mar 172020
 

https://prawygornyrog.pl/tv/2020/03/felieton-gabriela-maciejewskiego-poswiecony-bialorusi-i-prezydentowi-lukaszence/

Proszę Państwa w związku z pandemią koronawirusa i zarządzeniami administracyjnymi konferencja, która miała się odbyć w Kazimierzu Dolnym w dniu 28 marca zostaje przesunięta na dzień 14 listopada 2020 roku. Informację do wykładowców już wysłałem, będę ją także wysyłał do Państwa, ale zajmie mi to trochę czasu, dlatego też do 27 marca będę umieszczał tu takie ogłoszenia. Uwaga – przesunięte zostały także wszystkie rezerwacje pokoi, które Państwo opłacili. Niech nikt nie jedzie do Kazimierza w dniu 27 i 28 marca.

  3 komentarze do “Pogadanka o unii polsko-białoruskiej i ogłoszenie”

  1. mój ojciec był „koroniarz” z ziemi kaliskiej a mama z „księstwa” czyli ziemi wileńsko nowogrodzkiej, no i taka anegdota: mama w załatwia sobie papiery emerytalne i w stosownym urzędzie wypełnia związane z tym dokumenty,  jest tam rubryka województwo i mama wpisuje zgodnie z prawą „nowogródzkie” a panienka z okienka zwraca dokument i mówi „nie ma takiego”, mama mówi proszę zawołać naczelnika , no i okazało się, że naczelnik uznał iż takie województwo jak nowogródzkie mogło być miejscem urodzenia obywatelki polskiej.

    Ja nie wiem czy w świadomości potocznej czy  urzędniczej istnieją ziemie wileńsko nowogródzkie, mińszczyzna,  jako ziemie zasiedlone Polakami….

    W mojej świadomości są, u moich dzieci też, bo bardzo lubiły moją mamę (swoją kresową babcię), ale u moich wnuków … tylko tyle co w „Koronie królów”,  ale może od czegoś trzeba zacząć a ten serial wciąga …

    Od czegoś trzeba zacząć i spokojnie obserwować, uważnie obserwować ..

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.