lut 182019
 

Proszę Państwa, oto dzisiejsza pogadanka z Józefem i nowy kwartalnik Okno wiary wypełniony krytycznymi tekstami naszych autorów poświęconymi ojcom niepodległości

https://prawygornyrog.pl/tv/2019/02/gabriel-maciejewski-coryllus-relacje-z-sojusznikami-musza-byc-robione-na-twardo/

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/okno-wiary-grudzien-2018/

  6 komentarzy do “Pogadanka i nowy kwartalnik”

 1. Jak sprawdzić kiedy się kończy moja prenumerat KWARTALNIKA

 2. To byłoby jedno z najbardziej trzeźwych nagrań z Orłem, gdyby gospodarz nie wrzucił na końcu „paluszka Putina” (oczywiście użył bardziej dyplomatycznego choć równie bezsensownego zwrotu/opisu tak jak doradca Prezydenta RP – który jak cała prezydencka ekipa,  MSZ i dziennikarskie tałatajstwo z dowolnej strony spectrum totalnie zawiedli).  Zabrakło mi też odniesienia do tzw. „społeczności międzynarodowej”, którą Amerykanie nie pierwszy raz próbują budować na Polsce, nie dając nic w zamian, choć tym razem zrobili to bardzo niezgrabnie szkodząc Polsce . Niewiele pomogą spóźnione reakcje Morawieckiego, gdy mój stały przegląd światowych (czyli amerykańskich) mediów pozostawił antypolski ślad, którego u czytelników nic nie zatrze.

  Zakończę tytułem mojego dzisiejszego komentarza do notki Coryllusa o narodzie politycznym: „Polska czyli u siebie”.

 3. A mnie „paluszek Putina” zupełnie nie zaskoczył. Przecież wcześniej był „paluszek Stalina” i ten film o wyjściu Armii Andersa, który ma współfinansować Polska albo… Rosja. Myślę, że to wyjście Andersa z Rosji to jest temat z niesamowitym, jeszcze chyba nie do końca odkrytym, potencjałem publicystycznym. A może i politycznym, kto wie…? Rozmowa rzeczywiście świetna, a passus zegarka na końcu łańcuszka przeuroczy. Nie ma to jak zdrowa i pogodna naturalność.

 4. A na końcu łańcuszka choinka to coś filuternego, w klimacie Monthy Pythona.

 5. Słucham i uszom nie wierzę: 27 – 42 sekunda – rozkoszne, przy luzackim machaniu kończynami dolnymi, słówka J. Orła: „tam, co 2 tygodnie, rozmawiam sobie z Coryllusem i wtedy to są śmieszne rozmowy, a co 2 tygodnie z kimś poważniejszym…”

  https://www.youtube.com/watch?v=OyKEUasrPX4

  Dziwaczne.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.