sie 192015
 

Nie było dziś prądu tu w górach, wracam z wakacji, zostawiam Wam nagranie z Zielonej Góry

  22 komentarze do “Spotkanie w Zielonej Górze”

 1. W pierwszej minucie uslyszalem ze demografia nie ma znaczenia……. dalej juz nie sluchalem.

  Oto przyklad ze demografia ma znaczenie nawet bez doktryny:

  https://www.youtube.com/watch?v=VQPdv7d8Evs&feature=youtu.be

  Pozdrawiam

 2. Tak słucham i słucham, i już któryś raz usłyszałem z Pana ust o tym wąskim gardle, kołowrotku do przędzy, śmiertelności kobiet. I teraz zaliczyłem olśnienie, wiem, że to olśnienie jest tak banalne, że szkoda o nim rozmawiać, ta informacja jest tak płocha, tak marna. Ale jednak się podzielę moim odkryciem. Mianowicie uświadomiłem sobie, że w większości tych bajek, które towarzyszyły mojemu dzieciństwu(nie wiem jak jest teraz), bajek typu Roszpunka, Królewna Śnieżka i w wielu im podobnych, chodzi o jeden typ bajek, których akcja dzieje się w rzeczywistości bardzo umownie opartej na średniowieczu, bohaterka-księżniczka dużą część swojego czasu spędza przy przędzeniu właśnie. W jednej bajce(Śpiąca Królewna?) był nawet motyw taki, że bohaterka ukłuła się w palec wrzecionem podczas przędzenia o to rozpoczęło pełną przygód bajkę.
  Często Pan mówi o sięganiu do popkultury i tam szukaniu ważnych informacji. Jak np w Kredycie i Wojnie Pan szukał między innymi u Scotta. Czyżby w bajkach tez były takie informacje?

 3. autorzy bajek – to jest klucz… ich cel …przecież to nie są basni ludowe … stare opowiesci …to forma literacka , mająca autorów

 4. Tak, na wiki na stronie o Śpiącej Królewnie napisali, że po raz pierwszy opublikował ją jakiś francuz pod koniec XVII wieku. Ale ciekawsze jest wydanie niemieckie, oczywiście w wykonaniu Braci Grimm, ponieważ oni wersję, którą opublikowali otrzymali od hugenotów(wraz z kilkoma innymi bajkami).
  A z Braćmi Grimm teraz mi się skojarzyło, oni zaczęli swoje baśnie wydawać za schyłkowego Napoleona. Oni w tych baśniach dążyli do jak to rzecze wiki:” zmierzali do odtworzenia najstarszego wzorca motywów baśniowych w nich występujących”, jak również te różne historie o ludowym pochodzeniu, germańskości itd. Po skończeniu z Napoleonem i w czasie porządków na terenach już pocesarskich(w ramach tych porządków został utworzony Związek Niemiecki na tych terenach) pojawili się dziwni ludzie, którzy nosili długie włosy, powoływali się na germańskość, pradawność, ludowość i inne dziwne rzeczy i nawoływali do stworzenia jednego, scentralizowanego państwa niemieckiego. Ludzie ci to byli przeważnie studenci, niestety zapomniałem już jak oni się nazywali.

 5. Kliknęło się zanim skończyłem myśl. Chodzi mi o to, że czy możliwe jest, że te tłumne wystąpienia młodzieży tak dziwnie się zachowującej miały coś wspólnego z tymi Braćmi i ich dziełami? Po angielsku na wiki w haśle „Unification of Germany” jest wiele o korpusach walczących z Napoleonem i innych dziełach kultury, zwłaszcza muzycznej budujących coś nazwanego nacjonalizmem niemieckim. Ten nacjonalizm to już raczej na pewno związany z tą młodzieżą?

 6. odtworzenia najstarszego wzorca >>> hi , hi …. to może pogańskie ??? i potem to już tylko Wagner …

  tak mi się luźno kojarzy :))

 7. fajne to spotkanie …i pytania z sali dobre w tym sensie ze pokazujące i rozumienie ……….i pogubienie + brak zrozumienia …..

  trzeba ten link wrzucać kilka razy , bo szkoda żeby utonął wakacyjnie
  nie wiem ile razy musi ktoś słuchać , zeby złapać , co mówisz ??

 8. Celem nowożytnych bajek jest formatowanie umysłu dzieci. Formatowanie trwałe, całożyciowe, polegające na wpisywaniu archetypów umożliwiających w wieku późniejszym aplikowanie bezkrytyczne treści, które w normalnym – pozbawionym tego rodzaju manipulacji – rozwoju osoby nie zostałyby nigdy przyjęte.

 9. Gospodarz poniekad slusznie przytacza papieza Bonifacego VIII o rozdziale kosciola z panstewm ze jest herezja manihejska – czy akurat manihejska to nie wiem jest natomiast oczywiste ze jest to herezja. Ten sam papiez Bonifacy by wzmocnic wladze kosciola w tej samej bulli napisal ze posłuszeństwo biskupowi Rzymu jest konieczne do osiągnięcia zbawienia.
  I teraz przenosimy sie do czasow obecnych i obecnego papieza Franciszka pierwszego swego imienia. Obecny papiez Franciszek wydal ostatnio encyklice „LAUDATO SI’”, w ktorej otwarcie nawoluje, by chrzescijanie w mysl dogmatu „herezji ekologicznej” podporzadkowali sie ponadnarodowym organizacjom, ktore bynajmniej nie maja byc powiazane jakkolwiek z rzymskim kosciolem katolickim. I teraz czy zwiazek kosciola katolickiego z panstwem polskim w sytuacji gdy glowa tego kosciola (Franciszek) chce sprzedac „maluczkich” (slabsze krajow jak Polska ktore podstawe swojej energetyki opieraja na starych „brudnych” technologiach) pod skrzydla imperiow(handel CO2 + pseudoefektywne „zieolne” technologie na kredyt) ma obecnie jakis sens?

 10. CO2 ma być nowym parytetem walutowym.

  Papież Franciszek jest apostatą.

 11. wg Biuletynu PRP, chyba ostatni a może przedostatni numer ( wyguglać: wicipolskie) papieżowi ten dokument „laudato si” pisał Jeffrey Sachs.

 12. Weź sobie ten przykład i wsadź, sam wiesz gdzie…

 13. Informacje są przede wszystkim w bajkach. Tabele kreślone są po to, by ukrywać informacje.

 14. Wyświetleń o 00:00 – ponad 290.
  Czyli tylu czytelników z dostępem do kompa z dobrym netem mają blogi Autora?

 15. Tak , tylko tylu i ani jednego więcej

 16. Z tymi wyświetlaniami to youtub przekłamuje. Oni mają taki mechanizm, że w okolicach 300 wyświetlenia blokują licznik. I dopiero jak jest sporo nowych wyświetleń to go aktualizują i odblokowują. To ma bronić przed botami

 17. Proszę też spojrzeć na te zdjęcia; kim naprawdę jest ten człowiek:

  http://www.catolicosalerta.com.ar/bergoglio02/bergoglio-hechos-dichos.html

 18. No pięknie powiedziane do peerelowian:
  (mniej więcej tak)
  „między herezją katarską a socjalizmem jest ogromna ilość zbieżności”
  Czyli są tak zbieżne jak by je ktoś ja jednym pniu „ideologicznym” budował, na tej samej sztancy odbijał zasady herezji i socjalizmu.

 19. Problem imigrantow jest wykreowany. Potrzeba podpalki do wystartowania z nowym projektem.

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.