maj 112023
 

Tak się składa, że moje dziecko załatwiło się w dwa lata z licencjackimi studiami i we wrześniu jedzie na naukę do Hiszpanii. Przez dwa miesiące jednak ma wolne i powinien w tym czasie odbyć jakiś staż. Wysyła te oferty i wysyła, do samych wielkich i poważnych firm, ale one albo chcą kogoś na trzy miesiące, albo ciągle jeszcze nie wybrali kandydatów, a czas ucieka. Stażysta jest bardzo pracowity, obowiązkowy, zna biegle dwa języki – angielski i hiszpański, a trzeci język – szwedzki zna prawie biegle. Studiował finanse i rachunkowość. Posiada prawo jazdy kategorii B  i jest bardzo dobrym kierowcą. Jest to człowiek stanowczy, zdecydowany, nie ma kłopotów z wykonywaniem obowiązków, ani podejmowaniem decyzji. Na studiach zorganizował, w oparciu o sponsoring mediów i firm miejskich, imprezę, która reklamowana była w metrze, a także w warszawskich mediach – Warszawski Rajd Transportem Publicznym. Ludzie się ścigali, kto zaliczy więcej ciekawych obiektów, a potem były nagrody. Wszystkim się bardzo podobało.

Oczywiście myślimy o stażu płatnym, bo taki oferuje większość firm. Zastanawiamy się też, czy czasem ci rekruterzy nie wpisują jego nazwiska w wyszukiwarkę i nie trafiają przez to na nasz blog. Bo on się nazywa tak samo, jak ja. To by dopiero było. Mamy jeszcze trochę czasu, ale pomyślałem, że zapytam czy ktoś może coś w tej sprawie poradzić albo wręcz pomóc. Jest maj, chłopak we wrześniu wyjeżdża, a stażu nie ma. Mógłby zacząć już w czerwcu, niestety większość firm chce zatrudniać stażystów od lipca, z wrześniem włącznie.

  12 komentarzy do “Student SGH poszukuje stażu na dwa miesiące”

 1. Ze znajomoscia hiszpanskiego mozna isc do Budimeksu, szwedzki – Skanska. Jeszcze jest jakas szwedzka firma, ktora sprzedaje windy.

 2. Dr Artur Bartoszewicz SGH, niech wezmie pare ksiazek historycznych pod pache o gospodarce na rozmowe.

 3. A mercedes w Jaworze?

 4. Mam wolną „chatę” w Legnicy.

  To jest ta firma szwedzka:

  https://avtechnologies.se/about-us/

   

  Alex Barszczewski z Krakowa zajmuje się zawodowo promocją młodych ludzi, którzy coś umieją wśród polskich firm rodzinnych, które nie mają ustalonego harmonogramu stażów.

  Można zapytać w firmach w Warszawie zajmujących się nieruchomościami, jeżeli z hiszpańskim.

 5. wow, co za znajomość języków obcych! wróżę dobrą przyszłość. A co do staży, to tak jest, że idą wakacje część kadry jedzie na urlopy i potrzebna jest wtedy pomoc w firmie, a najczęściej taki staż, praktyki są po prostu darmowe… Niestety szczególnie po dopiero zrobionym licencjacie. Tak to bywa po różnych studiach: prawo, ekonomia, budownictwo…. Dajmy na to firma dobra i prestiżowa Ernst & Young, wszyscy chcą tam iść na wakacje a mało kto dostaje szansę…….

 6. A konto na linkedinie stażysta posiada?

Przepraszamy, zamieszczanie komentarzy jest chwilowo niemożliwe.