sie 052015
 

Przejechałem wczoraj cały kraj w poprzek. Na koniec zepsuł mi się samochód. Poważnie się zepsuł, więc zamiast notki wrzucam dziś tylko zapowiedź nagrania z Bielska Białej. Całość będzie wkrótce. Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy, po raz kolejny, sprzedaż III tomu Baśni jak niedźwiedź. Ten, w którym opowiadam o Kompanii Moskiewskiej i Stefanie Batorym

Może jutro będzie lepiej.

  28 komentarzy do “Spotkanie w Bielsku Białej. Zapowiedź”

 1. Od jutra będzie częściowo lepiej 😉

 2. Fajny ten motyw ze zmieniającym się kształtem Polski w nagraniu.

 3. A będzie trójka taka ładna jak pierwsza część?

 4. Chciałam do tej doktryny o której mówi Coryllus na filmie, zacytować kawałek o zachowaniu społeczeństw – A. Touraine „O socjologii”. Jednak nie warto, bo Touraine jest bełkotliwy.
  Coryllusa sformułowanie jest prostsze a przez to komunikatywne.
  Taki sobie komplement.

 5. W nawiązaniu do wczorajszego postu….aby poznac mechanizmy przemian politycznych i ich relacji..powinniśmy zrozumiec szrszy kontekst wydażeń…a mianowicie przełom lat 60 i 70 to koniec systemu „Bretton Woods” koniec parytetu złota..koniec gold window w USA i spowodowana tym gwałtowna zmiana kursu walut…efektem której jest w latach 70 stagflacja…pochodnym tych procesów jest zmiana kontroli i własności zasobów strategicznych…w tym wypadku „upaństwownianie” zobaczym na przykładzie wydobycia miedzi i srebra, od 1967 do 1980 zostały znacjonalizowane najwieksze kopalnie:Gecamines, Zaire, Codelco, Chile, NCCM/RCM, Zambia, a Codelco, Chile, Cerro de Pasco, Peru, Cerro Verde, Peru’ ZCCM, Zambia, La Caridad, Mexico. Wywaleni są poprzedni właścieiele a w ich miejsce przychodzą urzędnicy z nadania…własnie z czyjego nadania…od lat 70 zaczyna sie proces masywnego zadłuzania tych państw..( w tym Polski)…skąd pochodzą fundusze World Bank, IMF i inne instytucje związane i kontrolowane przez międzynarodowych oligarchów (właścieicelu Banków Centralnych). Proszę nie mylić tego poziomu z jakimkolwiek innym…gdyż Ci których pokazują w TV to tylko pomniejsi agenci…Gdy Państwa są juz zadłużone na maksa…zaczyna się proces restrukturyzacji…czyli zamiana obligacji skreowanych z fikcyjnych pieniędzy na realne aktywa (przykład Grecji obecnie). Ten sam proces przebiegał w Afryce, Azji i Ameryce Południowej w latach 90 i dalej…przejęte zostały za ułamek wartości wiekszość wartościowych aktywów, typu kopalnie, porty, systemy wodno kanalizacyjne, energetyka itp… to proces długi i wszystko dzieje się powoli…przy gigantycznej pracy propagantystów zmieniajacych świadomośc społeczną….efekt końcowy to oczywiście mozna Brave New World z domieszką Marksa i Trockiego..by nie było nudno…

 6. Po prostu: to był początek grabieży totalnej, a złodziej ten sam co wcześniej.

 7. Na razie nie, na razie będzie po staremu.

 8. To nie początek tylko jej kolejny etap…mechanizm..jest prosty..zorganizować cos za innych fundusze…a nastepnie przejąć…za ułamek wartości…na rózne sposoby..jedym z nich wojna oczywiście…

 9. Touranie – nota bene wielki przyjaciel Polski, był rzeczywiście nieco „bełkotliwy” jak to ujęłaś. Niektórzy mówią, że miał trudny styl. Mi przypomina Lacana, Derridę i innych przedstawicieli nowej naukowej nowomowy.

  Co jest dziwne, bo francuski styl pisania w XIX i w początkach XX wieku był określany jako wzór klarowności. Pamiętam jak w pamiętnikach ziemian (wiadomo, obowiązkowo znających francuski) natykałem się na takie właśnie opinie.

  Coryllus ma rzeczywiście komunikatywny styl, tu wychodzi jego dziennikarstwo na plus.

 10. Coryllusie jakim samochodem jeździsz: francuskim, włoskim, niemieckim, japońskim czy koreańskim?

  Pytam nie przez próżną ciekawość czy wścibskość, ale robię swoje badanie awaryjności marek. Chyba czas pomyśleć o innym aucie.A propos dziś rano nie załapał w moim aucie prędkościomierz. Dostosowuję prędkość na pamięć z obrotomierza.
  Mam francuza.

 11. znakonita ta zapowiedź …mam nadzieję na prłne nagranie niedługo …

  … mówisz o rabunku …. okazuje się , ze jestesmy ciągle niesamowicie bogaci … i czoraj wyszło …. o surowcach …. i kiedyś była na salonie u Ciebie taka dyskusja wokół Sulimy … i tam tez komentatorzy wyszukali , ze północno zschodni róg Polski jest pełen bezcennych złóz….

  strach się bać

 12. Acha. Nie często się spotyka takie auta, ale nie ma jakieś dużej przepaści w naprawach i opiniach o nich w porównaniu z Europą i Azja.

 13. Coryllus jeździ Toyotą Hilux z naczepą, ulubionym pojazdem rebeliantów.

 14. ilość obrotów (w dziesiątkach) * bieg-1
  To znaczy na przykład: jedziesz na 4 biegu i masz 3000 obrotów = 3*30 = 90 km/h +- 10%

 15. Robię to „na czuja”. Jeżdżę tym samochodem 5 rok i znam pracę silnika oraz pamiętam jakie obroty są przy danej prędkości.

  Ale wyliczenie jest chyba właśnie takie. Tak rzeczywiście podchodzi wskazówka.
  Zapamiętam sobie ten wzór.

  Nie chcę mi się tego naprawiać. To raczej nie jest bezpiecznik, więc trzeba liczyć na jaką awarię czujnika lub po prostu licznika. Miernik temperatury oleju też nie nie chodzi. Dwie nie działające wskazówki na cały licznik.

 16. Ce qui n’est pas clair, n’est pas français, ce qui n’est pas clair est encore anglais, italien, grec ou latin. Tak twierdził A. de Rivarol w rozprawie o języku francuskim na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku.

 17. Przetarta linka od skrzyni do licznika? W Oplu to kiedys wykrylem. Byla dwuczesciowa i sciela sie na laczeniu.

 18. Raczej elektryka, jeżeli jednocześnie poleciały Ci dwa wskaźniki. Ale nie będę mówił na 100%, bo to w różnych pojazdach jest różnie realizowane.

 19. No po prostu „nuż w bżuhu”.
  Co powiedzieć, wygląda na to, że ostatni numer Biuletynu PRP do wyguglowania: „wicipolskie” piszący o tym, że opublikowana tam wiadomość iż ostatnia encyklika Papieża o ekologii, powstała z inspiracji G. Sachsa – jest prawdą. .

 20. No ford jest w Polsce bardzo rzadką marką panie specjalisto.

 21. Przepraszam, a o co chodzi z tą akcją Moja Rzeczpospolita?
  Czemu Autor ją promuje?
  O co w niej chodzi?

  Bo ze strony wiele nie wynika.

 22. Leszek Szymowski – „Kto rządzi Polską?” Pełen wykład:
  http://mojarzeczpospolita.pl/?id=5

 23. A co według ciebie powinno wynikać? Z twojego tu pobytu, co wynika?

 24. Pomijając Pana impertynencje..
  Jakoś przez trzy lata nie przeszkadzał brak wynikania.

  Chciałbym wiedzieć, kto to jest, co zamierza kiedy i ew. co mówi o zasadach uczestnictwa.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.