kw. 092017
 

Dziś krótko, bo jadę na targi do biblioteki rolniczej. Oto ktoś wczoraj zamieścił tu link do tekstu z niezależnej, w którym opisane są zagrożenia płynące z internetu. I to jest coś niesamowitego. Oto portal i wydawnictwo, które wszystko zawdzięcza internetowi, bo nie łudźmy się, że GP osiągnęłaby cokolwiek bez serwisu sieciowego i blogerów, wyjawia nam jakie to straszne rzeczy dzieją się z ludźmi korzystającymi z sieci. Proszę bardzo, oto fragment.

Narasta poczucie, że internet zaczyna zjadać własny ogon. Dlaczego? Na jeden z problemów wskazywał Wojciech Mucha, pisząc o syndromie rozproszonej uwagi. Jesteśmy uzależnieni od nowych informacji i interakcji, a jednocześnie nimi przeładowani i przemęczeni. Mimo to potrzebujemy coraz większych dawek, tak jak uzależnieni od narkotyków potrzebują coraz większych dawek substancji uzależniającej. A wszystko to, podobnie jak w wypadku „tradycyjnych” uzależnień, kosztem pracy, rodziny, zdrowia, rozwoju, wypoczynku, obowiązków. Niepokojące jest to zwłaszcza w wypadku młodego pokolenia, które przedcyfrowego świata nawet nie pamięta.

Zważywszy na to, że portal similaweb.com wskazuje jasno, iż tylko niezależna od czasu zwycięstwa PiS odnotowuje stały wzrost klikalności, to właśnie oni są odpowiedzialni za te uzależnienia. Salon24 leci na pysk, nie mówiąc już o tak zwanych mediach opozycyjnych. Nawet my odnotowujemy spadek, choć gdzie nam tam do tych olbrzymów. Ale nikt nie publikuje na swoich łamach tekstu o tym, jak to internet zaczął zjadać własny ogon.

Być może problem tkwi tutaj:

Dodać do tego należy zjawisko tzw. bańki filtrującej. Te wszystkie nowe technologie przepływu informacji oraz marketingu stosowane w popularnej przeglądarce czy na portalach społecznościowych oferują użytkownikowi produkty, teksty, filmy i muzykę dopasowane do jego własnych upodobań. To wygodne, ale z czasem prowadzi do swego rodzaju rozpadu świata, w którym każdy żyje w swojej bańce, wśród „swoich” informacji, produktów i znajomych. Coraz trudniej się porozumieć. Widać to w świecie polityki, ale także w sferze kultury. Mało kto tęskni za czasami, gdy wszyscy oglądali to samo i słuchali tych samych autorytetów (nierzadko wątpliwych). Jednak wahadło zbyt daleko wychyliło się w drugą stronę. Ludzi coraz mniej łączy. A przecież internet miał właśnie łączyć, a nie dzielić!

Zatroskany autor martwi się, że internet atomizuje społeczeństwo, i jest to smutne. A gdyby tak wszyscy skupili się na oglądaniu i czytaniu treści zawartych w niezalezna.pl nie byłoby kłopotu wszyscy byliby połączeni i szczęśliwi. Tymczasem naokoło tyle jest prawicowych i niezależnych treści, że ludzie po prostu głupieją. Do tego większość z tych treści jest po prostu niepotrzebna, po co to komu? Posłuchaliby co ma do powiedzenia pan Targalski, poczytaliby Wojciecha Muchę, pokiwaliby się w rytm ballady Pawła Piekarczyka i załatwione, wszystkie potrzeby estetyczne ogarnięte za jednym zamachem.

Tu zaś mamy zarzut najcięższy:

Na razie jednak, w stopniu niespotykanym od dawna, świat przesiąknięty jest zmanipulowanymi lub wręcz kłamliwymi informacjami. Często przez głupotę, pośpiech i niedbałość. Ale też coraz częściej – celowo. Internet zamiast służyć wolności, zaczął być wykorzystywany przez jej wrogów, np. reżim rosyjski czy Państwo Islamskie, jako narzędzie wojny informacyjnej. Także w krajach demokratycznych politycy i marketingowcy polityczni coraz częściej sięgają w swojej walce wyborczej po kłamstwa i manipulacje. Chętnie posługuje się nimi również świat reklamy, ale to akurat żadna nowość. Dostał tylko do tego nowe narzędzia.

Putin, islamiści i świat reklamy zagrażają wolności w krajach demokratycznych. Zaraz się okaże, że w niezalezna.pl zaczną realizować dawny postulat Smolara – to znaczy będą w obronie demokracji ograniczać procedury demokratyczne, a sprowadzi się to do tego, że trzeba będzie wprost wskazać w sieci kto jest agentem Putina, islamistów i tych wrednych kanalii ze świata reklamy. Nie może być bowiem tak, że każdy gada co chce i pisze co chce, a jeszcze do tego w taki sposób, że redaktorzy z portalu niezalezna.pl nie rozumieją o co chodzi.

Nawet przez minutę nie wierzyłem w to, że autorowi tego tekstu chodzi o relacje międzyludzkie, które przez ten cholerny internet zostają zaburzone, a nieraz całkowicie zdewastowane, nie uwierzyłem w troskę z jaką pochyla się on nad rodziną i zakochanymi, a także nad danymi wrażliwymi, wykradanymi łatwowiernym przez złych hakerów. Nie uwierzyłem z dwóch powodów.

Pierwszy zdradził mi toyah wczoraj na targach. Powiedział mianowicie, że premier Szydło wygłosiła w sejmie oświadczenie dotyczące zachowania się członków PiS, a także sympatyków partii. Powiedziała między innymi Beata Szydło, że nie mogą się oni zachowywać tak jak członkowie PO, bo kiedy PiS wybory przegra – a może się tak stać, jeśli nie po upływie najbliższej kadencji to po kolejnej – nie zostanie tu kamień na kamieniu. I tak się z pewnością stanie. Jaki to ma związek z internetem i publikowanymi w nim kłamstwami? W zasadzie żaden poza tym, że firma niezależne media otrzymała właśnie 6 milionów złotych na realizację projektu puszcza.pl. To będzie coś naprawdę cudownego. Nie będzie tam kłamstwa, chamstwa, szpanu i palenia papierosów, albowiem projekt puszcza.pl będzie emitował nagrania na żywo z Puszczy Białowieskiej. Co do pornografii to bym się nie zakładał, bo cóż robić kiedy żubrom się zbierze na amory? Wysłać tam pastuszka, żeby je rozpędził witką wierzbową? Za duże ryzyko. Stratują dzieciaka. W każdym razie prawda wreszcie zatriumfuje. 6 milionów pójdzie na zainstalowanie kamer w Puszczy i wszyscy będą już mogli oglądać całą prawdę całą dobę, bez strachu, że jakiś haker wykradnie im dane z banku, albo że rozpadnie się jakieś małżeństwo. I nikt nie poczuje się oszukany. No może tylko premier Beata Szydło. Sami jednak wiecie jak to jest z premierami. Dziś są, jutro ich nie ma. Coś tam sobie gadają, ale kto by się tym przejmował. Szefową projektu, czy tam jedną z osób kierujących ma być córka ministra Szyszko. I na tym dziś zakończę, bo się trochę spieszę.

Zapraszam do księgarni Przy Agorze, do księgarni Tarabuk w Warszawie, do sklepu FOTO MAG, do antykwariatu Tradovium w Krakowie i do sklepu Gufuś w Bielsku Białej.

Przypominam, że mamy już nowy numer Szkoły nawigatorów, przypominam także o naszym indeksie zawierającym biogramy osób występujących w moich książkach

http://www.natusiewicz.pl/coryllus/

  95 komentarzy do “Prorocy i monopoliści”

 1. Miała byś demokracja a tu każdy ma swoje zdanie

  Bolek

 2. Ten tekst o „atomizacji” wynikającej z profilowania czytałem wcześniej gdzieś w G Aborczym albo w tygodniku Potylika (raczej w Potylice). Przesłanie tekstu jest podobne do mantry o „nie mieszanie się kościoła do polityki”.

   

  Jak wiadomo, monopol na mieszanie się do polityki i mówieie ludziom co mają myśleć, powinna mieć tylko międzynarodówka żydowskich publicystów.

  Obecnie obok kościoła, międzynarodówce żydowskich publicystów przeszkadzają blogerzy, którzy śmią publikować i rozpowszechniać fakty niepoprawne potylicznie, naruszając tym samym prerogatywa „czwartej” Władzy.

  Bankom się to nie podoba, nie po to inwestowały w Media, aby te miały konkurencję.

 3. Próby przejęcia kontroli nad żywiołem blogerskim poprzez bycie „w awangardzie każdego rewolucyjnego ruchu” (protokoły), np. poprzez zebranie ich do jednego saka przez różnych Sakiewiczów i tworzenie koncesjonowanych „opozycji” typu żydo-„prawicowe” portale NIE-zależna.pl czy wPotylicę.pl, przynoszą umiarkowane rezultaty.

  Ustanawianie własnych hierarchii blogów  przez wyznaczonych przez „niewiadomokogo” redaktorów naczelnych, ukrywanie jednych i wysuwanie na nagłówek innych, cenzura komentarzy przez anonimowych „moderatorów”.

  Dotknąłem tej niewidzialnej czarnej materii „moderacji”, kiedy próbowałem rozpowszechnić znalezioną w sieci informację o nie rosyjskim sprawstwie zbrodni w Katyniu.

  Moderacja, dowolnej treści, to „sito pamięci”, a „kto kontroluje przeszłość, kontroluje przyszłość”.

 4. Być może Pis w końcu zintensyfikuje podawanie informacji na bieżąco i bezpośrednio o swoich czynach, to wtedy nie będzie potrzeby aby  płacić pośrednikom łapówki

 5. ”…informację o nie rosyjskim sprawstwie zbrodni w Katyniu…”      No przecie Beria był Gruzinem..co,nie?

 6. Beria…Kamiński..Dirlewanger..masowe zbrodnie-zawsze oni.Jak nie folbluty,to halbluty.

 7. Na głos wołającego na puszczy tym razem zagranicznej Senat też coś wysupłał:

  https://www.youtube.com/watch?v=uCI5A9RllyQ&t=1m57s

  Dalej jest fragment dot. działalności pani dr Kurek i Jedwabnego – warto dosłuchać.

 8. …Szefową projektu, czy tam jedną z osób kierujących ma być córka ministra Szyszko…

  I to jest smutna wiadomość – bo znowu żer medialny dla tych co stracili.

  Swoją drogą nie jest łatwo wysupłać z tłumu kogoś obcego, do kogo miałoby się pełne zaufanie. Kogo się wcześniej nie znało.

 9. Miarą szczerości tych wszystkich mądrych od Internetu jest kasus salon24.pl i tego, co z nim zrobiono, tzn zlikwidowano go, po prostu i to nieważne, ze jeszcze zipi. Zreszta, niedawno przeciez „skasowano” dziennik Rzeczpospolita z ekipą Ziemkiewicza, pod batutą Pawla Lisickiego i niewazne, ze oni tacy sa, jacy sa ale jednak byli inni, niz reszta i było tam miejsce na rozmowy w rp.pl, tam zaczynalem cos gadac publicznie przeciez, by wejsc do salon24 potem z wynikiem, jak wyzej. Widac, to dzialania celowe są, jak wszystko, co robi nowa lewica, czyli ci inni socjaliści-komuniści, buduje, by potem to niszczyć, a ludzi przede wszystkim w tym, ich ja.

 10. 6 baniek na żubry, coś pięknego!

 11. „Swoją drogą nie jest łatwo wysupłać z tłumu kogoś obcego, do kogo miałoby się pełne zaufanie. Kogo się wcześniej nie znało.”

  Dokąd my z takim myśleniem zajdziemy. Jest łatwo znaleźć dla działań sensownych i łatwo weryfikowalnych. Dla takich jak wyżej, dla mnie bezsensownych, oczywiście trudno. Po co durnemu obcemu kasa, jak można dać swojemu przy z góry zadekretowanej racji.

 12. Sowieckim, a nie rosyjskim.

  Rosjanie byli bowiem najliczniejszymi  ofiarami sowietyzmu.

  A w aspekcie procentowym to bodajże Łotysze (ok. 50 %).

 13. Komentarze pod tą durnotą:

  Jaga | 08.04.2017 [18:14]

  Proszę Pana! Internet jest niewyczerpaną kopalnią wiedzy i możliwości. Żyjemy w kraju w którym nie każdego stać na kupno biletu do kina, opery czy teatru – to dzięki internetowi można nie wychodząc z domu mieć dostęp do zdobyczy kultury i sztuki. Na portalach społecznościowych ludzie organizują akcje społeczne przynoszące korzyści niewymierne. Zerwane więzi rodzinne są winą marnej kondycji tych relacji – a nie internetu. Są rządy, które gdyby się dało zlikwidowałyby powszechny dostęp do internetu – można byłoby wtedy trzymać ludzi w niewiedzy, ciemnocie, odebrać im możliwość organizowania się czy dochodzenia swoich praw. Jeśli dostrzega Pan zagrożenie dla swojej rodziny to należy odciąć sobie dostęp do internetu,a telewizor i radio wyrzucić przez okno. Lecz zdaje się że Pan sam sobie zaprzecza – bo tyle w Panu wątpliwości co do internetu a publikuje Pan w nim swoje opinie kosztem czasu, który mógłby Pan poświęcić swoim bliskim….

  odpowiedz

  GameOver | 07.04.2017 [17:30]

  Dlatego połowa Polaków powinna wypłacić wszystkie pieniądze z banków zobaczycie co się stanie. Będzie dewaluacja jak za komuny. To że internet schodzi na psy to wina portali społecznościowych, polityków i banków którzy wykorzystują internet przeciwko ludziom. Mogę podać kilka fundamentalnych przykładów wykorzystania przez różne instytucje internetu przeciwko społeczeństwu. Obecnie banki nie dają zarobić na lokatach, za konta trzeba płacić to chore, to daje gigantyczny dochód bankom w skali państwa. Malwersantom i spekulantom zrzedną miny jeśli społeczeństwo zabierze kasę którą oni obracają i kilkukrotnie pomnażają każąc jeszcze dopłacać i oprocentowują kredyty. Banki zbijają kokosy w kapitalizmie dokładnie nic nie robiąc, bo operuje cudzymi pieniędzmi. Horror i piekło

  odpowiedz

  Kielczanin | 07.04.2017 [13:04]

  Jednostki i społeczeństwa nieodporne na takie zagrożenia po prostu wymrą.
  Być może dlatego, że ktoś opustoszył im konto.
  A może dlatego, że ktoś zagłuszył ich instynkt zamozachowawczy i przekonał, że trzeba byc otwartym i ufać obcym, zwłaszcza takim co nawet z daleka nie przypominają „swojego”.

  Tak jest ten świat stworzony.
  Chwała Bogu.

  odpowiedz

  kawaleria | 07.04.2017 [06:10]

  Czyżby autor pragnął sugerować reaktywację jedynie słusznej w minionych czasach służby nadzoru nad publikowanymi treściami mającą na celu blokowanie internetu zwanej cenzurą, jak to ma miejsce aktualnie choćby na Białorusi ? Nikt nikomu nie karze czytać bzdur zamieszczanych przez różnej maści hejterów.Jest narzędzie zwane wyszukiwarką znakomicie ułatwiające oddzielenie plewu od ziarna. Trzeba tylko wiedzieć czego się szuka , analizować i myśleć.

  odpowiedz

  inevitability | 07.04.2017 [02:12]

  Nie wiem na jakie pan strony włazi, ale ja mam kompletnie inne zdanie o Internecie. Przede wszystkim wreszcie nie ma potrzeby wybierania się do dużego miasta, do jakieś biblioteki uniwersyteckiej lub tfu publicznej, żeby poczytać jakieś porządne podręczniki lub wykłady. Można czytać o najnowszych osiągnięciach nauki i techniki bez czekania na dzień, kiedy TV wyświetli nową Sondę. Nie ma potrzeby latania do kolesi, żeby sprawdzić jak zaliczyć misję X w grze Y. Można się samemu nauczyć wielu rzeczy, od gotowania, przez naprawy urządzeń, po tworzenie grafiki albo programowanie. Można obejrzeć tysiące filmów i wysłuchać tysiące utworów bez wychodzenia z domu. Można wreszcie przeczytać tysiące książek w setkach języków, a także nauczyć się takich języków, o jakich się w Polsce tuskom nie śniło bez całowania w rąsię jakieś unikatowej pszepani z uczelni.

  I to was właśnie wykształciuchy boli najbardziej. Boli was to, że ludzie się od was uniezależniają i odbierają wam rząd dusz nad ciemnogrodem. Strach was obleciał, że najzdolniejsi przestali się zapatrywać na waszą pałeczkę i sami poszukują wiedzy. Dlatego straszycie żelaznymi wilkami i rzucacie gusła oraz złe uroki. Zamiast pracować u podstaw, wyjaśniać ludziom zjawiska, ujawniać głupoty i manipulacje, tworzyć społeczności, to wolicie wgapiać się w porno, szukać pomysłów na przestępstwo, prowokować pyskówki, narzekać na idiotów i cieszyć gdy jeden przygłup wpuści w pseudonaukowe głupoty innych przygłupów. Najczęstsza polska gadka, gdy ktoś ma jakieś pytanie? „Idź do szkoły.” Jak jest w innych krajach, w tym na przereklamowanym Zachodzie, wystarczy zajrzeć do Internetu i poczytać po angielsku. Podam przykłady i niech pan przestanie w końcu włazić tylko na pornografię, bo szkoda czasu w życiu:

  https://plato.stanford.edu/
  https://www.gutenberg.org/
  https://stackexchange.com/ w tym http://math.stackexchange.com/
  https://github.com/
  http://www.povray.org/ i https://www.blender.org/
  http://systemspedia.org/
  https://www.wikipedia.org/
  http://www.chinese4.eu/ lub https://www.learn-korean.net/
  https://translate.google.pl
  https://www.w3.org/
  http://csharp-station.com/
  https://sourceforge.net/ i https://www.codeproject.com/

  dokładnie. Zgadzam się 100%. Internet daje właśnie możliwość niesamowitego dokształtu w dowolnie wymyślonej dziedzinie od instrukcji jak wymienić spaloną żarówkę w Toyota Camry rocznik
  2002-2006:
  https://www.youtube.com/watch?…
  do obejrzenia całych semestrów wykładów z czołowych uniwersytetów świata wraz z egzaminami i testami(przypominam że polskie uczelnie to zaledwie piąta setka wg rankingów ale dla dziennikarzy-szczekaczy liczy się że kopacze awansowali w rankingu FIFA):
  https://www.edx.org/
  https://www.coursera.org/
  http://online.stanford.edu/cou
  Uważam że takiej przemiany jaką przyniósł Internet nie było od czasów Gutenberga który wniósł uprzednio bardzo drogie książki pod przysłowiowe strzechy a Internet odebrał monopol pseudo-wykształconym dziennikarzom i politykom „zezwolenie na mądrość”
  https://en.wikipedia.org/wiki/
  Wyznaję też dla potomności że mam ciągle drukowane książki( moja osobista biblioteka w amerykańskiej piwnicy liczy prawie 2 tysiące tomów w języku polskim, angielskim i hiszpańskim) i ciągle wiem jak używać suwak logarytmiczny… wiem jestem Feo… a teraz pewnie oficer Herman powie mi że w mojej sprawie toczy się śledztwo… wiem (od 1979 roku)…

 14. Decyzję o instalowaniu kamer w lasach podjął już Boni. Widocznie program jest kontynuowany, a do czego tak naprawdę będzie potrzebny monitoring w lesie,  to się później okaże.  W każdym razie nie sądzę, żeby to same żubry miały takie parcie na szkło.

 15. Na kamery obserwujace żubry. Żubry o tym nic nie wiedzą. To naprawdę -coś pięknego 🙂

 16. S. Orda – chyba Łotysze, bo chyba stamtąd „zarządca” Andropow,  wszystkich mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat – zatrudnił po II WŚ przy wyrębie lasu w dalekiej tajdze.  Podobno była to kara za „trzymanie” z Niemcami, co mnie trochę dziwi bo ZSRR też przecież trzymał  z Niemcami, może nie cały czas się wspierał tym sojusznikiem,  ale czułe momenty były.

 17. Z Kamińskim ostrożnie, DYNAQ-u. Wpierw przeczytaj o Łokociu, najtajniejszym (po wojnie) rosyjskim państwie, czy też republice, zarządzanej przez samych Rosjan, co oczywiste — pod protektoratem Niemiec.

  Wygląda na to, że Kamińskiego nigdy do końca historycy ani nie przebadali, ani nie poznali. Nielzja było rozsmatriwat’. Zwłaszcza, że Kamiński jakieś niezbadane ilości — tysiące? dziesiątki tysięcy? — sowieckich enkawudowskich „partyzanckich wojsk” zlikwidował około Briańska, Orła, Smoleńska (znów ten Smoleńsk) i Kurska.

  Czytaj tu:

  http://niniwa22.cba.pl/miecik_katiusza.htm

 18. Zaufanie jest tylko dla „swoich”… coby jakies „chaki” byli… bo bez „chakuf” nie idzie zyc !!!   Jak to by moglo byc… zrobic tak cos od siebie… bez lazenia po biurasach ???  Dziad proszalny musi byc !!!

  Corcia dostanie 6 baniek… na rozkrecenie swojego „projektu-zerowiska”… potem bedzie wystepowac o dalsze dofinansowanie…  bedzie „rozczulac sie” nad zubrami… zarobia przy okazji inne „pomocne kroliczki”…  merdia polskie i niepolskie beda sie „po domach” rozpisywac, ze… aj waj… i sze kreci…

  … a dla narodu… podatek katastralny… zakup „boeing’ow dla VIP’ow”… „nadpremier” innowacyjne elektryczne Tesle bedzie z bankrutujacego USA kupowal i przestarzale „ustawione” montownie z Francji sprowadzal dla Ukraincow… pan Macierewicz bedzie „cyberarmie budowal”… Strezynska bedzie „rezerwat” cyfryzowac zgodnie z dyrektywami unijnych bankrutow i psycholi…

  … a Sakiewicz, Zyberowicz, Janke i reszta tych gamoni bedzie „krokodyle lzy” lac nad  internetem… i w gescie rozpaczy wysle KLUBY  Gapol’a… do obrony naszych granic… i bic piane merdialna… w internecie… na „zamah stanu”…

  … a narod takich rewelacji od idiotow nie chce kupic… no straaaszne to je… ze narod ma ich bankrutow… gleboko w d**** !!!

 19. Kasa dla swoich pod byle pretekstem

 20. Potem się okaże że kamery były ale w mieszkaniach Jana i Joanny Żubrów a dane mają resorty …

 21. Bo to jest żerowisko ta biedna RP

 22. A na narod katastrat… i budowa ARMII… bo terroryzm… bo „wojna” w Syrii… bo uchodzcy „wala” do Europy… bo… mozna wymieniac !

 23. To są problemy ideologiczne a nie narodowościowe

 24. A wszelką własność posiądą … tak oni bo mają nas za ostatnich frajerów do Wy…

 25. Otoz to… lepiej dac „swojemu”… zeby jeszcze bardziej tumanil i ciemiezyl narod… i sie wloczyl po swiecie… dyskutowal… dywagowal… o sprawach zbednych i niepotrzebnych.

 26. A moze jednak maja… tylko my o tym nic nie wiemy… dobre…

  … Boni podjal decyzje, a prof. Szyszko… ja kontynuuje… i jeszcze Sakiewicz w tym „monitoringu”… zerowisko  ZUBR… bo Smolensk juz nie zre !!!???

 27. Te „kamery” to napewno w pakiecie od… NATO… coby flanki wschodniej „bronic” !

 28. @ krzysztof – niestety nie zawsze widać, że to są działania nie tylko celowe, lecz i tzw. profesjonalne. A więc wszechstronne, wyrafinowane, pozornie  wiarygodne etc.  i jeszcze zbyt wielu Polaków interesujące i dostatecznie przekonywujące.

 29. Nic nie posiada, Qwerty… nawet jesli nas maja za frajerow – to nic nie posiada.

 30. Kontrola informacji z prawej strony?  Kto by pomyślał?  Mi to przypomina,, walkę ” z tzw. Fake News na Zachodzie. Ciekawie wygląda to w Niemczech gdzie ma nawet powstać instytucja rządowa która będzie miała za zadanie kontrolować a w razie potrzeby usuwać niewygodne a przepraszam,, nieprawdziwe ” informacje z obiegu. Ciekawe kiedy u nas coś takiego powstanie. Jak się namierzy takiego fejkowego autora to od razu ogłosi się go wrogiem narodu i wszystko będzie grało.

 31. Kolejnym etapem będzie stworzenie  ośrodków resocjalizacyjnych dla autorów niesłusznych poglądów i opinii. Resocjalizacja zaś odbywać się będzie   w formie uciążliwych  fizycznie zajęć. A do tego konieczne będzie powołanie centrali koordynuujacej  praca takich ośrodkami, który będzie w nich rozmieszczał  takich  nieprawomyślnych, czyli  Gławnoje Uprawlienije Łagierów.

 32. Te kamery przecież działają w Puszczy Białowieskiej – kiedyś tu to linkowała Sigma. Co ma jeszcze, do cholery, kosztować 6 baniek???!!! Pensje?

  O ile dochodziły słuchy, to stado jest mocno wsobne i kłopoty „okołorozrodcze” mają panowie żubrowie. Te sześć baniek można by ukierunkować na to przecież, jeżeli już.

 33. Ośrodki takie już są narazie w wersji miękkiej bo na przykład w Szwecji za powiedzenie czegoś niezgodnego z polityczną poprawnościa podpada się pod paragraf szerzenia,, mowy nienawiści ” a za to są chyba 3 miesiące przymusowego leczenia w ośrodku zamkniętym z tej dziwnej,, choroby”.

 34. Kamery sa, dzialaja, czasem podgladam sobie zubry.

  Tak o tej dotacji pisza:
  „W zeszłym tygodniu poinformowano, że Ministerstwo Środowiska zatwierdziło bez żadnych zmian wstępne wyniki konkursu. Serwis OKO.press dotarł do treści wniosku złożonego w tym konkursie przez Fundację Media Niezależne. Z dokumentu wynika, że z uzyskanej dotacji 3,14 mln zł ma zostać przeznaczone na przygotowanie i obsługę serwisu Puszcza.tv, a 398 tys. zł – na system kamer rozmieszczonych z Puszczy Białkowskiej, z których obraz będzie można oglądać na stronie. 181 tys. zł ma kosztować rekrutacja i przeszkolenie zespołu redakcyjnego, 1,39 mln zł – promocja projektu (razem z informacją o dofinansowaniu) w mediach, a 765 tys. zł – działania i materiały edukacyjne (m.in. wkładki do gazet i płyty DVD ze zdjęciami i nagraniami z Puszczy Białowieskiej). 119 tys. zł zaplanowano na działania integracyjne w ramach Klubu Miłośników Puszczy, który mają tworzyć najaktywniejsi użytkownicy serwisu. We wniosku zapowiedziano, że Puszcza.tv ma skupiać osoby o poglądach konserwatywnych i niepodległościowych, a Klub Miłośników Puszczy ma współpracować m.in. z Klubami Gazety Polskiej i Kołami Radia Maryja. Ma to być przeciwwaga wobec tego, że – jak napisano – „zdecydowana większość organizacji zajmujących się ochroną przyrody, działających w polskiej przestrzeni publicznej, ma profil lewicowy, niektóre współpracują z partiami politycznymi, stowarzyszeniami reprezentującymi lewicową bądź liberalną perspektywę społeczno- państwową”.

  Czytaj więcej na: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/puszcza-tv-fundacja-media-niezalezne-z-dotacja-katarzyna-gojska-hejke-szefowa-projektu

 35. przypomina, jako żywo, schizofrenię bezobjawową.

  PS

  Ośrodki istnieją w wersji soft, ale przecież nie jest to bynajmniej  ostatnie osiągnięcie
  na drodze postępu i demokracji

 36. a wojsku też się jakaś kamerka dostanie?

 37. I o wszystko zadba Sakiewicz – oszust smolenski… i „naszysci” !!!

 38. A jaka mowa!  Pewnie ze na pensje…

  … stare zony na nowe powymieniali… te niewydarzone dzieci tez trza gdzies powsadzac! Wali starym prykom na dekiel… a zyc trzeba Pani KOSSOBOR!

 39. Wszystkie żubry w Polsce to bardzo wąska pula genetyczna,byki między stadami są wymieniane,od nas jeżdżą w Bieszczady,do Białowieskiej,etc.ale kłopotów genetycznych nie sposób uniknąć.

 40. Też tak myślę głupota odbiera skuteczność

 41. Ja już tego doznałem sędzia mi ogłaszając wyrok wyjawił, że ja nie nadaję się do resocjalizacji to on musi mnie skazać a wyrokiem Sądu Najwyższego nie czuje się związany

 42. „Serwis OKO.press dotarł do treści wniosku złożonego w tym konkursie przez Fundację Media Niezależne.”

  Niezalezne od czego?

  Potrafia sie dobrac do tego miodu czyli kasy z budzetu. Ta pani Katarzyna Gojska-Hejke to wyjatkowo obrotna osobka. Kiedys sie reklamowali na jednym wspoolnym zdjeciu: Hejke, lew prawicy – Ziemkiewicz, Sakiewicz, niezalezny Lisiewicz, ten co to ma brata zaleznego, Wildstein i paru innych. Zachecali do wykupywania subskrypcji na Telewizje Republika, jakies akcje oferowali. Widac nie wypalilo wiec teraz sie biednych zubrow czepili.

  Oficjalnie beda walczyc z tym bezboznym Adamem Wajrakiem z Gazety Wyborczej co to pisze o zuczkach i zaskroncach.

  Ciekawe jak beda oznaczac te nasze zuczki i zaskronce w Puszczy Bialowieskiej? Beda malowac krzyzyki czy na bialo-czerwono?

 43. >zamiast służyć wolności, zaczął być wykorzystywany przez jej wrogów…

  Powiedzmy sobie otwarcie – przez imperialistów.

 44. Tak. Forma tego pisma przypomina narzekania prasy partyjnej w latach 70 na telewizję.

 45. Dla mnie to są jaja z Gojską-Hejke jako majonezem. Przewał kasy.

 46. oraz wrogów klasy robotniczej też, a jest to przejaw pełzającej kontrrewolucji, no i koniecznie coś o bękarcie co to jest niewydarzony..; chyba wróciło?

 47. No to już po puszczy, jak się ta niby lewica i niby prawica zacznie  nawalać.

  I jeszcze Katarzyna Gojska-Heyke szefową projektu!  Swego czasu SB miało  sekcję żydowskich komunistek do rozbrajania  róznych Jasienic,  Herbertów czy Halików. Czyżby naszyści poszli w ich ślady? Kurtykę rozbroiła całkiem skutecznie.

 48. Była żona Krzysztofa Hejke. Z partnerem Michałem Rachoniem  ma dwie córki (2014,2016). Naprawdę   szybka kobitka.

 49. Tia… I bardzo obrotna.

 50. Gójskiej-Hejke dzięki Kurtyce udało  się uzyskać m.in. materiały na temat rzekomej agenturalności arcybiskupa Stanisława Wielgusa. Gójska-Hejke wykorzystała je w swoim artykule opublikowanym w „Gazecie Polskiej” w odpowiedniej chwili, aby uwalić nominację  arcybiskupa.

 51. Obrotowa, chciałaś rzec.

 52. Nie dziwię się red. Sakiewiczowi i kolegom, bo tyle wysiłków a efekt niezadowalający. Grupa Sakiewicza posiada w internecie następujące domeny: niezależna.pl, gazetapolska.pl, gpcodziennie.pl, panstwo.net, telewizjarepublika.pl, a także wydania papierowe gazety codziennej, tygodnika i miesięcznika i własną telewizję. Nie należy zapominać o domenie klubygp.pl i rozsianych po Polsce Klubach Gazety Polskiej.
  Przy pójściu tak szerokim frontem efekty są dość mizerne. Tu pytanie skąd na to środki nie jest bezzasadne, bo na pewno grupa redaktora Sakiewicza nie posiada dochodu z hazardu, czy innych intratnych przedsięwzięć, jak choćby wydobycie ropy z własnych szybów naftowych.

  I tak Gemius/PBI podaje za luty br. 20 wylistowanych największych domen. Wymieniłem te o charakterze informacyjnym (pominąłem FB, Google, YT, ceneo, allegro, orange czy wiki)  i tak:

  Miejsce / Domena / liczba internautów [mln] / Odsłony [mln]
  5 / onet.pl / 17,6 / 1,9
  8 / wp.pl / 14,3 / 1,8
  9 / interia.pl / 12,6 / 0,7
  13 / gazeta.pl / 9,6 / 0,3
  18 / money.pl / 6,7 / 0,06

  Dla porównania podaję zdobywcę pierwszego miejsca:
  1 / google.pl / 25,9 / 7,5

  Znalazłem jeszcze zestawienie graficzne na temat zaufania jakim wybrane portale darzą Polacy i okazało się, że niemieckiej proweniencji onet.pl bije ponad dwukrotnie inne portale, jak chociażby wpolityce.pl. Niestety nie zapisałem zakładki i nie potrafiłem do tej informacji powrócić, więc proszę przyjąć to jako plotkę w której jest coś na rzeczy.
  Nie odmówię sobie jeszcze przypomnienia metod dr TevelDe, który chciał się pozbyć niewygodnych sobie internautów pisujących komentarze, a także blogujących i w iście czerwonym stylu zrobił weryfikację. Po tej akcji wszystkie loginy przepadły i trzeba było logować się po nowemu. Osobiście dałem sobie spokój. Znam nawet przypadek, że osoba po wymianie zdań z dr TevelDe została wprost określona jako niepożądana i została zablokowana na niezalezna.pl.

 53. jest to środowisko tzw. kadrowe o precyzyjnie oznaczonych celach;- ale, ale są mało skuteczni w dochodzeniu do władztwa nad umysłami niewolników – będzie plajta i wymiatanie przy następnej wymianie zastępów;- nowe kadry są już trenowane

 54. Czy to serwis OKO.press czy to fundacja media niezalezne… to krotko i zwiezle mowiac ten sam ch** !!!… ta sama zlodziejska „rodzinka”… w wiekszosci „sieroty” bez mamusi i tatusia… i to samo tyczy Kurwipubliki… z „wiodacym” redaktorem Rachoniem… partnerem zyciowym tej  cwanej, bezczelnej  Gojskiej-Hejke…

  … to cala banda, ktora zaorala sie… i przy okazji cale polskie dziennikarstwo !!!

  Ona nie jest obrotna… to jest najgorszy sort… po trupach do celu – zlapiesz ja za reke – powie, ze to nie jej reka!  Zeby miec wyobrazenie co to za dziennikarz i cala ta Sakiewiczowa merdialna swolocz trzeba bysmy… wszyscy Polacy… caly narod… przypomnieli sobie jak merdialnie byl „rozgrywany” – zaklamywany zamach w Smolensku… jak rezyserowali przez 7 lat  te HUCPE  SMOLENSKA… te eksperckie komisje Macierewicza… te spedy naukowe… z Bieniendami… Cieszewskim… Ronda… te wystepy niektorych rodzin smolenskich… ich adwokatow… te dete prezentacje… te filmy o Smolensku… i jak to cale siolo zylo z tej hucpy do dzisiaj praktycznie… Stankiewiczowa ze swoim dunskim mezem… Gargasowa… calusienka zaklamana i zlodziejska banda…

  … wstydu i honoru nie ma Sakiewicz za grosz… ani ta cala Gojska-Hejke… i jeszcze chca zeby narod ich sluchal… calkiem z glupim na leb sie zamienili, oszusci !

 55. Jakoś moja wiedza na temat intrygi dot. zmiany decyzji papieża, chodzi o bp. Wielgusa,  to Terlikowski, i  Czaczkowska i tyle.

 56. Chyba nawet nie musieli isc… teraz sie juz jawnie zdemaskowali… prowokatorzy i figuranci… tzw.  „nasi”… no a Gojska-Hejke ma „odpowiednia wprawe” i „doswiadczenie”…

  … ta banda miala juz „swoja renome”… jeszcze przed afera z bp Wielgusem… po prostu… V  KOLUMNA  i sprzedawczyki !

 57. Jak to zobaczylam, to sie zniesmaczylam.

 58. Tez to widzialam…

  … kaftan bezpieczenstwa… NATYCHMIAST  dla pana redakora !!!

  No i jeszcze ten LICZNY  protest przed ambasada… z tym ostatnim nabytkiem klubu Gapol’a… „opozycjonistom” Borowskim.

  Upadek Sakiewicza calkowity !!!

 59. http://www.lasy.gov.pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline

  żubry sobie poszły. A za te 6mln to będą kamery co będą się przemieszczały za tymi żubrami hehehehehe i cały czas będą na wizji

 60. Plajta bedzie murowana…

  … azeby bylo nam troche weselej to… znacznie wieksza plajta szykuje sie tu we Francji.

  Wczoraj przez caly dzien nawet nie wspomnieli o „bombardowaniu” w Syrii… „internet” na weekendzie… i zero przekazow i opinii… to co jest to jakies przedruki… byc moze, ze nawet z Polski… o zamachu terrorystycznym w Sztokholmie poinformowano we Francji w telewizorze dopiero w poludnie… presstytutki nie maja „rozkazow” i nie wiedza jak sie „odniesc”… nie ma tez „analitykow” z powerpoint’em…

  … po prostu piekny weekend byl… troche ludzi bylo w kosciolach… i tyle.

 61. Również podobnie ich oceniam.

 62. Wywiad z Miśkiem Kamińskim. Ciekawe było dla mnie szczególnie to, że pomysł pochowania prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu,  padł podobno z ust Pawła Kowala. Siostrzenca Heleny Łuczywo, podkreśle raz jeszcze. Ktoś nam znowu zrobił zamęt kontrolowany,  zwany wojną polsko-polską. Emocje,  emocje,  emocje.

  http://www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/michal-kaminski-o-katastrofie-smolenskiej-sekunda-jak-wojna,artykuly,408441,1.html

  Kamiński teraz schudł. Wygląda jak cień. Nie na zdjęciu przy wywiadzie,  tam jest grubszy, za to wygląda jak skazaniec.

 63. Obrzydliwy jest ten misiek.Obleśny.

 64. Na mój gust to chodziło o wyprowadzenie ludzi z Warszawy, by na przykład nie poszli na Belweder po pogrzebie. Przy okazji upieczono jeszcze jedną pieczeń, czyli podzielono ludzi na zwolenników i przeciwników pochówku Prezydenta na Wawelu. Ten spór będzie pewnie trwał jeszcze przez długie lata.

 65. Pamiętam jak Rózia Thun und cośtam i Wajda protestowali przeciwko pochówkowi na Wawelu. Rózia nawet zorganizowała w Krakowie z tysiąc młodziaków i miały protesty trwać w następne dni, a tu nagle cisza. Rózia wyszła przed szereg, ale wraz z młodym bractwem szybko przywołano ją do porządku.

 66. czyli jest coś na rzeczy

 67. nie tylko polska, ale cały świat się zradykalizował, a podziały stanęły na m/w 50/50

  od pewnego czasu tytuł wiadomości lub textu zaspokaja moją ciekawość, do czytanie całości nie dochodzi z oczywistych względów

  wyjątkiem są wszystkie texty ppanthery, 99,5% coryllusa, 93,5% toyaha i 90% niektórych innych, którzy są tutaj raczej źle widziani (mówi się trudno bo przecietrudno żyć bez uzależnienia)

  suckiewiczo (to jest od ang to suck) podobnych nie trawię, a ich wyliczanie i krytykę zostawiłem niezastąpionej mme paris

  większość tutejszych komentatorów to miód malina – sam jestem człowiekiem jednego-i-pół słowa i stukam jednym palcem po moim tablecie – inni to siamasiame i są też, a jakże, pojedynczy zgryźliwcy

  punkt widzenie zależy od punktu siedzenia

  ale się spisałem, dobranoc – A

 68. kluczem do zrozumienia Sakiewicza i Hejke Katarzyny jest TW „Witold”. Zostawiam Was z

  rebusem

 69. Nie chodzi o Krzysztofa

 70. Obrotowa to mało powiedziane. Nachalna , bezczelna i niebezpieczna. Po drodze zaliczyła jeszcze agenta i jednego z obecnych ministrów prezydenckich. Takich oficjalnych. Co do innych jeszcze – to tylko domniemania.

 71. Bardzo proszę o niepowtarzanie plotek na naszym blogu

 72. Nie zaśmiecam sobie głowy drobiazgami, ale gdzieś już w internecie był życiorysik p Hejke. Urodzona w Płocku, rodzice zajmowali się jakąś działalnością kulturalną, no to w PRL mogło być kierowanie jakimś płockim domem kultury. No to ona jest swojaczka.

 73. Jednak tak myślą elity państwowe wszędzie. Zawsze po zmianie opcji następuje zmiana przynajmniej góry władzy. Reszta – w zależności od kompetencji i zasług.

 74. Tak jak Niemcy hitleryzmu??

 75. Smutne to, miejmy nadzieje, że nie wprowadzą tego podatku. Rumor się podniesie pod niebiosa!

 76. To jest największe świństwo GP i tego towarzystwa. Póki żyję – nie zapomnę.

 77. I jeszcze bardziej sie zradykalizuje, Panie Adamo…

  … i Francja… i Polska… i caly swiat… zreszta kazdego dnia radykalizuje sie coraz bardziej.  No… i slusznie – trudno zeby na widok takiego zaprzanstwa, zlodziejstwa i zwyklego kur***** tzw. elit… politycznych marionetek… ludzi merdiow czy „cwelebryctwa” wszelkiego sortu… takiej obludy i hipokryzji – swiat sie nie radykalizowal… swiat ani wiekszosc ludzi jeszcze nie zglupiala o konca… stad logiczna koleja rezczy jest jego RADYKALIZACJA – jako totalna niezgoda i bunt przeciw tzw. „swojej waadzy” i zaprowadzanym porzadkom… jak na ironie zwanych jeszcze „demokratycznymi”.

  Ja tez, Panie Adamo przychodze na TEN blog… dla Gospodarza, jego fenomenalnych, codziennych wpisow… ale takze dla komentatorow !!!  Rzeczywiscie zdecydowana wiekszosc jest absolutnie wyjatkowa… po prostu miod-malina — jak Pan napisal. A  coz… punkt widzenia przewaznie zalezy od punktu siedzenia… ale nie zawsze.

  Pozdrawiam „czlowieka jednego-i-pol slowa”… doceniam „spisanie sie na tablecie” i zycze dobrego Wielkiego Tygodnia.

 78. Oooo…

  …i Sakiewiczowi i Hejce… i calej tej bandzie  OSZUSTOW  SMOLENSKICH  – to pasi jak najbardziej… im wiecej „TW  Witold’ow”  tym lepiej dla Sakiewicza…

  … a o odtajnieniu zbioru zastrzezonego… o kontynuacji LUSTRACJI… DEUBEKIZACJI – to ani Sakiewicz ani pan Macierewicz nie wspomina… ani nawet reszta „dobrej zmiany”… nawet „jakis” mityczny „system”… po prostu wcielo !

  Jedna banda zaklamancow… NARODOWYCH !

 79. Nie moze byc mowy o podnoszeniu jakichkolwiek podatkow… niech sie ta rzadowe nieroby lepiej do roboty biora… a dokladnie za zlodziejstwo i korupcje wsrod „swoich”… bo to tam jest szambo… i pies pogrzebany…

  … ach… i jeszcze polowa biurasow – do zwolnienia  i obnizka wszelkich apanazy i przywilejow… bo nie zasluzyli na nie… na razie to tylko sciemniaja z „nieoceniona” pomoca merdiow… ale tu juz nie ma co sciemniac… bo to sie juz wali i wiekszosc widzi to golym okiem…

  … wiec tylko POLEXIT i bierzemy sie za powazna robote… i przede wszystkim dla siebie… dla Polakow.

 80. Zaczeli od perfidnej prowokacji i klamstwa… i na tym „jada” az do dzisiaj… coraz zuchwalej i coraz bezczelniej… ale juz dalej nie pojada… od samego poczatku…

  … klamstwo zalozycielskie  –  Sakiewicz = Michnik… i nie ma o czym mowic… i moga sobie zlodziejskie lapy podac.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.