sty 102016
 

Najpierw anegdota. Nie pamiętam już kto opisywał taką historię. Idzie sobie spokojnie po Targówku, są lata siedemdziesiąte (Bóg jeden raczy wiedzieć, czy dało się wtedy chodzić spokojnie po Targówku, ale niech tam), nagle patrzy a tam nieduży gość tłucze jakąś kobietę polanem, czy też może trzonkiem od siekiery, już nie pamiętam. Z okrzyków wydawanych przez katowaną wynikało, że pan ów to poślubiony jej małżonek, który z przyczyn nierozpoznanych wpadł w gniew i nie zdążył w porę opanować targających nim emocji. Po bliższych oględzinach okazało się ponadto, że rozwścieczony mąż to znany aktor filmowy i telewizyjny Jan Himilsbach. Przechodzień, który rzecz całą później opisywał, wiedziony szlachetnością i różnymi porywami serca próbował uwolnić tę starą pijaczkę z rąk pana Janka. I wtedy stała się rzecz niezwykła. Oboje zaczęli go tłuc domagając się odeń, by sobie poszedł, ale formułując ten postulat słowy, jak się zapewne domyślacie, wulgarnymi. Zaskoczony mężczyzna porzucił więc męża katującego żonę i ruszył swoją drogą.
Od wczoraj obserwuję reakcje internautów na wypadki rozgrywające się od kilku dni w Niemczech i dziwią mnie niezmiernie ponawiane wciąż próby ich racjonalizacji. Są one bowiem, wszystkie jak jedna, chybione, a dokonują ich ludzie w duchu tejże, zacytowanej wyżej anegdoty. Chłop tłucze babę i to jest powód po pierwsze do śmiechu, po drugie do filozofowania na temat natury kobiecej. Pokusa jest duża, ale jednak za każdym razem taka sama i przez to zdemaskować ją można jako pułapkę.
Tu nie chodzi o to, że Niemcy nie potrafią obronić kobiet, nie chodzi też o to, że feministki, stare, grube lampucery nienawidzą swoich sióstr, co mają szczuplejsze biodra. To są gawędy dla idiotów. My tutaj, obserwując te wypadki widzimy, że realizowany jest plan. I on będzie realizowany wbrew logice, wbrew składanym wcześniej deklaracjom, wbrew wszystkiemu. Co jest przedmiotem tego planu, trudno mi na razie dociec, ale podążając za swoimi ostatnimi intuicjami, sądzę, że zapędzenie dużych ilości ludzi do pracy za minimalnym wynagrodzeniem. Odebranie im przy tym godności, broni, emocji, dzieci i wszystkiego co traktują oni jak swoje. Czyli wprowadzenie na nieznaną nam liczbę lat realnego socjalizmu na dużym obszarze. Takie numery zawsze zaczyna się od kobiet, bo one są najbardziej bezbronne i ogłupiałe. I tym razem nie jest inaczej. Dotyczy to zarówno Niemiec jak i Polski. Czytałem wczoraj na fejsie wynurzenia jakieś działaczki KOD. Cała ta organizacja jest wystruganym z kartofla oszustwem, pani która została zdradzona przez wszystkich i wykopana precz z jej struktur, lamentuje co prawda na tym zajściem, ale deklaruje, że idee KOD są święte, albo prawie święte i trzeba nadal o nie walczyć. I to jest właśnie jeden z powodów, dla których trzymam się z daleka od idealistów. To są zawsze, jeden w drugiego, albo durnie albo oszuści.
Wiele osób szydzi z grubej liderki zielonych, która mówi, że przemoc wobec kobiet to popularny w Niemczech fenomen. Mnie zadziwiają dwie rzeczy, po pierwsze ten upiorny język wzięty zdaje się z katedr filozofii – przemoc to popularny fenomen – oraz fakt, że wypowiedź ta zbiegła się z wydaniem Mein Kampf. Jakiś biedny dureń tłumaczył mi na twitterze, że Mein Kampf zaopatrzony został w przypisy i wyjaśnienia i przez to nie jest już groźny. Oczywiście, a każda paczka papierosów zaopatrzona jest w napis „palenie zabija” i przez to także nie jest groźna. Cóż to jest ten Mein Kampf dzisiaj? To jest ser w pułapce na myszy. Oni, ci zieloni, czerwoni, różowi, cała ta banda heretyków, których trzeba spalić na stosach, doskonale zdaje sobie sprawę, że ci ogłupiani przez lata „zwykli” Niemcy rzucą się na tę książkę jak pijak na wódkę. Potem zaś zaczną sobie przyswajać z niej co ciekawsze kawałki. No, a później wyjdą na ulicę. Kiedy zaś już wyjdą Mein Kampf znowu zostanie zdelegalizowane, a heretycy powiedzą, że wydanie tej książki to była jednak pomyłka. Zaczną się rewizje i poszukiwania tych co książkę mają, zaczną się aresztowania i będą wyroki skazujące, a demokracja odniesie nowe, świetne zwycięstwo. Czy widzicie już jaki jest mechanizm tej pułapki? Te napaści na dziewczyny są jedynie początkiem, są próbą rozbudzenia emocji i wściekłości ludzi prostodusznych, zabieganych i w istocie dobrych, którzy nie rozumieją co się wokół nich dzieje. Albo chodzą do pracy, albo siedzą na zasiłkach, a ich jednym zmartwieniem jest problem z wyborem nowego mieszkania, albo lokalu gdzie można zjeść kolację. I nagle zwalają się na nich te, wpuszczone przez nie wiadomo kogo hordy, które mają policyjne pozwolenie na wszystko, poza rabowaniem sklepów. Tego nie wolno robić, bo państwo niemieckie mogłoby stracić trochę grosza z podatków, a ubezpieczyciele musieliby wypłacać odszkodowania. Na to nie można pozwolić, bo to jest uderzenie w podstawy demokracji. Co innego łapanie za cycki niczego się nie spodziewających dziewczyn. To wolno, bo przemoc wobec kobiet to popularny w Niemczech fenomen. No i nadaje on odpowiednią temperaturę emocjom, ludzie są po czymś takim naprawdę wściekli, szczególnie młodzi mężczyźni, którzy najlepiej nadają się do tego, by ich zapędzić do pracy bez wynagrodzenia.
Możemy nawet pokusić się o taką hipotezę, że pan Janek Himilsbach prał swoją połowicę, bo mu się zdawało, że pozwoliła na to, by ktoś ją złapał za cycek. Tak to najprawdopodobniej było. I tak samo sprawa ma się dziś z Niemcami, którzy wychodzą na ulicę protestować przeciwko bierności policji i których ta policja spędza z ulicy armatkami wodnymi ku uciesze grubych feministek i jeszcze grubszych działaczek partii zielonych. My się nie możemy do tego wtrącać, to po pierwsze, ale też nie powinniśmy z tego szydzić. Powinniśmy natomiast zrobić porządek u siebie, czyli zamieść ten cały KOD i wrzucić go do zsypu.
No, a teraz spójrzmy na rzec całą z perspektywy szerszej, jeśli jest tak jak sugeruję, czyli, że trzeba będzie znowu coś produkować tanio w Europie, żeby osłabić Chińczyków, to jasne jest, że nie da się tego zrobić, nie da się przestawić ludzi na niewolnictwo, bez krwawej rewolucji. No, a do tej potrzebne są tak zwane masy, oraz zapalnik. Masy już są, a zapalnikiem będą sprawy obyczajowe. Młodych socjalistycznych alfonsów robiących rewolucję przed I wojną nic bardziej nie wkurzało niż pogłoski, że gdzieś tam daleko, w majątkach kresowych dziedzic dziewki psuje. No, a oni, przedstawiciele partii postępu, nie mają od tego żadnej prowizji. To był skandal, naprawdę. Jak można było psuć te dziewki i nie dać zarobić organizacji? Rzecz nie do pomyślenia. Teraz mamy sprawę podobną, ale z odwróconym wektorem. Jest pozwolenie na psucie dziewek i najlepiej się w to nie wtrącać, a im bardziej jawnie się to odbywa tym lepiej. Ci zaś którzy protestują w imieniu moralności, elementarnej przyzwoitości i prostych, ludzkich emocji, są wyszydzani i skazani na klęskę. Nie będzie ich. W ciągu dekady zostaną zapędzeni do fabryk. Ci zaś, co dziś napadają na dziewczyny pójdą do pieca, albo się ich wrzuci do morza. Żywych lub martwych, to bez znaczenia.
Teraz pointa. Jeden z naszych kolegów przysłał mi wczoraj niezwykły list. Oto w Brnie istnieje największy w Czechach zakład, gdzie patroszy się ludzkie zwłoki, dzieli je na kawałki, a następnie opyla w je różnych miejscach. Ponoć Brno jest największym na świecie eksporterem rzepek kolanowych. Nie wiedział mój kolega skąd się tam biorą te zwłoki, ale informacje miał z pierwszej ręki. Jeśli sądzicie, że rzecz cała odbywa się przy minimalnym poszanowaniu ciał stworzeń bożych, jakimi bez wątpienia są ludzie, to jesteście w błędzie. Trupa patroszy się mechanicznie, wyciąga z niego co tam jest potrzebne, potem zaś obryzgane tkanką ściany i podłogę spłukuje się szlauchem. No i po robocie. Ktoś spyta: a kto tam pracuje? Młodzi sympatyczni Czesi, zwolennicy świeckiego, demokratycznego państwa, które pozwala zarobić wszystkim i wszystkich traktuje równo i dobrze.
To jeden element pointy. Teraz pora na drugi. Po sieci krąży film, gdzie pokazują, że w USA wyprodukowano 30 tysięcy gilotyn, nowoczesnych i bardzo disajnerskich, do tego niezliczoną ilość trumien plastikowych, połączonych po pięć sztuk, żeby łatwiej było zbiorowe pogrzeby urządzać. Ponoć plan rozmieszczenia obozów koncentracyjnych też jest już gotowy. No, a prezydent Obama płacze przed kamerami z powodu zastrzelonych przez złego, białego posiadacza rewolweru niewinnych dzieci. Ho, ho, tak, tak, jak mawiał klasyk….
Ktoś powie, że to fałszywka, jeden z tych znanych nam już filmów opisujących spiskowe teorie. No, tak, ale ten pajac rozpłakał się na zawołanie. Ja wiem z doświadczenia, że należy unikać kobiet płaczących na zawołanie, a do mężczyzn posiadających tę niezwykłą umiejętność trzeba po prostu od razu strzelać bez ostrzeżenia. Załóżmy, że to fałszywka, nie zmienia to jednak faktu, że Obama się szykuje na kolejną kadencję, wbrew konstytucji, a Chiny muszą upaść, by USA mogły żyć. Tej operacji nie da się przeprowadzić bez rozkręcenia poważnej, masowej produkcji wszystkiego na swoim terenie. Żeby zaś to zrobić, trzeba ludziom zabrać broń i zapędzić ich żelaznymi rózgami do obozów pracy. Najlepiej jeszcze płacząc przy tym ze wzruszenia.
Miłego dnia Kochani, zapraszam na stronę www.coryllus.pl, do księgarni Tarabuk, do księgarni Przy Agorze i do sklepu FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy

  81 komentarzy do “Prawda przeciw głupocie”

 1. Walisz prawdę w oczy.
  I dobrze.
  No a nasi masowi idioci chwalą OŚWIECENIE. Muszę zacząć przypominać, że najważniejszym wynalazkiem była gilotyna. Co i tak nie trafi – jak to do idiotów.

  .

 2. to się pojawia we wszystkich wspomnieniach z wczesnego okresu PRL. Więzienie, ktoś z AK czy innej takiej organizacji i w tej samej celi siedzi ktoś z PPR-u. I ten z PPR mówi, że siedzi słusznie, bo nie wykazał się dostateczną czujnoscią rewolucyjną. To najlepiej widać we wspomnieniach kobiet.
  „Norymberga” ten spektakl TV. Najważniejsza scena, to ta ostatnia. Odgrywany przez Gajosa UB-ek już nie żyje zastrzelony „przypadkiem” na polowaniu. Reporterka spotyka się ze świeżą wdową, a ta jej mówi, że „musimy trzymać się razem”, w domyśle przeciwko reszcie tej hołoty na ulicach

 3. Angela Merkel zaplanowała pójść śladami Szwecji w laicyzacji Europy. Ściągnięcie arabskich islamistów miało na celu zmiażdżenie samodzielności państw narodowych i rozbicie do reszty struktur społecznych, stawiających opór lewackiej władzy. Nie przewidziała, że eksport tej zarazy do Polski, Węgier i pozostałych państw nowej UE się nie powiedzie. Projekt Merkel się sypie stąd cenzura w niemieckich mediach a w Polsce protesty popaprańców KODu. Pozostaje tylko jedna niewiadoma czy Angela Merkel skończy tak jak Olof Palme 😉

 4. Czyli Niemcy ocenili, że taniej będzie im przerobić Niemców na niewolników niż szarpać się z Polską, czy Węgrami.Nie pierwszy raz.

 5. Niemcy Niemców na niewolników 😉
  To jakaś nowa historia 😉

 6. ”Nie zapomnij co ci uczynił Amalek […] , Wygubisz pamiątkę Amalekową pod słońcem.”

 7. Desperacja niemcow jest duza. Masowo szukaja i jedza nawet 300 km dziennie do Szwajcarii na roboty.

 8. Witam Szanownych Państwa w nowym roku Pańskim!

  Ja nie wiem czy można porównywać niemców z amerykanami. Czerwono-skóry Obama i inni za jego plecami mogą planować różne rzeczy, ale amerykanie są uzbrojeni po zęby i umieją się tą bronią posługiwać, po drugie o ile USArmy może torturować i strzelać jak do kaczek do różnych tubylców na całej kuli ziemskiej to pytanie czy zaatakowali by swoich obywateli. Niemcy znowu pewnie rzeczywiście planowali użyć arabów do wprowadzenia jakiegoś zamordyzmu, ale w mojej opinii to zaszło za daleko i już nawet mainkampf im nie pomoże. Pan zawsze piszę, że niemcy to poważny kraj, ja jakoś myślę, że już chyba jednak nie i zadziwia mnie tylko bezwładność panująca w naturze tj. tak upadłe niemcy mają jeszcze tak potężną gospodarkę nie wierze, żeby to długo pociągnęło.

 9. A Panie Gabrielu, może Pan się podpytać jakieś szczegóły o tej „ludzkiej rzeźni” nazwa firmy czy coś, pojadę zobaczę obfotografuję dla przyszłych pokoleń.

 10. Niemcy sa slabe jak republika weimarska, a Merkel to taka nieudana podroba Rosy Luxemburg. Tym razem nie trzeba bedzie czekac 15 lat, az to sie zawali.

 11. Takie pamiętliwe plemię 😉

 12. Kto następny.

  .

 13. Ktoś napisał w internecie że Merkel ma (tylko) 15 ha hacjendę w Paragwaju, no to ma pewnie związane z tym miejscem jakieś plany , może tradycyjnie zamierza być niemieckim „imigrantem” .Więc co ona się będzie przejmować sprawami czci swoich rodaczek. Może taka była jej lewacka rola, takiego „grajka z Hamelin”. Odegrała rolę – wyprowadziła Niemcy nad lewacką przepaść .
  A tak na poważnie uważam, że było absolutne przyzwolenie na ten sylwestrowy atak na kobiety, świadczy o tym wiele rzeczy wytypowano miasta, wytypowano grupy mężczyzn do tej niewdzięcznej roboty, policja się wstrzymała od reakcji porządkowych, wstrzymanie informacji o zajściach, dymisja komendanta policji (jest winowajca) i wypowiedź pani burmistrz Kolonii, która nie stanęła w obronie kobiet tylko je pouczyła o roli ramienia w kontaktach międzyludzkich, no i to co powyżej napisano nie rabowano sklepów, ucierpiała tylko (myślę, że dokładnie) wytypowana grupa młodych kobiet, które szukając radosnych sylwestrowych wrażeń wyszły z domów czy hoteli żeby, się cieszyć byciem w wesołych gromadach życzących sobie szczęśliwego nowego roku, znajdowali się przecież w zamożnych bezpiecznych miastach w środku Europy Zachodniej.

 14. Zybertowicz na KUL o swojej nowej ksiażce „Samobósjtwo Oświecenia”.

  https://youtu.be/4N4K5go2fbs

  jeszcze obok powinno się pokazać nagranie jego z pastorem .:( Chojeckim na ten temat.

  To tak wygląda jak sie do tematu zabiera ateista – agnostyk jak on woli mówić o sobie uśmiechając się do państwa:(

  .

 15. Już kilka dni temu pisałam u sigmy, że nie jest to spontan.

  .

 16. Aha, ciekawa sprawa… we Francji, w „tradycyjnych” zamieszkach zawsze płoną samochody.
  Ostatnio „tylko” 800 sztuk.
  Czyżby przemysł motoryzacyjny??:))

  .

 17. ad Maryla: ”Pośrodku narodu nędznego resztki twoje ocalę…”

 18. Niemcy jako naród zdyscyplinowany, teraz są apatyczni bo taki mają prikaz. Ale gdy padnie hasło obrona wartości europejskich i demokracji np. w Polsce to w przeciągu 30 dni zmienią się z flegmatycznych chłopków w bardzo energicznych żołnierzy.A Niemcy będą odreagowywać. Wszystkim się wyjaśni, że to my Polacy znowu jesteśmy winni wszystkiemu w Europie i będą nas zaganiać do tej roboty a oni będą strażnikami. Teraz przecież już w Polsce przeżyć poza systemem, to można tylko na wsi. I tylko ci którzy nie biorą dopłat i mają własny kawałek ziemi i wiedzą co z nim zrobić.

 19. Wie Pan to nie jest tak hop-siup, żeby w 30 dni byli żołnierzami, to trzeba umieć strzelać, maszerować, stawiać zasieki i jakieś inne cuda nie wydaję mi się żeby mogli być w tym zakresie zagrożeniem, jak już siłowo to raczej jakieś oddziały policji tłumiące tu demonstracje, a politycznie prowokatorzy KOD’owiki i jakieś tego typu sprawy.
  A tak szczerze to oczywiście niemcy tu walczą o demokracje, ale ja myślę, że tu nie chodzi o większy ich wpływ na sprawy lokalne tylko na osłabienie nas w polityce międzynarodowej, żeby np. tacy Rumuni nie chcieli mieć z nami nic wspólnego.

 20. Jest to prawda, ale np. kiedyś mówiono w mediach , że Niemcy i Japonia nie mają broni atomowej, ale jak będą chcieli to mogą ją w dwa lata wyprodukować. Myślę, że ma Pan dużo racji.

 21. Że co? Dawniej palili więcej i się PZU dogadało co do liczby spaleń z przemysłem mot.??? :)))
  fifty – fifty .;)

  .

 22. Podobno był cały program w TVN o tym w jakims programie chyba Uwaga.

 23. dw w/g ms (z nbc news)
  ataki w kolonii itd byly koordynowane przez bioracych udzial w zabawie z niemkami
  ale zaprzecza, ze to swiadczy o niemozliwosci integracji imigrantow (hahaha – np z w/w wymacanymi / okradzionymi juz niemkami?)

  czyli – goni ..ula wokol ula

 24. bezposrednie wejscie na coryllus lub toyah:

  tablet
  chrome
  salon24.pl
  search
  coryllus lub toyah (*)
  to plusy

  minusy to
  nie ma wszystkich komentarzy
  nie mozna komentowac

 25. Polisynmaja klauzule wylaczajace. Zamieszki i wojna nie jest objeta ubezpieczeniem. Pozostaje sam przemysl moto.

 26. Czyli pierwsza myśl trafiona:))

  .

 27. Dla ichniejszego PZU to chyba sama strata.

 28. Tak… az sie gwiazdy ukazuja! Bardzo dobrze… tak trzeba… a nie sciemniac i oszukiwac
  Bogu-Ducha winnych ludzi!

  Bravo Pan Gabriel !!! Bravo za prawde, szczerosc i odwage !!!

 29. Aha, używane samochody których nie zdaża spalić w zamieszkach trafiają np do Polski.
  A ja słyszę w radiokrakow.pl że sugeruje się różne przymusy. Pomiary czegoś tam ( spalin itp ) żeby nie rejestrować. Ale na razie nie ma i ludzie sprowadzają.

  .

 30. I zostawic ja i Niemcow… jak sobie poscieili tak sie wyspia!

 31. Powinni od tych palących brać kwoty, bo płonace opony to siarka z opon dająca SO2, a przy okazji masa pyłu, a plastiki, którymi nafaszerowany jest każdy samochód, dają przy spalaniu benzo(a)piren – mocno rakotwórczy i dioksyny, które źle działają na cerę. Wie o tymJuszczenko, bo miał je w rosole.

  Do tematu: Układ labilny może przez interwencję zostać wytrącony ze stanu równowagi.
  Młoda para kłociła sie nocą na przystanku autobusowym, a po przejściu na drugą stronę ulicy z jego strony poleciały razy, jak również znacznie rzadsze z jej strony. Na krzyk jednego z mężczyzn z przystanku 'bohaterze, czego bijesz kobietę’ rzucił się w naszą stronę. Kobieta poprzednio bita, wulgarnymi słowami zachęcała do czynu. Gdyby nie zdecydowana postawa ludzi na przystanku to wołajacy, a może pierwszy z brzegu nie wyszedłby z tego starcia bez szwanku.

 32. Gospodarzu, na podstawie tego, co dzisiaj napisałeś wydaje mi się, że prawda o tym co dzieje się w Polsce majaczy nam przed oczami. Pozwól, że dokonam parafrazy dwóch fragmentów wziętych z twojego dzisiejszego komentarza do wydarzeń bieżących.

  Fragment pierwszy:
  Te napaści na dziewczyny są jedynie początkiem, są próbą rozbudzenia emocji i wściekłości ludzi prostodusznych, zabieganych i w istocie dobrych.
  Parafraza:
  Te napaści na PiS i Polaków dokonywane wewnątrz i na zewnątrz kraju, są próbą rozbudzenia emocji i wściekłości ludzi prostszych, zabieganych i w istocie dobrych.
  Teraz fragment drugi:
  nie da się przestawić ludzi na niewolnictwo, bez krwawej rewolucji. No, a do tej potrzebne są tak zwane masy, oraz zapalnik. Masy już są, a zapalnikiem będą sprawy obyczajowe.
  Parafraza:
  nie da się przestawić ludzi na niewolnictwo, bez krwawej (tutaj bym się zastanowił, czy musi być krwawa) rewolucji. No, a do tej potrzebne są tak zwane masy, oraz zapalnik. Masy już są, a zapalnikiem będą sprawy patriotyczne.

  Przechodząc do rzeczy. Teraz chyba jasne jest dlaczego to „naszyści” są kierowani na odcinek spraw patriotycznych, bo tylko oni będą zdolni z patriotyzmu zrobić pułapkę na Polaków. Do tego trzeba przecież mieć w sobie odpowiedni poziom erozji moralnej, obłudy i cynizmu. Normalny człowiek tego nie zrobi. W reszcie pomogą im różni pożyteczni idioci. Te pohukiwania z jednej strony Komuny Europejskiej z drugiej zaś KOD’u i im podobnych mogą służyć według mnie do wywołania patriotycznej gorączki. Jeśli to tego dodamy wieści o banderowcach z Ukrainy, straszenie Putinem z Moskwy oraz mamienie Międzymorzem ze Stratforu to ramy obrazu nam się zamykają.
  Dlatego uważam, że najpilniejszą sprawą jest pokazanie jak największej liczbie Polaków, takiej wizji Polski i patriotyzmu, która będzie skutecznym antidotum na to zagrożenie. Po pierwsze doktryna, przede wszystkim doktryna i jeszcze raz doktryna…
  Stąd tak ważne są według mnie te targi w Bytomiu. Rzeczy wielkie rodzą się z rzeczy małych… Przy okazji mam nadzieję, że robicie staranną listę wydawców i lisa tam nam nie wpuścicie. 😉

 33. To jest „mala ustawka”, odprysk od „wielkiej ustawki” rozpoczetej w 2011 roku „wojna”
  z Assadem… nawet temu podobne „ustawki” pojawily sie u Valsera, czyli w Szwajcarii !!!

  … a we Francji… jakos nie bylo „macanek”, troche samochodow splonelo, ale to juz
  taka ichnia tradycja, ale… bardzo malo, okolo 600-700!

 34. czytaliście Wall Street i Hitler. Antony C. Sutton?

 35. Byc moze, nie wiem jakiego rzedu „spalenia” byly w ubieglych latach,
  ale musial to byc rodzaj jakiegos „kantu”… no, Zabojady tez potrafia.
  Troche Frankow nawet mi opowiadalo jak tu sie „kombinuje”… ale,
  z roku na rok jest coraz trudniej.

 36. Pokazuję tym co chcą cokolwiek. To ci naiwni – poczciwi. No i już zebrałam opr że my tu nie patrioci.
  Szykowałam się odpowiedzieć, ale pojęłam ze nie trafi.
  Czyli przygotować trzeba Arkę Noego, zeby dawny POWSZECHNY ład przenieść w nową epokę która nadchodzi.

  .

 37. Owszem, to tak jest, tylko człowiek ma wyrzuty sumienia, ze może tym razem nalezało zareagować.

  .

 38. To zalezy… zamieszki wojenne sa wylaczone z takich klauzul, ale
  nadal obowiazuja… ja mam ubezpieczenie „tout risk” (wszystko)
  i mam – niedaj Boze – zwrot za „zamach” i „gradobicie”, ktoremu
  ulegl moj samochod 2,5 roku temu… wlasnie w Niemczech na autostradzie „spotkalo” mnie i tysiace innych uzytkownikow niespotykane gradobicie… na moim aucie bylo 47 wgniecen
  jako slady po spadajacych brylach lodu !!! srednicy 5-12 cm !!!
  Szyba z przodu kompletnie zbita!

  To bylo cos nieprawdopodobnego… straszna trauma pozostala nam
  do dzis. Z ubezpieczycielem „walczylam” 3 miesiace, ale musieli
  naprawic i wymienic szybe… i nic nie zaplacilam!

 39. Pożyteczni idioci tacy jak Kostrzewa-Zorbas, wielki strateg planujący amerykańskie operacje w Europie środkowej

 40. Wydaje mi się, że niektóre analizy pana Maciejewskiego, to przebłyski jakiegoś niezwykłego daru, talentu – iskry Bożej.

 41. Tak, dlatego ciagle „kroja” te klauzule, poza tym idzie mocne
  pompowanie aut „na wynajem”, zwlaszcza w miastach, ktore w duzej
  mierze zaczynaja byc z napedem elektrycznym, „promuje sie” rowery,
  itd. itp…. ale tez zaczyna sie tworzyc polisy takze dla… rowerow,
  przy okazji wymusza sie kaski, kolorowe bzdety, rekawiczki ochronne,
  nakolanniki… i sze kreci !!!

 42. U nas też…sze krenci…

  .

 43. Hegemon musi byc jeden! Jest Orban, teraz Szydlo… o to za duzo dla milujacych
  demokracje Niemcow… a cala Europa zaczyna patrzec w naszym kierunku…
  i prosi o… wybawienie!

 44. Patroszarnia z Czech przypomniała mi film z 1976 r „Ucieczka Logana” .

 45. Nauralnie, prosze Mniszyska, ze tylko oni ci „naszysci” i im podobni robia wszystko aby lapac
  tych biednych ludzi zwlaszcza mlodziez „w pulapke patriotyzmu”… ale to sie nie uda !!!

  Naprawde madrosc „zbiorowa Polakow” jest wielka, a wiekszosc Polakow doskonale wie
  i zdaje sobie sprawe, ze „naszysci i TV klamie”!

 46. … i stratfor… wielka miedzynarodowa agencja !!!

 47. Tak, to ze dane mi bylo w swoim zyciu odkryc – przez „przypadek” RM i blog Pana Gabriela… dla mnie to absolutnie ZNAK i… cadeau de Dieu !!!

 48. Wszystko to prawda. Tylko mala uwaga Barak Obama zrobil swoje, dal ludziskowm „nadzieje” (hope). Na co ? Bog jedyny wie bo Barak tego nigdy nie powiedzial. Moze wiec odejsc. Nadchodza czasy Hitlerji Clintonowej

 49. „Narodowe centrum tkanek i komórek”

  A zanim się wejdzie w część z ofertą, chcą deklaracji, że jesteś odbiorcą produktów (odbornik).
  A tam katalog transplantologiczny, dla ortopedii, dla traumatologii, dla oftalmologii, medycyna poparzeniowa, neurologia, chirurgia, endokrynologia, kardiochirurgia, krew pępowinowa.
  Do wyboru do koloru.

 50. „bo trzeba doić, strzyc to bydło, a kiedy padnie − zrobić mydło” to odnośnie rzepek kolanowych

 51. Czy ten z pokancerowaną rzepką kolanową to będzie przyjęty przez lekarza w tym roku czy w może dopiero w przyszłym? Jaki długie są kolejki w NFZ do specjalisty? no bo jak demokracja to demokracja niech będzie nowocześnie i niech ta kolejka demokratycznie obejmie także i tych co o nią walczą .

 52. Barak zrobil demolke… kolorowe rewolucje, itd. itp. Dal „nadzieje”, azeby go jeszcze nadzieja
  nie opuscila, to dla zachety przyznali mu nobla… cala ta jego prezydentura jest tak makabryczna
  i czarna… jak on sam!

  Moze i przyjda czasy Hitlerii Clintonowej… zobaczymy.

  … a z Francji tez nadchodza czasy „mlodosci” ! Wlasnie dzis ogloszono, ze francuski polityk
  Alain Juppe, bliski wspolpracownik Chirac’a, przyjaciel Bernadette Chirac, 71-letni ! chyba dozgonny mer Bordeau „wystartuje” do nowej kampanii prezydenckiej we Francji, w maju 2017… Sarko robi wypad!

  Bedzie tworzyl „przeciwwage” dla Marine Le Pen !!! Ha, ha, ha……………………..

  … to naprawde moze byc prawdziwy dom wariatow!

 53. Dajcie spokój. Mnie boli kolano po potknięciu i przewróceniu.
  Może to też pęknięta rzepka…

 54. II tom Najlepszych kawałkó Coryllusa już w sprzedaży

 55. można się było uśmiechnąć trochę na okładce

 56. Co TY piszesz – Gabriel? Jak to S24 nie chce Ci oddać tekstów !!!! ????

  Można tak? Nie mieć dostępu ?
  Ale przecież my czasem drukujemy z salonu???
  Szlag mnie trafi!!!

  /

 57. Gabriel niestety wyrasta wysoko intelektualnie ponad różne ludziki.
  Będzie miał zawsze ciężko.
  Całe życie obserwowałam takie ciągnięcie talentów w dół, zeby nie zagrazali spokojowi reszty.

  .

 58. Od 21:30 Mateusz Morawiecki w Radio Maryja, druga część dzisiejszej audycji „Rozmowy Niedokończone”
  Radio Maryja jest słyszalne w sieci: http://www.radiomaryja.pl/antena/adresy/
  Trzeba kliknąć na ikonkę z rysunkiem słuchawek.

 59. No tak, ale nie znam angielskiego.
  Trudno.

  .

 60. Dzięki, zacząłem słuchać.

 61. Przepraszam ale podepnę pod tytuł notki, dzisiejsze zdarzenie.

  Po mszy świętej i ogłoszeniach parafialnych, ksiądz wspomniał wiernym o obecności gości wokół kościoła (wolontariusze WOŚP). Jako gospodarz miejsca , był wcześniej z nimi porozmawiać. Na zadane pytanie kim są, uzyskał odpowiedź, że są OD RYDZYKA (!?)

  No i to by było na tyle.Nieźle im tam maglują głowy….

 62. Stety, stety Pani Marylko, tylko Panu Bogu dziekowac, ze jest RM, TV Trwam, WSKSiM
  Ojciec Rydzyk, Pan Gabriel i jeszcze paru… dobro zawsze zwyciezy !

  A co maja powiedziec takie biedne Franki i cala ta nieszczesna, kompletnie
  zagubiona i pogubiona Francja albo Niemce, Belgia, Skandynawia???

  … kolosy na glinianych nogach !!!

 63. Trzeba się zawsze dla zachęty czegoś czepić, aby nie być tylko walącym w kalwiaturę beznadziejnym klakierem. Klakierzy są najgorsi. To wytwór z góry zaplanowanej bezmyślności chowu z kołłątajowskiej stajni.

  Zatem czepię się tego na przykład, pierwsze z brzegu: „Ponoć plan rozmieszczenia obozów koncentracyjnych też jest już gotowy.”

  Otóż Panie Gabrielu, zapodaję: od lat już obozy koncentracyjne pod przykrywką organizacji FEMA w USA istnieją, póki co niezapełnione. Plastikowe trumny takoż nie są żadną nowościa. Gwardia Narodowa i policja zaopatrywane są w gigantyczne ilości amunicji, wielką liczbe wozów bojowych do rozpędzania ludności oraz inne zapasy. Wpisać FEMA do przeglądarki – wcisnąć >enter< i wyskoczy. To co Pan o tym napisał, to wygląda jak sączenie mleczka niemowlętom przez smoczek, bo nie wierzę, że Pan o tym wcześniej nie wiedział, chociaż mam swoje lata i nic mnie już nie dziwi. W kadym razie trzeba osesków edukować, byle pomału, jak z płochliwymi ptaszkami. Czy jak?

  Ale są poważniejsze tematy. Grzegorz Braun ostatnio zachęca na poniższym filmie – zaraz na początku – do nabywania książek i czasopism, a wsród nich m.in. "Szkoły Nawigatorów", oraz "Glaukopisu". Ten Glaukopis w numerze 32 ma na okładce żołnierza w mundurze NSZ Brygady Świętokrzyskiej i ów żołnierz jest Pańskim sobowtórem!
  Link:
  https://www.youtube.com/watch?v=ih5IZGkWtuI

  Goraco zachęcam do obejrzenia całości tej zażartej a smakowitej dyskusji, zwłaszcza, że – jak mi się zdaje – jest idealnie dopasowana do światopoglądu prezentowanego przez gospodarza niniejszego bloga.
  /Braun nie miał tu równego sobie, mógł był gadać co tylko chciał, boć sam jest niezależny, nie grożą mu wywaleniem, co najwyżej pociągną mu jeszcze o kolejne miesiące i lata tę sprawe o pobicie – z pozycji leżącj na brzuchu z zakutymi rękoma – pobicie kilku milicjantów, a dla odmiany profesor jest niewolnikiem systemu, może być w każdej chwili wywalony z roboty, więc musi uważać i być spolegliwym/

  A ponieważ bardzo lubię przemycić coś "po swojemu" /jak ów słynny senator od "Kartaginy"/, no to specjalnie dla Szanownych Forumowiczów przemycam króki znakomity wykład jednego z najmądrzejszych ludzi w obecnej Polsce:

  https://www.youtube.com/watch?v=rb8Vh8ORNu4

  Uprzejmie pozdrawiam

  PS A kiedy gospodarz tego bloga powróci do historii.
  Szczególnie oczekuję tematu bitwy pod Mohaczem w szerszym kontekście. Bo ciekawie Pan to przedstawia.

 64. Szanowny Panie,
  ależ im już tak naprawdę żadna rewolucja nie jest do niczego potrzebna.

  Oni mogą zrobić, co tylko zechcą, zgodnie z tajnym przekazem ustym talmudycznym, który otrzymają z góry za pośrednictwem proroków większych, ci do mniejszych, a ci do onych.

  Czy przykładowo Szanowny Pan zdaje sobie sprawę z tego, że oni mogą w każdej chwili każdego z osobna, albo wszystkich naraz, z niniejszego bloga, łącznie z szanownym gospodarzem, zapakować w każdej chwili do pudła? /albo do domu wariatów/

  Tak się składa, że chcąc nie chcąc – jestem weteranem walki w tzw. „sądach” – zmuszony zostałem do należytego zapoznawania się z formalnie obowiązującym prawem w Polsce.
  No więc muszę Panu z troską oświadczyć, że tych przepisów jest narastająco taka ilość, że już od wielu lat nikt tego głosując drobiazgowo nie analizuje, nikt nie czyta, nikt nie pamięta i też nikt nie rozumie. Tego jest tyle, że nawet bieżące czytanie nowo wprowadzanych przepisów jest fizycznie niewykonalne. Ale: „nieznajomość prawa szkodzi” całkiem jak w lapidarnym prawie rzymskim.

  Zatem gdyby co… Gdyby co, no to w tym nawale przepisów mogą znaleźć dowolnie wiele takich rzeczy, pod które każdy z nas nieświadomie podpada osobno i wszyscy razem. I mogą nas zapakować do pudła. W Polsce przykładowo obecnie setki tysięcy osób siedzi w dołkach bez wyroków i to nawet po wiele wiele lat…

  No to w takim razie na co im jeszcze jakaś rewolucja.

  Ale proszę błędnie nie sądzić, że zniechęcam Szanownego Pana do kontrrewolucji. Ma Pan wolną wolę, mam nadzieję.

  Uprzejmie pozdrawiam

  PS
  Polecam na You Tube zapoznanie się z „prawnymi” w tzw. „sądach” perypetiami przykładowo pana dra Zbigniewa Kękusia. Wpisać do przeglądarki – wcisnąć enter i wyskoczy.

 65. Trzy razy poprosiłem o numer konta, żebym mógł im wpłacić pieniądze za te pliki. To jest 123 zł. No i nie dostałem tego numeru.

 66. Jakie znowu sączenie? Pierwszy raz usłyszałem o tej organizacji. Zaciekawiło mnie to.

 67. Zdumiewające, bo nie piszą, mają zapewniony ruch i jeszcze chcą by im zapłacić za swoją własność intelektualną. Jeśli takie coś było w regulaminie to zapewne przyjęli iż lokowanie swojej twórczości jest jednocześnie zgodą na ich reguły gry.

 68. Taki list dostałem od kolegi

  Sprawdziłem jeszcze w Googl’u – jest:
  Národní Centrum Tkání a Buněk AS,
  Palachovo namesti 726/2. CZ-625 00 Brno

  Jak AS to akciová společnost, czyli spółka akcyjna. Tu jeszcze skrót do mapy: https://goo.gl/maps/M3W7Mcf51B62
  Z pobieżnego oglądu widzę, że to nie peryferia, o których mówił szwagier.
  Wygląda to na adres biur.

 69. Pisalem kilka miesiecy o konferencji informatycznej, w ktorej bralem udzial i gdzie streczono nowa forme – servitutization. To metoda pozbawiania ludzi wlasnosci. Po co ci dom, samochod? Wynajmuj. Propaganda byla bardzo nachalna (lacznie z jakims typem z KE) a od kilku lat ten pomysl sie realizuje.

 70. WJD – profesor Czubaty został po trzykroć, na metr w głąb zaorany przez Grzegorza Brauna. To było „czuć” od pierwszych słów profesora, on nawet nie chciał być słyszany, mruczał do mikrofonu bez przekonania a już zupełnie bez dykcji, blady intelekt w porównaniu z zasadniczym, pełnym treści i głębokiego przekonania o swoich racjach – wypowiedziach G. Brauna przekazanych młodzieży z autentycznym profesorskim zacięciem.

  Mój wpis o rzepce kolanowej – dotyczył Petru, który wlazł na stok i sobie zrobił kuku – tu domagałam się nowoczesnej demokracji w oczekiwaniu w kolejce do NFZ – owskiego lekarza.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.