gru 162019
 

  6 komentarzy do “Pogadanka o zamachu na prezydenta Narutowicza”

 1. mafie rządzą miastami, Stefan Starzyński był komisarzem ok 10 lat pełnił swoją komisarską funkcję, skierowano go na  ten odcinek, bo miastem rządził PPS a rządził jak chciał. trzeba było pepesiaków pohamować, stąd ta osoba komisarza, 
  Kiedy Buzek powołał komisarza dla Warszawy o ile dobrze pamiętam, to  mecenasa A. Hermana, to plotki mówią że mecenas został pobity albo mu grożono pobiciem i mecenas i premier obaj panowie się wycofali i nadeszła prezydentka Hanka i w  niezauważony sposób powstałą mafia odzyskiwania kamienic  

 2. to prasowe przekierowanie oskarżeń tamtego czasu o faszyzm o spisek o niecne zamiary itp bzdury, bełkotliwy populizm to wykorzystana później  przez prl lekcja. Potem było jak znalazł dla PRL- owskich politykierów, śmondaków. Było z czego brać pełnymi garściami i używać w trybunie ludu, te same słowa kłamliwe, przewrotne przeciwko tym co się pokolenie później po Narutowiczu nie godzili na armię czerwoną….
  że o współczesności nie wspomnę      

 3. gdyby użyć określenia „nieczytelne konwencje’ , to właśnie zastanawia od lat stosowana ta sama narracja, w   przeczytanych tekstach zastanawia ta ciągłość i jednakowość narracyjna:  epitety, pomówienia, populizm, oszczerstwa takie same (jakby jedno centrum redakcyjne .TO samo. Jest jakiś wróg, wróg wyznaczony , jest to prawica, albo powojenne podziemie, albo ruch solidarnościowy, albo  ci co nie są w Unii wolności albo są to ci ludzie co nie są w platformie obywatelskiej albo w KoD-ziarstwie .
   ludzie, czy ugrupowania, wskazani (przez kogo ? no przez jakieś lewactwo/ są taką wyznaczoną do bicia grupą społeczną i nie wiedziałam że to są wieloletnie tradycje, myślałam że ta nagonka zaczęła się od prl -u .   

 4. No to jest bomba informacyjna, wspaniale podana. Taką formę Gospodarza bardzo lubię. Gratuluję!

 5. no tekst gospodarza to  bomba a nawet dwie 

 6. Pani komentarze też niczego sobie! 🙂
  Czytam je z przyjemnością.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.