gru 032016
 

Nie mam za bardzo czasu, bo lecę na targi, więc króciutko. Na górze salonu wisi informacja wprost od aferzysty Piniora, który opowiada, że Kaczyński chce wprowadzić neostalinizm i zniszczyć dawnych działaczy Solidarności. Ani słowa nie ma tam o tym dlaczego dawni działacze Solidarności pozwolili wprowadzić neodarwinizm i zniszczyć stocznie, huty i kopalnie. U Kłopotowskiego prawdziwa zgrywa, bo oto pisze on iż odchodzi z Rzepy. Odchodzi, albowiem wcześniej odeszli stamtąd Zdort, Memches i jakaś pani, a przez to świat stał się inny. On zaś – Kłopotowski nie będzie współpracował z Hajdarowiczem. Przypominam, że w poprzednim tekście Kłopotowski domagał się, w związku z wywiadem Zybertowicza w tejże Rzepie, żeby likwidować wolną konkurencję. No to Hajdarowicz likwiduje…o co Kłopotowskiemu chodzi? Przypominam też, że wychwalani przez tegoż Kłopotowskiego mistrzowie pióra, którzy wcześniej rozstali się z Rzeczpą i składali równie uroczyste deklaracje dotyczące zerwania już na zawsze współpracy z Hajdarowiczem, wrócili tam w pokorze i pisali te swoje felietony, a kiedy blogosera zwróciła im uwagę, że zachowują się trochę nie fair, tylko pierdnęli. Piszę to specjalnie, bo właśnie taki odgłos usłyszałem kiedy Ziemkiewicz tłumaczył się dlaczego w piątek napisał tekst „Nigdy z Hajdarowiczem nie będę w aliansach” a w sobotę ukazał się w Rzeczpospolitej jego felieton. Puścił bąka i się oddalił, albowiem duży może więcej….

Hajdarowicz widocznie zwija żagle, bo popyt na buntowników rośnie, szlachetni bojownicy o wolność słowa, którzy siedzieli tam do ostatka, odchodzą teraz, bo interes pada, a robota i pieniądz są gdzie indziej. To samo czyni Kłopotowski. Najlepszy jest jednak w tym wszystkim komentarz Jacka Jareckiego pod notką naszego krytyka filmowego i luminarza. Ja go zacytuję wprost:

Spróbujcie sami. Może pojawiłby się jakiś tygodnik, który mógłbym kupować.

To jest naprawdę niezłe. Jeszcze jeden tygodnik miałby powstać, w którym siedzieliby tacy sami ludzie jak Pyza, Semka, Mazurek i cała reszta i szykowali się do wypełnienia misji wielkiego pisarza, który powie wreszcie Polakom jak mają żyć i jak mają myśleć. Jak możesz Jacku Jarecki, mając do dyspozycji cały wielki internet, składać takie deklaracje? Jaki Ty znowu tygodnik chcesz kupować? Mało Ci Karnowskich, mało Ci Do rzeczy, mało Ci GP? Jeszcze koniecznie musisz mieć gazetę z Memchesem i Kłopotowskim? Toż oni te same rzeczy będą tam puszczać. Ja mam Ci to tłumaczyć? Nie chce mi się. Mam ważniejsze sprawy na głowie.

Zapraszam wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic na stoisko nr 95 w Hali Ludowej. Mam też prośbę do kolegów, którzy mają czas jutro przed 16, żeby pomogli mi się spakować. Dziękuję.

  94 komentarze do “Starzy działacze, starzy dziennikarze, starzy blogerzy”

 1. ukułem wczoraj termin „DOBRA ZAMIANA”
  można rozpowszechniać, bez podania źródła
  http://blogpublika.com/2016/12/03/profesorowi-zybertowiczowi/

 2. Hasło na dziś
  „Duży może więcej … za to mały może częściej”

  Nie warto zawracać sobie głowy tymi co to żabom podobni zarzekają się błota ( mnie się zdaje rozumianego już chyba dosłownie)…. co zaś się tyczy „Dużych co to mogą więcej” …. dawno dawno temu było to hasło reklamowe tzw „narodowego ubezpieczyciela” umieszczone na plakacie …. natychmiast ktoś roztropny dopisał „a mały może częściej” …. ot i tyle w temacie tych co to dużo mogą

 3. @Gospodarza

  Nie znam p. Jareckiego, ale w podtekście wyczuwan, że według słów zachęty wiem, że od lat są wszyscy oni do wynajęcia i w tle szyderstwo zachęcające do działania na własną rękę. Bardzo grzecznie i bez obrażania.

 4. No i jaka to dobra zamiana jeśli, ktoś daje lekcję podstaw profesorowi…

 5. profesor to offtopic, „dobra zamiana” dotyczy tekstu Coryllusa

 6. Toporna propaganda i haki
  Przed chwilą usłyszałem jak niezrówn(ow)a(żo)ny Ziobro pełniący obowiązki ministra od „sprawiedliwości” jawnie i bez zażenowania zapowiedział z telewizora że jeśli nie ustaną na niego ataki związane ze sprawą „Pinia”… to ujawni poufne materiały na jego temat.
  Wojna w rodzinie nabiera rumieńców. Do tego stopnia są zajęci sobą że już się nie kryją ze swoimi mafijnymi metodami.
  Pytanie – do czego są jeszcze zdolni w imię „Prawa i Sprawiedliwości”, zwłaszcza wobec zagrożeń których nie są w stanie hakami zneutralizować? „Lex Trynkiewicz” a jak nie psychuszka to Brunon K?

 7. Odys coś ty jarał?

 8. Chyba się popłaczę.
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/krajowa-adminsitracja-skarbowa-adam-bodnar,10,0,2211338.html

  Ale sprawa zmniejszenia emerytur esbekom dla „sprawiedliwości społecznej”, a przecież jest ich wielu i popierane jest wiele rent rodzinnych po zasłużonych fukcjonariuszach, to jest rozbijanie kijem gniazd szerszeni nad naszymi głowami. Żeby co takiego zrobić trzeba mieć środki i determinację. KOD juz zdychal, a to go napędzi. W człowieku nic nie jest tak wrażliwe jak kieszeń.

 9. Niczym na zawołanie, owi Panowie „debatując” formatują „ludność tubylczą mniej wartościowego Narodu” [polecam szybkość odtwarzania x1,25 i szklankę czystej … mineralnej na otrzeźwienie po]:
  – –
  https://www.youtube.com/watch?v=FxaYq4XgjQU
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
  Równo i średnio towarzysze, żwawym krokiem w Nowy – Lepszy Świat ! Nasz Świat, nie wasz.
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 10. Przed chwilą na fb. Odpowiedź na link do dzisiejszej notki, zilustrowany jej fragmentem.

  Krzysztof Klopotowski Sz. Państwo Żartownisie najpierw przeczytają ze zrozumieniem, co napisałem o tekście Zybertowicza: JEŚLI chcemy spowolnić postęp technologii, co radzi profesor, TO trzeba znieść wolną konkurencję, BO ona napędza postęp techniki. NIE w Polsce, gdzie postęp jest z importu, ALE w Stanach Zjednoczonych, gdzie motyw bajecznego zysku skłania ludzi do badań i rozwoju. A po co hamować postęp technologii? Bo człowiek traci nad nim kontrolę i niszczy tkankę społeczną.

 11. Czytam „Dzieje kapitalizmu” Jakuba Wozinskiego, a tam odnośnik do Kredytu i wojny.

 12. Piniora nie ruszą,to symbol a w Polsce symbole sa nietykalne.
  Co innego spalenie kukły-którą sie nosiło w szopce Bożonarodzeniowej po kolędzie-tu gościa można wsadzić za kratki ,ale z mordercy ćwiartkującego swoją ofiarę to mozna zrobić wariata i niech morduje dalej.Nie każdy ma odpowiednie koneksje rodzinne i pochodzenie…

 13. Wspólne przesłanie: czytanie pamiętników. Wystąpienie prof. Nowaka prowadzone przez dr Przybyła, z dnia 2016-11-17 (np.: około 25 minuty jest o Terlikowskim):
  – –
  https://www.youtube.com/watch?v=8i2M1KvNL8A
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 14. Nie jestem pewien, czy to napędzi KOD. Znam rodzinę, która popiera działania KOD-u i oni są przekonani, że PiS to sami czerwoni i teraz czeka nas powrót PRL-u, natomiast Nowoczesna i PO to ci, którzy dali Polsce „wolność”. Myślę, że wśród tych, co biorą udział w demonstracjach wielu jest patrzących na świat podobnie.

 15. Ktoś może jeszcze nie widział:

  https://www.youtube.com/watch?v=ZWA3zQZuIsk

 16. KOD i tak zdechnie. Te szerzenie, to mogą co najwyżej pogonić do aktywności swoich byłych współpracowników. A oni już od dawna jak chomiki w kołowrotku. Zapierniczają na 300% i wciąż zdziwieni, że w miejscu drepczą.

 17. Czy to są dzieci rodziców, którzy uczęszczali na kołczing patriotyczny?
  https://www.youtube.com/watch?v=3HgLvueSxSQ

 18. No właśnie o ten symboliczny „zamach na symbole” mi chodzi 🙂 Ziobro albo zdurniał albo… W każdym bądź razie chodzi o to że chwalą się publicznie hakami na własne legendy.

 19. Z całą pewnością nie biorę tego co Pani… Ja rozumiem że to dla Pani problem kiedy ktoś nie chce być współuzależnionym od „dobrej zmiany”, ale to nie mój problem.
  Rozumiem też że z braku haków pozostają tylko żałosne insynuacje pod moim adresem, ale czy nie mogłaby Pani wymyśleć czegoś na poziomie?

 20. Nie zdechnie… już „dobra zmiana” o to zadba. A to co im ukradnie odda przez fundacje.

 21. No takie kryminalne obrazki.
  Dużo przemawia za tym, że w szeregach PO- wców obowiązywało takie przekonanie, że ludzie Platformy Obywatelskiej będą na zawsze u władzy i że to jest ich czas na kręcenie lodów. (vide choćny Sawicka itd).
  Mógł w to uwierzyć i zasłużony styropianowiec Pinior.
  Wiara w to że pomyślność trwa wiecznie jest złudna. A jeszcze się okazało (rozmowy telefoniczne p. Piniora), że sami koledzy z Platformy w osobach Wojtunik i załoga postanowili nadzorować zakres tej nagannej, telefonicznej współpracy p. senatora Piniora z jego kolegami, bo wydawała się ta współpraca przekraczać dopuszczalne prawem granice.
  No okazało się, że przekracza, co udowodniono.
  Minister powiedział, że jeśli opozycja będzie zakłamywać prawdę to opublikuje rozmowy telefoniczne.
  No zobaczymy, ja z samej ciekawości, to chciałabym, żeby PO nadal zakłamywało prawdę i żeby był pretekst do upublicznienia treści rozmów.

  Sytuacja z Ambergold. Pani prokurator B., przez kwartał nie informuje wyższej instancji o nieprawidłowościach w Ambergold, a w tym samym czasie do tejże firmy wpływa 160 mln zł. oszczędności ludzi oczekujących na dobre zainwestowanie ich kasy. Ona tak sama z siebie przeciągała o 90 dni, termin na poinformowanie wyższego szczebla o nieprawidłowościach. ?

 22. ”Rasa idzie za nimi i przed nimi,otacza je ze wszystkich stron…” , że tak Mniszkówną polecę.

 23. We Francji tez wojna w rodzinie politycznych blaznow trwa… i tez nabiera rumiencow.
  Dzisiaj po poludniu najwiekszy z blaznow francuskich w historii Hollande oznajmil, ze tak
  sie poswiecil dla zazegnania „kryzysu instytucjonalnego”, ze az wczoraj zrezygnowal z reelekcji
  przyszlorocznej do fotela prezydenckiego…

  … bo jak nie bedzie administracji panstwowej… to nie bedzie tez Francji… no tak sie wyrazil
  wyjasniajac owy kryzys.

  Hucpa, hucpe i hucpa pogania!

 24. 419 wyświetleń.
  Ja wiem, że zamarznięta kropla rozsadza skałę.
  Szkoda prądu.

 25. Chyba według Glińskiego PiSS prawa i sprawiedliwości społecznej

 26. w aparacie skarbowym jest kilka tysiecy esbeków i to tych poza weryfikacją i im nikt nic nie robi? i nie zrobi bo to oni rządzą tym oięknym krajem

 27. Wlasnie dzis przeczytalam jakis artykul, ze w przyszlym roku szykuja sie wielkie
  zwolnienia administracji w aparacie skarbowym… i juz POpaprancy zawczasu „alarmuja”,
  ze przewidywane zmiany moga byc… niezgodne z obowiazujaca konstytucja!

  Mysle, ze to bardzo dobry kierunek myslenia i zmian… taka zmiana prawa i opozniona
  lustracja, weryfikacja.

 28. Pinior jako europoseł walczył latami, do skutku, o ukaranie Polski za tajne więzienia i stsowanie tortur. Ściągnął na nas śmiertelne niebezpieczeństwo. A Skolimowski zrobił w Hollywood film na ten temat. Pinior jest symbolem, którego rzekomo nie można niszczyć, a Polska już jest symbolem wszego złego. I tego symbolu też nie wolno niszczyć.

  Stwierdzam fakt, ale wiadomo, że się z tym nie zgadzam.

 29. To nasza mila Rozalia „podrzucila” linka o zmianach w KAS.

 30. Pieknie!

  I znowu sprawa sie rypla… kolejny symbol polegl z kretesem.

  Dzieki za info Pani Rozalio… bo ja ntp. pierwsze slysze o tym calym piniorze…
  a jesli on z Wroclawia… to pewnie z tej samej bandy co senior Morawiecki,
  czy inny Frasyniuk…

  … sama zlodziejska oranzeria aktywistow, propagandystow, kapusiow
  i zwyklych zdrajcow!

 31. W takich małych dawkach możesz mnie przyzwyczajać do rugby. Jak dasz cały mecz to wiadomo, że nie obejrzę, bo się nie znam.
  Kiedyś napisałeś, że w latach 70 tych popularyzowano football a ośmieszano rugby. Ja się nie dziwię. Nasi kibice, nawet z tej pedalskiej piłki nożnej, gdzie coraz ważniejsze są fryzury zawodników i drukowane wyniki meczów, potrafią napędzic czerskim stracha. Wyobraź sobie, że u nas popularne jest rugby.
  Noooo, ja cię….

 32. Tu miało być

  Rozalia mówi:
  3 grudnia 2016 o 22:19

  W takich małych dawkach możesz mnie przyzwyczajać do rugby. Jak dasz cały mecz to wiadomo, że nie obejrzę, bo się nie znam.
  Kiedyś napisałeś, że w latach 70 tych popularyzowano football a ośmieszano rugby. Ja się nie dziwię. Nasi kibice, nawet z tej pedalskiej piłki nożnej, gdzie coraz ważniejsze są fryzury zawodników i drukowane wyniki meczów, potrafią napędzic czerskim stracha. Wyobraź sobie, że u nas popularne jest rugby.
  Noooo, ja cię….

 33. To było do Marka Bielany. Sorry pomyłka. Można z lekceważyć.

 34. Dziękuję, że zauważyłaś !

 35. Dzisiaj były uroczystości rocznicowe Radia Maryja. Mało oglądałam, dopiero po 18.

  Korona Maryi od widzów wróciła! A przynudzalam na ten temat kilka tygodni temu, jeśli Państwo pamiętacie.
  Może i radio wróci do dawnej formy.

 36. w rugby też drukują. ehh/
  mam nadzieję, że to inna ..

 37. Już teraz pieśń adwentowa, bo może będę musiała kończyć wcześniej.
  https://youtu.be/pN2jHXTR0Kk

 38. Faktycznie nie widziałam. Dziękuję za link. Coryllus w formie. Daj mu Boże zdrowie do wszystkiego, to może i do filmu z Braunem też. Wolę ich współpracujących, nie konkurujacych.

 39. W maju zeszłego roku Torunianie głosowali na Bredzisława. Dziś mogą na własnym gruncie porównać obu panów. Ale im dzisiaj musi być wstyd za te ich wsiowe wyborcze decyzje.
  A może w Toruniu nie działał Ruch Kontroli Wyborów?

 40. A w Wielkiej Brytanii było na odwrót. W rugby grały klasy wyższe a piłka nożna była dla plebsu…

 41. Biedronka sprzedała w ciągu ostatnich 5 lat 35 mln książek, wychodzi prawie 20 tyś. książek dziennie: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/biedronka-sprzedala-w-ciagu-5-lat-35-mln-ksiazek,9637

 42. Do punktu skupu makulatury chyba.

 43. No i przecież jest dla plebsu. Nie ma się co oszukiwać. I jeszcze te żony piłkarzy na okrasę , i zupełnie obłędne pieniądze dla zawodników.

  FIFA w ogóle sprawia wrażenie próbnego rządu światowego. Bo przecież te mafie rządzą. Jak było EURO to przecież na czas rozgrywek oni mieli władzę nad terytorium i ustalali zasady na stadionach, w strefach kibica itd.

 44. To jest genialne. Do tej pory nie wiedziałam, kto to śpiewa. Fantastyczne, ale również opracowanie ilustracji filmowej wybitne.

 45. Z cala pewnoscia, ze do punktu sklupu makulatury… na przemial… i to byl najwiekszy „sukces” Portugala… w obrocie ksiazka, w Polsce!

  W przyszlych latach… zapewne Portugal moze tylko pomarzyc o tak…
  „wysrubowanym” sukcesie!

 46. Coryllus na Targach Dobrej Książki we Wrocławiu 03.12.2016 :

  https://www.youtube.com/watch?v=nUKtpRdm4Ws

 47. Ponieważ dużo różnych linków z różnych sfer to i ja (oczywiście obok tematu) ale w nawiązaniu do poruszanych już wątków obowiązkowych szczepień. Tekst prof. Majewskiej, ale u M. Dakowskiego:
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19242&Itemid=53

 48. A tu następny, zdecydowanie bardziej przerażający tekst z tego samego źródła:
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19243&Itemid=53

 49. tak, o tym trzeba mówić
  /podam pojedynczo bo moder/
  SZEPTEM odc. 5 – Szczepionki. Usunięty z TVP i ocenzurowany! https://www.youtube.com/watch?v=j5A3iI17qIk&feature=share

 50. ”Ostatni zakaz zapadł 21 listopada 2016 roku. Nie mogę publicznie informować mniej wartościowej ludności [St.Michalkiewicz] zamieszkującej obszar pomiędzy Odrą i obecnie Bugiem, o Armagedonie szykowanym jej przez oligarchię pieniądza.” http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19202&Itemid=119

 51. ”AAP kolejne 342 000 dolarów otrzymała od firmy Wyeth za zaakceptowanie szczepionki przeciw pneumokokom dla dzieci. Zysk firmy wynosi 2 miliardy rocznie. http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-medycyna/item/101435-polska-polkolonia-korporacji-prof-a-zielinski

 52. ”lawinowo wraz ze wzrostem „wyszczepialności” wzrastała liczba hospitalizowanych niemowląt, która w ciągu 10 lat wzrosła o 52% (ze 199 tys. do 320 tys. rocznie!). Organy odpowiedzialne nie podają przyczyn tej zapaści zdrowotnej, a zdarzenia te nie trafiają do rejestru NOP mimo, że w przypadku dzieci poniżej roku, szczepionych co kilka tygodni, w większości dzieją się w bezpośrednim związku czasowym ze szczepieniem.” http://stopnop.com.pl/szczepienia-list-otwarty-do-najwyzszej-izby-lekarskiej-ministerstwa-zdrowia-i-spoleczenstwa/

 53. Nie podpisana konwencja bioetyczna czyni z nas poletko do testowania wszystkich leków. Za takie eksperymenty w obozie koncentracyjnym Ravensbruck (Rogoźnica) na dziewczętach z Powstania Warszawskiego niemieccy pseudolekarze płacili gardłem. A Duda jako prezydent podpisuje ustawę o obowiązkowych szczepieniach Gardasilem.

 54. oczywiście trzeba czytać i oglądać ze zrozumieniem, że komuś zależy by
  nie szczepić w ogóle i szczepić na potęgę
  i jeszcze na tym konflikcie dodatkowo ”swoje osiągnąć”
  /to pierwsze naszego nieszczęśliwego kraju 'raczej’ nie dotyczy/
  To koniecznie TRZEBA obejrzeć i tą wiedzą dzielić się z kim się da!

  https://www.youtube.com/watch?v=6fVk2zHc6qs

 55. np. usraelska teva weszła na polski rynek, kopaczka przerwała testy ich leków,
  a m.in. furagin przepisywany często dzieciom wcześniej nie zawierał polisorbatu80 a teraz…a jest to substancja powodująca bezpłoodność, poronienia, deformacje i nowotwory układu rodnego

 56. ”Bardziej przerażającą sprawą jest to, że szczepionkę HPV Gardasil ściśle wiąże się z przedwczesną menopauzą u dziewcząt i młodych kobiet, które nie mają miesiączki nawet już w wieku 16 lat. Gardasil sprawia, że przestają funkcjonować jajniki. Są dowody na to, że szczepionka HPV wywołuje uniemożliwiającą życie chorobę autoimmunologiczną. Jak straszne i bolesne musi być dla młodych kobiet to, że w przyszłości nie będą mogły mieć dzieci.” za https://www.monitor-polski.pl/totalitarna-polityka-szczepien-w-polsce/#more-13294 ale nie zmienia faktów

 57. a na You tube dr Zięba mówił, że szczepionki nie mieszczą się w definicji „lekarstwo” i w związku z tym mają zupełnie inną procedurę testowania swojej nazwijmy to – przydatności. Droga testowania szczepionek jest dużo krótsza niż to procedura wypuszczenia na rynek tego co jest definiowane jak „lek”.

 58. Poboczne, ale smutne:
  na fejsie u grupy patriotycznej wisi informacja, że:
  „Doszła do nas wiadomość o śmierci Mateusza Nalepki.
  Niech spoczywa w spokoju.”

  Czy on u nas czasami nie bywał?

 59. Jerzego Zięby warto słuchać, bo wiedza o zdrowiu jest celowo blokowana i często wciskają nam różne ”kity”, zamiast leczyć i uczyć /nas i lekarzy/ jak nie dopuszczać do choroby i jak tanio i skutecznie się leczyć
  przecież zdrowie to …
  a wystarczy niejednokrotnie tak niewiele, ale przede wszystkim trzeba WIEDZIEĆ

 60. Przypominam sobie tego Mateusza Nalepke… ze „bywal u nas czasami” – to mocno powiedziane.
  Wedlug mnie przez jakis czas wrzucal na Gospodarza blog rozne „smieci”… najczesciej
  z Bartosiakiem, tv Piton… itp… Gospodarz prosil zeby zaprzestal tej „dzialalnosci”…
  no i potem sie to urwalo.

 61. niech odpoczywa w pokoju

 62. W kontekście dzisiejszych zapowiedzi buntu wojska, policji i służb przeciwko rzadowi, na 13 grudnia i zarządzania prowokacji 10 grudnia ,podczas obchodów „miesiecznicy smoleńskiej”, widok jeszcze bardziej poruszający.

 63. A korona Maryi znowu cała złota… Ehh…

 64. Wygląda na to, że jutro mamy cyberwojnę jak podaje na swojej stronie FSB 🙁

  http://www.fsb.ru/fsb/press/message/single.htm%21id%3D10438041%40fsbMessage.html

 65. 7 dziennie na punkt
  ale mi przychodzi na myśl taki obrazek; stoi babcia /może dziadek/ przed półką i tam kolorowe książeczki dla dzieci, wyciąga pugilares, liczy drobne, coś dla wnusi też potrzeba prócz wafelka – takie uproszczone ale …

 66. Ten co ma gotówkę w kieszeni, może spać spokojnie 🙂

 67. że dzisiaj tak, to jeszcze dla sercowców

  ”Ekstrakty z głogu były skuteczniejsze, aniżeli np. lek o nazwie Captopril. I teraz proszę, wytłumacz sobie, Szanowny Czytelniku, dlaczego NFZ refunduje lek o nazwie Captopril, a nie refunduje ziół?

  Wręcz kryminalną aferą jest sprawa wycofania w latach 80-tych leku o nazwie s t r o p h a n t y n a , niezbędnego w leczeniu chorych sercowych. Zamiast skutecznego i znanego od wielu pokoleń leku, po dekadzie wprowadzono bardzo kosztowne leczenie kardiochirurgiczne. Problem w tym, że leczenie strofantyną powodowało śmiertelność rzędu 3-4%, a leczenie by-pasami, czy stentami, powoduje śmiertelność rzędu 47%. Czyli w majestacie „ekspertów” wprowadzono eutanazję medyczną.”
  (strophantyna znajduje się w głogu, naparstnicy)
  Upadek edukacji na przykładzie chorób serca.
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/sol_a_medycyna_upadek,p1857922643

 68. i najnowsze JZ, jak kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia ma wit. C
  10-ta min. https://www.youtube.com/watch?v=IV0nOkjXlh4&t=13s

 69. około 2700 punktów

 70. Panie Macieju, czy poleciłby Pan dobrą książkę na temat kowalstwa z przyległościami? (Wiem, temat rzeka, wiem). Zainteresował mnie również proces technologiczny prowadzący do wyprodukowania surowca niezbędnego kowalowi.

 71. Polecam skrypty PW IIM 🙂

 72. starzy rugbiści i stary piernik 🙂 pobielany
  https://www.youtube.com/watch?v=G7et22opPp0

 73. To z rzeczy istotnych w medycynie.
  W uczelniach polskich zlikwidowano nauczanie ziołolecznictwa w latach 80-tych.
  W miejsce ziół dostajemy produkty bigpharmy – niekoniecznie prawidłowo sprawdzone (np. Vioxx spowodował ponad 60.000 udowodnionych zgonów w samych Stanach – ile było ich w rzeczywistości?) i zawsze działające ze skutkami ubocznymi.
  A ludzki organizm ma fantastyczne możliwości samonaprawy – wystarczy tylko dobrze go odżywiać (żadnego wegetarianizmu czy innych dziwadeł), zagwarantować mu dużo ruchu adekwatnego do wieku, nie eksploatować nad miarę w sensie toksykologicznym (naparstek, naprawdę naparstek, alkoholu na dobę jest wręcz konieczny dla pewnych procesów), dbać o siebie (w sensie unikania wypadków). W sumie – nie przeszkadzać ciału darowanemu nam przez Boga.
  A gdy trzeba kuracja ziołowa ze skarbnicy wiedzy o. Klimuszki.

 74. właśnie,
  Wiedza 🙂

 75. Te liczby są jednoznacznie z kabalistycznego zrzutu co nie umiejsza powagi sytuacji.
  Polska czyli Polin jest obszarem, gdzie dokonuje się maniakalnych magicznych manewrów. Do liczb 199 i 32 dodam prawie powszechnie znane roszczenie co to na sumę 65 opiewa. Wypisz wymaluj oznacza to Les Maitr du Mond sont les Kabbalist.

 76. Może pobielany, ale jaki dzielny. 🙂
  https://youtu.be/ZZO5jlswQp8
  W celu wywołania zawału u kibica bardzo dobra jest także piłka ręczna. Nawet lepsza, bo jeszcze szybsza i gra nasza drużyna.
  Ale naprawdę niezłe to jest, już bez żarcików. Ma MASĘ wdzięku.

  Ja osobiście mam złe wspomnienia z dzieciństwa jeśli chodzi o gry zespołowe. Na WF nauczyciel zarzadza jakąś grę, klasa dzieli się na dwie drużyny, kapitanowie docierają zawodników, najlepsi na początek itd. Za każdym razem moim marzeniem było, żebym chociaż była przedostatnia. Nie tylko byłam słaba w takich grach, ale także tchorzliwa, niezaangażowana i bałam się współodpowiedzialności. Co innego indywidualnie, ja zawaliłam to nikt przeze mnie nie cierpiał.

 77. Wlasnie.
  Wiedza. I wola zrobienia czegos. Na poczatek – dla siebie.

 78. Dzięki za link.
  Ja przesiąknięty totalną rebelią z niemieckojęzycznego obszaru przeciwko szczepieniom nie dowiedziałem się nic nowego.
  Ale pan doktor dokonuje świetną robotę w Polsce i tak od min 7 wali otwartym tekstem o „broni biologicznej” co warto wiedzieć i spoglądać na ten temat pod tym kątem aby zrozumieć cel ukryty tych 'maniakalnych manewrów’.
  Kantów jest sporo w służbie na rzecz zdrowia …

  Już za dawnych czasów praktykowano 'dobrodziejstwa medyczne’ powszechnie i dawało to efekty.
  J.W. Goethe pisał w Fauście o „piekielnych Latwergach” które powodowały śmiertelne zejścia. A beszczelni mordercy byli wychwalani.
  To sprawdzone metody i nawet dwieście lat później nadal aktualne.
  cytuję z Faust I : „Hier war die Arznei, die Patienten starben und niemand fragte, wer genas, so haben wir mit höllischen Latwergen, in diesen Tälern, diesen Bergen weit schlimmer als die Pest getobt, ich selbst habe das Gift an Tausende gegeben, sie welkten hin, ich muss erleben, dass man die frechen Mörder lobt.”

  Jeden z tych w niemieckojęzycznym obszarze co to totalnie neguje użyteczność wszelkich szczepionek:
  https://www.youtube.com/watch?v=2IRtFPafoNk

 79. Klub wyszedł do ludzi podobnie jak ten młody pisarz.

  Podobny system działa w Warszawie od conajmniej trzech lat. Co ciekawe ochroniarze nie zagadują ale zdarzają zamiast studentek studenci.

 80. w służbie na ”rzecz zdrowia”
  dlaczego ciągle 2 i 7 – nie wiem jeszcze

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.