maj 102018
 

Gabriel Maciejewski i Józef Orzeł czyli „Orzeł na Leszczynie o polityce i nie tylko” – 08/05/2018

  6 komentarzy do “Orzeł na leszczynie. Pierwsze spotkanie z Józefem w prawym górnym rogu”

 1. Orły latają wysoko, jeśli nie w rzeczy samej, to we własnym mniemaniu, niewątpliwie. Zatem przebicie się z Pańską koherentną narracją, którą to jako tako rozpoznałem po przecztaniu wszystkich, lub prawie, Pańskich książek, nie jest zadaniem łatwym, a niewdzięcznym. Cierpliwości gratuluję, powodzenia.

 2. Byc może Gospodarz mnie zbanuje za sianie defetyzmu,  ale powiem co myśle.

   

  Do przestrzeni publicznej nie przebije sie żadna inna narracja niż obowiązująca. Choćby najbardziej merytoryczna i odkrywcza. Dlaczego? Bo unieważnia praktycznie wszystko, o czym miele sie w mediach i podaje jako strawna papkę do wierzenia.

  Jeżeli do tej pory  kult Piłsudskiego trwa bez żadnej  rysy jako jedynego Wodza Narodu, tak jakby Polska przed tym nie istniała, to dlaczego zmieniać ten kult? Wyglada na to, ze wszystkim pasuje. I płaski patriotyzm na jedna nutę. Nie wspominanie o dorobku innych Wielkich Polaków.  Przecież dzieje Polski nie są płaskie i jednoznaczne.

  Ale tak ma byc, jak jest, bo to wygodne i bezpieczne. Ale obawiam sie, ze nie dla Polski i Polaków .

 3. Ten kult tow. Ziuka  jest rzeczywiście upiorny i dobrze byłoby, gdyby ten niedoszły rezydent kręgów piekielnych odebrał to, co mu się należy. Może ktoś kiedyś wypisze mu na pomniku, trawestując jego słowa, którymi zdefiniował nas, Polaków: „Wódz znamienity, ale kurwiarz i syfilityk”

  To byłoby niskie, proszę mi wybaczyć, ale każdy, kto by to zobaczył, musiałby sobie zadać pytanie: O co tu chodzi, dlaczego tak go potraktowano, i koniec końców – wreszcie zderzyć się z prawdą. Trzeba zatem mówić, pisać… kropla drąży skałę.

 4. Myli sie Pan…

  … i to bardzo… ten kult  to porazajaca  chucpa i skandal… i  dzis jest juz nie do obrony  !!!

 5. Fakt.

  I nie trzeba pisać mu na pomnikach żadnych trawestacji, bo tego większość nie zrozumie. Lepiej jego własne słowa  o nas, choć  i to pewnie ludek nasz przyjmie z aprobatą:

  https://www.youtube.com/watch?v=XWo5YdpHBrI

 6. Z Pani odpowiedzi wynika, iż kult Marszałka jest nie do obrony, nadto, iż skandaliczna tegoż ocena jest nie do obrony również. Zapraszam na kurs logiki.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.