wrz 072015
 

Jak to już dawno ustaliliśmy, nie ma innej rzeczywistości poza polityczną. Oczywiście, miejscami, lokalnie, w charakterze efemerydy może wystąpić zjawisko zwane rzeczywistością niepolityczną, ale to się zdarza rzadko i nawet ludzie silnie zakochani potrafią się pokłócić o politykę. Mamy więc tych uchodźców, o których piszę z największą niechęcią i tylko dlatego, że mam dziś dentystę, a przez to nie mogę się skupić żadnym istotniejszym temacie, mamy ich i wszyscy o nich piszą. Uchodźcy jak widzieliśmy wszyscy, byli niedawno na Węgrzech. Zły premier Węgier odwołał pociągi i przez to oni nie mogli wyjechać do Austrii i Niemiec. Tak to jest opisywane. Ach, jeszcze jedno dobra Austria i jeszcze lepsze Niemcy zamknęły w tym czasie granicę i czekały nie wiadomo na co. To znaczy wiadomo, na wzrost ciśnienia w małym i hermetycznym kraju, jakim są dziś Węgry. Po czym nagle tę granicę otwarto i strumień uchodźców, wkurzonych jak nie wiem co postawą złego premiera Węgier wlał się w granice raju, czyli Austrii i Niemiec. Czytam sobie tekst Lubicza, który wisi na SG, Lubicza, który jak na standardy do których aspiruje jest wyjątkowo płaski i nieciekawy i on pisze, że jest dumny z bycia Wiedeńczykiem. Dlaczego? Bo kiedy ci uchodźcy przyjechali na dworzec w Wiedniu, to mnóstwo ludzi zjawiło się tam, by przynieść im jakieś potrzebne rzeczy i każdy z uchodźców coś dostał. Mam pytanie: i co? Nie wywalali tego na tory jak na Węgrzech? Nie kopali nogami i nie wyrywali dzieciom torebek z ciastkami? Dlaczego? Czyżby ktoś ich wcześniej uprzedził, że tak nie wolno? Czyżby ktoś im powiedział, że wiecie kochani, na Węgrzech to możecie sobie troszkę poszaleć, tak po naszemu, ale jak już wjedziecie do Austrii i Niemiec, to zachowajcie się trochę inaczej i nie wywalajcie od razu tych śmieci, które będą wam wciskać. Ja sobie tylko tak gdybam, ale kiedy widzę jak w upał ludzie przynoszą innym ludziom wodę, a ci inni ciskają zgrzewki wody na tory, jak wydzierają własnym dzieciom torby ze słodyczami i rzucają nimi w to samo miejsce gdzie wcześniej poleciała woda, to się zastanawiam kim oni są i kto ich wynajął do tego eventu. Bo ja w upał chętnie napiłbym się darmowej wody. No chyba, że miałbym swoją. Mamy więc sytuację taką, najpierw muslimom obiecano, że bezpiecznie dojadą do Niemiec i Austrii, w komforcie i bez problemów. Potem Austria i Niemcy postanowiły podgrzać nieco węgierski kocioł, żeby widok wjeżdżających na dworce wiedeńskie uchodźców był bardziej wzruszający, a następnie media tameczne zarzuciły złemu premierowi Orbanowi, że nie szanuje ludzi i jest potworem. No i ci Wiedeńczycy, którzy przynieśli im różne prezenty, łza się w oku kręci.
Teraz po cichu Austria i Niemcy dokonają selekcji tych uchodźców, potrzebnych zatrzymają, a tych, którzy niczego nie potrafią wyekspediują z powrotem na Węgry, albo gdzie indziej, żeby się nimi zajmowali ci źli, co nie szanują ludzi, jacyś Polacy, Słowacy i kto tam jeszcze. Media rzecz jasna nic o tym nie napiszą, bo i po co. Najważniejsze, że Wiedeńczycy przyszli na dworzec. A propos tych Austriaków, ja mało podróżuję, więc też i nie znam realiów, ale ci co jeżdżą przez Austrię nie mogą się nadziwić perfidii i złej woli tamtejszych policjantów. A teraz proszę Lubicz nas informuje, że austriacki policjant poklepał po ramieniu uchodźcę i powiedział you are in Austria, welcome. Wszystko oczywiście w świetle lamp i fleszy przy włączonych kamerach, bo jak inaczej. Kolejna łza wzruszenia spływa po policzku.
W porządku, nie czepiajmy się już Austriaków i Niemców, jeśli funkcja uchodźców jest taka, jak to sobie opisaliśmy wczoraj, to w zasadzie przyznać trzeba, że zachowują się racjonalnie. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego z tej sfery racjonalności usuwają innych, na przykład Węgrów. Co im szkodziło otworzyć granicę od razu i wszystkich tam wpuścić. Ci tak zwani uchodźcy nie chcą mieszkać ani na Węgrzech, ani w Polsce, ani na Słowacji. Oni chcą żyć w Niemczech i w Austrii. Dajmy im szansę. Żaden człowiek nie jest nielegalny. Co ja rozumiem przez zachowanie racjonalne. Jeśli fala uchodźców służyć będzie do destabilizacji sytuacji na kontynencie i jest pierwszym podejściem UK do wymiksowania się z Unii to znaczy, że trzeba tę falę wygasić już na samym początku. I Niemcy to właśnie czynią – you are in Germany, welcome. Oczywiście ktoś powie, że rozpierduchę robi się wyznaczonymi i przeszkolonymi ludźmi, to prawda, ale jak się ma obłaskawioną większość to tych wyznaczonych łatwiej znaleźć i obezwładnić. No, ale Niemcom chodzi jeszcze o coś innego, o zachowanie bezwzględnej hegemonii na tym biednym kontynencie, który już wkrótce będzie rozwalany siłami z zewnątrz i od środka. Czy im się uda, nie wiem. O wiele ważniejsze jest pytanie czyim kosztem będą tę hegemonię utrzymywać. Węgrzy są pierwsi w kolejce, a historia uczy, że oni akurat są całkowicie wobec niemieckich propozycji i niemieckich poczynań bezradni. My, jak na razie, jesteśmy na końcu kolejki. Przez sławę narodu antysemitów, współuczestników holocaustu, notorycznych złodziei samochodów, a także fanatycznych katolików mamy na razie spokój. Nie na długo jednak. Przed nami ciężka próba, ojciec święty wezwał do przyjmowania uchodźców po parafiach. Jakie to szczęście, że są w Polszcze naszej tacy hierarchowie jak kardynał Nycz i księża tacy jak ksiądz Sowa, kolega Hajdarowicza, członek zarządu Krakchemii. Oni z pewnością dadzą dobry przykład i odciążą swoich wiernych oraz parafie znajdujące się w okolicy od tego nie najłatwiejszego obowiązku. Jeden drugiego brzemiona noście, jak oznajmia pismo, a jeszcze – ostatni będą pierwszymi (to taki trochę żart), cytaty można mnożyć. Myślę, że zapatrzeni w przykład tych znanych, często pokazywanych w mediach kapłanów zachowamy się właściwie i będziemy wiedzieli co zrobić z napływającymi do naszego kraju uchodźcami. Tak nam dopomóż Bóg i wszyscy święci.
Aha, postanowiłem jednak, że nie wykupię nakładu książki Kłopotowskiego. Onyx mnie przekonał swoim komentarzem i Paris także. Za duże są zawirowania z cenami. W detalu na stronie wydawnictwa kosztuje to cztery dychy bez 10 groszy, a na allegro lata po 25, czyli ci co to wystawiają musieli kupować książkę we Frondzie po 13-15 zeta, a może nawet nie to. Obawiam się więc, że dla zaprzyjaźnionych kontrahentów cenę tę można obniżać w nieskończoność do zera absolutnego włącznie. Tak więc sorry panie Krzychu, ale musi pan sobie radzić sam.

Zostawiam wam nagranie dyskusji z Bielska Białej

Mam jeszcze ważny komunikat. Ponieważ rozpoczyna się rok szkolny, postanowiliśmy, że album Sanctum Regnum opowiadający historię upadku średniowiecznych Węgier, album w języku angielskim, zaopatrzony w płytę długogrającą z muzyką Tomka Bereźnickiego, będzie do 30 września kosztował 30 zł za egzemplarz plus koszta wysyłki. Tak szkolna promocja.

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl do sklepu FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy w Warszawie, do księgarni Tarabuk przy Browanej 6 i przypominam, że 18 września będziemy mieli z Toyahem wieczór autorski w Kietrzu, niedaleko Raciborza, początek o 19.00, następnego zaś dnia można nas będzie spotkań na jarmarku franciszkańskim w Opolu, wieczorem zaś w auli uniwersyteckiej będzie nasz kolejny wieczór autorski. Początek chyba o 18, ale pewien nie jestem. Zostawiam Wam jeszcze nagranie z Zielonej Góry i z Bielska Białej.
Aha, rozpoczęliśmy współpracę z zaprzyjaźnionym wydawnictwem turystycznym i od dziś można u nas kupić ich przewodniki. Są naprawdę ciekawe.  

 

  52 komentarze do “O dobrych i złych prezentach dla uchodźców”

 1. Powodzenia u dentysty! Chłopaki nie płaczą nawet tam.

 2. Jak mawia S.Michalkiewicz ktoś przestawił wajchę. W Newsweeku już się pisze, że nie stać nas na przyjmowanie imigrantów i że imigranci się nie asymilują (odkrycie!). http://polska.newsweek.pl/uchodzcy-imigranci-naplyw,artykuly,370037,1.html
  Piękny jest fragment: „Nie jestem rasistką, ksenofobką, zacofańcem. Jestem kimś kto chciałby usłyszeć dlaczego wspólna Europa może utonąć ratując tonących.”
  A pisze nie kto inny jak M.Gretkowska.
  Dzieją się zadziwiające rzeczy.

 3. Coryllus to kawal chopa, da radę 😉

 4. Migrani tam gdzie ich zapraszają!
  Angela Merkel w Niemczech a Anne Elizabeth Applebaum, po mężu Sikorska w Chobelinie mogą sobie solidarnie przyjmować kogo chcą 😉

 5. Niesamowite, niedługo okaże się, że Gretkowska jest na listach PiS

 6. Franciszek powiedzial zeby przyjmowac chrzescijanskich uchodzcow…… a nie jak leci.
  Prosze odwolywac sie do zrodel a nie do juz przemielonej papki informacyjnej…

  Pozdrawiam

 7. Manuela takie rzeczy pisze ?????Manuela ????Zawsze mi się wydawało że ona jest jak Wiktor Laszlo.Każdego przytuli ,każdemu da….chleba oczywiście .

 8. A ja widziałem syryjskiego 20 latka, który wybierał się do Szwecji aby zrobić studia farmaceutyczne bo tak mu doradza brat (od roku żyjący w Szwecji).

 9. Na początku to trzeba powiedzieć kto to ten uchodźca jest:

  „Na wstępie warto wyjaśnić dlaczego nielegalni imigranci szturmujący, na przykład, granicę grecko-macedońską czy tunel w Calais nie są uchodźcami. Część z nich, pochodząca np. z Syrii, była nimi wówczas, gdy uciekała ze swojego kraju ogarniętego wojną lub przed prześladowaniami. Jednak gdy znaleźli się w bezpiecznym miejscu to dalsza wędrówka przestała być ucieczką lecz stała się migracją. Ani we Francji ani w Grecji ludziom tym nic nie groziło, więc podjęcie decyzji o dalszej migracji nie było motywowane obawą o życie czy wolność.”

  Tak więc na Węgrzech uchodźców szukać należy wśród Ukraińców zaledwie, ludzie „z Syrii” to nie uchodźcy.

  W tekście są wspomniane sceny które można obejrzeć na jednym filmiku, sceny z dworca. Ja bym dorzucił jeszcze sceny z innego filmiku, filmiku gdzie na zaledwie grupkę niewielką młodych chłopaków Węgrów z szalikami pewnych drużyn sportowych rusza cały nieprzeliczony tłum nieznający ani słowa po węgiersku(a jedynym jakie można słyszeć i zrozumieć ze słów tego tłumu to „faszisti!!!”-ciekawe skąd oni znają to słowo i na dodatek wiedzą w kogo je wykrzykiwać). Dlaczego zestawiam te dwa krótkie filmiki? Bo na obu można spostrzec kilku ciekawie zachowujących się ludzi, mianowicie kilku zaledwie ludzi, młodych, mężczyzn sterujących całą tą nieprzeliczoną masą. W pierwszym to oni wyrzucają tą wodę i żywność a w drugim w pół sekundy zatrzymują szarżujący tłum.
  Co to za elementy?
  Może tacy jak ten:

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/11952042_852178871516913_5378579450304429047_n.jpg?oh=9b2e0e024c31046f66cbfcd81a2d7fd8&oe=56A5F8D9

 10. Polecam przeczytac Metacybernetyke J. Kosseckiego a jesli ktos nie zrozumie to przynajmniej bedzie wiedzial co nie rozumie… i tak informacja to jest relacja miedzy zdaniami/komunikatami.
  Potrzebne jest co najmniej trzy zdania aby otrzymac informacje.

  …..
  W obliczu tragedii kilkudziesięciu tysięcy uchodźców, którzy uciekają przed śmiercią na wojnie czy z głodu, i kierują się ku nadziei życia, Ewangelia wzywa nas, abyśmy okazali bliskość najmniejszym i opuszczonym, abyśmy dali im konkretną nadzieję, byśmy nie mówili tylko: „odwagi, bądźcie cierpliwi!” Nadzieja chrześcijańska jest waleczna, cechuje się wytrwałością tego, kto zmierza do pewnego celu. Dlatego w perspektywie Jubileuszu Miłosierdzia apeluję do parafii, wspólnot zakonnych, klasztorów i sanktuariów w całej Europie, aby dały konkretne świadectwo Ewangelii i udzieliły gościny jednej rodzinie uchodźców. Będzie to konkretny gest w ramach przygotowań do Roku Świętego. (…) Zwracam się do moich braci biskupów w Europie, prawdziwych pasterzy, aby poparli ten mój apel w swoich diecezjach, pamiętając, że miłosierdzie jest drugim imieniem miłości.
  Papież zapewnił, że również dwie parafie w Watykanie przyjmą w najbliższych dniach dwie rodziny uchodźców” – powiedział Franciszek.
  Ojciec Święty przypomniał też o prześladowanych chrześcijanach. Okazją ku temu była wczorajsza beatyfikacja trzech hiszpańskich zakonnic, ofiar prześladowań Kościoła w czasie tak zwanego czerwonego terroru.
  ……

  Pozdrawiam

 11. Czy Wielka Brytania musi robić jakiekolwiek podchody żeby wyjść z UE?Przecież oni nikogo się nie boją,dziś są jutro może ich nie być,z czym mogli by mieć problem…z tych technicznych rzeczy jak waluta,jednostki metryczne to są gotowi. Z 10lat temu Cybernetyk przewidział że UE rozpadnie się od wyjścia z niej UK.

 12. To co zrobi ten biedny Cezary Michalski ?Do dziś się nie otrząsnął po zdradzie małżeńskiej…Pójdzie do Kukiza ?

 13. A tak z innej beczki. Całe to referendum to skandal nie sądzicie? Pieniądze wyrzucone w błoto ale co ważniejsze obniżenie rangi instytucji referendum. To powinna być kompromitacja tych którzy za nim zagłosowali w Senacie i samego Komorowskiego.

 14. Dla mnie tam „instytucja referendum” i tak ma rangę równą poziomowi gleby tak wiec niżej już się nie da.

 15. Jan III Sobieski kazał po bitwie pod Wiedniem odrąbać jedną nogę każdemu z 10’000 ordyńców, których Wojsko Polskie pojmało.
  W mediach przemknęła wiadomość, że ten utopiony dzieciak, jego również utopiony braciszek i utopiona matka zostali już przewiezieni z powrotem do Syrii i pochowani jak męczennicy. Ojciec, który zaryzykował życie całej rodziny, po to tylko, zeby mu wstawiono implanty, też wrócił i był witany jak heros.

  W tych rozważaniach musimy pamiętać o tym, że ci ludzie zachowują się według zupełnie innych norm cywilizacyjnych (założeń wstępnych) niż my.
  Najbliższe rozróżnienie to chyba takie, że oni się posługują pojęciami i zestawem wartości wynikającymi z prawa salickiego, a my jednak jesteśmy na innym etapie rozwoju.
  Czy Niemcy, taki przeciętny Helmut, o tym wiedzą – śmiem wątpić. Śmiem wątpić nawet w to, że Merkel o tym wie i zdaje sobie z tego sprawę.

 16. Szwecja: Lewica żąda delegalizacji parady równości LGBT, aby nie urazić islamistów:
  http://flesz.pl/wpis/302-szwecja-lewica-zada-delegalizacji-parady-rownosci-lgbt-aby-nie-urazic-islamistow

 17. Stefan Michnik go przytuli?

 18. Sojusze się odwracają 😉

 19. Prawdziwe dantejskie sceny to będą jak uchodzcy wtargną na Słowację.Tam jest już mniejszość Romska która się nie asymiluje i z którą nie wiadomo co zrobić.Tam będzie niezły cyrk.

 20. ,,uchodżcy ,,oczywiście w cudzysłowiu.

 21. Jeszcze raz wspomnij o Koseckim albo o cybernetyce….

 22. uchodzcy to oczywiście tylko pochodna dawniejszych planów…a to link do wywiadu z gen. Wesley Clark który przez przypadek wychlapał pewien plan..oczywiście wtedy wydawało nie to mało wiarygodne..takie tam historie spiskowe…on mówi że te memo zobaczył 5 dni po 9/11…jakby ktoś nie wiedzial kim jest Wesley Clark..(między innymi były główny kierownik NATO)….tak jako ciekawostka…pochodzenia etruskiego….

  https://www.youtube.com/watch?v=9RC1Mepk_Sw

 23. „II RP upadła w 1939 z powodu nadmiernej wielokulturowości” (zbyt dużego procenta mniejszosci narodowych i etnicznych, które dawały dużą tendencję odśrodkową.

  Zdanie o takiej wartosci logicznej jest do znalezienia na stronach GW w czasie krótszym niz 5 sekund.

  To może się na coś zdecydujmy, bo w 1939 mówimy o ludziach, którzy mieszkali na tym terenie od wieków i od pokoleń, a teraz mówimy o zaimportowaniu ludzi, którzy nigdy tu nie byli, nie znają nie tylko zwyczajów, ale nawet przyrody naszego kraju.

 24. A genetyka? Jest równie lub bardziej niebezpieczna, bo skutki manipulacji genetycznych są nieodwracalne.

 25. Pan janusz: obniżenie rangi instytucji referendum.

  To ono miało jakąś rangę? Pytam, bo mnie się do tej pory wydawało, że te „mechanizmy demokratyczne” to jeden ze sposobów zorganizowania Wam czasu i tworzenia złudzenia, że macie na coś wpływ istotny.

 26. Raczej wektory.

 27. Clark to wściekły pies.

 28. Ha. Chyba Pan wyjaśnił zagadkę. Uchodźców. IS się zwija. Chcą się ukryć w tłumie i zarobić na przeżucie uchodźców ! Do spóły z turecką Policją i pogranicznikami. Dlaczego kolesie z IS ukrywający się w tłumie zwiewają do Niemiec i GB ? Bo te służby ich wynajęły i szkoliły więc ich nie wydadzą jakimś trybunałom od zbrodni wojennych ! Skoro IS się zwija to za chwilę wejdą do Syrii Amerykanie. Potem przyjdzie czas na Iran.

 29. Ta przyroda to … niewierni.

 30. Wektory to sie odwraca. (Przy czytaniu).
  A nie:
  Wektory sie odwracaja.

  Tyle zrozumialem z metody Coryllusa.

 31. Jeśli przytoczył Pan wypowiedź Ojca Świętego expressis verbis, to świetnie. Proszę teraz znaleźć w niej przymiotnik 'chrześcijański’ lub rzeczownik 'chrześcijanin’ przy słowie 'uchodźca’ a dostanie Pan medal. Oczywiście cybernetyczny. Nie ma ich, choć byśmy chcieli, by było inaczej.

 32. …dobra Austria i jeszcze lepsze Niemcy zamknęły w tym czasie granicę i czekały nie wiadomo na co. To znaczy wiadomo, na wzrost ciśnienia w małym i hermetycznym kraju, jakim są dziś Węgry. Po czym nagle tę granicę otwarto…

  Czegos nie rozumiem:
  To czemu Orban uzeral sie z uchodzcami w Budapeszcie a nie na granicy austriackiej? Wiadomym by bylo, ze chcacych do Mutti sama Mutti nie chce (chwilowo). Propagandowo byloby to lepsze dla Wegrow.

 33. ale trudniej masowo manipulować ludźmi genetyką niż cybernetyką, i dłużej to trwa

  ps nie zesraj sie

 34. Miganci zgodnie z prawem UE podlegają rejestracji w pierwszym kraju do którego przybyli. I Orban się tego trzymał! Ale są kraje równe i równiejsze co potwierdziła Merkel 😉

 35. Przede wszystkim szermowanie słowem uchodźca to duże nadużycie jeśli chodzi o większość tych ludzi. Większa część z nich to zwykli emigranci.

 36. To podała AP. Najpierw wypadałoby sprawdzić kto rozgłaśnia.

 37. ”Twoje oczy sa piekne jak u naszej krowy” komunikat ktory u nas moze byc odebrany za obrazliwy a w Afryce juz nie.
  Albo …. pieknosc 140kg i 160cm wzrostu u nas nie jest poszykiwana a w Afryce budzi szacunek…..

  Czyli kontekst wypowiedzi oraz znajomosc Ewangeli, zdania ktore zostaly wypowiedziane przed i po – a nie wyrwane zdanie czy wyraz jest informacja. Wypowiedz papierza rozumiem tak jak to napisalem powyzej chodzbym chcial rozumiec to inacze nie potrafie.

  Jadac wczoraj na basen o 9.30am w liberalnym radiu Newstalk slysze ze papierz wzywa do przyjmowania chrzescijanskich uchodzcow.
  Wracajac o 1pm juz wszedzie bebnili ze papiez wzywa do przyjmowania uchodzcow…..

  Pozdrawiam

 38. Tak niskiej frekwencji to jeszcze nie było. No i trzeba przyznać że JOWy to nie jest chwytliwy temat dla Polaków 🙂

 39. kto trzyma „przemyt” tych ludzi ?

 40. Ciekawostka: dzisiaj podali na „jedynce” PR w wiadomościach informację, że ponad 50% Angoli jest zdania, by UK wyszła z UE. Czy to zwiastun tego o czym pisał coryllus?

 41. Haha 🙂 A to dobre! Żądamy internowania ateistów i feministek „żeby nie urazić islamistów”!

 42. Coryllus w swoich książkach wskazuje Turków, którzy byli często opłacani przez angoli i innych do różnych akcji militarnych. Otóż ci cali „uchodźcy syryjscy” jakie media nam pokazują, to nie wykluczone, że to tzw. Wolna Syryjska Armia. Gdy z syryjskiej wojny domowej wyłoniło się Państwo Islamskie, Turcja również udzieliła mu „cichego” wsparcia. Do niedawna bojownicy IS mogli bez problemów przekraczać 900 kilometrów granicy syryjsko – tureckiej. Właśnie tą drogą, zwaną potocznie „jihadi highway”, setki zagranicznych bojowników, głównie z Europy, dotarło do Syrii. Ubiegłego września tureckie media opublikowały tajny raport tureckiego kontrwywiadu (MIT), z którego wynikało, że Państwo Islamskie werbuje bojowników w południowych regionach Turcji.Ankara miała regularnie dostarczać dżihadystom broń, otrzymując w zamian ropę z irackich pól naftowych, przejętych przez IS. Nie robił nic, by wesprzeć Kurdów w ich walce z IS. Nie udostępniał międzynarodowej koalicji przygranicznej bazy lotniczej Incirlik, nie robił wiele dla uszczelniania granic kraju.20 lipca po zamachu w tureckim mieście Suruç zmobilizowała więc wojska wzdłuż granicy z Syrią i przerwała szlaki dostaw dla Państwa Islamskiego, udostępniła Amerykanom bazę lotniczą w Incirlik i rozpoczęła naloty na pozycje IS w Syrii. Jednocześnie otworzyła jednak drugi front walki, z Kurdami. To na barkach syryjskich Kurdów walczących na lądzie spoczywa największy ciężar walki przeciwko dżihadystom.
  Kurdowie są przekonani, że Amerykanie ich sprzedali. Że byli ceną za przystąpienie Turcji do międzynarodowej koalicji przeciwko IS. – czytamy 10 sierpnia na wpolityce.

  Marek Chodakiewicz oceniając sytuację na świecie stwierdził, że „zaczyna się chaos, Imperium (USA – red.) wycofuje się w stronę neoizolacjonizmu, w związku z tym pojawiła się próżnia”. Nisza ta zapełniana jest przez Chiny. Według profesora Stany Zjednoczone wycofują się ze wszystkich strategicznych punktów, natomiast Chińczycy „tam gdzie można ustanawiają firmy, wysyłają szpiegów i siły zbrojne”. – 31.12.2013

  Rosja zapewne zawarła jakiś dill z Turkami i Amerykanami, korzystny dla wszystkich nich.

  Londyn się temu przygląda, jak również temu co dzieje się w Kijowie. Na marginesie, ciekawe kto kredytuje GAZPROM itp. firmy rosyjskie.
  Natomiast na dziś w tym cesarstwie niemieckim jesteśmy również i my i Francja. Bez zgody Berlina nie będzie Polski przy stoliku w Mińsku. Przy tym stoliku jednak musimy być, aby tą Ukrainę podzielić nie tak, jak tego Niemcy chcą. Więc bez Budapesztu tej Ukrainy z granica za Żytomierzem i Podolu nie podzielimy.
  Jeżeli Prezydent Duda mówi o międzymorzu – to bez rozpadu Cesarstwa – jest to nie możliwe, liczy pewnie na Londyn i Waszyngton. A jak wychodzi się na liczeniu na Londyn czy Waszyngton – to nie raz się przekonaliśmy.
  Jeżeli chodzi zaś o Niemcy – to niech udowodnią, ze Zychowicz ma rację, że granie z nimi nam się opłaca.
  Na razie to wychodzimy na tym jak Zabłocki na mydle – jesteś kolonią przeznaczoną do eksploatacji.
  Ciekawe co na to PRUSKA Kanclerz.
  Tak więc podział granic nowych państw po II wojnie światowej – ideologicznej, został nie przypadkowo zrobiony zarówno w Europie jak i na Bliskim Wschodzie.
  Liban był krajem mlekiem i miodem płynącym do póki nie przyszli tam muzułmanie. Wówczas zaczął się ich dramat.
  Syryjczycy jakoś nie jadą do Francji, ale do Niemiec – czyżby zemsta Turków za blokowanie wejścia ich do UE.

 43. Dobry wieczor Panie Gabrielu i dobry wieczor wszystkim komentatorom,
  Dobrze, ze Pan jednak dzisiaj mial tego dentyste i znowu skreslil extra notke… bo sprawa tych
  imigrantow czy uchodzcow „wojennych” jest rzeczywiscie arcyciekawa! I wczoraj i dzisiaj
  kapitalne dyskusje na forach pod notkami… szczegolnie podobaly mi sie komentarze „Andrzeja”,
  „byc albo nie byc”, „Rac’a” i „Gorima”.
  Pod dzisiejsza Pana notka bardzo duzo ciekawych informacji cala masa, prawdziwosc tych
  informacji bardzo wysoka… moje szczere gratulacje dla wszystkich komentatorow i uznanie
  dla wiedzy i znajomosci roznych tematow… to sie czyta jednym tchem!
  Jednak aby za mocno nie przynudzac pozwole sobie zdac relacje – jak ja to odebralam –
  z konferencji prasowej „meza stanu” Hollande’a. Otoz dla mnie konferencja byla nudna
  jak flaki z olejem, wrecz zenujaca… Pa presida zapytany przez jednego zurnaliste:
  czy ma zamiar przyjac pod swoj dach uchodzcow… ciutke zmieszany odpowiedzial, ze NIE…
  bo jego sluzbowa rezydencja jest zbyt mala i nieprzystosowana… ale moga to zrobic
  rozne organizacje, stowarzyszenia, fundacje… No, i to w zasadzie mi wystarczylo…
  zreszta po tym zerze moralnym i etycznym i tak niczego sie nie spodziewalam.
  To zwyczajna marionetka, pajac polityczny stroszacy sie w piorka, ze ma cos
  do powiedzenia… i tyle w temacie.
  Natomiast w wiadomosciach o 20.00 spodziewalam sie, ze nadal bedzie pranie mozgow
  i wyciskanie lez, a tu… zonk! Bo akurat byl wzglednie obszerny material filmowy,
  w ktorym wypowiadali sie merowie roznych miast francuskich, ze absolutnie nie sa
  przygotowani do przyjmowania uchodzcow, byly tez wypowiedzi „zwyklych” Francuzow,
  ze tez sa przeciw i ze powinno sie wrecz… zamknac granice!
  Takze propaganda zaczyna troche pekac, bo rzeczywiscie ludzie generalnie sa wsciekli
  na ten cyrk z uchodzcami! Zaczynaja pytac kto o tym decyduje… i kto za to placi?
  Jak to jest mozliwe, kto to kontroluje, itp. Poza tym tu jest nadal wielka chryja
  z rolnikami… jedna afere probuja zakryc druga… to naprawde jest bez ladu i skladu.
  W Brukseli taka sama zadyma z rolnikami. Bajzel na kolkach!
  Jedna rzecz mnie wq… la na maxa, to to, ze MUSIMY przyjac prawie 10.000 uchodzcow.
  Wyobraza Pan sobie MUSIMY! No tak mna zatelepalo, ze cos niesamowitego.
  Moj przyjaciel tez sie wkurzyl, wcale nie mniej ode mnie. Krzyczelismy i… bluznilismy
  do Monsieur’a Pujadas’a obydwoje, jedno przez drugie… no emocje negatywne straszne.
  Troszke ochlonelam i zaczelam pisac ten komentarz… Mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie!
  Nie daj Boze!
  PS. Ciesze sie, ze podjal Pan wlasciwa decyzje a propos Klopotowskiego, ciesze sie, ze moglam miec swoj malenki „wklad” przy jej podejmowaniu, ale mysle, ze to malzonce naleza sie podziekowania…
  bylam pewna, ze Pan tego paszkwila nie wezmie do nawet do reki… a gdzie mowa do sprzedazy.
  Pozdrawiam i dobranoc,

 44. Pielgrzymie i MarcinieSW,

  Bingo!

  … a dzisiaj na konferencji prasowej o 11.00 „mezowi stanu” wyrwalo sie i chlapnal, ze
  beda przygotowywac sie do kontrofensywy militarnej w Syrii i Iraku… te puzle pieknie
  sie zazebiaja!
  Musi to jeszcze tylko uzgodnic z Makrela… a my musimy przyjac uchodzcow bo tak nakazuje
  nam Ewangelia, okazac milosierdzie – odziac, nakarmic, napoic, ewentualnie nadstawic
  drugi policzek… a oni w podziece… w imie Allaha poderzna nam gardla… i pojda do nieba,
  bo tam bedzie czekac na nich harem hurys…
  To tak potem moze wygladac… powinnismy wszyscy miec tego swiadomosc!

 45. Austriacy mają talent do kreowania się na „dobrych”. Np. udało im się wmówić całemu światu, że ten „paskudny dziad Hitler” był Niemcem a z pochodzenia był przecież Austriakiem z przymieszką po babce…

 46. Dziwne, ze uchodzcy nie cisna sie do Szwajcarii? W weekend szwajcarska policja ostrzelala gumowymi kulkami demonstrantow, ktorzy protestowali przeciwko restrykcyjnym przepisom imigracyjnym w Szwajcarii.
  Co do austriackich powitalnych komitetow… Ludzie, ktorzy zwykli trzymac swoje corki w piwnicy przez 20 lat i robic im dzieci prawdopodobnie ruszyli na lowy po nierejestrowane nigdzie stworzenia. Jesli jest inaczej to znaczy, ze stopien popier**lenia jest wiekszy niz pierwotnie zakladalem i ze sa goscie, ktorzy na info z telewizora sa w stanie zrobic wiecej niz zwykle robia dla swojej najblizszej rodziny.

 47. Gdzie Pan o tym odrąbywaniu nóg słyszał albo czytał ?

 48. I co ?Weżmiemy Podole i Wołyń z 10 milionami banderowców którzy będą nam robić permamentną wojnę partyzancką ?A Niemcy będą się temu przyglądać ze współczuciem ?

 49. A kto powiedział, że ich weźmiemy? Ja tego nie napisałem. Pisałem o przesunięciu granicy, a to nie oznacza, że ich weźmiemy.

 50. To wypędzimy .Gdzie ?Do Rosji ?Białorusi ?Na Węgry ?Na Słowację ?Przyjmą ich?

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.