teologii, bo ona nie odnosi do prawdy obiektywnej, tylko subiektywizuje ją , sprowadza do naszego ego i operacji na myślach. Na jakiej filozofii opiera się la Nouvelle Theologie ? Protestantyzacja teologii katolickiej – ks. prof. Tadeusz Guz https://www.youtube.com/watch?v=EX64_JvCkoQ Wkrótce potem doc dr hab. o. Benedykt Huculak OFM, który tu zadaje pytanie, został zesłany z Krakowa w Bieszczady. O. Benedykt odprawia tylko Mszę wszech czasów – rzymską. Z Bieszczad odezwał się artykułem bardzo ważnym „Watykan dzisiaj”. Wracając do pytania. Żaden papież nie spełnił prośby Matki Boskiej z Fatimy i nie odprawił Mszy w łączności ze wszystkimi biskupami na świecie o nawrócenie Rosji. Błąd Rosji trafił do teologii i nauczania Kościoła. Trzeba usunąć ten błąd i wrócić do teologii opartej na niezmiennych dogmatach. Teraz musimy się modlić o przywrócenie prawdziwego nauczania i liturgii w Kościele, królowania Matki Bożej i Jej Syna oraz pokonanie gnostyckiej rewolucji. To wiąże się z przywróceniem państw chrześcijańskich, które swoje prawo będą uzgadniały z prawem Bożym i wiecznym (naturalnym). Gdzie nie będzie tolerancji dla bandów, złodziei, zboczeńców i przede wszystkim dla oszustów intelektualnych, którzy przy pomocy rozmaitych ideologii wiodą łatwowiernych ludzi na zatracenie, o czym w wizji piekła informowała nas Matka Boska Fatimska za pośrednictwem pastuszków.

 21. Nie w temacie. Tablet mi ożył!!!
  Może nie na długo. Chyba bateria mi całkiem pada, albo ładowarka się nadpsuła.

  Ale wykorzystam tę okazję dając link do perełki, której w ogóle przedtem nie znałam. Przeważnie można usłyszeć piosenki o zakochaniu, pożądaniu pretensjach, rozstaniu i rozpaczy.
  A tutaj jest piosenka o miłości. Z dedykacją dla wszystkich panów i życzeniami dla pań.
  https://youtu.be/S9utH7pR88w

  Jakbym znikła to pewnie szukam nowego sprzętu.

 22. @coryllus

  Weźmie Pan jutro na wykład żydowskiego Nawigatora? Chciałabym kupić.

 23. Vejito – wiesz w sprawie tej trójki dzieci, to zdaje się że kilka posłanek czy członkiń tzw „nowoczesnych” ma właśnie taką sytuację, że są matkami takich gromadek. I ja tego nie mogę pojąć, ze one sa tak zakłamane. Występując za aborcją jakby zaprzeczały same sobie. „Jak moja trójka to kochane dzieci a jak twoje to abortuj”.

 24. Może mu chodzi o tą ,,Matkę Joannę od krzyża,,która póżniej szeptała Bronkowi do pleców ?

 25. nie na temat, informacja:

  Konferencja historyczna na temat powiązań między misjami mnichów Iro-Szkockich w Europie a początkami chrześcijaństwa w Polsce.

  .http://dublin.eparafia.pl/zycie/wydarzenia/celebracje-jubileuszowe/konferencja-o-wspolnym-dziedzictwie-chrzescijanskim-polski-i-irlandii/

 26. Świetnie napisane.
  Coś w poruszonym przez Ciebie temacie. Ks. Waldemar Chrostowski „Dlaczego pierwsi chrześcijanie oczekiwali szybkiego powrotu Jezusa”. Czyli o pułapce entuzjazmu/dobrego samopoczucia i o słomianym zapale.
  https://www.youtube.com/watch?v=e0d9DKkF9QI

 27. Jak na rycerza całkiem niezle .Prosto i na temat 🙂

 28. Ja tą kobietę widziałam obok Jarosława Kaczyńskiego w marszu 10.05.2016. Wszystko jak przed sześcioma laty. Biała bluzka, licha bezkształtna spódnica, włosy w kitke, grzywka ciasno przypięta wsuwką.

  Ktoś sobie z nas jaja robi.

 29. Ze wszystkim się zgadzam, mam tylko obawę czy wybory na pewno są planowane za trzy lata. Teoretycznie tak, ale w jak to bedzie w praktyce?

 30. O trzeciej tajemnicy wypowiadał się Perfekt Kongregacji Wiary, kard. Ratzinger.
  Niestety nie mogę teraz tego znaleźć.

  Mam wrażenie że uważał, że już nic nie zostało do ujawnienia. Nie musiał tu mówić prawdy….
  Nie mam jak z tableta tyle napisać, co rano z komputera.
  Ale jest ewidentny problem.

  Pewne ze źle się dzieje.
  A wyjaśnienie jest klarowne. Dziękuję.

  .

 31. W jakiej miejscowosci jest o. Huculak?

 32. w praktyce za 3 lata, no chyba, że Ruskie wejdą 🙂

 33. Niedawno rozmawialiśmy o architekturze nowych kościołów
  Warszawa – Bemowo https://youtu.be/0mAvH6nZ7T0

 34. A ja dodam-przez odpowiedniego dystrybutora.

 35. przecież zrobiłem zastrzeżenie: „…które żyją z pracy innej niż działalność feministyczna itd.”

 36. Przecie kuzyn ma, jak wszyscy, Anioła Stróża.

  .

 37. No właśnie. Czy ks. proboszcz nie widział projektu?
  Czy mu namącili w głowie?

  .

 38. Tam rzeczywiscie kolo 20 lat temu bylo jakies „nieporozumienie”…
  krazyly rozne wersje… jedna to byla walka o teren… bo dawniej tam
  byl tylko nieduzy kosciolek… chyba nawet drewniany… juz nie pamietam… a wokol olbrzymie… szczere pole… znaczy teren sasiadujacy z Ulrychowem… jak chodzilam do TO to mialam tam
  praktyki zawodowe. Wtedy to jeszcze „zylo”… uprawiano kwiaty
  na nasiona i rozne sadzonki… dzis pozostalo tylko wspomnienie…

  … potem kosciolek „sie spalil”… a potem to zamienilo sie…
  w olbrzymi plac budowy.

  … wyglada to dziwnie i niepokojaco.

 39. Tak. Bezkompromisowe głoszenie Ewangelii i prawdy o jedynym Kościele powszechnym jakim jest KK jest warunkiem przyszłego nawrócenia Rosji.

 40. Co do architektury kościołów, to trzeba zauważyć też, że mamy co najmniej dwa
  o kształcie wyciskarki do cytryn.

  Jeden w Warszawie, a drugi w Toruniu…

 41. Nawet gdyby ten krzyż nie wygladal na ewidentnie satanistyczny, to po kiego ten zawijas?

 42. Może trójka była chciana, a pozostałe „niechciane”, szły pod nóż.

 43. Ten w Toruniu to ma chociaż trochę wdzięku, ale Świątynia Opatrznosci naprawdę wygląda tak jak twierdzą przeciwnicy KK, jak sarkofag nad elektrownia w Czarnobylu. Podobno zresztą spełnia parametry Świątyni Salomona. Ja nie wiem, tak fama glosi.

 44. Dokladnie… po kiego wuja ten… zawijas ???

 45. Wielkie budowy socjalizmu. Powtórzę z S24
  https://youtu.be/VMmMz4rTFO8

 46. Zawiasy.

  Wiele razy włączyłam że znajomymi lubiącym coś poprawiać w cudzym domu.
  Pozwalają sobie na przesuwanie przedmiotów itp…
  Jedna z takich pań póki jej bardzo brzydko nie ochrzanilam, uparcie mi ustawiała drobiazgi ukośnie… nachylone….jakoś niespokojnie…
  Mówiła przy tym : bo tak będzie ciekawie j.
  Prostego układu nie przyjmowała…
  Rozmijslysmy się z pojęciem co jest eleganckie.
  Swoją drogą ubierała się w stylu lansowanym wtedy prxez serial Dynastia.
  Falbanki, skosy… niepokój…

  Niewierząca. I nie uznsjaca linii prostych. Matematyczka.

  .

 47. Errata: zawijasy a nie zawiasy…
  Ot …tablet wie lepiej.
  Wszyscy muszą ingerować we wszystko.

  .

 48. Doskonale !!!

  Pani Rozalio… nic dodac nic ujac !

 49. Usłyszałam najpierw melodię… wzruszającą.
  Potem się dowiedziałam co to za książka.
  Filmu oczywiście nie znam.

  .

 50. Te kościoły o architekturze prowokacyjnej to : „polskie kościoły posoborowe”

 51. Pojawiła się ciekawa hipoteza w temacie A. Michnika. Zacytuje jej autora Pana Tomasza Sommera :” Jeśli Michnik tak rzeczywiście powiedział, to przyznał po prostu, że jest dzieckiem adoptowanym. Antoni Zambrowski, który wyrastał w jego środowisku, zawsze twierdził, że to była tajemnica poliszynela w środowisku polskich komunistów pochodzenia mojżeszowego… ” Może warto zwrócić na nią uwagę, to w kontekście planowanego listu do wydawcy der Spiegel(?). Co daty narodzin nadredaktora to sugeruję zwrócić uwagę, że w czasach wojennych i powojennych takie fakty bywają celowo lub przypadkowo przekręcane. Moja babcia, oficjalnie rocznik 1914, podobno urodziła się w 1912, tak sama mówiła, ale ciotka twierdzi, że było to nawet w 1911, nie wspominając o miejscu narodzin. W akcie zgonu jest Warszawa, co jest ewidentną nieprawdą a w innych dokumentach inaczej, słowem burdel w papierach.

 52. komunistów pochodzenia mojżeszowego

  Komuniści są pochodzenia judaistycznego (żydowskiego)

  judaizm talmudyzm to zaprzeczenie mozaizmu (starotestamentowej religii mojżeszowej Narodu Wybranego Izraelitów)

 53. III Tajemnica Fatimska nie została (w pełni) ujawniona więc teraz czeka się na ujawnienie „IV Tajemnicy” Fatimskiej

  Tacy maryjni papieże a są nieposłuszni prośbom Matki Bożej.

  Tłumaczenie części III Tajemnicy przez ks. Ratzingera jest fałszywe. Tłumaczył że wypełniło się zamachem na Jana Pawła II. Gdzie on widział setki zabitych księży podczas zamachu to tylko Ratzinger to wie.

  Błędy Rosji – żydowski judaistyczny komunizm są także poza Rosją.

  Komunistka Bella Dodd wprowadziła 1200 komunistów do seminariów katolickich by jako biskupi kardynałowie papieże podszywali się pod Kosciół Katolicki i zwodzili katolików nieznających podstaw katechizmu.

 54. Pogubiłem się.
  .. oto socjaliści polscy, zostali w roku 1907 odcięci od pieniędzy Londynu…

  Co się stało ?

 55. Polecam wyklady / pogadanki zmarlego ksiedza dr. Gregory Hesse.

 56. Zgaduję – bo było po rewolucji 1905 roku?

 57. Mama kolegi miała panią do sprzątania, Ślązaczkę bardzo starej daty. Sprzątała bardzo dokładnie i nie brała wiele, ale miała feblika, bo po każdym sprzątaniu stół dosunięty krótszym bokiem do okna lądawał na samym środku pokoju.
  Rozmowa skończyła się wzruszaniem ramion i fukaniem, ze to jakieś nowe pomysły, bo stół ma byc na środku, jak u ludzi.
  Mama kolegi rozpatrzyła wszystkie za i przeciw i na kolegę spadł nowy obowiązek, a mianowicie po sprzątaniu przesuwał stół pod okno, a przed przyjściem pani sprzątającej na sam środek.

 58. Nina Karsov-Szechter była adoptowana przez panią Karsov. Analogia?

 59. Trudno nie szukać głębiej przyczyny brzydoty i maszkaronizmu współczesnych polskich kościołów.

  Okolicznością łagodzącą jest ogólnie panująca brzydota, kreowana przez słabych, ale ambitnych architektów. W efekcie powstają całe przestrzenie zabudowane przez krzywe budy pokryte pstrokatym styropianem, które są emanacją ich „twórczych” poszukiwań.

  Gdyby ci słabi architekci nie byli ambitni, skorzystaliby z uznanych wzorców lub wprost korzystaliby ze wzorników architektonicznych, czyli katalogów gotowych rozwiązań. Żaden wstyd.

  Pomijając tą „okoliczność łagodzącą” czyli upadek polskiej sztuki architektonicznej, pozostaje otwartym pytanie jak na budowę kościołów-symbolów brzydoty może zezwalać hierarchia kościelna?
  Bardzo chętnie usłyszałbym jakieś sensowne wytłumaczenie. Czekam na wpis.

  I rozwijając wątek – podpowiadam autorski pomysł, aby nowe kościoły były replikami kościołów ze wschodu Rzeczpospolitej, szczególnie tych, które zostały spalone i zburzone.

 60. W dzisiejszej notce pan Maciejewski napisał że jedzie do Wnet.
  Googlałem, chyba Akademia Wnet.

 61. Hitler (socjalista) dawał pełna swobodę aborcyjną untermenschom aus Polen a Ubermenschow aus Deutschland za samą myśl o aborcji karał przykładnie. Może te działaczki to takie ubermensche, które stręczą aborcję dla ubermenschów??

 62. Powinno być: Untermenschów.

 63. Świetne ! 🙂
  Wilk syty i menczester sity.

 64. O.Huculak
  Klasztor OO Bernardynow
  38-608 Wetlina 40a
  Jest w klasztorze, gdzie jest obecnie dwóch zakonników i mnóstwo pracy do wykonania.

 65. Aż dwa (!), a może tylko jeden rok czekali… w Londynie

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.