mar 122023
 

  3 komentarze do “Pogadanka o jedwabnym szlaku”

  1. Dzień dobry. Oczywiście – liczenie na Chińczyków to w naszej rzeczywistości przejaw naiwności… Ale my o tych Chińczykach nic nie wiemy. Oni o nas wiedzą więcej i nie jest wykluczone, że kiedy przyjdzie moment ich poważniejszej rozprawy z Rosją – zechcą tą kartą polską jakoś zagrać. Oni znają naszą historię i dla nich jesteśmy tymi, którzy mają różne niezamknięte rachunki z Rosją. Tyle. To można wykorzystać. Ale nikt przytomny nie łudzi się, że oto powstanie strategiczny sojusz polsko-chiński z obu stron ruskiego morza… Zimny kompres na głowę.

  2. wczoraj w TVP Info konferencja premier Szydło w Sandomierzu, pada pytanie od kobiety z Tarnobrzegu, na żywo, pełna sala ludzi: „co Pani Premier powie ludziom, którzy maja pewne obiekcje nt. sojuszu pol-ukr. ponieważ tam są pewne kulty, tradycje UPA, postawy banderowskie, szczegołnie podtrzymywane w szkolnictwie na Ukrainie od 2014 roku” (tak mniej więcej w skrócie brzmiało pytanie tej kobiety). Pani Premier za bardzo nie zagłębiała się w szczegóły, po prostu wskazała na pewne priorytety czasu wojny, podejście humanitarne, vbraterskie. No a przecież ktoś tym ludziom w PiS do jasnej cholery powinien wytłumaczyć na czym polega rosyjska progpadanda, jak to było dawniej nie tylko w kontekście Wołynia, czystek etnicznych w 2 w.ś. , że czynne były agentury obcych państw. Nie tylko niemieckie, sowieckie, ale wcześniej też animozje  w Galicji podsycane przez zaborcę austriackiego. No jak tak można nie mieć swojej opowieści na tu i teraz, gdy miliony ludzi oglądają i się jeżą, bo pada słowo Bandera, UPA i już krzywo patrzą na każdego Ukraińca spoktanego na ulicy….. Był sobie Bandera i na jego rozkaz miliony Ukraińców z nienawiści do PL poszło rezać… Tamci swoje, do znudzenia, a nasza strona bez kontry i przygotowania.

  3. Czy mógłby Pan w najbardziej przystępny sposób wyjaśnić w czym, z polskiej perspektywy, lepsze jest bycie ukraińskim agentem (świadomym lub nie, tzn. pożytecznym idiotą) od bycia agentem rosyjskim (jak wyżej; świadomym lub mimowolnym).

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.