paź 012015
 

Tak sobie tu dyskutujemy o towarzyszach socjalistach i cały czas wisi nam w powietrzu pytanie: dlaczego towarzysze socjaliści podzielili się na dwie grupy, na tych bardziej cywilizowanych i na tych bardziej dzikich. No i dlaczego i bardziej dzicy znaleźli się akurat na terenie Rosji, a ci bardziej cywilizowani w Szwajcarii. Pamiętamy wszyscy jak towarzysz Mendelson przegnał ze zjazdu II Międzynarodówki towarzyszy przybyły z Rosji, tych wiecie Dzierżyńskich i Luksemburg Różę, oraz innych. Za co on ich tak nie lubił? Myślę, że po prostu uważał tych ludzi za kreację ochrany. Pewnie miał rację, ale jeśli tak wypada zapytać czyją kreacją była ochrana i czego tak naprawdę strzegła. Ja jestem jak najdalszy od wodewilowych interpretacji, od klimatów znanych z filmów „Dejavu” i podobnych, gdzie pokazuje się Rosję pełną szpiegów, fałszywych rewolucjonistów i kabaretowych gangsterów. Chcemy dowiedzieć się jak było naprawdę. Trochę nam w tym pomaga Stanisław Mackiewicz, ale niewiele. Z grubsza chodzi o to, że rosyjskie elity, z carem na czele, o ile ten car coś akurat kumał, chcąc nie chcąc musiały utrzymywać samodzierżawie. Jakiekolwiek ustępstwo wobec tak zwanego ludu groziło bowiem katastrofą. Siły zwane rewolucyjnymi dążyły do dalszych ustępstw, a w konsekwencji do dewastacji całego kraju. Ponieważ jednak siły światowego postępu domagały się od cara różnych świadczeń i zamierzały z całą mocą wejść na rosyjski rynek, batiuszka musiał im od czasu do czasu pokazywać, że chce dobrze, ale się nie da. Wyznaczał jakiegoś ministra, jakiegoś Stołypina, do przeprowadzenia niezbędnych reform. Tego Stołypina wynajęci przez ochranę socjaliści pochodzenia żydowskiego zabijali bombą lub z rewolweru, to zależy co było pod ręką. Car zaś rozkładał ręce i mówił z niewinnym uśmiechem do towarzysza Rotschilda – sami widzicie towarzyszu Rotschild, że się nie da. Ten patrząc na cara mruczał: już ja ci drętwy k….e pokażę czy się da czy się nie da.
I przyszedł taki dzień, że towarzysz Rotschild zadzwonił do swoich ludzi w Petersburgu, a kiedy usłyszał głos jednego z nich w słuchawce zaryczał: kogo wy tam macie! Czym się ci ludzie zajmują! Dlaczego nie ma jeszcze rewolucji!
Uspokójcie się towarzyszu Rotschild – rzekł głos w słuchawce. Mamy już odpowiedniego człowieka.
Towarzysz Rotschild uspokoił się w istocie i zapytał: jak się nazywa?
Uljanow
Dziwne nazwisko
Możemy mu zmienić
Dobra, to zmieńcie
Na jakie towarzyszu?
Rotschild zamyślił się chwilę
Zmieńcie mu na Lenin, ładnie brzmi
Załatwione – powiedział głos w słuchawce
Wszystko szło już właściwym trybem, towarzysze socjaliści Żydzi z Mendelsonem na czele zorientowali się już, że z tego cywilizowanego socjalizmu nic nie będzie i pozostaje albo przyłączyć się do dzikich, którzy na razie nie rokowali za dobrze, albo do galicyjskich konserwatystów. Był tylko jeden problem. Tramwaj.
Wśród tych cywilizowanych socjalistów z Genewy, Wiednia i miast południowo-niemieckich był taki jeden co się nazywał Piłsudski i on ciągle gadał o jakimś czerwonym tramwaju. Nikt na to początkowo uwagi nie zwracał, ale jak się sytuacja zaczęła rozwijać to ktoś wreszcie zwrócił i zadzwonił z tym do towarzysza Rotschilda.
Że czego on chce – zdziwił się towarzysz Rotschild
Polski
W słuchawce zapadła cisza
Wolski? Taki ma pseudonim? To jeszcze trochę za wcześnie, Wolski to kto inny, w następnym etapie mieliśmy go zainstalować – towarzysz Rotschild był wyraźnie zakłopotany
Nie, towarzyszu, nie Wolski, mówię, że on chce Polski, żeby taki kraj powstał
Gdzie?
No w Rosji
Towarzysz Rotschild złapał się za głowę
To jest wykluczone towarzyszu Gross, musicie mu to wytłumaczyć i wybić z głowy
Będzie trudno
Ja nie znam takiego słowa – towarzysz Rotschild zirytował się i rzucił słuchawkę.
W niezły ambaras wprawił towarzysza Rotschilda towarzysz Piłsudski, albowiem sprawa podmiany socjalistów cywilizowanych na dzikich wydawała się prosta. Socjalista to taki cygan, dziś tu, jutro tam, konia sprzeda, garnek zdrutuje, siodło uszyje i dalej w drogę. Jak się go zamieni na innego, co trochę inne postulaty będzie zgłaszał i do konia, garnka oraz siodła dołoży jeszcze zupę na gwoździu, nikt się nie połapie. Co innego z takimi co z tramwaju wysiadają. I jeszcze do tego mówią jakimś językiem niezrozumiałym dla towarzysza Rotschilda, a całkiem jasnym dla niewielkiej grupy ludzi pomieszkujących gdzieś tam na obrzeżach imperium. Towarzysz Rotschild miał kłopot.
A co jeśli oni porwą mi tego Lenina, na pal go wbiją i wszystko to pokażą w kronice filmowej? A na koniec dadzą napis – tylko spórubujta komunisty, a każden jeden tak skończy! Ja czytałem taką książkę – smucił się towarzysz Rotschild przemawiając do swojej żony towarzyszki Rotschildowej – „Pogniem i zmieciem” się nazywała, tam polscy antysemici życzliwych Żydom kozaków na pale wbijali.
Może nie będzie tak źle – próbowała go pocieszyć towarzyszka Rotschildowa
Zaś tam nie będzie – żachnął się jej małżonek – ponoć już są tacy co się z arystokracją chcą dogadywać i reformę rolną blokują. Gdzie sprzedamy swoją pszenicę jak rewolucja do Renu nie dojdzie?
A ile tego jest – zapytała troskliwa jak zawsze Rotschildowa
120 milionów ton plus to co na polach
Faktycznie sporo, ale ja w ciebie wierzę, coś z pewnością wymyślisz.
I towarzysz Rotschild wymyślił. Wymyślił mianowicie wojnę, która jest najlepszym sposobem na zmianę stosunków własności. No, ale tu spotkała go niespodzianka, bo choć chłop polski walczył niechętnie, jak pouczają nas pamiętniki z epoki, choć robotnik polski wychowany na periodykach Daszyńskiego finansowanych przez rodzinę Grossów z najwyższym uniesieniem słuchał opowieści o zupie na gwoździu, to jednak okazało się, że Matka Boska ma jeszcze pewne możliwości.
I co teraz – ryczał towarzysz Rotschild chodząc po gabinecie owalnym i patrząc na skulonego pod biurkiem prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz ambasadora Kanady bladego jak ściana, bo to u niego przecież była skitrana ta cała pszenica, co to Rotschild z Rotschildową o niej rozmawiali – co teraz gamonie!!! Gadać mi tu zaraz co wymyśliliście!!!!
Towarzyszu Rotschild, nie denerwujcie się wyślemy im doradców – rzekł ambasador Kanady
Na ch…j im doradcy! Już tam byli jacyś doradcy i nic nie pomogło!
Wyślemy im lepszych.
I rzeczywiście wysłali. Ci zaś przekonali towarzysza Piłsudskiego i innych towarzyszy, że świat cywilizowany jest całym sercem za odrodzoną Polską, trzeba tylko, żeby ta Polska nie rozpychała się za bardzo, żeby zrobiła trochę miejsca dla innych. Taki Lenin ledwo już ciągnie, nie ma sensu gada dobijać, sam zdechnie. Piłsudski i inni towarzysze uwierzyli. A uwierzyli proszę Państwa, bo im się zdawało, że to oni, a nie Matka Boska tę bitwę wygrali, bo im się zdawało, że ich sukces jest trwały. Nie był i nie mógł być. Albowiem jeśli ktoś zaczyna swoją karierę jako uzurpator, nie może chodzić na żadne kompromisy, jeśli ktoś zaczyna swoją karierę jako uzurpator powinien sprawdzić już na samym początku ile autentyzmu jest w jego uzurpacji i kto jest współwłaścicielem banku starego Mendelsona, z którego młody Mendelson przywozi mu pieniądze. Jeśli ktoś zaczyna swoją karierę jako uzurpator nie może ani na chwilę zapomnieć o celu swojej misji i nigdy przenigdy nie powinien słuchać żadnych doradców, choćby wiązało się to z bardzo wielkim ryzykiem. Towarzysz Piłsudski, który tyle się przecież nagadał o samodzielności decyzji i samodzielnym przejmowaniu władzy najwyraźniej o tym zapomniał. Najwyraźniej brakowało mi rzetelnych informacji o tym do czego służy socjalizm w istocie, a więc nie sprawdził on jaka jest prawdziwa natura jego uzurpacji. Myślał, że ma przeciwko sobie tylko garstkę stetryczałych niemieckich oficerów, a to nie była prawda. Podobnie jak Lenin, który też był jedynie dekoracją. Takie to pułapki czyhają na polityków, tak wtedy jak i dziś. I ja z wielkim niepokojem czekam na to jak sytuacja rozwinie się po wyborach i jakich nam tu doradców przyślą życzliwi nasi miłośnicy niepodległości Polski z krajów zwanych rozwiniętymi.

Zostawiam Wam nagrania z Opola i z Warszawy

W dniach 3-4 października będę w Łodzi, na festiwalu komiksu i gier, który odbywa się w Atlas arenie. Łatwo trafić. W niedzielę będzie z nami przez chwilę Rysio. To jest papuga ara, bardzo kolorowa i sympatyczna. Jak ktoś kupi książki, będzie mógł sobie zrobić zdjęcie z Rysiem. Rysio nie będzie nam towarzyszył za długo albowiem jest nerwowy i łatwo wpada w depresję. No, ale chwilę będzie.

Zapraszam na stronę www.coryllus.pl

  54 komentarze do “O kokieteryjnej uzurpacji”

 1. http://pulldragontail.blogspot.com/2014/11/cytaty-z-libido-dominandi-czesc-ii.html

  Zwłaszcza ten ostatni cytat i zawarta tam informacja o instytucie w Tavistock.
  Instytut ma się dobrze nadal, jeśli nie bardzo dobrze.

 2. Trop etruski – zmianiał nazwisko – podejrzany 😉

 3. tych samych „doradców”, co nam na forach doradzają w poprawnej polszczyźnie doradzają w zakresie „moralności chrześcijańskiej”, „tolerancji”, „pomocy uchodźcom”, „wrodzonej głupoty Polaków”, „nadmiernej klerykalizacji” i ogólnie pojętej „wolności”. Oni w Polsce już są w liczbie – na oko – 3 milionów, oraz w każdej partii z dostępem do medialnego tlenu, z reguły na odpowiednio wysokich miejscach na liście, aby wejść do Sejmu w niezmienionej liczbie niezależnie od ukladu poparcia dla poszczególnych partii. I choć nie każdy być może jest od urodzenia zły, to instynkt podpowiada im, aby zawsze popierać silniejszych, bogatszych i lepiej zorganizowanych i jak szumowina wypływać na wierzch przy każdej ruchawce. Bo jak nie, to zajmą się nimi ci, którzy stoją za obozami śmierci, a do wyboru maja przyłączenie się do biednych i oglupionych Polaków.

 4. tych samych „doradców”, co nam na forach doradzają w poprawnej polszczyźnie doradzają w zakresie „moralności chrześcijańskiej”, „tolerancji”, „pomocy uchodźcom”, „wrodzonej głupoty Polaków”, „nadmiernej klerykalizacji” i ogólnie pojętej „wolności”. Oni w Polsce już są w liczbie – na oko – 3 milionów, oraz w każdej partii z dostępem do medialnego tlenu, z reguły na odpowiednio wysokich miejscach na liście, aby wejść do Sejmu w niezmienionej liczbie niezależnie od ukladu poparcia dla poszczególnych partii. I choć nie każdy być może jest od urodzenia zły, to instynkt podpowiada im, aby zawsze popierać silniejszych, bogatszych i lepiej zorganizowanych i jak szumowina wypływać na wierzch przy każdej ruchawce. Bo jak nie, to zajmą się nimi ci, którzy stoją za obozami śmierci, a do wyboru maja przyłączenie się do biednych i oglupionych Polaków. – See more at: http://coryllus.pl/?p=2736#comment-68868

 5. No tak, ale sowa Minerwy wylatuje o zmierzchu. Wiemy o danym zjawisku kiedy się dokona i kiedy mamy jakieś przesłanki, żeby skonstatować kto za zdarzeniem stał. Ja bym raczej powiedziała że grono rządzące II RP i tak bardzo się starało.
  Z cynicznymi spiskami i zmowami trudno wygrać, albo je przewidzieć. Chyba nam tylko pozostaje Matka Boska.

 6. Nie jest ważne jakich doradców przyślą, ważne jest stanowcze „NIET” na wszystko!!!!!!!
  :niet: na jewrokowchoz, niet na trakataty, niet na Jewro, niet na Jewreja itd i tp.

 7. I jeszcze pisze powieści pornograficzne. Geniusz.

 8. Wygląda na to, że Migalski startuje z listy PSL i będzie jedynką na Pomorzu (tamten Armir sprzedał najwięcej ziemi na jakieś „nieznane słupy”).

 9. M. Szczygielski też zaczynał od takich powieścidełek i skończył w prozie dla dzieci, za co dostał się do kanonu lektur szkolnych za sprawą urzędasów z MENu.

 10. Z dużym opóźnieniem obejrzałem rozmowę Kraśki z Macierewiczem i myślę, że to wyraźna ustawka, bo brak mi uwagi Macierewicza, że jeśli prowadzący chce zamiast jego zaprezentować swoje poglądy to on np. wychodzi, zamilknie lub coś w tym stylu, a tu panowie raczą nas jazgotem.
  https://www.youtube.com/watch?v=IJK3JYvfoOE

 11. Okres od początku XX wieku do końca I wojny jest owiany troche tajemnicą a jest to okres krytyczny aby pojać o co chodzi teraz..ja tylko przypamne kilka nazwisk ktore oderaly pierwszorzędną role w tym czasie..i każdy ciekawy może sam poszukać…
  Leon Trocki..agent Jacoba Schiffa…szefa Kuhn Loeb & Co (pośrednik Rotchilds w USA)
  Parvous..sponsor i mistrz Lenina…własciwy organizator rewolucji w 1905 roku…sponsorowany przez Maxa i Paula Warburg (wywodzą sie z Wenecji Del-Banco orginalne nazwisko). Parvous wzbogacił sie na dostawach wojennych do Turcji…połączenie z sektą Domneh (młodzi turcy, ludzie ci wywodzą sie z ruchu Sabateistów – niby islamistów, odpowiedzialni za mord Ormnian)…
  tak więc agenci oligarchi bankowej organizują : przejęcie banku centralnego w USA, I wojnę swiatową, rewolucje w Rosji, przewrót w Turcji, przejęcie bliskiego wschodu przez „aliantów” przygotowujacych grunt pod nowy podzial tego regionu, deklaracje Balfoura, konferencję Wersalską i tymczasowy podział Europy, obronę bolszewików (niemcy przebrani za „strzelców łotewskich”), zbudowanie armi i przemysłu wojennego w ZSRR (Anthony Sutton jako żródło), dojście Hitlera do władzy i sfinansowanie budowy armii w Niemczech (Anthony Sutton jako żródło), II wojnę swiatową, porządek świata pod II wojnie i tak zwaną „zinmą wojnę” (jako narzędzia do kontroli społecznej)…itd…do wszystkich tych elementów można przypisać agentów wpływów…każdy obrabiajacy swoją działkę..niekoniecznie domyślajacej się swojej roli…czy też wiekszego planu…narzędzie do uzyskania celu…korupcja (nieograniczony budżet), wojny i terror społeczeństw, mordy polityczne…całkowita kontrola narracji propagandowo-historycznej…cel ostateczny transhumanzim….

 12. Teraz możemy podjąć próby podsumowania minionej epoki , tak ta sowa Minerwy jest mądra kiedy epoka się kończy a trakcie trwania epoki nie wiadomo gdzie i kto opracował treść spektaklu i trzyma główne sznurki prowadzące aktorów.

 13. Rockefeller zupełnym przypadkiem znalazł już SZÓSTEGO dawcę serca, młodego, zdrowego, z właściwym genotypem w celu uniknięcia konfliktu serologicznego, który zupełnie dobrowolnie zdecydował się zakończyć swą nic niewartą egzystencję zwierzęcia bez duszy (goja), aby ofiarować swój organ żydowskiemu multimiliarderowi.

 14. Ja zaś myślę, że gdybyśmy śledzili koniunktury na rynku zbóż cała prawda o socjalizmie objawiłaby się nam już w połowiek XIX wieku. No, ale ludzie wtedy czytali poetów romantycznych i zastanawiali się czy Słowacki jest lepszy niż Mickiewicz czy może na odwrót,.

 15. Dzien dobry,
  Doskonala notka… jak zwykle, rewelacja!
  Nie potrzeba nam zadnych doradcow, tym bardziej „zagranicznych”, zero „mecenasow” i „filantropow” … najmadrzejsi ludzie sa w Polsce! Wystarczy poczytac Pana… a w sytuacjach niejasnych-watpliwych poprosic o rade/opinie!

  Wszelkiej masci doradcow nalezy pogonic… skadkolwiek by ta holota nie byla! Nalezy bardzo
  dokladnie przestudiowac zyciorysy… wcale nie musza to byc ludzie po „oxfordzie”… ale musza byc
  Polakami i katolikami… drastycznie obnizyc pobory i uswiadomic w pierwszym rzedzie, ze…
  sa na sluzbie narodu… i kontrola musi byc!
  Tez sie boje sytuacji po wyborach, tak samo jak Pan… wielu Polakow sie boi, ale Pan Bog daje nam
  i wybor i szanse… naprawde bardzo duzo zalezy od nas… trzeba wszystko zaczac od poczatku,
  oprzec sie na 10 przykazaniach, zapomniec o kolchozie unijnym… i tyle.
  Wiem doskonale – w duzej mierze dzieki Panu – co sie dzieje i co jest grane… naprawde
  nie liczylam az na taka mega wiedze – dziekuje Panu dozgonnie…
  Wiem, ze bedzie ciezko, ale jestem do trudnych warunkow przyzwyczajona… i wiem, ze nie jestem sama… i jestem mimo to optymistka, wiem, ze Pan Bog dopomoze.
  Pozdrawiam i milego dnia Panu i wszystkim czytelnikom zycze… i jak zawsze powodzenia
  na festiwalu w Lodzi,

  Wpis kapitalny, Panie Gabrielu… dzieki za te „kubly zimnej wody”!
  Z Panem Bogiem,

 16. Zboża jest jednym z elementów…ja śledze rynki towarowe….stąd moja opowistka o Glencore..i połączenie narkotyków z innymi towarami…:) Pieniądz jest jednym z tych towarów…dominacja i kontrola światowych walut oraz ich przemieszczanie pomiędzy różnymi częsciami świata jest scieżką która decyduje…ekspansja polega na drenowaniu zasobów (wszelkiego rodzaju)…Naprzykład wojny opiumowe w Chinach były rezultatem wydrenowania z Europy zlota i srebra (jako zaplaty za towary Chińskie, oni nie chcieli wymieniać się za towary europejskie tylko złoto lub srebro), więc bankierzy z Londynu wprowadzili im towar na rynek (opium) aby wydrenowac rynek Chiński ze zlota i srebra. Obecnie Chińczycy sa tylko dlatego wpuszczenie na rynki gdyż zobowiazali się do umieszczenia zarobku w towaarze z USA (obligacje skarbowe) tak tak to też towar…tyle że papierowy…:)) stad też tyle mowy o zaufaniu rynków finansowych…zaufanie co drugie słowo! gdyż gdyby ten element się załamał..padnie tez towar wymienny….(obligacja skarbowa USA)…czyli idąc tropem Pańskich mysli ekspansja finansowana przez przeciwnika…po prostu genialne towar materialny wymieniany na abstrakcyjne przyrzeczenie zapłaty…nie byłoby to możliwe bez systemu banków centralnych …główne centrum adminisracyjne w Genevie BIS (Bank of International Settlments) utworzony na podstawie aneksu do traktatu Wersalskiego…podpisany przez wiekszość państw w tym Chiny i Japonia…mamy też specjalną walutę SDR (Special Drawing Rights), czy ktoś o tym sie uczył w szkole???…:)))))

 17. Już to ustalono i opisano na tym blogu. Starzy masoni zakładali dla młodzieży szlacheckiej z Litwy stowarzyszenia „Świetlistych”. Chłopcy spotkali się w parkach, pili herbatę i byli dla siebie bardzo mili. Administracja carska dawała za to po kilka lat zsyłki. Chłopców zatrudniono do poszukiwania metali i pierwiastków rzadkich na Syberii. Z nienawiści do cara sprzedawali te informacje Anglikom. Trocki i Lenin wydobywali te surowce i sprzedawali komu trzeba. Czyli Mickiewicz i Słowacki wnieśli wiele do historii.

 18. Chyba jest to ważne że do przekształcenia Rosji z monarchii o bardzo silnych wpływach niemieckich w państwo socjalistyczne o bardzo silnych wpływach żydowskich i amerykańskich w dużym stopniu przyczynili się nasi przodkowie. Albo raczej przodkowie Pana Grossa.

 19. a teraz odpowiedz na Pańskie pytania dotyczące Mendelssohn & Co….:))
  cytat:
  For example, the bank Mendelssohn and Co. was founded by Moses’ eldest son, Joseph, and became the largest privately owned bank in Germany during the 19th century — responsible for managing France’s reparations after the Napoleonic Wars, financing railroad development across Eastern Europe and controlling the Tzar’s investments.!!! (jeżeli Car i jego rodzina zniknie to nie będzie komu wypłacic tych depozytów) podobnie jak z tym indianinem metoda ta sama.Ten sam motyw który mial Jacob Schiff. Takie to proste….aż straszne..:)

  Wspólnicy:
  Oppenheim rodzina?
  Mannheimer rodzina?
  Podczas przejęcia przez Deutsche Bank nastepujące nazwiska są wymieniane:Lob (zmienił nazwisko na Rudolfo), Kempner, Mannheimer, Abs,Frish, Arnhold.

 20. Obecnie chłop ukraiński uprawia pszenicę na preriach Kanady… a gdy bywszy premier Ukrainy zapodał że będą mieli rekordowe zbiory pszenicy,to pół roku później zrobił się Majdan i teraz mają lepiej… https://books.google.pl/books?id=as-ErokkWGwC&pg=PA88&lpg=PA88&dq=plon+pszenicy+,+Kanada&source=bl&ots=OGwZhxV_LL&sig=vgeG4XglH4G2jufDmVSHyGExakQ&hl=en&sa=X&ved=0CDAQ6AEwAmoVChMIlvj7k5ShyAIVB5gaCh3u4wkP#v=onepage&q=plon%20pszenicy%20%2C%20Kanada&f=false

 21. Czy podał o jaki naród mu chodzi?

 22. Piękne. Bardzo ujęło mnie to życiowe zestawienie Rotschilada żalącego się żonie a potem drącego z przeproszeniem japę na prezytentów Stanów i Kanady. A w tle złowrogi zapach pszenicy zwiastującej wojnę.

 23. Nikt. Może w wyższej bankowej.

 24. „… jakich nam tu doradców przyślą życzliwi nasi miłośnicy niepodległości Polski z krajów zwanych rozwiniętymi”.

  Jeden z nich już przybył, zresztą uroczyście wszem i wobec ogłoszony, mowa o nowym ambasadorze USA- P. Jones. Ostatnio służył na ważnym dla US odcinku w Azji płd-wsch, także w Malezji, tam gdzie Amerykanie „zniknęli” pasażerski boening, odnaleziony pół roku później na Ukrainie. Znajomy p. V.Nuland, tej od ” Fuck the EU”, jednej z głównych person zaangażowanych w majdan na Ukrainie. Słowem coś się kroi większego, czyżby kolejnym daniem w menu była Białoruś? Poprzedni ambasador US- Mull, swoją jowialnością miał wyciszyć ból ludu lokalnego po dekapitacji z kwietnia’10, a zarazem gwarantować przestrzeganie umówionego resetu US-Rosja. Nowy ambasador gwarantuje nam udział w zaszczytnym (tzn. za frajer) obalaniu resetu poprzedniego resetu.

  Kogoś może zdziwić brak obecności W. Brytanii w naszej regionalnej polityce, np. w czasie rozmów nt. Donbasu, Ukrainy itp. Ale jak mawia klasyk: nieobecność, to wyższy stopień obecności… . Więc nie mamy się czego obawiać, jesteśmy pod „życzliwą” ochroną agentów JKM i wielce zasłużonych poddanych z City ;->

 25. Okazuję sie iz było tych podmiotów bankowych firmowanych przez Mendelssohn’ów kilka, więc wymienię kilka z nich:Mendelssohn & Fredlaender, Gebruder, Mendelssohn & Co, Mendelssohn & Frankel i kilka innych…te poprzednie nazwiska wynikały tylko z firmy Mendelssohn &Co zarejestrownej w Berlinie..te pozostałe całkiem inna sprawa….ponieważ rodzina finansowala koleje w europie wschodniej całkiem logiczne jest jej zainteresownie klasą robotniczą…podobnie jak Rockeffelerowie finansowali i kontrolowali zwiąski zawodowe w USA (w przypadku jakby zaszła potrzeba zrobienia straju u konkurencji)…a jeszcze coś zanim bank przejął reperacje Napoleońskie…sfinansowal króla Pruskiego kampanie w 1813 roku…:)

 26. No cały krakowski socjalizm to kolejarze przecież. Nikogo innego tam nie było, a ci kolejarze byli finansowani rzekomo z pensji Adolfa Grossa i jego kolegów….

 27. za przejecie majatków oczywiście Niemcy zaplacili dwa razy..pierwszy raz na mocy Haavara Agreement z 1933 roku i drugi raz po wojnie…:)) ostatni z rodzinki ewakuował sie z Berlina w 1942 roku gdzie? do Londynu…:))

 28. ahh coś jeszcze…:)) został wydany pamflet w 1933 roku opisujacy finansowanie kampani politycznej Hitlera pod pseudonimem „Sidney Warburg” tam też wymieniony jest Mendelssohn & Co (z Amsterdamu tym razem..:) jako agent pośredniczacy w przekazywaniu funduszy na kampanię z USA…Temu po prostu nie ma końca….im dłużej na to patrzę tym bardziej nie widać dna….:)))

 29. https://fraser.stlouisfed.org/docs/historical/nmc/nmc_593_1911.pdf

  The German Great Banks and Their Concentration.

  W tym dokumencie jest napisane (jeżeli dobrze zrozumiałem), że Mendelssohn & Co jest częścią Rotshild Group. Widnieje ta informacja na stronie 427 tego dokumentu.

  Źródło wydaje się pewne.

 30. Ciekawostka,ta haavara : In 1940, representatives of the underground Zionist group Lehi met with von Hentig to propose direct military cooperation with the Nazis for the continuation of the transfer of European Jews to Palestine.[7] This proposal, however, did not produce results.

 31. „…bo im się zdawało, że to oni, a nie Matka Boska tę bitwę wygrali, bo im się zdawało, że ich sukces jest trwały…”

  http://boson.salon24.pl/671845,pobudka

 32. Dobry wieczor,
  Jazgot jak jazgot, ale Krasko jako czerwony pomiot mial duze problemy z przekazem
  plynacym ze „sluchawki”… Macierewicz argumentowal konkretnie i prawdziwie.
  Mysle, jeszcze tylko 3 tygodnie bedzie „katowal” telewidzow swoja zaprzana, sq…ska facjata!
  Jestem pewna, ze bedzie robil wypad z TVP… w podskokach.

  A propos wykladu Pana Gabriela we „Wnet” – po prostu doskonaly… az serce rosnie!
  Tylko Pan Gabriel tak pieknie pisze i opowiada o historii… dla mnie to jest fenomenalne!
  Pozdrawiam i dzieki za linki,

 33. Niesłychana sprawa. gospodarz zasygnalizował ten temat w radiu WNET i jest szybka Pana reakcja. Mam nadzieję, że pojawi się wkrótce opracowanie na ten temat, może w ,,Szkole Nawigatorów”? To jest temat tak ważny, że nie może umknąć. To jest jak ,,dziura w jezdni”, którą trzeba koniecznie wypełnić treścią edukacyjną zrozumiałą dla wszystkich tych, którzy chcą dojechać tą trasą do celu.

 34. Pomyśl boson jakby to było pięknie gdybyś pisał na swoim blogu świeże, oryginalne rzeczy i gromadził wokół siebie całkiem nieznaną nam tu publiczność. Moglibyśmy wtedy zawrzeć sojusz, połączyć siły i zaproponować udział w naszym rynku Braunowi. A ty co robisz? Linkujesz teksty Brauna na moim blogu, gdzie on ma naprawdę niewielu zwolenników. I jeszcze mnie straszysz, że bez ciebie Szkoła nawigatorów nie będzie się ukazywać. Czy to rozsądne?

 35. Popatrzcie, psychopata powrócił, znowy wysłał mi list. Oto treść

  Jedyny postęp jaki zrobiłeś, to zamiana czarnych guzików przy koszuli na białe. A już myślałem, że te czarne będą do końca świata:))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Odczep się od Marszałka!

  Bez Piłsudskiego nie byłoby żadnej Polski. Żadni endecy, konserwatyści, ziemianie, ani Matka Boska, nikt nie zapobiegłby powstaniu Polskiej Republiki Rad. Tylko Piłsudskiemu zawdzięczasz, że żyjesz i mówisz po polsku, chociaż bardzo kiepsko.

  Socjalizm nie ma nic wspólnego ze zbożami, tylko z kredytem. Tzw. zdobycze socjalne zasadniczo skutkują zadłużeniem państw.

  Trzeba złożyć skargę, nie można tego tolerować dłużej.

 36. I dzięki temu dostarcza nam rozrywki. To miło z jego strony.

 37. Jak podaje red. Michalkiewicz ( http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3476 ) pojawiły się pogłoski jakoby J.T. Gross miałby otrzymać wkrótce literacką Nagrodę Nobla. Oj, chyba będzie Pan musiał opóznić prace nad filmem o nim, bo nie wypada nie ująć tak wiekopomnego wydarzenia.

 38. To chińskie złoto i srebro było z kopalń Meksyku i Peru. Przywozili je przez Pacyfik Hiszpanie aby kupować towary luksusowe (jedwab, porcelana, herbata i inne) i zawozić je do nowego, zawrotnie bogatego Nowego Świata. Od nich Chińczycy nauczyli się nowego kształtu pieniędzy i nazwy urobionej od reala i dolara meksykańskiego. Gołodupcom Angolom została tylko bandyterka.

 39. Coś jest nie tak z moim komentarzem, że nie może się doczekać na akceptację?

 40. Nie daje za wygraną.

  Potrafisz rozbawić publiczność:))))))))))))))

  Jaką skargę chcesz złożyć???
  Że ktoś się z tobą kontaktuje, bo przez adres który podałeś do kontaktu?

  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Gdybyś miał wiedzę, to byś wiedział, że endeckie plany wojenne w 1920 i plany doradców francuskich (Weygand) nie zapobiegłyby zajęciu Polski przez bolszewików. A więc także Niemcy i Europa środkowa byłyby sowieckie. A operacja polska NKWD objęłaby nie ponad 100 tysięcy Polaków, tylko wiele milionów. Co to dla bolszewików wymordować 10 milionów polskich panów? A reszta po zsowietyzowaniu ginęłaby a szeregach armii czerwonej na krańcach Europy rozpowszechniając bolszewizm.

  Pisz sobie co chcesz, ale od Marszałka się odczep, bo tego tematu nigdy nie dosięgniesz(…).

  Skargę skieruj najpierw do Pana Boga, że był wobec ciebie taki skąpy:))))))

 41. A to ciekawość, że nie Matka Boska by nic nie mogła a jedynie Piłsudski. Ale może jednak pominę kwestię tego, że niby jakichś tam Piłsudski miałby więcej możliwości działania od NMP.

  Ciekawą rzecz dzisiaj usłyszałem na jednych ćwiczeniach, o historiografii, tworzeniu mitów, ideałów, autorytetów itp. I prowadzący wspomniał, że na różnych tam bazarkach są w sprzedaży figurki-posążki Piłsudskiego właśnie. Inni „twórcy niepodległości” nie mają tego zaszczytu, ani Daszyński, ani Korfanty, ani nikt nawet nie wspominając o Dmowskim.

 42. Tzn. poskarżyć się do Pana Boga na Pana Boga? Bo nie rozumiem.

 43. Znowu pisze

  Pielgrzym napisał ”po polsku” o Matce Boskiej

  Powiedz mu, że Matka Boska nie zapobiegła ani WW1, ani WW2, ani 100 milionom ofiar komunizmu na świecie, ani Katyniowi ani Piaśnicy(wiesz, co to Piaśnica?), więc nie zapobiegłaby też sowietyzacji Polski w 1920.

  A myślenie pielgrzyma o Matce Boskiej jest na poziomie islamistów. Pan Bóg nie gra w kości, a Matka Boska nie zajmuje się strategią wojskową.

 44. Jak miło z jego strony, że zwraca się bezpośrednio do mnie. Choć jednocześnie bardzo niepokoi mnie kwestia tego, że on czyta mi w myślach, a nawet wie lepiej jakie jest moje myślenie o kimś niż ja sam, bardzo mnie to niepokoi. Może założę sobie durszlak aluminiowy na głowę? Tak to jest myśl, wtedy będę ekranował moje myśli i nie będzie mógł dłużej mi czytać w myślach, których co się okazuje sam nie znam, będzie trochę niewygodnie spać ale co tam damy radę.

 45. O finansowaniu kampanii Hitlera przez bankierów z USA można znaleźć sporo informacji w t 2 „Wojny o pieniądz” Hongbing Songa.

 46. Powrót do przeszłości

  Króciuchna recenzja, a właściwie zachęta
  Krzysztof Kłopotowski GENIUSZ ŻYDÓW NA POLSKI ROZUM

  „Żydzi stanowią dwa promile ludności świata. Zdobyli 23% Nagród Nobla. Jak to się dzieje? Ostra i niepoprawna politycznie książka niezrównanego Krzysztofa Kłopotowskiego, opatrzona recenzjami ptofesorów Andrzeja Nowaka, Andrzeja Zybertowicza i Jana Żaryna, a także wstępem Rafała Ziemnkiewicza. Jeśli ktoś będzie twierdził, że jest antysemicka, to albo jej nie czytał, albo – jest głupcem. Nie tylko na polski rozum.

 47. Mylisz się waćpan, bolszewicy byli w Szwajcarii do 1917 roku.
  Pozdrawiam
  P.S. Możesz mnie zastopować (czy jak to się nazywa) ale prawdy nie zmienisz 🙂

 48. A w komisji przyznającej te nagrody to kto niby zasiada? Goje? To niby komu mają dać? Ale wszystkiego zgarnąć się nie da więc dostaje się postępowym tępakom i perwersyjnym zwolennikom gender i ekstrawaganckim nieudacznikom w zamian za zacieranie rzeczywistości i tworzeniu złudzenia geniuszu. I dalej od prawdy tym szanse na nagrodę rosną.

 49. Wg linku załączonego przez BKR, to co należałoby wypisać z góry na dół daty niepokojów społecznych w Europie i z boku dopisać źródła finansowania.

 50. 😀 Poczucie humoru jest najlepszą bronią.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.