lis 152016
 

Do późnej nocy oglądałem wczoraj różne wstrząsające nagrania i dziś postanowiłem napisać o czymś szalenie ważnym. O zarządzaniu emocjami mianowicie. Ktoś powie, że bez przerwy o tym tutaj gadamy. To prawda, ale mam wrażenie, że weszliśmy, nie przez naszą własną chęć i nie ze swojej winy w nowy etap tego zarządzania. Mam też wrażenie, że ktoś otworzył kilka nowych projektów badawczych z tym związanych. Zacznijmy od pewnego złudzenia, które pracowicie podtrzymują w nas więksi i drobniejsi funkcjonariusze systemu. Oto konflikty targające trzewiami ludzkości mają rzekomo charakter ideologiczny. To jest kłamstwo założycielskie. One mają wyłącznie charakter biznesowy, a ideologia to otulina służąca do wyciszenia odgłosów młota, którym wykuwa się stal.

Mieliśmy niedawno ten marsz niepodległości, na który nie chodzę, ale który jest miejscem spotkań wielu Warszawiaków i ludzi przyjeżdżających z dalszych okolic do stolicy. Marsz ten od samego początku kojarzy się wszystkim z prowokacjami, które urządzają tam różni ludzie. Jedni, tak jak Paweł Althamer robią prowokacje jawne, przebierając się w pasiaki z Oświęcimia i próbują w ten sposób udowodnić, że ci co idą w marszu to funkcjonariusze hitlerowskiej machiny śmierci. To jak wiemy jest kłamstwo i ten rodzaj prowokacji został szybko zarzucony. Podjęto inne. Mieliśmy faceta w białej kominiarce, który pobił fotoreportera, mieliśmy wreszcie spalenie ukraińskiej flagi na ostatnim marszu. Ważne jest dla nas to, że prowokacja jest stałym elementem tego wydarzenia. Ważne jest też to, że oficjalne uroczystości niepodległościowe odbywają się w Krakowie. Dlaczego? Bo rząd i prezydent umywają ręce i nie chcą w tym marszu uczestniczyć. Może więc warto wyjawić narodowi, który tłumnie bierze udział w tej demonstracji dlaczego tak jest? Tak po prostu….Nie można tego zrobić? Ciekawe czemu. Oczywiście, najłatwiej jest powiedzieć, wzorem ukraińskich działaczy w Polsce, że cały ten marsz to rosyjscy agenci. To nie jest prawda, a ja, po raz nie wiem który, wzywam tu na blogu, do stawiania oskarżeń personalnych i unikania pułapki odpowiedzialności zbiorowej. Nikt oczywiście nie słucha, bo pokusa, by nazwać maszerujące w marszu rodziny z dziećmi faszystami jest zbyt wielka. Oto grupka zamaskowanych młodzieńców spaliła flagę sąsiedniego kraju. Jasne jest, że nie można palić flag narodowych, ale nie można też, jeśli ma się jakieś polityczne doświadczenie reagować jak pies Pawłowa i składać not protestacyjnych w kancelarii prezydenta, tym bardziej, że nie prezydent jest organizatorem eventu. Oczywiście każdy ma prawo do krytyki, należy jednak pamiętać jaka jest specyfika marszu niepodległości. Ja tylko jeszcze przypomnę, że ostatnimi czasy zdewastowano kilka ukraińskich cmentarzy i pomników. Działania te związane były w sposób ewidentny z projekcją filmu Wołyń. Ja to jeszcze raz napiszę, żeby wszyscy zrozumieli: ani kancelaria prezydenta, ani rząd PiS, ani ONR czy inna narodowa organizacja w Polsce nie jest producentem tego filmu, podobnie jak nie jest jego dystrybutorem. Formułowanie więc oskarżeń, że film ten wywołał gwałtowne reakcje i obudził nacjonalizm trochę nie fair, jest skażone resentymentem i negatywnymi emocjami. Tym bardziej, że wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że nie istnieje nic takiego jak spontaniczne działania niszczycielskie. Takie działania muszą być zorganizowane i opłacone.

Przypuszczam, bo nie wiem tego na pewno, że prezydent nie uczestniczy w obchodach warszawskich z przyczyn, które różny specjaliści nazywają czasem „operacyjnymi”. To znaczy, że ustępuje pola organizacjom mającym coś do ugrania na ulicach Warszawy 11 listopada każdego roku. Czy to jest oznaka słabości? Moim zdaniem tak, choć mogę się mylić. Może to być także zaakceptowanie stanu faktycznego i wyraz szacunku dla demokracji. Każdy ma prawo do świętowania dnia niepodległości, nie można mu tego zabronić, można jedynie wycofać się z uczestnictwa. Coś mi jednak mówi, że jest inaczej i znacznie gorzej. Możemy oczywiście przyjąć, że imprezą, która gromadzi rzesze mieszkańców stolicy kierują ruscy agenci i z tą myślą zasnąć. Tak się jednak składa, że o tym marszu rosyjska prasa nie pisze inaczej jak tylko „marsz nacjonalistów”. W tym samym tonie mówią o nim media ukraińskie, co wywołuje w Polakach wrażenie dziwne i skłania niektórych, na przykład mnie do takiej oto refleksji.

Nogi kierownictwa organizacji ukraińskich w Polsce wyrastają wprost z jednostek wojskowych rozlokowanych na ziemiach zachodnich. Z podobnego miejsca wyrastają nogi kodziarzy, którzy się z oburzeniem ruchu ukraińskiego solidaryzują. A jeśli przyjmiemy za prawdę, że marsz niepodległości organizują ruscy agenci, będziemy mieli trzecią grupę, dla której jedyną rzeczywistością jest kultura sztabowa jednostek wojskowych Układu Warszawskiego. Kiedy więc popatrzymy na to widzimy wyraźnie, że jest to kłótnia w rodzinie, a palenie flag, darcie szat i przewracania pomników ma ten sam charakter co odrąbywanie żony ze ślubnego monidła przez poirytowanego jej zachowaniem małżonka. Co zaś jest celem? Tu chodzi o wypreparowanie zjawiska zwanego „polskim patriotyzmem” o nadanie mu cech zwierzęcych, poprzez niepiękne i wcale nie eleganckie prowokacje, a następnie o zajadłe zwalczanie. Ja się trochę dziwię działaczom ukraińskim i ukraińskim politykom, że w tym uczestniczą, no, ale widocznie takie mają polecenie. Aha, dodam jeszcze, że proweniencja producentów i dystrybutorów filmu Wołyń jest dokładnie taka sama, jak proweniencja wymienionych wyżej grup. Taka jest moim zdaniem rzeczywistość i ona jak widzicie poważnie się różni od narracji medialnej. To nie jest jednak ostatni poziom tej wersji Diablo, bo są głębsze uwaga, schodzimy wąskimi schodami, strop jest niski.

Oto wczoraj, na stronie coryllus.pl ktoś wrzucił taki link:

https://www.youtube.com/watch?v=153iX_5clJA

Nagranie to, podobnie jak i inne nagrania z tego spotkania jest dla mnie po prostu wstrząsające. Potwierdza też moje najczarniejsze obawy co pozycji i mocy sprawczej tak zwanej dobrej zmiany

Widzimy tu człowieka, który w dobrej wierze poświęcił swój czas i pieniądze na organizowanie zaplecza wyborczego PiS w USA i Kanadzie, a następnie został przez ludzi takich jak Tomasz Sakiewicz oszukany i wystawiony za drzwi. Dlaczego? Ponieważ załoga, która w imieniu nas wszystkich zarządza ambasadami i konsulatami musi pozostać bez zmian. Tak będzie bo mają oni poparcie rządu USA. Obejrzyjcie tej film uważnie, bo oskarżenia rzucane przeciwko Sakiewiczowi są poważne. Oto grupa naiwnych i szczerze wierzących osób zostaje pozbawiona tej wiary w sposób bardzo brutalny, ale wieści o tym nie dochodzą do nas, bo my widzimy jedynie organizacje, które swoją aktywnością mają wywołać złudzenie konfliktów autentycznych: KOD, organizacje ukraińskie, prowokatorzy na marszu niepodległości.

Tutaj zaś widzimy drugą stronę medalu. Oto dobra zmiana pozostawia obchody 11 listopada w stolicy na pastwę nie wiadomo kogo, a wraz z nimi te tysiące osób, które po prostu chcą wyrazić swoją solidarność z ideą niepodległości. Ta sama dobra zmiana rękami Sakiewicza i urzędników z kancelarii prezydenta rozprawia się z działaczami polonijnymi. Dlaczego? Bo wszystkie organizacje muszą być pod kontrolą. No chyba, że są to organizacje wrogie i prowokacyjnie nastawione wobec Polski, ale jednak połączone tajemnymi więzami z obecną ekipą, wtedy zostawiamy je w spokoju. To nie są wesołe refleksje, a jeśli przypomnicie sobie opisywaną ostatnio przez toyaha firmę, która zaprojektowała logo na stulecie odzyskania niepodległości łatwo znajdziecie tam faceta z magazynu Male Man, któremu szefował kiedyś Kędryna, obecnie szara eminencja kancelarii prezydenta. Mamy więc tu, jak powiadam drugą stronę medalu. W warszawie rodzina się kłóci i robi sobie różne psikusy, a w Ameryce rodzina się godzi i wystawia za drzwi ludzi, którzy do rodziny nie należą. Czyli tego pana co się przesiedział w stanie wojennym, a potem dostał od władzy bilet w jedną stronę. Zachowanie to, podobnie jak afery na marszu niepodległości w widowiskowy, ale nie piękny sposób pozycjonują dobrą zmianę, która przecież stara się o przychylność obywateli.

Ja teraz powtórzę to co napisał tu ostatnio toyah, powiem to najwyraźniej jak potrafię: 90 procent ludzi popierających dobrą zmianę czyni to ze względu na osobę Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli jego zabraknie po reszcie tych kacyków nie zostanie nawet smród. A wyżej ukazane metody spowodują, że ludzie będą głosować przeciwko nim z niespotykaną wcześniej wściekłością. Ktoś powie, że tak się nie mówi – głosować z wściekłością…nie ma takiej relacji w języku… poczekajcie a sami zobaczycie. To nie koniec, schodzimy jeszcze niżej, uwaga schody są wąskie, a strop niski.

Oto wczoraj mieliśmy na naszym blogu prawdziwy festiwal popisów wokalnych. Wszyscy widzieli, wszyscy czytali, wszyscy wyciągali wnioski. Kochani, jak przypuszczam, salon24, a z nim my wszyscy, jest od jakiegoś czasu przedmiotem kolejnych badań socjologicznych w ramach nierozpoznanego projektu finansowanego przez nie wiadomo kogo. Jednym słowem jesteśmy traktowani tak, jak te rodziny z dziećmi na marszu niepodległości, jak ci działacze polonijni, którzy jak dzieci wierzą we wszystko. Projekt ten jest znacznie głębszy, jak sądzę i poważniejszy niż działania podejmowane tu kiedyś przez doktora Przywarę, którego asekurował profesor Dąbrówka. I mam nadzieję, że nie muszę nikomu tłumaczyć skąd wyrastają nogi twórców tego projektu. Dałem wczoraj dowód, mam nadzieję, że dość wyraźny iż nie ma mojej ani niczyjej innej zgody na takie praktyki. I módlcie się drodzy organizatorzy tego projektu, żeby żadne jego szczegóły nie wydostały się na światło dzienne.

W przeciwieństwie do tych oszukanych przez Sakiewicza ludzi, którzy zgromadzili się w Klubie Ronina celem gromadnego wypłakania się na ramieniu Anity Gargas i profesora Nowaka nie mamy żadnych złudzeń. Nie podejmujemy też żadnych dialogów i negocjacji. Wzorem postępowania dla nas tutaj jest bowiem ten człowiek:

http://indiancountrytodaymedianetwork.com/2013/09/04/native-history-geronimo-last-native-warrior-surrender-151136

To skromny i ubogi Indianin, który nie chadzał na żadne kompromisy. Kiedy było trzeba żył w górach i razem ze swoimi ludźmi jadł tam węże i kaktusy, popijając to ukradzionym Meksykanom mescalem. Czego sobie i Państwu życzę….Niech żyje wolność i swoboda…

Targi książki w Bytomiu odbędą się w przyszłym roku w hali na Skarpie, w pierwszy lub drugi weekend czerwca

Na tym kończę na dziś. Zapraszam na stronę www.coryllus.pl do księgarni Przy Agorze, do sklepu FOTO MAG i do księgarni Tarabuk. Przypominam też, że w sklepie Bereźnicki w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 71 można kupić komiksy Tomka.

Zapraszam też na stronę www.rozetta.pl gdzie znajdują się nagrania z targów bytomskich.

Telefonów dalej nie odbieram

  98 komentarzy do “Patriotyzm a kultura sztabowa wojsk Układu Warszawskiego”

 1. Próbują nas sprowokować, nie udało się przez ostatnie 20 lat . Więc może taki pomysł zadziała. Ale wychodzi, że my Polacy mamy więcej zdrowego rozsądku niż wyglądamy.

 2. Swoja droga jak trzeba byc naiwnym, albo jak nisko trzeba sie cenic, zeby swoje losy i glosy dac w zarzad jakiemus Sakiewiczowi? Ta banda sie juz przyzwyczaila do robienia takich numerow bezkarnie. Jedyne co ich moze spotkac, to wylanie publiczne pomyj i zalu. Nikt im nie dal po ryju i do dupy nie nakopal wiec beda robic numery dalej.

 3. Niewiara w ludzi jest ogromna, co tworzy schemat postępowań w każdej dziedzinie życia, zawsze wspierany pieniędzmi /naszymi/. Tak samo wygląda Polonia w Szwecji i nie nazwana Polonia w Polsce. Socjaliści są niezniszczalni, bo bez piątej klepki.

 4. W którym momencie było to spalenie, byłam na Marszu do początku do ronda Waszyngtona, wolniutki spacer, z pół godziny na rondzie Waszyngtona, patrząc na tłum kierowany na błonia. Od 14 – 16 nic takiego nie miało miejsca. Może ta flaga została spalona w pomieszczeniu (jakim? czyim?, kiedy? kto to zrobił?)

 5. Panie Gabrielu! Jakiż romantyzm z tym Geronimo bytującym w górach i zajadającym węże i kaktusy.

 6. Organizacje i rzadowa kontrola… to jest ciekawy watek. Pomijajac „organizacje pozarzadowe”, ktore sluza do przewalania kasy z budzetowych dotacji, to w polskim prawie jest tak… mozesz sobie zarejestrowac stowarzyszenie, albo fundacje. W obydwu przypadkach mozliwosci wolnego dzialania sa ograniczone. Stowarzyszenie musi sie opierac o „demokratyczne reguly”, transparentne dzialanie, wiekszosciowo wybierany zarzad. glosowania, itp bzdury. Polskie prawo nie przewiduje tworzenia organizacji hierarchicznej opartej o przywodztwo wiedzy, doswiadczenia i autorytetu – wyjatkiem jest tutaj loza do ktorej nalezy Hartman, ujotowy profesor. W przypadku fundacji ograniczenie jest innej natury. Fundator – ten ktory wyklada kase, moze sobie dobrac zarzad fundacji wedlug wlasnej woli i nie musie sie z niedemokratycznego wyboru tlumaczyc nikomu. Ten zarzad bedzie realizowal cele fundacji, wyznaczone w statucie, ale nie moze robic niczego czego nie ma w statucie fundacji. Do statutu fundacji, ktora jest juz zarejestrowana nie mozna juz niczego dopisac. Tutaj wyjatkiem jest organizacja Jureczka Owsiaka. No i moze jeszcze KOD, ktory dzielnie porusza sie pomiedzy tymi dwoma modelami.

 7. To byl taki sam romantyzm, jek ten „Uskoka” Bronskiego, ktory „bytowal” w ziemiankach na Lubelszczyznie. Ogarnij sie troche miszczu.

 8. Lubię góry, nie wiem jak smakuje wąz….ale główny problem chyba …jak go zlapać? Nie sądzę żeby sam przypełzł:))))

  No i co z kaktusami? Jakieś rękawice na początek?

  .

 9. Słowo ,,jakiż,, mi sugeruje, że to ironia jednak??

  .

 10. Waz smakuje tylko dobrze przyprawiony w chinskiej restauracji i latwo to sie go wylawia z akwarium. A romantyzm gor jest tylko na szkolnych wycieczkach.

 11. Dopoki Sakiewicz nie dostanie w morde i to tak ze mu sie zemby wysypia, to nie widze miejsca na ironie. Potem sam poironizuje, ze zemby niestety nie odrastaja jak paznokcie i wlosy.

 12. Przecież kpię sobie:).

  .

 13. pokpij rowniez z „Uskoka” Bronskiego, ze musial w lesie jagody frezowac. To tez jest takie romantyczne. Celowo odwracasz uwage od problemu czy masz po prostu slaby dzien?

 14. Daj spokój, słucham nagrania.

  .

 15. Posluchaj tego… panowie poslowie Jacek Wilk i Jakub Kulesza licza na to, ze durnie sami sie zglosza, po to, zeby ich zinwentaryzowac, skanalizowac i kontrolowac. I wiadomo, ze durni i naiwni sie zglosza i „nawiaza wspolprace”. Tymczasem ich trzeba tak jak Sakiewicza walic w ryj i kopac w zadek.
  https://www.facebook.com/events/329769887385109/permalink/339480196414078/?notif_t=event_comment_follow&notif_id=1478798431335038

 16. Ponieważ coś się stało na S24 i nie mogę wrzucić komentarza („wystąpił błąd, spróbuj później”),
  odpowiadam Gospodarzowi tutaj:
  „nie ma zgody na Sakiewicza i nie ma zgody na Pawlickiego.”
  To się już powoli staje oczywiste dla większości tzw. dołów. Biznes wydawniczy Sakiewicza robi klapę, podobnie jak film Smoleńsk, mimo potężnego wsparcia medialnego.
  No i ojciec Rydzyk ma pamięć słonia, a za sobą zwarte środowisko. Niekoniecznie moherów. Najlepszy dowód ta wiadomość:
  http://wpolityce.pl/kultura/315435-takiej-premiery-polska-dawno-nie-widziala-poltora-tysiaca-widzow-pieknego-filmu-zerwany-klos
  Na ten film z pewnością pójdę do kina. W przeciwieństwie do Smoleńska i Wołynia.

 17. Już skończyłam słuchać nagrania linkowanego przez Coryllusa.
  Nic o Polonii nie wiem…bo po prostu i ja i rodzina jesteśmy tu. I nigdzie się nie wybieramy.
  Młodzi ludzie których z okolicy wyjechało masę ,,na zmywak,, – czasem w swoim zawodzie nawet pracują. Oni nie dotykają ,,polonii,, nijak. Wchodzą w środowisko tam gdzie są…. Więc od ich tutejszych mam nic się nie dowiaduję…
  Rozumiemy , że to różne wyjazdy…różne sytuacje…

  Natomiast w pewnym sensie to o czym mówi pan na nagraniu….nie zaskakuje mnie.
  Ale ja jestem stara . Nie mam nie miałam dawniej złudzeń.
  I nie mam skłonności należeć do grup. Stowarzyszeń…tak mam…taki charakter,

  A to co pisze Gabriel…szczególnie ostatnio….wydaje mi się za kazdym razem, ze to po prostu nie wymaga już więcej słów,

  Ale rozumiem oczywiscie, że młodsi się uczą, dowiadują…. że się zdumiewają….

  Może jestem już na bycie tu i pisanie – za stara.

  .

 18. Nie przesadzasz nie żebym uważał, że mu sie całkiem nie należy. Ale z drugiej strony to dorośli ludzie są i jak się dają robić w bambuko takiemu Sakiewiczowi to sami sobie winni.

 19. I dlatego do nich tez trzeba trzymac dystans.

 20. Schizofrenia paranoidalna! Organizowane przez sejm wolnej ponoć Polski ogólnopolskie forum organizacji i ruchów wolnościowych.
  Czyli śpiewamy: Ojczyznę wolną, racz nam wrócić, Panie…

 21. Mnie to przypomina amnestie w 1947 roku i agitacje do ujawnienia sie i zlozenia broni.

 22. A co się stało Eska usunęła bloga? Ktoś zauważył? Bo czekałem na recenzje książek Toyaha.

 23. Nieźle, czyli można coś zrobić bez tych fajansiarzy….

 24. Plus za nawiązanie do gry komputerowej.

 25. Sorry to poprosty caly salon poszedł do piekła 😀

 26. I jeszcze taki temat…
  A że można coś zrobić, to coryllus.pl jest najlepszym dowodem.

 27. A formularz „amnestyjny” w prawym górnym rogu…

 28. bój sie Boga Marylo!
  za stara to możesz być na dyskotekę
  a nie na Bycie i Pisanie!!!

 29. fałszywe pojęcia o ludziach mają, wypracowane i wpojone
  cwaniactwo wobec tych co nie powinni,
  uległość i naiwne zaufanie wobec wyobrażeń
  /i nie o wszystkich można powiedzieć, że za małe cwaniaki/

 30. Kierownik wykrakał z tym eksperymentem socjologicznym.

 31. No może się i jacyś durnie zgłoszą.
  Ludzie są niezwykle naiwni….i chcą działać a nie mają pomysłu.

  I Niestety jeśli będą prawdziwi a nie ,,wytypowani,, to za te naiwność zapłacą.

  .

 32. Dlatego trzeba mimo wszystkich potknięć wpłacać ile można na tę cele.

  .

 33. A…nie. Dyskotekę to mi tu proponują różni….

  Ale jak nie huczę i nie zapowiadam lśnią w mordę ….to na pewno jestem postawionym prowokatorem.

  Ludziom się w głowie nie mieści że można mieć i trzeba …. dystans….żeby nas nie wkrecali.

  Robić swoje.
  To idę z psem i może ,……..na dyskotekę potem.
  Poczekam aż się tu skończy walenie w mordę.

  U mnie w mieście jak się chłopski lały to dziewczyny czekały z boku.

  I już przy tym zostanę..
  .

 34. ’za stara to możesz być na dyskotekę’
  jak czas nadejdzie

 35. dwoch magikow, ktorzy robia za naganiaczy, przyjmujac przy tym poze wykidajly przed dyskoteka, albo funkcyjnego w kolonii karnej (wersja lajt dla wrazliwych) zaczyna swoje pieprzenie, ze w sejmie jest cicho, smetnie ponuro i przydaloby sie „ozywic to miejsce”. Niezle jak na poczatek. Zapraszaja do tej swojej trupiarni. „Niech zagosci troszeczke swiezego powietrza” – nie za duzo, zeby Wilka nie wymiotlo oczywiscie, ale „nie moze was tam zabraknac”.

 36. To nie była flaga Ukrainy, tylko śląska, flaga należała do oddziału górnośląskiego oddziału RN
  i jakiejś dziewczynie ją wyrwano, więc na pewno to żadni narodowcy, pewnie ktoś miał takie polecenie.
  To nie była jedyna prowokacja na marszu, tylko jedyna, która doszła do skutku, ambasada ukraińska zadziałała błyskawicznie, trzeba sprawdzić, czy przypadkiem protestu nie wysłali jeszcze przed zdarzeniem.

  Nie ma najmniejszej możliwości żeby się nie czepiano Polski, najmniejszej, nawet jakbyśmy zupełnie bierni byli, to się zawsze znajdzie pretekst, dlatego nie można się tym przejmować. Na dłuższą metę
  nie ma szans wmawiać ludziom, że Polacy to jakieś zdziczali szowiniści, bo rzeczywistość krajów zachodnich jest taka, że np. w Niemczech są 3 większego kalibru incydenty dziennie (podpalenia ośr. dla imigrantów, pobicia itd.) i…. i NIC, echo… wszystko ok, a nich tylko Polak spróbuje się nie uśmiechać wystarczająco szeroko, to zaraz debatę w parlamencie UE trzeba zorganizować na temat odradzającego się w Polsce faszyzmu.

  A co do „sakiewiczoidów”, to znam lepsze i mocniejsze historie, ale to przy jakiejś okazji,
  to całe towarzycho Karnowskich i gapolu to jest dramat. Zaraz po powstaniu RN wysyłali mendy dziennikarskie, żeby właśnie liderów nowego ruchu pokazać w kontekście nazizmu, nie Michnik, ale Sakiewicz to zlecił.

 37. I znowu przedstawia się nam świetlaną iluzję w sprawie 10/4 jakoby Trump obiecał Macierewiczowi pomoc w odzyskaniu tupolewa. To jest porażające.

  Trumpowi za te słowa mogę jeszcze się nie dziwić, chociaż obiecał coś o czy nie wie dokładnie nic.Ale on po zaprzysiężeniu otrzyma jakąś zalakowaną kopertę pt. „Warsaw 4/10. Międzynarodowe i partnerskie ćwiczenia Reset’10” i już nie będzie taki jak dotąd.

  Dziwię się natomiast ministrowi Macierewiczowi, że brnie w tę pułapkę i to całkiem świadomie.Jak można badać złom rozsypany na wysypisku, toż to nawet taki Tusk, Parulski czy inni prokuratorzy, nie byli aż takimi jołopami aby to robić!

  Chyba, że komuś chodzi o przekierowanie naszej uwagi tylko na Rosję, jako jedynego operatora w tej sprawie. A jak znaki na niebie i ziemi pokazują, takich wspólników było kilku, a wśród nich nasi najlepsi sojusznicy…. .
  Mamy w historii kilka takich sytuacji, których genezy pozostaje nadal tajna (np. Sikorski). Chyba, że uczestnicy takich rytuałów się ze sobą pobiją, to nam skapnie trochę prawdy.

  W tej całej sprawie, hasło : „3 x Okęcie” jest stale aktualne.

  http://wpolityce.pl/smolensk/315470-gpc-wazna-obietnica-trumpa-czy-nowy-prezydent-usa-pomoze-odzyskac-wrak-tupolewa-zrobie-co-w-mojej-mocy-aby-pomoc-polskiemu-rzadowi-w-tej-sprawie

 38. W Tesco jest promocja – trójpak cegieł Zychowicza za bodajże 80 czy 90 zł.
  W tej cenie chyba warto ? 😉

 39. Właściwie nie powinno być w tym gronie zaskoczenia, bo chyba JarekBeskidy u Gospodarza w salonie podsumował potyczki G. Brauna w trybie wyborczym z GW i Gapolem. Wygrał z GW, a przegrał z Gapolemi, co JarekBeskidy podsumował, że nastąpiło przesunięcie zawiadywania duszami Polaków z GW do Gapola.
  Cóż, jedna i druga firma jest tej samej proweniencji. Oni zawsze obstawiają dwie, a często wszystkie opcje, a wtedy któryś z ich koni dostaje się do żłobu. Dla mnie takim modelowym tandemem są obaj Kurscy.
  Proponuję przeczytać artykuł Ewy Rembikowskiej w specjalnym numerze SN – metody niezmienne od lat.

 40. Wiązanie opinii wielu Polaków i tyle. Macierewicz to szczwany lis. Poszło ponad milion na jego Zespół Parlamentarny ds. …. i psińco.

 41. Podpałka, taka pocięta w workach, taniej wychodzi…takie okrawki drewna.

  Tu się może okładka źle palić:).

  .

 42. Spokojnie:)

  Po prostu niech Trzaska szabelką , kto lubi…. Ja wolę ironię…

  .

 43. No, okazuje się, że jest sposób na zatrudnienie i zdobycie doświadczenia dla wychowanków Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej z Torunia. Niech okrzepną.

 44. Szanowny Panie! Pani Maryla ma rację. To była tylko lekka ironia. Nie sądzę by nasz gospodarz „poszedł do lasu”. Od jakiegoś czasu próbuje nam powiedzieć, by parafrazując klasyka – pijaka, nikt z nas a nawet pies Saba nie szedł tą drogą.

 45. Wybacz, 🙂
  Ale tak na prawdę to ile chcesz artykułów filmików itp. W których różni narodowcy bronią „salutu rzymskiego”, a później takie teksty, że faszyzm to nie my itp.
  Taką to wszystko ma formułę od początku do końca, że można to obrócić w dowolną stronę.
  A ten marsz jest nie do obrony niestety, jest mi przykro z tego powodu.

 46. a ona groźniejsza niż dziesięć szabli…

 47. Ten pan Frej, patriota z Bozej laski powinien odpowiadac za wspoludzial rozwalenia klubow Gazety Polskiej razem z prowokatorem Sakiewiczem. Podczas tych wszystkich debat i rzucania laptopem przez Sakiewicza nie bylo nawet jednego goscia, ktory by go wystawil za drzwi i kopnal w dupe na amerykanskiej ziemi? Nie do wiary… Przeciez to jest proste jak budowa cepa.
  Jesli samemu ma sie jakies opory i nie chce brudzic rak to sie placi 200 dolcow chlopu z solidnymi grabiami i temat jest zamkniety w 30 sekund, na jedno mrugniecie okiem.
  Maja jakis defekt zaimplementowany panowie oddolna-patriotyczna-emigracyjna-opozycja.

 48. tak,najbardziej to sie tego Sakiewicz boi. Zamiast szabli polecam dobrze okuty but.

 49. No wiesz, wtedy nazwaliby takiego ubekiem, pomiotem czerwonym i bandytą, co prześladuje partyzanta wolnego słowa…

 50. Poeta pisał:
  „Prawdziwe Państwo, wybaczy draństwo.
  Bo się będzie wstydził, że tak wpadł”

 51. Oto konflikty targające trzewiami ludzkości mają rzekomo charakter ideologiczny. To jest kłamstwo założycielskie. One mają wyłącznie charakter biznesowy, a ideologia to otulina służąca do wyciszenia odgłosów młota, którym wykuwa się stal.
  ==============
  To jest kluczowe zdanie do wszelkich przemyśleń. Mogę tylko dopisać, że często konflikty niby ideologiczne służą konkretnej grupie biznesowej. Wszystko inne jest tylko kolejną „nadbudową”.

 52. „nasi” patrioci, a szechteriada nazwalaby to „zwierzecym antysemityzmem” i prawicowa faszystowska bojowka. Pobrzeczeliby troche, ale problem bylby rozwiazany.

 53. Dokladnie…

  … wysluchalam wypowiedzi tego Polonusa z USA od chyba… 30 lat… jestem ciezko zazenowana…
  nadziwic sie nie moge… ciezko mi wrecz uwierzyc w naiwnosc tego Pana Polonusa i tej drugiej Pani „dzialaczki polonijnej”… po prostu zalosc ogarnia!

  Biedne baranki boze… chca cos dla Polski zrobic… tzn. co konkretnie… gdzie… za ile…
  no i dla kogo???

  Bo ta „Polska”… to beczka bez dna !

  Nie moge uwierzyc, ze ci ludzie ciagle potrzebuja… „patrona”!

 54. To nie niewiara Pani Lilav… to ogromny strach, ze zwykli ludzie zrobia to taniej i lepiej… zrobia
  to tak wspaniale, ze oni moga tylko pomarzyc!

 55. Sssssssakiewicz… i prowokator!

 56. Ci ludzie… ta „Polonia” z dlugim stazem pobytu gdziekolwiek
  to juz jest mocno wyalienowana… i czesto odleciana. To sa ludzie,
  ktorym bardzo czesto zycie sie nie ulozylo, czesto samotni, czesto
  sfrustrowani, z zawiedzionymi ambicjami… zyjace wspomnieniami
  i marzeniami…

  … bron Boze nie potepiam tych ludzi… ale prawda jest taka, ze ci
  ludzie nie znaja realiow ani w Polsce… ani nawet realiow w kraju
  jakim zyja… po prostu – czesto emeryci, rencisci, majacy duzo wolnego
  czasu ze wzglednie stabilna sytuacja finansowa… i bardzo czesto
  w „polonijnej akywnosci” towarzyszy duuuza interesownosc, zdobycie
  „kontaktow, znajomosci”… bo sa dorosle dzieci z doroslymi juz
  wnukami, ktorych „sytuacja zyciowa” jest bardzo czesto… niewesola.

  Tak jest z „Polonia francuska”… i „chyba” za duzo sie nie pomyle
  jesli powiem, ze w „Polonii amerykanskiej” jest… identiko!

 57. Padło pytanie na S24 jaką przeszłość genalogiczną ma Sakiewicz.
  Dziadek był piłsudczykiem-zapiekłym-bardzo blisko zaprzyjażnionym z ojcem mojego przyjaciela,razem byli na wojnie w 20-tym roku.Całe życie przegadali o Piłsudskim ,nie przyjmowali zadnych argmentów przeciwnych,do wściekłości doprowadzała ich krytyka „dziadka”

 58. jak najbardziej – dla tej przywry to z centymetrowymi ćwiekami

 59. Dokladnie, Panie Gabrielu… zawsze mozna… i wcale nie potrzeba zlodziejskiego
  wsadu!

  To kolejny milionowy przewal „naszego rzadu dobrej zmiany”! Towarzystwo rzadowe
  nudzi sie stad tak liczne atrakcje… merdialnie wspierane przez Ssssakiewicza!

  Wczoraj nie moglam sie odniesc do Pana wpisu… a byl arcyciekawy i arcywazny.
  Ta samoobrona pana Macierewicza to „projekt” absolutnie zlodziejski… wariant
  francuski.

  Nie wiem czy Pan i czytelnicy bloga pamietaja, ale w ubieglym roku chyba zaraz
  po wakacjach – ledwo co zdazylam wrocic z Polski – jak ruszyla ta „spontaniczna” akcja
  z „uchodzcami” filantropa Sorosa… we Francji bylo takie info, ze do wybrzezy hiszpanskich dotarl statek z „ladunkiem tekstyliow”. Ponoc bylo tego 5 czy nawet 7
  tirow po 25.000 kompletow wojskowych „moro”.

  Towar zostal „zarekwirowany”… a przesluchana na te okolicznosc zaloga kontenerowca
  nie wiedziala… skad… jak… kiedy… i dla kogo byl on przeznaczony.
  Potem zaraz po „wypadkach paryskich” w listopadzie francuski minister obrony Le Drian
  oglosil nabor do obrony terytorialnej na 3 m-ce… tak samo jak pan Macierewicz.

  Rzucilo sie sporo malolatow francuskich na te „obrone”… bo obiecywano stogi-brogi…
  rozne formacje… i zdobycie pracy w formacjach mundurowych… jestem pewna, ze
  to dla tego powodu zglosilo sie tak duzo mlodziezy… odtrabione bylo w telewizorze, ze
  to ogromny sukces… Le Drian brylowal w swiele reflektorow chyba ze 3 dni.

  Boze, co to nie mialo byc… smuje-wuje dzikie weze… prawie!

  A dzis… wyszlo szydlo z worka!
  Strajk Policji, Zandarmerii i sluzb ochroniarskich trwa… rotacyjnie w 30 najwiekszych
  miastach Francji… okazalo sie, ze czesc tej mlodziezy z 3-m-cznego naboru zostala
  po ukonczeniu tego szkolenia skierowana glownie do patrolowania przede wszystkim
  dworcow kolejowych i lotnisk… czesc „wyjechala” do Grecji, do Wloch do obozow
  z emigrantami… czesc zostala skierowana… do ochrony elektrowni jadrowych !!!

  Policja, zandarmeria narodowa wku***one sa na maksa… bo nie ma dla nich pieniedzy,
  a „zagrozen” i roboty coraz wiecej… pracuja swiatek-piatek „na okraglo”… sa przemeczeni, niedoinwestowani… nie ma broni, amunicji… „zandarmeria” na dworcach
  paroluje chodzac z atrapami… zabawkami… w wielu miastach na interwencje
  Policja przyjezdza z duzym opoznieniem… i tak ogolnie to… ich nie ma!

  I ostatnia ciekawostka… ta „wyszkolona” mlodziez z tego spektakularnego wiosennego
  naboru… juz miesiac temu przylaczyla sie do… strajku i demonstracji z profesjonalna
  policja i zandarmeria.

  Do tego pokazywali juz kilka naprawde wstrzasajacych reportazy co to za bagno
  ten caly nabor… te dzieciaki sa trzymane w skandalicznych warunkach, zabrania
  im sie korzystania ze sr*jfonow, pozbawia kontaktow z bliskimi… wrecz straszy, podobno
  podaja im do posilkow jakies „medykamenty”… oni nie moga dowiedziec sie co to jest.
  Czesc tej mlodziezy… po zorientowaniu sie w co wdepneli chciala sie wycofac… ale
  nie bylo to takie latwe… podobno przed naborem podpisali cyrogral… ze beda
  „dyspozycyjni” przez 12 miesiecy po ukonczeniu tej „formacji”!

  Tak wiec, ta „samoobrona” tylko dla kobiet… przeciw wyrywaniu torebek z kosmetykami
  i w dodatku „gratuite”… czyli za nam ukradzione i tak prze****dolone nasze podatki – to
  po prostu jest… KRYMINAL !

  To jest IDENTIKO… to samo co we Francji… bezczelny, zlodziejski przewal
  i nic poza tym.

 60. Valser;) ten but to bardziej realny. Mam jakieś, ale może jednak panowie??

  .

 61. To nie wyjaśnia wszystkiego…

  .

 62. Drugie dno. Tak.
  Jest ….

  .

 63. no najlepiej nic nie robić, zerowa szansa na niepowodzenie

  z niczego już się nikt tłumaczyć nie będzie, ani przepraszać, ani wstydzić, to już nie te czasy, jak komuś się endecja z hitleryzmem kojarzy to jego sprawa

 64. Pani Marylko,

  Jak wyglada zycie Polonii za granica czesto wiedza rodziny tych wyjechanych Polakow.
  Wyjazd za granice za chlebem to jest przewaznie poniewierka… zwlaszcza ostanie
  12 lat od naszej akcesji do tego unijnego pie****nika – to juz byla wielka niewiadoma
  i ogromne ryzyko… malo kto przewidzial „zaplanowany z premedytacja rozwoj historii”…

  … Polowa tych wyjechanych to jest ewidentna STRATA… polowa co najmniej marzy zeby
  wrocic… a jak to wyjdzie to sie dopiero okaze.

  À le we Francji juz jest beznadziejnie.

 65. Dokladnie tak!

  Ssssakiewicz od prawie 7 lat „wystrugal” tego „haryzmatycznego” pana ministra. To
  wszysko co przez te ostatnie lata bylo zamiecione pod dywan… teraz okazuje sie
  wielce prawdopodobne. „Maskowal” sie pan minister… nie najgorzej – w koncu
  przyznac to musze…

  … mnie osobiscie zszokowal swoja postawa i wypowiedziami po „wypadku”
  w Nangar Khel w Afganistanie… kiedy to w doslownie kilka dni po tym zdarzeniu
  pan Macierewicz wypowiadal sie swoim „glosem fahofca”, ze… ZOLNIERZE
  POPELNILI PRZESTEPSTWO!… to byl sierpien 2007 rok !!!

  Moje skonsternowanie i bulwersacja byla ogromna wtedy… nawet dzis jak sobie
  przypomne to burzy mi sie krew w zylach… w RM bardzo niepochlebnie wypowiadal sie
  o nim profesor Wolniewicz… jest chyba nawet na YT jego wypowiedz ntt.

  W lutym tego roku w Sadzie Wojskowym zapadl ostateczny wyrok, ze zolnierze
  bioracy udzial w tej misji… nie sa winni zbrodni wojennej!!!

  To sie nie miesci w glowie, ze dopiero prawie po 9 latach walki przed sadami
  skonczyla sie ta gehenna dla tych zolnierzy, ich rodzin… choc wyrok z tego co wiem
  nie byl i tak w pelni satysfakcjonujacy…

  … Ssssakiewicz ani zjednoczone merdia nie poinformowaly o tym fakcie!

  Tak jest Tadmanku… pan Macierewicz i Ssssakiewicz – to dzis „Industry Smolensk”
  z ogromnym budzetem… ze nie wspomne o milionach, ktore zostaly przewalone
  przez ostatnie lata… ze nie wspomne o kolejnych „ssssakiewiczowych projektach”
  jak wczorajszy „projekt samoobrona” i kolejne „projekty” sejmowe, ministerialne
  pana Waszczykowskiego… moze jeszcze zaczna „luk tryumfalny” budowac… bo komitet
  poparcia juz w blokach stoi i czeka…

 66. Chciałem też ugryźć kolegę Parasolnikova w sprawie tego
  „…artykułów filmików itp. W których różni narodowcy bronią „salutu rzymskiego”, ”
  O artykułach to odpuszczę, ale na tych filmikach to w liczbie coś małego. Na yt w ujęciach marszu jakoś tego nie widać, no nie wspomnę, że z perspektywy żaby, która poszła na spacer, to nawet przez myśl nie przeszło.

 67. Socjologia sie klania… zarzadzanie tlumami…

  … dozylismy tego, ze „solidarni 2010” z pania Ewa 2-nazwisk „kabluje” na „paryzanta WS”!

  Taka madrosc etapu.

  Tandem Kurscy, tandem Glinscy… chyba jeszcze uzbieraloby sie tych tandemow!

  Ooo, jeszcze tandem braci Orlowskich… jeden doradca i u Kwasa i u PAD’a, drugi ambasador, kiedys w Paryzu teraz chyba w Rzymie.

 68. Tak, ale jak inni wykopią coś i powiedzą, że trafili na brakujące – od tysięcy lat – kostki to klękajcie narody.

 69. Tez mi to dalo do myslenia… jak przyjezdzal Ssssakiewicz i jego naganiacze do Paryza
  to pelna kultura byla! O rzucaniu laptopem nawet mowy nie bylo… bo chyba sama bym
  szpilki z nog zdjela i mu dop*****la… albo chociaz torebka bez leb by wylapal…

  … niesamowite wrecz zdarzenia pan Frej dzis opisuje!

 70. i dlatego SS-akiewicz otrzymał i przyjął! odznaczenie ukraińskiego odpowiednika GRU ??
  a teraz ,,plądruje i rieza Polaków i polskość”? To jest ta ,,dobra zmiana”? Tego i takiego się mieli spodziewać ,,delegata” po wygranych wyborach?
  Kolejny płatny pachołek, który NKWD-owskimi działaniami zwalcza wszystko co polskie, bo za srebrniki za pewnik przyjął do tej swojej zakutej pały, że ,,polskość to nienormalność”.

  ,,I mam nadzieję, że nie muszę nikomu tłumaczyć skąd wyrastają nogi twórców tego projektu” [autor].
  Szkoda, że część tego dalej nie zrozumiała, więc jak chce schodzić (zagłębić się) jeszcze niżej, tym bardziej, że… uwaga schody są wąskie, a strop niski.
  Właśnie pewne szczegóły wydobył gospodarz na światło dzienne, nie wszyscy nadążają, szkoda.

 71. Okecie sie wyjasni jak… pan Macierewicz i Ssssakiewicz od sprawy Smolenska zostana
  odsunieci… mnie np. nie interesuje wrak!

 72. Nic nie napisałem dzisiaj na temat niewiele polskiego MSZ. Alegoria.. do sądu Piłata.

  ,,Nasz” podobno prawicowy Rząd pyta się MSZ: to kogo chcecie, aby wam wypuścić: – SS-akiewicza, zwanego ,,partizant-em”-wolnego słowa? , czy Stanisława Firleja, znanego z tego, że jest prostoduszny i mówił prawdę?
  Sanchedryn w MSZ krzycząc odpowiedział: wypuśćcie Barabasza SSakiewicza,
  a Firleja na krzyż!! bo się nie nadaje na jednego z Nas!

  cbdo.

 73. Mnie nie trzeba tlumaczyc, ale jest jeszcze wielu ludzi… dochodza mlodzi, ze nalezy
  tlumaczyc… i przypominac… bo pamiec ludzka jest krotka i zawodna.

  To nas gubi… my za szybko zapominamy, a tu nalezy pamietac i trzymac sie
  tego naszego pamietania jak… przyslowiowy rzep psiego ogona! Pamiec to jest
  podstawowa i bezcenna sprawa… nie ma wazniejszej!

  PAMIEC tylko to sie liczy!

  I tak gwoli odswiezenia naszej pamieci przypomne, ze pan Ssssakiewicz te nagrode
  dostal za „wystruganie” Majdanu… rewolucji pomaranczowej… cala plejada obecnych
  pajacow politycznych tam brylowala… zwlaszcza PO-paprancow: Tusk, Sikorski Radus,
  Borusewicz i komuchow: pijaczyna Kwas, Kalisz Rysiek z nieboszczki SLD…
  ale i DZ tez tam sie pojawiala…

  … szczegolnie aktywny byli €-poslowie Ujazdowski, Zalewski i brylujacy gdzie tylko
  sie da Rychard Czarnecki analityk serwisowy i Przewodniczacy PE… Ssssakiewicz
  i „slynny bloger” s24!

  Ciagle trzeba przypominac o tych judaszach i merdialnej targowicy!

  Przeciez my Polacy oprocz tego bloga i mediow w Toruniu nie mamy zadnych
  polskich mediow ani rzetelnej informacji czy dyskusji o sprawach dla nas waznych…

  … najgorsze jest to, ze ci nienadazajacy to sa dzis… rzadzacy i te „magiczne elyty”
  partyjne, bo nie panstwowe! To rzeczywiscie dramat!

 74. Pomimo wszystko… nawet dzisiaj to jest na swoj sposob… imponujace!

  A dzis… samoobrona dla kobiet w 30 miastach!

 75. Ja powiem przede wszystkim Facebookowi, Twitterowi i innym gównom nie.
  Pan Zuckerberg uważa, że jego gówno ma połączyć wszystkich „entreprenełrów” (cokolwiek to znaczy) na świecie.
  Ja uważam, że to gówno ma przede wszystkim za zadanie odmóżdżać całe masy ludzkie i m.in. tych co mają prawicowe poglądy dosłownie obrócić w tępych reakcjonistów, którzy zamiast czytać książki, codziennie przewijają kilometry taniego gówna na FB i Twitter, czegoś co nie wymaga refleksji tylko podobnie jak wiele filmików na YT wyprowadza ludzi z równowagi o tym jaka to niesprawiedliwość na świecie się dzieje.
  Korzystanie z tych mediów jest wydaje mnie się jeszcze bardziej zabójcze dla świadomości niż reżimowa telewizja, bo stwarza pozory czynnego udziału, a to jest jedna wielka melasa komentarzy.
  Mnie osobiście przeraziło to, że Toyah na Twitterze pała się i poświęca czas na bluzganie na swoich oponentów.
  Wyluzujcie panowie i nie marnujcie swojego cennego czasu na konfrontacje z tym dnem.
  Ja rozumiem, że Gospodarz musi wyprodukować jeden post na dzień, ale jak może pisać przełomowe książki, jeśli codzienną swoją uwagę poświęca „demokratycznym politykom” którzy są tylko wiejskimi alkoholikami ubranymi w garnitury i krawaty, którzy tankują piwsko i wódę nieustannie na zeszyt już od 1970 roku. W tym nic ciekawego oprócz jednego wielkiego męskiego upadku.
  Ja nawet zacząłem się zastanawiać nad alternatywnymi ubraniami, bo przez tą demokrację te wszystkie garnitury źle mnie się kojarzą, powinny podnosić mój prestiż (mentalnie) a jest wręcz odwrotnie. Wyglądam dobrze, no ale zaraz, tam w telewizji jest jakaś męska dziwka w 3x droższym garniturze.

  Górale mają swoje stroje, a Szkoci, Anglicy, Irlandczycy swoje spódniczki i czapki. Wszelkie większe imprezy rodzinne, nie wstydzą się w nich prezentować nawet w Londynie,
  a Polacy zawsze jak ten niemy Pawlak w garniturze, koalicyjny detektor.

 76. to nie jest imponujące. Słowo – słowo. Umowa – umowa.

 77. Nie mówie, że salutują nagminnie, tylko bronią tego całe teorie robią, że to w zasadzie ok.

  https://www.youtube.com/watch?v=46WRL1g1Kos

 78. kłamstwo założycielskie i charakter biznesowy
  to już mają o kant dupy
  tam tylko ideologia a raczej Wiara

 79. Tam był przede wszystkim Pan Kaczyński i maszerował pod czarno czerwoną flagą i stał na scenie wśród ludzi z „prawego sektora” a nad nim powiewala flaga z banderowskimi hasłami o rezaniu lachow. Zapamiętam ten obrazek do końca życia tak jak jego brata (świeć Panie nad jego duszą) z Magdalenki. Czas skończyć z udawaniem że jeden i drugi „nie wiedzieli co czynią” bo konsekwencje w obu przypadkach obowiązują do dziś.

 80. Otoz to!

  Zawsze „dyplomatycznie” przemilczam te obecnosc wsrod tej bandyterki w bialych kolnierzykach Pana Kaczynskiego… ona az… BIJE PO OCZACH… i pewnie nie dowiem sie… po co… na co…
  i dlaczego On tam byl.

  Tez bede pamietac te bolesne wystepy sp. Pana LK nie tylko
  z Magdalenki.

  Wiem, ze czlowiek z wiekiem zmienia sie, dowiaduje sie wielu
  rzeczy… doswiadczenie zyciowe tez czyni swoje… mysle, ze
  Pan JK duuuuzo zrozumial… i dzis ma swiadomosc „paru” grzechow
  z mlodosci…

  … pomimo tych „bledow” z PiS’u dla mnie liczy sie praktycznie
  tylko On.

 81. Sakiewicz – człowiek nagrodzony medalem przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Za co?
  Tak tylko pytam, żebym sam nie zapomniał ;;-)

 82. Czyli jednak 'lepiej już było’. Mam na myśli tych przebierańców na początku. Wtedy przynajmniej aspirowano do polskości.

 83. Ja też dyplomatycznie przemilczam. Może jednak czas już przestać trzymać się tej brzytwy.

 84. Nie złodziejski, zbrodniczy. Pieniądze są gratis.

 85. Ciekawy komentarz. Zawsze czekam na takie.

 86. Oczywiscie, ze trzymanie sie tej brzytwy nie ma najmniejszego
  sensu… teraz potrzebny jest tylko RESET wszystkiego!
  Absolutnie wszystkiego… calego tego syfu unijnego i lewackiego!

  Przedwczoraj jak tu na blogu Gospodarza „szalal” ten kwiatuszek7
  ja obejrzalam fantastyczny reportaz z USA… powyborczy. Rzeczywistosc jest taka, ze sytuacja Amerykanow jest po prostu
  … krytyczna. Ameryka ma tak potezny problem ze swoim
  sasiadem Meksykiem… z emigracja, korupcja i delikanie mowiac
  z wszelkim kur***wem, gigantycznym bezrobociem, ze boje sie
  opisywac to wszystko co widzialam i slyszalam.

  Potem Pani Panther’a wrzucila swoj bardzo ciekawy wpis… bardzo
  pokrywajacy sie z tym co widzialam w reportazu. Generalnie teraz
  tam idzie potworna wewnetrzna walka o wladze… Trump mowi
  koniec z polityka ktora byla… koniec z Obama… koniec z Hilarzyca…
  do tego potezna dezinformacja i propaganda medialna.

  Ja nie mam zludzen to jest takze koniec UE! To jest „wojna”… waskiej grupy „moznych” tego swiata… bija sie „filantropi” swiatowego ladu
  i ich rodzinki i cale klany. Amerykanie tak samo jak my pragna
  pracy, spokoju i powrotu do normalnosci… maja dosc lewackiej
  i pedalskiej hucpy.

  Chyba to Pani, Pani Rozalio napisala dzisiaj, ze jest to ostatni czas
  na sprzatanie… tak, to jest tylko czas na sprzatanie i powrot
  do normalnosci…

  … najwyzszy czas skonczyc z jakimis chorymi pierdami o reformie
  UE !!! Tu nie ma czego i kogo reformowac… i przede wszystkim
  nie ma za co… to juz jest pelne bankructwo!

 87. Chyba tak.
  Trudno jest porzucić materializm – nawet ten bliższy koszuli.
  🙂

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.