paź 202019
 

Gabriel Maciejewski – Refleksje powyborcze

  13 komentarzy do “Pogadanka powyborcza”

 1. Jesteście trutniami oblepiającymi kapitalistyczne baryłki z miodem. Wasza bezmyślna samowystarczalność czyni was ślepymi na rewolucję, która z pewnością, z pewnością nadchodzi, i która tak samo pewnie zmiecie was i wasze jedwabne, nadęte próżnowanie z powierzchni map. „Jesteście pasożytami na plecach ludzi pracy.” Jeden z kapitalistycznych słuchaczy Londona przerwał. „Czy wiesz, jaki będzie skutek twojej rewolucji?” zapytał. „Anarchia, wojna domowa, śmierć i przestępczość będą wynikiem rewolucji, którą prorokujesz.” „Ja to wiem,” wykrzyczał London; „ale co na to można poradzić?” Jack London na University of California w roku 1905

  Potępieńcza retoryka

 2. no podobno miało być śmiesznie jeśli się wybierze Jachirę, ale tak między nami mówiąc, mając na karku kredyt we frankach, przed sobą 20 lat spłaty kredytu i „chybotliwość” zatrudnienia w korporacji, to jakoś nie byłoby mi do śmiechu.

  Plotka mówi, że głosowali na nią Polacy we Francji i Niemczech … to też trochę daje do myślenia, sama Jachira dodaje że jeszcze jacyś marynarze na nią głosowali. Marynarze, gdzie w jakim konsulacie w którym porcie ?

 3. a co do większości konstytucyjnej mając na uwadze naszą obecność w UE, obawiam się, że zmiana konstytucji mogłaby nas dużo kosztować, że zmiany jakie moglibyśmy przeprowadzić  musiałyby mieć przychylność  UE  – nie jestem prawnikiem ale po tym jak nam Timermans wywracał politykę wewnętrzną i pozbawił mnie optymizmu że możemy dużo zmienić, to myślę że chyba Opatrzność podpowiada aby skorzystać z przysłowia : ciszej jedziesz dalej będziesz.

  Może się wypowie prawnik i przedstawi bariery jakie zbuduje UE gdyby jakies państwo z UE chciało zmienić konstytucję. Czy jest lonża (której nie widać) ?

 4. W polityce nic się nie dzieje przez przypadek. Jeśli tak się stanie, możesz się założyć, że tak zostało zaplanowane.
  Franklin D. Roosevelt

 5. no jeśli tak, czyli że wszystko jest ustawione, to może ten Wilanów (zadłużony we frankach) to współczesna wersja montwiłłowskich domów, które zbudowane w Wilnie na początku XX wieku, po 40 latach spłaty zadłużenia hipotecznego, akurat pod przymusem zmieniły właściciela.  Nowy właściciel przyszedł na gotowe a ten co pilnie spłacał kredyt hipoteczny jeszcze bezdomny 5 lat musiał się włóczyć po świecie zanim  nie znalazł czegoś nowego do zamieszkania.

 6. >może ten Wilanów (zadłużony we frankach)…

  Nieco ponad 10 lat temu przeglądałem oferty „Wilanowa” z rynku. To był czas kryzysu finansowego, ale cwaniaczki, które zainwestowały wcześniej u deweloperów, ciągle myślały, że zarobią podwójnie. Nie wiem, czy to nie powraca.

  Natomiast co do większości konstytucyjnej, to dziękujmy Bogu, że PSL wraz z Prezydentem RP nie zdoła wprowadzić Unii Europejskiej do Konstytucji.

 7. Jak masz troche czasu to mozesz przejzec to http://www.waterwarcrimes.com/ to dobrze udokumentowany przypadek przez prawnika pokazujacy mechanike ktora mozna stosowac wszedzie uzywajac system same naglowki w pierwszej kolumie sa ciekawe. przecietny podatnik nie ma o tym pojecia bo jest glownie zajety zarabianiem na podatki i ucieczka z szarej rzeczywistosci w telewizorniana rzeczywistosc. jak to funkcjonje tak u mnie moze tez funkcjonowac w Polsce. dobrych metod sie nie zmienia co najwyzej udoskonala.

 8. warto przygladac sie znaczeniu slow

  np. polityczni aktorzy na politycznej scenie
  Cały świat to scena – William Shakespeare

  Wyjątek z sielankowej komedii “Tak jak wam się podoba”.
  Cały świat to scena,
  A wszyscy mężczyźni i kobiety to po prostu komedianci;
  Którzy znikają ze sceny i się na niej pojawiają,
  I każdy człowiek za swego żywota odgrywa różne role,
  Akty te rozgrywają się na siedmiu etapach życia.

 9. Miasteczko Wilanów i Świàtynia Opatrzności Bożej obok siebie to źle wróży.  Natomiast czas zrobi swoje. W ciągu dekady 10 procent z nich awansuje w korpo i będą do skreślenia. Reszta zmądrzeje albo straci pracę w korpo, i wtedy doceni głębię solidaryzmu i 500÷ i też zmądrzeje. Czas nas uczy pogody. Ale nie tylko. Czas pozwala nam wyrosnąć z debilnej tępej beki, diabelskiego nasienia Urbana, ktòra działa jak narkotyk. Niekiedy to uzależnienie jest nieuleczalne, niestety. Felieton krótki, szczery, ale do bólu prawdziwy. Powtórka z jesieni 1993, na szczęście jako parodia. Ale to w 1993 rozpoczęła się rekonkwista różowych postczerwonych wesołków bez mgr, co to z Popiełuszki w Katyniu sobie śmichy uskuteczniali. Jachira to mentalna córa wczesnego Kwaśniewskiego. Ale także reakcja na dziejowy tryumfalizm ówczesnego ZChN, a dzisiejszej prof. Pawłowicz. P.S. Rozumiem krytykę clowna JKM. Nie rozciągałbym jej na resztę Konfederatów.

 10. dobre określenie: debilna, tępa beka

  można to robić kiedy się jest na utrzymaniu rodziców, ale za swoje … wtedy się mądrzeje

 11. Jachira zdobyła na Wilanowie 144 głosy a wylansowal ja nie kto inny ale Kurski czyli de facto pis.

  Wyburzanie z tego powodu Wilanowa to jest dokładna kopia wrzutek Korwin, byle coś kontrowersyjnego powiedzieć.

 12. Nie chcę być adwokatem gospodarza, ale to był pewnie jego skrót myślowy. Wilanöw jako symbol leminogrodu, tak jak Toruń jest symbolem klerykalizmu dla tzw. oświeconych.

 13. te 144 głosy to nie jest nic co można lekceważyć, chyba że to jest usprawiedliwione bliskością Instytutu Psychoneurologicznego.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.