gru 112019
 

Zrobiłem też mały remanent w magazynie i oto przed Państwem lista tych pozycji, które się kończą wraz z ilością. Na razie nie będę ich zamawiał i nie będę niczego wznawiał

Straż przednia 35 egz

Sumy neapolitańskie – 27 egz

Handel wołami w Polsce – 54 egz.

Król bez korony – 32 egz.

Lekarz dusz (film) – 11 egz

Imamowie, mędrcy półksiężyca – 72 egz.

Przez jasne wrota – 34 egz.

Zygmunt Łoziński – 7 egz

Kultura krytyki – 12 egz.

SN Wenecja – 140 egz

Nadberezyńcy – 47 egz.

Historia reformy protestanckiej – 6

Kredyt i wojna – 35

Tajemnice szpiegostwa angielskiego – 34

Wandea departament zemsty – 4

Konferencje św. Maksymiliana – 11

Jakobini – 5

Terror – 11

Żydzi i imperia – 84

Baśń III – 141

Wymuszona współpraca czy zdrada – 2

Dzieje chrześcijaństwa na Litwie – 16

Gry wymiany – 3

Struktury codzienności – 9

Czas świata – 14

Złoto – 20

Jan Amos Komenski – 4

Jak nakręcić bombę – 131

Na koniec link do nowego nawigatora, który jest już w sprzedaży

https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/szkola-nawigatorow-nr-25-poswiecony-rzymowi/

  8 komentarzy do “Stara pogadanka zainspirowana pewnym wykładem i lista książek, które się kończą”

 1. W sam raz pod choinke. Klopot w tym, ze zrobi sie komus prezent, a w rewanzu dostanie „Biegunow”, „Prawiek” no, w najlepszym wypadku „Jedwabne”. Trzeba swoj zakup szybko przeczytac przed zapakowaniem albo niezwlocznie poprosic wlasciciela o pozyczenie. Moja taktyka: zamierzam dac na prezent ksiazki dawno przeczytane, a nowe wstawie na polke –  taka forma recyklingu, zas jesli chodzi o nietrafione prezenty, to w piecu spalic nie mozna, bo za to grozi wiezienie, a oddac do empiku – wstyd, bo czlowiek wyjdzie na prawicowego oszoloma.

 2. chyba to „niezwłocznie  poprosić obdarowanego’  jest najlepszym wyjściem,…. 

 3. wie Pan Coryllus się wkurzy, ale kiedyś za tomy baśni polskiej otrzymałam 3 tomy „bez strachu’ Albina siwaka, to jest literatura faktu opisana na podstawie info z biura interwencji KC i ze wspomnień autora. Można mieć na półce.
  Po zdruzgotaniu budynku w Szczyrku, dałam domownikom do przeczytania Albinowe treści o odbudowie Warszawy i poszukiwaniu fachowców którzy pamiętają jak szły instalacje podziemne w stolicy. instalacje podziemne sa ważne i w małym i w ogromnym zbiorowisku ludzkim.
  Na dodatek  Rada Warszawy uchwaliła że przez ul. Sobieskiego w stolicy , pod którą to jezdnią leży magistrala ciepłownicza, też i inne instalacje, no a linia gazowa jest pod chodnikiem, więc po tych instalacjach ,  na powierzchni ma być linia tramwajowa, że co , że przełożą te podziemne instalacje i będzie git, no to ile to kosztuje ? a linia tramwajowa była na powsińskiej i mogłaby tam wrócić no ale może ktoś w mieście musi zarobić na przekładaniu instalacji, a może i przekładania nie będzie tylko poczekamy na katastrofę .          

 4. Moze sie nie wkurzy.
  W Szczyrku w pozwoleniu na budowe urzad miasta nakazal wykonanie przekopu drogi od gory, a gestor drogi sie nie zgodzil. Ciekawe, na co oni liczyli?

 5. Przekazac dalej komus zbedne egz. Tokarchuk byloby okrutne i nieludzkie, natomiast przekartkowac dzielo pogrzebaczem siedzac wygodnie w fotelu naprzeciw kominka – wiadomo…

 6. Witam,
  Czy widział by Pan możliwość zaproszenia na jakąś pogadankę dr Jana Ciechanowicza?
  Jak tutaj https://www.youtube.com/watch?v=osJZt1ta-y4
   

 7. Książki literackiej wiedźmy, Pani Tokarczuk, doskonale komponują się z nocnymi pogadankami wróżek i jasnowidzów, znacznie mniej z bożonarodzeniową choinką ….

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.