lip 202021
 

Jakiś czas temu dyskutowaliśmy tu o niedostępnym nigdzie tekście Wojciecha Zaleskiego, zatytułowanym tak, jak widać wyżej. Jeden z czytelników odnalazł ten unikalny materiał, a ja postanowiłem go wydać, tak jak inne książki Wojciecha Zaleskiego: Tysiąc lat naszej wspólnoty i Dzieje górnictwa i hutnictwa na Śląsku od średniowiecza do 1806.

Choć sam autor nazywa swoje dzieło broszurą, ja nie wydałem go w takiej formie. Książka Zaleskiego ukazuje się w twardej oprawie, w serii z białą sową. Uważam, że to jest dobry sposób na utrwalanie ważnych tekstów. Myślę, że trafiliśmy z tą pozycją w dobry czas, albowiem premier Morawiecki do niedawna jeszcze mówił o nowym Planie Marshalla dla Polski. Zapoznajmy się więc z tym starym najpierw, a naszym przewodnikiem niech będzie autor tak przenikliwy jak Zaleski. Zapraszam do lektury.

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/plan-marshalla-w-gospodarce-dwoch-kontynentow/

  Jedna odpowiedź do “Plan Marshalla w gospodarce dwóch kontynentów. Nowa książka w sklepie”

  1. nie po to dewastowano przez lata wojny, tą polską ziemię ledwo odbudowywaną po poprzedniej wojnie, aby ją Pan Marshalla miał wspomagać, jeśli był gospodarczo dobrym planem to na pewno nie dla był przeznaczony dla nas, nawet nie miał prawa naszemu krajowi pomóc.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.